Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70751) norby_42 válasza ladybug (#70746) üzenetére


norby_42
aktív tag

Együttérzek, feleségem ma járt először a lépcsőházban, két hete szenved.

Eat pasta, run fasta

(#70752) norby_42 válasza Peterhappy (#70740) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ügyesek vagytok!

(Azért szerintem fontos, hogy a nagylányod érezze, ettől nem lesz kevesebb. Van, akinek nem való a futás még a verseny)

Eat pasta, run fasta

(#70753) Alg


Alg
veterán

No, mivel holnap már 100% hogy nem megyek futni, a tegnapi futással lezártam az évet, valahogy így néz ki:

Cipőket nézve: 680km belement a NB Fresh Foam Higher-be, 135 az Endorphin Shift-be, 40 az Endorphin Speed-be, és 20-20 a két terepcipőbe: Xodus Ultra illetve Dynafit Feline. Némi apró még a régi Newton Fate-be meg Adios Boost-ba.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#70754) itouchfan válasza Alg (#70753) üzenetére


itouchfan
senior tag

Gratulálok!
Leírom akkor én is, hogy nekem a futás 580 km, 5700 M szinttel lett de ez igazából július-augusztus óta jött össze, előtte elvétve voltam csak (még ennél jobban is elvétve, igen). De nálam alapvetően a bringa az elsődleges sportág, amiben 6450 km távolságot tettem meg ebben az évben, 58.000 M szinttel (monti, outi vegyesen). Jövő évre vonatkozóan nagy terveim lennének a bringával kapcsolatban (ősszel érkezett új monti is hozzá :B ), de nem igazán tudom és nem is akarom elengedni a futást sem már, mert a terepfutást borzasztóan megszerettem, úgyhogy nagyon vaccilalok, hogy hogy tudnám összehozni a kettőt, de egyelőre nem sikerült igazán jó megoldást kitalálnom. Még gondolkozom. Mindenesetre gratulálok az itt említett eredményekhez és egészséges futásban gazdag 2023-at kívánok mindenkinek! :R legtöbbször csak read only vagyok de azt nagyon szorgalmasan és lelkesen teszem, ez egy nagyon jó kis topik valóban! :R

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#70755) Peterhappy válasza norby_42 (#70752) üzenetére


Peterhappy
őstag

Nemnem, semmiképp, ezt Ő is tudja. És Ő másban viszont nagyszerű - és ezt is tudja, éreztetjük vele.
Jobbulást a Feleségednek!

(#70756) Chuck Norris válasza Never79 (#70697) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Nagyon látszik, hogy ha így megvan minden apró részlet akkor hosszasan rákészültél az egészre, ezért is tudott megjönni az az érzés, hogy igen most lettem valamit az asztalra. Ki kell ezt élvezni ezt mert elég kevés ilyen alkalom adódik, viszont legalább ezek megmaradnak mindig :C

Tavasszal jó pár év után lesz ismét Iszkiri, annak ellenére, hogy ~110km az egyik legkönnyebb 100-as, gyere el, simán le tudod nyomni, legalább ekkora élmény lesz mint a VK volt, ha nem nagyobb.

(#70757) TripleB válasza Gergőke88 (#70745) üzenetére


TripleB
senior tag

A dunakeszi Nike üzeltébem ugyanazt vettem 23 e Ft-ért, vannak eltérések rendesen.

A Bókay-kör annyira süppedős volt, legutóbb, hogy nem értettem, miért nem haladok. 😃

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#70758) Gergőke88 válasza TripleB (#70757) üzenetére


Gergőke88
addikt

Itt a női volt annyi, de az 46-os méretben nem volt…

(#70759) sherlock82


sherlock82
senior tag

Tegnap úgyéreztem hogy ma már szabadnapot adok magamnak, de nem volt kegyelem ma reggel sem és útra keltem, és laza 5:06 tempójú 4 km - el zártam az évet.
A héten kifejezetten aktív voltam 30 és fél km - t szedtem össze.
Remélem új évben is megmarad ez a lendület.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#70760) tisn


tisn
addikt

4700km bicaj
878km futas (+ a mai 5 majd)
sajna januar februar es reszben marcius is kiesett terdinjekciozas miatt :(

melle szamtalan foci, kondi, uszas

nem rossz egy dagitol :)

de volt mar jobb evem is sajnos.

