Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70901) ígyvanferi válasza jimpo (#70897) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Na akkor az valószínűleg téves infó (és a 100% poliészter is), mert több másik helyen is ezt írják:
68% rec. polyester, 15% rec. polyamide, 10% polyamide, 5% rec. elastane

(#70902) tomcica válasza TripleB (#70900) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Felenk sajnos eleg gyer a turik kinalata,de ha lenne cucc siman vennem ott is :K amire kell teljesen jo egy olyan is.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70903) LanyUs válasza tomcica (#70902) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ilyen enyhe tél sem volt az elmúlt pár évben. Ezek a reggeli futások inkább hasonlítanak kora tavaszira, mint fagyos télire. 152-158 hrm limittel babakocsival 06:26 volt az átlag, egyedül 06:12. Ezt csak érdekességképpen osztom meg. Annyira jelentős különbség nincs limites futás esetében, hogy tolom-e vagy sem. Ha időm engedi már most kitoltam 8-ról 12 km-re. Ha már megizzadok, akkor belefér.

Hajrá srácok! Épüljön az alap! :R

[ Szerkesztve ]

(#70904) tomcica válasza LanyUs (#70903) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ket iranyzat van ezeknel...van aki mar koran megcelozza a 12-14-16km max tavot (idoben 70perc max,ha mar olyan gyors) ebben a pulzuszonaban.
Masik iranyzat nem lep fel tavban,hanem 8km-re hagyja es feljebb lep pulzusban 158-162 zona.
En neked az elsot javaslom,es majd fellepunk az alapozas (8het) utani 4hetben...pl 12km tempo napon fokozos -> 4km 152-158hrm es 8km 158-162km...kesobb 4km 152-158 hrm,4km 158-162 hrm,4km 162-165 hrm...majd tolod at egyre tobb km 162-165hrm egyre rovidebb az "eleje" alacsonyabb tempocskan.Szoval majd igy.
Masik nap abban a szakaszban 200m/200m 50mp/65mp...szepen gyorsitva a gyorsat minden heten picit 49/65...48/65...47/65.Majd erdemesebb az oran sima idomeressel lap-ot nyomni 200nal es a lazanal nezegetni h mennyit kell finomitani,igazitani.En igy szoktam ;)

A hosszu edzes ott is kethetente 100-120perc alacsony pulzuson,a koztes heteken 80-90perc 150-155 hrm atlagra,szoval icipicit erosebb.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70905) itouchfan


itouchfan
senior tag

Több szó volt itt is korábban a versenyek emelkedő árairól (illetve pont tegnap a bringás topikban is), és pont most olvastam el a Runners World magazinban egy interjút a Budapesti Sportiroda vezetőjével (ők szervezik a Vivicittát, a Wizzair félmaratont és a Spar Maratont). Elég őszintén beszél arról, hogy hogyan változott meg a versenyek világa és a covid milyen hatást gyakorolt erre az iparágra, csak érdekességképpen pár adat.
2012-től óriási "futó-bumm" indult be, megnőtt a versenyre nevezők száma, ami miatt mindenki versenyt akart szervezni. Azt mondja, hogy 2010-es évek elején 60-70 aszfaltos rendes félmaraton volt Mo.-n, 2016-ban 260 :Y nyilván ennek megfelelően a részt vevők sokkal jobban eloszlottak a versenyeken, tehát a szervezők bevétele csökkent, amíg a kiadásaik nem változtak. És aztán jött a covid, és a covid előtti időszakhoz képest most a nevezők létszáma csak az 50-60%-a a vírus előtti időszaknak minden versenyen (állítása szerint 6-800 verseny/év). Szóval ez is komoly bevétel csökkenés, hogy még több verseny, de a nevezők száma a felére vagy az alá csökken mindenhol. Plusz az infláció, szóval azt hiszem, ez megmagyarázza, hogy miért kerül sok verseny szerintem aránytalanul sokba. Na mindegy, csak érdekességképpen gondoltam ezeket, mert számomra az volt.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#70906) sherlock82 válasza itouchfan (#70905) üzenetére


