Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) scaurus válasza Samott (#805) üzenetére


scaurus
újonc

A fórumozás egyébként is kihalóban van, függetlenül attól, hogy van néhány ami (még) pörög.

Úgy a 2000 évek legeleje óta internetezem.
Összesen 8db fórumon voltam/vagyok regisztrálva, ebből 1 úgy megszűnt, hogy törölték, 1 bezárt (hwsw, ugye), 4 pang (van amelyikhez több mint egy éve egy árva hozzászólás sem érkezett, és van egy zárt fórum, ami a blogommá vált, mert rajtam kívül nemigen ír oda senki) és van 2, ami még működik, de szemmel láthatóan folyamatosan csökkenő forgalommal.

Nemrég regisztráltam - kizárólag a hwsw fórum bezárása okán - az index.hu és itt a prohardver.hu fórumán, de itt meg nekem nem sok ingerenciám van írogatni, ömlesztett és átláthatatlan "csettopik"-okat sosem szerettem. :o

"morci mellszobor koma" (Raynes)

(#852) Samott válasza scaurus (#851) üzenetére


Samott
addikt

Fura, mert egyebkent a vilagban a disqus elegge porog, teszik hogy barhol a vilagban belefutok egy erdekes temaba hozzaszolhatok, velemenyezem.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#853) Bujdy81 válasza Phülöp (#848) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

179 ezer Ft volt maga a wattmérős hajtómű. És az már egy komplett hajtómű, hajtókarral, két tányérral. A bringával vett hajtóművet eladva kb. 150 ezer az upgrade. Ez nyilván nem kevés pénz, de ha úgy nézed, akkor havi 15 ezret simán otthagysz egy edzőnél, ezzel és egy okos görgővel (pl. Tacx Smart 67 ezerért), plusz egy havi 15 EUR-os Zwift kuponért cserében akkor, ott és annyit edzel, amennyit akarsz. És vannak edzéstervek online. A Zwift éves díja kb. 105 EUR, mert azért 7 hónapnál többet nem használod, de közben az edzéstervet meg tudod tervezni egy évre előre is. Edzővel pedig évente 12x15 ezer Ft.

Két év alatt:
edző: 24x15 ezer = 360 ezer Ft
okosgörgő+Zwift+wattmérő= 67+150 ezer+2x7x15 EUR. 320-as árfolyammal szumma: 284.200 Ft két évre. És a végén a wattmérő+görgő kombót 100.000 Ft-ért öt perc alatt eladod..

Plusz egy edzős kapcsolatban is egyre inkább alap a wattmérő. Aminek egyébként egyre lejjebb megy az ára is...

Az enyém pl. Power2Max, FSA Gossamer, 549 EUR volt akciósan. Most annyi a listaára...

(#854) Bujdy81 válasza Samott (#849) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Miért, a fővárosnak nincsen saját bevétele?

(#855) Samott válasza Bujdy81 (#854) üzenetére


Samott
addikt

Gondolom van, gondolom befizetnek a kozos nagykasszaba ok is (hogy mennyit azt az allam szabja meg), a maradekot meg az allam altal kiosztott feladatokra koltik. Alulfinanszirozott az osszes, aztan neha az allam kisegiti oket az adossagaik rendezesvel. Ugy csinalunk, mintha lenne onkormanyzatisag, de guzsbakotott labbal tancolnak. :) Egyebkent a fovarosnal lenne penze, ha nem vennek el tole.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#856) scaurus válasza Samott (#852) üzenetére


scaurus
újonc

Lehet, én vagyok a rossz omen, ahova beteszem a lában, az pusztulásnak indul... :Y

"morci mellszobor koma" (Raynes)

(#857) Gabibácsi válasza scaurus (#851) üzenetére


Gabibácsi
tag

minden átalakul, de kihalni nem fog
94 óta internetezem aktívan, irc és telnet.arena.hix-en kezdtem

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#858) scaurus válasza Gabibácsi (#857) üzenetére


scaurus
újonc

Én fogok kihalni.
Tele van a hócipőm a folyamatos változással.

