Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70401) Zozo0525 válasza tomcica (#70385) üzenetére


Zozo0525
őstag

jó ötlet, jövőre így csinálok :-)
szerintem holnap meló után szobabringázok egyet.
Tom, azon gondolkodom valamit fel kellene venni a kocogás mellé, elég merev vagyok, el akarnak csalni kondizni de lehet inkább jógának lenne több értelme? vagy az nőies? :F

(#70402) jimpo


jimpo
aktív tag

Nekem elég jól sikerült az év 3200+ km, 390 kilométer feletti hónap és 100 feletti hét is volt. Úgy hogy a 48. héttől jóval kevesebbet futok, eldobta a test az ékszíjat rendesen. :((( Viszont legalább nem maradt még ki egy hét sem futás nélkül.
Az év elején csak úgy pörögtek a PB-k egy-egy futáson több is egyszerre. Tavasz óta a Félmaratonon kívül mind megdőlt. Volt Maraton is, igaz terepen közben ment a habzsi dőzsi...
Mellette összejött 500km bringa ami nem sok, de a semmitől több. Más keresztedzés nem igazán volt, az utóbbi időben meg főleg... :B

A célom jövőre javítani picit az időkön, de legalább tartani. :K
Illetve többet kereszt edzeni, mellé nem fullba tolni a kretént és lesérülni.
Súlyban helyben vagyok 69kg, bár lehet sok a "felesleges" izomzat. Biztos jót tenne a Watt/kg értéknek, ezáltal a sebességnek is egy kis csökkenés. De alapjában jól érzem magam a bőrömben. :K
Ezek mellett kevesebb Cipőt venni!
Az idei év arra jó volt hogy letisztuljon a kép, pontosan mi is kell nekem. Ami alacsony drop, széles a lábközépnél. A cipők hosszával sosincs bajom...
Az egy pár nulla kilométeres Kinvara 12 és a kettő pár Rebel V2 elég lesz egy darabig. ;]
Mellé kell valami alacsony Carbon cipő, plusz esetleg egy másik Altra a rotációba. A többi marad, esetleg ami nagyon szűk azt elengedem.
Kicsit a minőségi ruhákra fogok áldozni többet majd, mert a nyarat egy trikóban toltam végig szinte. Az meg legalább annyit hozzátesz az élményhez mint egy cipő, még ha taposni kell is mint az állat. :C

Kütyü terén marad ami van, nem igazán tervezek újítani semmit. Bár van egy dolog amivel szemezek igazából.
Viszont így is elpirítottam jó sok pénzt a futásra, más autót vesz a több mint félmillából amit erre a hobbira elszórtam idén. Ebben még a táp.kiegek benne sincsenek... :W

Egy közös futás is tervben van. :K
Továbbá a cica sincs elfelejtve. Had pörgessen ő is valamit, kíváncsi vagyok milyen teljesítményt tud az öreg kandúr. :U ;)

Jövőre csak futni kell de rendesen, addig csak lazán.
Sajnos még két napot dolgozok a karácsony előtt, de utána lesz majdnem két hetem itthon. :))

Stryd Next Gen

(#70403) ballazol


ballazol
senior tag

egy hét után nyomtam egy kis csúszkálós, lefagyott földutast egy kicsi aszfalttal persze, mert valahogy ki kell jutni az erdőre az albiból... :)
56:30 | 10k

[ Szerkesztve ]

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#70405) Hi!King válasza jimpo (#70402) üzenetére


Hi!King
őstag

Majdnem pont ugyanannyit futottunk, nekem eddig 3233 km. Érdekes nézni így a statisztikádat, mert nekem kb. egy egész nappal több idő volt ez a távolság, mint neked.

