Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70251) stefyY válasza tomcica (#70250) üzenetére


stefyY
őstag

Mától legyen a neved Porcica! :DDD

#70249 tisn: Szénhidrát nélkül nem is lehet repülni, de javasolnám a szájon keresztül történő bevitelt... ;]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#70252) margithid válasza tisn (#70247) üzenetére


margithid
veterán

Én ősszel kb 12-15 fokban mentem rövidnadrágban futni.
Ne tudjátok meg, hogy néztek rám az utcán, mint aki nem normális.
Volt aki megjegyezte: Atya világ, Te nem fázol?

(#70253) tomcica válasza stefyY (#70251) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70254) tomcica válasza margithid (#70252) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Annyi fokban alszunk a szobaban ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70255) margithid válasza tomcica (#70254) üzenetére


margithid
veterán

Nálam is 16 fok van.
Igy lehet jót aludni. Gyapjú takaró alatt nem tud fázni az ember.

(#70256) tomcica válasza margithid (#70255) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:C :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70257) Never79 válasza Chuck Norris (#70240) üzenetére


Never79
tag

Erre képes a Fr945 is, volt már úgy, hogy ismeretlen terepen jól be is copatot.

(#70258) LanyUs válasza tomcica (#70254) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ez túl kevés a Csíkos cukorkás karácsonyi jelmezhez :B [link]

(#70259) jimpo válasza ígyvanferi (#70185) üzenetére


jimpo
aktív tag

:Y
Ha már zöld, akkor New Balance FuelCell Rebel v3 Ez is igen tetszetős. :K :CA Nike ZoomX Vaporfly Next% 2 esetében is bejövős a zöld. :K Az ára annyira nem, inkább akkor egy Rebel V3 meg mellé egy Pegasus 39. :U :DDD

Illetve cipő téma... Igaz inkább túra lábbelivel kapcsolatos, de azért elcsíphető benne némi információ. ;)

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#70260) tomcica válasza LanyUs (#70258) üzenetére


tomcica
Topikgazda

meg le is van arazva :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70261) ladybug válasza ladybug (#70235) üzenetére


ladybug
őstag

Kaptam melegítőtapaszt, 600 mg-os fájdalomcsillapítót és valami fájdalomcsökkentő cseppeket is.
Feküdjek és üljek keveset, mozogjak normálisan, de lassan. Sport talán a jövő héten.

A hétvégére futás törölve. :-(

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#70262) tisn válasza ladybug (#70261) üzenetére


tisn
addikt

jobbulast :(

(#70263) -Pepe- válasza ladybug (#70261) üzenetére


-Pepe-
tag

Jobbulást katica! Nem ér annyit a futás, hogy belerokkanjon az ember. A fekvés sem jó, hogy fogsz így aludni? :F

Run fasta, eat cipőpaszta

(#70264) sherlock82


sherlock82
senior tag

Van nálunk a cégnél egy rakodógépkezelő akinek van egy fogadása a barátjával hogy március 15 és október 15 közt rövid nadrágban dolgoznak. :)

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#70265) inf3rno válasza ladybug (#70261) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jobbulást!

Buliban hasznos! =]

(#70266) -Pepe- válasza sherlock82 (#70264) üzenetére


-Pepe-
tag

Most gondolj bele, ha abban fogadtak volna, hogy ez időtartam alatt gatya nélkül dolgoznak. :DDD
Már rég óta tépem emiatt magam, de most leírom neked. Ő, tehát, szóval, a profilképed egy kicsit hasonlít a '80-as évekbeli klubokban fellelhető, bőrszerkós rendőr urakéra, akik hamiskásan mosolyogtak a saját nemükre, a diszkó gömb alatt. ;] :DDD Bajusz, napszemüveg... :DD

Run fasta, eat cipőpaszta

(#70267) -Pepe- válasza tomcica (#70243) üzenetére


-Pepe-
tag

Pont ilyenem van. Ma ebben futottam, de belesültem. Le kellett vetem, csak egy aláöltöző tartotta kordában hab testemet. Visszafele meg fel kellett venni, mert hideg szél fújt. Összevissza időjárás van erre felé. Leárazva vettem én is. Veszek majd jobb holmikat is, főleg aláöltözőt, mert abból nagyon alap van.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#70268) -Pepe-


