Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69501) #76500480


#76500480
törölt tag

Köszi a :R -at. Sokat segít a gyógyulásban :DDD 5-ik hétben járok és 6 hét a teljes forradás ami kitolódhat 3 hónapra, meglátjuk.Versenyre csak 2hetem volt normálisan készülni mert az első két hét katasztrófa volt. :U Aludni nem tudtam, kohogni, tüsszögni mellkasra rászorítva sikerült. Öröm az ürömben, hogy nem “ablakos törés” , akkor jött volna mellkasi lecsapolás. Múlt héten biztonság érdekében fájdalomcsillapítóval futottam versenyen(dopping ;] ) ezt a 30ast anélkül. Stefy sok sikert a maihoz. :C

(#69502) Peterhappy válasza LanyUs (#69489) üzenetére


Peterhappy
őstag

:C
Azért Te ha összekapod magad, simán 20:00 alatti 5km-es vagy. És szerintem keveset (sokat) mondtam.
Én szerintem addig soha nem fogok lejutni.

(#69503) bajnokpityu válasza Peterhappy (#69459) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Az 5:30 sárgás terepen olyan mint a 4:30betonon. Így értve alacsony a 127es átlag.

Hú de rég voltam ilyen terepen. Kezd hiányozni a biai erdő

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#69504) bajnokpityu válasza norby_42 (#69462) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nekem konkrétan 42 alvás közben a pulzusom. Ha gép előtt dolgozok akkor 48-50. Ha felidegesítenek akkor 55-60. De ha megküldom a tempót meg kikohogom a 188at.

Peterhappy: már két koncertjükön voltam, egy cseh, egy Bp.. Tekintve hogy összesen 4 volt,ez jó arány :)

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#69505) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Sziasztok,
szeretnék egy multisport órát.
Amire használnám:
squash (pulzus mérés)
úszás (medence és ha tudná a nyílt vizet is az jó lenne)
futás (itt mindenképpen az edző funkció ami tetszene)
kerékpár (Balaton kör)
Amit kinéztem:
- Garmin Instinct 2 (itt ugye nincs színes kijelző, és kártyás fizetés (ez kevésbé érdekel). Ez most 108e Ft lenne.
Fontos lenne, hogy strapabíró legyen (squash miatt). Csak sportoláskor veszem fel, egyébként analóg órát használók.
Fenix 6 széria jelentősen jobb lenne funkciók tekintetében? Árban ugye x2.
Köszi!

(#69506) LanyUs válasza Peterhappy (#69502) üzenetére


LanyUs
senior tag

Sokat segítene rajtunk egy nyuszi, aki beáll 40 perces 10k-ra körpályán és csak az egyenletes pontos tempóra figyel. Mi meg tudjuk követni, akár lemaradva és viszonyítani, hogy épp milyen időt futunk. Pl. 2 perc, az kicsivel több, mint 1 kör stb.
Azt azért megfigyeltem, hogy pl. edzésen 172 hrm tartományban kb. 04:30-ig duruzsol szépen a motor, de ha gyorsabb lesz a tempó akkor 175-178 lesz a tartomány ( na persze az eltelt 2 hét az maga volt a kínszenvedés ). És itt jön a választás:
I. Vagy marad ez a zóna, de akkor lehetetlen itt elérni a gyorsabb fiúkat, tehát az lesz egy szimpla PB kísérlet.
II. Vagy intervall jelleggel be lehet próbálkozni 04:00 vagy alatti tempóra max. pulzuson 182-184 körül és egy jobb napon abban bízni, hogy nem hullik szét métereken belül a mozgás és kitartható egy olyan időre, amivel már Több futó is megdolgozik itt. Az a lényeg, hogy amikor elenged test, akkor tudatosan vissza kell lökdösni a tempóra, mert egyedül nincs viszonyítási alap. Sokszor előfordul, hogy egy ilyen "keménykedés" után már az addig 175-ös pulzuson futott tempó is csak 180-as pulzussal lesz tartható annyira szétesik a mozgás. Ilyen ez :)
Persze erre tényleg jó a verseny, mert ha látom, hogy Dzsoni 42 perces kb. és távolodik, akkor lehet viszonyítani. Ha majd ráfekszel rendesen a futásra, akkor 78 kg körül egy kitartott 03:50-55-ös iramot célzok majd be Neked :K Nem kényszer, csak nyugodtan készülj rá. Megvárom itt :R

