Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70651) #76500480


#76500480
törölt tag

[Novablast 3 50% 39/49/50.5] Babalábra, yetilabra vagy azasszonynak ;] Nekem 45 kell és TR verzióban gondolkodom mivel egy ponton koptatom a cipőt 10-20g súlynehezék majd megizmosít!

[ Szerkesztve ]

(#70652) TripleB válasza tomcica (#70647) üzenetére


TripleB
senior tag

Jól sejtem, hogy a lendületes 400-akkal nincs gond, ugye?😂

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#70653) tomcica válasza TripleB (#70652) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ennyi :K ;] :P :C

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70654) ígyvanferi válasza bandus (#70621) üzenetére


ígyvanferi
addikt

A kuponozott árért egyáltalán nem rossz szerintem. Egy neutrális, gyorsabb munkához való cipő, egy sima pegasust pl. jól kiegészíthet anélkül, hogy mindenféle űrtechnológiás-karbonlemezes cipővel elrontaná az ember a futómozgását, gyengítené a láb izmait. Valami olyasmi, kizárólag Nike cipős rotációt el tudnék képzelni, hogy Pegasus 39 alap cipőnek, gyorsabb tempóhoz, hosszabb résztávokhoz Turbo NN, versenyre Vaporfly (esetleg még regenerálóra egy Invincible).
A darabkákból összeragasztott ZoomX réteg azért nem ugyanolyan élmény, mint az új, kevésbé pattogós, dolgozni kell benne.
A felsőrészt elég melegnek és kicsit merevnek írják, hiába Flyknit, gondolom ez is amiatt más, mert újrahasznosított.

Méretben nem hiszem, hogy lenne eltérés. A merev felsőrészt vedd figyelembe, nem biztos, hogy sokat tud tovább nyúlni, ha a kislábujj nyomódik az oldalához.

Van még itt egy-két nagyobb mértékben akciózott cipő (amikből még vannak bőven méretek, csak olyat linkelek):
- Saucony Ride 15 TR [link] - 25500 Ft,
- Saucony Ride 15 TR GTX [link] - 28000 Ft,
- Saucony Kinvara 13 [link] - 23800 Ft,
- Saucony Xodus Ultra Runshield [link] - 35700 Ft,
- Adidas Takumi Sen 8 [link] - 34000 Ft,
- Saucony Guide 15 [link] - 28000 Ft,

Ezek mind félár alatt vannak és jóféle cipők.

(#70655) tomcica válasza ígyvanferi (#70654) üzenetére


tomcica
Topikgazda

azt a Takumi Sen-t de kiprobalnam :K akar ez a fekete/zold vagy a narancs

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70656) sherlock82 válasza tomcica (#70639) üzenetére


sherlock82
senior tag

Köszönöm az elismerést.

Szerintem aki nem iszik annak egész kis mennyiség is hamar megárt.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#70657) Zozo0525 válasza sherlock82 (#70636) üzenetére


Zozo0525
őstag

gratulálok :R

(#70658) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Nem tudtam ma elmenni 32km-es TT-re Sir Chuck Norris-szal, pedig nagyon bennem volt a boogie.
Aztán a három gyerekünkhöz kölcsönkaptunk reggel még másik hármat (holnap estig).
És nem szokásom, de délelőtt elbóbiskoltam egy fél órára.

Szóval minden adott volt ahhoz, hogy fussak ma egy hosszút :)

Kikapcsoltam mindenféle értesítést, abszolút joyride-ra készültem. A terv az volt, hogy 2,5 órát futok (G'nR - Use your Illusion 1-2 :D ). El a keresztúri erdőbe, ott egy kör, onnan tovább az újhegyi, majd az óhegyi parkba és ha bírom még, nem rögtön haza, hanem még egy kört az erdőnkben is. De aztán ottragadtam a keresztúri erdőben még egy körre, meg még egyre - ott nem volt akkora szél és gyönyörű volt a táj.
2,5 óra után néztem rá először az órára, úgy kalkuláltam, ha akkor 28km-nél tartok, az még akár egy jó idő is lehet - és ha bírom még, akár feltornázhatom maratonig is.
A feltornázás végül sikerült, de az utolsó tíz km-re teljesen elfogytam. Nem vittem magammal csupán egy kulacs vizet az övtáskámban, de látszott, hogy október óta nincs lehetőségem minőségi futásokra - decemberben pedig ez hatványozottan igazzá vált.