sherlock82
senior tag

Igen, részben igaza van.
Csak hát a kedves bsi vezetője sok mindent elfejtett mondani ebben a cikkben. Amikor dübörögtek ezek a versenyek hatalmas haszonnal zártak 1 - 1 versenyt.
Jó pár vidéki verseny rajt és befutó csomagja többször értelmesebb volt mint a horror árú bsi versenyeké.
A rajt csomag és befutó csomag kb ingyen van nekik szóval nem gondolom hogy ez akkora költséggel járt volna szervezőknek.
A tömegsportban a szerepük megkérdőjelezhetetlen az biztos.
Attól függetlenül szerintem kerülik az ő versenyüket mert hát ezekre a versenyekre az utazás költsége illetve a nevezési díj ára összevetve egy jó cipő ára kb.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#70907) HKorn válasza itouchfan (#70905) üzenetére


HKorn
addikt

És ha valami aránytalanul sokba kerül, akkor kevesebben fognak menni, ami oda vezet, higy majd kevesebb verseny lesz. Ami nem feltétlen baj.

Run&Ride

(#70908) tomcica válasza itouchfan (#70905) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Annyira nem kovetem a HU versenyeket es arakat,de nalunk az ujszervezesu versenyek igen dragak :K annyira,hogy sokan el se mennek.
Amikor beutott itt is a nyavaja,akkor nehany verseny ugy maradt fenn,hogy onkormanyzati/part alapu tamogatassal kihuzta ezt a par evet.Persze igy egy nagy reklamba ment at X partnak az egesz,sok futonak meg ettol fordult fel a gyomra (pl nekem ;] ).
Vegul az maradt,hogy inkabb tartunk idomero/felmero edzest versenynek,kigyorsitunk ra..taper stb. :K
A megmaradt penzen veszunk cipot,vagy elkurvazzuk :DD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70909) itouchfan válasza sherlock82 (#70906) üzenetére


itouchfan
senior tag

Persze, nem védem őket, de nem sajnálom a hasznot se, ha valaki egy sikeres vállalkozást fel tudott építeni.

Viszont amíg a rajtcsomag nem kerül többe, egy teljes Bp-i útzár biztos hogy teljesen más nagyságrend, mint egy kisebb vidéki versenyen ahol mondjuk mellékutcákon/bringaúton halad az útvonal.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#70910) LanyUs válasza tomcica (#70904) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ez a fajta edzés módszer a tömegemhez szerintem jobban fog passzolni. A 2022 arra volt jó, hogy látható legyen a túl sok minőségi edzés tempót azt adott, de "felzabálta" az alapot. Most alapról indulunk és nem fogjuk elérni azt az állapotot. Izgalmas lesz április és az első verseny május elején :) Valójában megvagyok 3 hónapra. Innen kaja kontroll, edzésfegyelem hrm kontroll és nem lesz gond :R

(#70911) tomcica válasza itouchfan (#70909) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A sikeres vallalkozas nem ul a baberjain :N akkor se ha tuljelentkezes van es minden jegyet elad mar abstart. Ha van esze fogja es finomitja a meglevo jol mukodo dolgait.
Ez alatt a visszajelzeseket is ertem,ha latja h X embernek (es X egyre nol) nem tetszik a felesleges rajtcsomag,a frissites,az idomeres modja,a rendezveny szorakoztato resze (zene tul hangos,xar,nincs parkolo stb.) stb...stb. akkor egy jo vallalkozo nem var ezekkel,es nem is keres kifogasokat.
Lehetne Vivicitta Light csomag,fapados...annyi %-a az ossz helynek amennyi meg belefer a koltsegbe,es ha betellik marad a normal aru fullos csomag,ilyenekkel lehetne finomhangolni.
Akinek legolcsobban kell az lecsap idoben ezekre.
Ottalvas,utazas ez is beveteli forras,a jo vallakozo nem hangyna parlagon.Ebbol is lehetne lightosabb verzio,akar halozsakos tornatermi alvas is,nincs azzal se baj ha van ra igeny ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70912) tomcica válasza LanyUs (#70910) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A hrm kontroll nalad jobb lesz,mint a tempo limit,igy a nathas napokon se futod tul al aza,ha mar abstart fent van a pulzus,akkor laza lesz ilyen limittel a laza ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70913) sherlock82 válasza itouchfan (#70909) üzenetére


