Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49001) nemethsza válasza kisza25 (#49000) üzenetére


nemethsza
tag

Lehet :-)
Én a hőmérőnek hiszek...

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#49002) adriankoooo válasza kisza25 (#48995) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Nagyon szép darab, jó választás! Gyorsan felfűt, finom KV-t készít, mi kell még?

[ Szerkesztve ]

(#49003) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Végre itthon is kipróbálhattam a PY Yirgát (Aramo, párom illat alapján erre bökött). Egy húzásra volt idő, de elsőre is fantasztikus volt, eddig abszolút kedvenc. Ezúton jelzem, hogy jó lenne készletértesítő funkció, hogy mielőtt elfogy, jól bevásárolhassak belőle. :DDD

adriankoooo: úgy látom mostanában formában vagy. :D Egyébként meg tényleg ennyi a lényeg, hogy aki használja, az elégedett legyen vele, örömét lelje a készített ital fogyasztásában.

[ Szerkesztve ]

(#49004) handrash


handrash
őstag

A 30ml eszpresszó, az krémmel együtt értendő?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#49005) kisza25 válasza adriankoooo (#49002) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nem gondoltam, hogy ebben a topikban is az megy, ha nem költesz 100 ezreket egy gépre+ darálóra+ pörkölöre, akkor hülye vagy ....
Gondolom mind kipróbáltátok már ezt a gépet és úgy alkotók véleményt....
Amúgy azt írtam, hogy kellemes csalódás és egész jó kávét főz, nem azt hogy mindenki ilyet vegyen és szaladjatok a boltba....Na mindegy köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#49006) soldier2 válasza kisza25 (#49005) üzenetére


soldier2
őstag

Pedig mindenhol az megy. Mivel ha valaki beleássa magát a dologba, akkor rájön, hogy ami a tömegnek van, megfelelően tálalva, reklámozva stb. az igazából nem jó. Nem ismerem a gépet, de ennyi idő alatt, még úgymond fűtőcsapolással sem tudod üzemi hőfokra hozni, bár ha elég sok benne a műanyag, az viszonylag jó hőszigetelő, így nem hűl le a víz, mire a kritikus helyre ér, cserébe nem túl tartós. A kapszulás gépeknek is ez a lényege. A vendéglátós múlt meg azért nem irányadó, mert 10 vendéglátó helyből 9,5-ben rossz kávét készítenek.
De amint írták már előttem, a lényeg, hogy neked jó legyen, elégedett legyél vele stb. De előre darált kávéból (még ha Illy az akkor sem) nem fogsz igazán jó kávét kapni. Ki van zárva.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#49007) Bazsee71 válasza kisza25 (#49005) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ne vedd magadra, egyszerűen más a fórumtársaknál a minimál szint, mint amit a betévedő hozzászólók gondolnának. Mostanában - gondolom az ünnepek miatt - egyre több az olyan hozzászólás, ami automata, illetve otthoni kisgépekkel kapcsolatban fogalmaz meg rendkívül magasztos véleményt, miközben tudjuk, hogy minőségi espresso készítésére alkalmatlanok. Nem a 100k a követelmény, az általad elköltött összegből is lehet már - igaz használtan - jó gépet kapni. Sokadjára pedig már egyszerűbb egy kis szarkazmussal átitatott hozzászólást elsütni, mint huszadjára vitába bonyolódni, feleslegesen.

Szerk.: a CPU választós topikban sem érkeznének eltérő tartalmú hozzászólások, ha egy Celeron prociról írnál hasonlókat. :)

[ Szerkesztve ]

(#49008) adriankoooo válasza Bazsee71 (#49003) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Ennyi. ;] Karácsony van, áldás-békesség, etessétek jó alapanyaggal a gépeiteket. :P

(#49009) paljoc válasza kisza25 (#48995) üzenetére


paljoc
tag

Friss pöri/darálás kombóval adhat simán vállalható eredményt /és itt a vállalhatót hagyjuk meg ilyen viszonylag tág értelmezésben/, a kis Sencorból iszok néha egyet-egyet, 1 perccel a bekapcs után. Nem kell itt semminek átmelegedni, mert nincs itt semmi, egy pillekönnyű műanyag az egész. :DD A tied ettől még jobb is. Nyilván egy profi géppark más dimenzió, nem is azzal kell összehasonlítani, hanem az igényekhez nézni h megfelel-e. :)

Surda: igen, nyomifokis, nem a kar, hanem maga a szűrő. Egy db pici likon spriccel ki a kávé.

