Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70301) tisn válasza inf3rno (#70295) üzenetére


tisn
addikt

nekem a mydetonon kivul a nyujtogyakorlatok (meg a forro viz) szokott erni valamit, kenocs, tapasz nem nagyon sajnos :(( bar tegnap meghengereztem az se rossz.

(#70302) norby_42 válasza parandroid (#70296) üzenetére


norby_42
aktív tag

Most elírtam, vagy nem? :D

Eat pasta, run fasta

(#70303) Zozo0525 válasza Never79 (#70299) üzenetére


Zozo0525
őstag

volt egy covid az megfogott majd egy másik betegség,,... de a legfőbb ok az talán a lustaságom.

(#70304) norby_42 válasza Never79 (#70297) üzenetére


norby_42
aktív tag

Nekem éves célok az 50es jegyében: 50 perces 10k (50:37), és 50k terepen (óra szerint 48,5, de a szervezők szerint is jó úton mentem, félremérhetett a GPS a ködben/erdőben)

Szóval én elégedett vagyok. Jövőre még nem gondoltam ki semmit, de a szokott rendezvények mellé (EU futás, Keszi maraton) jó lenne egy hivatalos maraton. Hátha belefér Ljubljana, az tetszene:K

Eat pasta, run fasta

(#70305) Alg válasza Never79 (#70297) üzenetére


Alg
veterán

1000km meglesz (újévkor csinálok majd egy Veloviewer összesítőt). Jelenleg 974, most indulok mindjárt egy 15-20km körüli terepes körre.
Elég szarul sikerült bizonyos szempontokból az év, a futás újrakezdése kicsit amolyan menekülőút lett, hogy valami célt és struktúrát adjak az életemnek és elkerüljem az enyhe depressziós tüneteket amik néha rámtörtek... Illetve hogy visszakerüljek az itteni közösségbe :R

A cél az volt hogy megközelítsem a korábbi legjobb időimet, ez kb. év végére sikerült, 5K PB megvan, 10K-n szerintem menne a 48 perc egy jó napon, a félmaraton pedig a Garmin szerint 1:50 -en belüli, cél tavasszal 1:45.
A másik cél hogy tudjak hosszabb, szintesebb futótúrákat tenni jövőre szép alpesi tájakon - ez azért még odébb van, de alakul. Esetleg elgondolkozok majd egy maratonon, de mindenképpen valami szép helyen ahol nem jártam még - Wolfgangseelauf, vagy Ravenna ugrik be így hirtelen. Ja, meg van egy befejezetlen ügyem a VTM-el :B

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#70306) tomcica válasza Never79 (#70297) üzenetére


tomcica
Topikgazda

158km lett ez a het + 6ora evezes,jol ereztem magam,tegnap azert be kellett tolteni+aludni kicsit ebed utan,de ezt leszamitva egesz jol muzsikaltam.Persze ilyenkor csak a mennyiseg van eloszor felpakolva,minoseg az hatterbe szorul. Kedden es penteken mentem 16+16km ovatos lenduletes futast,meg volt hetfon es szombaton emelkedozes laza,de sok.

Nem is tudom marciusig fent volt kb 150km/het atlagosan...a 6oras verseny utan egesz idaig 110km-es atlag/het.
5500-5600km-es ev(+ a keresztedzes az heti 6ora) ,nem vagyok ra buszke...de legalabb a minoseg megvolt :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70307) tomcica válasza norby_42 (#70304) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Pont a szloven? Az jocskan szintes :F

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70308) tomcica válasza tomcica (#70306) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ja, celok :K elso cel,es amin mar egesz evben dolgozom,hogy ujra vissza tudjam pakolni a heti km mennyiseget oda,ahonnan lehet rendesen kigyorsitani :K (140-180km/het amirol beszelek)
Amikor ez a cel meglesz,akkor lehet valami konkret versenyt kinezni :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70309) Zozo0525 válasza tomcica (#70308) üzenetére


Zozo0525
őstag

Az komoly, nekem is annyi kellene hetente? :Y

(#70310) norby_42 válasza tomcica (#70307) üzenetére


norby_42
aktív tag

Tudod, síkon szédülök :)

Ljubljana a kedvenc városom.