(#70406) tomcica válasza Peterhappy (#70399) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70407) tomcica válasza Zozo0525 (#70401) üzenetére


tomcica
Topikgazda

MIndketto jo es szukseges :K kondizas erore,joga/pilates/nyujtas pedig a flexibilitasra

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70408) Zozo0525 válasza tomcica (#70407) üzenetére


Zozo0525
őstag

köszi mester. :Y :Y

(#70409) Maximum1 válasza jimpo (#70402) üzenetére


Maximum1
őstag

Az komoly, én ennyit tekertem idén, 600 lesz a futás/kocogásom.
Nem túl sok a tavalyi év 4szeresét futni? valahol olvastam hogy fokozatosan kell emelni, ez nem tűnik annak.
269-805km az még ok, de 4X, ezt csak olvastam....

(#70410) jimpo válasza Maximum1 (#70409) üzenetére


jimpo
aktív tag

Igazából szerintem nem, mivel nem heti 40km-ről ugrottam 100ra a következő héten... :U

Az utóbbi időben kevés volt a pihenő, mellé sok a munkahelyi stressz. Meg is lett az eredménye... :(((

Stryd Next Gen

(#70411) -Pepe- válasza Maximum1 (#70409) üzenetére


-Pepe-
tag

Én idén kezdtem a futást és most tartok 2332km-nél. Fullba nyomtam a kretént, nem is gyütt az Oscar, csak a szalagfájdalom, ami kezd múlni, így még fullabban nyomhatom. :DDD
Igaz 2021-ben is futottam, de akkor 2km-t, egy héten kb. háromszor. Azt nem is lehet futásnak nevezni.

[ Szerkesztve ]

Run fasta, eat cipőpaszta

(#70412) -Pepe-


-Pepe-
tag

Ma is Peppegtem egy 17-et. Annyira jól esett, hogy csak na. Most olyan izomköteg fáradt, ami eddig nem. Igaza lehet Tomnak, hogy az fáj, meg fáradt, ami nincs beedzve. :K Ami fájt, már nem fáj, ami nem fájt az most sem fáj, csak kellemesen izomlázas. Legalább a térdemről levándorolt és feljeb érzem az izomkötegeket. Hál' Isten a szalagok kezdenek combosodni.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#70413) -Pepe- válasza jimpo (#70402) üzenetére


-Pepe-
tag

Tényleg nem semmi a gépparkod. Micsoda cipők, meg kütyük. A távra meg elismerésem, ez nem a lötyögős kategória. :N

Run fasta, eat cipőpaszta

(#70414) Maximum1 válasza -Pepe- (#70411) üzenetére


Maximum1
őstag

Tavaly kezdtem 450km volt, idén 600 de 2 hónap pihi van, szerintem meglett volna a 800.
Igazából csak arra vagyok kíváncsi, hogy van alapja a cikknek vagy nincs, mi az ami egészséges fejlődésbe belefér.
Persze lehet érezni ha túl tolja az ember, de szerintem jobb év elején kitűzni egy célt.

[ Szerkesztve ]

(#70415) -Pepe- válasza Maximum1 (#70414) üzenetére


-Pepe-
tag

Jó a cikk biztosan. Én sem nagyot emeltem, hanem fokozatosan haladtam. Éreztem mikor törik át a gát(én így nevezem) és akkor pakoltam rá. Nekem kellet ez, mert megnyugtat, idegileg pihentet. Nagyon szeretem a hosszúkat futni. Persze nem versenytempó, hanem élvezeti futás.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#70416) -Pepe-


-Pepe-
tag

Itt van jegyzettömbben vezetve az évem. tudom idétlen, de ez van. :DDD
[link]

Run fasta, eat cipőpaszta

(#70417) Maximum1 válasza -Pepe- (#70416) üzenetére


Maximum1
őstag

Milyen tempóban mennek ezek?

