Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69801) -Pepe- válasza emvy (#69799) üzenetére


-Pepe-
tag

Most esett le mekkora szarkasztikus voltál. Akkorát röhögtem, mert eszembe jutott 2007, mikor EKG-n voltam. 12 elvezetésesen. Kérdezi a doktornő: izgul? Mondom miből látja? Azt mondja mindjárt bevadul a készülék. A tű frankón majdnem lerepült. :D Akkora tachycardiáim voltak, hogy majdnem fibrilláltam. A doktornő szava persze nyugtatólag hatott, mert még pánikoltam is, hogy itt pusztulok el méltatlanul. Doktor úr: ne idegeskedjen! Én: doktor úr el fogok patkolni! Dehogy fog, menjen el teniszezni és nyugodjon meg szépen. Igaza lett! :D Régi szép emlékek. Aztán fordult a kocka és most már W123-as dízelhez méltóan dolgozik. Csak klattyog rendületlenül. Boldogság van? :K

Run fasta, eat cipőpaszta

(#69802) emvy válasza -Pepe- (#69800) üzenetére


emvy
nagyúr

Arra céloztam, hogy az izomfáradtsag összefügg a pulzussal, tehát mindenképpen érdekes infó.

while (!sleep) sheep++;

(#69803) tomcica válasza -Pepe- (#69800) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Atlagos napi 15km-ig biztos nem szolok,hogy eleg :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69804) norby_42 válasza -Pepe- (#69800) üzenetére


norby_42
aktív tag

Tom azt fogja mondani, ne fuss többet, ez már bőven elég

Azt már nem fogod hallani a földtől ...

Eat pasta, run fasta

(#69805) Never79 válasza -Pepe- (#69793) üzenetére


Never79
tag

A heti 80 (minőségi) teljesen jó, simán lehet már rá építeni bármit, főleg ha nem az a cél, hogy dobogóra érj, hanem örömfutás legyen. Lubics Szilvi éves szinten 4000et futott első győzelmei során (persze biztos volt mellette erősítés meg ilyesmi). Az simán hozható szerintem, ha nem sérül le az ember.

(#69806) Never79 válasza -Pepe- (#69800) üzenetére


Never79
tag

Ja mentek mint a meszes, szét is cseszték magukat öregkorukra :). A sporttudomány is fejlődik, s pont abban, hogy sokkal nagyobb hangsúlyt fektet a regenerálódásra, táplálkozásra, az információk gyűjtésére (pulzusmérésre).
A pulzusmérés meg nemcsak arra van, hogy "megmondja" hogyan fuss. Egy HRV simán megmutatja pl. mennyire vagy fáradt aznap, nem-e lappang benned valami, s máris lehet korrigálni a terhelést.Terepen pl. szerintem sokkal jobban ki lehet hozni egy egyenletes terhelést pulzus alapon, mint tempó alapon.

(#69807) Peterhappy válasza -Pepe- (#69801) üzenetére


Peterhappy
őstag

:)

Bringas balesetem volt meg 2014-ben, vallam, kulcscsontom (+bordam) tort. Gyakorlatilag tobol leszakadt a vallam.
Allok a balesetin a vizsgaloban, tartom a karom, hogy ne fityegjen teljes sokk a pokoli fajdalomtol. A horzsolasok miatt tetanusz injekciot kellett kapnom. Mielott belemszurtak a tut, a cuki fiatal asszisztens reflexbol szolt, hogy ez most picit fajni fog... frankon felrohogtem.

(#69808) inf3rno válasza Peterhappy (#69807) üzenetére


inf3rno
nagyúr

:C

Buliban hasznos! =]

(#69809) emvy válasza Peterhappy (#69807) üzenetére


emvy
nagyúr

Dehat igy van ez a Bruce Willis filmekben is :)

while (!sleep) sheep++;

(#69810) -Pepe- válasza Never79 (#69806) üzenetére


-Pepe-
tag

Ennyire tudományosba nem megyek át, maximum az élelmiszer bevitelben. Versenyre nem fogok menni, élményfutást csinálok. :K A fáradságom legjobb fokmérője a lábaimban jelenlévő egységnyi energia mennyisége. Van - > Pepe nem fáradt, nincs -> Pepe fáradt. :D

Run fasta, eat cipőpaszta

(#69811) -Pepe- válasza Peterhappy (#69807) üzenetére


-Pepe-
tag

Itt mindenkinek van egy szép régi története, amiből felépült. :C
Most meg futom hol vidáman, hol meg még vidámabban. :D