"morci mellszobor koma" (Raynes)

(#859) Gabibácsi válasza scaurus (#858) üzenetére


Gabibácsi
tag

Vén f@szok vagyunk :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#860) Samott


Samott
addikt

"A computer really has never obsoleted a job that didn't need to be obsoleted" -> 1979 Computer Store Manager Predicts Future

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#861) -NoVa- válasza Gabibácsi (#859) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azok. De adatbázissal :)

(#862) eattila válasza scaurus (#858) üzenetére


eattila
csendes tag

Az nekem is.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#863) eattila


eattila
csendes tag

Itt eszkalálódott némi vihar :D Ömlik az eső. Még jó, hogy nem mostam kocsit :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#864) blueboi69 válasza Bujdy81 (#850) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nem sürgős még, kb 1-1.5 hónap mire átcuccolunk és még lesz időm bringára is pattanni.
Egyébként milyen alkatrésze hiányzik? Árról álmodtatok valamit egyáltalán?

(#865) Samott


Samott
addikt

Tesla Model 3 akksi bontas - hosszu, tele hanghibaval, de az oreg megvett kilora: amikor leidiotazza a hozzaszolot aki erintesvdelmi kesztyut javasol, es a rajongo aki beszol, hogy oruljenek hogy nem reszeg kozben. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#866) guga


guga
Közösségépítő

Cyberde! Ha ezt olvasod.... :DDD :teabag:

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#868) Frawly válasza -NoVa- (#867) üzenetére


Frawly
veterán

Ilyen statisztikák még jöhetnek. Nekem csak ilyen alapvető statisztikáim vannak a még readonlyban működő fórumról:

összesen 6353 napig (17 év, 4 hónap, 24 nap, ami 17,39 év) volt aktív, ez idő alatt 93.560 regisztrált felhasználó 6.350.435 hozzászólást írt. A legtöbbet hozzászóló Jahno, 109.369 hozzászólással, végül sikerült átugrania 100 ezres álomhatárt. De mindenképp kíváncsi lennék arra, hogy pl. kik a top felhasználók hsz-szám alapján, hsz/nap arány alapján. Vagy a legtöbb topikban alkotottak. Esetleg legtöbb hsz-t számláló topikok és alfórumok.

(#869) -NoVa- válasza Frawly (#868) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem az egész adathalmon dolgozom, csak a kért témakupac html-ből. Ha kész a DB converter, akkor szintén felrakom, sima SQLiteDB outputot csinál.
Maga a converter C++-ban ~300 sor lett, sok rekurzív függvény, egyszerű buta, nem kioptimalizált stringműveletek masszívan párhuzamosítva. Végigmegy az összes html-en a kiválasztott folderben, aztán max 16 magon intenzíven feldolgozza az egészet. Kényelmesen letérdelteti a 8 magos i7-et ~45 másodpercig.
A 3.6GB-nyi ~30k darab html fileból csinál 680MB nyers főleg szöveges adatot memóriában. Témák, postok, benne lévő válaszok azonosíthatóan, követhetően, usernevek és avatarok linkje kigyűjtve. Az avatarokra írok még egy letöltő függvényt, a másik végéhez meg majd egy node.js-es website renderert, akkor vissza is lehet nézni közvetlen az adatbázisból. Szokásos módon szabadidőből, néha kicsit belenyúlva, úgyhogy nem ma lesz meg :).
Ha kész, felrakom az egészet a google drive folderbe, aztán lehet community munkában menteni, aki amit akar.

(#870) #95590400 válasza cyberde (#827) üzenetére


#95590400
törölt tag

mivanveledsemmi? :DDD

(#871) -szabi- válasza -NoVa- (#867) üzenetére


-szabi-
őstag

Örökzöld. :)

(#872) Piftuka válasza scaurus (#851) üzenetére


Piftuka
veterán

Pedig még Társasjátékoknak szentelt téma is van! :K

"Aquila non captat muscas."

(#873) Grillo


Grillo
senior tag

Bujdy, mi van a C4-gyel? Nagyon gondolkodom, hogy én is azt vennék majd utódnak.