Eat pasta, run fasta

(#70311) LanyUs válasza HKorn (#70287) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ma pihenő napom volt. Ennek ellenére reggel tekertem bent, délután meg Papi hívott ki. Ő tolta a szekeret végig , így a dombokon lehetett szépen haladni, én meg lihegtem mellette ( Ő is, mert furcsa volt neki a + 50kg felfelé :))).
Hangulatos 12 km volt. Lent a hangszóró adta a ritmust. Olyan irreális pulzusok, amiket életemben nem láttam ( érzetre viszont jóval kellemesebb ). Majd jelentkezem mennyi kellett, hogy visszaálljon ( nekem van 3 neg. tesztem ).

Nekem nincs célom, inkább 2 kívánságom. A májusi borvidéki és a szeptemberi Szászvár poklán épp ne legyek beteg és tudjam végre leadni, amiért egész évben küzdök. Ennyi...

(#70312) Alg


Alg
veterán

Na csak kihúztam a mait 20km-re... pedig nem sok kellett hozzá, hogy csak egy alibi-kört menjek a városban helyette. :B

A tervezett 11 helyett délben elindultam végül, reméltem hogy kisüt kicsit a Nap, de nem, végig felhős szürke téli idő. Minusz 2-4 fok, kb. 5 centi hó az erdőben, az ösvényeken letaposva - hasznos volt a hómacska (Snowline Chainsen Trail - tudom ajánlani ha valaki ilyet keres, stabil, nem mozog el, és jégen is lehet ész nélkül csapatni). Nem voltam gyors, nézelődtem, fotózgattam, filmezgettem. Néhol a terepre is eléggé kellett figyelni, volt ahol az erdészet szántotta fel az utat, máshol nagyon keskeny, oldalra lejtős MTB-nyomon mentem.

Végül lejöttem a Wien folyóhoz, kitoltam a végét 20k-ig, legyen már kerek. Azért jólesett már hazaérni utána. Mondjuk nem készültem ki, figyeltem a pulzusra, csak a hidegből volt már elég...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#70313) zaskar válasza norby_42 (#70310) üzenetére


zaskar
senior tag

Három maratont futottam anno Ljubljanában, de egyikről sem az maradt meg bennem, hogy hú, mennyi szint volt benne. Az akkori, egyszerű Garmin óráim 120-220 m körüli szinteket mértek. Vagy azóta változott a pálya? Az lehet, én több mint tíz éve jártam arra...

(#70314) tomcica válasza Zozo0525 (#70309) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Csak ha mar evek ota szepen felepitetted 60-80-100-120km/het,ha ott vagy onnan mar mehet persze :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70315) Zozo0525


Zozo0525
őstag

60 néha megvan :D

(#70316) -Pepe-


-Pepe-
tag

86km-rel zártam a hetet. Ma egy igen könnyed 17km volt a hossz.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#70317) norby_42 válasza Alg (#70312) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ez tök hangulatos!

Eat pasta, run fasta

(#70318) -Pepe- válasza tomcica (#70314) üzenetére


-Pepe-
tag

Most én is ezen vagyok. Rohanjon a fene, már csak a károgók miatt sem adom fel. Lépten nyomon próbálnak lebeszélni. Ne menj annyit tönkre mész. Elkopnak a térdeid. Látod a sportolók is megbetegednek. Nézd meg az úszókat(Mi van ombre, úszók? Én futok). A lányom is hogy járt. Egyszer vissza fog ütni. Majd, ha öregebb leszel te sem fogsz futkározni annyit meglátod! Zsinórban jönnek a károgó varjak. Milyen jó lesz elköltözni innen. :C Erre is kapom az ívet: máshol sem jobb, nehogy azt hidd! A németeknél már áram sincs. :DD Imádom ezeket, tele vannak jóindulattal.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#70319) Alg válasza norby_42 (#70317) üzenetére


Alg
veterán

Pedig csak lőttem pár snittet "ész nélkül" és ráküldtem a GoPro automata szerkesztőjét :B
Kicsit hirtelen van vége, a hosszabb verziók jobbak, csak azokat senki nem nézi végig :DDD

Még nagyon gyakorlós/próbálgatós módban megy, remélhetőleg jövőre tudok már érdekesebb kis videókat csinálgatni.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#70320) Chuck Norris válasza Never79 (#70297) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Köszönöm.
Most már, hogy megvan a kvalifikációd mehetsz a Vércsére is, sőt javaslom is, hogy menjél, a Vérkörhöz képest igazán nagy szopás, nem véletlen, hogy csak 150-en mentek végig rajta amióta van.

