Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89951) Tibee86


Tibee86
veterán

Október 31-től kapható itthon hivatalosan az iPhone 6 és 6 Plus. [link]

[ Szerkesztve ]

(#89952) Chiftain


Chiftain
aktív tag

Sziasztok!
Használja valaki közületek a Dataman nevü programot? Ha igen akkor mennyire pontos? Mert köszönő viszonyban sincs a t-mobile által mért adatforgalommal!

(#89953) Newyorker válasza Tibee86 (#89951) üzenetére


Newyorker
addikt

:C azt már 1/2 lábbal is kivírom

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#89954) whited


whited
addikt

sziasztok
vettem i5s-t T-mobilenál cirka 2 hónapja.
Néha térerő gondjaim vannak a telefonnal, elég ez arra, hogy bevigyem és elküldessem szervizbe, mert őszintén mondva nem lennék bánatos, ha kicserélnék mivel sokszor lassúcska is, de ez a térerő gond előjön párszor, főleg a lakóhelyemen de itt Pécsen nem igazán.
Mi ilyenkor a menet, mert tudtommal ők javíttatni nem szokták ugye? Hanem egyből cserélik... :F

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#89955) kleinguru válasza Newyorker (#89953) üzenetére


kleinguru
addikt

Végre, én nokia lumina 520-szal próbálom két lábbal:D

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#89956) B-L-A-C-K válasza whited (#89954) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Új iOS is hajlamos ilyenekre, lehet érdemes lenne megvárni a 8.1-et. Amúgy meg ha beviszed kicserélik valószínű ezért is.

(#89957) kali válasza whited (#89954) üzenetére


kali
legenda

szia,

kötelező körök lefutva?
próba gyári visszaállítás/restore után, tiszta rendszerrel?
próba másik/több sim kártyával, más és más helyeken/cellákban, eltérő hálózati módokban is?
okozhatja szoftveres probléma, de akár sim kártyás, szolgáltatós vagy cellás hiba is lehet.

(#89958) whited válasza kali (#89957) üzenetére


whited
addikt

Szia!
Letudva igen, plusz néha olyan abnormális a telefon, hogy beesik 20% alá és feltűnően gyorsan, 10percek alatt kikapcsolásig merül, de ezt se mindig csinálja, megjegyezném, hogy "álló helyzetben"

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#89959) londo válasza Chiftain (#89952) üzenetére


londo
csendes tag

Igen Én használok DataMan progit,Nálam teljesen rendben van pontos.
Habár Én Vodás vagyok.

(#89960) Shodan válasza whited (#89954) üzenetére


Shodan
addikt

pont erről megy itt visszább az eszmecsere hogy ezért nem biztos hogy cserélik...

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#89961) whited válasza Shodan (#89960) üzenetére


whited
addikt

de azért gondolom ha akku bajommal is bemegyek hozzájuk, hogy nem mindig úgy megy ahogy kéne akkor azért a kettő együtt már elég kéne, hogy legyen a cserére.. :F

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#89962) h1ght3chzor válasza Shodan (#89937) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Ez a szervizes dolga. Felnyitja az iphone-d, hogy ellenőrizze.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#89963) kali válasza whited (#89958) üzenetére


kali
legenda

írtad, hogy nem mindenhol problémás a térerő, azért is kérdéses csak a telefon hibája adott szempontból.
csak mellékvágány; ismerős azzal keresett meg anno, hogy rossz a telefonja, mert az lte hálót sok helyen gyengébbnek érzékeli, mint a 3g módozatokat, írjam már meg a panaszát, mivel nem vették át garis ügyintézésre a készüléket, és én is alig bírtam neki elmagyarázni, hogy az eltérő hálózati módok különböző szintet mutathatnak azonos helyen, pedig még szemléltettem is a saját telefonommal...
az akkumulátor szempontjából érdemes kipróbálni, hogy teljesen feltöltöd, utána kicsit még hagyod töltőn - akár egy órát is -, majd nyomsz egy home+ power kombinációt újraindításig, és csak utána húzod le a töltőről a telefont.
abban is más lett a t-s ügyintézés, hogy már ők is küldik tovább a telefont bevizsgálásra/cserére, mivel megszűnt a szolgáltatós szerviz, szóval ha eddig jellemzően jól is álltak hozzá a hibák elismeréséhez, eztán már nem csak rajtuk múlik.

