Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38001) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

hát ez a mikrós costa rica kálmániából most mindent visz nálam, amennyit pörlekedtem a gazdájával, annyira jó zsuga, rég volt ilyen kávés aha-élményem. a salvadort - az én ízlésemhez mérten itt és most - ko-ra bucizza, sokkal izgalmasabb cucc és valahol kb. ilyen az újhullámos kávéideálom.

édes savak, masszívan, szépen, semmi füst, pazar.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38002) soldier2 válasza Parci (#38001) üzenetére


soldier2
őstag

Annyira bejött neked, adok neki még egy esélyt :) Milyen pörköléssel kérted?

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#38003) Kávé Kálmán válasza Parci (#38001) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

Jájjj. Tisztára zavarba hozol Parci.

De mindenkinek, aki pasi és dícséri a kávémat, azt mondom, hogy oké, hogy Neked bejön. De az asszony is odavan érte??? Mert az az igazi független vélemény, kérem. Van - nem egy vevő -, akit az asszony zavar vissza hozzám.

Az igazi gazdi a SOURCED kisfilmünkben is megjelenő Jim és Luis. Ők meg a melósaik tették a csészédbe a legtöbbet :-).

(#38004) levytee válasza soldier2 (#38002) üzenetére


levytee
csendes tag

Lehet ez egyedi "recept" és a jóbarátság jegyében készült. ;)

levytee

(#38005) Parci válasza Kávé Kálmán (#38003) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

asszonynak is bejön. az utóbbi években azért elég sok kávé lement a torkunkon, mindig együtt iszunk (együtt sírunk, együtt nevetünk :DDD), nagyon ritkán van olyan, hogy valami egyikünknek ízlik és a másiknak nem. leginkább akkor, ha eléggé olaszos klasszik a cucc és nórának már keserű, de nekem még nem (picit jobban tolerálom a nullánál, de nem sokkal). de ez a ritka kivétel, egyébként meg ami jó, az jó (és egyébként ez így van a borral, teával, sörrel is... talán az olivaolaj a kivétel aus igazioliva, ott más az ízlésünk)...

nóra nem fog visszazavarni, mert kávé = parci idehaza (tea meg = ő), szóval rajtam áll. én meg, bevallom férfiasan, kb. 8e ft/kg-ig vagyok jó a mindennapok kávéira. :/

soldier2: közepes pörköléssel kértem. de várj még pár napot, hátha holnapra már gyengébb lesz :DDD, tegnap bontottam csak fel, ilyenkor sokat változik.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38006) soldier2 válasza Kávé Kálmán (#38003) üzenetére


soldier2
őstag

A mézes feldolgozás mit takar a valóságban?

#Parci: kösz. Muszáj rendelnem, mert ha nem holnap, akkor csak jövő héten pörköl, és jövő hét második felére már kifogyok kávéból, pörkölés másnapján meg nem biztos, hogy a legjobb ötlet megbontani (bár a Kenyával volt olyan élményem egyszer, hogy pörkölés másnapján bontottam (a szükség nagy úr) és annyira édes volt, mintha cukrozták volna, ez 2-3 nap alatt eltűnt. Most épp azt készültem rendelni, de majd legközelebb.)

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#38007) zolnagy válasza Parci (#38005) üzenetére


zolnagy
őstag

De jó neked. (sóhaj). Nálunk asszony nem iszik kávét (sem), így mindig egyedül iszom. Sőt így az egész kávézás csak az én hóbortom marad...
E miatt nem igazán használom a 20 g vst szűrőt, mert az kicsit sok egyszerre. A szimpla meg kevés, így most a gyári dupla szűrőjét használom a silvanonak. Ebbe kb 16g megy. Lehet meg kéne próbálnom egy renekát, abba is annyi körül megy, ahogy itt olvastam.

