Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69301) jimpo válasza Zozo0525 (#69262) üzenetére


jimpo
aktív tag

Igazából én nem variálom túl, szeretem az egyszerű dolgokat. Persze lehet venni túrórudit is 200+ft-ért. :DD

De a Tejföl 20%, ami valóban Tejszínből van! Szintén jó kb bármibe, legyen az sós vagy édes. Chia mag, Áfonya édesbe. Akár zöldséget, kukoricát babot is lehet bele tenni. Tonhalkonzerv, esetleg Burgonyapor. :C Sanszos hogy a lángos, kenyérlángos ízét is el lehet találni a megfelelő összetevőkkel. :K
A lehetőségek tárháza végtelen, lehet vele játszani. :))

Stryd Next Gen

(#69302) -Pepe- válasza stefyY (#69300) üzenetére


-Pepe-
tag

Az az, vagy más néven tepsi Merci. :K
A régi tachycardia ment a levesbe, de Pepe nem!
A futás többet adott, mint a bringa, hiába tekertem 3-4 órákat. Azt hittem ennyi tekerés elég lesz a futáshoz. Á, még a kocogás is fárasztott... Ja és nem csiga tempóban tekertem és nem outin, hanem nehezebb randonneur / túra kerékpáron.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#69303) tisn válasza -Pepe- (#69289) üzenetére


tisn
addikt

Érdekes, hogy a 8perc/km is futásnak számít.

van az a terdfajas, amikor ilyen temponak is orulsz ;]
multkor az erdoben ket eticsiga meg egy mocsari teknos is megelozott :DDD (es persze a nordic walkingolo nyuggerek is fenysebesseggel huznak el)

(#69304) stefyY válasza tisn (#69303) üzenetére


stefyY
őstag

...vagy van az a táv. Azért ha 150 kilit 8 perces átlaggal tol le valaki, szerintem nem gyenge...az 20 óra. Egy UB-n sokan aláírnák.. :)

#69302 -Pepe-: Nem mentél a tepsibe. :) :D

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#69305) Peetta14


Peetta14
tag

Pega Trail 4 - 20k elég sok méret
[link]

(#69306) tomcica válasza -Pepe- (#69299) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A 200/400m sprint tav,azok edzese jol irod rovid sprintek 70-100-120-150m letrak...rajt gyakorlas...repulobol max sebesseg...erore rovid emelkedo sprint...kitartasra 200-300-ak
Mindez soook pihenovel,hogy minoseg legyen.
Ez a nyari munka.
Telen 200-400-ak lassabb,de rovidebb pihenovel.Letrak 100-150-200-300-400m lassabb stb.
Heti 2-3 minosegi edzes es mindig teljesen regeneralt labra.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69307) tisn válasza stefyY (#69304) üzenetére


tisn
addikt

nekem ezek a tavok hihetetlenek. ilyen felmaraton es maraton meg elkepzelheto, de azon felul minden mar a csoda kategoria. felistenek :)

(#69308) jimpo


jimpo
aktív tag

Stryd Black Friday 15% off automatically applies at checkout.

A zerge-n is akciós a gen3 93 492 Ft van második generációs is egy darab. :C


A Spuriban is van akció
­
Vásárolj futócipőt, futóruházatot vagy kiegészítőt 15% kedvezménnyel webáruházunkban és üzleteinkben november 24-27. között! KUPONKÓD: spuribf15

Stryd Next Gen

(#69309) stefyY válasza Peetta14 (#69305) üzenetére


stefyY
őstag

Nem a saját nevemben, de köszönöm. :R

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#69310) jimpo válasza jimpo (#69308) üzenetére


jimpo
aktív tag

Black Friday a Mylitee-n! Látogass el weboldalunkra november 25. és 27. között, használd a "BF2022" kuponkódot és zsebeld be kedvenc termékeidet 20%-os kedvezménnyel! A kupon minden termékre érvényes!
Nitecore Acebeam Petzl Fenix termékek is vannak az oldalon. :C

Ha valakinek épp lámpa kell, már bemutattam amiket én használok.
Továbbra is csak ajánlani tudom őket, a pókláb azóta is remekel. ;) Mikor dolgozom akkor használom őket ~3x1 órát, illetve pihenősben, ha dupla futás van akkor is. Simán bírják, szünnapon töltöm őket általában. :K

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#69311) jimpo


jimpo
aktív tag

The Science of PEBAX Shoes and Carbon Fiber Plates

Saucony Endorphin Pro 2
"with an ultralight Pebax® polymer foam (PWRRUN PB) paired with a carbon fiber plate"

Már nem emlékszem a 10K PB futás utáni napokra, de nekem ez az információ új. :U
Az Endorphin Pro 2 Campfire Story, majd mesélhet még jövőre is. :K ígyvanferi ? :DDD