[ Szerkesztve ]

(#89964) Shodan válasza whited (#89961) üzenetére


Shodan
addikt

Hát ez jó kérdés, én mondjuk elvárnám ha már ennyibe kerül ez a telefon akkor cseréljék. Bőven be van ez építve az árba úgy is. Ráadásul a problémám nem mindig jön elő, lehet hogy valaki ránéz 5 perc alatt és azt mondja minden ok.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#89965) Shodan válasza kali (#89963) üzenetére


Shodan
addikt

Rajtuk már semnnyire nem múlik, posta azt kész...

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#89966) kchris78 válasza Shodan (#89965) üzenetére


kchris78
veterán

ha nem tudja az ember reprodukálni a hibát akkor esélyes hogy nem veszik át, minek fárasszák a szervizt?

(#89967) kali válasza Shodan (#89965) üzenetére


kali
legenda

első szűrőnek jók, mert sok jó áldott ember van, akik olyan hibával viszik leadni a telefont, ami már fantasztikus kategória, sőt...

(#89968) Shodan válasza kali (#89967) üzenetére


Shodan
addikt

mondjuk ez igaz ,nekem is van egy pár történetem. Gondolom a hivatalos mennyire örülhetnek hogy ezek az ügyfelek már részben feléjük vannak irányítva

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#89969) Chiftain válasza londo (#89959) üzenetére


Chiftain
aktív tag

Az jó mert nálam kb 900 mega a differencia! Nem igazán nevezném hibahatárnak! A t-mobile szerint van még majdnem 800 mega a dataman meg azt írja hogy 100 megával átléptem már a hónapra számt keretet! Mi lehet ennek az oka?

(#89970) kali válasza Chiftain (#89969) üzenetére


kali
legenda

a fordulónap stimmel?

(#89971) atirag


atirag
őstag

Lassan 2 hete használom az iphone 6-ot és sajnos még ennek sem bírja egy napig az akksija. Persze tovább mint az 5s-nek. De igazából pár órával maximum:(
És igazából sajnos csak olyankor van baj ha nem tudod tőlteni esetleg.

(#89972) Chiftain válasza kali (#89970) üzenetére


Chiftain
aktív tag

Igen stimmel! Direkt átnéztem, leellenőriztem!

(#89973) Gergőke88 válasza madgie (#89948) üzenetére


Gergőke88
addikt

Mondjuk itt is vannak olyanok akik ezt rutinbol nyomjak, es meg buszkek is ra..
Szerk:
Oktober 24-tol elorendelheto az Iphone 6 a T-tol!!!

[ Szerkesztve ]

(#89974) Newyorker válasza Gergőke88 (#89973) üzenetére


Newyorker
addikt

Vodanal is kint van :)

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#89975) Jojo5 válasza atirag (#89971) üzenetére


Jojo5
őstag

Ez a gáz... :((

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#89976) bigdady válasza Newyorker (#89974) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hol is?

(#89977) StLui válasza atirag (#89971) üzenetére


StLui
veterán

Egy nap kb 16 órából áll, ugye éjszakára töltőn van. Akkor ezek szerint, ha neked naponta pár órával többet bírja, akkor nálad lehet, hogy másfélszer annyit bír mint az 5S. Ez akkor most jó, nem?

Egyébként ez a használati idő semmit nem mond, mert pl navival pár órát sem bír egy telefon, csak zenehallgatással pedig akár két napot is.

"És igazából sajnos csak olyankor van baj ha nem tudod tőlteni esetleg."

Ezt meg most nem is értem, minden telefon akkor merül ha éppen nem töltöd.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#89978) Gergőke88 válasza bigdady (#89976) üzenetére


Gergőke88
addikt

Twitter.

