Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70051) jimpo válasza inf3rno (#70046) üzenetére


jimpo
aktív tag

Mi számít olcsónak... :F
Nekem ilyen forró-levegősöm van BlitzWolf BW-AF1 = Blitzhome BH-AF1 29 ezer körül vettem anno, egy hónapja is annyiért vesztegették azt hiszem.
Az enyém két éve megvan, nagyon pazar. Bár a használat mostanában kimerül némi Alaszkai Tőkehal sütésében :B Az legalább 11-12 perc alatt átsül benne. :C Mellé rizs zöldséggel, meg egy kevés csirkemell. :K Fűszerezni szigorúan utána szoktam a halat, ugyanius féltávnál mindig fordítok rajta egyet. Ha nem így teszek akkor durván a rácsra ragad. :((( Egy helyre megy úgy is, egy pár spricc olivaolaj még rá oszt csókolom. :DDD

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#70052) Peterhappy válasza margithid (#70050) üzenetére


Peterhappy
őstag

Gyengébb. A Kayano a csillapítás tekintetében a kategóriakirály, a GT-1000 a legalsó szint. Közte a GT-2000 és van most már GT-4000 is, nem tudom, az közéjük ékelődik-e, vagy valami mást is tud.

De épp a kisebb csillapítás miatt könnyebb, pörgősebb cipő, mint a Kayano. Bár nekem abból 26-osom van, a reális az lenne, ha a GT-1000 (11)-t Kayano 29-cel vetném össze, csak hát olyanom nincs.

(#70053) Peterhappy válasza Peterhappy (#70052) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ahogy nézem, az 1000 és 2000 8mm dropos, a Kayano 10mm.
A 1000 és 2000 közötti különbség minimális, jellemzően anyaghasználatból fakadó.

(#70054) bandus


bandus
veterán

megadta magát a petz tikka lámpám (benne hagytam az elemet és kifolyt :( ), jött most szembe veletek valami bestbuy cucc?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#70055) Peterhappy válasza jimpo (#70051) üzenetére


Peterhappy
őstag

Srácok a BB totyikban a Princess sütőit szokták javasolni, mint ár/érték arányban a legjobb.
A linkelt példány 5.2l-es, elég baráti méretű, kóddal most 23k alatt megáll.

Csak megosztom az infot, én nem ismerem, sőt, soha nem használtam még ilyen kütyüt.

(#70056) Zozo0525 válasza Peterhappy (#70055) üzenetére


Zozo0525
őstag

köszi :)
mi az a BB topik?

(#70057) itouchfan


itouchfan
senior tag

never79: gratula a vérkörhöz, láttam Stravan! :R

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#70058) margithid válasza Peterhappy (#70052) üzenetére


margithid
veterán

Érdekes, nekem a cumulus 23 és a pega 38 is puhábbnak tűnik mint a kayano 28. Nem mintha ez utóbbi nem lenne elég :)

[ Szerkesztve ]

(#70059) Peterhappy válasza Zozo0525 (#70056) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ez [link] :)

@Margithid: Haaaaat... Passz... Pega-bol csak trail3-m van, Cumulus-t soha nem hasznaltam. De lehet, hogy egyenje valogatja + nem mindegy, hol, min futsz.

[ Szerkesztve ]

(#70060) Zozo0525 válasza Peterhappy (#70059) üzenetére


Zozo0525
őstag

:) ja köszi :C

(#70061) Never79 válasza Peetta14 (#69997) üzenetére


Never79
tag

Gratulálok jó kis tempó :C

(#70062) Never79 válasza Peterhappy (#70040) üzenetére


Never79
tag

Gratulálok :R

(#70063) Peterhappy válasza Never79 (#70062) üzenetére


Peterhappy
őstag

Koszonom :R

(#70064) Chuck Norris válasza Peterhappy (#70063) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Én is gratulálok és Never79-nek is!