(#70321) bandus válasza ladybug (#70261) üzenetére


bandus
veterán

valami van a levegoben, a csajomnal ugyan ez. erezte 1-2 napjana levegben, hogy valami nincs tendben, de csak rohangalt, tett-vett, ma meg mar felkelni is alig tudott :( remelem hamar rendbejon, mert meg ratesz egy lapattal, hogy ostorozza magat amiert lebetegszik a koltozes kellos kozepen, pedig ezen aztan tenyleg nem mulik semmi..

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#70322) sherlock82 válasza -Pepe- (#70318) üzenetére


sherlock82
senior tag

Ismerős nagyon amiről.
" Látom nagyon ráérsz. Mit kell neked futkározni minden nap. A beton tönkreteszi a lábad. "
Magyarokra jellemző tipikus dolgokat írsz.
Állandó panaszkodás, a többit ne is részletezzük inkább.
Bármerre is vet az élet téged, sok sikert kívánok!

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#70323) tomcica válasza -Pepe- (#70318) üzenetére


tomcica
Topikgazda

El lehet koltozni,de amig ott vagy addig ez egy kivallo lehetoseg az onfegyelem es a figyelem iranyitasanak gyakorlasara :K
Nekem ha beszolnak igy,akkor szoktam mondani: "Hogy valakinek csinalnia kell ezt is,nem lehet mindneki lusta dagadt diszno kozepkorara,kulonben felborul a vilagegyetem egensulya" :P persze ismernek itt,tudjak hogy csipos szarkasztikus a humorom,es ami a szivem a szamon,szoval ritkan szolnak meg :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70324) ígyvanferi válasza Never79 (#70297) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nem tudatosan, de péntekig hajszál híján sikerült egy szép kerek számot összefutni az évben, 2500,1 km-en álltam:

Azóta raktam még hozzá egy keveset, meg még kb. egy százas lesz pluszban év végéig. Eddig ez a legtöbb. PB-ket 5K-n, 10K-n, FM-on is megdöntöttem. Nem rémlik, hogy betegség miatt ki kellett volna hagynom idén szerencsére, júniusban volt egy picit csökkentett mennyiség egyéb okból, szóval futás szempontjából ez egészen ideális év volt. Igyekszem, hogy ez folytatódjon jövőre is.

Mindenkinek kellemes ünnepeket így előre is, japán szűzlányvérrel (vagy szűzlánnyal) a fa alatt és PB-kben gazdag új évet! Meg persze élvezzétek a futást - ha nem is minden egyes kilométerét, de - úgy általában.

(#70325) Zozo0525 válasza -Pepe- (#70318) üzenetére


Zozo0525
őstag

Pontosan.
(én 55 vagyok) én is megkapom hogy szétmegy térdem,.... van egy idősebb tag akivel kocogni szoktam 65 éves neki háziorvos a felesége (vagy élettársa) Ő is azt mondja állandóan a pasinak miért fut annyit? (Ő szinte minden nap fut 15 km az adagja) először nevettem de már nem vicces ennyi károgó ami nálunk van.....

(#70326) tisn válasza Zozo0525 (#70325) üzenetére


tisn
addikt

orulj neki, terddel azert eleg sokan kuzdenek. nalam ertheto (tulsuly, tulsullyal tolt foci 20+ even at), de asszony nem volt aktivan sportolo, max uszott, meg kerekparral kozlekedett. 3 eve elkezdett velem futni, jobban ment mint nekem (konnyu, normal bmivel, egeszsegesen :D ), mostanra terheles alatt mindkert terde horopog (porckopas). csak telen futott betonon, jo cipokben (amugy salakos korpalyan)

és még rá sem kerestem a térd szóra a topikban :)

(#70327) tomcica válasza ígyvanferi (#70324) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:C :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70328) Never79 válasza Zozo0525 (#70303) üzenetére


Never79
tag

Hát szerintem akkor azért ez szép teljesítmény. Az olyan körülmények alakulásával, amire nem nagyon tud hatni az ember nem tudsz mit kezdeni.

norby_42: :R .

tomcica: mért nem vagy rá büszke? Te tolod itt (talán) a legkeményebben. Ha meg minőségi is, akkor nem feltétlen a km számít. :C . Érdekes amúgy, van aki pont máshogy fogja fel. Megvan az célverseny, és arra készül.

