Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69951) stefyY válasza ígyvanferi (#69949) üzenetére


stefyY
őstag

Hasonló csalódás volt nekem a Boston 11, de rájöttem, hogy azért, mert a 68 kilómhoz nem kell 280 grammos cipő még a laza futásokra sem. Kilométergyűjtésre jó lesz, el azért nem adom... :DDD

tomcica: Napi átlag 2 óra futás? Az ha 6 percesekkel is nézem, heti 140 kili... :U

[ Szerkesztve ]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#69952) tomcica válasza stefyY (#69951) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Bizony :K habar O evezessel keresztedz,igy lehet futasbol nem akkora a heti adag,de edzesbol megvan az allokepesseghez szukseges.
Ilyenkor csak kell nehany versenyspecifikus futos edzes,mert nem eleg a motor,ha a futomu nincs kikerdezve ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69953) stefyY válasza tomcica (#69952) üzenetére


stefyY
őstag

Így talán más. Ha így nézzük és a séta is keresztedzés, akkor én sem állok rosszul. :DDD 7288 kilométert ír összesen idénre a Garmin, de nekem sem ártana elkezdenem valamit komolyabban keresztedzenem... :U

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#69954) margithid


margithid
veterán

Na én befejeztem a Scieteces Mega daily one plus szedését.
Napi egy kapszulánál vizelési inger jött rám, pár napja elhagytam, megszünt ez a dolog.
Valamiből túl nagy dózis van benne, legalábbis számomra.
C vitamin forrás ami fontos ilyenkor, azt meg megoldom inkább narancsléből, erőspaprikából.
Más nem tapasztalt ilyen vagy más mellékhatást?

Az asics kel Kayano iszonyat jó cipő igy több mint fél év használat után.
Szeptember óta rakom bele a 13-14 km-t kétnaponta, semm baja,nagyon össze van rakva. Megéri többet költeni cipőre, mert meghálálja, nem beszélve az ember lábáról!

(#69955) tomcica válasza stefyY (#69953) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ha kereszedzes soran nem meg fel az effort/erofeszites oda ahova a laza futas vinne (persze a pulzus es a legzes mas lehet,mert mas mozgas es a sajat sulyodat se kell mozgatni a gravitacioval szemben) akkor ne szamold kereszedzesnek :N
ha neked a laza napi futas kb 135-145 bpm,az ker egy bizonyos erofeszitest,meg ha nem is tul nagyot.A boltig setalas nem ad ilyet :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69956) tisn válasza margithid (#69954) üzenetére


tisn
addikt

Napi egy kapszulánál vizelési inger jött rám, pár napja elhagytam, megszünt ez a dolog.

lehet van benne vizhajto :) (koffein pl.)
miert baj?

ha orexel ugy is olyan leszel mint a kutya, a futasi utvonalakon minden bokrot es fat ismerni fox. (margitszigeten, varosligetben alig talaltam pisilos helyet :D)

(#69957) margithid válasza tisn (#69956) üzenetére


margithid
veterán

Állandó vizelési inger nem jó.
Sokat iszok, napi 3 liter+, de ilyet eddig nem éreztem.
Ez nem vizhajto, valami nem tetszik a szervezetemnek ebből a cuccból.

(#69958) tisn válasza margithid (#69957) üzenetére


tisn
addikt

sok vizhajto ilyen hatasu, pl. vernyomicsokkentok. 20 percenkenti vizelesi inger. gondolom valami hasonlo hatasu anyag lehet benne. de hagyd el, az ilyen tenyleg nem jo dolog. nekem elkuldheted :)

(#69959) inf3rno válasza ígyvanferi (#69949) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azért azt vedd bele, hogy fagypont körül minden cipő merevvé és kopogóssá válik. Nekem legalábbis.

Buliban hasznos! =]

(#69960) ígyvanferi válasza HKorn (#69950) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Fú, ha a 14-es még ennél is keményebb volt... Stabilnak elég stabil ez is, ilyen kemény talppal nem is csoda.
Amúgy a talpbetét az pwrrun+, az ad egy kis puhaságot belelépve, meg sétálás közben. De futásnál nem sokat éreztem belőle.
A méret nálam stimmelt, a felsőrész, meg a fűző elég pöpec amúgy is, abban erős a Saucony, legalábbis az utóbbi évek modelljei esetében, amiket próbáltam.