(#70761) #76500480


#76500480
törölt tag

Futásban és minden másban Boldog Új Évet kívánok Mindenkinek.🥂 2023. :D

Szerintem én zárom a szezont.

[ Szerkesztve ]

(#70762) norby_42 válasza Peterhappy (#70755) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ebben biztos voltam :K

Eat pasta, run fasta

(#70763) norby_42


norby_42
aktív tag

Nektek is legalább ilyen futós 2023-at kívánok, célokat és eredményeket egyaránt!

Nekem ez egy nem kiugró év, de jólesett , és megcsináltam mindent, amit akartam. (Az október különösen erős volt, 235 km/5000m szint, akkor volt az 50km is)
link

[ Szerkesztve ]

Eat pasta, run fasta

(#70764) sherlock82


sherlock82
senior tag

B.U.É.K. Mindenkinek!

Sok km - t kívánok balesetmentesen! Futva, és bicajon is!

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#70765) HKorn válasza norby_42 (#70763) üzenetére


HKorn
addikt

Km-re és időre is pontosan ugyanannyit futottunk idén, nálam 1415km lett a vége 159 óra 40 perc.
Csak te "kicsivel" több szintet mentél, nekem csak 5700m lett :) Gratula!

BÚÉK mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#70766) tomcica


tomcica
Topikgazda

BUEK banda... :K :C gratula mindenkinek aki tulelte az evet (haba' messze meg az ejfel ;] :P )
jelszo: "train hard,party harder"

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70767) -Pepe-


-Pepe-
tag

Ma a 10km-el, 2341km lett az idei év. Belül a kicsi én felkiáltott és örült. :D
Jó egészséget és sok futásban megtett kilométert kívánok minden fórumozónak az elkövetkezendő esztendőre!

Run fasta, eat cipőpaszta

(#70768) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Gratula mindenkinek, szépeket mentetek idén!

Csináltam én is egy ilyen velo grafikont, köszi a tippet!

Ami meglepett, hogy ahhoz képest, hogy mennyire háttérbe szorítottam a bringát, sokkal többet mentem idén, mint tavaly - úgy, hogy néha kisebb, pár km-es távokra el sem indítottam az órát.
Ami "szomorú", hogy nem sok kellene, hogy jövőre 2023-ra feltornázzam magam futásból, de úgy fest, sokkal kevesebb időm lesz futni, mint idén. Majd igyekszem keresztedzésekkel kompenzálni. Nem titkolt célom a saját testsúlyos edzések terén előrelépni, de ha már ennyi futócipőm van bedobozolva, csak illene azért azokat is koptatni :)

Az még látványos, hogy egyre jobban bírom (és tűröm) a távokat, ez biztos a leadott kilóknak - és valljuk be, a korosodásnak - tudható be. Tizennégy 50km feletti bringázásom volt idén, ebből négy 100km, további egy 200km feletti.
Hússzor futottam FM távot vagy afelett, ebből három lett 30km feletti, köztük a maraton.

3371km bringázás és 1688km futás az idei termés.
Volt még mellé 66órányi (mért) saját testsúlyos edzés, sajnos az év második felében azt eléggé elhanyagoltam.

Kívánok mindenkinek nagyon jó egészséget és sok-sok sikerélményt a jövő esztendőre!

(#70769) Peetta14


Peetta14
tag

Grat mindenkinek és BÚÉK!

Úgy volt, hogy pihenős lesz a hét és család lesz előtérben. Erre mindkét lányom végig betegeskedte a szabimat, így amíg ők aludtak, én róttam az utakat és lecsúszott 2 FM a héten (1:48 és 1:47 1 nap pihenővel köztük). Ma egy tízessel le is zártam az évet. 2118km lett (3km sétát beletesz), első ultramaraton csapatban, első maraton és minden távon új PB.

(#70770) sherlock82


sherlock82
senior tag

Én is .. Én is...

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#70771) norby_42 válasza HKorn (#70765) üzenetére


norby_42
aktív tag

Annyi csúszás van benne, hogy ebből 90 km nem futás: kenu, erdei séta, meg egy kis bicaj.
De akkor te is mentél felfelé rendesen:C

Eat pasta, run fasta

(#70772) Never79


Never79
tag

Na nekem még volt egy gyors 7 km-em. Nem lett rossz, bár egy picit többet vártam magamtól. Látszik, hogy nincs begyakorolva ez a LT körüli futás, tekerhettem volna még egyet rajta, de "fejben" nem ment, csak az utolsó km-en.