(#70418) -Pepe- válasza Maximum1 (#70417) üzenetére


-Pepe-
tag

5perc/km
Régen a hosszabbak 5.5 és 6 perc között mentek, mert nehéz voltam. 102kg-ról indultam az év elején, most vagyok 77kg. Ahogy könnyebbé váltam egyre jobban ment, egyre nagyobb tempón. Mellesleg nincs teljesen fix tempó, mert a rövidebbekbe bele szoktam gyorsítani. A hosszabbak végét is megpörgetem, a nagyon hosszúkét (nekem az) viszont nem, ott tartom a tempót. A cipőm gagyi, nem tudok gyorsabban haladni és messzebbre sem. Pénzhiány jelenleg az oka. :B Ez viszont hamarosan változni fog, aztán újítok én is. Na ott lesz ereszd el a hajam (remélem). A cipőtől nagyon sokat várok.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#70419) Maximum1 válasza -Pepe- (#70418) üzenetére


Maximum1
őstag

Gratula!
Nekem van jó cipőm de sokkal rosszabb perceim, 6-6:30 és nem szoktam ilyen hosszúakat menni, heti 2x5km és hétvégén 1x10, van hova fejlődnöm.
Nyáron a bringa megy nálam hétvégén 100+ km
A futást szeretném jövőre felfejleszteni, jó itt olvasgatni.

[ Szerkesztve ]

(#70420) -Pepe- válasza Maximum1 (#70419) üzenetére


-Pepe-
tag

Köszönöm szépen. Én régen egy roncs voltam nagyon sokáig és szerintem most ezt pótolom, nem bírok betelni. A bringával is ez volt. Volt egy alap Csepelem, amivel olyan napi 8-10km-t mentem, abból lett kétnaponta 20. Aztán jött a váltás, egy Reynolds 853-as csövekből épített bringa. Csőtengellyel, nem a régi négyszögessel. Atya ég mekkora váltás volt ez. Jöttek a napi 40-ek, majd 60-ak. Tört a jég 80-100-120km. Egy-két nap pihenőt hagytam, mikor fáradt voltam, de az egyiknél akkor is mentem, csak keveset, akár most a futásnál. Bele a naplementébe, aztán egy jó lámpával jöttek az éjszakai tekerések. A csomagtartós hosszú túra még várat magára, most futok, ezt építem ki. Jó a keresztedzés, de nem szeretnék visszaromlani. Gondoltam ennyi bringázás után a futás gyermeki könnyedséggel fog menni. Jött a józanító pofon, akkorát szenvedtem, hogy az nem igaz, mindenem sajgott, majdnem feladtam...

Run fasta, eat cipőpaszta

(#70421) -Pepe- válasza Maximum1 (#70419) üzenetére


-Pepe-
tag

Nagy lökést adott az oldal is. :K Sokat olvastam, mikor még nem írtam be. Ruhateszteket, meg cipőteszteket olvasgattam. Jó ,hogy van pár idősebb futó is, aki kitartóan nyomja, ők is lendületet adtak. Visszalapozva láttam sokuk fejlődését, problémáit, megoldásaikat adott problémákra.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#70422) tomcica válasza -Pepe- (#70420) üzenetére


tomcica
Topikgazda

mar csak az uszas kell es jo leszel a triatlonra ;) (habar aaaz a kibaxott draga sport :K )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70423) #76500480 válasza -Pepe- (#70420) üzenetére


#76500480
törölt tag

Azt a kereszt edzést(pl bringa) én visszaépíteném 2023ban :K Amire megtanított az elmúlt 2 év, hogy több sportot kell űzni, amikor jön egy sérülés(kivéve a 4hetes COVID :((( ) vagy kiégés legyen mihez nyúlni. Novemberi tanulság volt számomra, traumás törés miatt 4 hét húzódzkodás kimaradt majd elkezdtem… jött a külső ferdehasizomláz. Arra a mozgásra is szükségem van. :D Lábtorésnél az evezőpadba havi szinten 300kmert belehuztam(1ev alatt ott is összejött a 3000km [kép] :B ). Grátisz: megtamogatjak a futást sebességben, távban, sérülésmentességben.