Run fasta, eat cipőpaszta

(#69812) sherlock82 válasza -Pepe- (#69800) üzenetére


sherlock82
senior tag

Szerintem egyél változatosan, sok zöldség gyümölcs, és természetesen folyadék.
Mellé azért mehet vitamin is amit úgy érzel szedned kell.
A test úgy is jelez magától ha valami sok volt neki.
Szerintem is senki nem profi hogy a grammokat kelljen számolnia.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#69813) -Pepe-


-Pepe-
tag

Mekkora igazság van ebben a videóban, magamra ismertem, mert én is így csinálom, ezért sem mérem az időt. :K
[link]

Aztán jött Tom és kergette a lelkiismeretemet, mi van, ha pite vagyok? :DDD
Tom hallod mit mond a bácsi? Ne fusd ugyanazokat a köröket mindig, tessék kimozdulni a rekortánról. :K Egyszer úgy maradsz, aztán rendszeresen balra fogsz fordulni az utcákban, meg a házon belül. ;] :DDD

Run fasta, eat cipőpaszta

(#69814) TripleB


TripleB
senior tag

Kezdésnek szembe futottam a salakpályán a megszokott iránynál, az az érdekes, hogy úgy gyorsabban is futottam. Legutóbb féltávnál megfordultam. 🙂
Örűlnék, ha újra világosodna és mehetnék terepre. Bár így is kimerészkedem fejlámpával.

A lábközépcsontoknál iszonyú fájás és nyilallás jött pár napja. Alaphelyzetben nem fáj, mi okozhat ilyen tüneteket? Túlhúztam a cipőfűzőt? Azt érzi az ember.

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#69815) stefyY válasza Never79 (#69805) üzenetére


stefyY
őstag

Pont arról olvasok, hogy ez a heti 80-as is mennyire túl van azon, amire a futók java képes. Mármint nem egyszer, hanem rendszeresen.

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#69816) parandroid válasza stefyY (#69815) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én csináltam, 1,5-2 évig, rossz vége is lett.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#69817) norby_42 válasza stefyY (#69815) üzenetére


norby_42
aktív tag

Az is lehet oka, hogy ez heti 6-8-10 óra elfoglaltság

Eat pasta, run fasta

(#69818) parandroid válasza norby_42 (#69817) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Kicsit szorgalmasabb kerékpáros ennek a dupláját szánja edzésre, de crossfitesek, gyúrósok is legalább ennyit. Van egy kolléganőm, aki evez, neki csak az evezős edzései ennyik, mellette alkalmanként fut, bicajozik, meg erősít.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#69819) Never79 válasza stefyY (#69815) üzenetére


Never79
tag

Ha én képes vagyok veleszületett jobb oldali izomsorvadással (oké én 65-75öt nyomok 1000-1500 szinttel), akkor úgy gondolom egy egészséges embernek mindenképpen tudnia kell hozni ezt a szintet. Persze nem 1 év alatt lehet elérni ezt a mennyiséget (egészségere figyelve), de nem is kell hozzá nagy erőfeszítés. Heti 6-8 óra igaz nem olyan kevés, de ha az emberek mennyi más dologgal elszarják az időt…

(#69820) #76500480 válasza -Pepe- (#69800) üzenetére


#76500480
törölt tag

De-de :K mérték azt a pulzust csak nem úgy :N csuklóra helyeztek az ujjukat és elszámolták. Volt vele munka…
Én ezzel a kcal méréssel nem vagyok elégedett okosóra fronton. Egy Garmin FR 137bpm(pulzus)FM távra jó ha számol 1100kcal-át Fenixek meg 1400-1500 körül. :U

[ Szerkesztve ]

