Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) zetor2000 válasza Phülöp (#649) üzenetére


zetor2000
senior tag

Tesómnak a bal térdében. Mert felhúzott. :) 6 évvel idősebb, mint én, azt a kis 5 évest feltüzelte, az meg mérgében beleszúrta a 2B-st :) Neki se lett semmi baja, velem ellentétben, mert olyan verést kaptam, hogy csak na! :D Azóta benőtte a bőr, de látszik egy 3mm-es pötty.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#652) #95590400


#95590400
törölt tag

az mind semmi :DDD nekem egy rézdarab van a mutatóujjam tövénél kölyökkorból...
nem tudom kinek volt meg a "hiltizés" (felénk így hívták) 22-es töltényhüvely (akkortájt még volt mhsz-es lövészet, szatyorszámmal lehetett hozzájutni) gyufáról leszedett foszforral megtöltve, visszahajtva, jó erősen téglával egy egyéb tárggyal ráütve... szép nagyot szólt. namost nagybátyám is ki akarta próbálni, üllő kalapács, oszt neki levitte előtte a kalapácsot tartó egyik ujjának felső rétegét, utána meg az enyémbe csapódott (ami évekkel később derült ki, hogy ott is maradt, mikor egy zöldgallytörés miatt megröntgeneztek). megbeszéltük, hogy a mi titkunk marad...

[ Szerkesztve ]

(#653) eattila


eattila
csendes tag

Bovult a kes/bicska gyujtemenyem. Piacon talaltam egy jo kis pillangot. Annyi hibaja volt, hogy fel volt cserelve a 2 nyel, de azt megoldottam. Kicsit meg majd csiszolni kell a markolaton, hogy konnyebb legyen nyitva osszekapcsolni az aljat. De 1600ft-ot megert. :)
Lehet kesekrol kepet ph-n beilleszteni?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#654) qnadam


qnadam
veterán

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#655) guga válasza eattila (#653) üzenetére


guga
Közösségépítő

Ma nekem is bővült a bicska gyűjteményem, lementem magnet fishing-elni a bánki tóra, pár lőszer hüvely, nagyon régi szabó olló és egy frankó, de alaposan elrozsdált bicska. Meg mellette sok felismerhetetlen tárgy + egy meteorit.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#656) eattila válasza guga (#655) üzenetére


eattila
csendes tag

Az szép. Szoktál valami értékeset is találni?

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#657) guga válasza eattila (#656) üzenetére


guga
Közösségépítő

Ipari mágnes, nemesfémeket nem vonzza, de 100kg a teherbírása. Nekem a régiségek értékesek, mint ma az olló, az nagyon régi. De találtam már egyben s épségben lévő POMZ gránátot, vagy 80 éves marhakaparót, amit nem kezdett ki a rozsda és szép díszes volt. Nemrég voltunk a városligeti tavon, az tele van pénzzel :DDD

[link]

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#658) guga


guga
Közösségépítő

Ezt a szöveget csak bemásolom, mert érdekes, bármikor belefuthatok én is a mágnesemmel:

Tegnap eljottunk haverommal Tárnokra a Benta patakra kicsit megdobalni hatha talalunk valami erdekeset... hat szo szerint elso dobasra egy panceltoro granatot fogtunkes mivel nem akartuk babralni ezert otthagytuk es rendort hivtunk aki megnezte mi az es hivta a tuzszereszeket akik a Petofi laktanyabol egybol indultak is :) miutan kiertek megneztek es lezartak a terulet 200 meteres korzetet majd 30 perc mulva szoltak hogy elmult a veszely visszaadjak a magnest es dobalhatunk tovabb! Nem kellett tobb dobaltam is vagyis csak dobaltam volna de 2. Dobasra ujbol valami bombat fogtam ekkor mar komolyabban vettek a dolgot es ok kutattak at a hid alatt femdetektorral a terepet, ez mar kozel masfel ora volt addig nem mehetett oda senki utakat is mindent lezartak... vegul a mi 2 db bombankon kivul talaltak meg 7 db-ot! A videon a tuzszeresz mondja hogy melyik micsoda hat akkor beszeljenek a kepek es a video

+ mutatnék egy bicskát, amit szintén rozsdásan találtak mágnessel, de szépen felújították:

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#659) eattila válasza guga (#658) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem semmi, mi van mindíg a vizekben...