(#70065) Zozo0525 válasza Never79 (#70062) üzenetére


Zozo0525
őstag

GRATULÁLOK! :R

Reggeli futás ma nem az igazi feltámadott a szél. előttem egy nagy ágat tört le a fáról gyorsan inkább feladtam :D majd estefelé folyt köv.

[ Szerkesztve ]

(#70066) tomcica válasza Zozo0525 (#70045) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Dehogy OFF :N ha az uzemanyagot futasra/sportra vagy csinos lanyok/nok hajkuraszasara hasznaljatok el,akkor az itt sosem off :DD se la vie

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70067) tomcica válasza Peterhappy (#70040) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R bravoo,PB az PB :C tessek megunnepelni,nem sok dolognak orulhet az ember ugy tisztan szivbol,minden masodlagos erdek nelkul,nos a hobbifuto PB-je viszont ilyen...csak a tied,nem fizetnek erte,mas nem tudja helyetted megcsinalni,es nem is lehet mashoz hasonlitani.
Szoval valoban orulunk VIncent van :D

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70068) tomcica válasza Peterhappy (#70040) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Regi vicc jut eszembe,ahogy ez osszejott most neked.
Hentes felesege szul,a falu vicces dokija kiszol a szuloszobabol az aggodo ferjnek:
- 3kilo 10deka,maradhat?
;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70069) tomcica válasza -Pepe- (#70042) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Aki eloben lat inkabb Owen Wilson-t mondana,plane most hogy igy el van engedve a hajam (Martely 6oras korozore volt lenyirva valamikor februarban :P )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70070) Peterhappy válasza Never79 (#70062) üzenetére


Peterhappy
őstag

Most nézem csak, 10:41:17 :R
Szívből gratulálok!!

Nekem a "szakmai" csúcs a Vérkör, amit egyszer az életben szeretnék lenyomni. Nem ma lesz. :N

(#70071) Peterhappy válasza Chuck Norris (#70064) üzenetére


Peterhappy
őstag

Köszönöm :R

@Tom: Neked is :R
Mennyire jó gondolatokat írtál le! Nagyon igazad van.

(#70072) Peterhappy válasza tomcica (#70069) üzenetére


Peterhappy
őstag

:D Autogramot is szoktál osztogatni?

Úgy 15 éve voltam egy haverommal focizni. Rajta kívül senki mást nem ismertem. Mások sem engem. Az egyik srác teljes mértékben meg volt győződve arról, hogy a Barátok Közt egyik szereplője vagyok - a mai napig nem tudom, kire gondolt :D - nem tudtam róla meggyőzni, hogy nem. Nagyon jól "tudta", hogy azért tagadom, mert kerülni akarom a feltűnést.
Úgyhogy végül ráhagytam és meséltem neki kulisszatitkokat a forgatásról, a stábról, meg hogy milyenek a színészek, ha épp nem forog a kamera stb. :)

(#70073) sherlock82


sherlock82
senior tag

Gratula mindenkinek a jó teljesítményhez.
Nekem reggel 8 kor ebben a korrekt északi szélben annyira nem esett jól az a 2 - 3 fok. :D
A futás annál inkább.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#70074) tomcica


tomcica
Topikgazda

[link]
Ha valaki NASA kabatot keres,ez jofele ,es most le van arazva :K

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70075) tomcica válasza Peterhappy (#70072) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70076) Never79 válasza Chuck Norris (#70064) üzenetére


Never79
tag

Köszönöm Zozo0525, Peterhappy nektek is!

Reggel fél 7kor indultunk, sötétben, és sötétben is értünk vissza. Azt hittük, csak egy-két helyen lesz nagyobb sár, de Gánt után már főleg zöld, zöld +, illetve Kőhányás előtt és után Várgesztes, és környéke dagonya volt. Sokat kivesz az ember erejéből ez. A munkagépek is el kezdték szétbas*ni az utakat. Mária árokba majdnem belezuhantam, egy helyen belecsúsztam egy hatalmas pocsolyába kb. bokáig, egyszer meg estem, de komolyabb bajom egyszer sem volt. A felétől folyamatosan esett az eső, az utolsó VK pont utáni szakasz azért szar volt fejben, illetve a Gánt utáni sunyin emelkedő kavicsos is. Többször szarakodott a térerő a köd miatt is azzal is elment az idő, szóval ebben még van bőven tartalék. Ettől függetlenül nagy kaland volt, kifejezetten élveztem végig, néha megborultam picit, de hogy nem egyedül voltam, nagyon sokat segített. Érdekes volt ilyet tapasztalni, hogy egyik percben hát ez most nem megy, de azért fussunk, 10 perc múlva meg de kurva jó futni érzést.

