Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) eattila


eattila
csendes tag

Van egy esetleges vevő a régi kecóra. Ha sikerül eladni tényleg, akkor berugok. De már most nagy a kavarás. Mert ugye az exem is tulajdonos. Lett némi pánikrohamom reggel, légszomj, setb. Túl akarok lenni rajta.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#802) eattila


eattila
csendes tag

Vaásrnap meg oltárképet fotóztam egy ismerősnek szülőfalum katolikus templomában. Mert könyvet ír a festőről. Sose gondoltam volna, hogy templomban, állványról, vakuval, 135mm-es obival fogok fotózni :D

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#803) Phülöp válasza eattila (#802) üzenetére


Phülöp
addikt

ejj, hát van aki fotózni jár a templomba, van, aki nősülni - én speciel zenét hallgatni

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#804) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Jah, es akkor most melyik topicba kell irni... Nehomman kettot kelljen frissitgetni mint a meszes.

(#805) Samott válasza BobaHWSW (#804) üzenetére


Samott
addikt

Kell? :) Lehet barmelyikbe, de ahogy latom egyik se porog igazan. Szetszaladtunk.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#806) #09908736


#09908736
törölt tag

Áh, teljesen hulla vagyok, piszok húzós hétvége volt, egyik nap se volt nagy pihenés. Vendégségben voltunk, napi rutin, tegnap meg verseny volt a gyereknek, egész nap, ellenben tényleg kihajtotta magát, teljes büszkeség.

(#807) Sipi- válasza #09908736 (#806) üzenetére


Sipi-
tag

Milyen verseny?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#808) Phülöp válasza Samott (#805) üzenetére


Phülöp
addikt

én speciel várom Jahno megoldását, de nem türelmetlenkedem

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#809) -NoVa- válasza Phülöp (#803) üzenetére


-NoVa-
őstag

Én kihangosítom, a kertből pont jól átjön az időnként tartott orgonakoncert.

Pénteken a stadionban zajongtak. Beültünk a színpad mellé a gyerekekkel a gyep szélére, holdfényben nagyzenekaros kórusos Carmina Burana. Gimp nélküli verzió. A próbákat még szintén otthonról hallgattuk végig, az éleshez már kisétáltunk, élvezték a kicsik is.

(#810) -NoVa- válasza Phülöp (#808) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ránéztem Qnadam 7zip outputjára, elég durván zajos, meg hiányos. Kicsit reszeltem neki a wget paraméterezésén, meg a blacklisten, hogy ne szedjen szemetet, meg kioktattam optimális használatból. Főleg hogy bátor dolog a fórum gyökerére ráküldeni, de témánként azért összeszedettebb kimenetet kap, veszteség nélkül, cserébe több manuális munkával. Az outputra még készül a konverter, ami a html kupacnál barátságosabb megoldást csinál.
Továbbra is ha bárkinek bármi téma személyesen nagyon kell offline, wget for windowst letölti, és parancssorból meghívja (a végén tetszőleges topic első oldalának a címét természetesen):
wget -k -m -E -p -np -nv -N -R memberlist.php*,faq.php*,viewtopic.php*p=*,posting.php*,search.php*,ucp.php*,viewonline.php*,*sid*,*view=print*,*start=0*,*findpost*,*blog*,*calendar*,*rss*,*10.*,*30.*,*50.*,*70.*,*90.*,*1.*,*2.*,*3.*,*4.*,*5.*,*6.*,*7.*,*8.*,*9.*,*lightboxImage*,*page__view__*,*@* https://forum.hwsw.hu/topic/172284-fontos-bejelentes/

(#811) Samott


Samott
addikt

Korai GPS es meg korabbi "GPS" :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#812) qnadam válasza -NoVa- (#810) üzenetére


qnadam
veterán

Főleg hogy bátor dolog a fórum gyökerére ráküldeni,

naná, majd egyesével topikonként, mint a mező vadjai.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#813) #09908736 válasza Sipi- (#807) üzenetére


#09908736
törölt tag

Triatlon régió kupa.
Bár most csak Duathlon volt, futás-bicikli. 400m futás, 1900m bicikli (offroad), majd megint 400m futás. Mindez 30 fokban, egyéniben, majd 2 óra múlva csapatban is.
Előtte meg ügyességi verseny lábon és biciklin, a délelőtt folyamán. A kettő eredményéből lett a végeredmény.
Mit mondjak, halálosan elfáradt az utolsó futásban, érem még nem lett, de 2007-2008 a korosztály, szóval ő még a kisebbek közé tartozik, majd jövőre már ő lesz az idősebb, mert így az egy évvel öregebbek között megy.