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#660) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Majdnem beírtam a tudjátokmit, de rájöttem mar nincs hwsw :(
Amúgy itt van a kanapémon egy szlovák és azt üzeni hogy nem jó a zlaty :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#661) #95590400 válasza eattila (#659) üzenetére


#95590400
törölt tag

hidrogénezik a vízemberek.... izé, gyíkemberek... meg a tuggyukik. :DDD

(#662) Gabibácsi válasza guga (#600) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nem szeretek linkelni. :P

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#663) zetor2000 válasza Gabibácsi (#662) üzenetére


zetor2000
senior tag

Pedig már várom, mikor írod be, hogy a pénz megszűnt, barlangban lakunk, ésatöbbi. :)
De nem akarom újraéleszteni a lángot :)

Amúgy meg Samantha Fox... és a tudjukmije. :D

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#664) exNauTiLUS válasza guga (#658) üzenetére


exNauTiLUS
újonc

Úgy felújították hogy egy másik bicska lett belőle.

(#665) guga válasza exNauTiLUS (#664) üzenetére


guga
Közösségépítő

A lerakódások ne tévesszenek meg, egyébként benne van a pakliban, hogy kamu.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#666) guga válasza exNauTiLUS (#664) üzenetére


guga
Közösségépítő

Hja, és mindjárt lesz fent egy film a mai találatomról, kíváncsi vagyok a véleményedre, hogy meteorit vagy sem.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#667) guga válasza Gabibácsi (#660) üzenetére


guga
Közösségépítő

Oké, puszilom, gondolom magyar :DDD mert, hogy te egy kukkot sem tudsz szlovákul, csak bután nézni, az garantált :DDD :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#668) Phülöp válasza guga (#665) üzenetére


Phülöp
addikt

az két különböző bicska

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#669) eattila válasza guga (#665) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem a lerakódás. Hanem a réz részek alakja és mérete.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#670) guga


guga
Közösségépítő

Ok, így alaposan szemügyre véve, már nekem is feltűnt, hogy két különböző bicska, bár sok értelmét nem látom, hogy minek kamuznak.

Mindegy is, itt a mai leletem, meteoritra tippeltem, de nem 100%

[link]

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#671) -NoVa-


-NoVa-
őstag

(#672) Frawly válasza qnadam (#654) üzenetére


Frawly
veterán

Ez nagyon királyul néz ki, isten vagy. Ha feltöltötted valahová, akár seedelhetnénk torrenten is néhányan.

(#673) -NoVa- válasza Frawly (#672) üzenetére


-NoVa-
őstag

Vagy előtte ganézás. Az a page 40@print hosszústring.html az épp szemét, ami sima page40 néven is meglesz duplán. Ellenben nekem jó lesz az a nagy adatkupac, írok jövő héten egy parsert ami minden postot begyűjt, és adatbázist épít belőle, vagy valami könnyen adatbázissá rakható kontentot. Duplikátumszűréssel simán megbirkózik a sok szeméttel is. Ha már rendes archívumról beszélek.

(#674) Frawly válasza -NoVa- (#673) üzenetére


Frawly
veterán

Jól hangzik, előre is kösz, hogy fáradtok vele. Még úgy is tartozunk neked sok sörrel évekkel ezelőttről, mikor IPB3-hoz készítetted el a keki hwsw skint :R

(#675) Grillo válasza guga (#670) üzenetére


Grillo
senior tag

Nem hinném, hogy ez meteorit lenne, simán valami üreges, vastag falú, gömbös, félgömbös testű cucc darabja. Akár bomba szétrobbant része.
Már persze ezt mondanám rá, ha föld alól lenne. Víz alatti dolgokban még nem mélyedtem el. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#676) guga válasza Grillo (#675) üzenetére


guga
Közösségépítő

Volt bombázás és a bánki tavat is elérte, mert a tó mellett van egy híd, azt lebombázták. Jogos feltételezés. A víz alatti terület meg az én pályám lesz :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#677) Frawly válasza guga (#676) üzenetére


