Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70701) Never79


Never79
tag

itouchfan, norby_42 köszi :R

sherlock82: engem mindenképp :)

(#70702) sherlock82 válasza Never79 (#70701) üzenetére


sherlock82
senior tag

Badacsonytomaj futball pályától indulva nem éppen túra útvonalon közelítettük a meg a kilátót. 2.5 km távon kb 200 m körüli szint volt benne, sok helyen nehezen járható utakon.
Reggeli minuszokból indulva délre már pluszban volt a hőmérő higanyszála. A kilátó tetején azért eléggé lehetett érezni a szelet is. Lefele azért fékezni kellett mert sok helyet kövek eléggé csúszosak voltak.
Mindenesetre a badacsonyi hegy túra útvonalait ajánlom mindenkinek.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#70703) -Pepe- válasza sherlock82 (#70702) üzenetére


-Pepe-
tag

Nagyon szép helyeken futsz. Tavasszal lesz csak igazán szép. :C

Run fasta, eat cipőpaszta

(#70704) -Pepe- válasza Never79 (#70697) üzenetére


-Pepe-
tag

Nem piskóta táv, elismerésem!

Run fasta, eat cipőpaszta

(#70705) #76500480


#76500480
törölt tag

Mai 22km [kép] [kép] Tegnap ugyanúgy hajnalban 22km 154es pulzussal és 4:37es idővel. :U Most csak megállás után indult be a hurutos köhögés és nem köptem magam elé :N Belegondolva hogy 8 napja kezdődött és úgy futottam, hogy szétégett a mellkasom egy rövidke sétától, na a futástól…(hagyma lenyelése kimarta a szegycsontom)délután meg mérhettem a 37,5 hőt :D Negatív tesztek ide vagy oda, de végre már érzem az ízeket az édesség/sósságon kívűl…

[ Szerkesztve ]

(#70706) LanyUs válasza #76500480 (#70705) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ahhoz képest, hogy betegen toltad, semmit nem lassultál :R Hasonlót tervezek holnap hajnalban 22km 154es pulzussal és 6:37es idővel :DDD

(#70707) Zozo0525 válasza sherlock82 (#70702) üzenetére


Zozo0525
őstag

Az igen, szép hely :Y

(#70708) Alg


Alg
veterán

Peterhappy: GRAT!!! :Y :R :R
comegetsome1: Na jó, te sem vagy teljesen normális :DD

Én ma a Garmin napi edzését csináltam, hogy ne legyen teljesen nullás a hét (2-3 naponta futok egyet) - 2x18 perc 4:45-ön, ami gyakorlatilag 10K PB tempó, azaz több mint 7,5km 10K tempón 2 darabban, közte csak 5 perc (800m) pihenővel... ezeket a tempós edzéseket elég erősre veszi a Garmin úgy vettem észre. Vagy csak az én edzettségem van eltolódva az alapozó tempó felé.
Plusz jó kis vidéki K-Magyarország feeling, egy órát voltam kint és full füstszagú lett mindenem... nem teng túl a futókedvem itt, borzasztó ingerszegény, szürke, semmilyen hely bokaforgató járdákkal és kocsma falát támasztó sötét alakokkal :(

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#70709) Peterhappy válasza -Pepe- (#70691) üzenetére


Peterhappy
őstag

Nagyon szépen köszönöm, ugyanezt tudom csak kívánni magam is :R
A frontokat nagyon rosszul viselem. Tegnap délután aludtam is egy kicsit, pedig nagyon nem szokásom, az estét pedig olyan fejfájással hoztam le, hogy alig láttam. Szerencsére este tudtam jól aludni (ha napközben alszom, nem jellemző), reggelre elmúlt. De a korábbi töréseim (van tíz darab) zömében sajognak ilyenkor, ahogy kell...

@Studi: Nem féltelek, folyamatosan követem, ahogy egyre jobban építed ki a távot, biztosan meg lesz ;)Zene nélkül én sem élvezem a hosszabb futásokat, zene mellett viszont kifulladásig :K

@Sherlock: :K Nagyon szép helyen futottál Te is, nem semmi!

