Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69601) HKorn


HKorn
addikt

Vettem a múltkori akciós Nike Pega Trail 4-ből, de eleve fenntartással vettem, mert a Nike-ok nekem általában szűkek a szélesebb lábfejemre. Ez alól ez sem kivétel, de a Pega 38-hoz képest azért kicsit tágabb, határon van. Azon gondolkodom, hogy vajon szélességben ezek engednek-e használattal kicsit? Puma Velocity Nitrom is szűkebb volt először, aztán teljesen jó lett a km múlásával. Szóval, ha lehet megtartanám, mert amúgy tetszik.

Run&Ride

(#69602) TripleB


TripleB
senior tag

Sziasztok!
Ha belefuttok (😁) valami kihagyhatatlannak tűnő téli futónadrág ajánlatba, jelezzetek, kérlek. 🙂 Befagy a picsám jeligére a koadóba kérem. 😅

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#69603) inf3rno válasza Never79 (#69584) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Igazán művészi, jobb oldalt két szeme, orra és haja is van a kislánynak. :U

Buliban hasznos! =]

(#69604) stefyY válasza TripleB (#69602) üzenetére


stefyY
őstag

Mi az, hogy befagy? "Futsz te eleget?" ;]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#69605) Zozo0525 válasza stefyY (#69604) üzenetére


Zozo0525
őstag

szerintem nem ;] (ma reggel nem volt meleg hőérzet -2 fok és szembeszél akármerre futottam)

reggeli kocogás megvolt. idén 2000 km megvan

[ Szerkesztve ]

(#69606) tomcica válasza Zozo0525 (#69605) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az a 2000km mini alapnak eleg az iden,kezdhetsz most mar futni is :DD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69607) Never79 válasza tomcica (#69598) üzenetére


Never79
tag

:K Nálam is van olyan, hogy érzésre fussak. Szép dolog ez a GPS mizéria, tempó, pulzus, és azt mondom kezdőknek nagyon nagyon sokat segít. De egy idő után meg kell tanulni(od) a test jelzéseit is, a különféle jeleket.

Volt olyanom, hogy ugyan ahhoz a tempóhoz 5-10 ütéssel kevesebb pulzus tartozott, mint általában. Hát nem lettem annyira kurva jó, hanem annyira fáradt volt a test, hogy már nem reagálta le rendesen a terhelést. Ilyenkor lehet megfőni (ezt mondjátok?). Mára már megtanultam, hogy mikor nyomhatom, mikor (és mennyire) kell visszavennem, hiába van kiírva x pulzus. Erre nagyon figyelni kell, főleg folyamatos terhelés esetén. Szerintem is minden jelre figyelni kell, szóval a légzésre is.

(#69608) Never79


Never79
tag

Én még rövidgatyában nyomom, ha nem fúj a szél, igaz van kompressziós szár rajtam, én inkább a mellkasomon fázom.

(#69609) stefyY válasza Never79 (#69608) üzenetére


stefyY
őstag

Nincs is jobb annál, mint amikor kőkemények a bimbók... :DDD

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#69610) Never79 válasza stefyY (#69609) üzenetére


Never79
tag

:D

(#69611) TripleB válasza stefyY (#69609) üzenetére


TripleB
senior tag

Nem.futok eleget, de szeretnék és jó ízülettekkel. 🙂 46 évesen már gondol erre is az ember. Fiatalabb koromban tojtam.rá a.biciklin, meg is van az eredménye...

Ne is mondd, a múltkorában elfelejtettem leragasztani a bimbókat (ti szoktátok egyébként? 😃 ), majdhogynem véresre dörzsölte a póló.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#69612) LanyUs válasza tomcica (#69594) üzenetére


LanyUs
senior tag

Igen, értem. Azért ez egy szépen sikerült átlagos/adta nap közötti edzés volt :R 2-2 légzés 1 km edzésnél tartható 165 hrm körül nekem is, 400m második fele erősebben megnyomva már-már átcsusszan 1-1-be. Nekem ha nyélgázon beindul a test, a tömeg felzabál és 1-1 zihálássá alakul. Ellenben egész szépen kezd kialakulni, hogy tartani is tudom egy darabig. A masszázspisztoly sokat segít, hogy ne feszüljön be a hátsó comb/fenék. A többi már csak fejjáték :)

(#69613) Never79 válasza TripleB (#69611) üzenetére


Never79
tag

Nekem a herezacskóm szokott, meg a lágyékom, és a seggemnél kidörzsölődni, a bimbókkal nincs gondom. Sudocrem-et használok, jó vastagon bekenem, akkor nincs gond, de jó sokan a vazelinre esküsznek.

