Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69651) parandroid válasza Alg (#69646) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ez durván nehezített pálya, amit csináltál. Én ha hazajövök melóból, _azonnal_ megyek futni, ha leülök, pláne ha eszek, már nem fogok tudni elindulni. :(

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#69652) TripleB válasza tomcica (#69650) üzenetére


TripleB
senior tag

Más kérdés, hogy te simán le is futnád. 🙂 Nekem a félmaraton a cél terepen, tovább nem merészkedem.

@parandroid, én haza sem megyek, a munkahelyen átöltözöm és megyek ki a pályára. Most már fejlámpával nyomom. Öttől világítják csak ki a pályát, addigra már majdnem meg is van a napi penzum. 😃

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#69653) tisn válasza TripleB (#69652) üzenetére


tisn
addikt

Nekem a félmaraton a cél

nekem is, bar valoszinuleg elerhetetlen.

(#69654) stefyY válasza tisn (#69653) üzenetére


stefyY
őstag

Olyan nincs.

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#69655) ígyvanferi válasza tomcica (#69650) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Betéved ide mostanában egy új tag és csak ennyit olvas tőled... A tények persze tények.

;]

(#69656) inf3rno válasza parandroid (#69651) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jól csinálod. Én amikor 8 órában robotoltam, akkor ugyanez volt, hogy hazajöttem, leültem és estig csak néztem ki a fejemből. Így utólag pont ideális lett volna az a beszűkült tudatállapot futásra. Mondjuk most pont elterveztem, hogy 3x4 órázok pár hétig, megnézem, hogy mennyire fekszik ez a beosztás, de azt legalább én döntöm el saját vállalkozásban.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#69657) stefyY válasza ígyvanferi (#69655) üzenetére


stefyY
őstag

Sokszor én sem értem, hogy hogyan lehet olyasvalaki a topikgazda, aki deichmannos adidasban fut heti háromszor 5k-t...

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#69658) tisn válasza stefyY (#69654) üzenetére


tisn
addikt

15 valoszinuleg menne fajdalomcsillapitoval (vagy ment volna kb. mostanaig)
innen valoszinuleg 2-3 honap rendszeres, a jelenleginel tobb futas kellene az fm-ig, hogy az izomzat, sziv, tudo is birja a hosszabb tavot.

no de sem a majam, sem a terdemben levo maradek uvegporcot nem akarom kinyirni rendszeres fajdalomcsillapito szedessel/tulterhelessel, nem eri meg.

vagy meg az van, hogy levagatom a jobb labam es egy pistorius fele mulabbal futok :)

(#69659) stefyY válasza tisn (#69658) üzenetére


stefyY
őstag

Az már Tisnorius-féle lenne, mennyivel menőbben is hangzik. ;)

Egyébiránt értem az okfejtésed, de akkor sem tartom lehetetlennek. :R

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#69660) tisn válasza tomcica (#69650) üzenetére


tisn
addikt

peladul en se futottam meg maratont soha :N

soha nem probaltad ki, hogy elkezdesz futni, es addig mesz, amig mar nem birod tovabb? :)

(valahol a 3. balaton kor tajan lehet ez ;] vagy az egyenlitonel.)

(#69661) tisn válasza stefyY (#69659) üzenetére


tisn
addikt

akkor sem tartom lehetetlennek. :R

koszonom!