[ Szerkesztve ]

(#69507) Alg


Alg
veterán

Mostanában annyira jól mentek a 140-es pulzus környéki alapozások, hogy gondoltam a tegnap késő esti 9k után ma délben kiviszem az Endorphin Speed-et egy csapatásra a Praterbe - ez lett a vége:

5k@22:50 - új PB :Y Kb. tavaszra akartam ide eljutni.
Amúgy a Garmin 24:10-et becsült 5km-re, ezt most a futás után levitte 23:47-re :DDD :D

Mindez egy 17km-es futás közepén volt, azaz plusz 6km oda - 6 vissza.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#69508) Zozo0525 válasza Alg (#69507) üzenetére


Zozo0525
őstag

Az igen.
Gratulálok :C :C :C

(#69509) stefyY


stefyY
őstag

RunPunch 50k 2. helyezett 3:51:56 :)
( nem volt olyan rengeteg páros, a kategóriánkénti díjazás indokolatlan volt, de összetettben is 2.-ak lettünk, úgyhogy a lelkiismeretem tiszta :DDD )

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#69510) TripleB válasza bajnokpityu (#69504) üzenetére


TripleB
senior tag

Nekem a Brutal Assault kimaradt sajnos.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#69511) LanyUs válasza Alg (#69507) üzenetére


LanyUs
senior tag

Alg: szép volt! :R Egyre lejjebb jössz! Tudod a 20:00-ig nincs lazítás :)

stefyY: 04:22-es 26k :Y 1:31:55 fm :R Hát hol a pulzus adat? Gyorsan le akartam csekkolni mennyire volt ez feszes :D

(#69512) Zozo0525 válasza stefyY (#69509) üzenetére


Zozo0525
őstag

komoly! gratulálok nektek :R

(#69513) TripleB válasza sherlock82 (#69457) üzenetére


TripleB
senior tag

Mintha csak magamat látnám :C
Rendszeresítenem kell egy gőzborotvát, mert a házba nem engedem be magam.

Durva számomra milyen távokat és időket futtok! 🤘

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#69514) bajnokpityu válasza TripleB (#69510) üzenetére


bajnokpityu
félisten

8 éve járunk BAra, meglepetés volt,h felleptek. És milyen jól tették.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#69515) Never79 válasza tomcica (#69414) üzenetére


Never79
tag

Nem is tudom, hogy van-e egyáltalán nálam az a tipikus alapozás. Szinte minden hetem ugyan olyan, mint amit írtam, csak egy edzés hosszúsága változik, meg persze a tempós részek egyre hosszabbak nálam is, periódikusan. A vasárnapi futás konstans mindig: bemelegítés 8p aztán van az alappulzuson futás benne mindig 3 p-re (kb maratoni pulzusra) fel kell kapni a tempót 20-30 percenként.

A mai ilyen lett: [link]

Amúgy azt vettem észre, hogy az edzések már annyira nem "piszkálnak meg". Inkább a hosszabb távok lehetnek a következő szintlépés. A két 50+ km futás után 2-3 hétre erősebbnek éreztem magam sokkal. Na meg ugye fejben is magabiztosságot ad. Szóval beszéltük edzőbával, hogy havi egy alkalommal lehet fellépünk 4 óra fölé egy edzésben, persze ez attól is függ, hogyan regenerálom ki azt.

Keményen toljátok nagyon ti, na ezt tudjuk :). A lánycsapatba jobban beillek, de inkább női popót néznék, mint akár a tiedet, ha nem haragszol :D

(#69516) Never79 válasza #76500480 (#69416) üzenetére


Never79
tag

Gratu ez már nem semmi :)

Peterhappy: gratulálok az 5k PB-hez :) . Már csak ezt kellene kitolni 42k-ra ;]

(#69517) Never79 válasza Chuck Norris (#69496) üzenetére


Never79
tag

Ugyan ezt mondta Szilvi is, hogy kérdezzelek meg esetleg téged :). De úgy vagyok vele, hogy jó, hogy így alakul. Egyedül leszek, nekem kell megoldani.
Oké nem fogom szétparázni, szerintem is jó lesz. Erősnek érzem most magam, majd aztán meglátom mit dob a gép aznapra. Az biztos, hogy minden VK fát tudok hol van, bejártam azokat a részeket is, amin eddig nem voltam. Csak az Oroszlány - Vértessomló rész homályos kicsit. Voltam már arra valamikor. Túráztam már arra. Egyszer. Talán. :))

