Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55001) BlacKSouL válasza soldier2 (#54999) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Köszi!
Még messze van ugyan augusztus, meg a csapatunk véleményét is kérem még (lehet hogy ők inkább 3 strandlabdát akarnak bepréselni a helyére :) ) de majd akkor lehet, hogy előtte keresni foglak privátban egyeztetni.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#55002) prandris


prandris
tag

A Cunill Tauro még eladó :)
ÚJ ÁR: 30 000Ft

(#55003) looser válasza prandris (#55002) üzenetére


looser
addikt

Egy Iberital helyett ez mekkora előrelépés lenne?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#55004) prandris válasza looser (#55003) üzenetére


prandris
tag

Ez jó kérdés. Nekem Ascaso i2 minim volt, annál jobb. Pár hete daráló nélkül maradtam addig ezt használtam teljesen rendben volt. Ki kell próbálni :)
Szerk.: ja meg legyilkolhatatlan :D

[ Szerkesztve ]

(#55005) sutszi válasza ronin s8 (#54894) üzenetére


sutszi
veterán

A brikkád alsó részéről kérhetnék tőled egy képet szétszedett állapotban? (kosár meg alsó rész)

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#55006) ronin s8 válasza sutszi (#55005) üzenetére


ronin s8
senior tag

Kétszemélyes román:

Négyszemélyes olasz:

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#55007) ronin s8 válasza ronin s8 (#55006) üzenetére


ronin s8
senior tag

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#55008) Csápájev válasza ronin s8 (#55007) üzenetére


Csápájev
őstag

Gyűjtöd a kotyogósokat? :)

(#55009) 4ron


4ron
senior tag

Sziasztok!

Valaki találkozott, illetve próbált már személyesen elektromos török kávéfőzőt? Mint például ez. Vajdasági lévén nagy rajongója vagyok ennek a fajta kávénak, de nehéz eltalálni a megfelelő hőmérsékletet a tűzhelyen, így szinte mindig más minőségben sikerül elkészíteni. Ha nem főzi túl a kávét, akkor lehet vennék egyet.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#55010) Bazsee71 válasza 4ron (#55009) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ha Vivre, akkor ez valamelyik kínai oldalon is fent lesz hamad áron. Itt a fórumon készült egy univerzális PID, egy olyannal esetleg lehetne szabályozni egy rezsót.

(#55011) sutszi válasza ronin s8 (#55006) üzenetére


sutszi
veterán

Köszönöm. Délután lövök képet és megmutatom miért kértem. Sajnos jól tippeltem... Nálam van a gond...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#55012) adp válasza 4ron (#55009) üzenetére


adp
őstag

ez már kép alapján elég szarul néz ki. én a helyedben vennék inkább egy kemping rezsót, ami elég jól szabályozható.
egyébként hasznáj hőmérőt és úgy tudod reprodukálni ha jó

[ Szerkesztve ]

(#55013) And06


And06
aktív tag

úgy néz ki a brikka újra üzemel takaritás után. köszi! :R

otthon én is kotyogózok most, mivel a gépek siminél vannak. az egyszemélyes mokaexpress-szel tök jó kávét húztam az yirgaból, vannak savak és az izvilág is az eszpresszóéra emlékeztet, csak halványabban. nem rossz egy mezei kotyogóból!

[ Szerkesztve ]

(#55014) Bazsee71 válasza And06 (#55013) üzenetére


Bazsee71
őstag

Végül mi lett a tisztítás menete?

(#55015) And06 válasza Bazsee71 (#55014) üzenetére


And06
aktív tag

vegyszer nélkül, szelep + szűrők kiszerelve és átöblitve még1szer + a járat ami aszelephez vezet.

(#55016) And06 válasza Bazsee71 (#55014) üzenetére


And06
aktív tag

itt van egy útmutató a szétszedéshez, hátha valakinek kell [link]

mondjuk ecetbe nem áztatnám, ahogy irja ...

[ Szerkesztve ]

(#55017) sutszi válasza ronin s8 (#55006) üzenetére


sutszi
veterán

A történet előzményeként annyi, hogy egyszer kaptam kölcsön egy brikkát. Mivel nagyon elégedettek voltunk vele nemrég vettünk egyet... Az elmúlt pár hónap alatt csak nem hozza azt az elvárt szintet amit a kölcsön brikkával megtapasztaltunk.