(#874) Phülöp válasza Grillo (#873) üzenetére


Phülöp
addikt

Cervelo csak C3-at meg C5-öt gyártott
esetleg T4 lehet még

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#875) qnadam válasza Grillo (#873) üzenetére


qnadam
veterán

grande punton gondolkoztam el, aztán olvasgattam kicsit. elmúlt.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#876) Grillo válasza Phülöp (#874) üzenetére


Grillo
senior tag

Majd lehet fotózok nektek. Van egy kb. 18 éves MTB-m, meg van egy másik, amit apám szervált valahonnan, aztán hozzám került. De fogalmam sincs, melyiket érdemes megtartani, a régim az tudom, hogy sok műanyaggal terhelt, de igazából a saját felhasználási intenzitásom sokat nem is kíván meg.

(#877) eattila válasza qnadam (#875) üzenetére


eattila
csendes tag

Anno én is gondolkodtam rajta. De hamar elmúlt.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#878) Samott válasza qnadam (#875) üzenetére


Samott
addikt

Na, mert? T-jet finom cucc. Nem sok gondom volt vele eddig.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#879) Gabibácsi válasza Grillo (#873) üzenetére


Gabibácsi
tag

A c64 jobb, persze aranyos egy c+4 is

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#880) qnadam válasza Samott (#878) üzenetére


qnadam
veterán

a t-jet szimpatikus, viszont a klímáról többen írták, hogy problémás (persze lehet, hogy 98% meg teljesen elégedett vele), és főleg a dualogic váltót mondják kellemetlen dolognak.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#881) -szabi- válasza -NoVa- (#867) üzenetére


-szabi-
őstag

Olvasgatom a Gyula hozzászólásait.
"az is elavul miközben keresztülmegy rajtad"
Ez volt a válasza a puffin lekvárra. :)
Kis adagokban megunhatatlan.

Újabb gyöngyszem:
"A biológiai működés példul, ENERGIATERMELŐ.
Már pusztán hőmennyiségben több energiát adunk le, mint amennyit megeszünk.
"
:D

[ Szerkesztve ]

(#882) #95590400 válasza -szabi- (#881) üzenetére


#95590400
törölt tag

én a tudományos véleményére lennék kíváncsi a lapos földről...

(#883) Phülöp


Phülöp
addikt

ez az index fórum nagyon ergya
tegnap valamiért kiléptetett, vagy 5x próbáltam belépni, mire sikerült
ma megint, de már nem is enged be
jelszócsere megvolt, ugyanúgy nem jó

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#884) -NoVa- válasza Phülöp (#883) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ráadásul sima http, nem https. A kódja külön vicces, hogy html table-ben rendez mindent, de azt megoldom. Cookietörlés volt?

(#885) Phülöp válasza -NoVa- (#884) üzenetére


Phülöp
addikt

Jaja, tusoltam meló után

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#886) blash válasza -NoVa- (#867) üzenetére


blash
tag

vegre alkottam valami maradandot, bar erre nem is emlekeztem, hogy mit is idezhettem ennyit.

(#887) Frawly válasza -NoVa- (#869) üzenetére


Frawly
veterán

Ha elkészülsz vele, akkor el tudnád küldeni a convertert? Én ráküldöm a komplett 47 gigás wget-elt anyagra. Nekem nincs ilyen brutál 8/16-os asztali i7-em, csak egy ilyen kis gyertyaláng teljesítményű 2/4-es mobil i7-em, de majd rászabadítom. Nem baj, ha egész nap rágódik rajta. SSD-n is van annyi helyem, hogy elfér az anyag, meg keletkező adatbázis.

