Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#132001) bbuffy válasza TDX (#131999) üzenetére


bbuffy
senior tag

Kávézóban amúgy használnak wdt-t? Rég voltam ilyen helyeken, legalább két éve nem, addig nem láttam. Bár nem itthon fog elterjedni vendéglátós szinten az tuti. Szerintem ez túl macerás egy helyre ahol amúgy is csak tamperelnek. Kávézóba lassan beletervezik a darálóba :)

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#132002) hoffman_ válasza koxx (#132000) üzenetére


hoffman_
nagyúr

és halkan jegyzem meg, hogy bár itthon hosszú szeánszokkal pazarlom az időm én is, full jó koffit főznek ezek nélkül, sőt.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#132003) Menotti válasza kfjoco (#131996) üzenetére


Menotti
aktív tag

[link] itt próbálkozhatsz

(#132004) bbuffy válasza hoffman_ (#132002) üzenetére


bbuffy
senior tag

Nálam egy kv 5 perc kb ha tej is kell. Mondjuk ha otthon vagyok a gép mindig megy. És van disztribútor is, de ez a plafon. A takarítással 6p max. Filter az olyan 10-15 p, ott lehet tökörészni jobban.
Ha kisérletezget az ember az már más persze. De azt inkább társaságban jó móka.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#132005) koxx válasza hoffman_ (#132002) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Manapság már közel sem vagyok annyira elájulva. Egy kezemen meg tudom számolni azon kávézókat (<4) ahol jobbat vagy ugyanolyat iszok mint otthon. Latte art is hasonló vagy amikor kihozza nekem 80 fokos tejjel aztán hajár idd meg.

Eladó DF83 V2 őrlő

[ Szerkesztve ]

(#132006) reset


reset
senior tag

Crossland CC1 - új versenyző a home-kategóriában.

(#132007) hoffman_ válasza koxx (#132005) üzenetére


hoffman_
nagyúr

igen, ezt el kell fogadjam, de ennek a fő oka szerintem, hogy az otthoni kávékészítés minősége nagyot ugrott az elmúlt években, WDT-vel vagy anélkül és a mérce is - teljes joggal - nőtt emiatt. meg az is benne van, hogy nagy hullámot lovagol a kávé ma, specialty vonalon főleg, és a mennyiség mindig a minőség rovására megy.

#132004, bbuffy
nagyjából nekem is 6-8p reggel egy szimpla és egy dupla elkészítés mindennel együtt, ha nem számolom a 20p előmelegítést. ehhez mérten, ha betévedsz abba a 4 kávézóba, amire mondjuk koxx referál, ott 1-2p egy duplapresszó (fizetés-sorállás nyilván nem számolandó)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#132008) TDX válasza koxx (#132005) üzenetére


TDX
tag

Na igen, pont ez az, a pörgős helyek nem képviselik azt a kategóriát. Ahol nincs 5mp egy puck előkészítéséhez, az várhatóan nem az a szint, ami közel lenne otthonhoz.

de van olyan hely is (Párizs, Substance café), ahova előre kell helyet foglalnod (1 vagy 2 órás intervallumra), előre single dose fagyasztott adagokból őrölnek adagonként (+purge), hog-ot használnak és mindig 10-20 kávéból lehet válogatni. Életem legjobb kávéit ittam ott. Nyilván ez a luxus kategória, a barista/tulaj évekig versenyzett baristaként, meg is van az ára. De ha valaki arra jár, erősen javaslom.

Már vége az Én hozzászólásomnak? Mi lesz ez után velünk?!?!

(#132009) kmarci25 válasza TDX (#132008) üzenetére


kmarci25
veterán

Na, itt kérnék egy melange-t sok mézzel meg tejjel, a tetejére tejszínhabot (bótit) és kakaószórást. :D

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#132010) koxx válasza TDX (#132008) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az a Slayer gép bazz. :Y

(#132011) qvik27 válasza TDX (#131999) üzenetére


qvik27
tag

Szerintem körkörös csatornásodást segít elő pl.

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#132012) bbuffy válasza qvik27 (#132011) üzenetére


bbuffy
senior tag

Becsatornásodhat a pogácsa ettől?