Frawly
veterán

Európa tele van minden ilyen bombamaradvánnyal. Egy ideig online fps multi közben cseteltem egy idősebb észak-német fószerrel, ez volt a munkája, robbanóanyagokat hatástalanított tűzszerészként. Mesélte, hogy egy csomó melójuk van, a mai napig (vagyis ez 8 éve volt, de gondolom nem változott) rengeteg 2. vh-ús akna, bomba, stb. szart találnak, folyókban, mezőn, erdőben, bokorban, lakótelepi játszótér homokozója alatt, építkezéseken, egész megdöbbentő helyeken, ez tette ki a munkájuk 90%-át. Írta, hogy a legtöbb már nem robbanóképes, de a potenciális veszély miatt komolyan kell vegyék, óvatosan kell eltávolítani, meg gondoskodni a biztonságos megsemmisítéséről. Szóval simán lehet akár Bánkon is, hiába van az isten háta mögött.

Nem kellett ahhoz bombázás sem, elég volt, ha egy vadászgép találatot kapott, vagy műszaki hiba ütött be, de még elvergődött a bánki tóig, és abba sikerült belezuhannia, bombafelszerelésestől, akár úgy, hogy a pilóta előtte még sikerrel katapultált két településsel arrébb.

[ Szerkesztve ]

(#678) Samott


Samott
addikt

Nincs ketto negy nelkul a film+on... en szoltam.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#679) Frawly válasza Frawly (#674) üzenetére


Frawly
veterán

Őöö, várj, a szkinhegesztő szakmunkás Wyco volt, de neked is jönni fogunk sörökkel, és bekerülsz a hall of hwsw fame-be :DDD

(#680) Grillo válasza Frawly (#677) üzenetére


Grillo
senior tag

Én rengeteget jártam tűzszerész céggel keresni beruházások, ásatások előtt. Úgy van, ahogy írod, tele van minden felrobbant, és fel nem robbant cuccokkal.
Csepelen, a gerincút nyomvonalában találtunk úgy 50 kg-os bombát, hogy a hegye kiállt a dózer lánctalpnyomából... De jött a hévtöltés alól több száz gépágyúlőszer is, éles, kilőtt vegyesen, hevederbe befűzve, a végén meg a légvédelmi gépágyú is meglett.

Nem kellett ahhoz lelőni a repülőt (vadászt meg pláne nem, azoknál nem nagyon volt bomba), elég volt, ha a légvédelem komolyabban megszórta a támadókat, és vagy kidobták előbb a bombaterhet, hogy minél előbb visszafordulhassanak, vagy épp azért, hogy esetleges találatkor ne a saját lőszerük robbanjon rájuk.

Most lesz egy ipari fejlesztés Nyergesújfalun, tele van a telek srapnellel, meg mondjuk a 10 százaléknyi vizsgálat alatt jött 3-4 aknagránát.

(#681) zetor2000 válasza guga (#670) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azt mi van, ha a kovácsnak nem tetszett a patkó, amit csinált, azt ilyenre kalapálta? (Mondom, hogy nem tetszett...) Vagy bármi, ami nem is patkó, de mondjuk vazsdarab. A kapunak pl. a dísze, vagy ilyesmi. Nem feltétlen meteor darab, persze azt sem zárom ki. De ahol a közelben lópatkolás, csizmapatkolás volt iparszerűen, egy vasgöb simán landolhatott arrébb.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#682) eattila


eattila
csendes tag

Flickr teszt. Mai kép, helios 44M-4-el.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#683) Frawly válasza eattila (#682) üzenetére


Frawly
veterán

Ezt szerintem nyúlom is wallpapernek. Szeretem a képeid, nagyon egyszerű témák, kiváló képélesség, nagyon jók háttérképnek. Nem szemcsés, nem túl sok részlet, ami az ikonok, transzparens grafikai elemek olvashatóságát, kiemeltségét zavarhatná.