Mindenesetre a maraton sikerült!!!! Még ha nem is parádés idővel, de örülök, nagyon örülök! Ezzel a tétel lekerült a bakancslistámról, most már csak javítgatni kell az időn - de azt hiszem ez nem mostanában fog megtörténni :N Mindenem IS fáj. Én ilyet még nem éltem meg. Nincs izom a lábamban, ami ne sajogna.
Ügyesen taktikáztam, ha egy körrel hamarabb szállok ki az erdőből, hazáig épp meg lett volna a maratoni táv, de tartottam a kereszteződésektől, ha bárhol meg kell állnom - nem leszek képes újra nekiindulni. Így természet lágy öle ide, gyönyörű fák oda, már undorodtam a hülye erdőtől a nyolcadik körön :D de jó döntés volt, egyenesen a buszmegállóhoz futottam ki.

Az időmön is látszik, az utolsó tíz kilométerre totálisan elfogytam, se vizem, se erőnlétem nem volt - szerencsére a szívem viszont a helyén volt. Én ilyet még nem éltem át. Olyan volt, mintha egy FPS játékban lennék, csak mentem, mentem és mozogtak két oldalt a karok :D

Azóta vegetálás, a hat tojásos rántotta után küldtem fél kiló túrót és két banánt, meg kb. három liter folyadékot.

3:49:16 a maratoni időm, lehetne (és idővel lesz is) sokkal jobb, de az elmúlt hónapok ismeretében és annak függvényében, hogy tavaly novemberben kezdtem el futni, "Örülünk Vincent" van :)

És az idősoros bontás, eléggé magukért beszélnek a számok.

(#70659) HKorn válasza Peterhappy (#70658) üzenetére


HKorn
addikt

Ezigen, csakúgy "kicsúszott" egy maraton, le a kalappal! :R :C Ha lett volna nálad 0.5L izó és időben betolod, simán hoztad volna a kezdőtempót az uccsó 10k-n is.
(nekem az a kitűző sosem lesz meg :D )

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#70660) SpaceKombajn válasza Peterhappy (#70658) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Óriási Gratula!

Hatalmas Peterhappy!

spacetime

(#70661) Zozo0525 válasza Peterhappy (#70658) üzenetére


Zozo0525
őstag

Az szép volt. tempó is korrekt :R :R :R :R

(#70662) tomcica válasza Peterhappy (#70658) üzenetére


tomcica
Topikgazda

aztaaaa :C :R orulunk Vincent :K
jol ertem,hogy nem ettel-ittal kozben,csak egy kulacs vizet? elfogytam volna en is az utolso 10km-re :K
gratula,massziv fejjatek kell ehhez am.
regeneraciohoz -> be ne fekudj tobb orara a fotelbe,mert bekotsz mint a hobbibeton...jobb ha neha meg-meginditod a verkeringest a labadban plane...kis seta,ovatos kezzel atmasszirozas.
Ne nyujts amig gyulladas van,komolyabb masszazst se csinalj addig :N
Hideg-meleg valtozuhany is jo,az is elinditja a keringest.Kompresszios szar/zokni ha van keznel azt felhuzhatod :K
A kovetkezo napokban semmi futas,amig sziszeges nelkul nem tudsz le-felkelni a wc-rol,vagy fel/le setalni a lepcson ;)
A gyors szenhidrattal ovatosan (cukros dolgok,gyumolcs) mert ilyenkor semmi extra gyulladas nem hianyzik.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70663) Peetta14 válasza Peterhappy (#70658) üzenetére


Peetta14
tag

Gratula itt is!

Engem az érdekel igazán, hogy tudod otthon hagyni az asszonyt 3 gyerekkel egy 4 órás futásra? :)

(#70664) Studi válasza Peterhappy (#70658) üzenetére


Studi
addikt

Az igen!!! :C :C :C :C :R :R :R :R

(#70665) Peterhappy válasza HKorn (#70659) üzenetére


Peterhappy
őstag

Köszönöm szépen! :R
Mikor lett volna jó meginni az izo-t? És apránként, elosztogatva, vagy húzóra valamikor?
Elég lett volna a 0,5l víz helyett, vagy szigorúan amellé?