[ Szerkesztve ]

(#89979) atirag válasza StLui (#89977) üzenetére


atirag
őstag

Lehet benne mélyebb dolgokat keresni,de egy napnak kb este 7-8kor van vége mivel utána már lehet tőlteni.
Kb. 6-7 kor kezdődik. És mivel átlag használatról beszélek így van összehasonlítási alapom is mert rég óta használok 5s-t is ami amúgy sztem csapnivalóan kevés ideig bírja. Kb 2-3 fele le is merül. Ez meg kb 6-7 ig bírja. Pár órával tovább mint az 5s. Most kicsit jobban kirészleteztem,de akinek fontos az abból is tudta mire számíthat.
A tőltős dolog meg akkor érdekes ha például hajnalban elindulsz mondjuk a reptérre ahol a várakozás alatt használod majd a repülön filmet nézel vagy zenét hallgatsz majd miután leszálltál még mondjuk buszozol is és onnantól már imádkozhatsz is egy áramforrásért.

És így már nem is annyira jó a nagyobb méret (vagyis nem éri meg) mert amúgy elég kényelmetlen egy kézzel.

[ Szerkesztve ]

(#89980) kali válasza atirag (#89979) üzenetére


kali
legenda

nincs olyan, hogy átlagos használat, mindenkinek más a felhasználói szokása, és neki az az átlagos.
az 5s sem rossz akkumulátoros üzemidőben a csúcskategóriában, android és wp fronton is kevés telefon bírja jobban, pláne kijelzős használatban.
akinek persze ez kevés, annak sok már is az, annak függvényében, hogy többet telefonál - az iphone eddig azt nem bírta úgy, mint sok wp vagy android oprendszeres típus, de a 6 plus már nagyot ugrott ebben -, vagy netezik, illetve egyéb kijelzős használattal nyúzza - mert abban kevés android és wp alapú bírja jobban, és még lehetne részletezni...

[ Szerkesztve ]

(#89981) Ragnar95 válasza atirag (#89979) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A sima i6 szerintem még pont használható 1 kézzel, mert én pl fogásváltással elérem a bal fölső sarkát is a kijelzőnek. De ettől még tény,h óriási hülyeség volt feláldozni a jó akkuidőt az extrém vékonyság oltárán.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#89982) StLui válasza atirag (#89979) üzenetére


StLui
veterán

Nekem napon belül semelyik okostelóm nem merült le soha normál használat mellett, feleségem az 5S-t kb másfél naponta tölti, úgy hogy kommunikációra FB messengert használ.
Nálad valószínűleg az összes hasonló kaliberű telefon ugyanúgy lemerülne nálad, csodák nincsenek. Viszont valóban jól gondoltam, majd 50%-kal többet bír a 6 mint az 5S a te tapasztalataid alapján, ez is valami, nálunk akkor 2 napot biztos kibírna, de attól még én esténként ráraknám ugyanúgy töltőre, feleségem nem teszi.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#89983) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Sziasztok!

i5S-re milyen üvegfóliát ajánlotok ami vékony de jól véd?

Smoke some weed nigga!

(#89984) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Valaki ismeri, mennyire megbizható? http://www.netenpiac.hu/webaruhaz/m%C5%B1szaki-cikk-%C3%A9s-elektronika/stronger-akku-t%C3%B6lt%C5%91140605140508140616132206140617173642140708084708140924152102.html. Esetleg jobb ajánlat? Iphone töltetére kellene.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#89985) nederlanden válasza atirag (#89979) üzenetére


nederlanden
senior tag

A te használatod dúrván ritka,szélsőséges!(film nézés,zene,játék napközben,órákig,ááá ez már nem egészséges)Én 3 hete használom az i6-ot de 1nap 10-20h bír 5-6h aktív használat mellett,kb 10h-val többet mint az 5s-em.
Nagyon jó ez a telefon.

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#89986) Scoobyka


Scoobyka
addikt

Hello!

Lenne egy olyan kerdesem,hogy az i5s-ek ios 8.0.2-n mennyivel birjak atlagban tovabb aksirol,mint az i5-k?

(#89987) kali válasza Scoobyka (#89986) üzenetére


kali
legenda

szia,

számazerűsíten nehéz lenne, de valamivel tovább bírja az 5s, pláne ha sok telefonálás mellett történik az összehasonlítás.