@TribleB és Alg: Köszönöm szépen :R

[ Szerkesztve ]

(#70710) Peterhappy válasza Never79 (#70697) üzenetére


Peterhappy
őstag

Nagyon nagy élmény volt még olvasni, köszönjük, hogy megosztottad velünk!
Tudtam, hogy megcsináltad, mégis frankón végigizgultam. Elképesztő teljesítmény, meg tudom érteni, hogy életre szóló élmény lett! Ezúton is, még egyszer gratulálok!!

@Comegetsome1: Nagy gratula neked is, én egészségesen nem tudok ilyet :) Jobbulást, teljes felépülést kívánok!

(#70711) -Pepe- válasza #76500480 (#70705) üzenetére


-Pepe-
tag

Ilyenkor vigyázz magadra, mert a betegséget ki kell pihenni. Nem jó buli, ha lappang benned és ráterhelsz ekkora távot, még ha rutinos is vagy. A szervezetből jóval többet kivesz ilyenkor minden nagyobb erőfeszítés. Az immunrendszer ilyenkor a gyógyításra fókuszál, viszont az intenzívebb testgyakorlás (végre leírhattam :D )gyengíti a hatékonyságát.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#70712) -Pepe- válasza Alg (#70708) üzenetére


-Pepe-
tag

Megértelek, jelenleg én is ott élek, pontosítva a viharsarokban. Az alpáriság egyik fellegvára.
Elég messze kell kimennem, hogy valami színesebbet lássak...
A bokatördelő járdák szintén ismerősök. :K Aztán van hullámos is a változatosság kedvéért.
Mindenki kegyetlenül lelassulva, sokan e-cigit szívva. Roncsok az utcán, mint a zombisereg. Alig van kedvem az utcára menni, mert olyan hervasztó a látvány. :((

Run fasta, eat cipőpaszta

(#70713) jimpo


jimpo
aktív tag

Gratula mindenkinek aki kimozdult. Látom azért futtok. :K

Nálam még mindig fáradtság van, hosszú futás nem volt régóta. Múlt hét szombaton volt 12km, de jellemzően 8-9 km futás megy. Többet nem is kívánok. :O
A végére így is sokszor esik szét a mozgás, nagyon hamar elfáradok közben. Pedig nem sok mindent csinálok itthon... :B

Ma mondjuk egész jól ment, 9 km ebből 5k tempócska. Jól esett, de elég volt. A pulzus nem tudom mennyire pontos, nem volt rajtam mellkaspánt. :DDD

Érdekes egy időjárás van, bár nem csodálkozom. :((( Tegnap előtt én is rövidnadrág, hosszú felsőben romboltam. Sál és kesztyű nélkül, baseball természetesen volt rajtam az kell. ;] Szembe a nappal odafele ~15 °C, hazafelé úton 12 °C körüli hőmérsékletet ír utólag a connect. Természetesen a Tempe szenzor mérte az értékeket. :DD

Ma készítettem egy kis bejglit. Fincsi lett. :K Más is sütött? Recept is jöhet, ki hogy csinálja. :K Majd leírom én is ha valakit érdekel. :))
Én most tettem a töltelékbe chia magot is, de nem sokat. Napi max 15g ajánlott belőle. Ehhez egy-harmad bejglit le kéne tolni... :DDD :C

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#70714) Peterhappy


Peterhappy
őstag

42-es GT-2000 22k!
44,5-45-ös Rincon3 26k!

Aboutyou. Van még egy-két elég jó ajánlat (Floatride Energy 4, Cumulus 24, Nitro2), de erősen mérethiányos a felhozatal.

