Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104001) netlepi3 válasza netlepi3 (#104000) üzenetére


netlepi3
csendes tag

Én a vst-re szavazok. Az mindig hozza a minőséget.

(#104002) netlepi3


netlepi3
csendes tag

(#104003) meander válasza sz.zs. (#103993) üzenetére


meander
tag

öööö... még szerencse, hogy kerestem az Expolygonnál is. :) valamiért nem vettem észre. Köszi

(#104004) meander válasza netlepi3 (#104002) üzenetére


meander
tag

haha, olyan mint ha direkt provokálnák az embert...
Nem voltam a fórumon már vagy egy éve, de Béla megúnhatatlan

(#104005) Xabi78 válasza netlepi3 (#104002) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Sajnos ez is csak egy ilyen Béla féle "tesztelgetés" lesz... persze kiderül, hogy mondjuk semmi különbség nincs a vst meg az avx között, csak a feleségének az IMS kávé jobban ízlett. Kicsit olyan, mint amikor adsz egy gyereknek egy fényképezőgépet. Lesz pár elfogadható fotó, de a nagy része... :Y :F hagyjuk is... :N

Cave canem!

(#104006) Zen42 válasza netlepi3 (#104000) üzenetére


Zen42
tag

"Valakinek nem jött össze." Ez jó. :D
A kérdés valójában az, hogy valakinek összejött-e egyáltalán. Legalábbis a 10 g-ossal.
Nemrég "a mester" húzott egyet egy Pro-X-szel, nem tudom melyikkel. Azt írta fölé, hogy szerinte ideális volt a lefolyás. A videón viszont egy ide-oda csapongó, három ágú lefolyást lehetett látni. Ha az szerinte az ideális akkor nincs több kérdésem.

(#104007) netlepi3 válasza Zen42 (#104006) üzenetére


netlepi3
csendes tag

"Valakinek nem jött össze." Én is ide tartozom, de nekem még van is ilyen kosaram.

(#104008) adp


adp
őstag

Itt csak 12.5e a VST [link]

[ Szerkesztve ]

(#104009) Zen42 válasza Töpi (#103996) üzenetére


Zen42
tag

Amennyiben meg tudod oldani, kérhetnék egy nyitott karos videót ezzel a 10-es kosárral? Részleteznéd, hogy alacsony nyomású előáztatást csinálsz-e, az OPV beállításod mennyi és hogy milyen őrlőd van? Ja és van-e a bojleredben vagy másképp valamilyen vízáram korlátozás.
Csak mert az ezekre tudok csak gondolni, minden mást gondosan csinálok ahogy szoktam.

(#104010) sz.zs. válasza meander (#104003) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Ahonnan Netlepi rendelte, ott elég jó áron van, csak a posta... viszont én vennék (még)egy 15g-ost, ha összefogunk akkor jobb az ár. Sőt, ha még valakinek kellene VST kosár akkor még jobb lenne. Írjatok privátban ha valakit még érdekel.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#104011) adp válasza sz.zs. (#104010) üzenetére


adp
őstag

Te anno rendeltél Strada kosarat? Van különbség a VST és a Strada kosár közt?

(#104012) WarLock07222 válasza sz.zs. (#104010) üzenetére


WarLock07222
tag

Én mondjuk egy ilyennel tuti beszállnék a rendelésbe. Még nézem az oldalt, de elég szegényes (nem létező) a német nyelvtudásom, szóval megy a google translate angolra :D

(#104013) Zen42 válasza netlepi3 (#104007) üzenetére


Zen42
tag

Sejtettem. :) Csak azért találtam viccesnek amit írtál mert ahogy elkezdtem érdeklődni és panaszkodni az ismerőseim körében, egyet sem találtam akinek bevált volna ez a kosár.
Most itt, Töpi volt az első aki pozitívan nyilatkozott róla, előtte senki.
Azaz könnyebb találni valakit akinek nem vált be mint akinek igen. :-/

(#104014) vicces1 válasza sz.zs. (#103972) üzenetére


vicces1
aktív tag

Jutalékot akarok! :D

vst még mindig jó áron, és meg lehet fejelni valami "nemes-szemessel" is

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#104015) vicces1 válasza vicces1 (#104014) üzenetére


vicces1
aktív tag

ja!

A vst-link

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#104016) sz.zs. válasza adp (#104011) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Hát passz, a Strada kosarakat már rég eladtam :) De sztem talán jobb a VST .

vicces1: a német linken jobb a 27,5 € -s ár. A Hasbeanen meg már ÁFA is van :(

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#104017) ballinboy33


ballinboy33
csendes tag

Sziasztok! Pár hónapja mintha valahol olvastam volna, hogy van olyan kávé üzlet Budapesten, amelyik a rendelés napján futárral kézbesíti a csomagot. Ebben tudnátok esetleg segíteni, hogy valóban van-e ilyen és ha igen, melyik cég az?
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#104018) sz.zs. válasza ballinboy33 (#104017) üzenetére


sz.zs.
senior tag

A Pall&Yotz kézműves pörkölő általában ilyen. [link]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#104019) Zen42 válasza adp (#104008) üzenetére


Zen42
tag

6 db rendelésénél már csak 10.625 Ft. Kár, hogy csak 22g-os van belőle.

