Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) adpeter válasza edk- (#9988) üzenetére


adpeter
tag

Hideg zsíroldó...az a dolga,hogy kemény legyen. Nem kell fogdosni. Mivel lúgos cucc jól öblíthető forró vízzel,a gépben nyoma sem marad.

Flóraszept, Domestos ilyesmi eszedbe ne jusson! Hacsak nem szereted érezni őket a kávédban. :Y

"-De nem én vagyok a messiáááááás!!!" "-De te vagy a messiás, hidd el, én csak tudom, követtem már egy párat."

(#10002) edk- válasza adpeter (#10001) üzenetére


edk-
őstag

Konyhai flóraszept. Az nem klóros.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#10003) paljoc válasza And06 (#9985) üzenetére


paljoc
tag

Az a regebbi sztem!:-)

Parci: az erlelt sötétre porizett Sumatrai-t most ittam. Reggel beszart a Stella, most lettem kesz vele, ugyhogy tudtam vegre kavet fozni!:-) Na ez az "aged" indonez full olyan utoizu, mintha lenyeltem volna egy korty Talisker whisky-t vagy valami hasonlo skotot! Qrva erdekes!:-) Ebbol szerzek még, mert ami volt leporiztem es szetosztogattam, de igy sotetre huzva izlik. /neten olvastam hogy ezt ilyenre illik porizni :-)))/

(#10004) Parci válasza paljoc (#10003) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

van talisker itthon, majd összekóstolom :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10005) edk- válasza edk- (#10002) üzenetére


edk-
őstag

Erre gondolok

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#10006) edk- válasza komarci (#10000) üzenetére


edk-
őstag

10000!

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#10007) ronin s8 válasza paljoc (#10003) üzenetére


ronin s8
senior tag

Végül mi volt a baj?

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#10008) 3418 válasza -HajTömeg- (#9992) üzenetére


3418
csendes tag

Jobban összerakott, stabilabb gépnek tűnik. GC-ben azt sem szerettem, hogy vagy a gözcsövön, vagy a vízterítőn , de valahol mindig csöpögött, nem tudtam vele mit csinálni.(az alubojler is zavart, de ez inkább csak tudat alatti volt)

(#10009) radi8tor válasza edk- (#10006) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én is szobroztam itt pár percig, hátha enyém lesz, de aztán mentem inkább gumit cserélni a kocsin. :)

⭐ Stella

(#10010) paljoc válasza ronin s8 (#10007) üzenetére


paljoc
tag

Az elektronikat megmertuk, az jo volt. Trafo is jo meg az 5 volt is megvolt stabilan. Relek jok, ugyhogy mivel a jelenseg az maradt hogy bekapcs utan pumpa beindul, de nem a bojlert tolti hanem az OPV-n nyomja a vizet, igy a magnesszelep tunt szarnak, azt hoztam gyorsan SID-tol egy bontottat es jo is lett!:-)

(#10011) ronin s8 válasza paljoc (#10010) üzenetére


ronin s8
senior tag

ok.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#10012) Parci válasza paljoc (#10003) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, megnéztük mi is ezt a kofit, majd utána összenéztem egy 25 éves cask strength taliskerrel (ne üssetek, nászajándékba kaptuk anno, legféltetebben őrzött kincsünk). tényleg nagyon érdekes. picit talán sok hőt kapott, így nagyon füstös lett. nem is talisker, méginkább laphroaig, sőt, ardbeg. de tényleg volt valami rokonság.

nekem tetszik a kofi, jobban, mint a fanyarba hajló gvatemóló. azért a talisker mindent visz, ha valamivel érdemes szétverni a gyomromat, hát ez az.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10013) paljoc válasza Parci (#10012) üzenetére


paljoc
tag

Jajjj, de jo! Akkor nem mondtam hulyeseget!:-)
Sajnos viszont nem tudok tobb ilyet szerezni, pedig qrva erdekes a "sok citrom meg csoki" utan.