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#132013) RetepNyaraB válasza qvik27 (#132011) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Mivel a WDT-t pont a csatorna ásás ellen találták ki, igen-igen elb@szott dizájnnak kell lennie, ha elősegíti :U

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#132014) TDX válasza kmarci25 (#132009) üzenetére


TDX
tag

cukor, méz nincs, ahogy alternatív tej se. macchiato és flat white a két tejes opció, és azokat is csak a ház blendjéből lehet kérni, bár a macchiatot legalább lehet fagyasztva desztillált tejből kérni :D

Már vége az Én hozzászólásomnak? Mi lesz ez után velünk?!?!

(#132015) qvik27 válasza RetepNyaraB (#132013) üzenetére


qvik27
tag

Azt a néhány tűt ugyanazon a körön húzza végig. Közben az őrlemény kicsit lejjebb megy a piszkálástól. Ahol a tűk köröznek, ott ritkul a cucc. A dizánj említett jellemzőjével egyetértek. :)
A Brumi által mutogatott umikot pl. egy jóval komolyabb mérnöki okoskodás eredménye. Ott a kosár középpontjához képest nem körpályán mozognak a tűk, és -bár nem számoltam utána, de- a nyomvonalak alapján, amiket anno néztem, gyakorlatilag nem, vagy csak nagyon sokadik kurblikör után térnek vissza ugyanarra a pályára. (Valami CAD-del biztos le lehet modellezni, ha valakinek van hozzá eszköze meg jelenése.)
Itt is mutogatják a különbséget:

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#132016) RetepNyaraB válasza qvik27 (#132015) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Értem és a káosz-bolygóművet jobb konstrukciónak is tartom (nekem is az van), de azért nem pár tű van benne, hanem kép alapján rengeteg (a fene olvasta el mennyi). Valszeg ki van annyira találva, amennyire kell.
A lényeg a nevetséges ára, amiért aranyrolexes hómbajuszok velkám.

szerk: jaa, te bbuffy spirographic linjére gondoltál-e? Az silányul néz ki. Valszeg a tömörítés aztán helyre rakja, csak azért kérdéses, ha már a marketing fotón is gabonakörös a végeredmény :))

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#132017) Mano66 válasza qvik27 (#132015) üzenetére


Mano66
senior tag

Melyik lehet elírás a MOONRAKER-nél.
Az Ultra 1670 Ft-os? Vagy a Standard 96700 Ft-os? :Y Mert nem mindegy.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#132018) qvik27 válasza bbuffy (#132012) üzenetére


qvik27
tag

A körgyűrűknél ritkább lesz a pogi. Ott könnyebb, tehát gyorsabb lesz az áramlás.
Ettől persze nézhet ki nagyon meggyőzően a lefolyás pucér karral, hisz a könnyebben átjárható részek körgyűrűkön valószínűbbek.

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#132019) TDX válasza qvik27 (#132015) üzenetére


TDX
tag

Annyival másabb viszont a sima tűs, koncentrikus körön mozgó disztribútornál, hogy amilyen gyorsan mozognak a tűz, a kávé elvileg hasonlóan viselkedik a kosárban mint egy közeg (fluid, folyadék). Az persze biztos, hogy egy 5000Ft-os umikot jobb ár/érték arányban.

Már vége az Én hozzászólásomnak? Mi lesz ez után velünk?!?!

(#132020) qvik27 válasza RetepNyaraB (#132016) üzenetére


qvik27
tag


10 tű. 20-szal jobb lenne, 40-nel mégjobb...

...de vóna itt még valami: a körmozgásos cuccoknál a tűk az eltalált szemcséket érintő irányban tolják meg, gyorsabb pörgetésnél nagyobb sebességgel, ami a körpályáról nézne kifelé van. Több tűnél, sok és gyors pörgetésnél ez tehát "kifelé tereli" az őrleményt. (A épen a szélen látható völgy ne tévesszen meg senkit!)

A bolygóművesek mindezt nem teszik.