-Pepe-
tag

Vigyázni kell a hidegben, mert múltkor úgy jártam, mint a Jégkorszak mesében a motkány: lefagyott a makkom. :DDD Beállok a zuhany alá és rácsodálkozom, hogy valami szörnyen hideg kompromittálja a combomat. Mondom a kulcs nem lehet, mert nem ruhában zuhanyzom. :D

Run fasta, eat cipőpaszta

(#70269) stefyY válasza ladybug (#70261) üzenetére


stefyY
őstag

Jobbulást! :((

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#70270) inf3rno válasza -Pepe- (#70266) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én azt hittem az csak a Rendőrakadémiában kitalált valami. [link]

Buliban hasznos! =]

(#70271) Hi!King válasza ladybug (#70217) üzenetére


Hi!King
őstag

Én kétszer jártam Frankfurtban, futottam a Majna partján, meg kétszer voltunk túrázni a környékbeli erdőkben. Egyszer az Odenwaldban, van egy olyan, hogy Felsenmeer, ami egy kőtenger, onnan indultunk, meg érintettünk egy várat is, Schloss Alsbach. Nagyon szép volt az egész, március végén vagy április elején szép zöld volt minden.

Meg Taunusban voltunk, oda egyik U-Bahn járat vitt ki, Alkönig meg Weisse Mauer csúcsokat érintettük. Más volt mint a magyar középhegységek, inkább lankássabb amúgy, meg sokkal több széles ösvény, földút volt (ennek megfelelően sokan bringáztak), a növényzetben meg sokkal több volt az örökzöld. Igazából lenne ott is hová menni, ha ott laknánk. Feleségem amúgy viszonylag sokszor jár Frankfurtban, úgy minden második évben ott van egy a munkáját érintő expo, meg egyik beszállítójuk Darmstadtban.

Amúgy kérdezted, hogy mennyire para éjszaka futni. Én ott mikor üzleti célból voltam, a Bahnhofvierteltől északra, a Mainzer Landstrasse-n szálltam meg. Nos, hát a Bahnhofviertel tényleg nagyon rossz környék, ugyanakkor épp emiatt tele volt rendőrrel, úgyhogy nem volt para onnan elfutni a Majna partjáig, a part meg frekventált volt éjszaka is mindkét oldalon, kivéve eltávolodtam a belvárostól, átmentem egy vasúti híd gyalogos átjáróján, az elhagyatott és parás hely volt.

[ Szerkesztve ]

(#70272) parandroid válasza Hi!King (#70271) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Oberurselig megy ki a metro, ott kezdődik a Taunus, ez amúgy kb 10-12 km a Mainától, avagy a belvárostól. Az Altkönig a távolabbi csúcs (780m), a város mellett közvetlenül a Grosser Felberg van (880m). Egy nagyon jól kiépített túraút + ösvényhálózat van a kettő körül/között. Én biciklis szempontból a Feldberget ismerem, az a helyi királyszegmens straván, a metrómegállótól a csúcsig kiváló minőségű aszfaltos, szerpentines út visz fel, 12 km- tekeregve, 650 m emelkedéssel (a Maina kb 100 m-es magasságon van). Amúgy közúton 3 irányból megközelíthető. Télen-nyáron tele van bringásokkal, az erdei ösvények meg MTB-sekkel. Futás szempontjából nekem a terepfutás sajnos nem pálya, emiatt kicsit sajnálom is, hogy ez nekem kimarad, túrázni már voltunk ott, illetve az osrzágúti mászást bicajjal többször is megcsináltam.

