Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70851) #76500480 válasza tomcica (#70837) üzenetére


#76500480
törölt tag

Mielőbbi gyógyulást. :K Lehetséges, hogy valami krva vírus ment rá a lábadra? Nekem a boka környékén Achilles stb most már mindkét lábam szenved lépcsőzés közben. Törés következtében kihagyott 4 hét után nem volt ilyen feszítő fajdalmam… :U 2hete meg mindig köhögök fel valamit de a teszt negatív, az biztos hogy mostani alsó/felső légúti vírusok nagy terjedelemben és hosszan tartanak. Nesze neked önkéntes maszkhasznalat :U

Peetta: igen, viszonylag sík aszfalton, munkának nem mondanám mert csak nézek ki a fejemből :B

tisn: első alkalommal szúrhat a térded de 1-2 alkalom lepörgetése után elmúlik. Vagyis nekem biciklivel előbb sikerült összehozni egy belső térd szalag(MCL) szakadást. Skierg-et meghagyom arra ha mar kézzel kell hajtani magam….

[ Szerkesztve ]

(#70852) tomcica válasza #76500480 (#70851) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Fene se tudja...de Viktor kollegam 10napja torokfajassal kuszkod,nem az a kicsit kapar,hanem amelyiknel mar aludni sem birsz :U szoval lehet van itt is valami a levegoben..de hat az mindig van ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70853) LanyUs válasza tomcica (#70852) üzenetére


LanyUs
senior tag

De ez azért nem ugyanaz. Itt is nevettünk rajta, de november végén átfutottam az oviból hazajött sima náthán gond nélkül. Aztán az influenza 2 napra ledöntött a lábamról és 2 hétig köhögtem rendesen. Még írtad is a tanácsot, hogyan edzem ki belőle magam. Most kijelenthetem, hogy végre minden a helyén :K
Ott tartok, ha elkalandozok futás közben a test lassít és hajlamos a totyogós 07:20 tempó 125hrm-re beállni. A laza napon a 140-hez is lökdösnöm kell. Amit nem gondoltam komolyan, de tökéletesen igazad is lett, hogy bizony a 152-158 hrm-es nap már még jobban "kéri" a lökdösést. Érezhetően még nem 1 km / 1 km tempó 165 hrm körül, de elkéri már az erőfeszítést :R
Valójában zozo is ráállhat erre az edzésre ha szeretne.

[ Szerkesztve ]

(#70854) tomcica válasza LanyUs (#70853) üzenetére


tomcica
Topikgazda

alulrol epitkezes :K teli alapozas

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70855) LanyUs válasza tomcica (#70854) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nagyon sok hozzám hasonló tempóval rendelkező ( 45 perc 10k PB ) a téli időszak alatt is fullon tolja az edzéseket ( közel nyélgázon ). Lehet ezért ragadnak be ebbe a sebességtartományba? Jelentős az eltérés a két edzésmódszer között :)

[ Szerkesztve ]

(#70856) tomcica válasza LanyUs (#70855) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha egesz evben allandoan ugyanazt az impulzust adod a testnek,akkor egy ido utan mar nem fejlodik :N
Ez az egyik dolog,a masik meg az,hogy a nyelgazas cuccot addig birod tolni rendszeresen,amig van megfelelo alapod hozza.Ugyanis a tul sok versenytempo idovel "feleszi" az alapot,ezt akkor latod amikor mar egyre nagyobb erofeszitessel se tudod kifutni az addig megszokott tempokat.Ilyenkor vege annak a ciklusnak :K
Nem muszaj visszaallni teljes alapozasra,de egy mini alapra igen.
Nalad mas volt,egyik h tulszaladt a sok gyors + betegseg is jott...na ezek utan mar nincs mas,csak visszaallni egy teli teljes alapozasra.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70857) HdRew válasza LanyUs (#70855) üzenetére


HdRew
őstag

Sokan mondják, hogy a lassú hosszú futás még akár fontosabb is, mint az, hogy állandóan maxon pörögj. :)