Most hétvégén meg szombat - Kid's cup a városunkban, vasárnap meg újra régiókupa, lenn délen (232 km - 3 óra). Indulhatunk hajnal 4kor, hogy leérjünk 9:30-ra. Van kb. egy útvonal, ahol lehet menni a déli részre, aholis mindig 2-3 órás dugók vannak. Másik útvonalon nincs alagút, mert felújítják, hágó meg ki tudja milyen.

[ Szerkesztve ]

(#814) Bujdy81 válasza #09908736 (#813) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Triatlon jó buli.

Major Józsi írta Facebookján, hogy nagyon gyengén ment Texasban, csak azt várta, hogy célba érjen. Mondjuk a 3:03-as maraton tényleg elég karcsú... :D
Ment egy 8:35-öt. Végülis a győztes 7:39-éhez képest valóban hurka... :D
(azért a 2:34-es maraton nem gyenge)

Idén szeretnék bejutni 13:00 alá, tavaly 15:54 lett...

(#815) #09908736 válasza Bujdy81 (#814) üzenetére


#09908736
törölt tag

Gyerekeknél túlmutat kicsit az úszás-futás-bicikli alapfelálláson.

Úszás meg van bolondítva mindenféle hülyeséggel, pl. úgy kell úszni, hogy az úszódeszkát a lábad közé fogod, vagy pólóváltó (pólóban kell úszni, majd a váltótársadnak át kell adni. q nehéz vizes pólót levenni-meg felvenni, bár vannak rá trükkök), és társai.
Szóval edzik őket keményen, de szereti csinálni, úgyhogy addig megyünk vele, még ha az egész hétvége kuka is. :)

Hétvégi feladatsor:
1. mezítláb elfutni a bicikliig, felkapni a sisakot, cipőt
2. futni egy adott vonalig a bicajjal, ott lehet felpattanni rá, és tekerni
3. szlalomozni
4. 7 mp-ig egyensúlyozni, eldőlsz, újra (max 2x lehet próbálni)
5. vonalig tekerni, majd leugrani, futni a tárolóig, bicaj be, sisak le, továbbfutni
6. ugrálás egy lábon, 2-es váltásban (2x jobb, 2xbal, 2x jobb, 2xbal)
7. ugrálás egy lábon 3-as váltásban
8. ugrókötelezés (30 db + ahányszor rontottál)
9. toronyépítés akármiből (ezt nem láttam, messze volt)
10. sprint a célba.

Ez alapján sorolták be őket a duatlon rajtsorrendbe. Sajna a gyerek elrontotta, 5 lépésben nem szállt le időben, visszaküldték, meg a 7 mp-es egyensúly sem sikerült, de megvan videón, ki tudjuk elemezni.

[ Szerkesztve ]

(#816) Phülöp válasza #09908736 (#815) üzenetére


Phülöp
addikt

nekem ez tetszik

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#817) Gabibácsi válasza Phülöp (#816) üzenetére


Gabibácsi
tag

nekem a samantha fox

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#818) Bujdy81 válasza #09908736 (#815) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Frankón tanítják a depózás tudományára! :)

A mezőny közepén egy 500 fős versenyen egy jó depó simán számíthat, hogy nem 250-ik, hanem 150-ik vagy!

(#819) C0pp3rM1n3 válasza qnadam (#798) üzenetére


C0pp3rM1n3
újonc

carisma, kombi galant. mi más.

HWSW member since 2003. szept. 18.

(#820) Piftuka válasza Frawly (#784) üzenetére


Piftuka
veterán

"Ó, hogy az az oroszlán tenne valahová. Nem is tudtam, hogy ez a Piftuka az a Piftuka, pedig ott írogatok neked rogyásig az SSD topikba. A név gyanús volt, de mintha más lett volna a stílus, meg nem volt sasmadaras avatar, úgyhogy azt hittem, hogy véletlen névegybeesés."

:C

Véletlenek nincsenek. :N A stílusomon talán csak a kort, és a bölcsességet érzed ... :P :DDD

Anno nem váltottam becenevet. Miért tettem volna? A HARDWIRED-re is így regisztráltam.

És jut eszembe mindjárt, hogy már a HARDWIRED-nek sincsen nyoma, és immár a HWSW is követte a "szebb időket megélt, egykor volt kiváló fórumok" sorában... :(

Egyébként Piftukából csak egy volt, egy van, és egy lesz mindig! ;)

A sasmadár avatart egyébként azért nem tartottam meg, mert itt sajnos csak statikus képek funkcionálnak. Ha már választani kellett és lehetett... Lambert, az oroszlán mellett tettem le a voksomat. (És ennek is megvan az oka... ;) )

"Raynes vagyok egyébként."