(#69614) -Pepe-


-Pepe-
tag

Nekem tegnap lett meg a 2000km, ha nincs a kihagyott kb. 2 hónap, most 2500km környékén járnék.

Never79 ha lesz órám, akkor a pulzusfunkciót kapcsolom ki rajta először. A wattmérés jobban érdekel. Meg ahogy néztem, a kis cipőre aplikálható eszközök hamarabb reagálnak és pontosabbak is. A leadott energia érdekel nagyon. Jó, tudom, azt csak labori körülmények között lehetne mérni, de ott sem 100%.
Nálam is ilyen a pulzus. Nem tudom mi lett velem, de nem tudom kiakasztani, csak erős futásnál, vagy nagy sprinteknél kapkodom a levegőt. Olyan is volt már, hogy elfelejtettem ütemre venni, mert elgondolkoztam a hosszúnál. A lábaim hamarabb fogynak el. Érdekes, mert ez huszonéves koromban fordítva volt. Tegnap is ez volt a gond. Nyomtam, a végén keményen húzódással, de a szív az csak nyugodtan zakatolt. Még egy utca, csak még egy ösvény... Aztán eltérek a kijelölt hossztól. Nagyon becsapós ez nálam. Az egymás utáni hosszúk miatt megjelent húzódás figyelmeztetett, mert még aznap mentem volna tovább is. Régebben a szívből indultam ki, mikor már gyorsult, akkor fáradtam és ziháltam. Ezért is gondolkodom a wattmérésen alapuló futásokon.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#69615) norby_42


norby_42
aktív tag

Hatásos a keresztedzés: tegnap behordtam anyukámhoz 2-3 m3 fát, emelkedő feljárón. Érzem a combfeszítő izmot rendesen...
(A Suunto-n nincs fahordás mód, szóval nincs digitális nyoma, tudom, meg sem történt)

Eat pasta, run fasta

(#69616) -Pepe- válasza Never79 (#69613) üzenetére


-Pepe-
tag

Hú, a zsák probléma. :D Az nálam is volt nemrég. Vérzett is valamennyire, meg a combnál is volt dörzsölés nyom.
A gatyáknál nagyon figyelni kell.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#69617) tisn válasza norby_42 (#69615) üzenetére


tisn
addikt

sulyzozas, workout, joga :)

(#69618) LanyUs válasza TripleB (#69602) üzenetére


LanyUs
senior tag

Kompressziós szár térdig felér + 3/4 aláöltözet + vékony őszi futónadrág. Ha fagyos a bré, akkor mehet egy rövidnaci is a tetejére. Én -5 fokban is rongyossá izzadok, ha vizes a ruha kell a + réteg főleg ha nagyon fúj a szél.

(#69619) Studi


Studi
addikt

TomMester segíts! :)

Nehezen lövöm be a megfelelő lassú tempómat, segíts! :) Most volt november közepén HM PB 4:55-ös átlagtempóval. A cél egy április eleji maraton lenne, mondjuk jó lenne 5:20-5:25 tempónál nem lassabra megfutni. A HM felkészülés közben 5:40-5:50 körül voltak a könnyű futások, ezt érdemes tartani? Nem tudom mi lenne az ideális a hosszú futásokra.