[ Szerkesztve ]

(#70424) tomcica válasza #76500480 (#70423) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Evezopad nekem is bejott :K annyi,hogy en amikor szeptembertol elkezdtem ovatosan visszaemelni a heti futos km-t a mellette levo 6x10km evezest nem bantottam,nem csokkentettem.Jovore is bent marad ;) max heti futos km + 60km evezes (ez innen mar csak laza atmozgato,regeneralo)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70425) -Pepe- válasza tomcica (#70422) üzenetére


-Pepe-
tag

Azt már soha, sok volna a jóból. Az úszás amúgy sem ment gyerekkorban. Ja, a karbongépek nem olcsó holmik.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#70426) -Pepe- válasza #76500480 (#70423) üzenetére


-Pepe-
tag

Várj ,neked még a bordád is el volt törve, valahol írtad. Adtál az élvezeteknek rendesen. Saját testsúlyos edzésen gondolkodom, meg girján.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#70427) tomcica válasza -Pepe- (#70426) üzenetére


tomcica
Topikgazda

kettlebell az nalam is van,szombat delelott befigyel :K
girija = kb, a szlavok hivjak igy felenk :DD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70428) -Pepe- válasza tomcica (#70427) üzenetére


-Pepe-
tag

Orosz találmány, nem amerikanizálom. :K Mindig így fogom nevezni, mert egész életemet dackorszakban élem és szeretem nevén nevezni a gyermeket. Már csak azért is! :DDD

Run fasta, eat cipőpaszta

(#70429) tomcica válasza -Pepe- (#70428) üzenetére


tomcica
Topikgazda

mi meg itt a deli "vegeken" kenjuk-vagjuk mindket vilagot...a nyersebb keletit es a "modern" nyugatit is...mer' muszaj ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70430) -Pepe- válasza tomcica (#70429) üzenetére


-Pepe-
tag

Még valamit észrevettem a futásaim óta. A lábfejemet irányba húzta. Eddig sem voltam csámpás, de most a nagylábujjam térdvonalba került. A tartásom is javult, holott nem végeztem gerincizom erősítő gyakorlatokat.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#70431) Agony


Agony
aktív tag

Úgy néz ki, akkor csak nálam csökkenek az évek alatt a kilóméterek. :P Na jó tavaly azért két hét kórház és három hónap "eltiltás" is benne volt a pakliba, idén meg kétszer egy hónap "eltiltás".

De annak azért örülök, hogy már gyakorlatilag 1-es pulzuszóna tetején (158 BPM) megy a 4:20 alatti tempó és a max pulzus 196 BPM-re mértem 2 hónapja, úgyhogy van tér... hátha innen sikerül tavasszal valamit gurítani. :))

Jut is eszembe tavaszi gurításról... tomcica esetleg Mártély vagy Bács-Kiskun Ultra? ;]

Start with a whisper, end with a scream!

(#70432) #76500480 válasza -Pepe- (#70426) üzenetére


#76500480
törölt tag

Remelem, hogy már nincs. Fekete cicát meg nem sajnálom ;] minek kellett a kerék alá menni a közúton, 50kmh határt sem használtam ki csak a 30at - jobb szélen haladtam, ő meg felező vonalnál szórakozott, onnan a zakózás :U Futás közben csak majdnem tapostam rá egy mókusra…. :N

[ Szerkesztve ]

(#70433) -Pepe- válasza Agony (#70431) üzenetére


-Pepe-
tag

5100km az igen! Jó nagy az átlagtempód is. Mióta futsz kb.?