(#69662) ígyvanferi válasza stefyY (#69657) üzenetére


ígyvanferi
addikt

És még az is lehet, hogy ez így ebben a formában igaz. :DDD

Na, másnak is megjöttek már a bagóért vett Nike cipői?
Nyilván én sem tudtam ellenállni a 112 eurós Vaporflynak. Tegnap betörtem, egyből futottam is egy 2 órás maratont...
Mutatom amúgy a valóságot, matekkal alátámasztva a cipő felsőbbrendűségét: két hete 7x1K ment, 3:58-as átlaggal, tegnap 8x1K 3:48-as átlaggal, ez egész pontosan kiadja, hogy 4%-kal gyorsabb vagyok Vaporflyban, tehát nem hazudnak a marketingesek, tény és való, real-life tapasztalat is igazolja... :K :U (Gondolom sejtitek, hogy viccelek, elég csak a HR átlagot nézni, ami szintén kb. ennyivel, 3,5%-kal volt magasabb most, mint a múltkorinál, a millió egyéb tényezőt már nem is említve.)
Nekem egyébként, bár egy futás, nem futás, de továbbra is az Endorphin Pro a kedvencem ebben a kategóriában, annak a speedroll 'technológiája' valahogy nagyon jól működik. Nem mellesleg az ismétlések közötti lassúk vagy a bemelegítő, levezető kocogás is sokkal élvezhetőbb abban, mint a Vaporflyban. Tudom, hogy nem a 6:00-os tempóhoz készülnek ezek a cipők, de így hobbikocogóként nem hátrány, ha ilyenkor sem érzem úgy, mintha egy fapapucs lenne a lábamon. Brutálisan király a cucc úgy alapvetően, ennek ellenére, de számomra van jobb, igazából ez a lényege ennek a bekezdésnek. Illetve egy FM pb kísérletnél lehet előjönne a 4% különbség, de ezt meg nincs esély úgysem ténylegesen tesztelni.

(#69663) Alg válasza parandroid (#69651) üzenetére


Alg
veterán

Bécs közepén lakom, az elérhető parkokat télen fél 6kor bezárják, amit meg nem ott adventi vásár van...
7-8kor zárnak a boltok, 8 után már kisebb a lézengő fogalmatlan tömeg. 6-7 körül konkrétan akadálypálya az utca.

Tudom, reggel kéne menni inkább :U

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#69664) Agony válasza ígyvanferi (#69662) üzenetére


Agony
aktív tag

Szerintem ne várj tőle jelentős gyorsulást. Nekem van több karbonlapos cipőm és nem látok szignifikáns különbséget ha a Next%-ben futok. Viszont ha egy tempót eddig tudtál mondjuk tartani 18K-ig, azt simán lehet, hogy tudod benne tartani 21K-ig. Szóval a céltempót tudnod kell, a cipő nem fog senki helyett gyorsabban futni, viszont a terhelés feldolgozásában szerintem valóban segít.

Én inkább azt vettem észre, hogy ha ZoomX-es cipőben futok legyen az akár Next%, akár Invincible... másnap abszolút nem fáradt a lábam. Nincs úgy felütve, az izomláz is sokkal kisebb egy erős futás után. Próbáld ki hogy pl. futsz egy ilyen veretős 8x1K@3:45 -öt mondjuk az Endorphin PRO-ba, következő héten meg ugyanezt a Next%-be és a nézd meg a következő két nap a lábad, hogy milyennek érzed. :K

Nekem még tavalyi ugyanilyen Nike év végi leáarázsból van Next% bontatlanul, mert sajnálom elhasználni edzésre, versenyre meg nem igazán megyek. :D

Most egyébként a Next%-hez legközelebb az Endorphin PRO 3-at érzem, azt a cipőt nagyon eltalálták. Könnyű és puha mint a Next%, viszont sokkal szélesebb és stabilabb, úgyhogy akinek szeretne karbonlapos (meg speedrollos) cipőt, de kell neki a stabilitás, szerintem ez a legjobb váltás jelenleg.

Start with a whisper, end with a scream!

(#69665) tomcica válasza ígyvanferi (#69655) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jobb is neki,ha csak ennyit tud :DD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69666) tomcica válasza tisn (#69660) üzenetére


tomcica
Topikgazda

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69667) Hi!King válasza inf3rno (#69645) üzenetére


Hi!King
őstag

A jó helyezés kulcsa a megfelelő verseny kiválasztása :-)

(#69668) parandroid válasza Hi!King (#69667) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ez nagyon igaz. Én is áltam már így (igaz, csak korosztályos) dobogón félmaraton után. Valami 20 perccel voltam lemaradva a másodiktól. :DDD

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#69669) stefyY válasza parandroid (#69668) üzenetére


stefyY
őstag

Kevesebbel voltál lemaradva tőle, mint a negyedik hely. Azt mondom, hogy azok közül kell a lehető legtöbbet lenyomni, akik odaállnak. A többi kanapéhuszár nézze csak otthon a Netflixet. ;]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#69670) -Pepe- válasza Agony (#69664) üzenetére


