Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70451) Alg


Alg
veterán

Nekem most beszólt a test hogy elég legyen, tegnap fél 8kor értem haza munkából, fél 10kor már ágyban voltam és aludtam 10 órát...
Ma reggel meg elmentem postára egy kis kb. 30 dekás csomagért, és hogy hazaérve letettem az asztalra, becsípődött a hátam a lapocka alatt... nem vészes, de azért érzem... mondjuk úgyis utazom ma családot látogatni, pár nap pihenő egyébként is tervben volt.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#70452) tomcica válasza Alg (#70451) üzenetére


tomcica
Topikgazda

a 10ora alvas tett be neki :K futsz te eleget? ;]
amugy jobb egy 8-9oras alvas + delutan 40-60perc szieszta kombo,mint egyben 10orat pihenni...bekot minden ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70453) Alg válasza tomcica (#70452) üzenetére


Alg
veterán

Az lehet mert a matrac már elég sz@r, ki kellene cserélni valami normálisra...
Amúgy nem a futás a gond, a melóban van most daráló :( ezen a héten már szabin kellene lennem, de még szerintem jövő héten is lesz pár óra munka :(((

A hátam mostanra kezdem kimozgatni, szerintem holnapra rendben lesz, mindenesetre futócuccot viszek magammal :) van egy 100m-es rekortán szó szerint a kert végében, ha más nem kis futóiskola meg pár repülő belefér.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#70454) LanyUs válasza tomcica (#70452) üzenetére


LanyUs
senior tag

Látom Te is kezdesz formába lendülni. Mehet a kezedbe a babakocsi + mögéd a traktor gumi és már futhatunk is együtt. Ha ez sem elég felülök :D

(#70455) tomcica válasza LanyUs (#70454) üzenetére


tomcica
Topikgazda

a kocsi+gumi kombotol nem felek,de a 10000 kcal-os napjaid utan jobb ha e nem ulsz ra ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70456) TripleB válasza ballazol (#70442) üzenetére


TripleB
senior tag

Régebben szigetelő szalaggal ragasztottam terepfutás előtt a fűzőt.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#70457) Peterhappy válasza LanyUs (#70450) üzenetére


Peterhappy
őstag

Futottal (es ettel :P ) helyettem is. Jo, hogy jobban vagy.
En lassan ket hete nem huztam futocipot, talan holnap vegre lesz ra idom.

@Alg: jobbulast!

(#70458) Hi!King válasza ballazol (#70442) üzenetére


Hi!King
őstag

Ha olyan a cipőfűző, hogy kikötődik, akkor le kell cserélni. Egyes gyártók franc tudja miért, de ezen spórolnak. Néha modellenként is eltérően. Pl. volt egy Nike Donwshifterem, ami olcsó, fapad modell és mégis normális cipőfűzője volt, a Pegasus 38-nak meg ha nem is a legrosszabb típus, de azért enyhén kikötődős, hiába kötöm meg duplán vagy csomóval. A Decathlon-os Kiprun cipőknél is ezen spórolnak, kritikán aluli a cipőfűző, viszont Saucony-nál még nem futottam bele rosszba, csak túl rövidbe a Kinvara 11-nél.

Egyébként a legdurvább túracipőknél, bakancsoknál a Hanwag. Iszonyat jó cipőket gyártanak iszonyat gagyi cipőfűzővel. Nem csak könnyen kikötődő, de még el is szakadt nekem az egyik cipőmön. Miután vettem hozzá normális cipőfűzőt, a másik páron is lecseréltem.

A másik a terep, a tüskés szarok bármit ki tudnak bontani, ott csak a szigetelőszalag segít, ha nincs, átmeneti, de nem biztos megoldás aláfűzni a szálaknak.