(#70858) Alg válasza LanyUs (#70853) üzenetére


Alg
veterán

Én ha elkalandozok futás közben akkor gyorsulni szoktam... olyan 150-160HRM-re, ami már nagyon az alapozó zóna teteje, szóval a laza hosszúnál figyelni kell hogy 140 környékén maradjon, recovery-nél meg konkrétan erőltetni a lassulást 130HRM alá...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#70859) sherlock82


sherlock82
senior tag

Nálatok a reggeli éhgyomros futás mit jelent a gyakorlatban?
Nálam egy tea és vagy kávé meg fél liter víz azért lemegy valamennyivel indulás előtt.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#70860) Peterhappy válasza sherlock82 (#70859) üzenetére


Peterhappy
őstag

Kaja nelkul

Kave: tej es cukor nelkul
Tea: szinten edesites nelkul

Viz mehet, sot kell is!!
Ket nagy pohar vizzel kezdem a napot.

(#70861) sherlock82 válasza Peterhappy (#70860) üzenetére


sherlock82
senior tag

kb ugyanaz mint nekem.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#70862) Zozo0525 válasza sherlock82 (#70859) üzenetére


Zozo0525
őstag

Nálam minden nélkül, még vizet sem iszom

(#70863) tomcica válasza sherlock82 (#70859) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Sima viz :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70864) Peterhappy válasza Zozo0525 (#70862) üzenetére


Peterhappy
őstag

Neeeee Zozo!
Az a legfontosabb!

(#70865) TripleB


TripleB
senior tag

Ma felavattam az Adidas Supernova-t, nem lettünk barátok... :D A Pegasus után kínszenvedés volt futni benne.
Akit érdekel 43-as méretben, keressen privátban.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#70866) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

Hali,

Full laikusként szeretnék ebbe a az időben eljárni kicsit futkorászni, kocogni de kéne valami szett amiben nem fagyok meg, pontosabban az izzadás miatt nem fázok meg. Most hirtelen találtam egy [ilyet] amire menne egy [ilyen] póló, esetleg még egy trikó legalulra vagy erre valami pulcsiszerűség kellene? Vennék kesztyűt, sapkát, még sálba nem tudom mert csak ilyen nagy lógos van, van esetleg direkt így sportoláshoz igazított sál? :F Köszönöm! :R

*szerk.: A hosszú ujju cucc lenne a legnagyobb kérdés, hogy milyen anyagú, minőségbe mik amúgy a jók. Capoeira edzésre se ártana mert terembe van hogy edzés közben szellőztetünk egyet és én akkor szét szoktam fagyni. Így most pénzbe nem számít annyira vennék 1-2db hogy legyen azt heló. [link] ez minőségibb lenne? Meg ezek ugye nagyon az emberre tapadnak gondolom így ha amúgy M-es pólókat hordok akkor ebből mekkora méret kellhet?

[ Szerkesztve ]

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#70867) jimpo válasza AsakuraDave (#70866) üzenetére


jimpo
aktív tag

Halló

Szerintem netes rendelés helyett, ha teheted nézz el egy Decathlonba. Ott egész jó futócuccok vannak, mindemellett olcsóbban kijössz mint a nike-ból. Neten is lehet nézelődni, de jobb próbálni.
Érdemes rászánni egy délelőttöt és szétnézni a kerékpáros illetve a foci részlegen is. Meg most a sí, túra részen is, igaz jobban az alsó rétegek miatt. Így még olcsóbban ki lehet hozni a futós szettet. :K Nekem is onnan van a téli szettem, inkább több vékony darabot vegyél mint egy vastagat.

Sálból én túrarészlegen megtalálható gyapjú csősálat hordok. :U Kesztyűbő elég egy vékony túra alá-kesztyű, vagy van a futó részlegen is. Mellé egy vékony sapi, esetleg egy baseball. Bár ha van otthon az is megteszi.

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#70868) ladybug válasza sherlock82 (#70859) üzenetére


ladybug
őstag

1/3 narancslé, 2/3 vîz. Utána mehet a futás.

Ja, hogy örüljenek a pollenallergiások: Juhuu, nálunk nyílik már a mogyoró! :C

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#70869) HdRew válasza TripleB (#70865) üzenetére


HdRew
őstag

Már egy próba után tovább is adnál rajta?

Nekem tegnap jött meg a Nike-tól a Vomero 16, de még nem volt időm futni benne.

