Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69351) Never79


Never79
tag

Azon gondolkodom, hogy áttérek amúgy a TT-kre. UTH-ra nem jelentkeztem még és nem tudom, hogy fogok-e, mert főleg így Karácsony környékén elég húzós ez a 90-100 euro nevezési díj :( . És december 1-gyel még fog emelni Csanya a díjakon.

(#69352) jimpo válasza Never79 (#69351) üzenetére


jimpo
aktív tag

Annyiból inkább cipőt veszek... :U
Még jó hogy nem vagyok nagyon közösségi futó. Legfőképp magamnak, magam miatt futok és 99.9%-ban egyedül. :B

Winter is Coming! ;]
Jó lenne akkora hó mint az utolsó képeken, legalább dolgozni nem kellene menni. :C Mert itt ügye fel vannak készülve mindig a hóra. Olyan 1-5 cm-ig... :DDD

Stryd Next Gen

(#69353) Never79 válasza jimpo (#69352) üzenetére


Never79
tag

Majdnem ilyen kerek a seggem, de csak majdnem :D

(#69354) tomcica válasza jimpo (#69352) üzenetére


tomcica
Topikgazda

5cm ho se volt mar jo ideje :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69355) margithid válasza jimpo (#69352) üzenetére


margithid
veterán

Én is igy vagyok ezzel.
Ezért a nevezésért most majdnem két pega 39 kijön.
Engem se érdekel a verseny.
Futásban azt szeretem, hogy nem kell rá költeni, csak cipőre.

(#69356) tomcica válasza margithid (#69355) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Cipo + kaja ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69357) margithid válasza tomcica (#69356) üzenetére


margithid
veterán

Na igen :R

(#69358) Studi válasza tomcica (#69347) üzenetére


Studi
addikt

kiskanál + nutella se maradjon ki! Nem kell hozzá extra CH, fogyi van! :DDD

(#69359) jimpo válasza margithid (#69355) üzenetére


jimpo
aktív tag

Inkább több különböző cipő. :K

Enni meg kicsit többet kell, főleg ha fut az ember rendesen. ;] :C
Én amúgy táplálék kiegészítőkre sem sajnálom a pénzt, főleg ha akció van. Akkor betározok kicsit, a jó múltkor ebből a Joint Complex ízületvédőből. :DDD Igaz nem Proenzi, de dupla adag, azaz 3x2 kapszula már egész jó. :K :C Egy pár kúrára elég lesz. :DD

Ha már ízület, a térd anatómiája. Akinek pedig "gyenge" a csontja, annak pedig erre tessék informálódni. :)) Minden csak építőanyag, idő és terhelés kérdése. :U :R

Stryd Next Gen

(#69360) margithid válasza jimpo (#69359) üzenetére


margithid
veterán

Én csak a Scitece mega daily one plust szedem, napi 1 kapszula.
Viszont az orrom mindig tele van.
Valakinek nincs erre valami jó gyógymódja?
Már tavaly is igy vittem ki a telet, le van rakódva a trugyi és nem szakad fel. :W

(#69361) tisn válasza Hi!King (#69344) üzenetére


tisn
addikt

ooo, egy tipp, probald ki a kakaos lekvaros palacsintat :) de ezek kozott is jol jon egy-egy nuteallas :)

szerk: futopadozni szokott valaki? terdnek mennyire jo? most tesztkent futottam kicsit rajta, de rohadt unalmas. pulzus +20 volt ugyanazon a tempon, ahogy a szabadban futok, az fura volt.

[ Szerkesztve ]

(#69362) tisn válasza margithid (#69360) üzenetére


tisn
addikt

nasivin? szukiti az orrban az ereket, kevesebb trutyi termelodik.

(#69363) HKorn válasza tisn (#69361) üzenetére


HKorn
addikt

Szoktam néha futópadozni, de ahogy írod is, rettenet unalmas, általában sorozatot nézek közben, mert még a zenehallgatás is unalmas. Amúgy én ott mindig érzésre futok és az általában lassabb, mint kint a szabadban. Persze a pulzus is alacsonyabban van ilyenkor, ami aerob edzésekre kifejezetten jó. A könnyebbséget azzal ellensúlyozom, hogy 3%-os emelkedőre rakom.