(#70459) -Pepe- válasza tomcica (#70455) üzenetére


-Pepe-
tag

Majd kötök én rád egy ilyet. Akkor legyél nagylegény! ;] :D
[link]

Run fasta, eat cipőpaszta

(#70460) -Pepe- válasza Hi!King (#70458) üzenetére


-Pepe-
tag

Ez így van, akárhány Decasom volt, mindnek elengedett a fűzője. Tépnem kell állandóan.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#70461) LanyUs válasza Peterhappy (#70457) üzenetére


LanyUs
senior tag

A sérülés mentesség lényege nálam abban áll, hogy tartom Tom azon ajánlását, hogy 2 futás között nem marad több ki 3 napnál. A futómű nem szokik el és az anyagcsere is pörög ezerrel. Ez a pár napos zabálás nem látszik a mérlegen.
Amúgy egyre jobb eredményeket érek el a helyi versenyeken is majd, mert sokan nem érnek rá futni a megszületett gyermekek miatt. Totál leállnak. No persze van aki 3-4 hónap teljes kihagyás után is lemorzsol, de többségében nem jellemző. Most jönnek rá mekkora kincs volt nekem a Chicco Trio Active 3 babakocsi, ami lehetővé tette a mózeskosaras futást, majd nagyobb korban az Ironman kocsi.

[ Szerkesztve ]

(#70462) Zozo0525 válasza -Pepe- (#70459) üzenetére


Zozo0525
őstag

gondba lesz ez a gumi 1,1 tonna :D

(#70463) HKorn


HKorn
addikt

Én ide sem merem írni mennyire egyhelyben toporgok kb 3 éve, 1400km ez az év és nem látom azt hogy tudnék többet futni, egyszerűen beleragadtam a 10k-s futásokban, de átlagban inkább csak 8k-kat futok. 12k már hosszúnak számít.
Nyár jellemzően visszaesik, nem bírok melegben futni, de őszre mindig sikerül egy jó formát kiépíteni, ami kb novemberig tart, amikor menetrendszerűen jön egy covid, ami hónapokra visszavet.
Semmilyen PB-met nem döntöttem meg idén, se leghosszabb táv, se 5K, se 10K és még az FM-ig sem jutottam el.
Ettől függetlenül futok, de már nem szerelem szinten, mint az első év után, hanem egyfajta heti rutin részeként, egészség/súly megtartása miatt.

Jövőre jó lenne egy 2óra körüli FM-et lefutni, illetve pár terep instant FM-et megcsinálni.

Run&Ride

(#70464) -Pepe- válasza Zozo0525 (#70462) üzenetére


-Pepe-
tag

Itt félreértés történt kérem szépen, mert én az egész dömperre gondoltam. :D

Run fasta, eat cipőpaszta

(#70465) -Pepe- válasza HKorn (#70463) üzenetére


-Pepe-
tag

Nálam ez 6.5km hossznál volt, meg 12-nél. Szép fokozatosan növeltem így is eltartott egy darabig mire belejöttem. Nem híztál meg esetleg? Vitaminok, úgy egészben az étkezési szokásaid változtak?

Run fasta, eat cipőpaszta

(#70466) HKorn válasza -Pepe- (#70465) üzenetére


HKorn
addikt

Többet eszem az biztos, már nem figyelek annyira szigorúan a kajára, több a nassolás. De ami igazán demotivál futásnál az az, hogy amikor már épp kezdene jól menni és élvezetes lenni, akkor tuti jön valami gebasz, ami után megint szenvedős lesz az érzés. Kicsit olyan mintha bele kellene tennem 10 hónapnyi melót, hogy legyen 2 hónap örömfutás, aztán megint kezdődik újra. De nem nyavajgok, ez ilyen, elfutkározok különösebb cél nélkül.

Run&Ride

(#70467) Peterhappy válasza HKorn (#70463) üzenetére


Peterhappy
őstag

Nahát, ez épp 1400km-mel több, mint amennyit az ismerőseim 90%-a (Benneteket is beleszámolva) fut évente!

(#70468) stefyY válasza Peterhappy (#70467) üzenetére


stefyY
őstag

Valami hasonlót akartam írni... :) :R ( bocsánat, hogy csak read-only üzemmódban üzemelek )

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#70469) Hi!King válasza HKorn (#70463) üzenetére


Hi!King
őstag

Én meg amit erre el tudok mondani, hogy asszem 2014-ben volt, hogy még előtte év novemberben elhatároztam, hogy most aztán futni fogok (előtte évekig lazsáltam), és telepítettem telefonra valamelyik appot, beállítottam az 1000 km-t az évre, úgy gondolkodva, hogy majd sokkal több is lesz, de azért egy olyan szám legyen, ami biztos.