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#132021) qvik27 válasza TDX (#132019) üzenetére


qvik27
tag

"a kávé elvileg hasonlóan viselkedik a kosárban mint egy közeg (fluid, folyadék)"
Igen, ezt nem vitatom, viszont -távolabbi emlékeim és megértésem alapján- a hasonlóság a barázdát húzú eszköz nyomában zajló "visszaáramlásra" igazak kevésbé, ilyen őrleményre (szabálytalan zúzalék, kis tömegsűrűség, viszonylag nagy súrlódási együttható) főleg. ...de ezt komolyabb vitapartnerrel szemben most nem tudom megvédeni :D

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#132022) qvik27 válasza qvik27 (#132020) üzenetére


qvik27
tag

Korrekció: éppen...

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#132023) brumi1024 válasza qvik27 (#132015) üzenetére


brumi1024
veterán

Lemodellezte amugy a keszitoje, eleve ugy indult elvileg a projekt. Illetve ha jol remlik a verziok kozt par mm-rel odebbrakosgatta a tuket az optimalisabb mukodes erdekeben (szinten egy modellezes eredmenyekepp).

#132017 Mano66: 167000 a dragabbik, neha fura szamokat ir a Weber honlap.

[ Szerkesztve ]

(#132024) mjxb90


mjxb90
csendes újonc

Sziasztok!

Tudom, hogy a távgyógyítás sok esetben nem lehetséges, de azért tippet hátha tudtok adni, így a következő témában kérném segítségeteket:
adott egy mazzer őrlő. Bekapcsolom, kávészemet beöntöm, látom hogy folyatasom köpi vissza a szemeket, leállítom. Arra gyanakszom lehet, hogy eltömődött, így biztos ami biztos kitakarítom (ami kb fél perc, mert minden használat után igyekszem a lehető legjobban kitakarítani). Kizárólag a karbaőrlős részt szétszedtem, ott amit találtam, kitakarítottam pluszban, az sem volt sok. Utána gép beüzemel, bekapcs, de itt már csak halk zúgó hang, mintha elszált volna valami, kávét már nem is mertem bele rakni, valószínűleg semmit sem kezdett volna vele.
Valami tipp esetleg? :)
köszönöm előre is :R

(#132025) sz.zs. válasza mjxb90 (#132024) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Kiszedted a felső késtartót?

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#132026) mjxb90


mjxb90
csendes újonc

nem, segíthet?

(#132027) mjxb90 válasza mjxb90 (#132026) üzenetére


mjxb90
csendes újonc

igazad volt, néztem 1-2 tutorialt aztán szétszedtem teljesen, kitakarítva, újra összerakva most elindult a motor szépen. Holnap reggel megnézem, hogy kávéval is működik-e :D
Köszönöm a segítséget!

(#132028) icm válasza brumi1024 (#132023) üzenetére


icm
tag

optimálisabb” ehh. Inkább: optimalizálta a tűk helyzetét. Lehetne bővebben értekezni erről, elnézést nem ellened irányul.

"Simplicity is the ultimate sophistication." Leonardo da Vinci

(#132029) qvik27 válasza icm (#132028) üzenetére


qvik27
tag

...hát, én csak csöndben meghúzom magam az egyesszám - többesszám egyezési elírásommal :)
Mentségemre szóljon, hogy a kislányom olykor jelentősen elvonja a figyelmemet kommentelés közben is! ...és ez így van jól :)

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#132030) brumi1024 válasza icm (#132028) üzenetére


brumi1024
veterán

[link] :))Vagy [link]

[ Szerkesztve ]

(#132031) qvik27 válasza brumi1024 (#132030) üzenetére


qvik27
tag

link
Rendszerelméleti megközelítésben az "optimális":
1. mindig adott körülményekre és jellemző(k)re vonatkozik,
2. a meghatározott cél vagy igény tekintetében a legjobb állapot, vagy a legjobb (egyelnően jó) állapotok egyike.

Szóval szerintem sem a "legtökéletesebb" szóhasználat az "optimálisabb", de a nyelvben időnként vannak furcsák. Pl. egy ilyen mondat eléggé kifejező és tömör:
"Az volt a legüresebb szövegelés, amit valaha hallottam."

:)

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#132032) tyuli76


tyuli76
tag

Sziasztok Baristák! :R

Van egy Delonghi automata gépem,amit azonnal eladok,ha megtanultam jó eszpresszó kávét készíteni.
Szombaton a feleségemmel voltunk A Szentjánosbogár kávézóban és most már ő is hajlik rá,h legyen egy karos gépünk :)
Tegnap vettem egy Graef CM800 darálót a későbbiekben veszek kézi darálót is.
Quick Mill szitahordozó gép 0820 Senago ajánlott gép,vagy csak az a kettő aminek a tisztítása le van írva az összefoglalóban?

