Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46951) Sinisi válasza Parci (#46948) üzenetére


Sinisi
senior tag

Csatlakozom +1-el.
Itthon nem egyszer megkaptam már, hogy találjak ki végre valamit, mert a lefolyót sűrűbben kell duguláselhárítózni amióta... :D mert lasabban folyik a le a víííz... :K

(#46952) kk831228 válasza adpeter (#46950) üzenetére


kk831228
addikt

:C :C

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#46953) fragola.6035


fragola.6035
aktív tag

Lennének jövő héttől ilyen klasszik cuccaim. Nem tudom, hogy az árak jók-e, vagy lenne-e ezekre egyáltalán igény.
Az árak tartalmazzák a szállítási költséget is bármely csomagautomatába, már 1 csomag vásárlásnál is!

https://caffe35.webnode.hu/

(#46954) soldier2 válasza fragola.6035 (#46953) üzenetére


soldier2
őstag

Az egyesből ha nem tévedek megosztottunk egy zacskóval Surdával, az nem volt rossz, igaz viszonylag friss pörkölés volt. Az viszont biztos, hogy kicsivel többért számora kedvezőbb ízvilágú kávét kapok Paljoctól.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#46955) paljoc válasza adpeter (#46950) üzenetére


paljoc
tag

"Na kérem!" És egyből 3 doboz…Adpeter, Te szereted ezt a Lidlis kofit, valld be, ez már nem a hordókról szól…! :D

(#46956) Parci válasza paljoc (#46955) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

naná, szórja a genés milliárdokat!

...végre ihat rendes kávét! ;]

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46957) Asbee


Asbee
veterán

Sziasztok!

Van egy KRUPS EA 8108 gépem és az utóbbi napokban az őrölt kávét elég rendesen "kinyomja". 2-3 adag után felül is tele van és oldalt a tárolójában is felül a műanyagon. Azóta ugyanazzal a kávéval sem olyan krémes, inkább vizes. Van tippetek mi lehet vele a gond? Küldjem gariba? Fél éves.

[ Szerkesztve ]

(#46958) adpeter válasza paljoc (#46955) üzenetére


adpeter
tag

Most már kár is lenne tagadom! A P&Y zacsiban is pennyslidis van.
A tiédet kiöntöttem...csak a zacskó kellett tárolni a minőségit! :DDD

Parci: feltűnt a NAV-nak is a sokszori utalás meg az összegek is
Kaptam egy vagyonosodásit miatta! ;]

"-De nem én vagyok a messiáááááás!!!" "-De te vagy a messiás, hidd el, én csak tudom, követtem már egy párat."

(#46959) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Sziasztok!
A coffeehit-ről LM 7g helyett sikerült rendelnem egy LM17g-t, ilyet .
Eladnám 2900.- + postáért, vagy cserélném LM 7g-re...

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#46960) vikla007 válasza sz.zs. (#46959) üzenetére


vikla007
aktív tag

Ez gaggia-hoz vagy ranciliohoz jó?

(#46961) sz.zs. válasza vikla007 (#46960) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Gaggiához biztosan...

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#46962) Bazsee71 válasza vikla007 (#46960) üzenetére


Bazsee71
őstag

Is-is. :)

(#46963) vikla007 válasza Bazsee71 (#46962) üzenetére


vikla007
aktív tag

Van ims szűrőm ami gaggiahoz jó, de ranciliohoz nem.
Azért gondoltam, hogy ehhez v. ahhoz...

(#46964) sz.zs. válasza adp (#46852) üzenetére


sz.zs.
senior tag

LM Strada 14g szűrővel 16,5g őrleménnyel 98 fokon egész magához tért a Pacific Decaf :))

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#46965) adp válasza sz.zs. (#46964) üzenetére


adp
őstag

Nekem is pont ugyanigy adta csak. Masik szurovel es/vagy vamasik hofokon nem volt jo :D

[ Szerkesztve ]

(#46966) sz.zs. válasza sz.zs. (#46959) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Eladva...

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#46967) meander


meander
tag

Tud valaki jó kávézót Barcelonában? Köszi

(#46968) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Ez gyári, vagy utángyártott szűrő?