(#70715) -Pepe- válasza jimpo (#70713) üzenetére


-Pepe-
tag

A chia mag szuper egészséges, jó ötlet. A Tarahumara törzs hosszútávú futói is előszeretettel fogyasztják. Azok aztán futnak eleget. Legyünk mi is azték harcosok! :K :D

Run fasta, eat cipőpaszta

(#70716) TripleB válasza Never79 (#70697) üzenetére


TripleB
senior tag

Élvezetes írás volt, a teljesítmény megkérdőjelezhetetlen! 🤘👏
Ha a.környékemen jártok,ajánlom figyelmedbe a Medvéskör -t.
A hétvégén a rövidebb Mackókört szeretném újra bejárni, ha minden jól megy, duplázva.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#70717) Gergőke88 válasza Peterhappy (#70714) üzenetére


Gergőke88
addikt

Téli időjárásra melyik "ajánlott"? Nike esetén tudom, hogy a Shield, de Asics esetén?
Köszönöm!

(#70718) sherlock82


sherlock82
senior tag

Nemrég értem haza az év utolsó futásából ( 7 km ).
Hozzátok képest kevés azaz 687 km t gyűjtöttem össze.
Viszont aminek örülök, hogy rendszeres heti 3 alkalommal eltudok menni futni, ezt jövőre szeretném megtartani vagy tovább fejleszteni.
40 évesen nem érzem magam kevésbé kitartóan a korábbi évekhez képest.
Boldog vagyok mert az 1 km, 1 mérföld, és 5 km szakaszokon is sikerült gyorsulnom az előzőévekhez képest.
Az augusztusi kovid kicsit megtépázott de azt érzem kezdek lassan 100 % lenni úgy hogy meglátjuk mit hoz a következő év. :)

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#70719) Peterhappy válasza Gergőke88 (#70717) üzenetére


Peterhappy
őstag

Szerintem a GTX (Gore-tex) valtozatok, de nem igazan ismerem oket, nem tudom van-e nem terepcipo beloluk. Cumulusbol es GT-2000bol (vagy 1000bol?) lattam mar GTX-et, van a Sonoma is. De ezek is inkabb nedvessegallok elsosorban.

Ezt talaltam, biztosan van ujabb cikk, de kiindulasi alapnak jo lehet.[ link]

A laballas meg fontos lehet: a Cumulus neutral, a GT stabil cipo. A Sonomat es a Fujikat nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#70720) Peterhappy válasza sherlock82 (#70718) üzenetére


Peterhappy
őstag

Szep volt, hajra! Szerintem a rendszeresseg (tudatossag) nagyon fontos, az pedig mindennel beszedesebb, hogy fejlodtel is :)

Nalunk most lesz a keruletben egy kisebb futoverseny, csaladi szorakozas lesz, indulunk mind az oten :)
De en lazara veszem, semmi durvulas, szerintem Felesegemmel vegigcsorgom a 6km-em.

(#70721) LanyUs


LanyUs
senior tag

Ma reggel Tom ajánlása szerint extra laza hosszú 140-158 hrm között. Brutálisan szar terep ( bokatörő kövek, bokaforgató sár és traktor barázda - a legszebb turistaút ment tönkre ezzel :( , ijesztő erdő, hajnal, viharos szél ). Vonszoltam a 96-ot azért. A térdem és a bokám elfáradt.
Jó kis zsírégetés volt ez reggel ( vizet nem vittem, 2 kicsi csokitojást azért megettem ).

Nektek is további jó mozgást! :C :R

21.10km 2:31:18 7:10/km
Elevation 281m Calories 2,639 Elapsed Time 2:40:16 Avg Heart Rate 152




A fejlámpa kellett a max. 550lu, épp most van az ALDI-ban, tökéletesen funkcionált.