Este IS adja, igaz sötétedés után sosem használtam még. :B

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#69312) bajnokpityu válasza jimpo (#69311) üzenetére


bajnokpityu
félisten

másnál is úgy volt, hogy hoka után megváltás egy pega, aztán de jó a saucony, majd mégse, bezzeg a react.

nemtom mit tudnak ezek a carbon cipők, de most úgy gondolom, a marketingesek és a mérnökök megvettek kilóra, és elkezdtem vágyni egyre :D

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#69313) stefyY válasza bajnokpityu (#69312) üzenetére


stefyY
őstag

Majdnem stimmel a sorrend. :DDD

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#69314) danielsz


danielsz
tag

Gondolkozom nagyon Pega 39-en meg Pega Trail 4-en is, hogy venni kéne. Bizonytalan vagyok, mert tavaly a Pega 38-cal nagyon befürödtem, a talpam egyáltalán nem bírta. Pedig a Pega 36 meg főleg a Trail verzió nagyon király volt. Igaz, vissza lehet küldeni, ha már felpróbálva se adja, meg 10-20 km után még el lehet adni valószínűleg.

(#69315) Studi válasza bajnokpityu (#69161) üzenetére


Studi
addikt

React Infinity Flyknit volt Dkeszin, egy csomó 3x-ért, meg egy 21-ért, méretven pont jó. Így vettem egy k... drága pólót is a cipővel együtt 20ért. :R

(#69316) stefyY válasza Studi (#69315) üzenetére


stefyY
őstag

Hosszúkra beválós lehet? Én is nézegettem... :)

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#69317) Studi válasza stefyY (#69316) üzenetére


Studi
addikt

Annak reményében vettem. Adatokat nem néztem, de érzésre nem túl nehéz, viszont jól párnázott, gördülős talpú cipő. Stabil, ezt elég határozottan érezni rajta (én hosszúkhoz inkább stabil cipőt használok) A felső része komfortos, nekem kellően szélesnek tűnik. Meglátjuk, 15e-ért nem tudtam otthagyni. :B

(#69318) -Pepe- válasza tomcica (#143) üzenetére


-Pepe-
tag

Itt vagyok rá az ellenpélda! Heti 60-70-80 megy a lábba, de maraton a látóhatáron sincs. :DDD

Run fasta, eat cipőpaszta

(#69319) stefyY válasza Studi (#69317) üzenetére


stefyY
őstag

Elgondolkodtató, köszönöm. :R

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#69320) -Pepe- válasza tomcica (#174) üzenetére


-Pepe-
tag

Nekem a térdszalagjaimat hamizza meg a kemény aszfalt, illetve beton. :(((

Run fasta, eat cipőpaszta

(#69321) Zozo0525 válasza jimpo (#69301) üzenetére


Zozo0525
őstag

igazad van, most ennek utánajárok, nagyon köszi az ötleteket :R

[ Szerkesztve ]

(#69322) tomcica válasza -Pepe- (#69318) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Kiepited a hetvegi hosszut szepen fokozatosan 30km-re,es mar latohataron is lesz :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69323) margithid válasza danielsz (#69314) üzenetére


margithid
veterán

Nekem se volt jó a pega 38, 45.5-est vettem, szorított, kicsi volt. Most egy 39-en gondolkodom, hátha a 46-os jó lesz :)

(#69324) stefyY


stefyY
őstag

stefyY-féle lowcarb diéta: 3 nap volt egy 400-as nutella.

;]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#69325) Studi válasza stefyY (#69324) üzenetére


Studi
addikt

:D Nekem nincs itthon. :D De ha lenne, már nem lenne. :D

De az előző két napban mindent is megettem, ami a közelemben volt. :D +2kg 1-2 nap alatt simán feljön ilyenkor. :U

(#69326) ígyvanferi válasza werszomjas (#69276) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Említsük azért meg a 112,5 euróért több színben is vehető Vaporfly Next% 2-t is. Ennyiért sosem volt még. Mindig promóciós kizárás vonatkozott rá, tehát ha volt valami alap kedvezmény és bejött egy extra kupon, azt szerintem sosem lehetett felhasználni a Vaporflyra. Alphafly ugyanez, több színre van alap kedvezmény és megy rá a -25%-os kupon, az eredmény: 135 euró. Gore-texes Pegasus Trail 3 full feketében 78,7 euró, Invincible Run 2 többféle színben 94,5 euró, sima Pegasus Trail 3 több színben 68 euró, és ugye a Pegasus 39-es, amiből van még kékben 54 euróért vagy egyéb színekben 63 euró.
Ezek mind elég jó dealek. (2 héttel ezelőtt még jobb lett volna, de az az elmeroggyant főf.sz megint elintézte nekünk a tutit...)