Alg: örülök, hogy sikerült megvalósítani azt amit elterveztél. Az alpesi táj engem is izgat. Jövőre valószínű Rax és környéke lesz egyszer az úticél.

Arra rájöttem, célok mindig kellenek. Anélkül egy idő után "robotmunka" az építkezés.

(#70329) Never79 válasza Alg (#70312) üzenetére


Never79
tag

Ne is mond, nekem is van láncom, de nem vittem magammal tegnap, ezért a futásom inkább arról szólt, hogy hogyan kerüljem el a jeget. A film jó :)

(#70330) Never79 válasza Chuck Norris (#70320) üzenetére


Never79
tag

Mért szopacs? Első 100-nak a Kinizsit terveztem, habár ez sem rossz ötlet.

(#70331) Never79 válasza ígyvanferi (#70324) üzenetére


Never79
tag

:C :R . Ez tök jó. Igen amúgy az sokat számít, ha az ember folyamatosan tud építkezni, és nem töri meg valami a munkát.

(#70332) tomcica válasza Never79 (#70328) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Azert nem vagyok ra buszke,mert tudom h mennyit szoktam altalaban evente tolni,most nnnnnaaagyon elhuzodott ez az utolso ujraepitkezes :K bele van a munka rakva,amennyit csak lehetett,de azert felsikernek szamolom ezt a 2022-es evet.Ez van.
Addig nem latom ertelmet celversenyrol beszelni,amig nincs olyan allapotban a test es a kondi,hogy ki lehessen ra elesiteni rendesen. Csak ugy elmenni es lefutni az nem hoz lazba :N versenyeztem eletemben booooven eleget.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70333) Chuck Norris válasza Never79 (#70330) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Jobban is teszed mert a Kinizsi sokkal könnyebb azonos időjárás mellett, itt leírtam a tapasztalataimat, még like-oltad is :) [link]

(#70334) Alg válasza Never79 (#70328) üzenetére


Alg
veterán

Írj rám ha jössz, lehet betársulok egy darabon lassítani kicsit, persze csak ha nem gond :B

Szeptemberben volt Raxlauf, 9km-en (valójában inkább a középső 6-on) 1100m szint :Y Párszor jöttem már az útvonalon lefelé, úgy is (térd)gyilkos volt...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#70335) Peetta14


Peetta14
tag

Hozok egy futást is, hogy megtörjem a csevegést :))
Idei utolsó hosszú, városnézéssel [link] Terv szerint már csak lazák mennek madj sok pihenővel, bejglivel, ahogy kell.
2022 nekem nagyon jól kijött, 2040km-nél tartok (2023 volt a nagy cél), lettek új PB-k minden távon, és a nagy fal (42km) is meglett, ami a legfontosabb, hogy 1 hét covid-ot letesztelve nem volt sérülés.
Január 22-én lesz egy Normafa futás, az nekem új terep lesz, mert nem jutok el terepre sosem. Jövőre jól lenne ugyanezt fenn tartani, javítani a maratoni időn is (3:45-ről 3:30-ra mondjuk). Van ultrabalaton csapatnevezés is, azt sem szeretném kihagyni.
Nagyon nagyon mennék külföldi verseny(ek)re, de valószínű ez még nem '23-ban lesz a gyerekek miatt, bár ki tudja.