(#70722) sherlock82 válasza Peterhappy (#70720) üzenetére


sherlock82
senior tag

Köszönöm a kedves szavakat és az elismerést.
Másképp nem lehet te is tudod, és ez fejben dől el.
Az komoly hogy a teljes familia részt vesz egy versenyen nálatok! : ) Van bennetek kitartás na.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#70723) ígyvanferi válasza Gergőke88 (#70717) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Asicsnál a gore-tex verziók mellett van AWL is (all winter long). Ennek zártabb a felsőrésze, mint az alap modellé, így hidegben komfortosabb, de nem teljesen vízálló, csak víztaszító max. Némi extra fényvisszaverő elemek is vannak az AWL cipőkön, illetve gyorsfűző a hagyományos helyett, hogy kesztyűben is be lehessen kötni.
Sauconynál runshieldnek hívják a téliesített cipőket, New Balance-nál permafrostnak, adidasnál cold.rdy-nek. Aztán mindenki csinál gore-texes verziókat is, de azok többnyire terepcipők, leginkább az Asics és adidas az, akik utcai cipőket is gore-texesítenek.

Ja látom, konkrét cipő ajánláshoz jött a kérdés.
AY-n a mostani akciósok közül esetleg még a Reebok Floatride Energy 3 Adventure lehet a 'téliesített' kategóriában ajánlható. Nem ugyanaz azért teljesen, mint az előbb említett technológiák, ez inkább egy enyhe terepre szánt változata a FE3-nak, de mivel kb. annyi a változás, hogy más anyagú, zártabb a felsőrész, így szerintem mehet téli cipőnek (pláne ilyen téli időjárásban).

[ Szerkesztve ]

(#70724) Peterhappy válasza LanyUs (#70721) üzenetére


Peterhappy
őstag

Pfff... Ez durva. Kemeny vagy, Csoki!

@Sherlock: Koszonjuk. Nem tudom, van-e, hamarosan kiderul :)

(#70725) Gergőke88 válasza ígyvanferi (#70723) üzenetére


Gergőke88
addikt

Koszi neked is!

(#70726) LanyUs válasza Peterhappy (#70724) üzenetére


LanyUs
senior tag

Őszintén szólva ez így elég embert próbáló lett :)

Holnap én is megyek a 4 évessel malackergető poénfutásra. Neki 400m a táv, de mostanában el van tunyulva.
Többieknek is csak 2,2 km. Ha épp nem lesz tropa a térdem, akkor az 1 üléses babakocsival megpróbálom meghajtani a malacot nyélgázon. Talán a jelmez visszafogja valamennyire a 03:40-es malacokat :D

ígyvanferi: 8. Babakocsis futam 3000 m 13.00 Nem tudom szabályos-e rátámaszkodni a babakocsira, de úgy galopp lépésekkel ki tudok préselni kettő gyerekkel 03:50 körül 1 km-en, majd 04:00, 04:10, magyarán jobbat megyek a kocsival, mint egyedül így :D

[ Szerkesztve ]

(#70727) ígyvanferi válasza Peterhappy (#70720) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ez a malacvágta futás a Bókay-kertben?
Milyen ott az útvonal? Van valami futókör, amin a verseny útvonala is vezet? Rekortán, murva, sík, hepehupás? Keresek valami jól futható helyet a környéken, ahol még holnap lenyomhatnék egy fm-t. Karácsonykor elmaradt otthon, de piszáljak a csőröm, hogy még idén nekifussak. Mindenképp sík kellene, sima talajjal, és nem utcai pálya, ahol kereszteződések vagy forgalom miatt esetleg meg kell állni. Az Óbudai-sziget pl. jó lenne, de a város túlsó fele.

(#70728) norby_42 válasza LanyUs (#70721) üzenetére


norby_42
aktív tag

Adja az érzést ez a fejlámpás kép, vártam, hogy az egyiken dagonyázó malac lesz...

Eat pasta, run fasta

(#70729) LanyUs válasza norby_42 (#70728) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nem is vittem fejhallgatót :) Minden neszre besz.rtam :) Ha villant egy szem, már fókuszáltam is rá... Volt kb. 5 km, amikor egy nagy fahasábbal a kezemben kocogtam :D

(#70730) norby_42 válasza LanyUs (#70729) üzenetére


norby_42
aktív tag

És csak 150es pulzus?