(#69327) stefyY válasza Studi (#69325) üzenetére


stefyY
őstag

Ugye, hogy szemét módon mennyire eteti magát? :DDD

Az a 2kg a sok víz is lehet, amit leköt a ch, futsz egy isteneset valamelyik hétvégi reggelen, aztán hellosziapisztácia. :)

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#69328) TripleB


TripleB
senior tag

Sziasztok!
Nike Dunakeszi, 21 e a Pegasus 38, a Shield 23 e párszáz Ft. Volt még pár modell ezeken kívül. Therma-fit ruházat stb.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#69329) ígyvanferi válasza jimpo (#69311) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Imádom azt a cipőt. De nekem is jövőre fog több szerephez jutni, idén még talán egy FM-ra, meg előtte az egyik hosszú tempóedzésre felveszem, de annyi. December 10-11-én az otthoni futóklub rendez egy csapatépítő 24 órás futást, az mondjuk jó lehetne, de a városi 800 m-es rekortánon fogunk futni, az meg nem túl ideális terep ehhez.
Én mentem már benne sötétben, de mivel a talpán tárolom, így sosincs "feltöltve" a fluoreszkálós betét. :O

Mire gondolsz, hogy új infó volt, hogy az Endorphin Pro 2 pebax habos és karbonlemezes? Vagy nem jól értem?

(#69330) Chuck Norris válasza Never79 (#69259) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Oda pedig megyek azt ki nem hagynám annak ellenére sem, hogy nagyon felkapott ezért sokan is vannak.

Vérkörnél az egyetlen nehézség, hogy Gánttól nincs egyáltalán víz, Kőhányásnál szoktam elrejteni az erdőszélen a depómat, hogy ne száradjak ki a végéig. Persze ez csak nyáron gond ha most mégy akkor csak végig kell kocogni :)

(#69331) norby_42 válasza -Pepe- (#69318) üzenetére


norby_42
aktív tag

12 év :C

Eat pasta, run fasta

(#69332) -Pepe- válasza norby_42 (#69331) üzenetére


-Pepe-
tag

Az még gombócból is sok. :U
Akkor marad a 400m WR-ra való felkészülés. :K

Run fasta, eat cipőpaszta

(#69333) ladybug


ladybug
őstag

Megérkezett a cipőrendelésem.


Nagyon kényelmes. Nincs túlflancolva, egyszerű futócipő. Szélesebb lábfejre is jó. Nekem nagyon bejön.


Nagyon kényelmes. A csillapítása erősebb, mint az előzőé. Színe nagyon király. Mérete tökéletes.


Mintha vattán lépkednék. Iszonyat párnázott mindenhol a NB- szokhoz viszonyítva. Jó választás volt.


Itt kicsit bajban vagyok, mert nem tudom eldönteni, hogy jó-e a méret.
Elég szűk és szellős cipő. Gyakorlatilag át lehet látni rajta.
A talpazatnak kényelmes, a lábfejnek viszont igencsak fura. Mintha szűk lenne. A fűzője is roppant érdekesen van kiképezve. Tekergősen fut végig a cipő felső részén.
A színe király. A stílusa egyedi.
Mégy 1-2x felveszem és sétálgatok benne, hogy eldöntsem, visszaküldöm-e vagy sem.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#69334) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

Ezt csak ide berakom, most döbbentem le amikor nyomogattam a like-okat, ilyen egy gepárdos edzés: [link]

@ladybug szép cipők :)

[ Szerkesztve ]

(#69335) bencze válasza ladybug (#69333) üzenetére


bencze
senior tag

Utolsó tetszik a legjobban. Ha nem lenne túl hosszú lehet megéri eggyel nagyobb méretre cserélni, ha lehet? Legyen jó futni, persze, meg kényelmes, de ha lehet az ember hordjon jól kinéző cuccokat, szerintem :)

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#69336) ígyvanferi válasza ladybug (#69333) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Remélem menet közben is ugyanígy tetszeni fognak, beváltják a hozzájuk fűzött reményt.
A Fujispeednél érdemes figyelembe venned, hogy az egy verseny- vagy legalábbis tempóorientált terepcipő (plate is van benne, bár nem karbon), tehát hogy szorosabban öleli körbe a lábfejed, az emiatt is lehet, ilyen felhasználásra kell, hogy szorosan tartson. Persze ne legyen kényelmetlenül szoros, akkor nincs mese, marad a visszaküldés.

(#69337) TripleB


TripleB
senior tag

Sziasztok!
Az orrlégzés és utána szájon kilégzés egy bizonyos tempó után már kivitelezhetetlen. Ti mit használtok a tüdő védelmére a hideg levegő ellen?