Jól látszik, hogy a 4 személyes olasznál még a kosár alján is ott a tömítés. De ami nagyon nagy különbség az a kosár peremének kialakítása. Mind az olasz mind a román verziónál széles a perem.
A lenti képen az enyémnél pedig látható, hogy szinte alig van perem... Az ami kölcsönbe járt nálunk annak is széles pereme volt...

Íme:

Nagyon haragszom a brikkára... Van valami tuti forrás, ahonnan a normális széles peremű gyártmányokat lehet beszerezni?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#55018) soldier2 válasza sutszi (#55017) üzenetére


soldier2
őstag

Ha nem szelel a szélén, akkor nem hiszem, hogy a perem lenne a ludas.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#55019) radi8tor válasza sutszi (#55017) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Már nem árulják az olasz Brikkát. Csak használtan szerezhető be szerintem.
De egy új Brikkával sem kéne gondnak lennie. Ha jó a tömítés és jó a megmunkálás akkor tartani kell a nyomást.

⭐ Stella

(#55020) 4ron válasza adp (#55012) üzenetére


4ron
senior tag

Nem konkrétan erre a termékre gondoltam, hanem ilyenre. Például van ilyen is.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#55021) Aser Tzuiko válasza sutszi (#55017) üzenetére


Aser Tzuiko
csendes tag

Nekem széles peremű 2-es van szilikon tömítéssel de sokkal nehezebb szétszedni mint a keskeny pereműt. A keskeny peremes olasz kosaras (Made in Italy).
Egyformán jól főz mindkét fajta, ebayen kapható puha gumi tömítéssel és a szélesebb pereműt is könnyű vele szétszedni.
Itt van a megoldás egyébként: http://olaszpresszo.hu/bialetti-brikka-rendberakas/

(#55022) sutszi


sutszi
veterán

soldier2 & radi8tor : Pont ez a gond. Főztem nem kevés tesztadagot a kölcsön brikkával... Jól zárt és jó kávét főzött. Egyértelműen barnás árnyalatú kávé volt az eredmény aminek enyhén savanykás íze volt. A crema is értékelhető volt.
A saját vásárlással meg csak a baj van. Kávé és víz mennyisége is fix. Mégis időnként előfordul, hogy ereszt...máskor meg alig fő ki és a szelepen engedi ki a túlnyomást. ( Ugyanabból a kávéadagból van így a darálás azonos.) De talán még ettől is jobban zavar, hogy megégeti a kávét. Akármilyen kávéval próbálkoztam soha nem volt olyan eredmény mint a fenti esetben. Mindig sötét színű és sajnos inkább kesernyés ízvilág jön vissza. A crema meg nagyjából addig tart amíg felhabzik. A pohárig már semmi nem jut el...

Az olasz típusról nem is álmodom már, hogy tudnék venni. De elég lenne az alsó tömítés nélküli de széles peremű változat is...

Aser Tzuiko : Ezen az oldalon már túl vagyok sajnos. Amúgy az útmutatóban is széles peremű változat van... Nem tudom, lehet szőrszálhasogatónak tűnök és csak egy szellemet kergetek. De ez akkor sem olyan...

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#55023) mdav88 válasza radi8tor (#55019) üzenetére


mdav88
senior tag

A brikka gyartasa visszakerult az olaszokhoz. Elvileg mostanaban csak azt lehet kapni.

(#55024) radi8tor válasza mdav88 (#55023) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaa tényleg. Büszkén hirdetik is. :D

⭐ Stella

(#55025) soldier2 válasza mdav88 (#55023) üzenetére


soldier2
őstag

Mennyire vagy ebben biztos? Mert úgy tudom, csak a kosár jön onnan, arra rá is írják nagy betűkkel, hogy "Made in Italy" de az eszköz többi része ugyanott készül, tőlünk keletre.

Sutszi: más, meg az új kosaras brikkát keresi :). Viccet félretéve, úgy veszem ki, az írásodból, hogy előre darált kávét használsz, ami napok alatt silányul használhatatlan termékké bontás után. Lehet nem a készülékben van a hiba, ha van rá lehetőség hasonlítsd össze a két eszközt párhuzamosan, használva.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#55026) mdav88 válasza soldier2 (#55025) üzenetére


mdav88
senior tag

En mar semmiben nem vagyok biztos, amiota kiderult hogy a makoi fokhagyma is kinai... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#55027) weinmaker


weinmaker
őstag

Nagyon off: van itt olyan aki profi joomlában? Ha igen, akkor dobjon már privátot légyszi! Köszi! :R

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#55028) GAgyiXyXy válasza Parci (#54968) üzenetére


GAgyiXyXy
aktív tag

Tersonet helyett esetleg lehet használni hideg zsíroldót?