(#70870) TripleB válasza AsakuraDave (#70866) üzenetére


TripleB
senior tag

Én turkálóból öltözöm, 6-800 Ft-ért prémium kategóriás ruhákat veszek. Nem tudom, hogy mennyire opció ez nálad.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#70871) Chuck Norris válasza -Pepe- (#70822) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Kellett egy kis idő mire rájöttem mi az amit még el tudok viselni. Egyedül akkor volt bajom amikor a héten minden nap futottam, hétköznap aszfalton, egy fél éven belül olyan csonhtártya gyulladásom lett, hogy utána két hónapig egyáltalán nem tudtam futni. Azóta inkbább csak terepen megyek meg az aszfaltos futás helyett ha engedi az időjárás akkor tekerek.
EGy hosszabb táv után legfeljebb az achillesem szokott fájni de az is pár nap alatt elmúlik.

(#70872) Studi válasza sherlock82 (#70859) üzenetére


Studi
addikt

Viz, max egy sótabival. A kávé nálam megdobja a pulzust, az +4-5 szívverés/perc. Közben víz+só, hosszabb edzéseken lightosabb iso: Aptonia/Isostar pezsgőtabi, ezekben a nagy terheléshez mérten kevés anyag van, de azért valamicskét ad.

(#70873) parandroid válasza AsakuraDave (#70866) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A technikai aláöltöző, amit keresel. Amit linkeltél, az csak egy póló, ha hirtelen fázol, felkapod, de nem arra. aló, hogy hosszú távon, edzés közben melegítsen. Egy jó aláöltöző leszedi rólad az izzadtságot, és azonnal el is párologtatja - nyilván minél jobb minőségű, drágább, annál hatékonyabban. Én melóben is ezeket hordom, meg futás-biciklizéshez is. Melóban kollégák majd megfagynak a 3 réteg + pufikabátban, én meg egy ilyenben, egy pólóban, meg egy termós, zipzáras kardigánban szaladgálok a 10 fok körüli hőmérsékletben.

Tegnap 3 fokban rövidujjas aláöltöző + vékony hosszú ujjas nike felső (kb amit linkeltél) + rövidnaci kombóban toltam egy ötöst. Nem volt melegem, de csak az első km-en fáztam kicsit (azt is inkább a naci miatt).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#70874) sherlock82


sherlock82
senior tag

Köszönöm a választ mindenkinek, ennek örömére most indulok futni némi folyadék után . :D

Studi

Ezt az isostar pezsgőtablettát én is megvenném, ha nem lenne ennyire rohadt drága. :F

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#70875) Hi!King válasza parandroid (#70873) üzenetére


Hi!King
őstag

Abba kellene hagyni ezt a leszedi rólad az izzadságot marketing bullshitet. Mellesleg az általa linkelt első pont ezt ígérgeti, mert az "technikai" felső, csak nem futó, hanem focista. Nem szedi le, nem vezeti el, nem párologtatja, hanem mivel nem szívja magába, és mivel szellőzik, ezért jó esetben előbb elpárolog, hogy a testeden halmozódna folyékony formában. Ha nem, akkor la maradék efolyik rajtad a ruha alatt.

Mellesleg a "technikai" is bullsit, anyagok vannak, leggyakrabban a poliésztert nevezik technikainak, vagy legalábbis az olyan poliésztert, amely a szövetéből fakadóan jól szellőzik. Nekem is vannak ilyenjeim, nagyon jók, de ismerni kell a korlátait. Meg vannak másféle műszálak, illetve van a merino gyapjú, ami ezeknél jóval előnyösebb tulajdonságokkal bír, de drága és macerás a tisztítasa, igaz ritkábban kell tisztítani. Meg van merino-poliészter keverék is.