[ Szerkesztve ]

(#70336) -Pepe- válasza sherlock82 (#70322) üzenetére


-Pepe-
tag

Most azon röhögök, hogy amit itt írtál meg ma kaptam meg. A beton tönkreteszi a lábad. :D
Köszönöm, egyelőre a megyét hagyom el, aztán külföld fele kacsingatok. Ahogy nézem itt is elég sokan külföldről írnak.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#70337) Hi!King válasza sherlock82 (#70322) üzenetére


Hi!King
őstag

Nekem szerencsére nincs sok ilyen a környezetemben, de amit nagyon rühellek, amikor valaki nem is érti a hobbi fogalmát, attól függetlenül mi az a hobbi. Tehát azt értené, ha profi atléta lennél, de hogy csak úgy "futkorászol", és ide bármi más behelyettesíthető, ami nem a munka, család, kommersz kikapcsolódás (kaja, pia, cigi, TV nézés, stb., stb.) háromszögön kívül esik, azt valamiféle kényszerbetegségnek tekinti, amiből jobb lenne, ha kigyógyulnál.

(#70338) tisn válasza Hi!King (#70337) üzenetére


tisn
addikt

nem a cigi, pia, tul sok kaja, tvzes a kenyszerbetegseg? :)

(#70339) -Pepe- válasza tomcica (#70323) üzenetére


-Pepe-
tag

Nálam a frontokon múlik, hogy idegbeteg vagyok-e, vagy sem. Beállok zenbe, mint tegnap és a belső világegyetemre figyelek közben. Ekkor, ha megakaszt egy ember, akkor jön a dühroham. Ja igen, nekem is a cigarettázó dagik szoktak magyarázni. Nemrég egy futó nővel találkoztam, aki 16km-t ment. Nőies volt, nem az a szögletes fejű, bojlertestű, mint erre fele a legtöbb nő. Azt vettem észre, hogy az ilyen emberek kifinomultabbak, valahogy értelmesebbek. Ezek a nők sem bariton hangúak a cigitől és nem rikácsolnak, óbégatnak a vakvilágba. A bringásokon is látszik, hogy értelmesebbek. Hogy mondjam neked, valahogy az értelem sugárzik a búrájukról. Én még suttyó sportolóval soha nem találkoztam.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#70340) Hi!King válasza -Pepe- (#70336) üzenetére


Hi!King
őstag

Az a vicces, hogy a beton tönkreteszi a lábad szöveget apámtól kapom meg néha, aki középiskolás korában kicsivel élsportolói szint alatt futott egyesületben.

Egyébként Magyarországon belül általánosságban minél urbanizáltabb környezet vesz körbe, annál kevésbé néznek hülyének a futás vagy más outdoor hobbi miatt. Más országban is igaz, csak más a kiinduló alap, tehát mondjuk egy osztrák faluban nem néznek hülyének, ha végigfutsz a fő utcáján. Szerintem legjobban emiatt, meg a lepukkantsági szint felmérésére is egy kiváló módszer futni egyet egy adott környéken, és figyelni az emberek reakcióit, mielőtt oda akarsz költözni.

De az idő is változtatja a dolgokat ugyanazon helyen, gyerekkoromban sokkal inkább hülyének nézték a kocogókat, mint manapság ugyanott, ugyanabban a városban. Ősszel mikor elindultam az ottani félmaratonon, az is meglepő volt, hogy egy kiülős késdobáló mellett haladt el az útvonal, és ahogy nézték az alkeszok a versenyt, már nagyon nem ugyanazok a reakcióik voltak, mint amit 20 éve tapasztalni lehetett hasonló helyzetben, nem mentek a poénok, beszólások, hogy minek futtok, valaki üldöz, meg hasonlók. Meg úgy egyáltalán, ritka, hogy futsz az utcán és beszólogatnak.

(#70341) -Pepe- válasza Hi!King (#70337) üzenetére


-Pepe-
tag

Nem értik, mikor tele vagyok gyümölccsel akkor is úgy néznek, mint egy idegenre. Nem lehet elmagyarázni...Tudod mi az érdekes? Soha nem a parasztember csinálja ezt. A traktoros is előzékeny, bármilyen korú legyen, még inteni is szokott. Ez a félig elvárosiasodott tróger réteg, aki sajnos felköltözött a faluvégről. Én váltig állítom, hogy ez a gond a nagyvárosokkal. Nem az ottani polgári réteg, vagy annak leszármazottai vágják haza a légkört, hanem a felvándorló sok suttyó. A normális falusiak is kivetették ezeket maguk közül régen. Ahol lakok még mindig ez van: Sör, foci(Fradi, UTE), horgászás(közben persze cigi, sör). Haza, otthon meg a techno bömböl, vagy a lakodalmas. Aztán jön a kurjongatás, meg az ordibálós beszéd. Alig hittem el, már csak a svájci sapka hiányzik a fejükről, meg a lecsóval leevett trikó. Akikről most írok a 30-as és 40-es korosztály. Frankón Kádár kor van még erre.. :Y