(#69620) tomcica válasza Studi (#69619) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az a HM iram+1perc ergo 5:50-5:55 jo normalis km gyujtesre, lassabb mar regeneralonak szamit.
Hosszu futasnal esetleg megkezdheted 6:00-an,de azert az ossz atlagot ne engedd ott se 5:55-tol lassabbra :N (kiveve persze ha ho, szel, terep stb lassit, az mas).
Maratonos felkeszulesnel, ha a hosszu futas elerte a kivant mennyiseget (vagy idot, ha arra szamolod) akkor el kell kezdeni benne egy kis minosegi munkat vegezni faradt labra. Azaz a hosszu futas utolso 1/3-ban.Maratonra neked 5:45-tol lassabb futas nem nevezheto specifikus munkanak.
Tehat mehet fokozos hosszu 6:00-5:50 az elso 2/3 es 5:45 az utolso 1/3.
Ez az elso ahova lepsz, utana mehet majd gyorsabb minosegi resz is,azt az 5:20-5:25-ot gyakorolni kell faradt labra.
Maratonnal a FM sebesseg gyorsasagot epit, a maratonos sebesseg specifikus, a maratonos +15mp (5:40 kornyeke) pedig allokepesseget.
Nem artana felmenni 2ora - 2.5 ora hosszura a hetvegi hosszuval, legalabb kethetente.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69621) Zozo0525 válasza tomcica (#69606) üzenetére


Zozo0525
őstag

igazad van, tavaly 3000 volt. elért ebben az évben minden.... olyan vagyok mint egy vénember (tegnap voltam 55 :D ) nagyon nem megy múlt héten úgy voltam hagyom az egészet..... de meggondoltam magam akkor is meglesz a cél. most szerintem elkezdek alapozni 1-2 hó elég lehet aztán a tempót növelem? :D

(#69622) -Pepe- válasza Zozo0525 (#69621) üzenetére


-Pepe-
tag

Ez nagyon szép teljesítmény. Az átlag 300-at sem gyalogol, nem fut, gyalogol egész évben.
Ja, az már napi 800m lenne naponta, de a kocsiig kimenni az kevesebb. A munkahelyi sétálgatás nem számít annak.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#69623) Zozo0525 válasza -Pepe- (#69622) üzenetére


Zozo0525
őstag

köszi. :-)
átlaghoz képest persze sok a 2000km de a cél sem csak annyi hogy átlag felett kocogjunk :-) álom a 2 óra alatti FM (azzal bekerülhetek Tom-nál a lassú lány csoportba) de tavaly év végén közelebb voltam mint most.... 1-2 hete már a 10 km futás is nehézséget okoz,.... tempo katasztrófa,.... most nézem, a véroxigén szint 82% azt írják az nem valami jó jel....

(#69624) Peterhappy válasza Zozo0525 (#69621) üzenetére


Peterhappy
őstag

:R Isten éltessen sokáig!

(#69625) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Követitek Szilvi antarktiszi futását?

Egészen abnormális, amit Roskovics Mikivel (és persze a többi résztvevővel) mennek épp.

(#69626) tisn válasza Zozo0525 (#69623) üzenetére


tisn
addikt

most nézem, a véroxigén szint 82% azt írják az nem valami jó jel.

na azzal pl. elkepzelni se tudom, hogy birsz futni. az valami igen eros felsoleguti megbetegedes, ha a meres jo: pihizz.

(#69627) tisn válasza Zozo0525 (#69621) üzenetére


tisn
addikt

boldogat. orom latni, hogy talan meg 6 ev mulva is tudok majd futni :)

(#69628) Alg válasza Zozo0525 (#69623) üzenetére


Alg
veterán

Az a 82% biztos mérési hiba, kb. már elájultál volna...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#69629) Studi válasza tomcica (#69620) üzenetére


Studi
addikt

:R :R :R
A hosszúkat tervezem 30 fölé is bevinni, no nem most, majd valamikor február közepefelé inkább, addig növelgetve a távot. Egyelőre 22km a leghosszabb futásom kb, szóval nem akarok csak úgy nekiesni a dolgoknak. Meg most azért úgy tervezem, hogy ne legyen féltáv PB, mint a félmaratonnál, ahogy 10kPB-vel indultam. :DDD
Heti 4 futást gondoltam, mert az 5-el már nagyon elaprózódott a félmaraton felkészülés, amit Garmin alapján csináltam végig. Úgy értem sok nagyon rövid 40-45 perces) könnyű futás volt benne, amit inkább edzéssel, bringázással helyettesítenék.