@SpaceKombajn, Zozo, Studi: Nagyon szépen köszönöm :R

@Peetta: :D Itt is köszönöm! Ma nem három gyerek van itt, hanem hat. Ami azért jó, mert gyönyörűen elfoglalják egymást, gyakorlatilag bevásárolni kellett és főzni - előbbit letudtam én hajnalban, így csak Feleségemnek kellett főznie.
De az van, hogy sok más hobbim nincs, szóval futni azért el-el tudok menni :) De pl. épp a vendégek miatt már a szobi TT nem fért volna bele időben...

@Tom: Igen, nem akartam túlbonyolítani, mert nem tudtam, menyire lesz hosszú - úgyhogy inkább csak nekiindultam és kész :B Nagyon köszönöm :R

Nagyon hasznos dolgokat írtál, szerencsére még időben olvastam, épp most akartam este nekiesni a mindenemnek masszázspisztollyal - de akkor nem teszem.
Kompressziós szárban futottam, de az ment is a mosásba.
Kajára is odafigyelek, pedig tolnám magamba az édeset - de erős vagyok, kibírom, köszönöm a hasznos tippeket!

(#70666) emvy válasza Peterhappy (#70665) üzenetére


emvy
nagyúr

Gratulálok!

while (!sleep) sheep++;

(#70667) Chuck Norris válasza Peterhappy (#70658) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Gratulálok, csak összejött még idén :R
Én a nagyon fárasztó dolgok után, csakis terápiás céllal, azt szoktam, hogy annyi sört iszom meg amennyit csak kívánok :)

(#70668) bandus válasza Peterhappy (#70658) üzenetére


bandus
veterán

De nagy gratula :Rvisszakeresnem amikor megmondtam, hogy benned van, de lusta vagyok ;] ezt tessek kipihenni, aztan holnaputan mar futni valamit :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#70669) norby_42 válasza Peterhappy (#70658) üzenetére


norby_42
aktív tag

Aztak...

:R

(Az utolsó 10k-n tényleg látszik az akaraterőd, hihetetlen)

[ Szerkesztve ]

Eat pasta, run fasta

(#70670) LanyUs válasza Peterhappy (#70665) üzenetére


LanyUs
senior tag

Hát ezt lapakoltad :R Engem nem izgat az idő, már maga a tény, hogy gondoltál egyet és meglett :) És, hogy nem állt be a láb 30-35 km között. Nagyon szép volt! Épp most akartam 80 percet helyben futni mezítláb, mert van egy jó sorozat, de akkor cipőt húzok és kimegyek :)

(#70671) #76500480 válasza Peterhappy (#70658) üzenetére


#76500480
törölt tag

Gratulálok! :R Mit kell ezen javítani? :D 2x 2 órán belüli FM csak összeolvadva :C Arra is figyelj, hogy 2-3 napig megy a pörgés… nehéz kibírni a kötelező pihenést(lazàt ;] ).

(#70672) tisn válasza Peterhappy (#70658) üzenetére


tisn
addikt

gracc :C :C :C

(#70673) Corpuscle válasza Peterhappy (#70658) üzenetére


Corpuscle
őstag

Grat! :C :R

(#70674) -Pepe- válasza Peterhappy (#70658) üzenetére


-Pepe-
tag

Gratulálok, szép helyen futottál. Jó is a spontán futás, nem kell mindig precízre kimérni, csak menni, ebből is kisülhet jó dolog.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#70675) ígyvanferi válasza Peterhappy (#70658) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Szép. :R Jók az ilyen állatságok, "véletlen" ;] letolni egy maratont az erdőben, szinte nulla frissítéssel, és még így is simán 4 órán belül. :K
Egyszer futottam 4 kört a Keresztúri-erdőben, FM darabolt tempót, verseny előtti kulcsedzésként. A tapasztalat, hogy egyrészt ott is meg lehet unni a körözést egy idő után, másrészt extrán kiveszi az erőt az az erdei talaj, meg a folyamatos hepehupázás. Cserébe tuti jobban oda lettél volna a végére, ha végig betonon/aszfalton futsz. Milyen cipőben mentél amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#70676) Never79 válasza Peterhappy (#70658) üzenetére


Never79
tag

Gratulálok :R

(#70677) Studi


Studi
addikt

@Tomcica gyerekcipő (Pega30)?