[ Szerkesztve ]

(#49010) Surda- válasza paljoc (#49009) üzenetére


Surda-
őstag

Nyomásfokozós karral próbálgatod?

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#49011) handrash válasza handrash (#49004) üzenetére


handrash
őstag

No fiúk!

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#49012) levytee válasza handrash (#49004) üzenetére


levytee
csendes tag

Nem, az csak a ráadás. A grammban mért kávék az egzaktabbak.

[ Szerkesztve ]

levytee

(#49013) gubabela válasza handrash (#49011) üzenetére


gubabela
senior tag

Az eszpresszó szabványra gondolsz? Ha arra, akkor igen.

Necessary portion of ground coffee 7 g ± 0,5
Exit temperature of water from the unit 88°C ± 2°C
Temperature of the drink in the cup 67°C ± 3°C
Entry water pressure 9 bar ± 1
Percolation time 25 seconds ± 5 seconds
Viscosity at 45°C > 1,5 mPa s
Total fat > 2 mg/ml Caffeine < 100 mg/cup
Millilitres in the cup (including froth) 25 ml ± 2,5

Ez a standard.

[ Szerkesztve ]

(#49014) dozó válasza handrash (#49004) üzenetére


dozó
tag

Ez jó kérdés, kinek így kinek úgy, ha jól emlékszem régebben volt itt linkelve egy táblázat, ott krémmel együtt volt értendő Én saját részre 30ml krémmel együtt készítem ez kb.1:2 arány, nekem így ízlik
Készítsd ízlésed szerint.

(#49015) adp válasza kisza25 (#49000) üzenetére


adp
őstag

annyi a baj a vendéglátó helyekkel, hogy az esetek 99%-ában at ottani espressonak köze nincs az espressohoz, a többi attól stimmelhet.
attól, hogy azt írja üzemkész még nem az, nem árt a fejnek és a karnak is átmelegedni, ami még ennél a kisgépnél is szerintem legalább 5-10perc

[ Szerkesztve ]

(#49016) vtechun válasza kisza25 (#49005) üzenetére


vtechun
veterán

<troll>

sőt, minden kávéról tudják a profik, hogy az nem jó. Függetlenül attól, hogy kipróbálták-e, vagy sem. Ennyi :) Veszek én is ilyen gépet majd, aztán profi leszek :)

</troll>

(#49017) Surda-


Surda-
őstag

Szakiktól kérdezném, hogy ha van egy 6mm -es gőzcsövem külső menettel és egy 9mm es gőzcső végem , a kettő összerakásához hol kapok, egyáltalán kapok-e átalakítót?

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#49018) sz.zs. válasza kisza25 (#48993) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Én is azt szúrtam ki először, de nálam szakmai ártalom... :D

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#49019) vicces válasza kisza25 (#49000) üzenetére


vicces
addikt

na pont erről szól ez a topic amit az utolsó bekezdésben irsz, az elémélet megvan nálad is :K
hogy a szimpátiádat kicsit épitsem, elmondanám,hogy anno én is szemeztem ezzel a géppel. elég sokmindent lehet állitani rajta. előáztatást, vizmennyiséget, és a hőfokot is ha jól emlékszem.
coffee geares gailnek nagyob is tetszett a produktuma. :) /naná! hisz el kell adnia valahogy :K
lehet 1x anyámat meglepem egy ilyen masinával, de addig is még van egy noname ese podos novicsentó gépem még a pinyóban. anno 5000-ért nem kellett senkinek, ha behalt a senseoja a muternak, akkor megkapja ezt a podost. és ha már az sem lesz jó, kap tőlem egy ilyen delongit :C .. mert tényleg kiváncsi vagyok rá, hogy milyen. :K

:)

(#49020) soldier2 válasza vtechun (#49016) üzenetére


soldier2
őstag

A döglött kávé az döglött kávé, tökmindegy milyen jó is volt frissen. Valamiért te ezt visszautasítod, anélkül, hogy próbáltál volna frisset.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#49021) kisza25 válasza adp (#49015) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Mint mondtam először üresen, csak forróvizet főztem le a csészébe, ettől átmelegedett a kar és a csésze is,
ezt amúgy 4-5x csináltam meg, mivel új a gép és átakartam mosni, ez után főztem le az első kávét.
7g-ot raktam bele, eloszlatva, finoman megtömörítve, pontosan a jelölésig húztam a kart és ezt tettem frissen bontott kávéval. Erre írtam, hogy meglepően jó volt a végeredmény, egy ilyen kis kompakt 4 kilós géptől nem számítottam ilyen kávéra. Ez volt a plafon amit megengedhetek most magamnak.
Használt kávéfőzőt azért nem vennék, mert nem értek hozzá és ismerős sincsen a környezetben.

