Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70501) tomcica válasza LanyUs (#70497) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ket dologra ugyelj most:
- a kevesebb=tobb (mennyiseg es minoseg is csak ooovatosan)
- az etvagy az eddigi bevitel/egetes miatt az egekbe mehet NE kovesd :N szerzetes uzemmod,pici bojtok is mehetnek,tudom unnepekkor acel akarat kell,de hat ez is csak egy szokasos nap ;) nem tankolsz 200liter dizelt egy 80literes benzines kocsiba :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70502) stefyY válasza tomcica (#70499) üzenetére


stefyY
őstag

"A legjobb verzio ha a kora es a BMI index megegyezik"

Mindkettő 70+? :DDD

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#70503) tomcica válasza stefyY (#70502) üzenetére


tomcica
Topikgazda

aaaa :O tobb fule van,mint foga aaaa...vizualis tipus vagyok ez most fajt :DD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70504) norby_42 válasza Peterhappy (#70498) üzenetére


norby_42
aktív tag

Igyekszem, de sok a meló ...
(Csak mondom, fiam egy pohár tejet készített ki neki, meg egy fél szelet szalonnazsíros kenyeret, szerintem azóta barna csíkot húz a szán :D)

Eat pasta, run fasta

(#70505) tomcica válasza norby_42 (#70504) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70506) ígyvanferi válasza Peetta14 (#70491) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Van ilyen, ölelő párnának is hívják: [link] Páromnak vettem néhány éve, ezt ölelgeti lefekvéskor, ha nem vagyok itthon (legalábbis remélem, hogy max. ezt).

(#70507) LanyUs válasza tomcica (#70501) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ezt most az influenzából való felépülés miatt írod vagy általánosan? Pedig ma versenyszellemben indultam volna Papi miatt. Tegnap szétcsapta magát és vért is adott.
Kezd múlni a köhögés is, már futottam négyszer, ez az 5. alkalom a betegség óta.
Terepre akartam vinni, mert a földesen nem tudja kihasználni annyira a tempó előnyét, de brutális sár van, így marad a rekortán :U Jó tudom, nekem nem ellene kell versenyezni a 27 évével és 35-ös 10k-val, de azé ki szeretném billenteni a laza zónából néha ( csak nem sikerül ) :D

(#70508) tomcica válasza LanyUs (#70507) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Amig nem all ossze ujra a normalis allapotod :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70509) LanyUs válasza tomcica (#70508) üzenetére


LanyUs
senior tag

A helyzet az, hogy a betegség alatt nem mehettem szabira, így home office és 07:30-kor kelés. Majd 5 nap szabadság ismét későn kelés és tegnap 04:50-kor elég nehezen indultam meg kifelé. EL VAGYOK ALVÁS szempontból FOSTOSODVA :) 20-kor borultam is meg :D
Azért gyorsan hozzáteszem, hogy a déli futás a napsütésben enyhén más feeling, mint a hajnali zúzmara zúzda ...

(#70510) Peterhappy válasza stefyY (#70502) üzenetére


Peterhappy
őstag

:D

Sherlock82 likes this ;]
Bar lehet, hogy O a 60-70 korcsoportot preferalja inkabb :)

(#70511) Hi!King


Hi!King
őstag

Bennem nagyon rossz emlékeket kelt a cipő mosógépben mosása. Egyszer régen anyám betette a szöges tájfutó cipőmet a mosógépbe, mert hogy totálisan sáros volt, előtte kiszedte a talpbetétet, de ezután a talpbetét már sosem illeszkedett normálisan, állandóan elcsúszott.

Futócipőt én sem tisztítok, nem látom értelmét. Van hogy naponta moshatnám, mert másnap is sáros lesz. Amikor meg tartósan száraz vagy jeges idő van, akkor amúgy is öntisztul. Nyilván teljesen nem, de nem arra van, hogy kiállításra vigyem, vagy hogy elegánsan jelenjek benne.