Őszinte leszek, kicsit alábecsültem a Vérkört, mert hogy 77-ben van 1700-1800 szint, én meg már 50-ben szedtem össze ennyit, de mégis, azért más mikor az ember 7-8 órát fut, és még arra rá kell tenni 2-3 órát. De tényleg örülök, hogy állóképességben semmi bajom nem volt, az izomzatomat éreztem csak, ettől függetlenül az utolsó kilométerekben is tudtam futómozgást produkálni.

Szerk.: érdekes, mert nekem eddig sosem dagadtak be az ujjaim a kezemen, most eléggé lufikezű voltam, pedig nyomtam a sót rendesen. Meg kell a kesztyű vagy valami, ami melegíti a kezet. Eddig ezzel sem volt bajom, persze hidegben eddig csak max 3 órát futottam.

[ Szerkesztve ]

(#70077) norby_42 válasza Peterhappy (#70040) üzenetére


norby_42
aktív tag

Szóval úgy futsz PB-t, hogy csak hétvégente ért rá?

Grat! :R

Eat pasta, run fasta

(#70078) tomcica válasza Never79 (#70076) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70079) norby_42 válasza Never79 (#70076) üzenetére


norby_42
aktív tag

Nagy grat!
A gatya idő elég erős szorzó :C

Eat pasta, run fasta

(#70080) Peterhappy válasza Never79 (#70076) üzenetére


Peterhappy
őstag

Óriási, gratulálok! :R

@Norby: Igen, a múltkori előrehozott ezüstvasárnap után most aranyszombatot tartottam :) Könnyű dolgom van, míg Ti futtok eleget és konstans pörgésben vagytok, én rá tudok pihenni a hétvégi futásaimra :)

(#70081) ladybug


ladybug
őstag

Hátha valaki szeretne még futós cuccokat venni: [link]

[ Szerkesztve ]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#70082) -Pepe- válasza Never79 (#70076) üzenetére


-Pepe-
tag

Ennyit lefutni! Szép volt. :C Nem is tudtam, hogy te is ultrás vagy.
Mennyit ettél útközben és mik voltak azok? Pihentél is közben, vagy egyben futottad le?
Kíváncsi ember vagyok, meg úgy tanul a gyerek, ha kérdez. :D

Run fasta, eat cipőpaszta

(#70083) -Pepe- válasza ladybug (#70081) üzenetére


-Pepe-
tag

Katica te hogy állsz ilyen időben a futással? Én arra tippelek, hogy nekilendülsz egy félmaratonnak ilyen csodás időben, ennyi szép cipővel a gyűjteményedben. :K :D

Run fasta, eat cipőpaszta

(#70084) Never79 válasza itouchfan (#70057) üzenetére


Never79
tag

Jaj most vettem észre, köszi :).

Meg mindenkinek köszi :R

-Pepe- : nem tartom magam ultrásnak, csak szeretek az erdőben futni, meg kíváncsi vagyok a határaimra.
Csoki, kókuszrúd, illetve holland waffel képviseli nálam a nem űrkaját, az űrkaja meg gu gél és squeezy por. Ilyenkor inkább a szilárad kellett, mert az ember nem kívánja annyira a folyadékot. 2 helyen volt kitéve csomag 30nál, illetve 45-nél, és egy ismerős várt és segített 65-nél. Sok cucc volt, inkább többféle, és amit abban a pillanatban kívántam azt vittem tovább. 35-nél, illetve 65-nél teáztunk egyet az nagyon jól esett ebben az időben, és 2 fél literes kóla is elfogyott. Meg úgy 5 liter folyadék kb. még mellé, sós iso/szénhidrát iso képében.