[ Szerkesztve ]

Eat pasta, run fasta

(#70731) Never79 válasza sherlock82 (#70702) üzenetére


Never79
tag

Szépek lettek a képek, jó helyen jártál :)

-Pepe-, Peterhappy: köszi, hogy elolvastátok :R

TripleB: köszi! Tervben van pár instant túra jövőre, köszi az ajánlást is :)Ja és hajrá :)

[ Szerkesztve ]

(#70732) Never79 válasza LanyUs (#70721) üzenetére


Never79
tag

:R

Mennyire érdekes tényleg, hogy az ember érzékszervei megerősödnek :). Akkor nagyon beszaratós, mikor fúj a szél, és a fák mozognak, recsegnek-ropognak.

(#70733) tisn válasza LanyUs (#70721) üzenetére


tisn
addikt

gg :C :C

(#70734) norby_42 válasza LanyUs (#70729) üzenetére


norby_42
aktív tag

Egyszer nagyon régen egy barátnőmmel mentünk a Bükk-fennsíkra aludni. Találtunk egy szedrest, amit le kellett legelni, szóval ránksötétedett, szerintem lámpánk sem volt. Egyszer csak nagy fényesség , de az Úr helyett egy vadász hangja szólt: Mi a f@szt keresnek itt? Betévedtünk egy rétre az etetőhöz, szerencsére lövés előtt reflektort kapcsoltak...

Eat pasta, run fasta

(#70735) LanyUs válasza norby_42 (#70730) üzenetére


LanyUs
senior tag

Most 8 hét alapozásom van. Tom mondta, hogy ésszel, ne lőjem neki és az emelkedőn tegyem félre a büszkeségem. Legyen normális pulzus sétálva, mintsem elszállt zilálás futva. Lefelé a köveken baromira kaptak volna a térdeim, így a legrosszabb részeken szintén sétáltam/kocogtam.

(#70736) tomcica válasza LanyUs (#70721) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az idei evre meg is van a hosszu laza :C eeez turelemjatek :K ja,es ilyenkor tereptol fuggetlenul a lassu izmok vannak szinte faradasig lemeritve,amelyik pontnal a testnek muszaj a gyorsabb izomrostokhoz nyulni (a lassu mozgashoz is!)
Legkozelebb (januar) ugyanezen a pulzuslimiten futhatod ujra,legyen annyi a nehezites,hogy a frissitest forditva csinalod majd -> vizet ihatsz,csokitojas csak az edzes vegen ;)
BCAA natur az mehet kozben es elotte is,de ne az edesitoset/izesitettet :N
A 3/4-es edzeseket se muszaj palyan/aszfalton csinalni,kiviheted futhato terepre,ugyse a sebesseg a limit,hanem az is pulzuslimittel megy. Annal a tempocskaknal ugyelj,hogy a bemelegites utan,amikor mar a 3/4 megy,akkor ne menjen be 150bpm ala (ugye a bemelegites az sokkal lazabbrol indul) 3/4-nel mar 152-158 hrm a tempozonad.
A tobbi laza km gyujtest pedig vidd le 130-140 hrm-re (annak fenyeben h kb 185 hrm a maxod).
Ha minden szepen megy,akkor januar vegen az a 140 hrm mar egesz szep mozgast eredmenyez laza napon,a 152-es atlag a hosszu futasnal meg kemeny edzest ker :K
152-158 hrm tempocskak pedig szinten gyorsnak nevezheto tempot adnak plane ha 158hrm az ossz atlaga annak a 8-12km tempocskanak.
Elvezd ezt az uj "kenyelmes" alapozo epitkezest,mert ahogy osszeall a kondi,elkezd munka lenni majd a laza napokkal is :K