-Pepe-
tag

Na Pepénél pont ez a lényeg. Nem az idő, hanem a befektetett energiával minél messzebb el tudjon jutni. Meg ahogy olvastam egy Kenyait, (a nevét már nem írom le, mert unalmas) a másnapi futásban is szerepe van egy cipőnek. Fáradtabb izmokkal nehezebb megindulni.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#69671) LanyUs válasza tomcica (#69568) üzenetére


LanyUs
senior tag

Kipróbáltam mit dob a test egy ilyen keményebb nátha után 3 nappal hajnalban. Nem működik a tüdő rendesen és a köhögés is lassítja a tempót. Egyszerűen elfogyott a levegő, úgy éreztem, hogy a hrm 184-es maxon van, közben meg visszanéztem és 169-171 körül mozgott. Ez pedig "normál" módban simán kitartható. Tesztnek jó volt. Ennyivel is többet tudok magamról és a betegség utáni visszatérésről ( ez volt a cél ). Kb. +10 sec/km, így lett 21:11 PB helyett 21:51, kb. reális. Folyamatosan lassuló 04:06,04:16,04:19 és itt megújulás helyett ledobta a levegő 04:26, 04:48. Ja és még valami! 1-1 légzés helyett végig 2-2-ben mentem.
2/4. Hét 5km feszes egyben, majd levezetés ( 5 x 1 km 04:40 / 500m pihi helyett )
Itt a pályakép a futásról :) :

[ Szerkesztve ]

(#69672) tomcica válasza LanyUs (#69671) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jo ez igy...nezni kell a korulmenyeket is...epited tovabb :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69673) Never79


Never79
tag

2 maratont futottam, akkor jobb vagyok, mint tomcica :DDD . 4:01, 3:55, de lexarom, nem ez a cél, persze minden gyorslábúnak itten :R , meg minden nem gyorslábúnak :C . Fussunk, sokáig, egészségesen ez a lényeg!

(#69674) LanyUs válasza tomcica (#69672) üzenetére


LanyUs
senior tag

Tavasszal futtattál velem 04:20-as köröket. 182-es pulzussal toltam 7,5 kört. Most még a betegség ide vagy oda 9 kör ment 171-es tartományban erősebb tempón. Érződik az építés. 1 hét múlva újra tesztelek. Kíváncsi vagyok mikor tisztulnak ki a hörgők is rendesen.

ladybug: gratulálok a maratonhoz :R Nekem eddig 3 D.N.F van hátsó combfeszülés miatt :DDD

(#69675) TripleB válasza tisn (#69653) üzenetére


TripleB
senior tag

Mi határolja be, hogy ezt írod?
Eddig 10-12 kilométereket futottam, aztán gondoltam egyet, hátha megy majd a 15. Ment, de megszenvedtem vele. "Meghalni" és megsérülni sincs kedvem, meglátjuk.

@LanyUs
Jól hangzik, most egy hosszú aláöltöző van a nyári nadrág alatt. Komfortosabb lenne egy direkt téli nadrág, de a turkálóban még nem akadtam rá .

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#69676) tisn válasza TripleB (#69675) üzenetére


tisn
addikt

tergy :)

(#69677) LanyUs válasza TripleB (#69675) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nagyon vastag a kifejezetten téli nadrág. Túlságosan meleg. Már ez az aláöltözet is sok lett ma nekem, mert jobban megizzadt a lábam a szellős pega 38-ban, mint nyáron :)

(#69678) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Elkezdett haldokolni a Fenix 5 akkuja. 25.00 szoftver van rajta, az ilyesmi mindig gyanús, nem szeretem ezeket a nagy verzióváltásokat. Garminnak meg ugye komoly történelme van, hogy hogyan basszunk el valamit hetekre-hónapokra, és közben tagadjunk folyamatosan, aztán megjavul egy újabb frissítés után, mert csoda történt. Neten ezúttal nem találtam semmit, illetve csak a szokásos bullshitelés, hogy csináljak egy soft resetet, töltsem fel 100%-ra, és jó lesz. Most épp ezt csinálom.