(#10014) Parci válasza paljoc (#10013) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

holnap megnézem a standard hő alatt pár fokkal

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10015) And06


And06
aktív tag

nem tudjátok a mintás/festett csészéket lehet mosogatógépben mosni? (pl a moak mintás csészéje van nekem most)

(#10016) komarci


komarci
tag

A patronos kávé(1 perc) után sokkolom a családot(daráló,mérleg,stopper,kiöntött kávé ami nem sikerült,daráló állítás) :DD Már most érzem hogy kell egy jobb gép.Szerintetek GC,GB,GB twin,vagy használt komolyabbra érdemes beruházni?

(#10017) Toobee válasza komarci (#10016) üzenetére


Toobee
veterán

Írtad lentebb, hogy 150e-ig tudnál gépet nézegetni. Én kihagynám a GC/GB vonalat és ennyi pénzből vadásznék használt E61-es zsugát.

https://barbieripnk.hu/

(#10018) And06 válasza komarci (#10016) üzenetére


And06
aktív tag

a betanulási fázis ott is meglesz ;)
attól függ, hogy elég-e a GB/GC, hogy mennyi kávét akarsz egyszerre húzni, és mennyi tejet akarsz gőzölni.
Általában igaz a single bojleres gépekre, hogy ha 2nél több capput akarsz egyszerre csinálni, az macerás lesz. illetve 2 duplát még le lehet húzni rajta, de annál több már köztes várakozást igényel. (vagy a minőség rovására fog menni)

[ Szerkesztve ]

(#10019) komarci válasza And06 (#10015) üzenetére


komarci
tag

Mintás,festett csészét a feleségem kézzel mossa mert szerinte kifakul,lekopik egy idő után a minta.A tabletta +forró viz nagyon agresszív.

(#10020) Parci válasza And06 (#10018) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

valamilyen szinten már egy duplánál is a határon van egy ilyen gép, talán a 3,5 decisek nem. két húzás között pedig perceket kell várni bármelyiknél (3-5 percet) ahhoz, hogy tényleg hőstabil legyen. egy gőzölés után meg végképp totál felborul az egyensúly.

ezzel együtt, ha időnként 1-2 kávé a cél, szerintem elég. e61-es gépeknél azért a vízszintező elektronika meg a többi szerintem egy gyenge pont, de majd a szakik pontosítanak.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10021) Toobee válasza komarci (#10019) üzenetére


Toobee
veterán

Én kézzel mosogatok, franc se tudja milyen mosogatószerrel, de nekem a fekete ACF csészék a fül tövénél erősen fakulnak.

(#10020) Parci: Esetleg még QM/Turmix vonalon gondolkodnék. TX10 53-as szűrőjében van valami plusz, sokkal szebb a kioldódás, mint pl. a GB-vel volt.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#10022) komarci


komarci
tag

Vadászni fogok egy komoly használtra,az egy végleges közelibb megoldásnak látom én is mint a GC,GB,ezek a jó kis gépek is csak rövidebb-hosszabb stációk lennének szerintem.Köszönöm a segítséget mindenkinek! A pidelés a helyes hőfok kiválasztásában segít?

[ Szerkesztve ]

(#10023) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

paljoc suematra aged: most alacsonyabb hőfokon húztuk, ezzel együtt sajnos jóval gyorsabban jött le ugyanolyan darálóbeállításnál, szóval nem csak egy dolog változott. így eltűnt a füst (nem hittem volna), ízre talán harmonikusabb lett a kávé, viszont az utóíze (tényleg csak a korty után másodpercekkel kezdődően) keserű lett. olyan 190%-os keserűcsokis keserű, először azt mondod, hogy hú, mint a tömény feketecsoki, aztán elgondolkodsz, hogy hú, azért ez még annál is durvább... és tényleg.