Run fasta, eat cipőpaszta

(#70434) -Pepe- válasza #76500480 (#70432) üzenetére


-Pepe-
tag

Az jó nagy perecelés lehetett. Már azt hittem, hogy akkora levegőket veszel, hogy fáradásos törés alakult ki a bordáidnál. :DDD Az evezés viszont jó kis terhelést róhat ki rá.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#70435) Alg válasza -Pepe- (#70430) üzenetére


Alg
veterán

Menj ki egyszer egy jó kis technikás, szintes terepes körre ha tudsz. (Felfelé elég erőteljesen sétálni). Meglepő helyeken tud utána izomláz lenni (derék, hát, nyak...)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#70436) tomcica válasza Agony (#70431) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Meg a sebeimer nyalogatom :U ;] de az mar jo jel,ha ilyen 158km-es het befigyelt :K par ilyen honap es barmi megtortenhet.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70437) inf3rno válasza tomcica (#70424) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az evezőpad nagyon jó, itt a tesi tanszéken mondták, hogy az atletizálóknak érdemes tolni, mert azt hiszem erőteljesebben fejleszti a keringést, mint maga a futás. A vállra érdemes vigyázni, mert könnyen szétmehet tőle. Az úszásnál is ugyanez szokott a para lenni, hogy egy idő után kikopik a válluk.

Buliban hasznos! =]

(#70438) Agony válasza -Pepe- (#70433) üzenetére


Agony
aktív tag

2012-ben még egy ismerős kezdett el készülni a(z akkor még) Nike Félmaratonra, én meg soha nem mozogtam semmit komolyabban, úgyhogy gondoltam futok vele párszor, aztán akkor tartott 10K-nál és meglepve tapasztaltam, hogy elsőre simán ment... nekem... aki max a billentyűzet+egéren edzett. :D

Úgyhogy benne is ragadtam és egész jól el is voltam kb. 2018-2019-ig a napi 10K-kkal (14K már hosszú futás volt :D), aztán ahogy elkezdtem Tommal beszélgetni, akkor jöttem rá 5-6 év után, hogy lehetne ezt sokkal értelmesebben is csinálni, hogy eredménye is legyen. :U

Szóval papíron 10 éve futok, de tudatosan csak 3 éve... így belegondolva kicsit sajnálom, hogy pont az a legjobb 30-35 év közötti időszakot pacsáltam el, dehát ez van... példaképnek bármikor ott van Tom, aki bőven 40+ -ba is zavarba hozza a huszonéveseket! ;]

Start with a whisper, end with a scream!

(#70439) Studi válasza Agony (#70431) üzenetére


Studi
addikt

Ezek a táblázatok honnan vannak?

(#70440) Agony válasza Studi (#70439) üzenetére


Agony
aktív tag

Garmin Connecten bemész a KIMUTATÁSOK menübe, ott pedig FEJLŐDÉS ÁTTEKINTÉSE:
https://connect.garmin.com/modern/progress-summary

Aztán a "Szűrés a következő szerint:" résznél a fejlődés áttekintése lenyíló menüt átrakod "Csoportosítás év szerint" állásba. :K

Start with a whisper, end with a scream!

(#70441) Zozo0525 válasza Studi (#70439) üzenetére


Zozo0525
őstag

ehhez gyorsan és sokat kell futni :D

(#70442) ballazol


ballazol
senior tag

Nektek nem oldódik ki a masni a téli cipőtökön?
Annyira unom már (biztos a vízállósága miatt), hogy ezen a vacak 10km-en van, hogy 5x kell megállnom cipőfűzőt kötni...
A nyári ASICS-ommal ilyen szinte sosem fordult elő március óta.
Esetleg egyszerűen cseréljem ki a fűzőt? Még az a legköltséghatékonyabb megoldás...

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#70443) Peterhappy válasza jimpo (#70402) üzenetére


Peterhappy
őstag

+ @Hi!King, Agony:
Ufok, ufok mindenütt :D :R Óriásiak vagytok, komolyan.