Nappal egyébként én még sosem éreztem magam Frankfurtban sehol veszélyben, este azért nem mindenhova mernék bemenni gyalog. Ezzel szemben a keleti pu környékén villamosozva kimondottan rosszul éreztem magam, salgótarjánban meg még autóban ülve is zabszem volt a seggemben. Frekventált futós útvonalakon sok probléma nem lehet, futók eléggé figyelnek egymásra, és sokan is vannak szerencsére. Az ördög persze nem alszik valószínűleg a soroksári ügyben is biztonságban érezte magát az áldozat, amíg meg nem történt a tragédia, meg Makai Viktória is lefutott egyedül néhány (tíz)ezer km-t, aztán mégis megtalálta egyszer egy agresszív idióta. :(

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#70273) tisn válasza -Pepe- (#70267) üzenetére


tisn
addikt

itt szogeden delben kellemes 15 fok volt, felulre sem kellett volna alaoltozo, masik srac poloban is futott okosan.

(#70274) sherlock82 válasza -Pepe- (#70266) üzenetére


sherlock82
senior tag

Ja az igaz. :D

Meg a kincs ami nincs c filmben is volt egy ehhez hasonló figura. : )
Remélem lassan lecsérlehetem valami egyedire.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#70275) Hi!King válasza parandroid (#70272) üzenetére


Hi!King
őstag

A metró megállótól messzebb van a Grosser Feldberg gyalog, de egyébként azért nem ezt céloztuk be, mert az Altkönig érdekesebbnek tűnt (Grosser Feldbergen parkoló van, autóval is fel lehet menni meg kiépítettebb a környezet).

Persze, amíg nincs baj, nem fél az ember, de azért ebben benne van, hogy ezek a támadások nagyon ritkák, az ember veszélyérzete annyiban torz, hogy ilyenektől jobban félünk, mint egy szívrohamtól, autóbalesettől, háztartási balesettől, pedig utóbbiakra még akkor is sokkal nagyobb az esélyünk, ha rossz környéken futunk.

Azért engem a frankfurti pályaudvar emlékeztetett a Keletire vagy a Nyugatira, mert koszos, sok a kétes alak, viszont sok a környéken a rendőr, emiatt biztonságosabbnak éreztem, de kellemesnek nem mondanám. Feleségem Offenbachban szállt meg egyszer mikor Frankfurtban volt , azt mondta ott ahol ment haza, az parás környék volt.

Egyébként mióta a pesterzsébeti és soroksári Duna part közelében lakok, azóta szerintem egyre többen futnak, lehet hogy az a gyilkosság után megcsappant a létszám, mert 2 évvel utána költöztem a környékre, és akkor nagyon kevesen voltak.

(#70276) Alg válasza tisn (#70273) üzenetére


Alg
veterán

Most készülődök indulni, kint 0 fok, 2 órája mikor boltban voltam szállingózott a hó... remélem nincs minden lefagyva.

Nincs sok kedvem hozzá, éjjel 1kor értem haza céges rendezvényről (alig ittam, de baromi fáradt voltam), és reggel 7kor úgy döntött a szomszéd hogy nekiáll felfúrni valamit a fürdőjében, ami az ágyam végénél van a fal túloldalán - mintha a koponyámat fúrták volna úgy ébredtem :(((

Viszont ha addig nem sérülök le, jövő héten meglesz az éves 1000km...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#70277) sherlock82 válasza Alg (#70276) üzenetére


sherlock82
senior tag

Imádom az ilyen szomszédokat.
Nálunk kb minden vasárnap 8 kor 2 emelettel feljebb verik a rántott húsnak való húst.
Nyilván akkor is korán kelek, de néha azért mellőzhetnék.

Jó futást!

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#70278) parandroid válasza Hi!King (#70275) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Pedig nagyon fasza, szövevényes ösvényhálózat visz fel a Feldbergre is, jó kis köves, meredek kaptatókkal.

Offenbach úgy generell elég para, a helyi kis balkán. Ezzel együtt az offenbachi majna-part kb az egyik legjobb hely futni. Már nem neked, mert hosszú, lapos, végig széles aszfalt, rengeteg ember minden napszakban.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#70279) LanyUs válasza sherlock82 (#70277) üzenetére


LanyUs
senior tag

Más is hallja azt a mocskos rántott húst? :) :C Hihetetlen. Nyáron hétvégén a szomszéd kinyitja az édes kicsi ablakot a konyhájában és hétkor úgy püfföli azt a húst, mintha mennyiségi bért kapna érte és 1 milliós jutalmat. Hiába családi házak a halk puffogást azért hallani :) Hatkor meg jön a kicsi éles hangú házőrző, aki kiszabadulva az éjjeli rabságból vakog össze-vissza. Egy pillanatnyi lelkiismeret furdalásom sincs ha bringa napon nyitott ablaknál reggel ötkor mozizok. Na nem nappali hangerőn, de azért halljam...