a füstös irány jobb volt, megyek legközelebb finomabb őrlemény felé, a hőfokot így még nem tudom, majd kialakul (mire elfogy a kofi).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10024) Parci válasza Toobee (#10021) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tényleg? érdekes, számomra ez a gaggiák igazi előnye, nagyon jó a vízterítés, szép a kioldódás. úgy amúgy nem lennék oda értük (pid nélküli előnyt nem díjazom, mert úgy is pid-elném).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10025) Toobee válasza Parci (#10024) üzenetére


Toobee
veterán

Igaz nagyon rég nem használtam már a TX10-et, de a Gaggiás időkben párhuzamosan nyomtam a két géppel. Más ízeket is produkál és valahogy sokkal testesebb vele a kávé. Plusz mindig figyelni kellett, hogy ne szaladjon ki a csészéből az anyag (nyilván robis kávék esetén), annyira szép volt a vége is. Sose felejtem el tariatinál a Cajamarca-t, amit belőle húztunk. Akkor el is dőlt, hogy megveszem.

https://barbieripnk.hu/

(#10026) And06 válasza Parci (#10020) üzenetére


And06
aktív tag

egy nem macerás blendnél a második dupla még mondjuk olyan 98%os. mondjuk én szinte mindig dupla ristrettot húzok, és primo babym is van. (az elvileg hőstabilabb, mint egy sima GC)

akkor marad a kézzel mosogatás annál 1db csészénél :D

(#10027) tariattila válasza Toobee (#10025) üzenetére


tariattila
veterán

azon agyalok, hogy eladok két QM0650-et...
zöldre és barnára (gyári) nem sok esélyt látok...
elég ha kettőt megtartok :DDD
ami biztos, hogy elherdálni nem fogom őket mert jó drágán jutottam hozzájuk...

(#10028) Toobee válasza tariattila (#10027) üzenetére


Toobee
veterán

Hány darab parkol most nálad?

https://barbieripnk.hu/

(#10029) Polarstar válasza Toobee (#10021) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Dörzsi szivacs? Végső esetben plusz ecetes tisztitószer.. Frosch.. Osztrák, bio és bitang jól dolgozik! :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#10030) ronin s8 válasza komarci (#10016) üzenetére


ronin s8
senior tag

Darálód, ha jól emlékszem, már van, így tényleg csak egy jó gépre kell koncentrálnod. :)
Mennyi kávé fogy otthon, és milyen? Tejes italokat csinálsz?
Ezek dönthetik el a kérdést. Ha kevés kávét csináltok, elég egy Gaggia, de ha sokat, és tejet is habosítani kell, akkor meggondolandó egy E61-es HX gép vásárlása. A lakás (konyha) dísze is lehet. :K

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#10031) paljoc válasza Parci (#10023) üzenetére


paljoc
tag

En most az uj Get Up cuccal inditottam a reggelt. Alacsony hofokon, lassu lefolyas, sotetvorosen mintazodo crema, kis feher cukorral jol osszekeverve a cremat bele az italba, mintha rumot ittam volna. Vagy rumot egy kis rumaromaval osszekeverve. :-)

(#10032) tariattila válasza Toobee (#10028) üzenetére


tariattila
veterán

4:D

(#10033) Toobee válasza Polarstar (#10029) üzenetére


Toobee
veterán

Előre leszögezem, hogy ilyen konyhai témákban nem vagyok otthon. A szivacs az szivacs, amit ilyen 10 db-os kiszerelésben árulnak és mosogatásra használják az emberek. A mosogatószer meg mosogatószer :DDD De nem dörzsölöm, franc se tudja mitől fakul. Ettől függetlenül a kedvenc csészéim.

https://barbieripnk.hu/

(#10034) Polarstar válasza Toobee (#10033) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Sokat főzök... kézzel mosogatok... A cucc bevállt.