Chuck Norris: Vulkán túra hogy sikerült? Sokan voltak?

(#70085) margithid


margithid
veterán

Ma én is mértem az időmet.
14:38 km 01:19:35 alatt, 05:32 az átlag km.
Tudom, hogy ez nem egy nagy teljesítmény, nem is erőltetem meg magam annyira, kellemes tempó ez nekem. Lehet egyszer majd futok egy fullasztósat, hogy mégis mit bírok :)
Ja és este ilyenkor még megyek 1-1.5 óra sétára is. Jól esik :)

(#70086) tomcica válasza Peterhappy (#70072) üzenetére


tomcica
Topikgazda

[kép]
Ekozben Zentan :DDD

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70087) tomcica válasza margithid (#70085) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Tolsz 4-5nap ilyen epitkezest (+ a setaid) es tolsz egy 10km-t eloszor 5:20-on...addig csinalgatod igy amig kenyelmes nem lesz a 10km 5:20-on (annyira kenyelmes,hogy ugy erezd meg egyszer meg birnad csinalni) akkor fogod es gyorsitod 5:15-re...fel lehet igy is lepkedni a letran.
A normalis epitkezest nem cibalod,nem gyorsitod...csak hagyod ilyen 5:30 kornyeken :K
Turelem kell hozza,de mukodik ez is ;)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70088) margithid válasza tomcica (#70087) üzenetére


margithid
veterán

-igazából a távot akarom feltolni 20-ra majd, azt stabilan nyomni 2 naponta és majd ott faragni az időn.
De mondom, kényelmes ember vagyok, alapvetően a jól eső érzésért csinálom.
Régen 1 órán belül futottam a 12 km-t, azt valahogy nem élveztem :)
Igaz nem is jó cipőben futottam, ez is számít, azt el kell ismerni :R

(#70089) Peterhappy válasza tomcica (#70086) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ruhában fel se ismerlek ;) ;]

(#70090) Peterhappy válasza margithid (#70085) üzenetére


Peterhappy
őstag

Rosszul tudod.
:R

(#70091) margithid válasza Peterhappy (#70090) üzenetére


margithid
veterán

Köszi
Úgy értettem itt a topikban.
Te is eszméletlen időket mész!

(#70092) tomcica válasza margithid (#70088) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Lepcsoben gondolkozz fel-le...egyik alkalom 15km masik alkalom 20km...ne egybol 20-20-20 :N
A 10km picit feszesebb viszont segit majd a jovobeli dolgokon ;)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70093) margithid válasza tomcica (#70092) üzenetére


margithid
veterán

Persze, módjával akarom.

(#70094) ladybug válasza -Pepe- (#70083) üzenetére


ladybug
őstag

Futok én is, de ezen a héten csak 27 km jött össze. Hétközben sötétben, munka után tudok futni.
Jelenleg örülök, ha 10 km-re van időm.
Talán a karácsonyi szünet jobb lesz. Itthon leszek 1 hétig.
A félmaraton még kicsit várat magára. Ahhoz hosszabb távok kellenének.
Márciusra tervezem félmaratoni távot lefutni itt, Frankfurtban. Addig még van idő készülődni.
Pár hete a lépésszámon dolgozok. Egész jól haladok.

Amúgy az új cipők széoen sorakoznak és várnak türelmesen. Ilyen trutyiban nincs szívem felvenni őket.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#70095) Alg


Alg
veterán

Mi bandus kollégával mentünk ma egy dimbes- dombos 17km-t 390m szinttel. A széltől szerencsére nagyrészt védve voltunk illetve végig aszfalton mentünk - volt pár rész ami elég rendesen lefagyott, de amúgy szép időnk volt, és egy picit már havas volt a táj is. A lassú átlagtempót úgy döntöttünk ráfogjuk a jeges útra :DDD Nekem így ~58km-re jött ki ez a hét, plusz kb. 80 perc Zone2 bringázás mellé, 6 nap edzés 1 pihenőnappal.