(#69821) -Pepe-


-Pepe-
tag

105km-es hét :DD Meglett a mai 15-el. Ó, de micsoda 15 volt ez! Borzasztóan élveztem végig. Láttam birkákat, melyek tovaszaladtak Pepe láttán. Őzeket, az erdősávban, apró madarakat felröppeni a bokrokról. Később betértem egy öreg temetőbe, ahol a sírkövek felirata 18-al kezdődött, ott nyugalom szállt meg. Tovább haladva egy mezőgazdasági területre bevezető hangulatos fasor. Onnan vissza hazáig. Friss voltam, semmi fáradtság, alig maradt a tegnapi izomfájdalomból. A nap oldalról sütötte meg az útmenti faleveleket, amik élénken világítottak. A szűrt fény fák között és a távolban borongós ég, ami felül sötét, alul világos volt micsoda kontrasztot mutatott. 4 belégzés, 4 ki szinte végig, a tüdő teleszíva, fél másodper, valahol egy és úgy kiengedve. Feszültek a bordák, már nem pici lufi, hanem hőlégballon volt odabent. Gyorsítások, amiket nem éreztem, teljesen egyben volt a gépezet. A szalagok csak finoman jeleztek, de még lazábbra vettem, a lábfejjel rásegítve tompítottam. Micsoda boldogság volt végig. Az a végtelen nyugalom, ezt már nem lehet elmondani. :N Á, ha ezt, vagy még többet minden nap tudnám hozni folyamatosan... Ez már utazás, nem csak futás.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#69822) -Pepe- válasza #76500480 (#69820) üzenetére


-Pepe-
tag

Szerintem az energiafelhasználást semmivel sem lehet pontosan mérni, ebben én nem hiszek. Még laborban sem. Miképpen látnák mégis a sejtek energiafelhasználását? Ráadásul melyik sejt? A karban lévő, a combban, vagy a vádli? Mikor ezek megvannak jöhetne a kimért izmok összesítése és feldolgozása. Ez képtelenség. Aztán lehet, hogy ostobaságot írok...
Ráadásul minden ember egyedi, más energiafelhasználással, keringéssel, anyagcserével.
Értem én, hogy a bőrre teszik az érzékelőt, de szerinted csak ennyi lenne? Az izomzatba kellene beleaplikálni, a szívről még nem is beszéltem. Az agy pl. gondolkodásnál tud sokat fogyasztani.
Az órára értettem, hogy nem olyan precízen mérték, nem voltak ilyen grafikonok, szépen tagolva, amiket kitesz ide egy-egy ember. Nálam az élmény az első.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#69823) tomcica válasza -Pepe- (#69821) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:C :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69824) emvy válasza -Pepe- (#69822) üzenetére


emvy
nagyúr

Pedig peldaul konkretan abbol 100%-osan meg lehet allapitani, hogy
- mennyi CO2-t lehelsz ki
vagy
- mennyit eszel

while (!sleep) sheep++;

(#69825) tomcica válasza -Pepe- (#69813) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Laza napokon megforditom a kort ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69826) -Pepe- válasza emvy (#69824) üzenetére


-Pepe-
tag

Azt értem, csak oda meg maszk kell és komoly műszerpark, ami sportorvosnál van. Én az órát nem tartom olyan nagynak, mint az említett sportorvos által kimért eredményeket.
Az energiafelhasználásra értettem, szerintem az mérhetetlen, csak saccolható. Még a belek is dolgoznak, ahogy továbbítják a salakanyagot. Abban az esetben, ha erre van egy konkrét cikk, ami cáfolja és órával pontosan lehet mérni, szívesen elolvasom, linkeljétek. :K

Run fasta, eat cipőpaszta

(#69827) norby_42 válasza parandroid (#69818) üzenetére


norby_42
aktív tag

Nem azt mondom, hogy lehetetlen, de nem mindenkinek fér bele ennyi (tudom, arra nincs időd, amire nem akarod, de pl. nem véletlen futottam éjszaka az első pár évben)

Eat pasta, run fasta

(#69828) stefyY válasza -Pepe- (#69821) üzenetére


stefyY
őstag

Gratulálok! Jövő héten mehet a repeta. :R :DDD

#69819 Never79: Te szélsőséges eset vagy, ellenben nagyon jó példa és igen, "az emberek mennyi más dologgal elszarják az időt…" :R

#69817 norby_42: Ezek szerint ritka önző ember az, aki ennyit magával foglalkozik...? :B :D

#69816 parandroid: Rossz vége...? Sérülés?