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70737) tomcica válasza tomcica (#70736) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mi az ilyen alapozast plane ha FM/M a jovobeli cel,feltornazuk kb 60perc laza napi km gyujtes alapozos pulzuson, 3/4-es napon bemelegites+nehany gyorsito + 70perc 3/4 tempo + rovid kifutas hazaig, hosszu hetvegi nap 90-150perc.Minden masodik heten a 120-150 perc,koztes hetvegen 90perc pulzus ilyen alacsony mint most neked.
Akinek a 70perc 3/4 tempocska eleri a 15-16km-t annak ott a tavot is limitaljuk,szoval ha gyorsul akkor nem fut tovabb,lehet a vegen mar csak 68-65-60perc a 15km,ilyenkor NEM 70et fut,mert sok lenne.
Ahogy lement az alapozas,elkezdjuk atvezetni a 2db 3/4-es napot olyan munkaba,ami a kivant versenytavhoz kell majd. Altalaban az egyik 3/4-es nap megmarad tempocskanak,kis fokozassal a vegen ,vagy darabolt pl 5x2km rovid pihenovel...10x1km rovid pihenovel...akik jo tudnak epitkezni 1000/1000-el vagy 2000/1000-el azok ott is pulzuslimittel vagy legzes figyelesevel limitaljak az erofeszitest,nem szabad beleszaladni a voros zonaba :N beszelunk itt neked kb 160-165hrm limitet.
A masik 3/4-es nap helyett szoktuk 200/200-as korai gyorsitocskat csinalni 20-25db,DE nem a te szokasos elesitos sebessegeid :N hanem limitaljuk az erofeszitest,a gyors 200m kb FM/15K sebessegrol indul,a lassu 200m kb 15mp-vel lassabb...atlagpulzus kb 165-168hrm neked...de az az atlag kb 10-10db utan all be,az elejen valoszinuleg alacsonyabb lesz joooval,a vegen meg valoszinuleg magasabb,ott ugyelni kell,ne legyen korai voros zonas..az neked 168bpm+ )
Az elso 4het kigyorsitas esszel kell hogy tortenjen,kulonben formaba kerulsz es a masodik 4het elezes nem tud eleg eros lenni,nem tudsz hova lepni.Szoval az elso 4het inkabb olyan picit erosebb alapozasnak nez ki pulzusilag.
A hosszu napok ott is maradnak ilyen alapozos pulzuslimitesek,de 90-100perc eleg beloluk,mert tul sokat elvesz a regeneraciobol...meg a laza hosszu is,plane ha terepen csurogsz.
Verseny elott par hettel egyik edzes felmerocske ilyen 90%-os bevetessel,hogy erezd hogy is allsz ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70738) sherlock82


sherlock82
senior tag

Köszönöm mindenkinek a kedves szavakat Badacsonnyal összefüggésben.
Mínuszokban is remek volt a túra.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#70739) LanyUs válasza tomcica (#70737) üzenetére


LanyUs
senior tag

Bevallom féltávnál kicsit éhes lettem, de nem szoktam közben falatozni amúgy. Legközelebb megállom azt is :K
Felkelés után azonnal bedobtam egy dupla adag, azaz 14g kóla ízű bcaa-t. Abban 4g az íz és 10g a tiszta bcaa.
A fenti 2 bejegyzésed alapján tisztult le ( mennyi elpazarolt energia ), amikor túltolt edzést csináltam 2022-ben Papival, ami valójában a beletett munka miatt ment, de előrébb már nem vitt :( Na mindegy nem bánkódok már ezen, 2023 az edzésfegyelem éve lesz :K :R
A 70737 hsz-t többször át kell olvasnom még :)

(#70740) Peterhappy válasza ígyvanferi (#70727) üzenetére


Peterhappy
őstag

Bocsánat, már nem olvastam üzeneteket. Igen, az volt. Soha nem voltunk korábban, ez volt az első alkalom.
Van ott 500méteres mulcs futókör, de nem ott volt a verseny. A Bókay-kertben volt a gyerekeknek 300 és 500 méteres kör kijelölve, és a Bókay-t meghosszabbítva, egy dombbal egy 1500-nak hazudott, valójában 1400-nak tűnő kör. Nem volt valami jó kör, de futottam már rosszabbon is és születtek olyan időeredmények, hogy az alapján nehéz lenne a pályára fogni a gyenge időket :)
De ez csak ideiglenesen kijelölt pálya volt, alkalmatlan arra, hogy itt FM-et fuss. De nem is veszítesz sokat.