Most szép idő van, viszem a lányokat egy körre babkocsival.

[ Szerkesztve ]

(#70280) tomcica válasza LanyUs (#70279) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha az edzes,tusolas,eves,munka,szieszta,edzes,tusolas,eves daraloban meghallasz olyat h szomszed,meg barmilyen kulso egyeb tenyezo AKKOR nem csinalod jol :N
Ulve,allva barhogy el tudok a heten aludni,pedig meg csak szombatnal tarok ;] :P
DARALOOOOO :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70281) LanyUs válasza tomcica (#70280) üzenetére


LanyUs
senior tag

Micsoda? Totál kipihent vagyok annyit pihentem az elmúlt 1,5 héten ( jó tudom, hogy nem erre értetted :)). Térdeim, szalagok, izmok full rehabolt állapotban. A körmöm hegyében sem érzek semmilyen fájdalmat. Ezért is merek bátran kiszaladni a napsütésben :) A mérleg folyamatosan 96-ot mutat este feltöltve. Lassan úgy nézek ki, mint egy ropi. Úgyhogy ide a bejglit :D
Most a hullám tetején vagyok, lesz ez még így se. Neked edzés tanács nem kell, csak egy kitartás kívánás :R

(#70282) norby_42 válasza LanyUs (#70281) üzenetére


norby_42
aktív tag

A lányom babkát sütött a családi karácsonyra, az simán egy maratonnyi kalória

Eat pasta, run fasta

(#70283) LanyUs válasza norby_42 (#70282) üzenetére


LanyUs
senior tag

Jobb ötletem nincs, hogy egyedél negyed adagot és elég egy 10k :) Nekem egy darabig az lesz a max. táv. Tempó nem számít, így is minden tartományban +15 ütéssel vagyok feljebb. Érdekes, mert az alap pulzusom 55 maradt, de terhelésre elszáll. Covid alatt nem hullottam ennyire szét, mint most. Biztosan vannak még innen is göthösen. Nekik is kitartást kívánok!

(#70284) norby_42 válasza LanyUs (#70283) üzenetére


norby_42
aktív tag

Á, most a téli zsirréteg kiépítésén dolgozom, már egy hete nem futottam, talán majd holnap.
De ha belekezdesz, nem nagyon lehet abbahagyni.

Eat pasta, run fasta

(#70285) norby_42 válasza ladybug (#70261) üzenetére


norby_42
aktív tag

Jobbulást!
Valami lehet a levegőben, mert asszony tegnap meghúzott valami izmot a derekában, azóta nem tud felkelni.
Most eszi a Mydetont, hátha jobb lesz egy idő után.

Eat pasta, run fasta

(#70286) Chuck Norris válasza norby_42 (#70285) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

És akkor te csinálod holnap a húslevest, rántotthúst? :) Gyógyulást neki is!

Ma túlmentem a 4044-en, 113 szintemelkedéssel, szóval felmentem egész az űrig :) Az idei év talán egyik legjobb futása volt a mai, utolértek a profik, aztán velük huzattam magam, szinte észre sem vetem olyan gyorsan értem be a célba. Nem azzal foglalkoztam, hogy de sok van még hátra, de unalmas, de hideg van, de nagy a sár, hanem, csak arra koncentráltam, hogy ne engedjem őket meglépni. Persze kicsit gyorsabban kellett mennem mint szoktam meg mint ahogy komfortos de ennek ellenére nagyon élveztem.

(#70287) HKorn válasza LanyUs (#70283) üzenetére


HKorn
addikt

Hmm, ugyanez nálam. Nov elején ütött be valami szar, nem teszteltem, nem tudom mi volt az, de azóta minden tartomány +10 bpm. Nyugalmi pulzus ok, de az is van hogy magasabb, stressznek méri az óra. Érzésre amúgy tök rendben van a futás, de így nem merek tempós edzéseket csinálni. Nem tudom mikor jön rendbe.