Látod, én pedig ezt nem tudtam. :R

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#821) qnadam válasza C0pp3rM1n3 (#819) üzenetére


qnadam
veterán

néztem olyat is, automata carisma egy motorhibás van összesen, de galant se sok. és azok között is sok a buflák amerikai verzió :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#823) -NoVa- válasza qnadam (#822) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ez ausztrál modellnek tűnik.

(#824) Samott válasza qnadam (#822) üzenetére


Samott
addikt

Ezzel csak ovatosan, kollega ilyennel allt a piroslampanal, egy teherauto meg ugy gondolta hogy megis inkabb masik iranyba fordul es atsorolt az "ures" helyre. Ajto, kuszob meg ilyenek banta, szemelyi serules nem tortent.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#825) didyman válasza -NoVa- (#823) üzenetére


didyman
őstag

Igen, és leesett. Istenem.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#826) cyberde


cyberde
csendes tag

5 új privát üzenetem van a RIOS gépháztól. A legrégebbit 2012. 01.27.-én küldte. Elég régen jártam itt. :U

(#827) cyberde válasza cyberde (#826) üzenetére


cyberde
csendes tag

WTF újonc! 2002-ben regeltem. :U

(#828) Phülöp válasza cyberde (#827) üzenetére


Phülöp
addikt

jejj, ciberelacibácsi

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#829) Frawly válasza -szabi- (#755) üzenetére


Frawly
veterán

Neked is jár majd valami díj. Nem futamnyereségért, hanem ahogy nézem, a HWSW fórumon te voltál az utolsó hozzászóló és az utolsó állapotfrissítő is (13:16-kor és 13:51-kor). Ha úgy tetszik, az utolsó szó jogán szólaltál fel, épp csak beelőzve Lightbringert.

(#830) -szabi- válasza Frawly (#829) üzenetére


-szabi-
őstag

Kis lépés egy embernek .... :)

(#831) Gabibácsi válasza cyberde (#826) üzenetére


Gabibácsi
tag

Szasz

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#832) cyberde válasza Phülöp (#828) üzenetére


cyberde
csendes tag

Hali!

Prémium tag nem leszek itt sem.

Én már csak a Tinderen vagyok aktív. :P

(#833) Gabibácsi válasza cyberde (#832) üzenetére


Gabibácsi
tag

Remélem merci slusszkulcs az avatarod ott :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#834) Phülöp


Phülöp
addikt

bezzegnyugat

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#835) didyman válasza Phülöp (#834) üzenetére


didyman
őstag

E!

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#836) Gabibácsi válasza -szabi- (#830) üzenetére


Gabibácsi
tag

és egy hosszúlépést a Jahnonak

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#837) Samott válasza Phülöp (#834) üzenetére


Samott
addikt

Ezt mondjuk az a felkegyelmu szoci javasolta itthon, szoval nalunk nem lesz ilyen az ziher. Mondjuk az fura hogy az eszteknel csak a helyi lakosoknak igyenes, pedig a lenyeg az lenne hogy fel lehetne szamolni minden jeggyel kapcsolatos melot/infrastrukturat. Az jelenti a megtakaritast.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#838) Phülöp válasza Samott (#837) üzenetére


Phülöp
addikt

Turisták vesznek bérletet, azzal is növelik a bevételt. Én is vettem. Valami 5 euró volt egy hétre, szóval az se igazán átlagos európai árképzés. Ez amúgy egy feltöltött plasztik kártya, a buszokon meg elektronikus érvényesítő ketyere van hozzá.
Olvashattad azt is, hogy a helyi lakosok adójából 1000 eurót kap évente a közlekedési vállalat az államtól. Ez az ára. Egyelőre még csak a (papíron) tallini lakosoknak jár, ezt akarják kiterjeszteni az egész országra, hasonló támogatás mellett.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#839) eattila válasza Phülöp (#838) üzenetére


eattila
csendes tag

Szerintem ez frankó dolog.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#840) Samott válasza Phülöp (#838) üzenetére


Samott
addikt

Nalunk (meg ugy altalaban mindenhol) szinten adobol finanszirozzak a tomegkozlekedest, csak a kisebb reszet fedezi a koltsegeknek a jegybevetel. Ha megtakarithajuk a jegyarusitast es ellenorzest meg mindet ami ezzel jar siman ugyanott lennenk. 5 euro? Nalunk a napijegy ennyi ha jol tudom.