Ezt meg csak úgy érdekességképp, a NYC maratonról, valami prototipus Altra lehet szerintem, a low drop és széles lábfejből ítélve: [link]

(#69961) -Pepe- válasza #76500480 (#69947) üzenetére


-Pepe-
tag

Az nagyon szép 20km volt, mi volt a baj? :Y
A maradék 14 miatt írtad?
Mellesleg kettős front jön. A légköri változás nagy úr, az ellen nem lehet mit tenni. Nálam most múlt el a napok óta tartó fejfájás. 8km volt tegnap, könnyem ment és gyorsan, de a fejem nekem sem volt jó.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#69962) -Pepe- válasza ígyvanferi (#69960) üzenetére


-Pepe-
tag

Milyen aranyos! :C
Kis cipőt is készítettek neki, az ész megáll! :DD

Run fasta, eat cipőpaszta

(#69963) #76500480 válasza tomcica (#69948) üzenetére


#76500480
törölt tag

[kép] hasonló táv ma,reggelivel :K ennyit számít, hogy nem hajnalban ehgyomorra.

2 óra futás azért ritkán jön össze hétköznap inkább beleteszek egy 50km+ 2órás cangát vagy 14-15 sétát :D evezés 1ora körül végződik, mert az alacsony pulzus(130-140) ellenére nagyon kikezdi a tüdőmet/szívemet+ jobban kell koncentrálni a felső és alsó izommunka összehangolására. Mellette visszavetettem a huzodkodast: kemény izomlaz a hasnál de kiszolgál majd futásban :DDD

[ Szerkesztve ]

(#69964) Alg


Alg
veterán

Ma itt ünnepnap van, a Garmin napi ajánlása meg tempó/threshold edzés volt, pont kapóra jött hogy nyitvatartási időben ki tudtam menni a parkba, annyira nem is volt durván sok turista...
Strava
Bő 4km bemelegítő futás oda, ott 3x6perc laktátküszöb/5k tempón (4:40), közte 2 perc pihenő, utána vissza.
Mindez már kicsit fáradt lábra ment, a héten minden nap futottam, és az utolsó tegnap késő este volt, talán 13 óra telt el a két futás között...
Nem is esett jól, már az első után éreztem hogy nem lesz könnyű, de végigtoltam azért - nagyon hamar elteltek a 2 percek.

Így a héten már 40km-nél járok, és még csak csütörtök van... holnap pihenőnap, szombaton vagy benti bringa vagy kirándulás, vasárnap még talán egy hosszú lazára kimegyek terepre, főleg ha leesik a hó.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#69965) norby_42 válasza margithid (#69954) üzenetére


norby_42
aktív tag

Érdekes, elég régóta szedem, de nálam nincs ilyen gond. Csak a görögdinnyénél :)

Eat pasta, run fasta

(#69966) margithid válasza norby_42 (#69965) üzenetére


margithid
veterán

Nekem a vizelet színe is más.
Meg nem csak vizhajtó ez, olyan fura érzés is vizelés közben.
Mindgey, mások vagyunk, én hanyagolom mostantól.

(#69967) norby_42 válasza margithid (#69966) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ja, a 'sötétben világít' funkció az megvan :K

Eat pasta, run fasta

(#69968) stefyY válasza norby_42 (#69967) üzenetére


stefyY
őstag

Éjszakai futásoknál hasznos. Nem mondhatják, hogy nem látnak. ;]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#69969) tomcica válasza margithid (#69966) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A massziv B vitamin ami benne van,az tudja szinezni a vizeletet (szinte neon-sarga/zoldre) lehet nalad meg is hajtja. :F :U

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69970) margithid válasza tomcica (#69969) üzenetére


margithid
veterán

Igen, 1 kapszulában is 1000%-os adag van valamiből.
Nem is az a baj hogy meghajt, hanem éreztem, hogy nem oké valami vizeléskor. Nem fájt, de érdekes érzés volt.
Mindegy, rászokok a napi 2 dl narancséáre, plusz a reggeli zab/lenmag kajámban is van elég sok minden.

(#69971) -Pepe- válasza tomcica (#4278) üzenetére


-Pepe-
tag

1 egész kenyeret? :Y
Én meg azt hittem, hogy betolok egy felet és pironkodjak miatta. :D

Run fasta, eat cipőpaszta

(#69972) inf3rno válasza tomcica (#4278) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A kenyér szárazanyag tartalomra olyan 8o% szénhidrát és olyan 15% tartalék fehérje, ami nem teljesértékű (izom építő). 1oog szénhidrát olyan 4oo kcal, szóval az 32oo kcal csak a szénhidrátból. Nem egyszerű annyit bevinni zsír nélkül. Én újabban evő versenyes fazonokat nézek. 14k kcal-t is meg lehet enni egy adagban, igaz annak a nagy része zsír. A magas szénhidrát nehezebb, mint a fehérje és a zsír. [link] Mondjuk ő szerintem egy fajta kaját egyszerre eszik meg egész életére. Ezek után tuti nem ennék soha többet ferrerot. :DDD