@LanyUs: Gondoltam rád, lett volna 3000méteres babakocsis verseny, de senki sem indult.

A verseny: A Fiam negyedik, a kisebb Lányom ötödik lett korcsoportjában. Előbbi 500, utóbbi 1000 métert futott és mindkettejükre büszke vagyok, mert amúgy nem szoktunk tudatosan futni - de rá fogunk szokni. A Lányom előtt három olyan lány futott be, akik egyesületi színekben versenyeznek. Az eredmény számomra sokadlagos volt, nagyon szépen teljesítettek, roppant büszke vagyok rájuk! A Lányom alaposan bekezdett, elvitték a sportolók, féltávnál, az első kör végén láttam, hogy nagy a gond, gyorsan súgtam neki pár gondolatot, utána már okosan lehozta a végét és nagyot ment.
A nagyobbik Lányom sajnos elvérzett az ezresen, Ő mondjuk finoman szólva sem egy futóalkat, de 500m-nél elszállt. Bután is csinálta, le is rombolta a nemlétező önbizalmát, úgyhogy Őt alaposan megviselte a kudarc, hiába mondtam, hogy ne másokkal versenyezzen (elég komoly atléták voltak már a korcsoportjában), hanem magával. Elcseszte, majd feladta, pedig Feleségem odament hozzá, hogy együtt fussák meg a táv második felét, de inkább megállt. Szóval Őt eléggé megviselte a dolog, és nem én leszek most az év apukája, de ha már így alakult, remélem ez olyan lecke volt számára, amiből tanulni tud és erőt meríteni a jövőre.

Feleségem egy éve nem futott, éjjel asztmás rohama volt és jottányit sem aludt. Így fordultunk rá a felnőtt versenyre. Úgy döntöttem, mivel a maraton után még úgy sem tudnám kifutni magamból a maximumot, inkább örömfutásra veszem és vele kocogok, hogy támogassam, bátorítsam. Elég vérpisilős lett számára, de végigcsinálta. Az időeredményt hagyjuk is, de ha nem megyek végig vele, Ő is idejekorán kiszáll. Így viszont becsülettel végigtolta, büszke vagyok rá.
Tanulságos nap volt, a két kisebb nagyon élvezte, nagyon büszkék vagyunk rájuk, és remélem a Család nagy lányai is jobban elkezdenek húzni a futás felé a ma történtek után. Szeretném, ha sportcsalád lennénk - ehhez én egyedül kevés vagyok.

Viszont baromira lehangolt, hogy 7-8 évesekkel (és idősebbekkel) ott vitatkoztak a szüleik, az edzőik, hogy menjenek még bemelegíteni, mert nyerni kell, vegyék komolyan, és csak az érem számít stb. Rengeteg egyesületi versenyző indult, ez szerintem eléggé kicsinálta a bulit, főleg mert a felnőttek között még kisebb pénzdíjat is osztottak a dobogósoknak. Hát mindegy. Összességében remek családi program volt, jó közös kikapcsolódás, sok tanulsággal :)

(#70741) -Pepe- válasza Peterhappy (#70740) üzenetére


-Pepe-
tag

Szép történet. :C
Jó, ha az embernek ilyen támogató családja van. :K Együtt minden könnyebb, még a futás is, nem véletlenül mennek bolyban a bringások és a futók sem.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#70742) TripleB válasza Peterhappy (#70740) üzenetére


TripleB
senior tag

Jó hogy van összetartás 👍
Ott szoktam körözni a Bókay-ban, ha Pesten vagyok. 🙂

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#70743) Peterhappy válasza -Pepe- (#70741) üzenetére


Peterhappy
őstag

+ TripleB: Köszönjük :)

A Bókay nem rossz, én régen sokat jártam oda, de mikor ősszel "felújították", feltöltötték a mulcs szőnyeget, annyira puha lett utána a talaj, hogy rémálom volt futni rajta.
Azóta lehet, hogy letaposták és van annyira jó, mint régen - nem próbáltam azóta.