(#69518) Never79 válasza stefyY (#69509) üzenetére


Never79
tag

Itt is gratu, szép eredmény :)

(#69519) tomcica


tomcica
Topikgazda

Jovok skacok,jovok mar :K

+ az apro 1500m bemelegites + 400m kocogos levezetes (de azt mar ki szamolja ?! :P )
cipo: pegasus 39
frissites: fel banan

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69520) margithid válasza tomcica (#69519) üzenetére


margithid
veterán

Nem semmi :R
Én ma csak 12 km-t toltam, valahogy nem kívántam most a többet.

(#69521) Zozo0525 válasza tomcica (#69519) üzenetére


Zozo0525
őstag

az szép kocogás volt mester

(#69522) margithid


margithid
veterán

Megrendeltem közben a pega 38at 54 euróért. Ősszel tettem egy próbát a 45.5essel, most 46ost rendeltem. Asicsból is akkora kell. Itt írtátok ketten is hogy ugyanazt a méretet használjátok mindkettőből, hátha ez jó lesz.
Pega 39 már elfogyott, de ahogy olvasom kb semmi lényegi különbség a kettő között.

(#69523) tomcica válasza stefyY (#69509) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R :C

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69524) Alg válasza LanyUs (#69511) üzenetére


Alg
veterán

Köszi, a 20:00 még nagyon messze van... Kipihenten, rendesen rákészülve talán 22 eleje menne most. Éreztem azért az indulásnál még a lábamban a tegnapit.

Mondjuk az alapozás közepén vagyok, év végéig 95%-ban ilyen 140 pulzusos kényelmes gyűjtögetések mennek.

@stefyY: Gratz! :C :R

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#69525) TripleB válasza bajnokpityu (#69514) üzenetére


TripleB
senior tag

Jó lenne eljutni oda 🤘

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#69526) stefyY


stefyY
őstag

Köszi nektek! :R :R

#69511 LanyUs: Ki van kapcsolva az órán az optikai, csak idegesít, mellkaspánt meg időnként egy-egy edzésre majd előkerül...érzésre az átlag biztosan 165 alatt volt.

#69519 tomcica: A fél banánt olvasva vágtam volna hozzád valamit... :DDD :R

#69507 Alg: Maximum 15-18 hónapot adok és ott lesz a 20 perc alatti is, gratulálok! :R

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#69527) Peterhappy válasza bajnokpityu (#69503) üzenetére


Peterhappy
őstag

Tudom :K csak viccelodni probaltam.
A zenei izlesedert jar a pacsi ;)

(#69528) Peterhappy válasza LanyUs (#69506) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ok :R
Egyelore oriaskerdes, mikor es mennyi idom lesz futni a jovoben. Lehet, hogy arra fekszem ra, hogy a havi szazat tudjam legalabb hozni...

@Never79: koszonom!!

@Tom: B+ Te tovabbra sem vagy szazas :C

@Alg es Stefy: Nektek pedig nagy-nagy gratula!!!

[ Szerkesztve ]

(#69529) ígyvanferi válasza LanyUs (#69506) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Kipróbáltam, mennyire tudnálak pontosan pace-elni 5K-n titeket a 20 perces PB-hez. A hosszú végén, 15K után kaptam fel a tempót, az első 3 km-t még szinte hajszálra sikerült belőni, 3:59, 3:59, 3:58, a 4. már becsúszott 3:56-ra, aztán az 5.-en valamiért tovább gyorsultam 3:50-re, szóval ezt még gyakorolni kell. Bár pályán más lenne, mint a lakótelep utcáin (lomtalanítás is megy épp... akadályfutás jellege is volt néha). Ha 100, 200 vagy legalábbis 400 m-enként van pontos kontroll a tempót illetően, úgy azért lehet végig tudnám precízen hozni a km-eket. A 40 perces 10K neccesebb lenne, nem sokkal vagyok gyorsabb amúgy se ott már, lehet 7-8 km után kiállnék, pillanatnyi formától függően. De Kipchoge is az utolsó 15-20 km-t egyedül szokta menni, nyulak nélkül, szóval... ;]

(#69530) Peterhappy válasza ígyvanferi (#69529) üzenetére


Peterhappy
őstag

15K után ilyen idők, na hagyjál már :D :R

Itt egy hete volt lomtalanítás. Sikerült pont aznap kimennem nekem is - néha azt éreztem, az életemért futok. Úgy járőröztek itt a furgonok, hogy lelkiekben én már mindenre felkészültem...