Aztán lett belőle 700 km. Pedig ha bárki kérdezett, én azt mondtam, hogy én futó vagyok... Ja, elvileg úgy volt heti rendszerességgel futottam, aztán a legtöbbször meg mégsem, csak amikor úgy alakult.

De azt gondolom, hogy még ezzel is többet futottam az emberek nagy részénél, sőt a legtöbbje még hülyének is nézett volna.

1400 km egy évben az rengeteg hobbiként, és egészséges is. Csak ugye minden őrülthöz képest van egy sokkal őrültebb. Jó, mondjuk itt van Tomcica, ő annyira őrült, hogy nála őrültebbet már tényleg nem lehet elképzelni... :DD

(#70470) HKorn válasza Hi!King (#70469) üzenetére


HKorn
addikt

Igen, valahogy ez igazából elég is nekem, így még érzek balanszot a futás és más egyéb szabadidő tevékenység között, havi 200km-nél már kb azt érezném, hogy csak futásból áll az életem és minden annak van alárendelve. Ahogy Tom is mondta, 3-5 év a homokozó, szóval még kicsit homokozok, aztán elválik lesz-e belőle előrelépés, vagy megmarad ez a szint.

Run&Ride

(#70471) HKorn válasza Peterhappy (#70467) üzenetére


HKorn
addikt

Persze, én büszke is vagyok erre. Van kocafutó ismerősöm, ő kérdezte mennyit futok havonta, mondtam neki hogy kb 120km-t és el volt hűlve hogy lehet annyit futni. Szóval minden csak nézőpont kérdése :D

Amugy emellé még van kétezerpárszáz km bringa is, szóval azért nem punnyadok.

Run&Ride

(#70472) #76500480


#76500480
törölt tag

Megjött a testvír [kép] :C hála a S(h)ameday román futárszolgálat 2 hetes átfutási idejének :U Idén már nem lesznek használva főleg hogy beütött a nátha. COVID okozta elk.rv.lás RSV és influenza vírusokkal szemben, na meg az elővigyázatos maszkhasználat meghozta hatását, hogy a fel ország tankonyban úszik.

Tegnap kaparósan 23km ellipszis, [ebédhez] , 10km másfél órás gyaloglás. Utóbbi kettő nem hiányzott, mandula, gége, mellkas… minden égett.

[ Szerkesztve ]

(#70473) sherlock82


sherlock82
senior tag

Nekem ebben az évben 655 km jött eddig össze.
Ami nem sok viszont jóval kevesebb mint a tietek.
Volt egy kis covid miatti leállás de az nem oszt nem szoroz.
Ennyi fért bele idénre, december 31 én még bejelentkezek ezzel összefüggésben.

Ma közel 6 km összejött a közeli hegyben, kissé saras volt az út, de jól esett.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#70474) jimpo válasza Alg (#70453) üzenetére


jimpo
aktív tag

:Y Matrac :F
Az idén még csak függőágyban aludtam este, persze napközben földön, fotelban is. :B :DDD

Cipőfűző téma. A Saucony, New Balance valóban normális cipőfűzőt használ. Még az Asics oké, a többi szo(l)dával elmegy kategória. :U Pedig van pár cipőm... :C

Azóta megjött a Rebel v3 Permafrost még nem futottam benne, csak próbáltam. Hát kellett volna belőle egy fél számmal nagyobb. De majd elkopik. ;]

Egyébként a nulla kilométeres Rebel V2 sem nagyobb. Na majd idomul a FuelCell, a 400+ kilométerrel rendelkező első Rebel V2 még majdnem lötyög is ugyanazzal a zoknival. Nagyon nem kötögettem, annyi hogy a Permat elég felhúzni a lábfejre... :((( Kicsit merevebb az anyaga, a fűző is ki van centizve. Egyébként meg nagyon adja. :P Hátul is van fényvisszaverő rész rajta... :K

Szerintem a következő Critical Power teszthez megvan a cipőm. :)) A többi ami van úgy is túl szellős lenne. :O

Cipő akció a végére.
New Balance FuelCell Propel v3 - MFCPRLB3 42.5 méret 23 139 Ft