Térdnek szerintem kíméletesebb, futópadon mindig keményebb cipőben futok, ahogy puha rekortánon is, mert ha még a cipő is nagyon erősen csillapít, attól szoktam érezni a térdemet a végére.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#69364) margithid válasza tisn (#69362) üzenetére


margithid
veterán

Régebben próbáltam orrsprayt, nem igazán használt.

(#69365) HKorn válasza jimpo (#69359) üzenetére


HKorn
addikt

Egyszer szedd már össze, hogy 1 évben mennyit költesz a futásra (cipő, kütyük, tápkiegészítők, ruházat stb) :D

Run&Ride

(#69366) tisn válasza HKorn (#69363) üzenetére


tisn
addikt

koszi. sajna terem, az utcara latok. de ahova meg rendszersen jarok terem, ott meg a fal van, ott extra uncsi lenne. hol van az egy jo kis arteri erdei futashoz kepest elvezetben, de meg a ligeti rekortan is sokkal jobb.

(otthon a szobabicajon persze film-meccsnezes megy, ugy elviselheto)

(#69367) Alg


Alg
veterán

Ha már költés:

Salomon zsákok féláron

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#69368) tomcica válasza Studi (#69358) üzenetére


tomcica
Topikgazda

;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69369) tomcica válasza tisn (#69361) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Agony sokat fut padon is :K nem volt gondja a terddel se :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69370) jimpo válasza tisn (#69366) üzenetére


jimpo
aktív tag

Nincs lehetetlen, egy ilyen tartó 4.0-12.9 inch SmartPhone Tablet mellé egy telefon vagy tablet. Fülhallgató értelem szerűen és mehet a menet. :K Feltéve ha van valami amire fel lehet csavarni. Legrosszabb esetben a futópadra, igaz ez esetben ugrálni, vibrálni fog a kép. :DDD
Én is vettem egyet, ha netalán görgőzésre kényszerülnék. :(((

HKorn
milliós összeg legalább... Csak a Garmin Fenix 6X Pro 199900 ft volt. :U Plusz a cipők, azóta egy Asics Hyper Speed jött hozzá, meg egy Kinvara 11. Ha sok időm lesz, meg perverzióm, akkor összeszámolom. :DDD
Ehhez jön még pár kütyü, plusz a HRM PRO, sajna a HRM RUN egy év után elhalálozott.. Stryd gen3, bár az így hogy eladom az előzőt nem hű-de-nagy összeg. :U
A Vista 2 épp akciós amúgy. :C
Tápkieget nem tudom teljesen összeszámolni, nem mintha akarnám... Sok mindent vettem személyesen boltban, a blokkot meg nem őrizgetem. :B

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#69371) margithid válasza jimpo (#69370) üzenetére


margithid
veterán

Ennyi cipőt tárolni se lehet egyszerű :)
Én már a 15 pár cipővel is bajba vagyok, neked meg csak futóból van ennyi kb :Y

[ Szerkesztve ]

(#69372) bandus válasza Alg (#69367) üzenetére


bandus
veterán

na kosssssz basszus ;]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#69373) Agony válasza tisn (#69366) üzenetére


Agony
aktív tag

Nem akarom, hogy hiú ábrándokat kergess, a padozás baromi unalmas. :P Viszont ha van olyan amit szeretsz és leköti a figyelmed, akkor még gyorsabban is tud telni mint kint.

Én pl. folyamatosan Youtubeot nézek közben és jellemzően 10-15 perces videókból többet bekészítek, hogy legyen témaváltás, mert egy egy órás beszélgetés műsor azért nem sokáig köti le a figyelmet. Egy kis cipő teszt, egy kis vlog jellegű valami, egy kis podcast és már vége is a padozásnak. Másik jó dolog ha valami sportot nézel közben. Még jó múltkor néztem F1-et meg kézilabdát padozás közben, az is teljesen jól eltereli a figyelmet.

Illetve amit szintén nagyon élvezek, csak ritkán használok az a futópadhoz járó edzők által tartott "edzés". A világ minden táján vesznek fel sorozatokat és miközben futnak mondjuk egy Japán erdőben folyamatosan mesélik a helyi kultúrát, történelmet, megtanítanak pár szót, stb... Ez például az Atnénos széria bemutatója. A futópad dőlésszöge a domborzatnak megfelelően változik, a pad sebességét pedig "az edző szabályozza", de felülírhatod manuálisan, illetve mondhatod, hogy ez túl gyors, túl lassú és utána már hozzáigazítja a fennmaradó edzés intenzitását.