Run&Ride

(#70288) sherlock82 válasza LanyUs (#70279) üzenetére


sherlock82
senior tag

Persze, de amikor a szüleimnél laktam 90 es években akkor nálunk is ez ment non - stop. :D

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#70289) norby_42 válasza Chuck Norris (#70286) üzenetére


norby_42
aktív tag

Nem az lesz a menü, de igen. De nem ezért, mindketten főzünk rendszeresen.

Mi volt az, amit futottál?

Eat pasta, run fasta

(#70290) Chuck Norris válasza norby_42 (#70289) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Nálunk sem az lesz holnap, pedig az lenne a szabvány vasárnapi menü :)
Tortúra volt ma, Miskolcról Egerbe a hegyen át.

(#70291) tisn válasza norby_42 (#70285) üzenetére


tisn
addikt

ma uszas kozben nekem is fajt, felbe kellett hagynom, termal, majd folyatas. aztan futas, fozes. felek mi lesz reggel, mondjuk most irattam fel egy doboz mydetont, csak nem lesz baj.

mindig van valami, terd, tudo, derek :(

(#70292) ladybug válasza norby_42 (#70285) üzenetére


ladybug
őstag

Köszi. Jobbulást neki is.
Így, hogy fájdalomcsillapítón élek két napja, egész jól tudok már mozogni.

A lényeg, hogy ne feküdjön és üljön sokat.
Amit nagyon tudok ajánlani, az a melegítőtapasz. Ez 16 órát melegítí a felületet és csillapítja a fájdalmat.

[ Szerkesztve ]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#70293) norby_42 válasza Chuck Norris (#70290) üzenetére


norby_42
aktív tag

Basszus, ezt mindig elfelejtem. Van barátom, aki minden évben tolja, beszéltünk már róla, hogy menjek, de mindig kimarad.

Eat pasta, run fasta

(#70294) norby_42 válasza ladybug (#70292) üzenetére


norby_42
aktív tag

Egyelőre nem nagyon tud mást csinálni, de párjával melegíti

Eat pasta, run fasta

(#70295) inf3rno válasza tisn (#70291) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Derék nálam is pár napja. Virág cserepet emelgettem, volt vagy 5okg érzésre. Elég masszívat sikerült megvennem. :D Az emelés még nem is volt baj, de a kádba csak előre hajolva tudom betenni, mert sikerült túlöntözni, aztán valahogy le kellett önteni róla a vizet. A kaspó meg csak nem akart lejönni, teljesen rágyógyult, úgyhogy ezt 1ox oda-vissza, csak hogy biztosan tropára menjen a derekam. Aztán a végén már majdnem feladtam, de rájöttem a megoldásra. :)) :K

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#70296) parandroid válasza norby_42 (#70294) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem te vagy a párja?!? ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#70297) Never79 válasza Chuck Norris (#70286) üzenetére


Never79
tag

Gratula, és a Tortúrához is!

Erről jut eszembe, kinek hogyan állnak a számok így év vége felé, illetve mire büszke az évben? Nem f@szméregetés céljából kérdem, csak kíváncsiság, s mi lesz a jövő évi cél, célversenyek, hogy aztán tomcica nehogy fel tudja tenni jövőre a kérdést, hogy FUTTOK TI RENDESEN?

(#70298) Zozo0525 válasza Never79 (#70297) üzenetére


Zozo0525
őstag

Én nagyon szarul :D Ez az év nagyon nem jól alakul futás ügyileg: 2076 km tartok. (tavaly 3000 felett voltam) idén semmi PB a kitűzött célból semmit nem sikerült elérni :D :D :D

(#70299) Never79 válasza Zozo0525 (#70298) üzenetére


Never79
tag

Olyan tényezők akadályoztak, amiket nem tudsz vagy csak részben tudsz kiküszöbölni? S van valami jövő évi cél?

(#70300) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Sziasztok,
van köztetek aki Watch ultrára váltott fenixről? Ha igen mik a tapasztalatok?
Ultra felhasználó véleménye is érdekelne az óráról.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.