@ladybug, nem vicceltél, szép kollekció lett hirtelen. 🙂
Én is behúztam az utóbbi időben pár cipőt, majd látjuk, hogy volt-e értelme. 😃

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#69338) #76500480 válasza TripleB (#69337) üzenetére


#76500480
törölt tag

Csősál, símaszk..megpróbálok nem krakogni, köpködni, orrot fújni. :)) Ezek mind szarítjak a nyalkahartyat. Placebonak jó ha mellkast bekened bemelegítő krémmel(nicoflex, thermolka stb) ;]

(#69339) sherlock82 válasza ladybug (#69333) üzenetére


sherlock82
senior tag

Szia,

lila fekete nagyon tetszik nekem is.
Honnan szerezted be? :)

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#69340) TripleB válasza #76500480 (#69338) üzenetére


TripleB
senior tag

A Nicoflex akkor hatásos, ha bekenés után forró fürdőt veszel. 😃

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#69341) tomcica válasza ladybug (#69333) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:C
Ferfiasabb a NB Rebeled,mint az enyem :P ;] ez van, 2022-ben mit csodalkozom :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69342) tomcica válasza TripleB (#69337) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jeghideg sorrel szoktuk edzeni nyaron :K
PS: ja,az torok,de az irany hasonlo ;]

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69343) ladybug válasza sherlock82 (#69339) üzenetére


ladybug
őstag

Ezen az oldalon vásároltam. [link]

Amúgy még ezen szoktunk. [link]

Az Asics legging is egy marha jó vétel volt és végre annyi zseb van rajta, amennyire szükségem van. :C

tomcica: Szerintem sem fontos. Amelyik tetszik, azt vesszük.
Csak halkan megsúgom, hogy Péternek a női cipők és felsők mindig jobban tetszenek, mint a férfi cuccok. Nagyobb a színválaszték és valahogy kreatívabb a ruházat, mint a férfiaké.

ígyvanferi: Nagyon sajnálnám visszaküldeni, mert irtó cool. Viszont valószínű be kell látnom, hogy a képességeimet túlszárnyalja, mert még kicsi vagyok hozzá. :B

[ Szerkesztve ]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#69344) Hi!King válasza Studi (#69325) üzenetére


Hi!King
őstag

Nekem évekig volt a polcon, ajándékba kaptam, aztán odaadtam valakinek. Ahogy öregszek, egyre kevésbé bírom az émelygősen édeset. Meg egyébként sem tudom beleiktatni a Nutellát az étkezésembe, kenyérre nem kenem, mert kenyérhez sonkát, sajtot eszek. Egyedül palacsintával eszem, de arra meg jobban szeretem a lekvárt vagy a kakaó port.

(#69345) Never79 válasza Never79 (#69225) üzenetére


Never79
tag

Köszönöm mindenkinek a hozzászólását!

Valószínű lesz egy ismerős végül, vagy hoz ki nekem cuccot féltávnál, vagy kirak valahova nekem. Ez azért így hidegebb időben jobb lesz.

(#69346) Never79 válasza stefyY (#69304) üzenetére


Never79
tag

Vagy hogy ragozzam tovább a terep (és a táv) :) .

(#69347) tomcica válasza Hi!King (#69344) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Petit keksz vagy nalatok Gyori zabkeksz + nutella? Babapiskota + nutella?
Griz/tejberizs + nutella?
Persze lehet ugyanezt mezzel is. Nalam van ilyen verzio is. Az ujjnyi vaj kotelezo ala,barmelyik kombo megy :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69348) Hi!King válasza tomcica (#69347) üzenetére


Hi!King
őstag

Ezek még kevésbé, mert alapból ezek nagyon édes kekszek, régebben is inkább kenyérre kentem a Nutellát, méz esetében meg kenyér + vaj + méz, mert vaj nélkül azt beinná a kenyér.

(#69349) Never79 válasza Chuck Norris (#69330) üzenetére


Never79
tag

Á én nagy szlapagép vagyok télen is. A hatalmas testemnek kell a folyadék :D. Kőhányásnál működik a kút, Szilvi azt mondta télen is.

Te Chuck Norris vagy, te csak végigkocogod, nekem azért ez lesz az első 70 feletti terepem :B , bár sok szint nincs benne, az igaz.

Gepárdos strava csoportba beléptem, csak hogy megnézzem mit csinálnak. Őrültek, persze jó értelemben.

(#69350) jimpo válasza ígyvanferi (#69329) üzenetére


jimpo
aktív tag

Pörgesd meg rendesen. ;)

A pebax hab volt az új infó, a carbon lemez egyértelmű volt. :))

TripleB én dekás gyapjú csősálat használok. Ez nem olyan sűrű szövés, így a párás kilégzett levegő nem tömíti el a levegő útját. 12 fok körül nálam már felkerül, a múltkor sem okozott gondot a légzés benne. Akkor kicsit hidegebb volt. ;]

Az ára horror, nekem szürke színben van. Akciósan vettem több mint két éve. :C

Stryd Next Gen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.