(#69531) Chuck Norris válasza Never79 (#69517) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Felrakod a trekket az órádra és ha nem feleded el nézegetni akkor biztos nem tévedsz el. Arra még figyeljél, hogy nem minden kódnál van adás, frissítgetni kell amíg be nem tölti. Ja meg ha sötét van akkor rohadt nehéz leolvasni mert csillog a plexi de lehet ez csak az én telefonom hülyesége.
Amúgy ha meggondolod magad és valamikor hétköznap lenne kedved akkor elmegyek veled szívesen, idén még úgysem voltam.

@Alg, Tom, Stefy :C

(#69532) bajnokpityu válasza TripleB (#69525) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Neha szoktak ott is futni… az esti abszinth sor burger kombokat jo lenne a varban v a varosban ledolgozni. Crowd surfing helyett pogot nyomom en is masnaptol.

zsenialis a hely egyebkent, n ket evente jarok.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#69533) -Pepe- válasza stefyY (#69509) üzenetére


-Pepe-
tag

Az igen! A Decas cipő miatt meg kalapemelés. Abban ekkorát futni. :C

Run fasta, eat cipőpaszta

(#69534) -Pepe- válasza tomcica (#69519) üzenetére


-Pepe-
tag

Szép volt Tom! Látom az ovál jelet. Végig pályán nyomtad ezek szerint. Nem pistulsz bele a körözésbe? Én már tikkelnék ennyi körözés után. :D

Run fasta, eat cipőpaszta

(#69535) Peterhappy válasza -Pepe- (#69534) üzenetére


Peterhappy
őstag

Korozott O mar eleteben annyit palyan, hogy szerintem az utcan is ugy megy el jobbra, hogy haromszor balra fordul.

(#69536) -Pepe- válasza Peterhappy (#69535) üzenetére


-Pepe-
tag

Akkora showman, hogy megérdemelné az Olimpiai indulást. Mikor a kenyaiak mellett elhaladna, odaszólna nekik, hogy: Futtok ti rendesen? :DD

Run fasta, eat cipőpaszta

(#69537) Peetta14


Peetta14
tag

Pff milyen idők mennek itt pár nap leforgása alatt. Nagy grat mindenkinek.
Ha már iram tartás. Jól kijött most az iram 10*400+200r-en a heti gyorsítón, bár én nagyon hagyatkozom még az órára, mintsem magamtól menne. Ide azért nagyon kell a rutin. Az első 400ba persze belefutottam, az tipik.

(#69538) stefyY


stefyY
őstag

Peterhappy, Chuck Norris, -Pepe- : :R

A cipő pedig amennyire nem kíméli a lábaim, annyira lehet futni bennük. Nagyon szeretem, szerintem jövő év elején venni is fogok mégegyet. :B

Peetta14: Szerintem egy rossz szavad ne legyen... :R De a GA miért lett 4:57, ha 4:50 a nettó átlagod? Vagy félreértek valamit?

[ Szerkesztve ]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#69539) tomcica válasza -Pepe- (#69534) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az csak a mentalis edzes resze :K elso 10km egyes palyan egyedul, a tobbi a hatos palyan valtogato, meg volt h lejottem a harmasra nehany korre.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69540) Peterhappy válasza Peetta14 (#69537) üzenetére


Peterhappy
őstag

Szééép! :R

@Stefy: GA = GAP.
4:50 az atlaga, 4:57 az egy, a szintkulonseg figyelembevetelevel szarmaztatott, becsult ertek.
Ahol pace > GAP ott adott szakasz osszessegeben emelkedett, ahol < ott lejtett.

[ Szerkesztve ]

(#69541) stefyY válasza Peterhappy (#69540) üzenetére


stefyY
őstag

Értem, de pont azért kellene annak alacsonyabbnak lennie, hacsak nem lejtőn futott végig. :)

Például tegnapira nekem a GAP 3 másodperccel gyorsabb volt a strava szerint, mert az utolsó 3 kilométeren 80 métert mentem felfelé is.