Amúgy hétfő éjjel töltöttem fel, tegnap este 50, ma reggelre 20%-on volt, hétfő óta volt két, egyenként kb 45 perces futásom.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#69679) HKorn válasza parandroid (#69678) üzenetére


HKorn
addikt

Szerintem rászoltak Garmin HQ-ban a mérnökökre, hogy parandroid usernek toljanak egy akkugyilkos FW updatet, mert nagyon régóta elégedett az F5-el pedig jó lenne, ha venne valami újat már. :D

Run&Ride

(#69680) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Gondolkodok valami normálisabb futógépen, de félek megkérdezni, hogy milyet vegyek, mert sok fórumban egyből a legdrágábbat ajánlják...

Olyan kellene, ami valahogy párosítható a Garmin órákhoz, vagy nem is tudom, hogy működik ez, még életemben sosem futottam futópadon. Azért ne zötyögjön, meg ne érezzem úgy rajta magam futás közben, mintha remegne a föld...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#69681) Agony válasza Vertigo18 (#69680) üzenetére


Agony
aktív tag

Minden a matekon múlik... ;] Mennyit szánsz rá és mire akarod használni? Táv, tempó, stb..?

Nem kell belőle a legdrágább, de 300K alatt (szinte) csak kompromisszumot vásárolsz, szóval csak úgy érdemes belevágni ha jól belövöd az igényeket, aztán ha ezek túlmutatnak heti egy-két 30 perces kocogáson, akkor el kell fogadni a magasabb árkategóriát.

Start with a whisper, end with a scream!

(#69682) parandroid válasza Vertigo18 (#69680) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az órával párosítás az drága mulatság lesz... Amúgy a Dectahlonban nézz körül. Otthonra, emberi pénzért vehető futópadok közül talán az egyetlen értelmezhető alternatíva. És van szervize is, ami egy futópadnál nagyon nem mindegy, tekintve, hogy ezt karbantartani is kell, nemcsak javítani, ha elromlik.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#69683) tisn válasza Vertigo18 (#69680) üzenetére


tisn
addikt

Olyan kellene, ami valahogy párosítható a Garmin órákhoz, vagy nem is tudom, hogy működik ez, még életemben sosem futottam futópadon.

elmentem egy terembe, futottam a futopadon, a garminon belottem a futopados futast es csodak csodajara atvette a km-t a futopadtol (es meg ra is kerdezett, lehetett volna javitani a tavot kezzel) (hogy ez a ficsor miert nincs ott a szobabicajnal?!)

nem kellett csatlakoznom, nem kellett kijelolnom szenzorkent, tok meglepodtem

(#69684) HKorn válasza Vertigo18 (#69680) üzenetére


HKorn
addikt

A párosítás felesleges extra szerintem, van az órán futópados futás, elindítod, végén meg kalibrálod a futópad órájához és kész is. Ezért nem fizetnék többet.

Run&Ride

(#69685) parandroid válasza tisn (#69683) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Jaja, profi gépek tudják. Meg a zwiftet is. De ezek otthonra nemigen jönnek szóba.

Amúgy a fitnessbérket is altrnatíva, de megértem, ha valaki inkább otthon futna.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#69686) inf3rno válasza Hi!King (#69667) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Így van. Én is voltam már második rövid távon, mert minden nagy futó a hosszabb távra ment.

Buliban hasznos! =]

(#69687) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Nah, akkor ránézek valami Decathlonosra, valahol már hallottam ezt a szervízeléses dolgot, hogy ez is számít...

Decathlonnál melyik lehet, amelyik már megéri? Tényleg, most gondolkodom, hogy Garmin órákon van külön olyan is, amikor nem kint fut a barom, hanem bent, akkor az valszeg használható ilyenkor...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#69688) Peterhappy válasza ladybug (#69642) üzenetére


Peterhappy
őstag

Fordítva sült el a mesterterved, épp azt sikerült bizonyítanod, hogy mennyire itt van a helyed :R

Szerk: évekig volt 2:03as félmataronom, idén sikerült bemennem 2:00 alá, de nagyon sok munkám volt benne. Viszont ma már nem feltétlen gyorsulni akarok, sokkal inkább a távot növelni - és bizony nekem sem sikerült a maraton, épp egy hónapja futottam neki - de "nem értem haza".