(#89988) peugeotmate


peugeotmate
őstag

iOS 8.1 béta most a legfrissebb fejlesztői szoftver? Van, aki a fórumról felrakta már? Ha igen, miben tud újat illetve miben teljesít jobban, mint a jelenleg elérhető iOS 8.0.2?

meg

(#89989) Ragnar95 válasza h1ght3chzor (#89984) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ennyiért 100%, hogy kamu a cucc és nem 12000mAh-s....Xiamoi powerbankja a legolcsóbb hasonló méretű, de az is 5k fölött van külföldről is...
Ha tutira jót akarsz, akkor vegyél YooBaot, 5500Ft az 5200mAh-s és az garantáltan megbízható, ráadásul gari is van rá 1 év.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#89990) atirag válasza nederlanden (#89985) üzenetére


atirag
őstag

Nem szélsőséges csak amit a hajnali imdulásról mindtam. Sosem játszom a telefonnal.
ÉS ha az szélsőséges használat,hogy leginkább navigálok és persze nem egyfolytában hanem csak amíg az utvonalat megnézem mert különben 4 órát bír az iphone 5s.
És egész nap imessage a legtöbb . És kb 0,5-fél óra netezés reggel a kávé mellett.
És egy samsung hasonló mérettel többet bír. Sosem vennék samsungot nem ezért mondtam.
És ami a 50százalékot illeti az nem igazán állja meg a helyét. 7-től 3-ig 8 óra. 3tól 6 ig az plusz 3 óra. És ez a maximum.
A félkzes használat meg elég nehézkes az 5s-hez képest. Sokaszor félek,hogy kiesik a kezemből.
Persze kontrollálható,de nem kényelmes.

És a saját átlagomra gondoltam nem bárkiére. Mert így tudok hasonlítani már a i4 óta.
Ha nem használom akkor az 5s is kibírt 2 napot.

[ Szerkesztve ]

(#89991) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok, csak a gyári lighting a jó vagy van valami jó alternativa??

(#89992) smallmer válasza smallmer (#89991) üzenetére


smallmer
őstag

Csak mert asszem tökre ment a lightingom és kellene másikat vennem . Illetve tudtok mondani nekem valamit amivel az akksit tudom tesztelni? Elég hamar lemerülök

(#89993) Ragnar95 válasza smallmer (#89991) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Gyári vagy hivatalos kiegészítő (MFI jelzéses), mert különben a chip hiánya miatt idővel nem fog tölteni róla a teló.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#89994) Ombi5 válasza Ragnar95 (#89981) üzenetére


Ombi5
őstag

Teljesen egyetertek,h hasznalhato meretben meg. Amugy nekem akku idovel sincs bajom siman 1 napot birja,persze nem filmezek rajta. Amugy meg erre talaltak fel az akku packot! :)

(#89995) Ufff válasza whited (#89954) üzenetére


Ufff
senior tag

A térérő gond szolgáltatói hiba! És tudnak is róla, csak nagyon ráálltak az LTE -re. Mi pont ezért mentünk át a Vodafone-hoz, mert sosem volt térerőnk...

"És egy leszedált ország tapsolgat a szarnak, boldogan élnek, amíg csak meg nem halnak.˝

(#89996) oceanearth


oceanearth
őstag

Sziasztok!

Úgy alakult, hogy november közepén pár napra Amerikába kell utaznom. Úgy láttam az apple storeon, hogy a legolcsóbb iphone 6 T-Mobile contact-free-ben 749$ + tax. Ha ezt megveszem egy kinti APR-ben (nem a kint t-mobile-nál), akkor ez nyilván a töltőt leszámítva teljesen működőképes lesz itthon? Tehát megy rajta az LTE is? Ill. úgy tudom pár éve a világ garancia itthon is működik. Ez igaz?

Köszönöm a válaszokat.

(#89997) -secret- válasza oceanearth (#89996) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

:K

(#89998) Ragnar95 válasza oceanearth (#89996) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nettó 649$ a 6, a 6plus 749. Kérdezz rá mindenképp, h tutira független-e, mert erről megoszlanak a vélemények.
Világgari van rá valóban és működni fog tökéletesen.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#89999) oceanearth válasza Ragnar95 (#89998) üzenetére


oceanearth
őstag

Igen, igazad van. Mellé ütöttem.
Szóval rákérdezek, hogy valóban független-e ha a válasz igen, akkor pedig szépen csengethetek. :)

Köszi

(#90000) _Csaba_ válasza oceanearth (#89996) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Szerintem az LTE- nem fog menni mert nem EU régiós. Én Ázsiából hoztam anno sima 5-öt és nem ment fel LTE hálózatra.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.