(#38008) Parci válasza zolnagy (#38007) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó egyébként a gyári duplája is szerintem

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38009) And06 válasza Parci (#37992) üzenetére


And06
aktív tag

az esti húzással sikerült megint elkapni :C örömbódottá

(#38010) ronin s8 válasza zolnagy (#38007) üzenetére


ronin s8
senior tag

Sajna nálunk is lassan már csak én kávézom. Anita keserűnek érzi a jó kávékat. :((( Higít, higít, americano, 3in1. :O

Renekát most próbálom pár napja. Ugyanolyan élmény, mint a 21 grammos VST La Strada szűrő volt az elején. Mindig jók a shotok. Annyi a difi, hogy a kevesebb kávénak köszönhetően alig érzékelhetően vékonyabb a kávé, de talán még cizelláltabbak az ízek, különösen a gyümölcsök. :)

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#38011) ronin s8


ronin s8
senior tag

Poénból csináltam egy kapucsínót rizs-, és zabtejjel. :DD Kb. 3/2 arányban. A kávé Paljoc Guatemala San Miguel.
Ízben természetesen nem annyira kerek, mint rendes tejjel, de nincs mellékíze. Előnye még, hogy nem lehet elégetni, túlgőzölni. A hab keménységét, erejét a zabtej arányával lehet növelni.

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#38012) Parci válasza zolnagy (#38007) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

részvétem :)

mondjuk egy ideje hiába iszunk együtt, így is úgy is megiszunk fejenként egy-egy duplát (18 g) :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38013) vicces válasza And06 (#37999) üzenetére


vicces
addikt

köszi a választ, nagyon sokat segitettél!
szétnéztem a boltban a közelünkben. az indexes brikka-how-to listából a két ajánlott lavazzát találtam csak. főleg a tschibo, jakobs, dalmayer és társait lehet errefelé kapni.
asszem maradok a kisebb főzőnél.

egy automata gépet akartam venni, aztán találni bele remélhetőleg olyan babot ami kávé izű főzetet ad. az extra gyömülcsös, csokis zamatokra már nem vágyok, csakis kizárólag KV ízre. de inkább mégsem. a szervizelés ami eltántorított.
van itthon egy frencspresszem, egy kapszulás ipari hulladék és egy senseo. meg az a bizonyos szarvasi.. egyik a másiknál jellegtelenebb kvt ad. ha nem lenne szemem, talán nem is gondolnám, hogy kvt iszok.
nagy viszonyitási alapom talán nincs, de munka közben viszonylag sok espressot tudok kipróbálni..ingyen :K
de kb 2 ujjamon meg is tudom számolni az ügyfeleinket, ahol tényleg olyan espressot iszok amiről Ti itt hablatyoltok :D

[ Szerkesztve ]

:)

(#38014) Toobee


Toobee
veterán

'83-as, szerintem teljesen gyári állapotú (eredeti használati utasítás, gőzkar, szűrők stb.) Turmix TX10 szerintetek képvisel valamiféle értéket? Szerintem 1,5-2 éve be sem kapcsoltam, bár lehet fájna a szívem utána :F Ki akarom szórni a gépeimet, van 2 szett ipari + kisgép, catler, szüleim autómacája. Ez a kis kamraizém már csak kávéfőzőkkel van tele. Sajnos a pulton csak a La Scala-nak, meg a darálónak van hely. Pedig olyan szívesen nézegetném az összeset. Lehet nekem is nyitnom kellene egy múzeumot :D

https://barbieripnk.hu/

(#38015) jveres válasza zolnagy (#38007) üzenetére


jveres
csendes tag

Hasonló cipőben járok. Próbálkoztam egy ideig, de túl "savanyú" :) lett amit ajánlottam, így egyedül iszom ezeket a "citromos" :) kávékat

[ Szerkesztve ]

(#38016) Toobee válasza zolnagy (#38007) üzenetére


Toobee
veterán

Én 14-es VST-vel kávézom egyedül, ebbe 16-18 gramm kávé megy.

https://barbieripnk.hu/

(#38017) Parci válasza Toobee (#38014) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

engem lehet, hogy érdekelne kicsipénzé'

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38018) Karthmann


Karthmann
csendes tag

Bocs az off-ért
Másodikától csak szabályosan! [link]

[ Szerkesztve ]