Szilvi: Igen, hát az ilyen körülmények között végzett intenzív sétát futásnak valóban nehéz nevezni, de ettől elvonatkoztatva döbbenetes és iszonyatosan motiváló amit csinál.

[ Szerkesztve ]

(#69689) -Pepe- válasza inf3rno (#69686) üzenetére


-Pepe-
tag

A böjtről mi a véleményed? Mondjuk heti 1 alkalom, 16 óra. Gondolkozom rajta, hogy beiktatnék és közben csak a gyógyfőzteimet innám. Bár a futással már így is néha eléggé horpadok hastájékon. Az a másik kérdés, hogy vajon éhgyomorra történő futás nem idéz elő ugyanúgy autofagiát? Ezen már többször is merengtem.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#69690) Vertigo18 válasza Peterhappy (#69688) üzenetére


Vertigo18
addikt

Az első maratonokat szokás ám videóra venni és itt közzétenni!

Csak úgy halkan megjegyzem...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#69691) tomcica válasza -Pepe- (#69689) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Sokkal gyorsabban kerulsz at az autofagias allapotba,ha leurited a glikogen raktarakat :K
Ehgyomorra 100-120perc laza futas es mar ott is leszel.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69692) Peterhappy válasza Vertigo18 (#69690) üzenetére


Peterhappy
őstag

Terveztem, de aztán láttam egy kedves ismerősöm videóját és úgy döntöttem, inkább nem ;]

(#69693) Vertigo18 válasza Peterhappy (#69692) üzenetére


Vertigo18
addikt

Lehet nekem is kellett volna előtte ilyen videókat néznem... :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#69694) inf3rno válasza -Pepe- (#69689) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha paraziták vannak az emésztőrendszeredben, akkor biztosan nem fogják szeretni, ha nem kapnak kaját és még vegyszerekkel is bombázod őket. Úgyhogy végülis jó lehet. Persze attól függ, hogy mi a célod vele. Én csináltam egy időben, hogy napi 1x ettem általában este 6-8 körül, amikor már nem mozogtam utána, és mindig valami töményen fűszereset, fahéj, mustár, chili, ilyesmik, amik antimikrobiális és parazita ellenes hatásúak. Az volt az elve, hogy levédem a kaját ezekkel a vegyületekkel, úgyhogy ha hozzá akarnak férni, akkor az fájni fog nekik. Utána bejött az illóolajos időszakom, és az áttörést hozott ezekhez képest, mert pár csepp menta olaj elég volt, hogy minden helyrejöjjön. Arra saccolok, hogy valami diszbiózisom van, és a mentát rohadtul utálják azok a mikrobák, amik a panaszaimat okozzák. A rostmentes diétát is ezért kezdtem el, mert valószínűleg a rostokon élnek. Ugye alapból azt mondják, hogy kellenek a rostok, de ha olyan a bélflóra, akkor csak rontanak a helyzeten. Most még ami nekem bevált az a szellem chili és a habanero. Valahogy annyira erős, hogy megüti azt a szintet, amit már nem bírnak. Plusz a kóla is valahogy segít, azt hiszem görcsöl a leeresztése a gyomornak, nyombélnek, és a nyomás, amit a szénsav ad segít kinyitni plusz a foszforsavat nem szeretik a mikrobák. Nagyjából ez a három, ami nagyon bevált, plusz meditálok, és megpróbálom úgy ellazítani ezeket a görcsöket, illetve okokat keresni, nyilván a napi stressz szokta előhozni. A futás egyébként javít valami ezen is, csökkenti a stresszt és az emésztés is javul tőle, már ha nem maratoni a táv, illetve a keringést mindenhol javítja, az meg kell ahhoz, hogy jól működjön az immunrendszer.

Szóval szerintem próbáld ki nyugodtan a böjtöt, én is sokat kísérletezgettem mindenféle diétával, eddig nem lett bajom. Heti egyszer meg egyáltalán nem vészes. Állítólag ha el tudod vinni legalább 21 óráig, és az első étkezés az új idózóna szerinti reggeli, akkor teljesen megszűnik a jetlag, valahogy átállítja a biológiai órát anélkül, hogy heteket kéne várni. Utazással még nem próbáltam ki, de volt már, hogy sokat dolgoztam éjszaka, aztán meguntam, és nappali üzemmódra akartam váltani, és ott működött.