Arról meg végképp nem tehetek, hogy rossz vendéglátó helyekre jársz, meg azt is tudni véled, hogy én olyan helyeken dolgoztam, ahol rossz kávét főztek, ráadásul 10 évet nem is itthon dolgoztam, bírom az ilyet :P
Az egyik helyen a főnököm kimondott kávébuzi volt (napi 15-20 kávét is képes volt meginni), olyan jó kávékat még sehol nem ittam, mint ott és szerencsére 2 évet is ott gályáztam. :R

Amúgy Olaszországban, Svájcban (Ausztriát nem írom, mert ott is dolgoztam, de ott jó kávét nem ittam) vendéglátóhelyen sem ittál még jó kávét? Vagy csak Magyarországról beszélsz?

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#49022) levytee válasza gubabela (#49013) üzenetére


levytee
csendes tag

Hát ja, ezt is ember írta, de a mivan akkor amikor a crema +10ml ... én is estem ebbe a hibás gondolatmenetbe,mint az aki ezt írta, és szerencsére joltiék kiigazítottak. Gammra kell ezt jó magyar nyelven, jó magyar logikával behatárolni. Annyira nem szercsizem a beollózott angol szövegeket ami mögött nagy értelmeket kellene felvélni,de nem vélem fel.

levytee

(#49023) vtechun válasza soldier2 (#49020) üzenetére


vtechun
veterán

persze, de 1-2 hónapos kávé az nehogy döglött legyen már... de jelenleg is van 2 fajta 1 hónapon belüli pörkölés is

(#49024) vTamas35 válasza kisza25 (#49021) üzenetére


vTamas35
csendes tag

Nagyon ne vedd magadra. Azért az általánosítás, mert a vendéglátóhelyek, kávézók 99%-nál franchise rendszerben üzemel a kávégép, valami "nevesebb" kávé forgalmazása mellett biztosítják a gépparkot. Az újhullámos kávézókon kívül viszonylag kevés helyet ismerek ahol frissen pörkölt kávét használnak.

Az pedig, hogy látatlanban is leszólunk kávémárkákat (ezt vtechun-nak is), az nem azt a konkrét márkát minősíti, hanem azt az egyszerű tényt tükrözi, hogy a kereskedelmi forgalomban kapható összes kávé döglött már csak amiatt az idő miatt is ami eltelik a pörkölés napjától, addig a napig amíg leveszed a bolt polcáról, ez érvényes lenne egy világbajnok pörkölő legjobb kávéjára is. Nem véltelenül szenvedünk itt sokan a frissesség megőrzésével, mézesüveges adagonkénti fagyasztással, egyéb beteg dolgokkal... és itt max pörköléstől számított 2-4 hetes tárolásról beszélünk, nem pedig arról, hogy 1-2 évig áll a polcon a csomag.

Az általad említett gépek kialakítása egyébként pont ezeket a kávékat szolgálja ki, azért van benne nyomásfokozós kar, hogy a döglött kávéból hozza ki ami ki lehet hozni belőle, mű cremával stb. Ezzel ellentétben, a a fórumosok által használt géppark lényege (értékhatártól függetlenül), hogy a nyomást te hozd létre a pogácsával, amihez elengedhetetlen a friss alapanyag, a megfeleő szemcseméretű őrlemény, annak egyenletes elosztása, tömörítése annak érdekében, hogy a kioldás megfelelő nyomáson, megfeleő hőmérsékleten, megfelelő idő alatt és egylenletsen történjen.

Itt a vita nem a gépek, vagy a kávék áráról, minőségéről szól, hanem a kávé elkészítésének két gyökeresen különböző módszeréről. Mindkettőnek van létjogosultsága, az egyik a tömegeket szolgálja ki, a másik pedig azokat akik itt irogatnak... :))

[ Szerkesztve ]

O1G

(#49025) gubabela válasza levytee (#49022) üzenetére


gubabela
senior tag

Szerintem fèlreèrtetted a hozzászólást. ;) A kèrdező tudni szerette volna, hogy az eszpresszó a cremával vagy a nèlkül 30ml. Erre másoltam be az elfogadott szabványt, mivel ez az eszpresszó szabványa. Ebben az szerepel, hogy a habbal együtt èrtendő.

(#49026) mdav88 válasza vTamas35 (#49024) üzenetére


mdav88
senior tag

Elkezdtem írni egy hasonló hozzászólást, de elment az ironikus irányba, kitöröltem.

