Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69901) Studi válasza tomcica (#69888) üzenetére


Studi
addikt

Nos, ez nem túl pontos definíció. Én legalábbis még 43 évesen is nagy rajongójuk vagyok! :DDD

(#69902) Never79 válasza stefyY (#69828) üzenetére


Never79
tag

Lehet már írtam itt, születésemből eredően alakult ki, igazán a jobb karomon látszik, de az egész oldalamat érintette. Viszont a lábam, a koordinációm, stabilitásom rengeteget fejlődött a (terep)futással. Régen szabályosan lehetett látni, hogy a jobb lábam vékonyabb, gyengébb, mint a bal, ez a különbség mára eltűnt. Persze kiskorom óta beleivódott a mozgásomba, hogy mindig a bal oldalam erőltessem jobban, de egy ideje azért tudatosan figyelek arra is, hogy futások alkalmával terheljem a jobbat is. Sajna az apró mozgások nem mennek, szóval technikás terep jobban visszafog (mint amikor azt a technikát kéne használni, mintha autógumikon keresztül ugrálva futsz).

(#69903) Alg


Alg
veterán

Speedgoat 4 GTX 64EUR

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#69904) jimpo válasza Alg (#69903) üzenetére


jimpo
aktív tag

(#69905) emvy válasza Alg (#69903) üzenetére


emvy
nagyúr

Altra Lone Peak 80 euro a Sportsshoes-on. Az egy uber fasza terepfutocipo.

while (!sleep) sheep++;

(#69906) Alg válasza jimpo (#69904) üzenetére


Alg
veterán

Bocsi, nem néztem, úgy emlékeztem ők szállítanak külföldre is...

Szerk: elvileg szállítanak :U 100EUR felett ingyen, alatta 10EUR - lehet csak PP-al nem megy?
Bulgarien,
Estland,
Griechenland,
Kroatien,
Lettland,
Liechtenstein*,
Litauen,
Malta,
Rumänien,
Slowakei,
Slowenien,
Tschechien,
Ungarn,
Zypern

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#69907) ígyvanferi válasza Alg (#69903) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Jajjaj, nagy a kísértés. Még jó, hogy van szállítási költség és az árfolyam is épp mostanában lett extra sz.r, így gyorsan be is zártam az oldalt...

Ja, igen, a .eu végű címről vásároljon, aki itthonról rendelne, ott nem lesz országkorlát (a készlet és árak viszont ugyanazok).

(#69908) stefyY válasza Never79 (#69902) üzenetére


stefyY
őstag

Szerintem egy életre megjegyzem, ha mégsem, akkor kapd le a fejemet a helyéről. :R

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#69909) stefyY válasza ígyvanferi (#69546) üzenetére


stefyY
őstag

A mai nappal megérkeztek a rendelt cipők, köszönöm! :R

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#69910) bandus válasza Alg (#69507) üzenetére


bandus
veterán

nagyon fasza, gratulálok :R nekem a költözködés most megint megtörte a lendületet, de egy-két hét és mehetünk ismét valamerre :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#69911) Mclovin válasza ígyvanferi (#69546) üzenetére


Mclovin
senior tag

Addig hezitáltam anno ezzel a deal-el, amíg lemaradtam. Pedig most jópár review-t átnézve ez egy nagyon modern és jóféle stabil cipőnek tűnik :K :U

(#69912) ígyvanferi válasza Mclovin (#69911) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Írtam már korábban is, hogy először rendelünk, aztán olvasgatunk. Amíg megérkezik a motyó, lesz rá bőven idő. :K ;]

(#69913) ladybug válasza stefyY (#69909) üzenetére


ladybug
őstag

Yeah. :C
Nekem is két hete már itt kuksiznak, de olyan trutyi idő van, hogy fáj a szívem felvenni őket.

Mclovin: Pontosan, ahogy Feri mondja. Visszaküldeni bármikor lehet.

[ Szerkesztve ]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#69914) Mclovin válasza ígyvanferi (#69912) üzenetére


Mclovin
senior tag

Van benne valami ;] Majd lesz valami jó deal hamarosan stabil cipőkre..Asics GT-2000, Saucony Guide 15, brooks launch gts 8/9 - ezek a kiszemeltek.