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#55029) GAgyiXyXy válasza mdav88 (#55026) üzenetére


GAgyiXyXy
aktív tag

Jajj ne is mondd!! Ez már mindennek a teteje. És ez az asszonyság a helyi termelőtől olyan nyomott áron veszi át a fokhagymát, hogy attól félek ezután már csak ilyen magyar trikolóros kínai fokhagymát vehetünk..

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#55030) zolnagy válasza GAgyiXyXy (#55028) üzenetére


zolnagy
őstag

Az még a tersonetnél is jóval durvább szer. Én nem használnám. Befújtam vele egy réz alkatrészt 5 percre és elfeketedett! Alig bírtam utána helyrehozni. Nem is lehetett, még mindig látszik halványan a nyoma...

(#55031) Rendo84


Rendo84
senior tag

Már harmadjára tisztítom ki a CM702-őt, és szép kis menyiség meg tud bujni benne.

Kérdésem az volna, hogy létezik olyan daráló, amiben kb szinte zéró őrlemény ragad be? Illetve árban is hasonló kategória? Használt is szóba jöhet persze.

(#55032) GAgyiXyXy válasza zolnagy (#55030) üzenetére


GAgyiXyXy
aktív tag

Huhhh...köszi, akkor nem próbálkozom vele.

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#55033) mester6 válasza Rendo84 (#55031) üzenetére


mester6
tag

A Mahlkönig Vario, nem váltja meg a világot, de nem arról híres, hogy sok őrlemény marad benne.
Szerintem használtan jó az ára.

(#55034) sutszi válasza soldier2 (#55025) üzenetére


sutszi
veterán

Nézd, én nem gondolom, hogy egy Csészényiből származó Etióp Sidamo, vagy Kávé Kalmár féle Columbia Supremo szar lenne... Ezen kívül kb 5-6 féle darált és szemes kávét fordult meg nálunk. A kölcsön brikkánál használt kávé nyilván elfogyott mire lett saját eszköz...de többször volt azóta a fenti fajtákból és elmarad az eredmény. A keserűt a savanyútól meg tudom különböztetni. És amikor következetesen rossz az eredmény az nem a kávé hibája. Azt gondolom, hogy a azért sikerült a saját felhasználási szokásainkon belül egy objektív összehasonlítást sikerült csinálni... Mellesleg jegyzem meg, hogy a kosár vékony pereme nem fekszik tökéletesen az aló részre. Ha szélesebb lenne akkor ezt valamennyire kompenzálná de így nem jó a zárás... és ha nem is ereszt de nincs meg a kellő nyomás ezért később fő ki...Így pedig odaég... Szerintem.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#55035) mester6 válasza sutszi (#55034) üzenetére


mester6
tag

A szomszéd kertje mindig zöldebb! :F
Azért persze lehet, hogy neked van igazad!

(#55036) soldier2 válasza sutszi (#55034) üzenetére


soldier2
őstag

Nem mondtam, hogy szar csak azt, hogy az előre darált kávé veszít minőségéből rövid idő alatt (meg ha előre daráltat olvasok nem is Kalmár féle kávéra gondolok az biztos). Más ötletem sajnos nincs, esetleg próbálkozz kevesebb vízzel, és szokásos trükkök, de a leírásod alapján sokkal tapasztaltabb Brikkás vagy nálam (pár éve csak nyaraláson használom), így annyit tudok még felajánlani az ügyért, hogy kölcsönadom a Román brikkát pár napra/hétre ha nincs közelebbi ajánlat (Bp Zugló).

Rendo84: ilyen áron sajnos nem nagyon van, motoros meg végképp nincs. A legkisebb Kinu talán csak kicsivel drágább, de sajna azt kézzel kell tekerned. Vario, Sette, Lido jóval drágább.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#55037) Bazsee71 válasza sutszi (#55034) üzenetére


Bazsee71
őstag

Szerintem a vékony perem éppen pontosabb illeszkedést biztosít, sokkal kisebb az esélye, hogy valahol eltávolodjon a két felület. Nekem a román 4 személyes Brikka van, én is csak akkor használom ha a GC-t valamiért nem tudom, tehát nem sok a tapasztalat. Néha hallani, hogy picit ereszt a menetnél, de pár cseppről van szó, néha meg semmi nem jön ki. Minden egyéb körülmény ugyanaz, mint a másik Brikkánál? Nem lehet, hogy valami kávémaradék bent ragadt a szelepben/csőben, és az rontja az ízeket?