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#46969) jolti


jolti
senior tag

Korzó, szavazás, válaszok közül egy pár:

Melyik kávé tetszett a legjobban 2016-ban?

-Cafe latte
-Etióp yrga
-Hosszú kávé
-Costa Rica
-lavazza
-Cafe Memories
-capuccino
-Nyitott szűrős doppio, sötét pörkölésű

Van baj, nem kevés... :D

(#46970) sz.zs. válasza jolti (#46969) üzenetére


sz.zs.
senior tag

:DD :C

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#46971) soldier2 válasza meander (#46967) üzenetére


soldier2
őstag

Nézz szét itt, biztos találsz [link]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#46972) pacuha69 válasza meander (#46967) üzenetére


pacuha69
csendes tag

Én két éve itt voltam.
http://www.google.hu/url?q=https://m.facebook.com/CAFESMAGNIFICO/&sa=U&ved=0ahUKEwjbivjphq_QAhVsK8AKHffqBxQQFgg5MA8&sig2=IKZrIdMYsZXWThXd5rMHnA&usg=AFQjCNGJoL2cZwv26cdfsRFCyy_fj-BakQ
Nagyon tetszett a hely.

(#46973) lagoon79 válasza jolti (#46969) üzenetére


lagoon79
tag

sztem ennek így nem sok értelme van. plusz meghatározott/választható pontok nélkül az összesítés sem lehet egyszerű...

(#46974) bluesfan


bluesfan
tag

Ma reggel indult a tesztüzem fragola maroktamperével. Még persze a finomhangolás ezután jön, de eszméletlen jónak tűnik a cucc, igen elmés szerkezet. Nagyon korrektül állítható és a Renekába pont jó a mérete. Szinte semmi sem marad a szűrő falán tömörítés után, viszont nem túl szoros, hogy esetleg visszaszippantsa a produktumot. Bátran ajánlom mindenkinek. :K

(#46975) weinmaker válasza jolti (#46969) üzenetére


weinmaker
őstag

Jaja, de ettől szép. Mindenki arra szavaz amire akar :)
Egy két kedves, jóindulatú ember még anyára is szavazott tavaly :D (lehet idén is fog) :D
Ez van, nem tudsz mit kezdeni azokkal akik nek egy sor értelmezése is problémába ütközik.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#46976) jolti válasza weinmaker (#46975) üzenetére


jolti
senior tag

Lehet ittak már anyukád kávéjából! :D ( Már, ha úgy érted, hogy a tiedre gondoltak és nem a sajátjukra értették. )
Lehet valahogy úgy kéne a kérdést megfogalmazni, hogy beleszőni a melyik pörkölő, melyik kávéja tetszett a legjobban iránymutatást'.
Vagy, ahogy Lagoon is írta. Esetleg azt ki lehetne az "egyéb" című menüponttal.
Félre ne értsd, nem beleugatni akarok, hogy hogy csináld, csak segíteni.
Így talán a fogyatékkal élő embertársaink is könnyebben tudnák értelmezni. :D

(#46977) weinmaker válasza jolti (#46976) üzenetére


weinmaker
őstag

Most kiegészítettem, de ha így sem megy valakinek, azzal nem tudok mit kezdeni :)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#46978) jolti válasza weinmaker (#46977) üzenetére


jolti
senior tag

:C :D

(#46979) adp


adp
őstag

Elado lesz egy szep allapotban levo, gaggia szerelheto kifolyos kar. Jelenleg egyes kifolyo van hozza, azt is adom.
Kapok egy naked kart, es a 3 kart mar azert soknak erzem. Igy marad a gyari, plussz a naked.
Ez a kar viszonylag uj, nem gyari, szep allapotban van

(#46980) Mano66


Mano66
senior tag

Na még egyszer kérdezek a darálóval kapcsolatban.Addig bújtam a fórumokat,hogy két kliens maradt.

[Fiorenzato F4E nano electronic]

[Cunill Tranquilo Tron Crom]

Az F4 meg ér + 40 ezret?Valaki használ itt Cunill-t?Az az egy két teszt ami van róla egész jónak tűnik.Napi két duplánál max. hétvégén lenne több vele darálva.Használt iparit és belépő Graef-et még mindig nem szeretnék.Jövő hét végét még megvárom,hát ha a caffeeitalia-n leviszik az árat egy kicsit.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#46981) tommyx


tommyx
tag

Sziasztok!