(#69915) stefyY válasza ladybug (#69913) üzenetére


stefyY
őstag

Megértem, alig győztem mosni a "régi" cipőimet is, annyi sár volt.. :U

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#69916) parandroid válasza stefyY (#69915) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ezért hordom ilyenkor csak a shieldes nike-t, azt a következő eső lemossa (lehet kicsit tócsázni is), vagy ha nagyon sáros lesz, akkor vizes ronggyal letörölhető.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#69917) jimpo válasza Alg (#69906) üzenetére


jimpo
aktív tag

.eu végű címről már oké. :U :C
Igaz az akciónak vége. :O Vagy a méretemben nem akciós :F :W

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#69918) -Pepe-


-Pepe-
tag

Tom rápróbáltam a koktélra, csak picit másképpen. Tej, kakaó, fahéj, kurkuma, méz, fekete bors frissen őrölve. A bors picit kapar, a kurkumától viszont érdekes íze lett az italnak. Aztán ráettem 1.5dl kaukázusi kefirt.
Előtte 5 gerezd fokhagyma és fél fej vöröshagyma. Brutál estének néz elébe a bendőm. :D
Holnap adom hozzá a gyömbért is, de lehet, hogy valami frissítő koktélt keverek ki.
Futottam is, de csak 1900m-t, annyira van a bolt. Had gyógyuljanak a szalagok. :K

Run fasta, eat cipőpaszta

(#69919) Studi válasza Mclovin (#69914) üzenetére


Studi
addikt

A Brooks Launch GTS kicsit kilóg a sorból, kevésbé párnázott, gyorsabb cipő. A Saucony Guide/Asics GT-2000 Brooks megfelelője inkább az Adrenaline GTS szerintem. ;)

(#69920) Mclovin válasza Studi (#69919) üzenetére


Mclovin
senior tag

Nem gond, ha nem párnázott annyira, kicsit kilógok az itteni sorból. 12 év rövidtáv futás/versenyszerű atlétika után nincsen kedvem elkezdeni kilométereket gyűjteni. Kb. napi 5km lenne a max távom, intervall futásokat szeretném elkezdeni másik cipőben és sípcsont csonthártya fájdalma nélkül. ;] Néztem az Adrenaline GTS-t is amúgy. Fel kéne próbálni az összeset. GT-2000-el a 8-s szériáig van tapasztalatom, legtöbbet az volt lábamon még anno.

[ Szerkesztve ]

(#69921) ígyvanferi válasza stefyY (#69909) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Melyik színekből vettetek?
Nekem is ma jött a csomag (igaz a céghez, én meg ma szabin voltam, szóval majd holnap kerülnek lábra). Amúgy eredetileg péntekre írták az érkezést, neked nem? Valami delay volt nálam. A szállítási díjat viszont már pénteken visszakaptam. Korrektek. :K

(#69922) Studi válasza Mclovin (#69920) üzenetére


Studi
addikt

Erre viszont tényleg a Launch GTS a legjobb a három közül. :) Csak sajnos a Brooksokból a legnehezebb akciósat elcsípni.

(#69923) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

De hogy futás is legyen: ma jól ment, 8K tempó, 165-170 közé belőve. 167-es átlagpulzus és hozzá 4:09-es átlagtempó lett végül. A vasárnapi hosszú sokkal rosszabbul ment, nem sokkal alacsonyabb pulzus, viszont jóval lassabb tempó. Ennek a mainak örülök. A 8K után még egy 3:50-es km-t hozzácsaptam. Szombaton megyek egy FM felmérőt, ha nem lesz sz.r idő, a futóklubos 24 órás futáshoz csatlakozva, azon a jó kis 800-as kanyargós rekortánon. Viszont a sok cipő átka: Vapor vagy Endorphin lenne a jobb választás... :F Majd csütörtökön a lazára - amibe belerakok 2x4-500 m-t versenytempón - az utóbbit veszem fel, akkor eldöntöm. Nem ezen fog múlni, sőt, lehet ugyanaz lenne az eredmény egy pegasusban is, de csak ott motoszkál az ember fejében, hogy minden részlet legyen a helyén.

(#69924) stefyY válasza ígyvanferi (#69921) üzenetére


stefyY
őstag

Bizony, hogy péntekre, de ezen nem stresszeltem azért, s valóban korrektek voltak. :)

[ Szerkesztve ]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#69925) inf3rno válasza Mclovin (#69920) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem lógsz ki annyira, én is csináltam a napi 5k-t pár hónapig, amíg le nem robbantam. Teljesen jó edzés az is, én szerettem, mert fél órát minden nap tudtam szakítani futásra, ha esett, ha fújt, ha nyaraltam, úgyhogy tényleg csak rajtam múlt. Én a vége felé heti 1 interval vagy gyors futás, heti 1 hosszú, ami 1ok felett volt, de ki lehet cserélni szerintem heti 2 gyors edzésre is. Nálam a Mizuno és a Saucony vált be széles magas lábfejre, az Asics-et nem bírta a sarkam.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#69926) sherlock82


sherlock82
senior tag

Nem új modell de régóta szerettem volna ilyet, napokban vettem át, elég korrekt áron hozzájutottam.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#69927) tomcica válasza -Pepe- (#69918) üzenetére