A videóedzésekhez hasonlóan, részt tudsz venni versenyeken. Ez például a Boston Maraton, amit az edző fut kamerával, te az ő szemszögéből látod végig a verseny útvonalát, de a tempót te szabályzod a padon.

Szóval nem olyan szörnyű a padozás, ha tudod mi köti le az elméd, de ha unatkozol akkor valóban minden másodperc egy óra... ezért is érdemes letakarni a számlálót. ;]

A pad amúgy nagyon kímélő, rugalmasabb a rekortánnál. A légellenállás hiánya miatt azt mondanám könnyebb rajta futni, de a meleg és az energiaelnyelés miatt és nehezebbnek érzem mint kint futni. :K

Start with a whisper, end with a scream!

(#69374) TripleB válasza jimpo (#69350) üzenetére


TripleB
senior tag

Köszönöm, tényleg jól felb.ták az árát... 😮

Tomcica, nálam a Cserhátban volt szépen a hóból, a túrabakancsomat meg is hámozta a fagyott hóréteg rendsesen.
A sört meg nagyon nem erőltetem.😃

Mogyoróvaj+ protein, most ilyet vettem.

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#69375) tomcica válasza TripleB (#69374) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jol van,en itt a delvideken szinte mar medditeran klimaban vagyok...pl. abban a szobaban ahol alszom meg nem futok ;)
Neked mas.
Csosal jo otlet :K Inov8 csosalam van,ajandekba kaptam,meg vagyok elegedve.Gondolom egy BUFF is tudja ugyanezt,meg biztos vannak meg extrabban is.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69376) Zozo0525


Zozo0525
őstag

sziasztok
Nike winflo 8 vélemény? 25000 most itt nálunk.

(#69377) margithid válasza Zozo0525 (#69376) üzenetére


margithid
veterán

Azért már futócipőt kapsz :D
Nike oldalán 40 euró körül van, de az egy hétköznapi cipő, nem kimondottan futócipő.
Én 15k-t se adnlk érte...

(#69378) Peterhappy válasza Alg (#69367) üzenetére


Peterhappy
őstag

Nem tudom mennyire szabad, úgyhogy off-ba teszem. Van egy Salomon Active Skin 8-m (bontatlan flaskákkal), egyetlen alkalommal használtam.
L-es méret, szürke.

Visszavinni már nem tudom, úgyhogy ha valakit érdekelne, szóljon - BF áron átadom.

(#69379) Zozo0525 válasza margithid (#69377) üzenetére


Zozo0525
őstag

:Y köszi

(#69380) Chuck Norris válasza Peterhappy (#69378) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Mi a gond vele, kicsi lett?

(#69381) -Pepe-


-Pepe-
tag

Ma megint 21km. :D A végére, az utolsó 2km-en megint jól elkezdett fogyni az erőm, de már nem annyira, mint régebben.
Vasárnap megint teszek egy próbát, hátha...
Ennél több már a kényelmesség határát súrolná. Azért Tom egy 30-at nem hiszem, hogy jelenleg bele tudnék tenni. 15 könnyed és kényelmes, fáradság mentes. Azt írtad régebben, ha ez könnyen megy, akkor mehet tovább a buli. Jelentem megy! 21 fölé jelenleg képtelen lennék, csak nyomorult módon vánszorogva.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#69382) stefyY válasza -Pepe- (#69381) üzenetére


stefyY
őstag

Butaság. A hosszúkat épp úgy ki kell építeni, mint a tempót. Jelen pillanatban én is képtelen lennék, mert annyira jól esik feküdni, hogy el se hiszed. Viccet félretéve, benned van az. :)

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#69383) -Pepe- válasza stefyY (#69382) üzenetére


-Pepe-
tag

Azért jön az a fal egy idő után. Tényleg idő kell hozzá, nem szeretnék beleunni, kényszeres lenni. Ja a zsák rendbe jött nyugodtan himbálózott, csak a combom pirosodott ki. Az úton elröhögtem magam, mert arra gondoltam, hogy vajon ott is nőhet bőrkeményedés? :DDD

Run fasta, eat cipőpaszta

(#69384) stefyY válasza -Pepe- (#69383) üzenetére


stefyY
őstag

Ha edzés közben jön ki, akkor futószemölcs... :DDD

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#69385) Peterhappy válasza Chuck Norris (#69380) üzenetére


Peterhappy
őstag

Nem, sőt! Egy kicsit még nagy is.
De be tudtam állítani a méretet, szóval amúgy teljesen kényelmes volt, csak múlt héten, mikor vettem a cipőt, találtam M-es méretben is és mivel ott tudtam szép kártyával fizetni, hirtelen felindulásból megvettem.