(#104020) Crondore válasza Zen42 (#104009) üzenetére


Crondore
tag

Igaz nem én voltam a megszólított de mivel szimpla megszállott vagyok fogok neked fedobni egy videót erről a szűrőről, napi használatban van az IMS-ek mellett nakeddal is. Háklis szűrő, nem szép a pogácsa benne mert vizesedik jó lefolyásnál nálam, teljesen máskép reagál, mint egy normál szimpla, nehezen jön ki kv belőle, de nagyon finom kvt lehet húzni vele, de nem mindenből. Rögtelenítésre(nálam nagyon) , tamperelésre(58,4mm tamper kell neki minimum) nagyon érzékeny, grammoznom kell a lefolyást nekem az igazán jó húzásokhoz, a folyadék mennyiséggel engem mindig megszívatot :). Nekem ks vonalon működik jól, világosakat és a koffeinmenteseket nincs jobb szavam rá összetöri... szétkeni az ízeket vagy túl definiálja a túl finom őrlési igénye miatt - ez lehet az én hibám is persze vagy csak nem az én ízlésenek való, ks vonalon nekem tud hú b@... lenni. 10,5-11,5g között megy bele nálam kv 2-2,5 aránnyal jön le, ennél több nekem nem fér bele úgy, hogy a kar jól álljon/menjen fel. Nagyon sokáig kellett tanulnom/gyakorolnom vele, és most is tud meglepetéseket okozni... :DD ha nem figyelek oda rá.

[ Szerkesztve ]

(#104021) Crondore válasza Crondore (#104020) üzenetére


Crondore
tag

Ami lemaradt az avx pro-x 10g - ről, 9,5 bar. 5mp előáztatás max 4 barig. 210 ml vízhozam 30mp alatt az előáztatatást is belemérve.

(#104022) mjxb90 válasza WarLock07222 (#104012) üzenetére


mjxb90
csendes újonc

Egy ilyenre én is beneveznék , HA van máshol, olcsóbb..most lehet hogy én vagyok naiv, de komolyan ~ 40 euro-t kell kifizetni egy ilyenért?
Ha valaki tud ilyet "megfizethetőbb" áron, ne tartsa magában! :D vagy tegyetek helyre, hogy ez tényleg ennyi..

(#104023) vicces1 válasza sz.zs. (#104016) üzenetére


vicces1
aktív tag

Nincs itt semmi áfa, illetve eddig is volt.
A 6.5 GBP-s kávét pont ennyiért veszi mindenki, meg mindent. Amit látok, hogy 1fonttal emelkedett a szállítási költség.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#104024) RetepNyaraB válasza mjxb90 (#104022) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Hagyjukmár...
És ez egy extra drága magyar kézműves termék. Nyilván az acéllal focizhatsz, ezzel meg nem.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#104025) sz.zs. válasza vicces1 (#104023) üzenetére


sz.zs.
senior tag

majd kiderül , mennyire van ( vagy nincs ) áfa , az Angliából vásárolt cuccom pont most van vámkezelésen.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#104026) WarLock07222 válasza sz.zs. (#104025) üzenetére


WarLock07222
tag

Egyik Angliából érkező cuccom épp most érkezett meg. A DHL-nek eléggé vastagon fogott a ceruza a vámkezelést illetően. Olyan 100k körüli terméknél egy jó 10-12k-val több jött ki mint amit vártam volna.

(#104027) WarLock07222 válasza RetepNyaraB (#104024) üzenetére


WarLock07222
tag

Ha Ádámé funkcionálisan ugyanannyit tudna, mint ez, akkor már rég megrendeltem volna tőle egyet. Sokkal jobban örülnék neki, hiszen egyrészt támogatom a magyar kisipart másrészt designban is passzol a meglévő cuccokhoz. Ez az acél design nem a szívem csücske. Ráadásul rossz esetben is egy hét alatt itt van a kezemben.