tomcica
Topikgazda

kefir v. ivojoghurt (natur,semmi edesitett) mukodhet,a tej az sok embernel tovabbi gyulladast okozhat (laktoz miatt) de ha neked nem bantja a gyomrodat akkor jo.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69928) tomcica válasza sherlock82 (#69926) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez nagyon jol nez ki :C
steffy - a te langolo narancsod is tetszik :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69929) stefyY válasza tomcica (#69928) üzenetére


stefyY
őstag

A felső az enyém, de köszi :DDD

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#69930) tomcica válasza stefyY (#69929) üzenetére


tomcica
Topikgazda

na az meg megy az avatarodhoz :DD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69931) stefyY válasza tomcica (#69930) üzenetére


stefyY
őstag

Ebbe bele sem gondoltam... :U :DDD

#69926 sherlock82: Tetszik ez a kicsit vintage színvilág, melyik modell ez? :)

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#69932) tomcica válasza stefyY (#69931) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nekem a nemzeti szinek ugrottak be Sherlock82 cipojerol :K mint egy valogatott futocipo.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69933) sherlock82


sherlock82
senior tag

Köszönöm a kedves szavakat .

Rioi olimpiai csapat forma ruhàjàhoz tartozik.
De màr règen volt az viszonylag szóval àron alul adtàk.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#69934) Zozo0525 válasza sherlock82 (#69933) üzenetére


Zozo0525
őstag

akkor válogatott tempó is kellene? :D

(#69935) SpaceKombajn válasza tomcica (#69932) üzenetére


SpaceKombajn
tag

ott van rajta a magyar zászló is

spacetime

(#69936) -Pepe- válasza sherlock82 (#69926) üzenetére


-Pepe-
tag

Nagyon szép cipő! :C

Run fasta, eat cipőpaszta

(#69937) -Pepe- válasza tomcica (#69927) üzenetére


-Pepe-
tag

Valami brutál volt tegnap! Uh, nem tudom, hogy mi csinálta, de valami bezavart a közérzetemnek. Talán túl sok borsot tettem bele. Volt vagy 6 tekerés bors, mellé fél kávéskanál kurkuma. A kurkuma nem zavarhat be? Igaz előtte lement 5 elég erős fokhagyma. Na, abból is vissza kell venni, mert túl lehet adagolni. Volt nap, hogy 7 is lement. Naponta eszem azt is. Vagy a frontok, de kiment hirtelen minden erő a végtagjaimból és gyengeség tört rám. A pulzus az rendben volt. Az olyan, mintha oda lenne szegezve. :D

Run fasta, eat cipőpaszta

(#69938) sherlock82 válasza -Pepe- (#69937) üzenetére


sherlock82
senior tag

Köszönöm szépen,

:)

Inkább front hatás lehet szerintem. Melegedés következik. Én mindkettő fenti dolgot szedtem kúraszerűen. Bajom nem volt tőle. Csak jót tett s javaslom is mindenkinek hogy egyenbelőle sokat. :)

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#69939) -Pepe- válasza sherlock82 (#69938) üzenetére


-Pepe-
tag

Köszi a tippet. Valóban frontérzékeny vagyok. :(( Ilyenkor az a pech, ha valamit teszek, nem tudom attól van-e, vagy pl. a tegnapi koktéltól. Elmentem futni, attól jobb lett kicsit. Ezt még nem tudtam kivédeni. Bármennyit futok, vagy bármennyit eszek, a természetet erejét nem lehet igába hajtani. Amúgy észrevetted, hogy milyen meleg telünk van? Vékony aláöltözet és vékony felső bőven elég, meg egy baseball sapka. A téli még nem is volt rajtam. A nadrág is egy vékony darab. Nálunk +11 is volt nemrég. Aláöltöző nélkül mentem, majdnem rövid ujjúban.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#69940) inf3rno válasza -Pepe- (#69937) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha tartós, akkor szénhidrát hiány.