Az év végéhez közeledve nekem lehet hogy a mai volt az utolsó futásom. Esetleg 27 vagy 28-adikán lehet hogy tudok még egyre időt szakítani, utána meg 3-adikától újra. Időarányosan sem volt erős hónap eddig, de hát ez van, majd január erős lesz.

(#70512) Peterhappy válasza norby_42 (#70504) üzenetére


Peterhappy
őstag

:D

@Igyvanferi: Te jo eg. En ilyet meg nem is lattam, bar elegge "foreveralone" jellege van.

(#70513) emvy válasza Hi!King (#70511) üzenetére


emvy
nagyúr

En csak oriasi sar/atazas utan mosom ki, es akkor is sima manualis oblito-programmal. Szoval ereszt ra egy kis vizet, parszor lazan megforgatja, es ennyi. Semmi mososzer, semmi centrifuga.

while (!sleep) sheep++;

(#70514) sherlock82


sherlock82
senior tag

Ma délelőtti futásomat kettő kóbor kutya támogatta.
:D
Így leírva vicces de akkor nem tűnt annak.
Kilátás legalább remek volt, az időjárás pedig tavaszi.
Soha rosszabbat!

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#70515) sherlock82 válasza Peterhappy (#70510) üzenetére


sherlock82
senior tag

Hi - hi. :C
Nem voltam a pályán ma reggel, de két ünnep közt lehet vissza nézek :D

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#70516) norby_42 válasza Hi!King (#70511) üzenetére


norby_42
aktív tag

+1 szavazat az öntiszttulásra. Max vizes szivaccsal megdörgölöm.

Eat pasta, run fasta

(#70517) inf3rno válasza Hi!King (#70511) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én vödörben mosom, ha olyan szinten dzsuvás vagy kezd szaga lenni. Gépbe max 4o fokon betenném, de lehet már az is károsítja. Az öntisztulás az esetek nagyrészében megoldja. Talán évi egyszer mosom így.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#70518) Alg válasza inf3rno (#70517) üzenetére


Alg
veterán

:K
Kezmeleg viz, zuhany, papirral kitomve szaritas (NEM a futotesten!)

vagy bokaig ero friss hoban par kor futas, de az Magyarorszagon mostanaban nem tul gyakori jelenseg…

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#70519) tomcica válasza Alg (#70518) üzenetére


tomcica
Topikgazda

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70520) Peterhappy válasza Alg (#70518) üzenetére


Peterhappy
őstag

Épp a lényeget nem érteni. Hogy nem szabad? Futótesten vagy fűtőtesten? :)

(#70521) inf3rno válasza Alg (#70518) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem a túl nagy hőfoktól deformálódik a műanyag, azért megy tönkre egyeseknél a mosástól. 6o fokot tutira nem bírja. A legtöbb póló is szétnyúlik tőle.

Buliban hasznos! =]

(#70522) Peterhappy


Peterhappy
őstag

GT 1000 11 LITE SHOW

44,5 és 45
26k

Vibram Fivefingers
43 és 45
21k
Én nem mertem végül bevállalni :B

(#70523) stefyY válasza tomcica (#70519) üzenetére


stefyY
őstag

Psztmek, nem győzöm elfojtani a nevetésem a villamoson... :DDD

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#70524) norby_42 válasza Peterhappy (#70520) üzenetére


norby_42
aktív tag

:D:C

Eat pasta, run fasta

(#70525) Mclovin válasza Peterhappy (#70522) üzenetére


Mclovin
senior tag

Ezek még valószínűleg eszik a új reges kupont is :K -15 vagy -20%. Utólag is köszi, bárki is linkelte a Kayano akciót zalandon. Kuponnal 34k körül volt, ma viszem felavatni.

Csonthártya gyulladás sípcsontnál: flector + fekete nadálytő, jegelés, SMR, kompresszió, excentrikus vádlierősítés, napi 2x nyújtás. Ezzekkel sikerült 2 hét alatt teljesen lehúzni a gyulladást, azóta voltam mozogni is párszor. Most a megfelelő cipővel megpróbálok legalább minden második nap 5-6km laza futást és sztem ezt csinálom 2 hónapig, hogy szokja a testem.