(#69630) Zozo0525


Zozo0525
őstag

köszi szépen :R
most 85% lehet pontatlan a mérés simán.

(#69631) stefyY válasza Zozo0525 (#69621) üzenetére


stefyY
őstag

Boldog születésnapot! :R

Ám de meglehet még a 3000 idén is, csak meg kell tolni a decembert. ;]

#69606 tomcica: A tavalyi ~800 kilométerem az akkor mi? :DDD

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#69632) Zozo0525 válasza stefyY (#69631) üzenetére


Zozo0525
őstag

köszi neked is :R

(#69633) tomcica válasza stefyY (#69631) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Cicafi..ng ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69634) Alg


Alg
veterán

Én ha decemberben kicsit emelem a novemberi ütemet (nem biztos hogy menni fog az ünnepek alatt) akkor talán megközelítem az 1000km-t, még az is lehet hogy egy szilveszteri jó hosszú futással (vagy 36. szülinapi 36km-el :DDD - kizárt ) pont meglehet a kerek 1000...

Nem volt teljes év, kb. májusban kezdtem el rendesen futni.

Ehhez jöhet még kb 2500km outi bringa (2000 kint + 500 görgőn), az elég harmatos lett, de ott inkább a kikapcsolódás a lényeg nekem.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#69635) tisn válasza tomcica (#69633) üzenetére


tisn
addikt

nekem iden akorul lesz :(

(#69636) HKorn válasza Peterhappy (#69625) üzenetére


HKorn
addikt

Ez már nem tudom mennyire futás, mint inkább túlélő túra. Kemény amúgy persze, de tényleges futómozgás itt már kevés van, hóban, jégen többréteg hacukában, nehéz zsákkal küszködve.

Mindenesetre le a kalappal, hogy végigcsinálják.

Run&Ride

(#69637) Peetta14 válasza Zozo0525 (#69623) üzenetére


Peetta14
tag

Azért a mennyiség nem minden. Én 1915km-nél járok idén, heti 3szor nagyon ritkán 4szer futok, hol többet,hol kevesebbet (heti 40-70km között), de a specifikus edzésekkel (gyorsítók, hosszúk) segített mindenben fejlődni idén (új PB-k minden távon, és meglett a maraton is). Idő, türelem, saját test ismerete kell, és a rendszeresség. 1 hét maradt ki nekem idén covid miatt, összes többi héten megvolt a tervezett mennyiség. Jah, és nem szabad rágörcsölni (utólag mondom, görcsöltem nagyon a nagy verseny előtt rendesen :))), mert hobbiból csináljuk itt, és saját magunkkal versenyzünk csak, meg persze, hogy 5KM-en ütős PB-t tegyünk le még idén :))

[ Szerkesztve ]

(#69638) Zozo0525 válasza Peetta14 (#69637) üzenetére


Zozo0525
őstag

ebben igazad van....megpróbálom megfogadni

(#69639) -Pepe- válasza tomcica (#69597) üzenetére


-Pepe-
tag

Kipróbáltam. Nekem nem volt jó, mert maradt levegő a tüdőmben. (3-2) Nálad ez hogy van? Valamennyit felhasznál a szervezet, de mikor rászívtam, a maradék még bent volt.

Amit kipróbáltam viszont és bejött az a 4-4. Itt teleszívom a tüdőt maxra. Tudod hol vált be a leginkább? A gyorsaknál. Nem kellett kapkodni ki-be. Újabban ezt váltogatom: 2-2, 4-4. A 3-3 csak ritkán. A 4-4 lassúnál is szuperál. Jó ez Pepének tüdőtérfogat növelőnek. Tudod, mikor megfeszülnek a bordák és feszül a szegycsont. :K

Run fasta, eat cipőpaszta

(#69640) Hi!King válasza Peetta14 (#69637) üzenetére


Hi!King
őstag

Én is úgy javítottam PB-t, igaz csak félmaratonon, de azt tavasszal és ősszel is, hogy mérsékelt mennyiséget futottam, mert nem volt rá elég időm, a tavalyi 4783 km-hez képest tavalyelőtti 3526 km-hez képest most 3049-nél tartok, ami lesz mondjuk év végéig 3200 km. De igyekeztem relatív több gyorsító edzést beletenni, ennek ellenére én nem mondanám, hogy ez jól tervezett volt meg konzekvens, mert nagyrészt az időrendem határozta meg az edzést.