Run fasta, eat cipőpaszta

(#70342) LanyUs válasza Peetta14 (#70335) üzenetére


LanyUs
senior tag

Szépet fejlődtél! :R
Érdekesség: tegnap megfigyeltem, hogy nem mindegy mekkora tömegű/erejű futó tolja felfelé saras, köves terepen a babakocsit. A 35 perces/10k barátom is szenvedett rendesen. Ahogy rugózik a köveken, ahogy elpattognak a kerekek. Hát nem egy betonos gurítás az ilyen az tény.
Nagy élmény vele futni, mert dombon felfelé is tudja tartani a lépést. ritmust tud váltani ( még kocsival is ) egy 400-as résztávra felfelé, én meg közben tudom a saját tempóm tolni. Csak úgy hirtelen elpörgött az a 70-80 perc.
Maga a beton annyira nem veszélyes még 100kg közelében sem. Ellenben a 04:00-10 körüli tempó + beton, na az már nem a kímélés kategória :)

(#70343) Hi!King válasza -Pepe- (#70339) üzenetére


Hi!King
őstag

Sajnos én találkoztam suttyó sportolókkal is, illetve azt is megtanultam, hogy ne bízzak automatikusan abban, akinek egyezik az érdeklődése, hobbija az enyémmel. Átlagosan talán igen, a hobbi sportolók között több az értelmes ember, amiben azért az is benne van, hogy iskolázottság, társaság, életkörülmények függvénye is, hogy valaki mekkora eséllyel találkozik pozitív mintával sportolás terén, illetve pozitív mintával életvitel, viselkedés terén, de azért rengeteg az ellenpélda. Személyesen is ismerek ellenpéldát, de elsőre az jut eszembe, mikor a Nagy-mezőn trail-o világbajnokságot rendeztünk (mozgáskorlátozottak által is űzhető tájékozódási sport), és mikor pakoltunk össze, egy bringás üvöltve, káromkodva szólt be nekünk, hogy takarodjunk az útjából, nem tud miattunk rendesen edzeni.

(#70344) Hi!King válasza -Pepe- (#70341) üzenetére


Hi!King
őstag

Szerintem ne menjünk bele ebbe a ki hová költözik dologról, mert gondolj csak bele, hogy ha te faluról városba költözöl, mert zavar az általad leírt mentalitás, akkor ott meg valaki más nézhet le pusztán azon előítélet miatt, hogy "gyüttment" vagy. Vagy fordítva, ha valaki városból költözik ki faluba, esetleg úgy, hogy mondjuk Németországba költözöl, az ottani konzervatívabb németek, hogy idegen vagy. Szóval nem szeretem ezeket az előítéleteket, mert származástól függetlenül mindenütt vannak ilyen meg olyan emberek is. A horgászokat sem nézem le, mert az is egy hobbi, azt is sokféle módon lehet űzni, vannak bunkó horgászok meg vannak normálisak is. Ahol lakok, sokan horgásznak, soha egyikükkel sem volt semmi problémám, illetve fordítva sem.

(#70345) sherlock82


sherlock82
senior tag

-Pepe-

Gratula az írásodhoz szép összeszedett. Eléggé megértelek hidd el. Én is kisvárosban lakom itt is eléggé megállt az idő. Sőt az egész megyére jellemző ez. Én 18 év után váltottam, nem bántam meg, csak az jut eszembe hogy régen meg kellett volna tennem!

Hi!King
Aki ismer az inkább azt mondja, hogy mivel korábban egész életemben sportoltam, ez így is fog maradni és ez jó dolog. A többi annyira nem számít, hogy mit szólnak.
Egyébként pár éve váltás előtt voltam egy kiégés elleni tréningen és ott mondta az előadó, hogy ha valaki irodai munkát végez, utána az a legrosszabb, ha haza mész, leülsz és sörrel a kezedben bambulva nézed a tv -t.
Szóval fő az aktivitás mindenkinek! :C

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#70346) Peetta14 válasza Alg (#70305) üzenetére


Peetta14
tag

Nem tud olyat ez a tool, vagy esetleg egy másik, hogy kiszedi a PB-ket, hogy azok hogy alakultak?