[ Szerkesztve ]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#69542) TripleB válasza bajnokpityu (#69532) üzenetére


TripleB
senior tag

Reggel futás, este pogó 😅
Bár amióta fogimplantom van, azóta óvatos duhaj lettem. 🙂

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#69543) Peterhappy válasza stefyY (#69541) üzenetére


Peterhappy
őstag

Van olyan szakasz (LAP) ahol magasabb, van ahol alacsonyabb.

Kort futott, szoval a logika azt mondana,
ossz emelkedo = ossz lejto --> pace = GAP
De en ilyen futast meg sik korpalyan se nagyon produkaltam, szerintem a GPS pontatlansaga a ludas.

[ Szerkesztve ]

(#69544) tomcica válasza Peetta14 (#69537) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Par mp szoras ilyen tipusu edzesnel siman belefer :K amikor mar ilyen hideg van (es feletetlezem nem fedettpalyan csinalod :P) akkor az elso 1-2 db mehet direkt ovatosabbra 4:00-3:55 koze,cserebe ha minden okes az utolso 1-2db-ot felkaphatod 3:50-3:40 korulire.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69545) Mclovin


Mclovin
senior tag

Sziasztok,

Esetleg van most valami best-buy deal stabil cipő terén (44.5-45 EU méret)? Egy Puma velocity nitrot használok most, szeretem is, de 90kg-val és pronáló lábbal hosszú távon nem biztos, hogy ez lenne a megfelelő 'daily runner' cipő.

köszi :R

(#69546) ígyvanferi válasza Mclovin (#69545) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Pl. a Saucony Guide 15 Runningwarehouse-tól. ATHLE15 kóddal lejön belőle 15%.

Van egyébként elég sok jóárasított Saucony cipő:
lista.
Méretek is vannak még bőven, némelyikhez adnak 25 eurós utalványt is, megy a -15%-os pluszban, szóval elég jó dealek. Elvileg 100 euró fölött ingyenes lenne a szállítás hozzánk, de próbaképpen két cipőt berakva a végösszeghez valamiért hozzáadja a 10 euró szállítási díjat. Talán a kuponkód üti az ingyenes szállítást, vagy a VAT nélkül számított végösszegnek kell 100 fölött lennie, nemtom. Próbálgassátok azért.

(#69547) stefyY válasza ígyvanferi (#69546) üzenetére


stefyY
őstag

Ha nem nyugis tempóra keresnék cipőt, az a Kinvara 13 nagyon csábítana... :R

Lehet, hogy még ígyis... :U ;]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#69548) LanyUs válasza ígyvanferi (#69529) üzenetére


LanyUs
senior tag

Azért mert vad nyúl lennél :) Ha ilyen szépen fokozol, akkor célszerű lenne Téged nem fix tempóra tenni, hanem igazodnál a "lassú" tömeghez :) Szépen le is főznéd nekünk a kávét :)
Ma már tudtam végre 2 hét nátha után és normális 12kme-rt menni. Köhögés azért volt még rendesen. Leesett a hrm pánt és nem igazán szeretek a hidegben turkálni intervall pihenőben. Majd akartam egy jó kis vaksötét pályaképet ide és lefagyott a telefon, majdnem resetelt ( és akkor a mai edzés sem történt volna meg :) ). Most van 2 hét egészséges időszak, majd megint jön az "ajándék"

Peetta14: ugyanez volt nálam is, kivéve a tempó! 92s helyett csak 106s. A szép az volt, hogy a pulzus már csak 169-171 között inog és mp-re be tudtam lőni a tempót. Iparos Neked is :R Azt nézem, ha a pihenőd 04:10 lenne már 20 alatt vagy :D

[ Szerkesztve ]

(#69549) stefyY válasza ígyvanferi (#69546) üzenetére


stefyY
őstag

Rendeltem 2 Kinvarát, az egyiket egy barátomnak, de a 10 eurót nem engedte el végül... :)

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#69550) ígyvanferi válasza stefyY (#69549) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nem tudom annak a pontos okát. :( Viszont így is elég jó árra jön ki darabja, pláne, ha olyan színt választottatok, amiért jár a 25 eurós kupon (úgy ha jól számolom ~40 euró/16 ezer Ft).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.