(#70876) AsakuraDave válasza parandroid (#70873) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Tudnál linkelni ilyen cuccokat? Mert mindenre is ráírják a neten hogy technikai meg aláöltözet de semmi köze ahhoz valójában. Milyen anyag összetétel ajánlott, én extra durván tudok izzadni még a - fokokban is.
Most szemet hunynék az árak felett csak akkor már vegyek olyat ami tényleg jó cucc :DDD

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#70877) AsakuraDave válasza AsakuraDave (#70876) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Hirtelen találtam ezt a márkát, hogy “Brubeck” 60% polipropilén + 40% poliamid /hosszú ujjú sportfelső
15-16e darabja

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#70878) parandroid válasza Hi!King (#70875) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ne haragudj, de ezek szerint sose volt még rajtad normális aláöltöző… Mocskos jó nedvszívó, ugyanakkor pillanatok alatt szárad. Cserébe simán hordom egy hétig, és nem büdösödik be. Sima poliészter egy katasztrófa, pamut meg egyszerűen csak szar érzés, mihelyst elkezdesz izzadni. Nyilván valami műszálas keverékek ezek is, csak az a nem mindegy, hogy csak ráírnak valamit, vagy tényleg van mögötte R&D.

Nekem van pár itteni áruházi sajátmárkás cuccom, anzoni márkanéven. Decás hosszúujjas is van, annyira nem vagyok tőle elragadtatva, kicsit pamutos, amivel nem lőhet nagyon mellé az ember, az a nike pro, meg az ubder armour cuccok, persze sok pénzért.Asicsot akarok kindig kipróbálni, mert nekik a pólóik marha jók (korábban a nike pólókat szerettem, de ezek még jobbak).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#70879) Hi!King válasza parandroid (#70878) üzenetére


Hi!King
őstag

Mivel futás mellett túrázok is, elég sok tapasztalatom van a sportcélú ruházattal, szóval nagyon félremegy az, hogy ne lett volna soha "normális" aláöltözetem.

A nedvszívás és a gyors száradás egymásnak ellentmondó dolgok. A két szélsőség egy vastag, sűrű szövésű pamut ruha, ami sokat beszív és lassan szárad, ráadásul képes a párát is felszívni, a másik véglet egy vékony, ritka szövésű műszálas ruha, ami szinte semmit nem szív fel, és ennek megfelelően nagyon gyorsan szárad.

A drágább, jobb "technikai" öltözetek is nagyrészt poliészterből vannak, csak egyrészt poliészter éa poliészter között is van minőségi különbség, másrészt más a szövésük, ezért mások a tulajdonságaik. Csoda ettől még nincs, a fizikát egyik sem tudja átverni. A tapasztalatom az, hogy közepesen erősen izzasztó edzés vagy verseny esetén van a pegnagyobb előnyük a pamuttal szemben, egyhelyben ülve hátrányban vannak, és nagyon izzasztó edzés esetében szintén, mert akkor mindenedről folyik a víz, mivel nem szívják fel, illetve kényelmetelnekké is válnak.

(#70880) tomcica válasza AsakuraDave (#70876) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Regebben Kipshta alaoltzot hasznaltam,ez ugye decatlonos focis reszleg...tette a dolgat...utana kaptam egy Nike dry-fit hyperwarm teli alaoltozot (van neki hypercool nyari verzioja is) amelyiknek a hata kozepe es a honalja szellozobbre van gyartva,a tobbi resz meleg.Az nagyon jo cuccos.Ketto is van,egyiket a haver talalta egy londoni turiban grammra vette hugye-xare,hasznalva sem volt.
Ez melle vettem a nyari learazasok alatt ket Craft markaju alaoltozot,egyik merinoi lenge vekonyabb,de az NASA..a masik Active neven fut az vastagabb,compresszios tapados.
A merinoi kepes megszaradni rajtad :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70881) tomcica


tomcica
Topikgazda

[link]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70882) -Pepe- válasza tomcica (#70881) üzenetére


-Pepe-
tag

Ez kegyetlen jó cucc lehet, minden egyben van benne. [link]
Ráadásul zippes, ha túl meleg lenne. Gyapjú a poliamiddal keverve, abszolúte a legjobb választás. Ez a cég sem sz@arral gurít. :K Az ár könnyfakasztó, de a gyapjú nem olcsó móka.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#70883) sherlock82


sherlock82
senior tag

Ez a kipsta hosszú ujjú alá öltöző meg a nike nyári általad leírt alá öltöző is van nálam a fiókban.
Szerintem teljesen jó mind a kettő. Nem vagyunk annyira szélsőséges éghajlaton hogy ne lehetne ezeket használni.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#70884) -Pepe- válasza tomcica (#70880) üzenetére