Happy wife happy life

(#38019) zolnagy válasza ronin s8 (#38010) üzenetére


zolnagy
őstag

+Parci +jveres +Tobee,

köszi srácok :)

ronin,
nálunk egyáltalán nem kávézik az asszony. Viszont az egyik 8 éves lányomnak nagyon ízlik a kávém. Mindig hagyni kell neki egy kicsit a csésze alján... Még nem tudom, hogy a jó kávét értékeli-e, mert anyósom 3in1 löttyébe is belekóstol.
A renekának milyen az oldala? Van rajta perem, ami megakad a szűrőtartó rugójában? Nekem egyenesfalú kellene, mint a VST is.

Toobee,
a 14g VST egyenesfalú?

(#38020) radi8tor válasza Karthmann (#38018) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

(#38021) nemethsza válasza Toobee (#38014) üzenetére


nemethsza
tag

Vagy, ha Parcit mégsenem, talán engem :R

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#38022) Toobee válasza zolnagy (#38019) üzenetére


Toobee
veterán

A balos a VST, a jobbos a gyári La Scala szűrő. A gyári karba egyébként már a 14 grammos se fér bele, úgyhogy én mindig nyitottal csapolok :)

https://barbieripnk.hu/

(#38023) nemethsza


nemethsza
tag

Ha valakit érdekel: Mazzer

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#38024) bbuffy válasza nemethsza (#38023) üzenetére


bbuffy
senior tag

Megvan még?

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#38025) zolnagy válasza Toobee (#38022) üzenetére


zolnagy
őstag

Köszi, ez jónak tűnik, nincs rugópereme. Hol vetted?

(#38026) Toobee válasza zolnagy (#38025) üzenetére


Toobee
veterán

De van egy picike pereme, de sokkal kisebb, mint a "hagyományos" szűrőknek. Lagoon-tól kaptam :D

https://barbieripnk.hu/

(#38027) adriankoooo válasza Toobee (#38014) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Engem is érdekelne (ingyen, vagy féláron). Ha a többieknek úgy jó, háromfelé is vághatjuk. :D

Erről azt hiszem lemaradtam.

(#38028) nemethsza válasza bbuffy (#38024) üzenetére


nemethsza
tag

Index link, csak elszúrtam 😠
Szóval ide mutat az indexről, fórumosnak 65e.
most Mazzer

[ Szerkesztve ]

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#38029) Toobee válasza adriankoooo (#38027) üzenetére


Toobee
veterán

Még senki nem maradt le semmiről. Inkább az összes többi gépem adom el, aztán mikor már csak ez az egy maradt, akkor átgondolom megint :B

https://barbieripnk.hu/

(#38030) Gosti válasza Toobee (#38014) üzenetére


Gosti
csendes tag

Küldjél fotókat privátban, mer' ami másnak a QM, az nekem a Turmix. Volt több is, mindet eladtam - aztán mindet sajnáltam :).

yeahhh

(#38031) Gosti válasza Gosti (#38030) üzenetére


Gosti
csendes tag

...ja, most látom, hogy már rárepültek páran :(((

yeahhh

(#38032) Parci válasza zolnagy (#38019) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hehe, nálunk a fiam a kis mikrobarista: darál, pavoni kart cibál, legutóbb már habosítani is akart. és ami a beszarás, hogy a bölcsiben a játék kávés szetten rendesen megcsinálja az italt mindenkinek! nem viccelek, megcsinálja a kávét, aztán külön habosít, aztán önt és csak utána adja oda. ha meg akarod inni az eszpresszót, közli, hogy még nincs kész és odarohan a "habós" edénnyel és gyorsan önt bele.

két éves :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38033) Parci válasza Gosti (#38031) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

neked már rég a dew-féle tegnapi expobart kéne simogatni! :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38034) Parci válasza Toobee (#38029) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szóval csak elhúztad a mézesmadzagot... ejnye! ;] mindenesetre én írtam először, majd jusson eszedbe :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38035) Toobee válasza Parci (#38034) üzenetére


Toobee
veterán

Annyi gépet viszel, fel kell hajtani az Espace egyik ülését :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#38036) Parci válasza Toobee (#38035) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

csak azt viszem, ami mozdítható :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38037) Gosti válasza Parci (#38033) üzenetére


Gosti
csendes tag

...ezzel szemben a tervek szerint csütörtökön hazajön az öreg Nancy - új vízhőfok-szabályzással -, illetve pénteken új kvőrlő áll a házhoz..hö! :C

yeahhh

(#38038) Ábi válasza Gosti (#38037) üzenetére


Ábi
tag

Milyen őrlő?