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#69829) -Pepe- válasza Never79 (#69819) üzenetére


-Pepe-
tag

Ezek fényében a tiéd nagyon szép teljesítmény. :R

Run fasta, eat cipőpaszta

(#69830) Peterhappy válasza #76500480 (#69780) üzenetére


Peterhappy
őstag

Erre meg elfelejtettem reagálni, eszméletlen szép futás, húúú nagyon irigyellek ám!
Gratulálok!!! :R

(#69831) -Pepe- válasza stefyY (#69828) üzenetére


-Pepe-
tag

Köszönöm, de helyre kell magamat állítani. Nem tudom így meddig bírom. A sérülés engem is utolérhet, nem hazárdírozok. Erre szívesen szakítok időt, mert amellett, hogy az egészséget szolgálja ki is kapcsol. Én magam vagyok, már nincs családom, így áldozok rá. Többet is mennék, mert nem unom, csak azok a fránya lábfáradások. Na, de nem adom fel, mert az elején a 6km-be is bele kellett sétálnom. Fejben soha nem volt baj. Későn kezdtem sajnos, ha visszamehetnék az időben, jól képentörölném magam. :DDD
Te is nagyot fejlődtél az utóbbi időkben a hosszú versenyekkel.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#69832) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Én előrehoztam az ezüst vasárnapot, második legjobb 5K, 15K, 20K és FM.
10K-n csak harmadik idő.
Futottam egy tempós 5km-et, utána kivételesen nem megálltam, csak sétáltam 250 métert, majd kocogás, 10km-től megint 5km tempósabb. Utána már muszáj volt megállnom egy percre, kellett a hard reset.
A hazafelé út vérpisilős-nyögvenyelős volt, FM után kellett megint egy kis séta és 23km-nél mikor telefonhívást kaptam, hálás szemmel tekintettem a hívóra.

Mindezt éhgyomorra, úgy, hogy a minap megihlettetek az időszakos böjttel, úgyhogy csütörtök este újrakezdtem, egyelőre 16/8-cal. Igyekszem minden nap, vagy közel minden nap tartani, aztán néha beiktatni hetente legalább egy húzósabb napot (22/2, 24/0).

Délután még ráment egy könnyed 90perces görgőzés, csak a miheztartás végett :)

Úgy fest, eléggé átalakulnak a mindennapjaim, zömében nem lesz lehetőségem, csak hétvégén futni. Azért igyekszem becsülettel.

(#69833) parandroid válasza stefyY (#69828) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Plantar fasciitis. Doki szerint egyértelmű, és tipikus túlterhelés. Kb 2 év kellett, hogy rendbejöjjön, de ha jobban terhelem, még mindig ott van, bár szerencsére már sima nyújtással kezelhető.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#69834) Peetta14 válasza -Pepe- (#69831) üzenetére


Peetta14
tag

Heti 100km nem az egészségről szól, ne áltasd magad.

@Peterhappy grat a futáshoz! Kemény, hogy a tempó itán még volt lendület, nem is kicsi. Én tegnap 10km tempot szerettem volna futni, 3 km bemelegítés után a 7. gyors km-t követően hazamentem. Egyszerűen se a tempót nem tudtam tartani, se tovább nem nagyon akart menni. Van ilyen, lesz majd jobb :)

(#69835) Peterhappy válasza Peetta14 (#69834) üzenetére


Peterhappy
őstag

Köszönöm. Nagyon hálás vagyok Neked, hogy "megmutattad" ezt a pályát, nagyon szeretem.
A múltkor pedig a Gyerekekkel is végigsétáltunk rajta, imádták.

22:44 lett a második 5km-em. Én is meglepődtem, kevésbé volt nyögvenyelős, mint az első 5km, igaz nem is kellett négy forgalmas úton átkelnem közben.

22:06 lett az első, nem tudtam teljesen ráközelíteni, nem is értem, miért.
SAUCE kiegészítőt használok, nem tudom ismeritek-e, bedobom tippként.

1.

2.

(#69836) ladybug


ladybug
őstag

Mielőtt elindultunk otthonról, elmentünk futni. 8, 02 km lett. (Borzalmas statisztikával, de nem ez a lényeg)
Utazás közben ránéztem a Garmin Appra. Heti táv, 26,9 km.
Mondom páromnak, hogy ha már itt vagyunk Hollandiában, legyen meg az első futással a heti 27 km. Fussunk már 100 métert.
140 m lett, biztos, ami biztos.

Elégedett elmentünk vacsorázni. Most épp néztem Stravan, hogy mit ír. Erre a heti távom 26,99 km lett. :U Bááá :Y
Tanulság: a Garmin erősen kerekít, a Strava pedig a kegyetlen valóságot mutatja. Sebaj, így marad.

Peterhappy: Szuper. Gratulálok.