Viszont olyan tölcsér már van itthon, ami a pogácsa szélén helyet hagy a betöltés és kavarás után, olyan pedig nincs ami szépen a kosár peremére fekszik fel, mint amit én is linkeltem. Én sem vagyok a pénztárcám ellensége, szívesen megnézem / megveszem ha esetleg van ettől olcsóbb vagy szebb opció. De egy gyors piackutatást tartva pár hete erről a termékről, úgy láttam hogy van a Decentnek 2x ennyiért (lol), van valami olasz termék ami ettől olcsóbb de 50EUR postaköltséget rak rá a csodálatos webshopjuk, illetve van a Kínából esetleg nyáron érkező, amit nem szotyiért hanem kb. fele ennyiért adnak

[ Szerkesztve ]

(#104028) jugeen válasza sz.zs. (#104016) üzenetére


jugeen
addikt

Hasbean nem számol fel forgalmi adót, amikor kifizeted, de ha átléped a 40 EUR-os összköltséget, akkor itthon fizethetsz utána ÁFA-t. 1 kosár rendelésénél 10500 Ft körül állsz meg összköltségben.

[ Szerkesztve ]

(#104029) bbuffy válasza RetepNyaraB (#104024) üzenetére


bbuffy
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#104030) Peti...(16v) válasza WarLock07222 (#104027) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Nekem ilyen van az aliról: [link]
A kis kínaiak rendesen megemelték (ennek is) az árát :Y , másfél éve még 8.65$ volt ingyen szállítással... Ok, tényleg sokat kell rá várni, de még így is kevesebb mint feléből kijössz az ECM-hez képest.

(#104031) ici169


ici169
csendes tag

Sziasztok,

Mazzer Mini E felújításában kérnék segítséget.
Ha jól olvasom, akkor a 33M-es jelű kést javasoltátok hozzá. Van ennél jobb kés hozzá?
Valamint, ha már szét van szedve, akkor szeretném felszabályozni is a késtartókat.
Ehhez tudnátok egy kis segítésget adni?
Első kérdés, hogy a felső késtartó esetén a késnek a piros, vagy a zöld körrel jelölt peremen kell majd felfeküdnie. Gyárilag a piros felületen fekszik fel.

Fragola videóiból az derül ki, hogy az alsó késtartót a motor forgórészével együtt szabályozza fel. A felső késtartót, ha jól láttam, akkor mindkét oldalról megmunkálja.

Továbbá az alábbi szűkítőről nem tudna valaki egy méretzett rajzott küldeni, mely alapján le tudjuk esztergálni? (Ha még az O-gyűrűk méretét is megkapnám :)...)

Üdv,
Ádám

(#104032) verti1 válasza ici169 (#104031) üzenetére


verti1
tag

Megkeresem neked az eredeti rajzot és az o-gyűrű méreteket hozzá. Privátban elküldöm majd.

(#104033) ici169 válasza verti1 (#104032) üzenetére


ici169
csendes tag

Köszönöm szépen előre is. :)

(#104034) Crondore válasza Zen42 (#104009) üzenetére


Crondore
tag

A kért videók:

https://mega.nz/file/XYMRQKAA#AnVctW-GX-8io0XhGxfFuc3NlctMISEpYXA1juEbHuE

https://mega.nz/file/SRN3xQ7a#tOiGBvQTKGlrRfIGqP2Uo0pO4D0D-2rv3WNUDG1LOgQ

Mind a két videón látszik kitörés de az az én hiányosságaimból adódik azt gondolom.

Pogácsa:
https://mega.nz/file/mMk32agQ#ZdfSrY_voeW6uR2TRpYUMt05UlzeXrFMjw_2GTV3ORg

Szűrő:
https://mega.nz/file/yQk1mAqb#cUu7eFnc_fpsCMgManvCTmmmMe-cVVxfolT0FRboEL8

Azt gondolom, hogy egy nálam jobban hozzáértőnek/gyakorlottabbnak simán tudnia kell ezzel a szűrővel jó/szép lefolyást produkálnia. Én nem egészen egy éve foglakozom ezzel a hobbival... 😎

A kv ízében számomra megfelelő több esetben is sikerült rétegződő ízjegyeket produkáló húzásokat csinálnom. Konzekvensen ugyan olyan vagy nagyon hasonló kvkat azonban csak az elmúlt 1-2 hónapban produkálnom ezzel a szűrővel. A gaggiam nem szerette ezt a szűrőt nálam... Igaz hőfokot azon nem lehetett állítani.

(#104035) stereofan válasza ici169 (#104031) üzenetére


stereofan
tag

szia,

itt lesz szerintem a garatszűkítő méretrajz o gyűrű méretekkel: #80149

[ Szerkesztve ]

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#104036) Bazsee71 válasza Peti...(16v) (#104030) üzenetére


Bazsee71
őstag

Vagy mi lenne, ha megkérnénk Ádámot, hogy gyártson pár gyűrűt, ami kívülről öleli körbe a kosarat? Egyet én is bevállalnék, szívesen fel is veszem vele a kapcsolatot.