(#132033) brumi1024 válasza qvik27 (#132031) üzenetére


brumi1024
veterán

Rendszerelmeletben egyetertek, hogy vannak idealisabb kifejezesek, de a koznyelv sokszor egyszerusit, atalakit, igen. :)

[ Szerkesztve ]

(#132034) stereofan válasza tyuli76 (#132032) üzenetére


stereofan
tag

jó az a szitahordozó!
:)

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#132035) tyuli76 válasza stereofan (#132034) üzenetére


tyuli76
tag

Google fordítás,véletlenül bent hagytam

(#132036) 2ofthem


2ofthem
aktív tag

Sziasztok! Delonghi Dedica gépemet nyitott szűrőtartó karral használom, preciziós szűrőkosárral, és gyakori jelenség hogy főzés után a kart levéve a kávé nem marad a szűrőkosárban hanem feltapad a felső szűrőre. Mi miatt történik ez, illetve mit tehetnék hogy a kosárban maradjon a pogácsa? Köszönöm!

(#132037) Anubris válasza 2ofthem (#132036) üzenetére


Anubris
őstag

Nekem is ilyen volt. Puck screen vagy papír használata megoldja a problémát, plusz a felső szűrő tisztításával sem kell nagyon szórakoznod a továbbiakban.

(#132038) 2ofthem válasza Anubris (#132037) üzenetére


2ofthem
aktív tag

Köszönöm szépen :R

(#132039) tomiie6 válasza 2ofthem (#132036) üzenetére


tomiie6
csendes újonc

Általában ez egyértelmű jele a túltöltésnek.

Trek Domane SL 6 2022 || Domane AL 2 2019 R7000 || AVX DB1 || DF64 II DLC || 1Zpresso ZP6 Special || JE-Plus

(#132040) 2ofthem válasza tomiie6 (#132039) üzenetére


2ofthem
aktív tag

Kávé mennyiségre gondolsz? 10 grammos kosár és 9 gramm kávé kerül bele. Kevesebbet kéne?

(#132041) bbuffy


bbuffy
senior tag

Natessék. Kicsit nem figyelek oda s mik vannak: :D

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#132042) koxx válasza bbuffy (#132041) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Jöjjenek a shotok, még most este :DDD
Múltkor írtam neked messengeren.

(#132043) qvik27 válasza bbuffy (#132041) üzenetére


qvik27
tag

MIre kell nem figyelni, hogy ez legyen?
TANÍTS! :D

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#132044) bbuffy válasza qvik27 (#132043) üzenetére


bbuffy
senior tag

Semmire, és csak így lökni kell a stilot :DDD

Egy jó szar kép arról hogy milyen is, arányaiban. (Most hagyjuk a dagadt ruhát másra :) )

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#132045) bbuffy


bbuffy
senior tag

itt jobbak az arányok.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#132046) icm válasza bbuffy (#132045) üzenetére


icm
tag

Nekem tetszik ez a forma. A műanyag egyszerű polikarbonát fedéllel. Amire kíváncsi leszek, hogy mennyire szereti a hideg indítást babokkal. Na meg a Zero-hoz képest mennyire közelíti a nullát. Ebbe egy szolid puNpát el tudok képzelni. 151C-t vettél mellé ugye?

"Simplicity is the ultimate sophistication." Leonardo da Vinci

(#132047) bbuffy válasza icm (#132046) üzenetére


bbuffy
senior tag

Persze, várja a sorát a dobozában még. hamarosan belerakom.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#132048) sz.zs. válasza bbuffy (#132047) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Kiváncsi leszek elindul-e vele?!🫣

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#132049) icm válasza sz.zs. (#132048) üzenetére


icm
tag

kb a fórum fele is :) lab sweet lenne még izgalmas.

"Simplicity is the ultimate sophistication." Leonardo da Vinci

(#132050) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Cserélném ugyanebben a méretben SSP HU késre. Kb. 12 kg kávé ment át rajta.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.