sherlock82
senior tag

Igen, biztos hogy van költsége neki, hogy lezárják az utat, és élmény az Opera ház előtt futni az Andrássy úton is.De itt jön az a dolog amit a többiek is írnak, annyit az nem ér azért na.

Ettől függetlenül inkább ide járjon az ember mint inni egy kocsmába majd egy napig feküdni másnaposan.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#70914) LanyUs válasza tomcica (#70912) üzenetére


LanyUs
senior tag

Igen, számítok rá! Jövő héten indul az ovi :Y Azért az durva, hogy közel 3 éve "együtt" edzünk és talán idén jutok el oda, hogy elkezdhetek edzeni :) Bár az elején megmondtad már! 4-5 év homokozó :U :D

(#70915) tomcica válasza sherlock82 (#70913) üzenetére


tomcica
Topikgazda

aze' ha az Opera mellett van a kocsma es a berugas melle jar olyan polo,amin az irja "csakazXpartert kelek fel reggel" akkor meggondoladno ;] (szarkazmus OFF)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70916) sherlock82 válasza tomcica (#70911) üzenetére


sherlock82
senior tag

Egy ilyen light és / vagy minimál csomagra én is vevő lennék a versenyeken . :D
rajtszám és időmérés. Frissítésnek ha van csapvíz, eldobható pohárban az elég.
A többire nincs szükségem..

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#70917) tomcica válasza LanyUs (#70914) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Meg kell ismerni a masikat mielott teljes erobol hozzavereted a hereit a falhoz :K nem vagyunk mi itt delen allatok :DD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70918) tomcica válasza sherlock82 (#70916) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Annyi,hogy ha ingyen japan tinilany masszazs van a vegen,akkor ra se nezhetsz :DDD :DD a light az LIGHT

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70919) sherlock82 válasza tomcica (#70918) üzenetére


sherlock82
senior tag

Jó, de ezt előre tisztázni kell hogy mi van benne az alapcsomagban ? ! :C

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#70920) tomcica válasza sherlock82 (#70919) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Lehet MID LIGHT csomag = van csaj,de nincs foga :O

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70921) tomcica


tomcica
Topikgazda

Katicatol utolag is elnezest,benez itt a topikba es csupan a szovegtol annyira megnol a tesztoszteronja,mint egy NDK -s futononek ;] sorryy :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70922) sherlock82 válasza tomcica (#70920) üzenetére


sherlock82
senior tag

Szerintem lenne rá igény ha verseny után lenne valami ilyesmi.
...
Bár láttam már masszőröket verseny után de sose álltam be a sorba

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#70923) tomcica válasza sherlock82 (#70922) üzenetére


tomcica
Topikgazda

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70924) sherlock82 válasza tomcica (#70923) üzenetére


sherlock82
senior tag

Ez komoly!! :D :DD

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#70925) ígyvanferi válasza tomcica (#70923) üzenetére


ígyvanferi
addikt

'milking table'

(#70926) tomcica válasza ígyvanferi (#70925) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en kerek elnezest :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70927) tomcica


tomcica
Topikgazda

kis felig ON is legyen:
@comegetsome1 neked az evezopadon hogy alakul a pulzusod a futashoz kepest? Ugy ertem ki tudnad rajta porgetni ugyanazt a max pulzust?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70928) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Pár hetet kihagytam, tavaly 11km lett a legjobb távom, nagyon büszke voltam.
Aztán kedden hajrá, lássunk neki, vágjunk bele az évbe.
Felkaptam az új Structure 24-eseket (23-asokat letettem, 600+ km után már nem tartott úgy).
Szokásos terep, szokásos körök, 6km-nél leálltam, mert nem bírtam kvázi sétálni...
Bal térd bal külső fele most Flector tapaszba burkolva pihen... Bal lábra sántítok, alig hajlott szerdán, de már javul, főleg a tapasz miatt.
Nem ugrott kátyúba, nem bicsaklottam meg, a 6km-t asszem 7-es tempóval kocogtam le (aszfalton ,ahogy szoktam).
Mi a franc történt?