Buliban hasznos! =]

(#69941) -Pepe- válasza inf3rno (#69940) üzenetére


-Pepe-
tag

Van benne valami. Régen mindig egy-két kanál cukrot meg kellett ennem, aztán elmúlt. Tegnap viszont ettem és utána jött. Igaz fogytam is a sok futás miatt. Nekem úgy tűnik, mintha futás után is folytatódna az égetés. A kerékpárnál legalábbis ezt olvastam, hogy a hosszúk után még pihenve is éget az ember. Futásnál viszont a sprint edzéseknél jelentkezik ez a folyamat.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#69942) inf3rno válasza -Pepe- (#69941) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja van ilyen utóégés ha nagyon megrángatod az izmaidat, akkor sok a sérülés, amit foltozni kell, és az is energia. Szokott lenni ilyen égő érzés is melléje másnap meg izomláz, vagy több napig tartó izomláz. Kalória szempontból nem annyira jelentős ez az afterburn, inkább csak ha nem megy a szálkásítás kajával, akkor használják.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#69943) tomcica válasza -Pepe- (#69937) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A bors az fel tud porgetni :K lehet tenni pl kaveba is (+ chili por)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69944) sherlock82 válasza -Pepe- (#69939) üzenetére


sherlock82
senior tag

Igen.
Én évek óta a legnagyobb hidegekben igy úgy öltöztem felül :
egy trikó ( sport , nem pamut ) tecnhikai anyagú felső ami hosszuújjú és egy vékony futok dzseki.
De 4 km után már felkellet türnöm a könyökig a kabát ujját mert melegem volt már.
A tél jelentős részében elég a kettő réteg.
Futós nadrágból csak egy hosszú van nekem és mindig abban megyek futni.sose fáztam alul.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#69945) Peterhappy válasza stefyY (#69881) üzenetére


Peterhappy
őstag

:K Amúgy ez a terv :K

@Katica: Teljesen egyetértek veled. Nem véletlen mondják, hogy "az vagy, amit megeszel".
Nem lehet elég korán elkezdeni az odafigyelést - szülőként pedig aztán hatványozottan nagyobb odafigyelést követel meg mindez. De megéri.

@Sherlock: Kb. 180cm vagyok.
Én is gratulálok a cipődhöz :R Nekem nem is lenne szívem futni benne

(#69946) sherlock82 válasza Peterhappy (#69945) üzenetére


sherlock82
senior tag

Köszönöm, szerinted miért nem mentem kivele még a lakásból sem? :U :)

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#69947) #76500480


#76500480
törölt tag

Fokhagyma és hasonlók helyett ilyet szedek :D [kép] Zsirmajra(alkoholt nyáron ittam utoljára) emésztésre stb. Tudom fenti alapanyagok egészségesek, voltam répa diétán de nem kellemes állandóan a bokrok után nézelődni. Ha kicsit sem vagy rendben alul akkor a futás büntetni fog ;]
Hepatologus azt mondta, hogy a magas koleszterin sajnos örökletes is lehet, nem javít és nem ront a napi 3-4kg zöldség/gyümölcs az állapoton. Omega3 kapszula hatástalan volt a családban, most megy a hernyó, maitake, siitake gyógygomba…
Ma menni kéne futni mert a rossz idő szorít :C Tegnap nekem sem adta [kép] [kép] Emeltem az orbancfű adagot 300mg/napról 600ra és végig koválygot fejem. Séta azért adta de csak fizikális oldalon voltam rendben :U

Sameday futarszolgalattal senki ne rendeljen! [kép] Elfogyott a gázolaj/benzin vagy nehéz a futó cipő :F Novemberben a kávén 1 hétig ültek.

(#69948) tomcica válasza #76500480 (#69947) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A nagkonyv szerint az atlag napi edzesed haromszorosat ki tudod biztonsagosan futni versenyen. Ha te letolod az atlag napi 2ora az 6oras versenyre eleg :DD persze ez a puszta teljesites,nem a fullos kapacitas/tempo.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69949) ígyvanferi válasza ígyvanferi (#69921) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Hát, nem jött be a Saucony Ride 15. :( Borzasztó merev, kopogós. Ami bizonyos felhasználásra még jó is lenne, de daily trainernek nekem nem működik. Illetve sokan szeretik, szóval biztos van létjogosultsága. Érdekes, mert elméletben ugyanez a pwrrun talp van a Kinvara 13-ban is, és azt meg kimondottan szeretem. Persze az egész karaktere más az alacsonyabb drop, meg a jóval alacsonyabb tömeg miatt, biztos ezek együtt eredményezik az egészen más megítélését.
Ha valakit esetleg érdekel, annak az igen jutányos beszerzési árból még egy kicsit lecsípve szívesen odaadom.
Ilyen szép e: [link]

[ Szerkesztve ]

(#69950) HKorn válasza ígyvanferi (#69949) üzenetére


HKorn
addikt

Én Hervisben próbáltam a 15-öst (jó mondjuk futni nem tudtam benne csak sétálni), nekem 14-es van daily-nek és szerintem totál különböző karakterek. 15-ös sokkal süppedősebb, puhább, míg a 14-es keményebb, de stabilabb is tartásra. Ráadásul ugyanabban a méretben a 15-ösnél azt éreztem, hogy kijár a sarkam belőle, lehet abból kicsit kisebb kellene.

Run&Ride

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.