Úgyhogy most már két mellényem van, amit amúgy nem is használok...

(#69386) tomcica válasza -Pepe- (#69381) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Varjaaaa' ma mentel 21km ahol mar fogyogatott a vege,es vasarnap megint mennel hosszut? Nem lesz kozel a ket futas? Ugy ertem visszatoltodsz rendesen?
Mert,ha szerda-csutortok tajekan ment volna + vasarnap az okes.
Ugyelj erre is :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69387) -Pepe- válasza tomcica (#69386) üzenetére


-Pepe-
tag

Kedden volt egy 21, szerdán semmi, csak gyaloglás, csütörtökön 1900m keményen megnyomva( futás a boltig). Meg ma is 21. Igazad lehet. Állítólag 48 óra kell a teljes feltöltődéshez. Valóban el szoktam fogyni a végére, pedig jó lenne ráállni erre a távra, nyilván nem versenytempóban. Ezt még nem unom el. Ma jó volt, mert kevés volt az aszfalt és sok a puha, füves terep, a szalagjaim sem érezték meg. Aztán jött az aszfalt és elkezdett felzabálni.
Ezért is mondtam, hogy majd holdjárót veszek, hogy aszfalton is tudjam hosszan nyomni.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#69388) tomcica válasza -Pepe- (#69387) üzenetére


tomcica
Topikgazda

48 ora,ha mar 5-10eve csinalod es rutinszeru :K amikor noveled fel a tavot heti EGY (1) boven eleg. Van meg ido,ne kapkodj :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69389) -Pepe-


-Pepe-
tag

Ja, ezt a cikkek nem említik. Azt gondoltam mindenkire vonatkozik, aki fut.
Mondjuk kettő, hét elején és hét végén? Igen ezt nem tudom miképpen csináljam. 12km-t mentem minden nap, gond nélkül. Aztán jöttek a kevertek 12, 15, 17,stb. Itt viszont gondban vagyok. Mennyi lenne 21 után a megfelelő pihenő idő? Tehát lefutom, másnap semmi, vagy csak kevés? Esetleg 2 futásmentes nap? A homokozót szoktad említeni. Akkor én még rugdalózóban lehetek. :D

Run fasta, eat cipőpaszta

(#69390) jimpo válasza tomcica (#69354) üzenetére


jimpo
aktív tag

Én nem bánnám ha lenne, jó kis letaposott jégpáncél. :K Legalább használnám a csúszásgátlót, még úgy is csak 2x volt rajtam. :O

Ma nekem is ment egy hosszúcska 18,8 km Pace 4:34 /km
benne 15x200R200 illetve mellé összesen 3,5 km küszöb ami ~295W ~4p/km tempó. :K Kettő depózás miatti megálló, egy leadás és a felvétel.
Sajna volt egészségügyi szünet is, kicsit felgyorsult az anyagcserém. :O :DDD Tekeredett a pocak rendesen, úgy már azért nem esett jól a 4 perces tempó. Nem tudom mi tett be, az ebédre fogyasztott gyümölcsleves 100g túró illetve majdnem egész csomag zabfalatok kombó, vagy pedig a frissítő amit vittem. :((( Bár igazából picit lassabb volt a tempó átlagban. Az erő legalább ott volt, meg a pulzus is 170 körül. :))

Jelentem elindult a csomag is végre. :C
tom, a közös futással nem tudom mi lesz. A dec11 nem biztos hogy jó, ugyanis a vasárnapi túlóra fizet a legjobban. :U A nagy bejglizések közepette meg a fene tudja.
Sajna tömeg közlekedéssel nem jó a helyzet. Telekocsit még nem néztem mondjuk... :B Más a csoportból meg nem igazán jelentkezett. :(