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#70475) tomcica válasza -Pepe- (#70459) üzenetére


tomcica
Topikgazda

csak a kezifek ne legyen behuzva :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70476) tomcica válasza #76500480 (#70472) üzenetére


tomcica
Topikgazda

micsoda kellemes vanilia szinu ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70477) #76500480 válasza tomcica (#70476) üzenetére


#76500480
törölt tag

Ránézel és már koszolódik. :P 500km után rá se merek nézni pedig szoktam pucolni”pelenkázni” a cipőket, de ez a száraz 17kmert kormosra futotta ;] Vizesrongy, talpára kefe+ késsel a kavicsokat kiszedem, papírtorlo a belsejébe, átitatva Sanytol láb spray-vel.

(#70478) norby_42 válasza Peterhappy (#70457) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ha ez vigasztal: én sem futottam két hete. De már szabin vagyok, ma gyalogoltam vagy 10 km-t.

Eat pasta, run fasta

(#70479) tisn válasza #76500480 (#70477) üzenetére


tisn
addikt

tegnap 3 futocipot is bebasztam a mosogepbe. de tobbet nem veszek vilagosat, az biztos :)

(#70480) ballazol


ballazol
senior tag

Köszi a válaszokat. Dupla nyuszit kipróbálom holnap, ha akkor sem jó, befűzöm a nyári fűzőt, komolyan. :))

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#70481) Peterhappy válasza norby_42 (#70478) üzenetére


Peterhappy
őstag

Persze, hogy vigasztal. Ha mar nekem nem jo, neked se legyen az.

Na jo, bevallom, nem vigasztal - de azert koszonom a probalkozast :)

(#70482) norby_42 válasza Peterhappy (#70481) üzenetére


norby_42
aktív tag

Akkor vígasztaljon az, hogy már csak kettőt kell aludni, és jön a Miku :)

Eat pasta, run fasta

(#70483) sherlock82 válasza tisn (#70479) üzenetére


sherlock82
senior tag

Ha aszfalton futsz akkor nem baj ha világos. :)

Érdekelne hogy hányas fordulatú centrifugát használsz közben?

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#70484) #76500480 válasza tisn (#70479) üzenetére


#76500480
törölt tag

Mosógép akkor jöhet szóba amikor edzőtermi/ hétköznapi utcai cipőnek lesz használva. Ezt az okosságot megint neten olvastam :B “ megváltoztatja a csillapítást, rugalmasságot…” Engem sem kell félteni ;] mert 30fok kíméletes mosás helyett síman bevágom a polieszter futó ruhákat 40fokra :DD

[ Szerkesztve ]

(#70485) sherlock82 válasza #76500480 (#70484) üzenetére


sherlock82
senior tag

Én kb, mindent 40 fokon mosok.
Több éve mosott olcsóbb ( decathlonos ) póloknak sincs semmi baja.
Futó cipőt sose mostam mosógépben.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#70486) tisn válasza sherlock82 (#70483) üzenetére


tisn
addikt

800-ra leveszem.

(#70487) tisn válasza #76500480 (#70484) üzenetére


tisn
addikt

nem tunt fel, meg futoeletuk alatt 1-2x ki szoktam mosni, amikor mar hanyok a kulsejetol. de olvastam en is, hogy nem szabad oket mosni... nehogy mar ne birja a 40 fokot, futunk benne nyaron is :)

(#70488) sajby


sajby
senior tag

Cipőmosást vagy a hóban télen, vagy ritkán a közkúton végzek 😂 Aztán hazáig kitaposom belőle a vizet.