(#888) -szabi- válasza Phülöp (#885) üzenetére


-szabi-
őstag

Huhh... ez ütött. :D

(#882) avman
Minap foglalkoztak vele a TV-ben, van aki itthon ezt hiszi.
Akkor nem gondoltam rá, lehet Gyula volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#889) Samott válasza qnadam (#880) üzenetére


Samott
addikt

Dualogic-rol nem tudok nyilatkozni, az lehet hogy szar, a klimanal az elotet ellenallassal szokott gond lenni (nem forog a venti a huto elott, csak a menetszel hut ilyenkor) nekem is volt, 10e es SK csereltem. Sose legyen nagyobb baja. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#890) Bujdy81 válasza Phülöp (#874) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Már úgy érted, P5? Esetleg, ha megszalad a fizu, akkor P5X? ;)

(most egy P2-vel tolom, de iszonyat túlárazott a márka. A kerékpárok VW-je! :D )

(#891) Bujdy81 válasza Grillo (#873) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Háj. Alakul. Még mindig pöttyöz picit a garázsban, de már leszarom.

A szerelő is egy expert volt, mert elkezdett surrogó hangot adni, amikor gázt adtam. Aztán később már nem adta, csak nem volt erő a motorban. Otthon apámmal (én, a közgazdász!) elkezdtük debugolni a dolgot. Szerencsére olyan a C4 elrendezése, hogy a géptetőt felnyitva egyből ordított az arcunkba, hogy van egy csővég a levegőben és van egy turbó, aminek nincsen csöve. Először a klasszikus megoldásra gondoltam:

Aztán végül apám ötlete nyert, hogy és az úgynevezett csavarhúzó és awab bilincs segítségével egy bonyolult és összetett beavatkozást hajtottunk végre. Először kilazítottuk a bilincset, utána felraktuk a helyére a csövet, aztán meghúztuk a bilincset. Szóban ez elég egyszerűnek hangzik, de valójában, az életben szintén egyszerű volt! :) Azóta jó.

Egyébként fasza kis kocsi. Csak nem kicsi. De imádja mindenki! A gyerekek is, asszony is. Én egyszer akartam ablakot mosni a 170 centimmel egy benzinkúton, na az feladvány. Szép az a nagy szélvédő, de akkora, hogy az MR2-ben az össze üvegfelület kb. fele volt... :D

(#892) Bujdy81 válasza Phülöp (#883) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Annak mi a linkje? :F

(#893) -NoVa- válasza Frawly (#887) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ha kész, megy a google drive folderbe ez is. Qnadam sokgbyteos cucca szépen osztható, minden file ami @ vagy = karaktert tartalmaz, az duplázott anyag, és mindenre jut legalább 5. Nem néztem meg, mennyi maradna törlés után, de a tömöríthetőségből lehet tippelni.

(#894) eattila


eattila
csendes tag

Ez lett a tegnapi kis eső eredménye:

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#895) Phülöp válasza Bujdy81 (#891) üzenetére


Phülöp
addikt

"A szerelő is egy expert volt, mert elkezdett surrogó hangot adni, amikor gázt adtam"

ilyesmi?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#896) LightBringeɍ válasza eattila (#894) üzenetére


LightBringeɍ
újonc

Bocs, de aki medencében parkol, az ne csodálkozzon, ha vizes lesz a kocsija... :D

"A zen az, ha szívünkben és lelkünkben megmaradunk kisgyermeknek." - Takuan

(#897) eattila válasza LightBringeɍ (#896) üzenetére


eattila
csendes tag

Üres medencébe parkoltam, nem tudtam, hogy feltöltik :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#898) Bujdy81 válasza eattila (#894) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ez hol volt?

(#899) eattila válasza Bujdy81 (#898) üzenetére


eattila
csendes tag

Karcagon, tegnap délután a munkahelyem előtt. Utoljára ennyire szerintem 7-8 éve állt itt ennyire a víz. Elég szarul működik ebben az utcában az esővíz elvezetés.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#900) LightBringeɍ válasza eattila (#899) üzenetére


LightBringeɍ
újonc

Egész Mo-n elég szar az esővíz elvezetés. Nézd meg mi történik akár Bp-en egy kiadósabb eső után. :( Víznyelőkből alig van és ami van az sincs rendesen karban/tisztán tartva.

"A zen az, ha szívünkben és lelkünkben megmaradunk kisgyermeknek." - Takuan

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.