Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Jahno válasza qnadam (#699) üzenetére


Jahno
őstag

Jesszom, 7zip. Lassan saját gépemre is fel kell raknom hozzá valamit. Eddig csak cégeknél volt divat. Vagy én nem haladok a korral.

(#702) qnadam válasza Jahno (#701) üzenetére


qnadam
veterán

a sima zip ekkora és ennyi fájlnál már tud kompatibilitási bajokat szülni. meg akkor már kipróbáltam, mennyi idő alatt végez ultra fokozatban a nas vele.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#703) Jahno válasza qnadam (#702) üzenetére


Jahno
őstag

Ezek szerint marha jó aránnyal tömöríthető. Ajajj, volt a tömörítős téma is. Néha azért kíváncsi lennék 1-2 ilyen gyagyásra, hogy mire vitte.

(#704) qnadam válasza Jahno (#703) üzenetére


qnadam
veterán

igazából sose érdekelt túlzottan, általában a zippelés célja nálam hogy egy fájl legyen sok helyett, 0 tömörítéssel. de a videók és fotók általában nem is igazán összenyomhatók.
és van kéznél a 7zip a három évente előforduló extra feladatokra :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#705) qnadam


qnadam
veterán

(#706) Frawly válasza qnadam (#705) üzenetére


Frawly
veterán

A jó arc itt kezdődik :DDD Kifejti a fószer a véleményét a Google-ről, Intelről, meg absztrakciós rétegekről. Saját OS-t is írt, a TempleOS-t.

(#707) Frawly válasza Jahno (#701) üzenetére


Frawly
veterán

Nem kell hozzá semmit feltenni. Total Commanderhez meg Double Commanderhez van 7-zip plugin. Én sima zip-et használok, a Double Commander azt gyárt le, amikor tömörítést nyomok, max. tömörítésre van állítva. Van fent 7-zip is, bár Linuxon a tar.gz meg tar.bz2 az alap, de azt nem használom, ha Nyílászárókon akarná megnyitni valaki, annak nagy szopás lenne a vége. A 7-zip tudna több prociszálat is használni, meg kicsivel jobban tömörít, de a gyakorlatban nem nagy különbséget jelent.

Azért qn badass, képes volt 43 gigát le-wget-ezni :D

Szerk. most hogy belenéztem, ez 46 giga :DD Bár ki lehet úgy tömöríteni, hogy fájlrendszerre tömörített mappába menjen, akkor továbbra is párszász megát foglalna, és lehet böngészni. De szerintem érdemesebb megvárni, hogy nova adatbázist építsen belőle.

Ha meg csak az kell, hogy egy fájl legyen sok fájl helyett, akkor is megéri a gyorstömörítést bekapcsolni a 0 tömörítés helyett. Nagyon gyorsan végez akkor is, de amit össze tud nyomni, azt néha meglepően jól tömöríti akkor is.

[ Szerkesztve ]

(#708) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Tényleg, tudja valaki, hogy T2K -val mi a helyzet? Amíg ki nem vágták nagyon bírtam a szakmai írásait a fórumban :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#709) Frawly válasza kraftxld (#708) üzenetére


Frawly
veterán

Talán Abu85 az? A stílusuk eltérő. Tuti fórumozott még valahol. Már lamXpertnél sem értettem, hogy hová tűnt a kitiltás után. Jó, néhányszor visszajött álnéven (Landner, kisködmön, Eleanor, meg hasonlók), de mikor utoljára tiltották ki 2008 környékén, többet nem jött vissza, és más fórumokon sem láttam, pedig akkoriban jártam az SG-n kívül minden fórumra.

Gerit sem láttuk egy ideje, lehet még mindig a GeriOS-t írja.