(#70489) tisn válasza sajby (#70488) üzenetére


tisn
addikt

no igen, akkor nem megy tonkre amikor zuhogo esoben szaladgal vele a dagi, csak attol, hogy terheles nelkul porog a mosogepben :)

(#70490) tomcica válasza sajby (#70488) üzenetére


tomcica
Topikgazda

detto :K a masik meg hogy futni kell benne combosabb havi km-t akkor nem kell mosni :N mire mosnad mar veheted az ujat ;]
apropo uj cipo Novablast 3 erdekes cipo,parnazott,puha,mukodik,de hasonloan lep az ember benne,mint egy karbonlapos vaporfly-ba,nekem olyan erzes.Hosszu konnyu tempora,sima hosszura jo lesz,gyorsabbra nem.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70491) Peetta14


Peetta14
tag

Van valakinek hasonló gondja? Oldalfekvésben alszom , de képtelen vagyok úgy aludni, hogy a térdeim összeérjenek, így mindig közé kell tömködjek valamit (takaró, párna). Nem kimondottan fájdalom, de kellemetlen érzés, mióta elkezdtem futni. Amúgy, lekopogom, semmi gondom a térdeimmel. Létezik valami szivacs, vagy hasonló formára öntve?

Én 2szer általában mosózsákban, 30 fokon, rövid (60 perc) programon, öblítő nélkül szoktam mosni a cipőimet az élettartamuk alatt (1000-1200 km). Futóruhákhoz Sanytol fertőtlenítőt adok öblítő helyett, az némileg segít elűzni a szagokat a 40 fok ellenére is.

[ Szerkesztve ]

(#70492) Peterhappy válasza Peetta14 (#70491) üzenetére


Peterhappy
őstag

Hengerezz, pisztolyozz tobbet. Bokatol nyakig, konnyen lehet, hogy nem terd korul bujik meg a problema.

Egyebkent kimondittan javasoljak, hogy oldalt fekvesnel tegy valamit a terdeid koze, enyhitendo a gerinc terheleset.

(#70493) tomcica válasza Peetta14 (#70491) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Egy fiatal 18 eves lanyt javaslok :K (az se baj ha nem csunya :P ;] )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70494) Zozo0525 válasza tomcica (#70493) üzenetére


Zozo0525
őstag

:D :D :D A nap hozzászólása így reggel már

(#70495) Studi válasza tomcica (#70493) üzenetére


Studi
addikt

De legyen vékony, hogy jól illeszkedjen... :K

(#70496) #76500480 válasza tisn (#70487) üzenetére


#76500480
törölt tag

Én se értem, inkább a centrifuga ami közbeszólhat :U na meg a szárító üzemmód. :C Anyagminőség válogatja, decás és egyéb nagyobb márkás ruhákkal kevés problémám volt. Aldis-Lidl-is ruházati termékekkel annál inkább: futó póló véresre dörzsölte a mellbimbót, hiperszuper MEOn átment pamut melegítő egy mosás után bolyhosodott, szintén póló 1x! használat után büdösödött.

[ Szerkesztve ]

(#70497) LanyUs válasza tomcica (#70493) üzenetére


LanyUs
senior tag

1850 km + 120 óra szobabringa, de a lényeg, hogy ebből a 2/3-a minőség és ezt mázsa körül :K 2 túledzéses fázis és sok akarat. Ma bepróbálkozom 3k melegítés után egy erősebb fokozóval Papi mellett 04:40-30-20-10-04:00, majd 3 km levezet.Ez valójában 11km, de semmi köze egy laza 11-hez ( nekem ).
Este buli, lányok anyával mamánál :D

comegetsome1: Pega 38 fekete hajlamos koszolódni, bevágtam a 30 fokos kézi program 40 perces, 400-as pörgetés. Nem észlelek csillapítás csökkenést. Mellbimbó necces kérdés nálam is...

Érdekes, hogy a feleségem "gyengébb" futó, de a spinning bringán kiállva 20 percig tekeri. Nekem 1-2 perc után szétég a combom. Hogy van ez :F

[ Szerkesztve ]

(#70498) Peterhappy válasza norby_42 (#70482) üzenetére


Peterhappy
őstag

Hogy keszuljunk, mikor ugrassz be? :D

(#70499) tomcica válasza Studi (#70495) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jol van ilyen "princess of Dachau" verzio ne legyen(gyk. alultaplalt),de pl en nem szeretem ha a melle nem fer el a kezembe...meg ha nem erem korul a derekat :N
A legjobb verzio ha a kora es a BMI index megegyezik :P ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70500) tisn válasza Peetta14 (#70491) üzenetére


tisn
addikt

van, kisparnat rakok. de nekem nem a terd, hanem a gerincem miatt esik jol.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.