Peterhappy, Never79: Gratz! :Y :R

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#70096) Zozo0525 válasza Peterhappy (#70089) üzenetére


Zozo0525
őstag

ez magaslabda volt :D :D :D

(#70097) Peterhappy válasza margithid (#70091) üzenetére


Peterhappy
őstag

Köszönöm szépen. Ez azért van, mert sokkal kevesebb lehetőségem van futni október óta, ezért a tempósabb futásokat helyezem előtérbe. Főleg most, hogy sokat görgőzöm alacsony pulzustartományban (és emiatt igyekszem a felsőbbekben futni).

Most visszanéztem, az utolsó kellemes tempós futásom (amilyen a Te maid volt) 05:49-es átlagú volt és csak 12km. Ez átlagra is, mennyiségre is elmarad a mai futásodtól ;)

Azt tudom, hogy egy éve még ezt a távot és tempót egyaránt elképzelhetlennek tartottam. Megkockáztatom, a mai lakosság 98%-nál gyorsabb vagy :K
Ez pedig egy "szaktopik", itt futóbolondok vannak, többségünk a Földről, néhányan azon kívülről.
De én is csak a baráti körben vagyok jó informatikus és értek mindenhez (egy kicsit). Amint benézek egy szaktopikba, egyből rá kell jönnöm, hogy a tudásom, ami elégséges a környezetem kütyüinek megszakértéséhez/megjavításához, édeskevés egy ottani belépő szint eléréséhez is.

És azt még tegyük hozzá, óriáspacsi mindenkinek, aki ilyen decemberi időjárásban képes futócipőt húzni és kimenni egy nagyobbat morzsolni :R

@Alg: Köszi, én is gratulálok Nektek, komoly menet lehetett!

[ Szerkesztve ]

(#70098) Alg válasza Peterhappy (#70097) üzenetére


Alg
veterán

Nem tudom a héten mi történt amúgy, de valami beakadt, kezdem úgy érezni magam mint Pepe, éppen hazaértem az előző futásból de már mennék megint, mondjuk legszívesebben valami erdőbe ki a városból... de az jövő hétvégig esélytelen.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#70099) -Pepe- válasza Alg (#70098) üzenetére


-Pepe-
tag

:Y Ez a beszéd! Ma olyan könnyedén nyomtam egy 16.5km-t, hogy az már pihentető volt. Úgy éreztem, mintha egy könnyű séta lett volna. Valami áttört bennem, mert egyre jobban megy. Aztán egy 1100m Lidl futás jó tempósan. Hazafele a szatyromban 2 kiwi és három sárga krumpli. Azokkal is megküldtem az 1100m-t hazafele.
Én meg egy nagyvárosban este, szakadó esőben. Mikkor a pocsolyákban visszaverődnek a nagyváros fényei. Villódzó neoncsövek, sétáló robotok. Hopp ez már a szárnyas fejvadász. :DDD Szóval igen, elsuhanva a kivilágított kirakatok előtt, át a zebrán az elvakító fényszórók előtt.
Szemüvegem esőcseppes lencséin megcsillanna a kandeláberek sárgás fénye. Kell ez Pepének? :K :K

Run fasta, eat cipőpaszta

(#70100) Chuck Norris válasza Never79 (#70084) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Azon mindig sokan vannak de ez is adja meg a hangulatát, volt néhány ismerősöm inkább beszélgetősre vettem legalább a felét minthogy megszakadjak. A meg végén kapkodnom kellett, hogy beérjek 7 óra alatt.
Amin mindig elcsodálkozok, hogy ezek a profi futók, hogy a francba tudnak menni lejtőn lefele mintha nem lenne brutál sár, szikla meg avar ami alatt nem lehet tudni mi van, úgy húztak el mellettem mintha csak álltam volna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.