A 17g-os LM Strada megéri a kb. dupla árát a sima LM-hez képest?

Ez: https://www.coffeehit.co.uk/la-marzocco-strada-basket-17g.html

vs. ez: https://www.coffeehit.co.uk/la-marzocco-basket-17g.html

Vagy inkább VST-t nézzek?

Köszönöm,
Tamás

[ Szerkesztve ]

(#46982) fragola.6035 válasza Mano66 (#46980) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Pont most van nálam egy ilyen kombi Expobar, amibe ugyanez a 60-as Cunill őrlő van.
Az őrlőmű elég pontatlan, főleg az alsó késtartó. Kés csak vacak utángyártott kapható hozzá, ami újonnan is csorba, sorjás (Expolygon), ráadásul semmi más késsel nem váltható ki, mert nem a szokásos 3 csavaros felfogatású. De szerintem az eredeti kés is kérdéses. A felső késtartó menete kissé lötyög, nem szoros, az alsó késtartó nem pontos és nem is szabályozható.
A motor gyenge, kicsit keményebb baboknál finomra állítva el sem indul. Nem azt mondom, hogy nem használható, de minőségben nem egy kategória az F4E-vel.

Az F4 őrlőműve pontos, sokat adok el újonnan, sokszor rámérek a pontosságára és mindig hibátlan, egy századon belüli a "pontatlansága". Az F4 lényegében Mazzer mini őrlőművet használ, ami miatt teljesen kompatibilis vele, a kések is. A Mazzer és a Fiorenzato teljesen más konstrukció és minőség, mint az összes többi.
Nem hinném, hogy 140 ezerért jobb új darálót lehet ma találni, ha nem így volna, nem foglalkoznék vele, elég válogatós vagyok a darálókban. F4-et használunk itthon is, pedig vannak nagyobb vasaim is.

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#46983) Mano66 válasza fragola.6035 (#46982) üzenetére


Mano66
senior tag

Köszönöm.Így már nem kérdés marad az F4.A caffeeitalia-nál tudsz jobb áron is F4-et.Ha nem publikus jöhet privátban.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#46984) fragola.6035 válasza Mano66 (#46983) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Van itt már elég sok fórumosnak F4, valószínűleg nem nagyon van negatív tapasztalat a minőséggel.

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#46985) Mano66 válasza fragola.6035 (#46984) üzenetére


Mano66
senior tag

Az összes hozzászólást elolvastam amiben az F4-ről írtak és egy negatív se volt közte.De ilyen módon ahogy te írtál a minőségéről senki nem írt.Mondjuk te legalább tudod milyen belülről.Van össze hasonlítási alapod.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#46986) bl4ze válasza Mano66 (#46985) üzenetére


bl4ze
veterán

Meg árulja is 😎

.:. bl4ze .:.

(#46987) SierraFox válasza Mano66 (#46983) üzenetére


SierraFox
tag

Szerintem jól döntöttél. Ha én cserélném a darálómat, ugyanezt venném ebben az árkategóriában. :)

(#46988) vicces válasza Mano66 (#46985) üzenetére


vicces
addikt

Én is már várom, mikor vaghatom ki a mostani daralomat és a következő az F4 lesz. Csak sajnos most még működik a graef :K

:)

(#46989) NomAAd5


NomAAd5
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy CM 702. Gyári helyzetben van a kúpos őrlőfej. Eleinte 7-en őröltem, hogy elérjem a ~25 mp-es lefolyást (Gaggia Baby). Aztán más kávéval 5-6-on sikerült. Idővel már csak 1-esen sikerült elérni ezt az időt, de most ott tartok, hogy 0-n a Pacificaffe Tarazzu La Pastora-ból espresso mennyiség 15mp-nél rövidebb idő alatt jön át.
Néztem azt is, ami itt is van az összefoglalóban hivatkozva, hogy hogyan lehet állítani. Néztem is a gépet, felhasználói szinten szétszedtem, amennyire lehet, de nem nem tudom hogyan vegyem le a kúpos őrlőfejet, mert elforog az őrlőfej is a csavarral együtt, amikor tekerem, hogy kioldjam.
Segítséget kérek: hogyan kell leszedni az őrlőfejet? : :F

Előre is köszönöm!