(#70526) -Pepe-


-Pepe-
tag

Ma kaptam agykukit! Elmentem hosszúra. Odafele olyan melegem lett, hogy majdnem megpusztultam, teljesen felmelegedett a mellkasom. Csorgott a víz a fejemről, pedig csak egy kis sapi volt rajta. Egy vékony rövid ujjú aláöltöző volt rajtam és egy hosszú ujjú felső. Meg kellett fordulnom, mert ott meg jött a jó hideg szél, ami valamelyest hűtött. Azt hittem letépem a ruhát magamról. Ezeket a Decas ruhákat egyszer a tűzre vetem. Ez a klíma sem normális, ami itt van. Ilyen anomália nincs, meleg volt és köd! :F Visszafele meg hideg szél. Tom most írná, hogy túl voltam öltözve, de Tom nem tudja, hogy itt a paranormális időjárás azonnal változik, langyosról hidegre. :(( 16km lett, azt hittem, hogy kitépem a bejárati ajtót, olyan ideg kapott el, még volt pár km a lábamban. A Compressportnál láttam igen spécin szőtt és kialakított ruhadarabokat. Most már ezen sem fogok spórolni, nem éri meg. Vagy több darabból álló kombót viszek övben, amit ha kell előkapok, ha kell visszapakolok. Láttam még lehúzható aláöltözőt is. Gondoltam magamban, hogy ennek sincs sok értelme. Van ám, de még mennyi! 9 fok volt. Bocsánat a rinyálásért, de inkább kiírom magamból, mint elvigyen a mentő. :DDD Holnap tovább melegszik felénk, az szép lesz.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#70527) -Pepe-


-Pepe-
tag

Az aláöltöző azért kell, mert eléggé izzadok és csak magában a felső nem biztos, hogy elég lenne, mert rám fagyna az izzadság. Penge élén táncolok én ezzel az öltözködéssel sokszor ,vagy sok, vagy kevés. Csak ne szeretnék ennyire futni, könnyebb lenne a dolgom. Lennék egy átlag ombre, egy hétvégi futással. Persze ide felnéz az ember és elkapja a mehetnék. Aztán nézd meg mi van itt! Tomnak sem az a baja, hogy egy CAT dömpert kellene elhúzni, hanem az, hogy a kézifék ne legyen behúzva. Itt mindegy mi van, az emberek gyűrik a pályát, terepet, aszfaltot. Imádlak benneteket (csak semmi melegség :D ).

Run fasta, eat cipőpaszta

(#70528) Maximum1 válasza -Pepe- (#70527) üzenetére


Maximum1
őstag

Vegyél fel egy széldzsekit, az megvéd a menetszéltől és a párát sem gyorsan engedi ki, elég sokáig melegen bír tartani még hidegben is.
Otthon azért fog benne állni a víz, de futásközben nagyon jó komfortot biztosít.
Dekás cuccok nekem sem jönnek be, de lehet van használható széldzsekije, én inkább akciókra szoktam várni.
Ilyenem van, de van több gyártónak. 1 , 2, 3, és van a Salomon egyik legjobb, rengeteg teszt van róla.
Én a kapucni nélkülieket bírom, ne lobogjon utánam, felvenni nem fogom soha, olyan időbe úgysem megyek ki.

[ Szerkesztve ]

(#70529) inf3rno válasza Mclovin (#70525) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gratula!

Buliban hasznos! =]

(#70530) inf3rno válasza -Pepe- (#70526) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem az arcom szokott fázni, már agyaltam símaszkon, de az meg túlzás lenne. :S A szél meg az enyhén megcsípett fagyos bőr alap télen szerintem. Mindig piros szokott lenni a bőröm, amikor hazaérek.