(#70744) LanyUs válasza Peterhappy (#70740) üzenetére


LanyUs
senior tag

Szegény nagyobbik! Így látatlanban is sajnálom szegényt. Anyuka majd rendbe jön! Szépet mentetek :R Babakocsin senki nem indult, akkor első lettem volna :D
A szülők egy 500m versenyen képesek voltak beállni a 4 éves lányom elé és félre lökni, hogy a saját gyermek tudjon menni szépen. Nem normálisak. Nem tudom mit szólt volna, ha én is odamegyek és a tomegemmel pöccintek egyet rajtuk ( szülőkon ) oldalra. Én nem kísértem, mert egyedül szerette volna teljesíteni a távot.

(#70745) Gergőke88 válasza ígyvanferi (#70723) üzenetére


Gergőke88
addikt

Noh végül egy Pega 38 Shield lett 33e Ft-ért. (Biatorbágy outlet)

(#70746) ladybug


ladybug
őstag

Hú, de sok hozzászólás született, mióta utoljára itt voltam.

Azt látom, hogy irtó szorgalmasak és eredményesek vagytok. Gratulálok mindegyikőtöknek az elért sikerekért, legyen az táv vagy pace.

Sajnos én még nem vagyok teljesen gyógyult. 10 napot pihentem a lumbágóm miatt. A mindennapokban nem vagy csak ritkán érzem, ezért bepróbálkoztam megint a futással. Szépen, lassan, okosan. Futás közben kicsit húzódik és futások után 1-2 órával kezd el igazán feszülni, de nem minden alkalommal. Fájdalom inkább csak mozdulatokban és nagyon ritkán jelentkezik.
Szorgalmasan nyújtok minden reggel és futásom után is. Más ötletem egyelőre nincs.

Igazán idegtépő ez a “rokkantság”.

A szilveszteri futás sajnos idén is kimarad. :-(

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#70747) Peterhappy válasza LanyUs (#70744) üzenetére


Peterhappy
őstag

Köszönjük.
Rendben lesz mindenki :)

Szerencsére itt a szülők alapvetően jól álltak a versenyekhez, egy-kettő volt csak gázosabb, de a futamok menetét legalább nem akadályozták. Inkább az edzői hozzáállások voltak lehangolóak, bár valahol értem - nyilván ha anyuci-apuci beadja a gyerekét egy egyesületbe és csenget havonta nem kevés pénzt, szeretné látni, hogy lesz is valami a gyerekéből.
De azért lehangoló volt.

Voltak elég komoly gyerekek-ifik is, voltak ~10 évesek, komplett 575 márkájú egyenruhában, az mondjuk nem két filléres muri.
Viszont születtek egész szép eredmények, a lányoknál/nőknél úgy 20:00 körüli idő, a fiúknál 18:00-ás idő. (Papíron 6km-en, gyakorlatilag 5.6km-en).
De a senior női versenyt már nyertem volna, beszéltük is Feleségemmel, hogy ha két év múlva már Lorettaként indulok, dobogós esélyeim lehetnek :D

(#70748) Peterhappy válasza ladybug (#70746) üzenetére


Peterhappy
őstag

Jobbulást és kitartást Katica!

(#70749) -Pepe- válasza Peterhappy (#70747) üzenetére


-Pepe-
tag

Petrahappy :C :DDD
Mondjuk nem csak a nemátalakító orvos szikéitől lehet "transzba" esni, hanem a futástól is. :K

Run fasta, eat cipőpaszta

(#70750) -Pepe- válasza ladybug (#70746) üzenetére


-Pepe-
tag

Katica gyógyulást és számtalan megtett kilométert német honban.

Run fasta, eat cipőpaszta

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.