(#46990) Parci válasza fragola.6035 (#46982) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

megjött a maroktampi és a qm 0650 duplaszűrő. mindkettőt teszteltük gyorsan, fater elsőre beleszeretett a qm szűrőbe, az eddigi 16 gramm helyett 18 is bőven megy, az meg duplánál nem hátrány.

a maroktampi is (egy mű)remek, csak le ne verjem valamikor véletlenül :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46991) Mano66 válasza vicces (#46988) üzenetére


Mano66
senior tag

Na pont ezt szeretném elkerülni.Ezért nem hallgattam azokra akik kezdésnek ajánlották a kis Graef 702-őt.Tudom nem rossz gép,de mindenki váltott már róla.Na ezt a lépcsőt kihagyom.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#46992) Surda- válasza NomAAd5 (#46989) üzenetére


Surda-
őstag

Megfogod az L alakú pöcköt és elcsavarod a csavart 😂 Hajrá!

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#46993) NomAAd5 válasza Surda- (#46992) üzenetére


NomAAd5
csendes tag

Köszönöm!
:( Nem mozdul. Lehet én vagyok gyöszös, de az L "pöcök" már úgy belevág az ujjamba, hogy nem tudok jobban ellentartani neki... :(((

(#46994) Mano66 válasza NomAAd5 (#46993) üzenetére


Mano66
senior tag

Talán ha bevetnél egy harapó fogót.Több esélyed lenne. :))

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#46995) Surda- válasza NomAAd5 (#46993) üzenetére


Surda-
őstag

Jó irányba csavarod? Balmenetes csavar, ahogy a leírásban is szerepel. A szokásossal ellentétes irányba kell csavarni!

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#46996) NomAAd5 válasza Mano66 (#46994) üzenetére


NomAAd5
csendes tag

Nagyon köszönöm!

... igen, erre volt szükség. Nem nagy dicsőség, de magamtól nem gondoltam, hogy ennyire neki kell feszülni. :B
Arra számítottam, hogy "Nagy erő nem kell majd hozzá." a hivatkozott hozzászólás alapján. Kinek mi a nagy erő. :D

[ Szerkesztve ]

(#46997) adp válasza adp (#46979) üzenetére


adp
őstag

Szerelhető kifolyós Gaggia kar. Alig használt szép állapotú
iá:4ezer

Budapest, Szeged, Hódmezővásárhely, Kiskőrös, posta

[ Szerkesztve ]

(#46998) vicces válasza Mano66 (#46991) üzenetére


vicces
addikt

szerintem a graef eldobós őrlő lesz. ott is műanyag ahol nem kéne. nekem az első darab el is feslett ahol állitja a finomságot. de pont irja a srác is, hogy már alátéteznie kell -, mert gondolom a kések is kopnak. nem ismerem a fiorenzanot de csak jót olvasni róla és fragola is gyakorlatilag az áldását adta már rá. lásd lentebbis pl. később lehet a késeket esetleg cserélni, de a graefnál a babtartály alatti felső részt kéne cserélni, őrlőművestül és állitótárcsástúl. na ilyen alkatrészeket még nem találtam külön hozzá. ;]

...

ha van pénz akkor mindenképp az f4, ha nincs akkor a legolcsóbb graef. a 800-as nem ér meg 10-12ezerrel többet. annyiért én is rászerelem az alátéteket. aztán meg ha megvan már a graef, havi 5000 forint spórolt pénzből, kb 3 év múlva meg is van a fiorenzano ára. addig meg csak kibirja a német csoda ;]

[ Szerkesztve ]

:)

(#46999) Mano66 válasza vicces (#46998) üzenetére


Mano66
senior tag

Ne haragudj,de elolvastad amiket írtam?Pont egyáltalán nincs kedvem a Graef daráló vételhez.Ezt a lépcsőt kihagyom és megveszem az F4-et.Már csak az a kérdés,hogy hol.De az is már lényegében megbeszélve. :D

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#47000) Xabi78 válasza adp (#46997) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Stipistop!!!

Többi priv.

Cave canem!

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.