De ide +1. :K

(#49027) levytee válasza gubabela (#49025) üzenetére


levytee
csendes tag

Értem, de a szabványt nem értem. Te is tudod a crema elég változó. Na de nekem mindegy is.

levytee

(#49028) kisza25 válasza vTamas35 (#49024) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

:R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#49029) kahvesi válasza kisza25 (#49028) üzenetére


kahvesi
csendes tag

De akár ki is lehet maxolni ezt a kis gépet, ha van rá valakinek igénye. itt

»Bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı vardır«

(#49030) adriankoooo válasza kahvesi (#49029) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Az hogy tesz rá egy naked kart, még nem lesz jó. Nekem ennyire világos részek 30 másodperc felett jönnek elő. Itt meg az elejétől, szvsz az víz, nem kv.

(#49031) kahvesi válasza adriankoooo (#49030) üzenetére


kahvesi
csendes tag

Igazán jó sosem lesz, de jobb lehet. És nem a kartól, hanem a nyomásfokozómentes szűrőtől, őrlőtől és friss pörkölésű alapanyagtól. A technikán pedig még lehet csiszolni. Persze ez az egész igény kérdése, ha valakinek megfelel a gyári állapot és a produktum, amire tervezték, akko nincs mit tenni.

»Bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı vardır«

(#49032) Bazsee71 válasza vTamas35 (#49024) üzenetére


Bazsee71
őstag

No ezt el kell menteni, és minden idetévedő laikusnak linkelni, mielőtt sértődötten távozik.

kalvesi: kérdés, hogy van-e értelme. Ha valaki tovább akar lépni, szerintem érdemesebb elengedni, és egy rendes géppel újrakezdeni.

vtechun: remélem a Jézuska letuszkol a kéményen egy Szarvasit meg egy Melange őrölt pörkölt téglát, és végre helyreáll az univerzum rendje.

[ Szerkesztve ]

(#49033) soldier2 válasza vtechun (#49023) üzenetére


soldier2
őstag

Az a szép a feltétel nélküli hitben, hogy teheted sziklaszilárdan, nem kell törődnöd a tényekkel. Az általad korábban linkelt kávékról csak akkor hiszem el, hogy ennyire frissek, ha teszel fel róla fotót. Darálás után meg már percek alatt veszít minőségéből, ha lezárva tartod, akkor is max 4 nap (bár ezt filterre nézték nem espressora) amíg értékelhető az eredmény.

vTamas35 - minden szava igaz

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#49034) kahvesi válasza Bazsee71 (#49032) üzenetére


kahvesi
csendes tag

Természetesen a mi szemszögünkből nincs értelme, de lehet, hogy Ő még nem tudja elengedni, mint friss és csinos szerzeményt. Viszont kötelességünk meglökni a lejtőn lefelé (vagy megpróbálni) és egyszer talán magától elengedi, amikor megtapasztalja a gép határait.

»Bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı vardır«

(#49035) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Olvasgattam közben itt az összefoglalót+ hozzászólásokat, az E.S.E pod és kapszula ajánlott, ha valaki nem akar annyira belemerülni a dolgokba?
Ez a gép E.S.E pod-ot is tud, meg van egy martello kapszulás is. Mondjuk én E.S.E pod-ból még nem ittam jó kávét, meg a martello kapszulás is elégé határ eset, pont arról váltottam erre :O

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#49036) Bazsee71 válasza kisza25 (#49035) üzenetére


Bazsee71
őstag

ESE podhoz célgép kell, ezek a masinák nem fognak jót produkálni (GC és társai legalábbis biztos nem). Ha jelenleg elégedett vagy a gépeddel, akkor jobb nem belemerülni a témába, ilyen szempontból veszélyes ez a fórum. Graef CM702 és friss kávé, aztán csak élvezd. ;)

(#49037) kisza25 válasza Bazsee71 (#49036) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

:R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#49038) And06 válasza kahvesi (#49029) üzenetére


And06
aktív tag

"kicsit" csatornásodik ... :((

(#49039) vTamas35 válasza Bazsee71 (#49036) üzenetére


vTamas35
csendes tag

Nagyon így van. Szerintem sem az lenne a cél, hogy azokat győzzük meg az igazunkról, akik amúgy teljesen elégedettek a bolti kávéval és a tesós gépekkel, hanem inkább, hogy azokat tereljük a megfelelő irányba, akik elégedetlenek, jobbra, többre vágynak kávéban mint az átlag fogyasztó.