(#684) eattila válasza Frawly (#683) üzenetére


eattila
csendes tag

Köszönöm :) Ha flickr ről nem jönne le elég nagy szólj, és átküldöm :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#685) qnadam válasza -NoVa- (#673) üzenetére


qnadam
veterán

nem tudom, mennyire teljes, és főleg mennyire használható, mert még azelőtt állt meg, hogy a wget át tudta volna írni a linkeket.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#686) psyche


psyche
csendes tag

Sziasztok!

Megjöttem én is! :)

Na ki lehetek? :D

(#687) -NoVa- válasza qnadam (#685) üzenetére


-NoVa-
őstag

Egy sor regex az is, a htmlben minden is ott van ami kell.

(#688) psyche


psyche
csendes tag

öö izé, én nekem van egy fórumom, ott szabadon lehettek :D

Én vagyok az egyedüli moderátor ott. Fizetős, megbízható tárhelyen.

Avatar, topikok nyitása, minden ami kell...kb 3000 tagos kis fórum.

Mint lehetőség... :D

[ Szerkesztve ]

(#689) Frawly válasza eattila (#684) üzenetére


Frawly
veterán

Egy gyors keresőzéssel megtaláltam a teljes képet, 4928×3264-es felbontásban jött le, de úgyis jóval alacsonyabb felbontásban használom.

Apropó, ha már fotózósok is vannak itt, akkor azt még megkérdezném, hogy kép kicsinyítésére van valami új, ajánlottabb módszer a Lánczos-interpolációnál?

(#688) psyche: link? Csak hogy előbb megnézzük mennyire lehet széttrollkodni ;]

[ Szerkesztve ]

(#690) psyche válasza Frawly (#689) üzenetére


psyche
csendes tag

[link]

Na mostmár tudjátok ki vagyok :D

(#691) hobizoli válasza psyche (#690) üzenetére


hobizoli
nagyúr

pokeas...?

több drón kell ;P

(#692) Jahno válasza psyche (#690) üzenetére


Jahno
őstag

Hello Dext!

(#693) Jahno


Jahno
őstag

Re!

Amúgy meg nem kellett volna pofámhoz a vindózt. Na, nem mondok csúnya sazvakat. És itt nem ájbró intézedett :-D

(#694) Frawly válasza psyche (#690) üzenetére


Frawly
veterán

Üdv Dex! Egye fene, egy széttrollkodós esélyt adunk neki. Megbeszélhetjük, hogy a vénuszi gonosz szürke ufóknak milyen volt aratás utáni óriáseperhozama :DDD

(#695) Jahno válasza -NoVa- (#687) üzenetére


Jahno
őstag

Még be vagyok lépve, ha valami kell.

(#696) Phülöp válasza Jahno (#695) üzenetére


Phülöp
addikt

tedd ki public-ba az acc-od
oszt majd közleményekben kommunikálunk
csak mindenkinek oda kell írni a saját nevét, hogy tudjuk, ki éppen a jahno

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#697) Jahno válasza Phülöp (#696) üzenetére


Jahno
őstag

Írni már nem lehet. Jééééé, itt is van banghead meg minden?

(#698) Frawly válasza Jahno (#693) üzenetére


Frawly
veterán

Ezt most még egyszer, de akkor magyarul.

Amúgy meg mi ez az alvóreg Jahnókám. Egy éve regelted, de csak most kezdtél aktív lenni vele. Spambot-e vagyol.

(#699) qnadam


qnadam
veterán

ezt hordta halomba a wget. kibontani csak óvatosan, 43 gigabájttá robban.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#700) Jahno válasza Frawly (#698) üzenetére


Jahno
őstag

Vettem 1-2 célcuccot, meg valaki szenvedett a MAME izékkel és privátban elborzasztottam "jó" tanácsokkal. Meg úgyis mindegy, ha emulátorról beszélünk és Gömbibának véleménye van rólam, akkor ne már más döntse el, hogy nekem most meg kellet-e volna-e sértődnöm-e vagy sem. Ugyan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.