De az sem mindegy, hogy hány év rendszeres futás után történik mindez, mert szerintem ha az elmúlt 5+ évben mindig sokat és benne sok intenzívet futottam volna, akkor a 6. évben visszaestem volna ekkora mennyiség csökkentés után, viszont én kb. 2009 és 2019 között elhanyagoltam a futást, így nagyjából 3 év komolyabb futás van mögöttem, így még a tavalyihoz képest kisebb mennyiséggel is felfelé ível a teljesítményem.

(#69641) tomcica válasza -Pepe- (#69639) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hallod annyira nem szoktam nezni,csak neha megfigyelem...amit a test diktal...csak ne legyen 1+1 zilalas,mert az mar tul eros edzes epitkezesnek :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69642) ladybug


ladybug
őstag

Zozo0525: Lassú lány csoport jelen. 🙋🏼‍♀️

Na, pont ezért érzem magam totál kicsinek, amikor ilyen eszmefutattásokat olvasok, mint itt korábban. Bizony 2 órás a félmaratonom és 4:25-ös a maratonom. Labdába se rúgok köztetek. A pulzusom és a lépésszámom siralmas.

Viszont évek óta futok. Jó az egészségem. Nincs sérülésem.
Lassú és képzetlen vagyok. A futást a magam örömére csinálom.

Örülök, mint egy kiskutya, ha jelentkezek egy versenyre és büszkén futok át a rajtvonalon, pedig tudom, hogy az első helyezett már rég lezuhanyzott.

Peterhappy: Én követem Szilvi futását. Hihetetlen. A sivatagosat és végigkísértem.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#69643) tisn válasza ladybug (#69642) üzenetére


tisn
addikt

te jo isten, 42km le tudsz futni?! :Y :Y :Y :R :R :R :R :R

na remelem igy mar jobbnak erzed magad ;]

szep tavok teljesen jo idovel.

(#69644) TripleB válasza ladybug (#69642) üzenetére


TripleB
senior tag

Ez mind fontosabb, amiket leírtál, az én szemszögemből is.
Én 15 km-nél nem futottam többet egyszerre. Akkor én mit írjak? 😉
Nem azért futok, mert fegyvert tartanak a fejemhez.🙂

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#69645) inf3rno válasza ladybug (#69642) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem kell mindenkinek versenyezni, az elrajtolók nagy többsége nem kerül a dobogó közelébe sem soha.

Buliban hasznos! =]

(#69646) Alg


Alg
veterán

Ma egy hajszálon múlt hogy ne legyen meg a lelki erőm kimenni futni - nehéz nap volt melóban, hazaértem, ettem, elkezdtem filmet nézni takaró alatt mert fáztam(!) de aztán csak rávettem magam hogy elinduljak.
A tempó, a pulzus rendben volt, de fejben nagyon fáradt/álmos voltam, sokkal kényelmetlenebbnek érződött mint szokott...
Meglátom hogy alakul, lehet kérni fog a test a héten egy kis extra pihenőt.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#69647) inf3rno válasza Alg (#69646) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Teljesen változó, lehet holnap meg olyan napod lesz, hogy több energiád lesz, mint valaha.

Buliban hasznos! =]

(#69648) Alg válasza inf3rno (#69647) üzenetére


Alg
veterán

Meglátjuk, mindenesetre cserébe megengedtem magamnak egy kis szemétkajás bűnözést egy tál kegyetlenül cukros müzli személyében

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#69649) Studi válasza ladybug (#69642) üzenetére


Studi
addikt

Én speciel még életemben nem futottam egyben 25km-t, szóval a respect jár a lefutott maratonodért! És összesen két versenyen vettem részt életemben. A fejlődést, távokat, tempókat meg mindig a korábbi önmagunkhoz érdemes nézni. ;)

(#69650) tomcica válasza ladybug (#69642) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Csak a szank nagy,peladul en se futottam meg maratont soha :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.