+1: tudtok ajánlani konkrét vitamint a C-n kívül, amit érdemes futóknak szedegetni? (38 leszek, 196cm és 100kg, tehát "veszélyeztetett" faj vagyok :DDD )

Köszönöm :R

(#70929) tomcica válasza zolikaDB (#70928) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Elmondom en mi tortent...eltalata a xar a venillatort az tortent...felem ugyanez,szerencsere javul rohamosan :K
Penteken mar tervezek egy atmozgato futast,az evezes mar temposan is okes.EZ van

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70930) LanyUs válasza zolikaDB (#70928) üzenetére


LanyUs
senior tag

Rövid leszek, mert már unnak engem itt :) c+omega3+ ez [link] + óvatos visszatérés futás/séta kombó + aszfaltra való cipő + előre dőlsz és megindulsz technikával való futás. Tudom miről beszélsz én 192/119 kg-mal is futottam + térdes is vagyok.

Ui.: hát az általam agyon dicsért könnyű fokozatú szoba bringát lehagytam, mint térd csodaszert + futás előtti 10 perc tekerést rajta. Sok apróság, de számít.

Tom: amúgy ha eltalálja a szar a ventillátort, akkor lépj félre :DDD

[ Szerkesztve ]

(#70931) tomcica válasza LanyUs (#70930) üzenetére


tomcica
Topikgazda

40-hez kozeledve,egy jo izuletvedo + telen D vitamin magas dozis + legyen eleg magnezium keznel :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70932) LanyUs válasza tomcica (#70931) üzenetére


LanyUs
senior tag

Vigyázz! Ecce valaki itt azt mondta a fórumon, hogy futás szempontból Mindenki annyit ér, amennyi a legutolsó futása. Ha pénteken futsz egy 50 perces tízkát, akkor a virtuális versenyünket elvesztetted :DDD :DDD Húdenagyszámvan :R :R

(#70933) tisn válasza zolikaDB (#70928) üzenetére


tisn
addikt

hat, finomabban (kisebb tavok, fokozatos terheles, lassu tempo) terj vissza, betonon meg ne fuss, ha lehet soha.

a kihagyas is terdfajas miatt volt?

nem lehet, hogy ilyened van?

https://edzesonline.hu/cikk/2098/kulso_terdfajdalom_avagy_iliotibialis_szalag_dorzsolodes_itbfs

nekem sajnos nem a kulso fele faj...

(#70934) Alg


Alg
veterán

Féloff:

Reggel ki akartam menni egy körre mert esténként a héten halál van meló miatt...

Felkelek 6kor, ki se kellett néznem: "szélvihar", 30-35km/h a városban, 50-60km/h lökésekkel, a szomszéd tetőn a munkások nem győztek kapaszkodni.

Azóta volt: felhő, záporeső, megint szél, most éppen napsütés, kék ég, közel szélcsend - legalábbis ahhoz képest ami reggel volt :F

Megint esti futás lesz ebből...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#70935) Peetta14 válasza tomcica (#70911) üzenetére


Peetta14
tag

Igen, a light verziós nevezés az egy jó ötlet. Én is gyakran viszek magammal frissítést, maratonra is vittem ivózsákot, így az első 30km-en nem is álltam meg a frissítőpontoknál.
Amit még érdemes megtenni, hogy előre megtervezni az évet akár némi kockázatvállalással is (sokhelyen mondható le a verseny, és használható fel kreditként jövőbeli nevezésekre a befizetett összeg), és jó előre benevezni. Pl. idei Spar maratonra már rég lehet nevezni...