Kerestem adatot: 166 milliard koltseg es 64 milliard jegy/berletbevetel 2016-ban.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#841) Bujdy81 válasza Samott (#840) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Budapesti lakosonként 1000 EUR az akkor 1,7 Mrd EUR lenne, mai áron 540 Mrd Ft. A mostani 166 Mrd helyett. Annyiból nem kunszt normális tömegközlekedést csinálni. Csak az akkor még plusz 400+ Mrd Ft elvonását jelenti máshonnan.

Hogy lesz így minden 10 faluban stadion. Vagy Szent István nem azt kérte? :F

(#842) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Budapest nemegyenlő Magyarország
valamint nem mindenki tömegközlekedik

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#843) Bujdy81 válasza Gabibácsi (#842) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Az, hogy nem mindenki tömegközlekedik, még nem gáz. Ha lenne jobb tömegközlekedés, akkor mindenki előtt adott a lehetőség. Abban már jobban igazad van, hogy Budapest nem egyenlő Magyarország.

A világ sok országában az van, hogy a tömegközlekedést nagyjából 1/3-1/3 arányban finanszírozzák jegyből, helyi pénzből és állami pénzből. Budapest az elmúlt 28 évben sok-sok százmilliárd Ft-ot NEM tett bele ebbe a képletbe. Folyamatosan vagy az állam fizetett a város helyett, vagy senki és csonka maradt a költségvetés.

Pedig bazi egyszerű lenne. X Ft jegybevételre ugyanannyit ad az állam és a főváros is. Akkor a 66 Mrd Ft-os jegybevételből lenne szumma 198 Mrd Ft-os költségvetés. Máris beljebb vagyunk 32 Mrd Ft-tal, mint most. Az pedig nem kevés! Abból igen sokat lehetne fejleszteni. Főleg évi plusz ~30 Mrd Ft-ból mondjuk 10-15 éven keresztül!

(#844) Bujdy81 válasza #09908736 (#815) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Én ma a következőt kezdtem el tanulni: minél kisebb VI!

Azaz minél kisebb variancia a tekerés során.

Ma reggel mentünk egy tókört a helyi edzőtárssal. Én fogtam a szelet neki végig. 181W lett az átlag. Ezt ugyebár elő lehet állítani úgy is, hogy az idő felében 120 Wattal megyünk, a másik felében pedig 242 Wattal, meg úgyis, ha folyamatosan 185 watt körül igyekszünk menni, úgyis lesz pici szórás.

Minél kisebb a szórás, annál kevésbé készülünk ki. Korábban a VI-m 1,08-1,1 körül imbolygott, ma reggel sikerült 1,02-t menni. Ennek egyik folyománya az volt, hogy a barátom megint tókör csúcsot ment, ráadásul 146-os átlagpulzussal! A másik, hogy nekem 132 lett az átlagpulzusom, 29,6 km/h-s átlag mellett. Szóval van ennek értelme! :)

Csak kell hozzá egy wattmérő, mert megdöbbentő, hogy emelkedőn mennyire vissza KELL váltani! Annak aki ismeri a tókört: Pákozd->Dinnyés->Velence->Sukoró->Pákozd vonalon mentünk. A velencei emelkedő (ami az M7 alatti áthajtás után van), és a Sukoró előtti emelkedő is kistányér/nagykerék kombó volt, azaz 34/25-tel tekertem meg. Mert ha nem váltok annyira vissza, akkor SOKKAL magasabb lett volna a teljesítmény és így a savasodás is!

185 Watt körül mentünk, emelkedőn mire feltűnik, hogy erősebben kell tekerni, máris 260-280 körül vagyok. Ami hosszú távon nem tartható...

(#845) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Bujdy, előkerested a bringás utánfutót? :)

(#846) Phülöp válasza Gabibácsi (#842) üzenetére


Phülöp
addikt

És Tallin nemegyenlő Budapest, akár a közlekedési hálózat mérete, akár az utasszám alapján nézzük.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#847) oriic válasza cyberde (#827) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem csak attól függ a rangod, hogy milyen régen regisztráltál.

Rangrendszer

Live-Die-Respawn

(#848) Phülöp válasza Bujdy81 (#844) üzenetére


Phülöp
addikt

Ez k.baszott hasznos, de az a wattmérő, főleg az ára...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#849) Samott válasza Bujdy81 (#843) üzenetére


Samott
addikt

A fovarosnak pont annyi penze van, mint amennyit nala hagy az allam. Ugyanaz a zseb.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#850) Bujdy81 válasza blueboi69 (#845) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Hály,

Nem még. Szerintem hiányzik egy alkatrésze. Mennyire sürgős?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.