[ Szerkesztve ]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#69837) norby_42 válasza stefyY (#69828) üzenetére


norby_42
aktív tag

Nem mondom, hogy önző. A többieknek van más (nelik) fontosabb dolguk.

Eat pasta, run fasta

(#69838) norby_42 válasza ladybug (#69836) üzenetére


norby_42
aktív tag

Hasonló helyzetben Pepe-t elküldtük futni papucsban-pizsiben :)

Eat pasta, run fasta

(#69839) ladybug válasza norby_42 (#69838) üzenetére


ladybug
őstag

Upsz, nem hoztam papucsot.
Amúgy meg a semmi közepén vagyunk. Teljes sötétség van.
Meg különben is. Így marad. :P

És Pepe elment?

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#69840) -Pepe-


-Pepe-
tag

Még vagyok, de mára már nincs beütemezve futás. Holnap sem, pihenőnapot veszek ki. Majd kiötlöm mennyi legyen, ami elég. :D Én is terveket fogok szőni, nem ám összevissza. Peetta14 már lebeszélt, hogy ne áltassam magam. :O
Pedig lábaim visznek előre.
Pizsamám nincs, gatyában alszom. Az ám, gatyás, félmeztelen futás még nem volt éjszaka. :B

Run fasta, eat cipőpaszta

(#69841) Peterhappy válasza ladybug (#69836) üzenetére


Peterhappy
őstag

Koszonom szepen :)
"Fuss ki a konyhaba/furdobe es vissza. En anno egy hulye mezei Xiaomi Mi band 1-gyel lettem lepesmanias, volt hogy 23:00-kor vettem eszre, hogy tobb mint 1000 lepes hianyzik es az etkezoasztal korul setaltam haromnegyed oran at, olvasas kozben.
Aztan azert szakadt meg a majdnem 500 napos sorozatom, mert vendegsegbe mentunk szilveszterre es nem vittem toltot es 7992 lepesnel (vagy 7993?) lemerult az a vacak :D

(#69842) ladybug válasza Peterhappy (#69841) üzenetére


ladybug
őstag

Szerencsére mániás nem vagyok. Ritkán figyelem, hogy mennyi a heti vagy havi mennyiség. Ilyenkor általában Péter beszél belőlem. Ő a perfekcionista kettőnk közül.

A lemerült óra egyébkènt iszonyat bosszantó tud lenni.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#69843) norby_42 válasza ladybug (#69839) üzenetére


norby_42
aktív tag

Szerintem ő sem, nem vagyok nagy rábeszéló :F

Eat pasta, run fasta

(#69844) ladybug válasza norby_42 (#69843) üzenetére


ladybug
őstag

Ez legyen a legnagyobb jellemhibád. :R
Ha elég ravaszul tálalod a mondanivalódat, akkor talán rá tudsz venni embereket ilyen ötletekre.

Peterhappy: Egy max. 9 m2-es kabinban vagyunk. Igazi kis cukkerborsó, de nagy mozgásra nem alkalmas.
[link]

[ Szerkesztve ]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#69845) Peterhappy válasza ladybug (#69844) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ez zsenialis! Soha nem lattam meg ilyet.
Es amugy 12 meter, ha korbesetalod ;)

(#69846) Zozo0525 válasza Peterhappy (#69835) üzenetére


Zozo0525
őstag

Ez tök jó Köszi :R

(#69847) tomcica válasza Peterhappy (#69832) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R :C komooooly

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69848) tomcica válasza ladybug (#69836) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Remelem azert az etteremben korozve meglett az a hianyzo 10 meter ;] :P

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69849) tomcica válasza -Pepe- (#69840) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Miert nem lepsz vissza biztos,ami biztos es teszel bele azokon a heteken intenzivebbet
pl:
<70km-es het benne egy 5km felmero 90%-on (kb erzesre ugy,mintha 10km-ig kellene tartani),ezen a heten lenne a legrovidebb hosszu futasod 10km (lazarol kozepes)

80km-es het = kis fokozo tempo(3-6km),kozepes hosszu futas 14km laza,de terepen

80km-es het = hosszabb fokozos tempo(5-8km),rovid hosszu futas 12-14km laza

100km+ het = minimalis intenzitas(3-4km tempocska),csak laza km gyujtes,ezen a heten lenne a leghosszabb hosszu futasod 15km+ laza

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69850) tomcica válasza ladybug (#69844) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Lehet ott mozogni csak mas jellegut :P tantra joga haladoknak :DD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.