Kezdőként szerintem óriási lökést adnak ezek a versenyek (magával húz a többi versenyző, jó hangulat, ütemes frissítések, vizuális vontatás), de még most is vallom, hogy nagyon sok pluszt ad a verseny, ami az időeredményhez vagy épp a biztonságos befutóhoz ad hozzá. Nem csak a BSI meg egyéb nagy versenyekre kell gondolni, rengeteg kisebb is van. Persze megértem, ha valakinek nem jön be, de aki nem próbált még elindulni egy ilyenen, az tegyen egy próbát.

(#70936) Studi válasza LanyUs (#70932) üzenetére


Studi
addikt

mondjuk az 50perces 10k-t sérülten, tolatva nyomja, de hát az 50 perc az 50 perc! :DDD

Fura a legfrissebb aktivitásod a Straván, biztos, hogy innen akartál kopi-pésztelni egy bekezdést? :D

(#70937) tomcica válasza LanyUs (#70932) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Elore behuzhatod,penteken kifutok a palyaig (1.5km) ott futok 2-3km-t a fuvon es hazafutok...max 5-6km elsore,oooovatosan :K
A kedvedert azert majd megprobalok 5perces iramra lassitani ;] :P

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70938) Peterhappy válasza LanyUs (#70930) üzenetére


Peterhappy
őstag

Teljesen igazad van!!!

Tényleg ununk ;]

;) :R

(#70939) Peterhappy válasza sherlock82 (#70913) üzenetére


Peterhappy
őstag

Van költsége, de meglepődnétek, milyen kevés.
A területfoglalási díj lehet még nagyobb díjtétel, arról nincs infom, de nem lepne meg, ha még azt is megoldanák barterban.

Fentebb írtátok, nekem pontosan ez a gondom. Egy cipő ára egy komolyabb versenyre történő nevezés. Biztosra veszem, hogy életre szóló élményt ad és szeretnék egyszer olyan helyzetben élni, hogy gondolkodnom se kelljen, akarok-e nevezni - de ma a nevezési díjak láttán még mindig futócipőbe és/vagy hétvégi bevásárlásba váltok automatikusan.

Azzal is egyetértek, hogy túl sok a verseny, a kevesebb néha több (lenne).

(#70940) LanyUs válasza Studi (#70936) üzenetére


LanyUs
senior tag

Természetes épüljön fel mihamarabb :R De ha már így hozta az élet, akkor mindenképpen éreznie kell a törődést :D Olvasom egy ideje és nehéz válaszra bírni trollkodással. Megvan a lelki egyensúlya :)

Strava? Ott elerem azonnal az információt. Valójában nekem igazából edzesnaplo funkciója van. A közösségi részét nem kedvelem annyira. Arra itt a fórum :)

Peterhappy: köszönöm :R

(#70941) Peetta14 válasza Peterhappy (#70939) üzenetére


Peetta14
tag

Kis-Duna maraton 9.000 ft a nevezés, szerintem nem sok...nem rossz, hogy van sok verseny, mert megtalálod a neked valót.

(#70942) jimpo válasza Peetta14 (#70941) üzenetére


jimpo
aktív tag

Még nem találtam meg... :((( Igaz nem is kerestem. ;] :U :DDD

Stryd Next Gen

(#70943) tomcica válasza LanyUs (#70940) üzenetére


tomcica
Topikgazda

azert,mert en vagyok az egyik legnagyobb troll itt ;] :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70944) danielsz válasza Peterhappy (#70939) üzenetére


danielsz
tag

Én úgy tudom, hogy Budapesten a területfoglalás eléggé drága, ami nagyon nagy költség a BSI futóversenyeknél, nem véletlen, hogy nincs sok félmaraton pl. Budapesten belül. A Futapest szervez olcsó, kvázi minimalista versenyeket 2-3 hetente, de ők már régen kiszorultak Budapestről, helyette terepfutó versenyek vannak. Ott tényleg nincsenek fancy cuccok a nevezéshez, meg chip se. Ha kérsz állandó rajtszámot, akkor még a pólódra is rányomtathatod. Ha Bp. környékén laknék, akkor tuti rendszeresen járnék a versenyeikre.