A dörzsire meg nem azt kell érteni, hogy nekiállok és flexelek, hanem kicsit jobban adok neki. A szivacs sok esetben nem elég. pl említett fogó fül haljatokban.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#10035) Toobee válasza Polarstar (#10034) üzenetére


Toobee
veterán

Most kerestem rá gugliban. WC-hez használok ilyet, talán az Obi-ban vettem. Mondjuk többet nem fogok, megőrülök az ecet szagától. Anyukám is azzal takarít itthon, faterral mindig puffogunk miatta.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#10036) Polarstar válasza Toobee (#10035) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Onnan derült ki, hogy az ecetes bio izé jó, hogy a reklámozott szuper tisztítótól a kutyusunk anno rosszul volt. Ezektől az illatos szaroktól tüsszögött, majd folyton izgatott volt, és kezdett hullani a szőre..

Az ecetesnek van egy kis szaga, majd elmúlik.

Kutyus jól érezte magát a lakásban. Ecetes maradt. Nyugalom visszajött.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#10037) Toobee válasza Polarstar (#10036) üzenetére


Toobee
veterán

Végül is...hátha nem kopaszodom tovább tőle :D

https://barbieripnk.hu/

(#10038) Titi76


Titi76
aktív tag

Sziasztok. Használ valaki Delonghi ECO 310w típusú kávéfőzőt? (Auchan-ös akciós) Mi a véleményetek ezekről a főzőkről?

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#10039) bl4ze válasza paljoc (#10031) üzenetére


bl4ze
veterán

Get Up

ezmijjjezz? új blend?

Én ma reggel toltam egy nagyon finom CasMo Cascara-t, állat jó !

.:. bl4ze .:.

(#10040) Toobee válasza bl4ze (#10039) üzenetére


Toobee
veterán

Milyen kávénak a húsa?

https://barbieripnk.hu/

(#10041) And06


And06
aktív tag


:DD

(#10042) And06 válasza And06 (#10041) üzenetére


And06
aktív tag

több a zaj a képen, mint az információ, de ennyit tud ez a telefon :D

(#10043) Polarstar válasza bl4ze (#10039) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ez a kávé húsa?? :U :U

Érdekes lehet!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#10044) komarci válasza Titi76 (#10038) üzenetére


komarci
tag

9972 sz hozzászólást olvasd el.Az enyém eladó,mert drágább gépet szeretnék.Ha érdekel írj.

(#10045) komarci válasza ronin s8 (#10030) üzenetére


komarci
tag

Hétköznap 3-5,hétvégén több kávé,90%-ban tejes készítmények.(eddig).
Ezt is nézegetem: http://www.cady-trade.hu/webaruhaz/akcios-csomag-nonap-gaggia-baby-twin-metal-housing-kavefo-p-24834.html
Mi a különbség ez és a GC között?

(#10046) fragola.6035 válasza Toobee (#10021) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

TX10 53-as szűrővel? 51 lesz az.

https://caffe35.webnode.hu/

(#10047) bl4ze válasza Toobee (#10040) üzenetére


bl4ze
veterán

El Salvadorból, a Menendez család El Rosario ültetvényéről érkezett és 100%-ban vörös bourbon variáns alkotja.

.:. bl4ze .:.

(#10048) ronin s8 válasza komarci (#10045) üzenetére


ronin s8
senior tag

A Gaggia Baby Twin dual bojleres gép: van egy bojler a kávéhoz, és van egy a tejhabosításhoz. Tejes italokhoz jobb választás, mint a Gaggia Classic, ami "csak" szimpla bojleres.

Viszont ahogy nézem, ez már átlépi a 100e Ft-os kategóriát. Érdemesebb használtan nézegetni akár innen a fórumról is.

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#10049) Toobee válasza fragola.6035 (#10046) üzenetére


Toobee
veterán

Köszönöm a javítást! Rosszul emlékeztem.

https://barbieripnk.hu/

(#10050) And06 válasza komarci (#10045) üzenetére


And06
aktív tag

előbb kostolj rá valami jobb espressora tej nélkül is! szerintem sokan tejjel itták "azelőtt" ;)
ekkora mennyiséghez, főleg a tej miatt már egy kisebb HX elkell szerintem! (vagy dual boiler)

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.