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#69391) tomcica válasza -Pepe- (#69389) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ugy szoktak csinalni,hogy het kozben egy kozepes hosszu,melle hetvegen a hosszu.
Pl a hetvegi hosszud 20-24km,akkor a het kozben 14-16km a kozepes hosszud.
Ilyen kb 2/3-a a hetvegidnek.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69392) tomcica válasza -Pepe- (#69389) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nezd csak itt egy hosszutavos alapozos het neked:
Vasarnap - leghosszabb futas 20-24km
Hetfo - futasmentes nap (kis hengerezes,seta,bicaj mehet valami ami el-elinditja a verkeringest az izmokban DE nem terhel!)
Kedd - normal nap 10-12km
Szerda - 1-2km bemelegites + nehany repulo gyorsito + tempocska 8km fokozos,elso 4km szokasos normal napi sebesseged,utana minden km gyorsulhat (ne legyen teljes erobevetes! idoben hagyd abba a fokozas)
Csutortok - laza nap 10-12km extra laza,orrlegzeses kocogas
Pentek - kozepes hosszu 14-16km
Szombat - ha kell teljes piheno,ha nem szukseges akkor laza rovid nap 6-8km extra laza orrlegzeses + nehany db repulo gyorsito 6-8x 70-100m mozgasbol 90-95%-ig gyorsul (vissza seta)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69393) tomcica válasza jimpo (#69390) üzenetére


tomcica
Topikgazda

oda se,majd osszejon ;) amikor eljon az ideje

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69394) tomcica válasza tomcica (#69392) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A szerda es a pentek felcserelheto,ki is kell probalni,hogy neked melyik mukodik jobban :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69395) -Pepe- válasza tomcica (#69392) üzenetére


-Pepe-
tag

Köszönöm! :R

Ezt tudom teljesíteni. Tényleg jó. A repülőket is elbarmoltam, mert mindig a hosszúkba tettem bele. A keddi 21-nél is csináltam, mert elgurult a gyógyszer. :DDD Teljesen értelmetlen volt...
Jó a keddi, meg a pénteki táv is. Tudod én ott rontottam el, hogy nem a kijelölt távot mentem, mert mindig éreztem, hogy van még kakaó és rápakoltam. Mindig keveseltem, így jöttek ki a 17 és 15km-ek. Aztán másnap fáradt voltam, de csak beletettem egy harmadik napi 14-et.
Általában három hosszút nyomtam egymás után. Igen, csak emiatt buktam a 21-et, mert a végére rottyon voltam. Így meg esz a fene, mert nem jön ki a heti 80km. Most mondd meg, ilyen ökörségeken vakarózom. Aztán a heti 80-al is sokra mentem, mert nem tudtam 20 felett futni. Vagy ez, vagy az, vagy kenyai leszek. :D

Run fasta, eat cipőpaszta

(#69396) -Pepe- válasza jimpo (#69390) üzenetére


-Pepe-
tag

Nagyon precíz ember vagy, ahogy olvasom a soraidat. Jó cuccokat használsz és jó ételeket eszel. A cipőket én is így fogom majd, szisztematikusan összeválogatni. Jó néhány gyártót megismertem általatok. A túró nagyon egészséges étel. :K Régen ettem, de ahogy írtál róla kedvet kaptam, hogy én is pusztítsam.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#69397) margithid


margithid
veterán

A túrót én is ettem régebben, de valahogy elhagytam.
Édesítőszerrel ettem.. Ti hogy fogyasztjátok?
Melyik fajtát veszitek?
Régen a pennys és lidlös elég pocsék volt...

(#69398) -Pepe- válasza margithid (#69397) üzenetére


-Pepe-
tag

Házit fogok venni, régen én is boltit vettem. Szerintem azt is mézzel fogom enni. Nálam a méz a sztár újabban. Meg jó túrógombócba is.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#69399) margithid


margithid
veterán

Mézzel még nem próbáltam, de azért azzal módjával kell bánni, igazi kalória bomba.
A Győri zab falatok viszont nálam is kedvenc.
A detkinek van még teljes kiorlesu keksze, azt szeretem még.

(#69400) stefyY válasza -Pepe- (#69398) üzenetére


stefyY
őstag

Nutellávaaaal

;] :DDD

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.