[ Szerkesztve ]

(#70945) sherlock82 válasza Peterhappy (#70939) üzenetére


sherlock82
senior tag

Akkor kb mindenben egyetértünk. :)

Én is inkább a bevásárlásra szavazok egyébként.

LanyUs

Én ézt sem tudtam hogy van ilyen közösségi élet funkcio a stravan. :D
Egyébként szintén csak edzésnaplóra használom elsősorban.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#70946) zolikaDB válasza tomcica (#70929) üzenetére


zolikaDB
veterán

(#70929) tomcica: köszönöm, pedig nincs is ventillátorom ;]
(#70930) LanyUs: tőlem mondhattad volna hosszan is, de így is megértettem :D Omega 3-am elfogyott, de akkor veszek még, meg D-t, illetve van feleségemnek GAL-os kollagénje!
A cipőm kifejezetten aszfaltra való, rekortánon, földúton halál, nem is oda való.
(#70931) tomcica: s milyen ízületvédőre tetted a voksod? Ja, téli szabi alatt Mangesolv-ot nyomtam minden nap, meg még a héten is.
(#70933) tisn: hát, így lesz, ahogy mondod. Inkább 2-3km-ek max. Betonon ritkán, inkább aszfalt.
Hidd el, nem jó nekem más. Rekortánon folyamatos bajaim voltak, semmit nem bírtam, nem fejlődtem, halálos volt végig, szenvedés, kudarc, fájdalmak.
Amikor is a spuriban dolgozó hölgy azt mondta, h cipő le, és kezdjek el futni füvön, megerősödik az ellustult lábam. És igaza lett.
A kihagyás a hosszú évem miatt volt. Rengeteg munka, nyáron fél 4-kor kelés, futás, aztán 5-től délután 4-ig meló. Majd ősszel tök sötétben este futás, és nagyon lemerültem.
Olvastam ezt a cikket, voltam már ilyesmi fájdalmakkal gyógytornásznál, de ilyenről nem volt szó.
Kb olyasmi van, h erőltetés/ellustult izmok... Valami ilyesmi. Csak szar, amikor előjön.
Egész évben ilyen nem volt tavaly, de 2022 a legeredményesebb évem volt sport szempontból. (úgy is, h előtte semmi nem ment, mindent félbehagytam, meg úgy is, h felfejlődtem a 2 perc kocogás - 3 perc sétából 11km folyamatos mozgásra...)

Már csak vissza kéne állnom, és ha az megvan, fogyni pár kilót (10-et). Kis célok az embernek... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#70947) tomcica válasza zolikaDB (#70946) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Biotech Arthro Guard nalam teszi a dolgat :K evente 1-2 kura.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70948) Peterhappy válasza Peetta14 (#70941) üzenetére


Peterhappy
őstag

Az tényleg nagyon korrekt, de ahogy olvasgatom, általában a lebonyolítás is annak tűnik.

@Danielsz: Utánajárok majd. A költségek egy részét ismerem csak, az - a nevezési díjakhoz mérten - jelképes.

@Sherlock: :R

[ Szerkesztve ]

(#70949) itouchfan


itouchfan
senior tag

Ha már feljött a téma (vagyis felhoztam), akkor szívesen vennék ajánlásokat az év első felére ,elsősorban március-április 14k-21k versenyekre. Kisebb, olcsóbb előnyben, de azért a versenyhangulatnak örülnék. Nézegetem a sportnaptár, futónaptár oldalakat de igazából a nagy budapestiek kivételével nem ismerem őket, ellenben szívesen futnék Bp-hez közelebbi, sík útvonalon, pl. Tatai tó, Fehérvár, ilyesmi helyeken. Köszönöm előre is :R

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#70950) Studi válasza LanyUs (#70940) üzenetére


Studi
addikt

Csak arra gondolok, hogy ennek a tevékenységnek nem hagyományos az elnevezése... :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.