Most a háttérben klasszikus pokeas-t olvasok. Így ennyi év után is az róla a véleményen, hogy egy alföldi, 6 polgárit végzett nyugger bácsika volt, unoka vagy gyerek kiszakadt svédbe melózni, visszafelé vitt neki néhány leselejtezett irodai gépet olcsóért (akkor még nem tették fel refurbishing után ezeket az eBayre). Beköttette neki a netet is, az öreg meg elütötte vele a magányos óráit. Gondolta eladja az egyik gépet nyugdíjkiegészítésnek, unoka felmagasztalta, hogy minőségi IBM, meg drága volt újkorában. Újsághirdetésre nem akart szánni, ezért ment informatikai oldal fórumára, hogy ott jobb eséllyel adja el, meg hirdetési díj sincs. Biztos azt gondolta, hogy a sok fiatal lesz ott, számítógépes érdeklődéssel, talán az egyik könnyen befolyásolható, bedől még élettapasztalat híján ennek a minőségi IBM Jaguár szövegnek, megveszi jó pénzért, mert még nincs gépe. Csak elszámította magát az öreg, azzal nem számolt, hogy aki ott fórumozik, az ért is a gépekhez, és alapból jól ismeri mi mennyit ér újonnan, használtan. Persze próbálta az együgyű, régies, parasztos, piaci kofa szövegeivel tartani magát („alkudásra nyitott vagyok”, „IBM által összeszerelt”, „annyit még hozzáraknék”, stb.), ami a fiatalságnak elég morbid volt nem csak szakmailag, hanem nyelvezetében is. Minél jobban próbálta állni a sarat az öreg, annál nevetségesebb lett, hiába vetett be nagyotmondásokat, meg másodnickekkel támogatta meg az igazát, az egész még átlátszóbb lett. Azért szívesen találkoznék vele, ha még él. Ha még megvan az Aptiva, és működik, valami retro géppel tolhatnánk vele egy kis Duke Nukem 3D LAN multit, meg esetleg Q2, HL1/Source, amit még az a gép elvisz Win98-on futtatva, alacsony felbontás, alacsony részletesség mellett. Esetleg Re-Volt. Q3, Unreal, stb. már sok annak a gépnek. Persze ezekkel lehet játszani modern gépeken is, modern OS alatt modern portok segítségével 64 biten, de az azért mégse hozza az eredeti IBM Aptiva-minőség érzését :DDD Mai gépekbe az a híres 40 ezres kisfloppy sem lenne működésre bírható, már majdnem mindenki laptopot használ, az asztali gépekben nincs floppyvezérlő, kártya nincs erre, ha jól tudom. Max. csak valami házi USB-s adaptert barkácsolva hozzá, de már floppylemezt sem érné meg szerezni hozzá.

(#710) zetor2000 válasza Frawly (#706) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ezért szeretem a magyar nyelvet, mert ez csak azt tudja mondani, hogy f*ckin, meg piece of sh...
Bezzeg magyarul lehet rendesen káromkodni, negyedóráig is, akár, vagy még tovább, szóismétlés nélkül is. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#711) hobizoli válasza Frawly (#709) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Nekem van USB FDD-m, ebay-rol vettem ezeröté :DDD

több drón kell ;P

(#712) zetor2000 válasza Frawly (#709) üzenetére


zetor2000
senior tag

LameXpert egy ideig DCzett, asszem. Egy arccal beszélgettem anno, aki ilyen nicket is emlegetett, hogy au Ő, de ez IRL volt, azaz személyesen csacsogtunk, 1-1 sör mellett. Ha a wOlkOw nick ismerős, akkor talán Ő volt az. Aztán már jópár éve nincs az a közösség, mert a fájlcsere ezen módja a feledés homályába veszett, ígx a kapcsolatunk is a múlté.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#713) zetor2000 válasza hobizoli (#711) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nekem olyan laptopom is van, amiben van floppy, sőt, van olyan alaplapom is, amin még floppyvezérlő is van :)
Egyik se mai darab, de a laptop az frenetikus. SD kártya olvasó, 2-3 USB2.0, PCMCIA foglalat, floppy, DVD író, infra, optikai hang kimenet- az analóg ki/bemenetek mellett, firewire, soros/párhuzamos portok, modem és ethernet interface, multimédia gombok, VGA és S-video kimenet :) P4/3GHz, 1,5GB ram, ~80GB merevlemez, ~4 kiló, 14" 4:3as kijelző, 130Wos táp (asszem), extrém ritka használat manapság. Minden, ami kellhet, egyben. Egyetlen baja, hogy XP fut rajta, az újabb windowsoknak ez kevés.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#714) eattila válasza Frawly (#689) üzenetére


eattila
csendes tag

Én ezt LR-el szoktam intézni. Vagy más esetben irfranview is megcsinálja. De ott nem árt utólag élesíteni.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#715) eattila válasza Jahno (#693) üzenetére


eattila
csendes tag

Háááj!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#716) JonesC válasza zetor2000 (#713) üzenetére


JonesC
csendes tag

Win10 simán elpittyeg rajta. Nekem az atomon is az megy 1 giga rammal. Mondjuk a vinyót lecserélném egy ssd-re.

(#717) kraftxld válasza Frawly (#709) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ő az amcsiknál dolgozott egy health IT cégnél, és az Athlon64 korszak legelején nagyon vágta a témát.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#718) Gabibácsi válasza guga (#667) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nem magyar, es jobban tudok szlovákul mint te bármikor is fogsz, mivelhogy tanárnál tanulom. Más kérdés?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#719) Gabibácsi válasza Jahno (#700) üzenetére


Gabibácsi
tag

Bizony az vagy
De a töpörtyű ízlett a szüleimnek meg csajnak is
Mondtam is neki mostmár magyar :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#720) npera


npera
újonc

Na.