(#38039) noss válasza Parci (#38032) üzenetére


noss
csendes tag

az igen, gratulálok! kiváló nevelés! :D :C

noss

(#38040) Gosti válasza Ábi (#38038) üzenetére


Gosti
csendes tag

Bezzera BB005.

yeahhh

(#38041) prandris


prandris
tag

A BME-nél nyílt egy kávézó, Placc Café a neve. A barátnőm letesztelte azt mondta nagyon jó volt a kappu többet nem tudok :)

(#38042) Parci válasza Gosti (#38037) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, akartam is kérdezni, hogy mi lett a sok nancy-val. szerintem jól teszed. egy fragola-féle rézcső tuning mehet még neki valamikor a távoli jövőben ;] és onnantól, ha nem habzol sokat kapuccsínóilag, nem rosszabb semminél (arra emlékszem, hogy a vízterítése pazar).

az expobarra amúgy is ráment vendingo, ahogy én őt ismerem :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38043) Parci válasza noss (#38039) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

teljesen kész vagyok tőle, nagyon keményen betartatja a rendet. ha valami ferde, meg kell igazítani. a kávét meg imádja, de tudja, hogy az nem babapia, ezért mindig követeli, hogy megszagolhassa, illetve a maradék tejhab az övé :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38044) radi8tor válasza Parci (#38043) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tiszta apja. :)

⭐ Stella

(#38045) Parci válasza radi8tor (#38044) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

és anyja, az is rendmániás :DDD

más: ahogy az lenni szokott, az átütő kofi izolált jelenség. a mai costa rica már jóval kevésbé volt édes, noha minden egyéb változatlan maradt. ugyanaz az ízvilág, rögtön beugrott a tegnapi kávé és a savai ugyanolyan szépek voltak, viszont sokkal inkább savanyú irányba lépett most. hogy ez mi a franctól van... (nyilván a kávé változásától egyébként, csak hát akkor tegnap kellett volna meginni az egészet vagy nemtom)

kálmán, ilyenkor mi a csodamegoldás? a tegnapi ízt akarom! :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38046) ronin s8 válasza Parci (#38045) üzenetére


ronin s8
senior tag

Vegyél egy Giotto-t! :DDD

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#38047) Gosti válasza Parci (#38042) üzenetére


Gosti
csendes tag

Bizony, volt már néhány Nancy/Audrey, de a mostani (gyári, fekete festés) marad. Van már hozzá sok extra: IMS zuhanyrózsa, La Marzocco szimpla/dupla szűrő, PID (ez kap most ugrade-et), ha visszajön, kipróbálom Reneka dupla, ill. IMS szimpla szűrővel is.
Józan ésszel (ha van éppen belőle... :D ) azt mondom, itthonra ölég is a moddolt Rancilio - tejes italokat csak a feleségem iszik néhanapján, ahhoz meg (tudom, szentségtörés, de leírom :) ) van egy Clatronic tejhabosító.

[ Szerkesztve ]

yeahhh

(#38048) Parci válasza ronin s8 (#38046) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hmmm... meggondolandó... lehet, hogy egy ügyes downgrade-del át tudnám verni a babokat? :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38049) Toobee


Toobee
veterán

Faema Due az jóságos gép?

https://barbieripnk.hu/

(#38050) ronin s8 válasza Parci (#38048) üzenetére


ronin s8
senior tag

Ismered, amikor a férfiből lett nő meséli az átoperálásának a történetét..? Kérdezik, hogy mi volt a legrosszabb?
:))
A fejszűkítést kellene valahogy megoldanod! :DD

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.