(#70347) -Pepe- válasza Hi!King (#70344) üzenetére


-Pepe-
tag

Szerintem meg menjünk bele! Ez már a 60-as években is megvolt! Apám sem véletlenül jött el Csepelről. Váltig állítóm az igazam. Van kivétel, de mit is írtam? Az ilyet még a normális falusi is kivetette. Nem a gyüttment, hanem a suttyó. Bemegy a városba és rombol ész nélkül. Több helyen is laktam, mindig az ilyenekkel volt a gond. Jött pár gyökér és szétvágta a közösséget.
Az iskolákkal is ez a baj. Régen megkérdeztem a tanárt, hogy ezt a párat miért nem lehet innen kiszedni? Erre azt mondta, hogy ő szíve szerint megtenné, csak nem lehet, többek között a fejkvóta miatt. Engem az nem zavar, hogy idegen vagyok, soha nem is zavart, csak hagyjanak élni. A jó kis konzervatív, nyugatnémet figurák. :C Horgászok. Megint csak mit írtam? Foci, sör, horgászat triumvirátus. Nem arra aki esetleg sporthorgász, vagy egyéb tevékenység mellett űzi a pecázást. Én is ismerek ilyen embert és nem vedel. Persze sok értelmes ember is felkötözött a városokba, nem erről van szó.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#70348) Alg válasza Peetta14 (#70346) üzenetére


Alg
veterán

Természetesen tud, a Sumary oldalon lehet a historikus chart-on kiválasztani a "Run PB" beállítást, és ezt kapod (fent a színes pöttyökkel lehet állítani hogy mit mutasson):

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#70349) tisn válasza Alg (#70348) üzenetére


tisn
addikt

ehhez mintha elofziu kellene. nekem csak egy honapnyi adatot mutatott anelkul.

(#70350) Hi!King válasza -Pepe- (#70347) üzenetére


Hi!King
őstag

Az urbanizáció a világon mindenütt azzal jár, hogy faluról költöznek városba, és nyilván vannak köztük olyanok is, akik nem, vagy csak lassan szokják meg, hogy városban máshogy megy az élet, máshogy illik viselkedni. Egyáltalán nem érdemes velük kapcsolatban általánosítani, valójában rengeteg nagy koponya volt a magyar és a világtörténelem során is, aki falun született, és városba költözött, költők, tudósok, művészek, sikeres üzletemberek, stb., stb. Ráadásul önmagában nézve egy pozitív folyamat, hogy ha valaki kevésnek érzi a lakókörnyezetét valamilyen szempontból, akár munka, akár kultúra, bármi, az elköltözik az általa jobbnak vélt helyre. Szerintem épp az a baj, hogy kinézik a máshová költözőket, megy a "gyüttmentezés".

Ami a horgászokat illeti, errefelé nem tipikus sporthorgászok vannak, hanem főleg öregek, de köztük akad nyilván fiatal is, akik kiülnek horgászni, elvannak magukban vagy néhány társukkal, van amelyik megiszik pár sört közben vagy cigizik, mások meg semmi ilyesmit. Szerintem ezzel semmi baj nincs, a szabadban vannak, azt csinálják, amit szeretnek csinálni. Többségük nem mondható sporthorgásznak. Szerintem őket lenézni ugyanolyan, mint amikor minket futókat néznek hülyének. Na meg ha futás után megiszok egy sört, akkor én is suttyó vagyok?

Szerk.:
Egyébként Csepel pont attól suttyó hely, mert munkásváros volt, és az ipar leépülése, illetve átalakulása miatt a helyi lakosság lezüllött. Vannak ismerőseim, akik ott élnek, és a jelenből nézve pont a nem olyan régen oda költözöttek átlagosan a kulturáltabbak, azok a fiatalok, akik inkább alvóvárosnak használják a kerületet, mert drágább helyen (még) nem lenne pénzük ingatlanra, míg a gyerekkoruk óta ott élők között arányaiban több a tróger.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.