Tegnap volt a futam. Az esélytelenek nyugalmával indultam. Gyakorlatilag nulla felkészülés. Annyit sikerült, hogy előző héten lepucoltam a láncot a bringán. És 2x eljutottam edző körre, de az közelében nem volt 120 km-nek.

A rajt előtt még otthon a gyerekeket kellett istápolni, éppen el tudtam indulni időben, hogy odaérjek a starthoz. Felpumpáltam a kereket 9 bárra, aztán gyí. Vittem zselét és rawfood szeleteket, meg volt nálam 2 teli kulacs izotóniás ital, a hátizsákban pedig extra porok utántöltéshez. Vittem egy üveg vizet is a hátizsákban, hogy legyen. Aztán azt el is felejtettem és csak vittem körbe magammal...

Most Phülöp remélem nem húzza fel magát :)

A start kicsit kaotikus volt, mert elvileg tervezett átlagsebesség szerint ment a start, de valójában 2 percenként indítottak kábé 100 embert. Én beálltam egy ilyen boxba, aztán hamar rájöttem, hogy a kábé 35 km/h és gyorsabb figurák közé álltam be. Az első 200 méteren elkezdtek elhúzni durván, aztán szépen szétnyúlt a mezőny.

Egy idő után csak úgy mentem 25-el, nem akartam kihajtani magam az első 5 km-en. Ment előttem egy durván kisportolt kiscsaj, aztán kezdtem felismerni, hogy kábé az én tempómmal megy. Nem álltam be mögé szélárnyékba pofátlankodni, de követtem kábé 20 méterről. Aztán amikor a sokadik gyors konvoj elment mellettünk, aztán beálltam mellé és elkezdtem beszélgetni vele. Aztán innentől kezdve egy mini konvojban haladtunk és beszélgettünk amikor tudtunk. A kiscsaj két barátnőjével ment volna, de azok lesérültek.

Volt depó 50 km-nél, ott megálltunk enni, meg utántölteni, aztán mentünk tovább. Néha ő fogta a szelet nekem, néha én. A vége felé már kellett bátorítani a kiscsajt, mert kezdett begörcsölni, onnantól én fogtam a szelet neki és úgy mentünk. Jó volt, mert ő lassított, hogy ne gőzöljek be és így simán végigmentem.

125 km lett végül 4 óra 50 perc alatt.

(#721) zetor2000 válasza JonesC (#716) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nincs kizárva, hogy elmenne rajta a Win7, de nem ez a perverzióm... :)

KVt valaki?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#722) -NoVa- válasza zetor2000 (#721) üzenetére


-NoVa-
őstag

Egy dupla barraquito jöhet.

(#723) didyman


didyman
őstag

Én aktív szenet szeretnék kérni.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#724) Sipi- válasza npera (#720) üzenetére


Sipi-
tag

Durva, gratula!

Én tegnap kb. 150 km-t nyomtam le.

Kocsival kb. 2 óra 20 perc alatt :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#725) Sipi- válasza didyman (#723) üzenetére


Sipi-
tag

Mit finomat ettél? :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#726) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Az finom lesz :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#727) Phülöp válasza npera (#720) üzenetére


Phülöp
addikt

Phülöp nem húzza fel magát ilyeneken :)
Ha akarsz vizet cipelni extraként, hát tedd, én attól nem leszek kevesebb.
Szervezett versenyen vannak frissítőállomások, nem szervezett kirándulásokon meg ott állsz meg frissíteni, ahol akarsz. Nekem svéd tapasztalataim nincsenek, de nem hiszem, hogy gyakran mész ki annyira elhagyatott területre, ahol 2x7dl nem elég két falu között.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#728) didyman válasza Sipi- (#725) üzenetére


didyman
őstag

Tegnap pörköltfőző verseny volt a faluban.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#729) cbmfan


cbmfan
senior tag

ha már a sok autób*zi átköltözött ide, felteszem itt a kérdést: hogy lehet autón csak hátul szögletes U-s rendszám? eladó autót néztem, elsőt elhagyta, forgalmi ismerősénél...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#730) zetor2000 válasza didyman (#728) üzenetére


zetor2000
senior tag

És ennyire jó lett? :D Vagy sok volt az erős a pörköltben?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#731) aprokaroka87 válasza didyman (#728) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Gonosz mód bekapcs:Breki combfőző verseny nem volt?

Gonosz mód kikapcs

(#732) Atti777 válasza cbmfan (#729) üzenetére


Atti777
senior tag

Kicsit gyanúsnak tűnik, a négyzet alapú U-s rendszám motorkerékpárokon van, de tudsz alap ellenőrzést csinálni, ha van ügyfélkapud: gépjárműkereső (elég a rendszámot megadni)

[ Szerkesztve ]

Путин, иди нахуй!