(#55038) Toobee


Toobee
veterán

Eladó pár cuccos:

Gaggia Baby Twin: simi rézcsövezte, átnézte, beállította. Tömítések természtesen cserélve. A PID-et az előző tulaj építette be, de simi azt is normális helyre rakta, meg csinált neki tokot. Naked kar + szimpla és dupla szűrő 89.990 Ft

Magister ES40: teljesen szétszedve, takarítva, beállítva. Tömítések cserélve. Képek a felújításról. 129.990 Ft

Mazzer Super Jolly: 2. tulajdonostól, gyári könyv, normál állapot. Jó állapotú, gyári késekkel. 89.990 Ft

Ha választasz kettőt, nagyobbat alkudhatunk :)




https://barbieripnk.hu/

(#55039) A761


A761
újonc

brikka-ügy:
ha megpróbálnád finoman egy sikba csiszolni a alulról kosár peremét- csiszolópapírra kosár átmérőnyinél picit nagyobb lyuk vág, sík merev cucc körben alápakol, meghúzkod? az alsó tartály már egyszerűbb ügy.
monnyuk lehet, macerás :))

[ Szerkesztve ]

(#55040) sutszi


sutszi
veterán

(#55036) soldier2: Köszi a felajánlást. Lehet élek vele. Ha úgy lesz akkor megkereslek privátban.

(#55037) Bazsee71: Több hónapos használton vagyok túl. Volt már full ecetes átfőzés is... Nincs szennyeződés.

(#55039) A761: Megpróbálok összehozni egy videós összehasonlító tesztet a problémáról. De ezt kb 1-2 hét alatt tudom összeszervezni.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#55041) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Sziasztok! Vakszűrőzés, tersonetezés után az első főzetet meg lehet inni, vagy illik ezt valai hulladék kávéval csinálni és kiönteni? Vagy egy kis vizet átengedni is elég?

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#55042) handrash válasza sz.zs. (#55041) üzenetére


handrash
őstag

Véleményem szerint, ha a háromjáratuból kifolyó víz már szép tiszta habmentes, akkor használható rendeltetés szerűen. Én legalábbis, zokszó nélkül megiszom az első főzetet.

[ Szerkesztve ]

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#55043) soldier2 válasza handrash (#55042) üzenetére


soldier2
őstag

Én is megiszom, de barista ismerős szerint jobb helyeken kidobják az első főzetet.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#55044) sz.zs. válasza soldier2 (#55043) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Én direkt erre a célra tartok itthon Lidl fahordós ihatatlan szutykot (kaptam, de nem dobtam ki), abból szoktam egy első, kiöntős főzetet csinálni, de ma felmerült bennem, hogy kell-e ez egyáltalán...ezek szerint ártani nem árt?! :)

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#55045) jolti válasza sz.zs. (#55041) üzenetére


jolti
senior tag

Ha vissza öblítesz tiszta vízzel vagy négyszer-ötször, közben a maradék vizet kiöntöd a vakszűrőből, akkor minden gond nélkül megihatod az első főzetet szerintem.
Én még legalább is sohasem éreztem vegyszeresnek az első főzetet. ( Meg elég dagadt is vagyok, tehát biztos nem marad benne zsíroldó' anyag, mert ennyi én után már Paudics Bélának kéne lennem. :D )

(#55046) peter.szabo


peter.szabo
csendes tag

Sziasztok,

ha valaki rendelne a Pacific-tól, és társulna hozzám, kérem, keressen meg privátban. Én BP XI-ben vagyok, a környéken ill. a belvárosban megoldható az átvétel.

Köszönöm.

(#55048) radi8tor válasza adriankoooo (#55047) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ennyire nem lehetsz megszállott... ez egy kémiailag módosított valami.
Bár mindenki maga dönti el mivel mérgezi magát. :)

⭐ Stella

(#55049) adriankoooo válasza radi8tor (#55048) üzenetére


adriankoooo
senior tag

99%-ban csak vizet iszok /maradek 1%-ban pedig kavet/, ha most ebbol megiszok egy uveggel nem hiszem hogy bajom lesz.

(#55050) radi8tor válasza adriankoooo (#55049) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ok.

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.