@Pepe: Elképesztő, amit idén beletettél, abszolút tiszteletreméltó, le a kalappal! Szinte minden évre jut egy-egy "Hollywood-i" sztori, ami óriási motivációt jelenthet mások számára is, idén Tiéd az egyik ilyen és csak remélni lehet, hogy jövőre újabb Kollégák követik a példádat :R

@Maximum: Nagyon szépen fejlődtél Te is, főleg annak tükrében, ha alapvetően bringázol és "csak" mellette futsz. Én is így kezdtem - aztán megfordult az arány és most már a futás mellé tekerek és nem fordítva.
Célokat érdemes lehet állítani, egyetértek, annyival egészíteném ki, hogy érdemes előremutató, de racionális célokban gondolkodni. Esetleg vázlatosan egy nagyobb tervet megfogalmazni az egész esztendőre, és azon belül folyamatosan "újratervezni", esetleg kisebbekkel bővíteni. Én pl. tudom, mennyit szeretnék futni, azt nem, hogy valóban lesz-e rá lehetőségem - de pl. a havi kihívásokat igyekszem úgy megválasztani, hogy azokra legyen értelme lőni, de kelljen a plusz erőfeszítés és ráfordítás, hogy megvalósulhasson. Nem szeretek stagnálni, de van, hogy egyszerűen arra van szükség, annyit bír csak a testem, vagy hát sajnos sokkal inkább a fejem. De az esetek többségében igyekszem - egészséges keretek között - a határaimat feszegetni, a komfortzónámon túl vállalni. De eljutottam oda, hogy ha egy hónap után nem látom a fejlődést, nem dőlök kardomba.
De nem volt ez mindig így, és egy rosszul megfogalmazott cél idővel roppant demotiválóvá válhat. Szóval csak okosan a célkitűzésekkel (általánosságban, nem csak neked címezve) és hajrá, csak így tovább ;)

(#70445) parandroid válasza ballazol (#70442) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A megoldás még mindig a dupla nyuszifül. Télen-nyáron.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#70446) -Pepe- válasza Peterhappy (#70443) üzenetére


-Pepe-
tag

Nagyon köszönöm! :R Nekem meg ti adtatok erőt. :K Most már teljesen elengedtem mindent, élményfutásra megyek. Nem nézem a heteket sem, mert soha nem jön ki jól. Akkor pihenek, mikor fáradok. Előre kijelölt útvonal ugyan van, de gyakran hozzáfűzök, egy kanyart, egy egyenest. Volt, hogy a naplemente miatt fordultam rá egy útra. :)
Egy életen át lehet ezt művelni, akár csak a bringát. Jól teszed, hogy beosztod az erőd, mert ezzel az életedet is. Nincs értelem sérülésig taposni a pedált.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#70447) Studi válasza Agony (#70440) üzenetére


Studi
addikt

Ohh, hogy ez milyen egyszerű! :Y Nagyon köszi, ez igencsak jó funkció!

(#70448) Studi válasza ballazol (#70442) üzenetére


Studi
addikt

Az nem téli/nyári specifikus, hanem cipőtől függ inkább. Nekem az egyik Brooksomhoz volt nagyon fancy, egyik oldalán kék, másikon zöld fűző. Menőn néz ki, de folyton kioldódik. Dupla masni az én megoldásom. :)

(#70449) tomcica válasza ballazol (#70442) üzenetére


tomcica
Topikgazda

duplara kotom mindig :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70450) LanyUs válasza Peterhappy (#70444) üzenetére


LanyUs
senior tag

Én azt kedvelem a legjobban, amikor más tolja :) és még úgy is lehagy dombon :D Az elmúlt pár napban 10.000 kcal feletti töltési időszak volt. Lassan helyreáll a pulzusom is. Viszont a sok laza futás betonon Bondiban nem terheli a térdeim. Rekortán ide vagy oda a tempós edzéseket nagyon óvatosan kell adagolni. A laza kipihent és sérülésmentes állapotnak annyi előnye van, hogy ha hirtelen fm versenyre kellene menni, nem futnék gyengébbet, mint túledzett rendszerrel széttaposott térdekkel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.