(#733) cbmfan válasza Atti777 (#732) üzenetére


cbmfan
senior tag

nekem is az volt, inkább elköszöntem pár perc után.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#734) didyman válasza aprokaroka87 (#731) üzenetére


didyman
őstag

Azt nem láttam, de állítólag lófejet raktunk bele :DDD

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#735) eattila válasza didyman (#728) üzenetére


eattila
csendes tag

Itt meg egy hónap múlva Birkafőző feszt lesz.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#736) eattila


eattila
csendes tag

Itthon fotózós. 1.8-on nem igazán éles a Af 50mm.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#737) Phülöp válasza eattila (#735) üzenetére


Phülöp
addikt

jaj

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#738) eattila válasza Phülöp (#737) üzenetére


eattila
csendes tag

Bizony. Birkapörit ugyan nem eszünk, a karcagit nem szeretem. De sör nagy mennyiségben fog fogyni. Meg tolok majd paraszt burgert is.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#739) aprokaroka87 válasza didyman (#734) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Lófejből halászlé a legjobb:D

(#740) Grillo válasza aprokaroka87 (#739) üzenetére


Grillo
senior tag

Abban nincs szálka.

(#741) Sipi-


Sipi-
tag

Voltunk tűzoltóságon nyílt napon. Jó volt, gyerekek is élvezték, nem csak én :D

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#742) b0rZ válasza npera (#720) üzenetére


b0rZ
aktív tag

Király sztori, csak a lényeget hagytad ki. :D

(#743) qnadam válasza cbmfan (#729) üzenetére


qnadam
veterán

ha olyan az autó, lehet rá igényelni kicsi rendszámot, ami u-val kezdődik, mint a motorokon, de kettő kell hogy legyen. nem kizárt, hogy elvesztette, mert így jobban tetszik neki az autó, csak nehogy kiderüljön, hogy egy másik autón van. meg azért ha el akarok adni egy autót, akkor a forgalmiját nem a havernál tartom... a törzskönyv meg biztos beesett egy vulkánba.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#744) Chris Kiki


Chris Kiki
senior tag

Na ide én is bemöhőzök nektek, HWSW-n már régóta csak olvasóként voltam jelen.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#745) Frawly válasza hobizoli (#711) üzenetére


Frawly
veterán

Jó, de amit ilyen USB FDD-ként vesztek, meg laptopban van, az nem olyan minőségi meghajtó, mint amilyen az Aptivában volt. Nem ad tökéletes otthont a Windows rendszereknek, mivel nem egyedileg, kézzel lett összeszerelve és válogatva. Csak az Aptiva IBM FDD ér 40k-t. Persze az egész más történet, hogy ma már minőségien lófütyi sem fér rá, már egy darab kép vagy weboldal nagyobb tárhelyet igényel. Pedig pokeas megmondta, hogy ha az Aptivát megveszitek, az 10 évig gép lett volna, azaz csak most cseréltétek volna le 7 éve. Lettetek volna olyan szerencsések, hogy még a Win10 insider test verziót is kipróbálhattátok volna rajta… ha támogatta volna a proci a megfelelő utasításkészleteket és nem tart a boot 60 percig. A Win10 egyébként is olyan, hogy jól megfér egy 8,4 gigás Quantum ATA66-os HDD-n. Ha leosztottátok volna az árát, mint a Teleshop reklámban, akkor 90000÷(10×365,25) ≈ 24,64 Ft/nap. Egy klotyópapír ára, és ezt sajnáltátok rá. Azért tudjátok ám, ekkora bomba üzletet kihagyni.

(#746) Frawly


Frawly
veterán

Amúgy most olvastam vissza az egész topikot, és látom ám, hogy itt nem leszünk hosszú életűek. Minden oldalon legalább 2 moderátori/adminisztrátori fenyegetés, hogy viselkedjünk. Kemény. Ha ez volt az elején, mi lesz később ;]

(#747) Gabibácsi válasza Chris Kiki (#744) üzenetére


Gabibácsi
tag

Szasz. Tetszik a konfigod, nekem is 030-as kártyám van

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#748) zetor2000 válasza Frawly (#746) üzenetére


zetor2000
senior tag

"Ne bombázz negatív hullámokkal!"

Majd kialakul ez.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#749) Chris Kiki válasza Gabibácsi (#747) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Jah, régi szerelmem.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#750) Gabibácsi válasza Chris Kiki (#749) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nekem a c64 az igazi, de igen, a második az ezerkettes. De van egy gyönyörű 600-am is

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.