:P :DDD

Még 15% off kóddal

[ Szerkesztve ]

(#70678) HKorn válasza Peterhappy (#70665) üzenetére


HKorn
addikt

2 részletben a 0.5L izó, ahol először érezted, hogy kezdesz fogyni azelőtt kicsivel, kb 25k-nál szerintem.

Run&Ride

(#70679) tomcica válasza Studi (#70677) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nem jo a link :N legalabbis nalam nem muxik

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70680) Studi válasza tomcica (#70679) üzenetére


Studi
addikt

Tényleg szar. Szóval gyerek pega 39, 40-esig.

(#70681) tomcica válasza Studi (#70680) üzenetére


tomcica
Topikgazda

na ez se penz manapsag mar :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70682) Studi válasza tomcica (#70681) üzenetére


Studi
addikt

Nem tudom, hogy a gyerek valamiben más-e, de nem hiszem. Nekem nagyon tetszik amúgy a szine is, reménykedtem, hogy női, azok vannak 44-ig, 45-ig is... :DD

(#70683) Peterhappy válasza emvy (#70666) üzenetére


Peterhappy
őstag

+ @Chuck Norris, Bandus, Norby, LanyUs, Comegetsome1, Tisn, Corpuscle, Pepe, Ígyvanferi, Never79:
Nagyon-nagyon szépen köszönöm Nektek is, borzasztóan jól esnek a gondolataitok, nem túlzok, ha azt mondom, nélkületek nem sikerült volna. :K

Volt időm gondolkodni tegnap futás közben és arra jöttem rá, az egyik legjobb dolog, ami életemben velem történt, hogy rátaláltam erre a topikra!
Bár sokszor mondtam már, de most legalább tettekkel is tudtam bizonyítani, mennyire sokat jelent számomra a Társaságotok :R

@Ígyvanferi: Igen, szerintem teljesen igazad van. Épp ettől tartottam én is. A novemberi maraton kísérletem szerintem részben amiatt dőlt be, mert túl sok volt az aszfalt. A felkészülés során a hosszabb futásaim (30, 32, 35km) javarészt terepen történtek. És így is teljesen leromboltam a lábaim 40km-re (akkortájt jöttem ki az erdőből), onnan még belefért a maradék aszfalton, de ha egy körrel hamarabb jövök ki, nem bírtam volna - főleg, ha meg kell állnom a piros lámpáknál. Fáztam már az erdőben és szépen rámsötétedett így, de megérte a nyolcadik kört bevállalni.

Kayano 26-ban futottam. Abban elég jól tudok hosszúkat futni, ráadásul lassabb cipőnek tartom, márpedig nekem most épp arra volt szükségem, hogy ne pörgessem túl. Jó döntésnek bizonyult.

@HKorn: Köszönöm szépen a hasznos infot! Jól fog ez még jönni valamikor! ;)

(#70684) LanyUs válasza Peterhappy (#70683) üzenetére


LanyUs
senior tag

Kizárt! Ha nem itt írsz, hanem futsz helyette, akkor már 1 évvel ezelőtt megvan 03:30-on belül :D A múltkori 26. km-es kiállásnál készült rólam egy kép, amin már vonszolom magam :) Szerintem elkezdem a kúszó edzéseket is és a ninjutsu gurulásokat, mert ezek után valahogy el kell majd érni a 42,2 km-ert :DDD

(#70685) tomcica válasza Studi (#70682) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Tempo Next%-em volt GS = tini modell,semmiben nem kulonbozott...Peganal viszont altalaban a gyerek modelleknel nincs AIR a talpban,legalabbis regen igy volt.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70686) tomcica válasza Peterhappy (#70683) üzenetére


tomcica
Topikgazda

2023-as celnak 6oras ?! ;] :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70687) -Pepe- válasza Peterhappy (#70683) üzenetére


-Pepe-
tag

Így van, nem jó, ha túlpörgeted, mert aztán benézel 3p/km-re és magyarázkodhatsz, hogy miért nem indulsz a párizsi olimpián '24-ben. :D Tom meg a kardjába dől, földhöz vágja az edző sípot, elzarándokol Lhaszába és ott fog gyöngyöket morzsolgatni egy hegyi templomban. :DDD
Nagy, vastagtalpún nem gondolkodtál el, amivel lehet hosszan nyomni aszfalton?

[ Szerkesztve ]

Run fasta, eat cipőpaszta

(#70688) norby_42 válasza LanyUs (#70684) üzenetére


norby_42
aktív tag

Csak útvonalat kell jól választani: ha 30-ig csak felfele futsz, akkor onnan már lejt...