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#69973) tomcica válasza -Pepe- (#69971) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Amikor benne van az ember a daraloban,akkor tolteni kell nincs mese :K feherje+griz+meggy volt tegnap a teriteken + spagetti.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69974) Alg válasza tomcica (#69973) üzenetére


Alg
veterán

Én eddig összesen ettem reggelire egy tál müzlit tejjel, futás után késői ebédre meg két kis zsemléből szendvicset: saláta, tonhal, majonéz, zöldhagyma, savanyúuborka. Szerintem még minuszban vagyok :B A fehérjés-meggyes tejbegríz jól hangzik, lehet csinálok is vacsira

A friss házi kenyér most sül :U

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#69975) norby_42 válasza Alg (#69974) üzenetére


norby_42
aktív tag

Kenyér már megsült, megyek is csinálni a tejbegrízt :)

Eat pasta, run fasta

(#69976) inf3rno válasza norby_42 (#69975) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem is megtetszett valamiért a gríz ötlete. Annyira régen nem ettem már ilyesmit, most jól esne. Pudingon, madártejen is gondolkodtam a napokban.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#69977) -Pepe- válasza Alg (#5199) üzenetére


-Pepe-
tag

Ez sem most volt. :)
Végül lett minimalista cipő?

Run fasta, eat cipőpaszta

(#69978) Alg válasza -Pepe- (#69977) üzenetére


Alg
veterán

Na ezt hogy találtad meg? :DDD

Lett, egész sokat futottam Merrell Trail Glove-ban meg Bare Access-ben, de nagyon figyelni kellett az achilles-emre.
Illetve volt mellette "hagyományos" cipő is (Saucony Jazz), főleg az elején abban ment a legtöbb futás amíg a vádli beerősödött.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#69979) SpaceKombajn válasza Alg (#69978) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Megjött Pepe az FBI-tól (Futók Baráti Intézménye)
és most végzi a topiklakók háttér ellenőrzését. ;]

Amúgy érdekesek a régebbi hozzászólások (gondolom cipőkre keresett rá) is, főleg a jó pár évesek, mai szemmel.

[ Szerkesztve ]

spacetime

(#69980) margithid válasza tomcica (#69969) üzenetére


margithid
veterán

Lehet ezt a centrumot szednem, akkor nem lenne ilyen gond?
[link]
Ebbe normális adag b vitamin van, meg kb mindenből 100% van benne.

(#69981) -Pepe- válasza SpaceKombajn (#69979) üzenetére


-Pepe-
tag

Bizony, kulcsszavakra keresek rá, így találok régi és érdekes bejegyzéseket. :K

Run fasta, eat cipőpaszta

(#69982) -Pepe- válasza Alg (#69978) üzenetére


-Pepe-
tag

Mélyfúrásokat végeztem a majd 70k komment között. :DDD
Az achillest az alacsony drop tényleg fel tudja zabálni. Nekem is volt olyan csukám, szinte minden nap sajgott benne az in. :((
A kukában landolt kb. 500km után.
A Jazz micsoda nosztalgia, régen néztek így ki a cipők. :)
Nem is drága, lehet utcaira beszerzek majd egyet. :K

Run fasta, eat cipőpaszta

(#69983) SpaceKombajn válasza -Pepe- (#69981) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Nagyon helyes, ez a topik egy igazi aranybánya.

spacetime

(#69984) margithid válasza margithid (#69980) üzenetére


margithid
veterán

Esetleg még ez jónak néz ki : [link]
Itt sincs olyan brutál dózis mint mega daily one plusban.

(#69985) Alg válasza -Pepe- (#69982) üzenetére


Alg
veterán

Nem tudom melyik Jazz-t találtad meg, most utcai lapostalpúkat dob ki rá a gugli, nekem a Progrid Jazz 16 volt, fekete/narancs verzióban. Az ezüst/fehér az tényleg nagyon retro :K

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#69986) -Pepe- válasza Alg (#69985) üzenetére


-Pepe-
tag

Az utcaira gondoltam.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#69987) tomcica válasza margithid (#69984) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ilyet hasznalok most One-a-Day :K de vannak napok hogy elfelejtem,vagy kimarad,szoval atlagban havi 20x ha beveszem.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69988) tomcica válasza -Pepe- (#69986) üzenetére


tomcica
Topikgazda

az utcai nem futasra valo :N a regi Progrid Jazz-ek igazi mindenes cipok voltak,a Ride olcsositott verzioja volt. Egy Nike Pegasussal vagy annak az olcsobb verziojaval Icarus vetekedett.
12-es (vagy 14?! :F ) Jazzem volt,sokat edzettem benne.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69989) jimpo válasza -Pepe- (#69937) üzenetére


jimpo
aktív tag

" 5 elég erős fokhagyma "
Mekkora gerezd?
Én most is csak egyet ettem, igaz az 9.8g :DDD Ebből ötöt megenni... Na azt megnézném. ;] :C
Amúgy igazából nem is ettem, reszelést követően lecsúszott némi /ami nálam 3dl/ vízzel. :B