Buliban hasznos! =]

(#70531) -Pepe- válasza Maximum1 (#70528) üzenetére


-Pepe-
tag

Jó holmik, a Bonattiről én is jókat olvastam. Nálam nem a melegen tartás a gond, hanem a felesleges hő elvezetése a mellkasnál. Ott melegszem a legjobban, főleg sűrű szövésű holmiknál. A hasrész inkább, ami ki szokott hűlni, meg a derék. Ahogy figyeltem a gyártók mindig a hátrészre teszik a szellőző részt, a mellkasrészre pedig szélálló, vagy melegen tartó membránt. Nálam ezt fordítva kellene. Vagy spéci aláöltöző kelle, ami mellkas részen levegős. Ez a Deca beszívja a vizet, eltömítődik a szövések közötti terület, a meleg meg emiatt bent marad. Csurom víz volt, mikor hazaértem... A széldzseki, vagy külső héj biztosan kelleni fog, de egy jó aláöltöző is. Esetleg az aláöltöző kiváltható lenne egy jó pulóverrel, mondjuk egy ilyennel? [link]

Run fasta, eat cipőpaszta

(#70532) Maximum1 válasza -Pepe- (#70531) üzenetére


Maximum1
őstag

Én a réteges öltözködés híve vagyok.
Compressport jó cuccokat csinál, ha van lóvé próbáld ki, de írd meg majd milyen.

(#70533) Alg válasza Maximum1 (#70532) üzenetére


Alg
veterán

Ilyenem van (nyilván nem ennyiért vettem), nagyon jó, melepően meleg ahhoz képest hogy mennyire vékony és könnyű

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#70534) Maximum1 válasza Alg (#70533) üzenetére


Maximum1
őstag

Méretügyileg mennyire L-es az L-es?
Itthon nem igazán tudok boltot ahol próbálhatnám, csak a zoknik és pár kiegészítők jutnak be.
Zoknim van, azt szeretem, felvenni nem könnyű de ha fent van akkor szuper.

(#70535) tomcica válasza -Pepe- (#70527) üzenetére


tomcica
Topikgazda

[link]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70536) -Pepe- válasza tomcica (#70535) üzenetére


-Pepe-
tag

Klasszikus! :DD

Run fasta, eat cipőpaszta

(#70537) tomcica válasza -Pepe- (#70527) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Aze' van ez,mert a legzakkantabb futocsoportban vagy :K aki itt megmaradt az evek soran az nem normalis :DDD :DD epp ezt szeretem benne.
Nalam ma 20km laza emelkedozes volt...kisgatya,egy reteg felso + Inov8 dzseki (azt lecipzaroztam kicsit,hogy szellosebb legyen) felenk is meleg van :K koddel es paraval.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70538) tomcica válasza Maximum1 (#70528) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Salomon Bonatti Pro-m van,valoban NASA kategoria :K meg persze hasznalom meg a jo oreg Inov8 Raceshell 220-at is,kicsit mar megkopott belul a membranja,esoben mar nem az igazi,de szeldzsekinek kivallo tovabbra is.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70539) -Pepe- válasza Alg (#70533) üzenetére


-Pepe-
tag

Elképesztő ahogy szövi a ruháit ez a cég. Csak a mellkas részen kétféle domborszövés. A hátrész...Ez ráadásul két komponensű, van benne gyapjú is. A cég előszeretettel használja a poliamidod, ami jobb izzadság elvezető, mint a poliészter. A minőségnek ára van. :K

Run fasta, eat cipőpaszta

(#70540) tomcica válasza -Pepe- (#70531) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Kaszallj kicsit le a mellkasi szorzetedbol,ha annyira melegit ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70541) -Pepe- válasza Maximum1 (#70534) üzenetére


-Pepe-
tag

Van mérettáblázat is a ruhák mellet, így nem kell bajlódnod. Ennél a mellkas átmérő van megadva. Láttam olyat is, ahol még az ujjhossz is meg volt adva. Kell is, mert egyre többen rendelnek a netről. Egyre több cég alkalmazza, már a cipőknél is. Erre is miért kellet annyi évet várni?