Ha emésztésen akarsz javítani úgy általában, akkor inkább azt javaslom a böjt helyett, hogy sokszor egyél keveset. Úgy könnyebben megemészti, és nem lesz kaja kóma, vagy erős reflux. Ami még segít, ha kevésbé zsíros, olajos kajákat eszel, már ha epe oldalról vannak problémáid. Viszont ha túl kevés a zsír, akkor könnyű elfogyni, úgyhogy azt sem lehet teljesen kiiktatni. Ami még nálam használt, hogy húsokhoz eszek sok sót vagy teszek a kajához ecetet, ha olyan, hogy nem rontja el az ízét. Segíti a gyomorsav termelését, és a mikrobák sem szeretik. Alapból mindent sósan viszont nem ajánlok, mert felviszi a vérnyomást. Inkább csak ha nehezen emészthető fehérjékkel van dolgod (hús, bab), akkor érdemes a szokásosnál jobban megsózni.

Minden mozgásnál bomlik valamennyit az izom, mert mikrosérülések lesznek rajta, aztán visszaépíti a szervezet új izommal. Ezzel a részével nem kell foglalkozni. Mármint van ilyen legenda, hogy 2 órával edzés után enned kell, különben másnapra etióp leszel. Én olvastam olyan kísérletet, ahol lemérték, és úgy emlékszem 2 nap a határ arra, hogy a fehérjét visszapótolja az ember, utána dönt úgy a szervezet, hogy akkor inkább leépít.

Izomvesztés éhezés miatt akkor van, ha elfogynak a glikogén raktárak, és kénytelen izmot bontani, és aminosavakból előállítani a glükózt a szervezet. Szóval érdemes a szénhidrátra odafigyelni. A másik, ami miatt izomvesztés szokott lenni, ha nincs meg a kalória, és pótolni kell, akkor ugyanezen az útvonalon szénhidrátra konvertálja. Illetve ha nincs elég mozgás, és nagy az izomtömeg, akkor elkezd spórolni, és izmot leépíteni. Még relatív izomvesztés lehet, ha erőedzős izomrostokat kezd el leépíteni, mert állóképességi edzést tolsz, és feleslegesnek ítéli őket. Szóval ha rendszeresen edzel, és van elég szénhidrát, illetve pótolod a fehérjét is, akkor nem hiszem, hogy egy ilyen 16 órás böjttől vagy éhgyomorra edzéstől izomvesztésed lenne. Alapból amúgy sem jó tele gyomorral edzeni, mert abból hányás lehet, vagy alapból nem megy annyi energia az izmokra, mert a vér egy része az emésztőrendszerbe kerül. Edzéshez inkább minimális fehérje, szénhidrát, cukor, ilyesmiket vinnék be, pl. az energia szeletek jók, vagy egy szelet nutellás kenyér vagy ilyesmik, bár abban már van zsír is rendesen. Nagyjából ez a mennyiség, ami még nekem nem szokott gondot okozni. Ha többet ennél, akkor előtte 2-3 órával kell, addigra lejjebb megy. A vízre érdemes odafigyelni, az mindenen sokat javít, ha eleget viszel be.

Ha már Tom írta. Általában olyan 2ooo kcal a tele glikogén, olyan 8oo-12oo kcal, amit egy óra laza futással lemerítesz belőle. Súly, anyagcsere, széljárás függő, ki tudja pontosan mennyi, itt pl. lehet számolgatni, de van még ezer kalkulátor, meg az órád is ír valamit: [link] A lényeg, hogy olyan 2-3 óra után már érezni, hogy gond van, vagy ha nem fullosak a raktárak, akkor már előtte is. Ha hosszabb versenyre mész, akkor egy félmaratont ki lehet húzni éhgyomorral, ami hosszabb, ott érdemes már egy minimálisat kajálni a frissítőpontokon. Gélt, magnéziumot, vizet mindenképp érdemes vinni, életmentő lehet.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#69695) -Pepe- válasza tomcica (#69691) üzenetére


-Pepe-
tag

Értem. Mondjuk 16 óra után gyors futás, ha marad erő? Vagy az már abnormalitás?