-Pepe-
tag

Na, hogy ne csak szidjam a Decas cumót, tegnap bevált az aláöltözője. Hét fokban mentem futni, felette egy nagyon vékony hosszú ujjú felső volt csak, ami szinte átlátszó. így nem volt melegem és nem is fáztam. Neked, nekünk, akik már többet futunk szerintem megéri, ha jó holmikban ropjuk, vagy legalább van pár jobb is a közepesek mellett. Nálam nagy tempónál mikor izzadok, a Decasok kegyetlenül meg tudják magukat szívni. Ezek nem csorgatják sehova a vizet, csak beszívják és ott tartják. Aztán jön a hideg szél és esz az ideg miatta. Tegnap malcom volt a szél miatt.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#70885) Alg válasza -Pepe- (#70882) üzenetére


Alg
veterán

Hasonló hibrid merinó/poliamid felsőm van Compressport-tól, baromi jó :K

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#70886) tomcica válasza -Pepe- (#70882) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Felenk nyaron ilyen 30-50euros aron mentek a Craft cuccok,webshop.Ott vettem oket.NEhany rovidujjut is,azokkal ovatosan mert a ferfi legkisebb meret S majdnem nagy lett :U
Egy gatyat is vettem,nagyon meg vagyok elegedve.Vadaszni kell az akciot es akkor bespajzolni.
A masik hasonlo marka az Odlo,szinten akciosan vettem alsogatyat,teszi a dolgat.
A Compressport-rol irnak meg jokat,abbl nins ruham csak a futos derekov,az NASA...az ara is ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70887) tisn válasza Alg (#70885) üzenetére


tisn
addikt

jo cuccot javasoltok :)

kivalasztom, hogy t-shirt, fast drying, running, nincs XXL, es XL-bol is egy tipus van, rovidujju :) az valszeg kicsi lenne.

(#70888) tomcica válasza tisn (#70887) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nem muszaj running sportra...ha nordic ski,alpinism,bike vagy mas kardio intenziv mozgasra jo,akkor telen futni is jo lesz :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70889) Alg válasza tisn (#70887) üzenetére


Alg
veterán

Ez lenne az, nem tudom létezik-e belőle XXL...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#70890) LanyUs válasza Zozo0525 (#70862) üzenetére


LanyUs
senior tag

Én szintúgy! Laza előtt még vizet sem, de ha erős edzés hajnalban, akkor vagy glutamin mátrix g-bomb vagy egy adag bcaa. 10 perc szoba bringa melegítés és spuri! Még nem száradtam ki soha :)

(#70891) ígyvanferi válasza tomcica (#70881) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Amit mostanában többször linkeltem már sanasport oldal, ott elég sok Craft cucc van. Sosem néztem őket, nem ismerem a márkát, de sok minden akciós.
Pl. a Pepe által kiválasztott ADV nordic wool is olcsóbb, [link], bár sajnos csak L-es méret van.
Összetételben pl. ez is ugyanolyan: [link], 16 ezer Ft-ért, több méretben/színben. Tuti egyszerűbb cucc, majd megszakértitek esetleg. Első körben én csak a zipzáras nyakat látom különbségnek.
Sok-sok éve az egyszerűbb decathlonos cuccokat hordom én is, és mivel ajtótól-ajtóig futok fél-egy-másfél órát max. (télen nem megyek messzire terepezni), így elvagyok ezekkel, de most ezen elgondolkodtam. Mégiscsak részben merinói és ahhoz képest nem vészes az ára, deca is bőven ennyiért méri a túrarészlegen az ilyesmi cuccokat. Vagy még többért.

(#70892) ígyvanferi válasza tomcica (#70886) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ja, az Odlot is nyomatja az az oldal, de azzal a márkával sem találkoztam még korábban, szóval nem foglalkoztam vele eddig.
Van itt pl. egy full merinói sielős aláöltöző: [link]. Bár ez mostanában tuti overkill itt futni. Most is 10 fok van és süt a nap... :Y

(#70893) jimpo válasza Alg (#70889) üzenetére


jimpo
aktív tag

Ez ugyan valóban jó kombó, csak az arány nem az!
A 60+ % merinó már jobban muzsikálna az tuti. :K Persze szódával elmegy, de amennyibe kerül...
40 ezerért full gyapjú felsőt veszel, de legalább 90% körülit. :C

Stryd Next Gen

(#70894) Maximum1


Maximum1
őstag

Nekem van 40%, 60% kevert és 100% merino aláöltözőm.
A 40es még oké, de a felett meggyulladok futás közben.
Túrázni is csak 2 fok alatt veszek fel merinot ha min.5 órát kint leszek.
100% 260-as meg minuszokban csak.
Inkább a műanyag technikaiakat szoktam felvenni, dobok alá egy szintén technikai atlétát meg egy széldzsekit, merino számomra nagyon meleg, még bringázni sem szeretem, max. 40%-ost.