Run fasta, eat cipőpaszta

(#70542) -Pepe- válasza tomcica (#70540) üzenetére


-Pepe-
tag

Az már megvolt, de ennek ellenére melegszik a motorháztető (így hívom a mellkasomat). A ruhaboltban is nézett az eladó egy (tessék?) kíséretében. :D

Run fasta, eat cipőpaszta

(#70543) tisn válasza -Pepe- (#70526) üzenetére


tisn
addikt

9 fok az polo gatya kombo. miert oltoztel tul? ;]

ha mar ez a tema, 1-2l mennyisegu izzadtsagot barmilyen cucc elparologtat csuromvizesedes nelkul?

nekem kipsta alaoltozok/polok vannak (deca focis markaja), de minden futas utan csavarni lehet beloluk a vizet.

[ Szerkesztve ]

(#70544) -Pepe- válasza tisn (#70543) üzenetére


-Pepe-
tag

Tényleg az volt, holnap már csak felsőben megyek, teszek mindenre. Várj, ez még semmi, több ismerősöm is megállított, hogy nagyon hideg van, meg ne fázzak. Én meg zubogtam a melegtől. :D Olyan volt rajtam is, a zöld, rövid, focis. Akkor te érted mi ről is van szó. Az, mint a pamut törölköző, úgy szívja be a vizet.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#70545) tisn válasza -Pepe- (#70544) üzenetére


tisn
addikt

hat, ha van olyan, amiben tisztan, szarazon birnek futni, akko' isten bizony kiadok erte tobb penzt is. most hidegben nagyon fos, futok, izzadok, jo. megallok nyujatni mar kezdek fazni, autoban max futes, otthon mar raz a hideg... ha nem felejtek el viszek polot es az autonal lecserelem az alaoltozo + atizzadtpolo kombot.

(#70546) ballazol válasza norby_42 (#70482) üzenetére


ballazol
senior tag

Ő nem 6-án volt? Vagy valamiről lemaradtam? :D

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#70547) Alg válasza Maximum1 (#70534) üzenetére


Alg
veterán

L-es viselek mindenből, ebből is jó lett. 188cm/80kg. Az ujja is elég hosszú, betakarja az egész kézfejet akár.
@tisn: Nyilván a fizikát nem lehet megkufircolni, pl. a mai 120% páratartalomban bármilyen űrruha lehetett volna rajtam, esélytelen neki párologtatni, sőt, a kinti pára is rajtam csapódott le. De pl. az összes márkás (Polartec, főleg Zajo) poláromon észrevettem mosáskor, hogy a gépből kivéve a külső részük érezhetően nedvesebb mint a belső oldal, szóval működik az elvezetés.

Száraz semmiben nem leszel, főleg télen - két megoldás van, vagy háztól-házig futsz, vagy viszel váltóruhát...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#70548) norby_42 válasza ballazol (#70546) üzenetére


norby_42
aktív tag

Idézem a fiamat: ezek összedolgoznak, Jézuska, Mikulás és a fogtündér. A húsvéti nyúl az nem ér rá, tojja a tojásokat, hogy jusson majd mindenkinek.

Eat pasta, run fasta

(#70549) inf3rno válasza tisn (#70545) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én sima technikai pólóban, pulóverben futok, a lényeg, hogy ne legyen benne pamut, mert az beszívja a vizet, ezek meg átengedik. Mínuszokban már kell aláöltözet, de -1o-ig elmegy, csak az első két kilométer fagyos. Megállni nem szabad, mert akkor újra be kell melegíteni. Attól lehet megfázni, ha megállsz és lehűlsz.

Buliban hasznos! =]

(#70550) Hi!King válasza Alg (#70547) üzenetére


Hi!King
őstag

Nem vezetnek el semmit, simán csak nem szívnak be annyit. Ami jó és rossz is tud lenni, én például sokat szenvedtem anno benti térben kosaras mezekkel, mert rajtam folyt le az izzadság, így még a kézfejem is tiszta víz volt, míg pamutban edzeni kellemesebb volt, pont azért mert beszívta, aztán annak a nagyobb felületén párolgott. Nyáron ezért edzek pamut pólókban, mert nagyon izzadós vagyok és a műszállal kellemetlenebb, míg versenyen "technikai" felsőben, mert ott előnyös, hogy nem szívja fel a vizet, kevésbé fontos a kényelem.

Télen nyilván összetettebb kérdés a több réteg miatt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.