(#104037) verti1 válasza stereofan (#104035) üzenetére


verti1
tag

Köszi, akkor fent van a közösben. Már elfelejtettem. Lehet rajta olcsósítani kicsit ha POM-ból csinálják vagy a legolcsóbb a 3D nyomtatott.

(#104038) norkov84 válasza Bazsee71 (#104036) üzenetére


norkov84
tag

Arra én is beneveznék :))

(#104039) ici169 válasza verti1 (#104037) üzenetére


ici169
csendes tag

Köszönöm a gyors segítséget.
A késsel kapcsolatban tudtok segíteni? 33M a legjobb választás? Itthon honnan érdemes rendelni?

(#104040) iatti válasza ici169 (#104039) üzenetére


iatti
aktív tag

fio f64 evo kést szokták belerakni. olvass utána.

(#104041) mjxb90 válasza RetepNyaraB (#104024) üzenetére


mjxb90
csendes újonc

háh :D köszönöm, megnyugodtam!
(megjegyzem azért az ECM termékei iszonyat jól néznek ki, valószínűleg tudásban is ott vannak a szeren, de azért ezek az árak néhol..)

(#104042) sz.zs. válasza iatti (#104040) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nem mindegyik indul el vele!

ici169: mehet bele a 33T is nyugodtan, nekem is az van benne.

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#104043) WarLock07222 válasza norkov84 (#104038) üzenetére


WarLock07222
tag

Arra én is, főleg egy égetett tölgyre :DD

(#104044) stereofan válasza sz.zs. (#104042) üzenetére


stereofan
tag

még esetleg a gyári 64mm-es "alaptípus" is "jó" lehet: Mazzer 189D

ezzel szerelik a mini electronic változatokat.

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#104045) fragola.6035 válasza ici169 (#104039) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

EVO kést meg lehet próbálni, de lehet, hogy akadni fog. A 33T biztos jó. A kondenzátort is cseréld ki egy mérettel nagyobbra.

https://caffe35.webnode.hu/

(#104046) PpenoO


PpenoO
őstag

FYI, aki a Pacificaffetól rendelne Burundi Long Miles, az óvatosan, 2x250gr december 16.-ai pörkölést kaptam. :(

Rendeltem még Indonesia Gayo Blue Mountaint, ezt Január 19.én, illetve Ethiopian Sidamot, azt Január 28.-án pörkölték.

(#104047) sz.zs. válasza stereofan (#104044) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Jónak jó, de sokkal jobb a 33M vagy 33 T.

PpenoO: Én mindig beírom a rendelésbe hogy három hétnél régebbi pörkölést nem kérek.

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#104048) KVfun válasza Bazsee71 (#104036) üzenetére


KVfun
csendes tag

+1

(#104049) ZeCse válasza sz.zs. (#103981) üzenetére


ZeCse
csendes tag

'Enyhén' moddolt GC v2006 (rézcső, OPV 9 baron, nyomásmérő, ill. tájékoztató jellegű mérésre alkalmas hőmérő a kazán tetején, IMS szűrő BT682 H24.5M, ill. a szokásos eszközök: nyitott kar is, rögrém, ...), valamint Gaggia MDF mod 'karba' őrlő:

Egy néhány hónapos Pellini N.82 lefolyás ~18 gr-ból:

Az eredmény:

Próbálkoztam már pl. Pacificaffe Pin-Up, Rome, Cseszényi India Monsoon Malabar AA közepes pörk., meg néhány kisebb pörkölői termékkel, (de valahogy eddig mégis ez a Pellini N.82 (60A/40R) jött be eddig).

Nem saját kóstolás csak idegenek által végzett tesztek alapján azért nehéz dió ez a 'savgerinc' kérdés, mivel mindenkinek más az ingerküszöbe, savasság érzékenysége, de hát a puding próbája az evés, ahogy a kávéé a kóstolás! Lehet rendelek én is egy csomag Grand Cru 50-et, aztán majd meglátjuk. :R / :W

Az való igaz, hogy lehet többet kellene kísérleteznem a hőfokkal is, esetleg a megrendelt PID-et is beépíteni, stb....

Régen minden jobb volt, pl. nem volt facebook sem!

(#104050) Zen42 válasza sz.zs. (#104047) üzenetére


Zen42
tag

Ezzel van egy érdekes tapasztalatom. A Pacificaffé konkrétan nitrogénnel nyomja tele a zacskókat, legalábbis a negyed kilósakat. Egyszer vettem tőlük (azaz egy közelben lévő üzletben) egy több mint kéthónapos kávét ami kibontáskor teljesen rendben volt. Viszont néhány nap alatt annyit öregedett mintha már két hete nyitva lenne a zacsi.
Mintha a babokkal történne valami. Fulladoznak a nitrogén alatt hogy aztán kibontáskor felgyorsulva induljon be az oxidáció. Vagy csak képzelődtem volna?

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.