Run fasta, eat cipőpaszta

(#69696) inf3rno válasza -Pepe- (#69695) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Érezni fogod, ha eléhezel. Nem lesz erőd semmire és a pulzus is megugrik tőle. Bár nálam sokszor együtt jár kiszáradással, úgyhogy az utóbbi nem tudom, hogy mindenkinél igaz e.

Buliban hasznos! =]

(#69697) -Pepe- válasza inf3rno (#69694) üzenetére


-Pepe-
tag

Szép írás, köszönöm. Célom a még kirobbanóbb forma. Az autofagiával való belső tisztítás. A beleim rendben vannak, epe, máj, gyomor szintén. A sejtjeimet célzom be ezzel. Én nagyon fogyok, a súlyommal nincs gond. Zsinórban nyomom a hosszúkat, le is esik időnként 1kg, ami ennek köszönhetően nehezebben jön vissza. A reggeli mérlegelés 79-ről 78-ra tolódott. BMI, meg hastérfogattal már nem is foglalkozom, mert egy kiadósabb futás után akkorát horpad a hasam, mint egy anorexiásnak( később visszajön). Ma is beletettem 15-öt. Éhesen indultam el, a hasam is korgott, de csak erőltettem, a végére valami brutális erők jöttek elő. Fel a harmadikra, majd sprintekkel a boltba. Kicsapott a só a kesztyűn, a hátamon. 3 fokban. Elmúlt az éhség és csak mentem és mentem volna. Nem tudom mi ez a jelenség, de újabban éhgyomorra is megy, de nagyon. A cipő persze lerágta a lábaim az aszfalton. Ezért is gondoltam a böjtre, mert terhelés nélkül csak kibírnám egész nap. Régen hamar elkezdtem kókadozni, szédelegni, ha nem ettem és futottam 6 km-t. Délután is ennem kellett. Szerintem beállt a hasnyálmirígy az optimumra. Most még erre próbálnék ráfejelni a böjttel. Az évek óta kínzó gyomorégés is elmúlt kb, bármit ehetek nem mar meg. A futás nálam valamit beindított, amit az órákig tartó kerékpározás sem tudott. Áldom ezt az oldalt, mert sok erőt adott nekem, hogy ne adjam fel év elején. :R

Run fasta, eat cipőpaszta

(#69698) ladybug válasza Vertigo18 (#69690) üzenetére


ladybug
őstag

Bizony ám. Nekünk van. :B
[link] Esetleg, ha valakit érdekel.

Peterhappy: Igazából semmilyen mestervem nem volt a hsz-mel, de belátom, másképp sült el, mint gondoltam.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#69699) -Pepe- válasza inf3rno (#69694) üzenetére


-Pepe-
tag

Sót keveset eszem. Már a krumplira sem teszem. Csokoládét kivettem, meg a süteményeket is. Bab az megy. Se sör, se fagylalt nyáron, már lassan semmi. A kolbász és májas elhagyásán is gondolkozom, mert feldolgozottak. Bár a májast nagyon szeretem. Mondjuk a méznél is riogatnak, hogy az is káros, mert cukor. Csak az a baj, hogy így már minden kiesne. A vörös hús bélrákkeltő, meg nem jó a hasnyálmirígynek, a zsír szintén káros. Már minden az...Azért mindent nem szeretnék kivenni. Csirkét nem ehetek mindig. Így is csak kétszer van hús a héten, egy vörös és egy fehér. Azért megnézném ezeket a kutatásokat, amik mindenre rákkeltőt mondanak, hogy vajon milyen populációnál mértek? Sportolók voltak a merítésben? Mennyien ittak és dohányoztak ezek közül. Ettek zöldséget, gyümölcsöt? Na itt szokott jönni a bökkenő. A hús szabadgyököt is termel, főleg a füstölt, igen ám, de ez lefojtható antioxidánsokkal és felszívódást lassító rostokkal. Erről megint nem írnak...Persze nem eszem sok húst, de teljesen elhagyni? :F

Run fasta, eat cipőpaszta

(#69700) Peterhappy válasza ladybug (#69698) üzenetére


Peterhappy
őstag

A megfogalmazást csupán kedves gonoszkodásnak szántam csak, ne haragudj :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.