A kezdőknek, akiknél már beindult a vezérhangya, viszont egy remek hely ahonnan mindnen szükséges infot, tanácsot be tudnak szerezni. Innen mindenki maga dönti el, hogy hol húzza meg a határt. Nekem óriási segítség volt (nem is olyan régen), hogy a géppark vásárlása előtt be tudtam szerezni az alapvető ismereteket, és az igényeknek megfelelő gépet, darálót vettem elsőre, amit azonnal tudtam, hogy kihez vigyek, milyen tuningra, honnan vehetek jó kávét stb. Persze mint minden hobbynál, innen már tud drága lenni az upgrade mánia...

Csak javasolni tudom minden érdeklődőnek, hogy mielőtt vérre menő vitákba bonyolódna, tájékozódjon az alap fogalmakról, így el lehet kerülni a kínos hozzászólásokat, sértődéseket. (Pl. fogadjuk el, hogy a kávé frissen pörkölve és őrölve az igazi, a bolti kávé akkor is döglött ha drága, a reklámokban néha túloznak, a darálót tényleg nem lehet lespórolni, sz@rból csak sz@rvárat lehet építeni, és már az is sejthető, hogy nem a föld az univerzum középpontja).

O1G

(#49040) noss


noss
csendes tag

ezt láttátok már? jópofa 2az1ben eszköz.
örleményt szintez és tömörít [link]
(vagy 3az1ben, ha a pohár funkciót is figyelembe vesszük)

noss

(#49041) levytee válasza noss (#49040) üzenetére


levytee
csendes tag

Pont ezt írtam a múltkor,és lásd megcsinálták.

Más, mi a yirganak a hőigénye, nem pontos hőadatra gondoltam,csak hogy kinek hol volt jó.

Meglepő volt nekem mennyire aprószemű ez a kvbab. Meg kicsit olaszosra van pörkölve (pacificafe),holnap dobok fel egy képet,hogy szerintetek jól van ez így.

levytee

(#49042) weinmaker válasza levytee (#49041) üzenetére


weinmaker
őstag

Tömörítőnek ez nem jó szvsz.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#49043) kisza25 válasza vTamas35 (#49039) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Utolsó 2 hsz-ed mehetne az összefoglalóba, engem felhomályosított teljesen :R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#49044) GAgyiXyXy


GAgyiXyXy
aktív tag

Most végeztem egy 125g-os Tanzania AA Top Ngila -t az AVX-től.
Első friss pörkölésű tapasztalatom. Annyit írhatok, nagyon finom, egyelőre a kellemes savasságát éreztem(tudtam azonosítani), meg hogy úgy ahogyan van nagyon ízletes, egyben van.
Jó hosszú hűtőcsapolás kellett az általam legjobbnak ítélt eredményhez. A szimpláim még nem az igaziak, de a duplák (az én igényemhez képest) csodásak.

Kérdés: A silvia gyári szimpla szűrőt érdemes lecserélni, hogy ne kelljen a darálót állítgatni? Mert egyik szűrőnél ezt állították, azt hiszem ims, vagy lm..

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#49045) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Sziasztok!
Vakszűrőzésnél a tartályba visszaáramló víz tartalmazhat tisztítószert?
Ha igen, mekkora a GC-nak a kazánja, tehát mennyit kell kifolyatni hogy teljesen kitisztuljon a rendszer?

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#49046) GAgyiXyXy válasza sz.zs. (#49045) üzenetére


GAgyiXyXy
aktív tag

szvsz alsó hangon egy tartálynyi vizet járass ki, de a több jobb. A GC azt hiszem 2,5 dl-es kazánnal bír.

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#49047) vendingo válasza GAgyiXyXy (#49046) üzenetére


vendingo
veterán

Jó lesz az 90 ml-nek is.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#49048) vTamas35 válasza sz.zs. (#49045) üzenetére


vTamas35
csendes tag

Nem tartalmazhat, az a csepptálcába távozik a GC-nél is ha jól tudom...

O1G

(#49049) fragola.6035 válasza GAgyiXyXy (#49044) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Szerintem a gyári Silvia szimpa szűrő használhatatlan, de a dupla is elég vacak, érdemes minkettőt lecserélni.

https://caffe35.webnode.hu/

(#49050) soldier2 válasza sz.zs. (#49045) üzenetére


soldier2
őstag

Vakszűrőzésnél nem jut vissza a víz a tartályba vagy a bojlerbe. A fejből a háromjáratún át a csepptálcába megy a koszos víz. A tartályba az opv küldi vissza a vizet, de van ahol pl az sem, mert egy T száron a szelep előtt a szívóoldalra megy vissza az opv által eldobott víz.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.