Ezért szeretem az ilyen csipet só, kevés bors kijelentéseket. Mert kinek mi a kevés, ez relatív nagyon. :U

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#69990) tomcica válasza jimpo (#69989) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A csipet, a mutato es huvelykujjad koze befero mennyiseg...lapakezuek ezert esznek tul sosan ;]
Bors az nalam 1 vagy 2 tekeres az orlomalombol (ikeas,ugy nez ki mint a kotanyik,csak normalisan ujratoltheto)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69991) Hi!King válasza ígyvanferi (#69960) üzenetére


Hi!King
őstag

Nekem Ride ISO 2 volt (illetve van, mert futásra már nem használom, miután 2000 km-t lefutottam benne, de másra igen). Ez is sokkal keményebb, mint a Kiprun Long és a KD Plus, de kicsivel a Pegasus 38-hoz képest is. Sok könnyű futásra jó volt, mert relatív kemény, de jó csillapítása van, mert rugalmas, elég sok erőt elnyel érzésre.

A Kinvara sorozatnak viszont fanatikusa lettem (9 és 11 van, előbbit hamarosan leselejtezem), az összes többi cipőm ahhoz képest bumszli érzést ad, miközben a Kinvara sem minimalista cipő, van neki csillapítása, viszonylag vastag talpa, mégis jó pörgős edzésre és versenyre is, míg könnyű futásnál is kényelmes.

(#69992) -Pepe- válasza jimpo (#69989) üzenetére


-Pepe-
tag

Nem olyan óriási, hanem közepes méret. Nem az volt a baj és nem is a kurkuma. Valami nyavalyás vírust összeszedtem valahol, rájött még a kettős front és az tett be. Tegnap kettő tekerés volt a borsszóróból és nem öt. Minden rendben volt. Műkszik a koktél. :K
A fokhagymát csökkentettem 3 gerezdre, de a fél fej vöröshagyma atomstabilan áll, abból nem engedek. :N

Run fasta, eat cipőpaszta

(#69993) -Pepe- válasza tomcica (#69990) üzenetére


-Pepe-
tag

Nekem Peugeot van, ez a típus, de világosbarnában. [link]
Előbb volt az őrlő, mint a kocsi. :K

Run fasta, eat cipőpaszta

(#69994) tomcica válasza -Pepe- (#69993) üzenetére


tomcica
Topikgazda

tudsz te elni :Y

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69995) margithid válasza -Pepe- (#69992) üzenetére


margithid
veterán

Mi a baj a több fokhagymával?
Én most ettem 7 gerezdet :)

(#69996) tisn válasza -Pepe- (#69992) üzenetére


tisn
addikt

kobor kutyakra (farkasra/medvere) (futokra :D) csak ralehelsz, es mar szet is szaladnak az utbol:)

(#69997) Peetta14


Peetta14
tag

Hoztam egy 5k PB-t :) 20:20
6 fok, szitáló eső, hajam jól áll, pulled pork a sütőben tölti a 4 óráját, gyerek alszik, akkor irány a salakra egy PB-re. Mindig lehetne jobb, de most kiadta, nem tudtám már igazán hajrázni a végén. Talán, ha a 4. km-be beleülök, akkor az 5.-et meg tudtam volna húzni. Ami segített, hogy 500m-re állítottam a lap-ot (lehetett volna 400m is, hisz 400m körpályán mentem, de így lekötötte az agyamat, hogy hova esik pontosan az 500m :))Pulzus nem mérvadó most, mert pulcsira húztam az órát.
Puma Velocity Nitro 2 bírta, persze merő víz lett, mire hazaértem. Ennyit idénre a célok kergetésével, innentől még egy apró van, hogy hiányzik 50km még, hogy meglegyen idén a 2023km. És most jöhet a Surf n' Turf hamburgerem :K


[link]

(#69998) Zozo0525 válasza Peetta14 (#69997) üzenetére


Zozo0525
őstag

Az komoly tempó! :D Gratula a PB miatt is

(#69999) inf3rno válasza Peetta14 (#69997) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gratula!

Buliban hasznos! =]

(#70000) margithid válasza Peetta14 (#69997) üzenetére


margithid
veterán

Szép!
Az is dicséretes, hogy esőben elmentél. Én erre nem tudom rávenni magam, meg félek a megfázástól is.
Hideg nem baj, de ne essen :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.