[ Szerkesztve ]

(#70895) jimpo válasza Maximum1 (#70894) üzenetére


jimpo
aktív tag

Azért meleg, mert vastag!
260 gr/m2 az már durva cucc, annak komoly hőtároló, megtartó képessége van. :K A dekás alap aláöltözők 190 gr/m2 anyagból vannak. És az sem olyan vékony. :U

Ami nekem van SENSOR MERINO DF felső az 170g/m2 anyagú 60% merinó gyapjú, 40% PESh (poliészter selyem) 2-5 Celsius-fok körül nagyon jó magában, ez alá nem kell semmi ha nem fúj a szél. És akkor csak ilyen 140bpm körüli kocogásról van szó. ;]

De van az Air széria vékonyabb, ebből kifolyólag kicsit jobban oda kell rá figyelni. Főleg hogy az 90% gyapjú, meg 120g/m2. :C Abból pólót rendelni fogok a nyárra, sajna pár akcióról lemaradtam. :(((

Stryd Next Gen

(#70896) bandus válasza jimpo (#70895) üzenetére


bandus
veterán

azért a mostani akciós kínálatuk nem túl komoly, 41,5 eur helyett 40 eur pl egy póló :D

about you-n lehetett kifogni fasza merino aláöltözőket amúltkori szezonban, tizen néhányezerért vettem hosszú felsőket síeléshez. smartwool cuccok is extra akciósak voltak. szerintem ha merino akkor ez a két legjobb márka, de alapvetően azt kell venni, ami akciós :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#70897) jimpo válasza ígyvanferi (#70892) üzenetére


jimpo
aktív tag

(#70898) Maximum1 válasza jimpo (#70895) üzenetére


Maximum1
őstag

Nyilván nem a 260asban mentem futni, csak írtam hogy olyanom IS van, túrára szoktam vinni, rá egy polár kabát és -10-ig jó vagyok.
Ilyen sensorom van nekem is, csak a csukja nélküli, ebben az egyben tudok csak sportolni.

(#70899) jimpo válasza Maximum1 (#70898) üzenetére


jimpo
aktív tag

Most már értem! :DDD

Ma voltam egy hosszún, 16km 60%-ban terep. Ami nem volt más, mint ázott pocsolyás, ragadós földút. :C ;]

A bemelegítés ~4km 135 bpm átlagpulzussal, meg a lelazítás ment aszfalton. Nem nagyon mászott le a végén a pulzus, megragadt az éppen 145 bpm körüli tartományban. :U Terep átlag 150 bpm körül. ;)
Jól esett azért, már kellett ilyen is. :K

Rendeltem egy Compressport Full Leg Compression Leg Sleeve szárat, 35,99€ annyit megér. :U 100 juró lenne a teljes ára :Y
Van dekás kompressziós zoknim, de nem szeretem mert a lábfejemet is összenyomja. :O
Meg használtam nyáron szintén dekás vékony futónacit egy számmal kissebb méretben, de az meg a deréknál szorított jobban nem comb, vádli részen. :(((

Emellé jön egy újabb Altra is. :C A Paradigm 6 a mai nappal érte el a 250 kilométert... Jól nézett ki a végére, alig lett saras. :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#70900) TripleB válasza tomcica (#70886) üzenetére


TripleB
senior tag

Meglepődnél miket szedtem össze turiból fillérekért, Odlo, Craft , Gore Wear, Nike Dri-Fit, Skinfit. Túracuccból a Salewa, The North Face, Mammut, Marmot amik beváltak. Amikor tehetem, elmegyek kincseket keresni, van amit el is adok. :D

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.