Eat pasta, run fasta

(#70689) Hi!King válasza Peterhappy (#70658) üzenetére


Hi!King
őstag

Wow, nagyon kemény vagy, gratulálok!

(#70690) Peterhappy válasza LanyUs (#70684) üzenetére


Peterhappy
őstag

:D

@Tom: :D Soha ne mondd, hogy soha ;)

@Pepe: Jól van, látom nem csak én rajongok a sci-fikért :D
A Guide13 és a Kayano26-ban egész jól bírtam az aszfaltot, úgy FM távig. Legkésőbb onnantól mindig volt gond.
De őszintén szólva nem is igazán vonz az aszfalt. Nem igazán szeretek a környékbéli utcákon körözni, mert vagy túl sötét van, vagy a forgalom nagy. Ezért inkább valamelyik erdőig szoktam elcsorogni, vagy valamelyik rekortánig (ha tempósabb futásra vágyom). Érdekes, jó pár cipőm van most (bontatlan is), de egyik sem kimondottan vastagabb talpú, talán csak az Ultraboost22.
Bár a GT1000-ben egész jó futni aszfalton is - de azért azzal is jobban élvezem rekortánon vagy erdőben a körözést.

@Hi!King: Nagyon szépen köszönöm :R

(#70691) -Pepe- válasza Peterhappy (#70690) üzenetére


-Pepe-
tag

Valóban jobb a természetben, ha van lehetőség azt ki kell használni. Ebben az esetben a vastagtalpú visszavonva. Hú, én már álmomban is futok. Bejött a brutális hőingás és olyan pusztító rémalmom volt, hogy az nem igaz. Szörnyek elől menekültem egy atomháború sújtotta helyen. Egyik nap 13 fok, másik nap estére beesik 0-ra, majd reggel fel 6 fokra. :Y
Vasárnapra 15fokot jelez felénk. Te jól bírod a frontokat? Az az egy amire még semmi csodaszert nem tudtam kitalálni. Bármit eszek, vagy iszok hasztalan. Gyors regenerálódást és jó egészséget kívánok, hogy a végtelenig tudd folytatni.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#70692) Studi válasza tomcica (#70685) üzenetére


Studi
addikt

Ez már nem így lesz szerintem, akkor nem lenne az elnevezésében sem az Air. A zasszony lerendelt egyet, meglátjuk, ennyiért boltba járni sem rossz, szerintem jól is néz ki ez a szín. Fekete is van, még olcsóbb is.

(#70693) Studi válasza Peterhappy (#70683) üzenetére


Studi
addikt

Nekem jövő tavaszra van tervezve az első félmaraton, de a mostani 25-27km-esek alapján lehet, hogy egyetlen is lesz. :D Nem nekem való a 2+ órás futás, elunom magam. De egyszer kell, akkor meg szeretném én is letudni 4 óra alatti idővel.
Apropó, szombaton jön valaki Velencei tóhoz pezsgőfutásra?

(#70694) Studi válasza Studi (#70693) üzenetére


Studi
addikt

Első maraton, hülyeségeket írok. :D

(#70695) sherlock82 válasza Peterhappy (#70690) üzenetére


sherlock82
senior tag

Én is szeretem a földesutakat. Rekortán hiányában talán ez a legoptimálisabb választás. Meg felénk ha földesút akkor van benne egy két kisebb nagyobb emelkedő is az tuti. :D

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#70696) TripleB válasza Peterhappy (#70658) üzenetére


TripleB
senior tag

Egy halk bzmg kicsúszott a számon! 😮 Gratula!:C

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#70697) Never79


Never79
tag

Akinek esetleg van kedve olvasni, kijött belőlem a Vérkör élmény, elég hosszú lett.

[link]

(#70698) itouchfan válasza Never79 (#70697) üzenetére


itouchfan
senior tag

Jó lett, jó volt olvasni, gratulálok még egyszer :R

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#70699) norby_42 válasza Never79 (#70697) üzenetére


norby_42
aktív tag

Nagyon jó, köszönöm! :R

Eat pasta, run fasta

(#70700) sherlock82


sherlock82
senior tag

Ma reggeli futás után, azért éreztem a tegnapi badacsonyi túra km -it.
Képek érdekelnek valakit a tegnapról?

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.