[link]

Mindenkinek km-ben és szintben gazdag, sérülésmentes Boldog Új Évet Kívánok. Jó ez a közösség :).

ps: holnap folytatjuk :)

(#70773) Chuck Norris válasza Peterhappy (#70768) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Gratulálok én is mindenkinek és BUÉK!

Ennyi jött ki idén:
A maxok a Buba oda-vissza tókörökkel és a Kazinczy200

[ Szerkesztve ]

(#70774) Peterhappy válasza Chuck Norris (#70773) üzenetére


Peterhappy
őstag

B+ :C :R

Bocs Srácok, én mondtam neki, hogy ne szerénykedjen, töltse fel bátran :D

(#70775) itouchfan válasza Chuck Norris (#70773) üzenetére


itouchfan
senior tag

Ebből mennyi a futás és mennyi a bringa, ha szabad kérdezni? :R

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#70776) inf3rno válasza Chuck Norris (#70773) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gratula! :C

Buliban hasznos! =]

(#70777) danielsz


danielsz
tag

Én ma Szekszárdon zártam az évet 5 km-es versennyel. Jól volt kimérve, közel téglalap alakú, viszonylag jó pálya volt (két 2,5 km-es kör). Saját mérés szerint az időm 20:55, 5.03 km - 4:09 perc/km átlag. Ha belegondolok, ennél jobbat nem is igazán várhattam. December elején 8K (valójában 7,6 km) ment 4:13-mas átlaggal, szóval ez kb. egyforma. Arra kíváncsi lennék, ha célzottan ráedzenék, be tudnám-e vinni az 5K-t 20 percen belülre. 20:05 a PB-m részidőként, de amikor az ment, akkor ha direkt az 5K-ra megyek rá, szerintem meglett volna a 19:5x.
Adidas SL20-ban pont jó volt csapatni.

(#70778) Chuck Norris válasza itouchfan (#70775) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

5,384.1 km, 25,130 m szinttel volt a bringa. Köszönöm mindenkinek.

(#70779) Peetta14 válasza Chuck Norris (#70773) üzenetére


Peetta14
tag

Lyézus :R :)

[ Szerkesztve ]

(#70780) HKorn válasza Chuck Norris (#70773) üzenetére


HKorn
addikt

Ez olyan amikor azt hiszed, hogy jó lapokat tettél le a paklira és akkor bedobja valaki a piros hetest.

Gratula, de a tied az egy másik dimenzió :) :DD :R

Run&Ride

(#70781) jimpo


jimpo
aktív tag

:)) Egészségben, Boldogságban és Sportban gazdag Boldog Új évet! :R

Stryd Next Gen

(#70782) Zozo0525 válasza Chuck Norris (#70773) üzenetére


Zozo0525
őstag

B+ ez nagyon kemény! :Y gratulálok Van 2-3 ember a topicba akire nagyon felnézek, te vagy az egyik. :R :R :R

(#70783) tomcica válasza -Pepe- (#70767) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Latom vegre feltetted az igazi arcodat avatarnak :P
Gratula mindenkinek a sok megtett kilometerert :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70784) -Pepe- válasza tomcica (#70783) üzenetére


-Pepe-
tag

Arany madárka! :C
Neked is sok kilométerben megtett 2023-as évet kívánok.
Idén próbálj meg végre Fiat 126-os gumi helyett, traktorgumit húzva futni. ;] :DDD

Run fasta, eat cipőpaszta

(#70785) LanyUs


LanyUs
senior tag

Akkor nyitnám is a 2023-at :) Mindenkinek sérülésmentes, jó futást kívánok! :R

Alapozás erősebb nap 2km 128-148hrm + 10km 152-158hrm célzóna 12,5km 80 perc
Babakocsival Dorka

[ Szerkesztve ]

(#70786) sherlock82 válasza LanyUs (#70785) üzenetére


sherlock82
senior tag

Gratula gyors voltál, én is indulok egy futásra ma , csak hogy a hét jól végződjön és az év jól induljon.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#70787) stefyY


stefyY
őstag

Sérülésekben nem, de sportolásban gazdag új évet kívánok minden kedves topiklakónak! :R

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#70788) jimpo


jimpo
aktív tag

2021 805 km
2022 3 282 km :DDD A tavalyi év változatosabb volt mint a 2021.:C

Stryd Next Gen

(#70789) norby_42 válasza Chuck Norris (#70773) üzenetére


norby_42
aktív tag

Leraktad az autós kártyában a Lola T-t :D

Eat pasta, run fasta

(#70790) sherlock82


sherlock82
senior tag

Mai futásom. A hét jól végződik, az újév jól kezdődik. :D

[ Szerkesztve ]

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#70791) ígyvanferi válasza norby_42 (#70789) üzenetére


ígyvanferi
addikt

:DDD Ez jó.

Én tegnap egy 20,22 km-es körrel zártam az évet. Ma lehet egy laza regenerálóval indítom az újat (ez nem lesz 20,23 km, de azért a 2,023 km meg kevés lenne...).

(#70792) Peterhappy válasza jimpo (#70788) üzenetére


Peterhappy
őstag

Uff. Ez am a fejlodes! :R

(#70793) Zozo0525 válasza norby_42 (#70789) üzenetére


Zozo0525
őstag

nap kommentje :D :D :D

(#70794) itouchfan


itouchfan
senior tag

Megkezdtem az évet én is egy 10,7 km/300 m szintes terepes körrel, kifejezetten kellemes volt a lightos de azért egy soványka alkoholmennyiséggel és egy csekélyebb mennyiségű alvással elvégzett tegnap este után. :B

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#70795) Chuck Norris válasza norby_42 (#70789) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Köszönöm mindenkinek :R
Viszont most meg itt az új osztás, senki ne fogadjon meg semmi olyat ami nem tart ki január végéig sem :)

(#70796) Alg


Alg
veterán

No megtoltam én is az év elejét stílusosan 23 km-el - és természetesen valami bebugzott az órán (vagy inkább én nyomkodtam el véletlenül), így az első bő 4km-t sikerült eldobni, de mindegy, a lábaimban benne van az a lényeg :)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#70797) norby_42 válasza Zozo0525 (#70793) üzenetére


norby_42
aktív tag

Örülök, hogy van más is, aki még emlékszik ilyesmire :)

Eat pasta, run fasta

(#70798) Peterhappy válasza Alg (#70796) üzenetére


Peterhappy
őstag

:R
En is 23mal kezdtem, melle ket szett sajat testsulyos. Egyik sem esett jol, de most volt ra alkalmam - mit csinaltam volna? A nemletezo masnapossagommal fetrengtem volna inkabb??? Na neeem :)

@Itouchfan: nagyon szep a 300 szint :R nekem az a gyengem. Ma arra gyurtam ra, de meg 200m sem jott ossze, pedig igyekeztem (es fu de utaltam :D )

[ Szerkesztve ]

(#70799) bandus válasza Alg (#70796) üzenetére


bandus
veterán

az szep kis futas volt. megint kell egy kis ido, mire tudok veled futni erdemben :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#70800) itouchfan válasza Peterhappy (#70798) üzenetére


itouchfan
senior tag

Köszi, azért ezek itt a Budai-hegyekben rövid, de néha számomra már nehezen futható emelkedők (anélkül, hogy elszállna a pulzus, 160 fölé nem nagyon engedem /208 a max amit másfél-két éve kifutottam/), úgyhogy ha egy egy olyan rész van ami már ilyen 7-8-10% meredek vagy több, ott egyelőre nincs értelme erőltetnem a futómozgást, mert nem gazdaságos, szóval ott nagyon tempós sétára váltok. De összességében egész korrekt lett, 6:10 körüli átlagtempó, 149es átlag pulzus, úgyhogy ez nekem rendben volt jelen pillanatban. De természetesen tudom, hogy vannak a Budainál sokkal keményebb terepek is, az idei év nagy célja nekem, hogy a vasárnapjaimat (az az egyetlen szabadnapom a héten) úgy tervezem alakítani, hogy aznap csak terepfutás legyen a tervben (bringa hétköznap megy csak futással felváltva a jelenlegi terv szerint), és elmenni a Börzsönybe, Pilisbe, Kevélyre, Vértesbe, Gerecsébe vagy akár a Bükkbe egyszer-egyszer és felfedezni az ottani terepet eleinte ilyen 15-20 km-es, aztán ha jól megy akár 20-25 km terepezésekkel, futókirándulásokkal, mert ez az, ami engem a legjobban kikapcsol és feltölt és közben pedig azért komoly sportértéke is van. :B

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.