Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13751) zetor2000 válasza Jahno (#13746) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én eddig egyet csináltam, ami fali szerelvény, az tök jó lett. Ez direkt ilyen majmoknak való csatlakozó. 4 perces a videó, amin bénázik a mester. Ebben van egy száltörő, ami van a készletben, csak olcsóbb kivitelben, na az nem kell, mert a csatlakozóban lévő gél a titok nyitja. Gyakorlatilag bárhogy vághatod, a gél kitölti a felületet, és kész. Kollegák szoktak szoptikát szerelni, én a rezes dolgokat szoktam intézni.
A hegesztős cucc az tényleg szerszámigényesebb, ahhoz többminden kell.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#13752) npera


npera
újonc

Veszek valami tálat a kazetta és a fogaskerekek tisztítására, valamint valami tégelyt a lánchoz. Aztán tankolok 5 liter dízelt egy kannába és optimalizálom a hajtáslánc takarítását.

A vicc az, hogy ha megjön a csomag, akkor az eredeti főleg Shimano Alivio alkatrészekből álló bringát (kivéve hátsó váltó Tiagra) szépen átkonvertáltam XT-re.

Ha asszony befejezi az egyetemet és elkezd keresni 2020-ban, akkor pedig a száraz humorú projektvezető kollégám elmélete fog élni, miszerint minden 50%-os árengedményen fut és gyakorlatilag azt veszek és akkor amikor csak akarok. Addig pedig lenyugszom a 3,14-csába.

(#13753) zetor2000 válasza FőDudu (#13748) üzenetére


zetor2000
senior tag

Vannak ilyen cégek, akik csinálnak méretre kábelt. Onnan nem lehet (nem olcsóbb) rendelni?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#13754) Jahno válasza FőDudu (#13739) üzenetére


Jahno
őstag

Na, ezt én nem értem. Legtöbb kábelnél úgyis adatbázisból melóznak, vagy típusra beveri az ember a gépnek, vagy kitalálva, hogy 100 méter az hány méter. Egy patch néha kell a mérés megkezdéséhez, konkrétan kalibrálni meg a rezeseket szoktuk. Ezeknél átlag 6-X havonta megoldja a gyártó, közte meg csak termel.

(#13755) Jahno válasza FőDudu (#13748) üzenetére


Jahno
őstag

Akkor veszel egy 100 méteres patch kábelt. Kültéri drágább, amúgy a beltéri is bírni szokta, utoljára került vagy 18ezer forintomba :-D Kültéri 4 eres kamionállóbb már csak kicsit lesz 100ezer felett. Aprópénz.

(#13756) Jahno válasza FőDudu (#13749) üzenetére


Jahno
őstag

Ez is kicsit nagy rakás, de felőlem. Aztán ha úgyis mindig kint az a sátor, akkor eddig nem volt rendező? Elfér az ott értelmesen beépítve a Dj pultba.

(#13757) FőDudu válasza Jahno (#13754) üzenetére


FőDudu
addikt

A muszer valami erintokepernyos cucc volt. Minden lofaszt be kellett adni neki, aztan mert 1-2 percig es dokumentalta az eredmenyt. Erenkent. 3-4 hullamhosszon.
Lehetett grafikonon nezni a csillapitast, stb. nem akartam nagyon kuksizni, majd elkuldik ha kell.

FőDudu

(#13758) Jahno válasza zetor2000 (#13751) üzenetére


Jahno
őstag

RDMeset külön nem ismertem (vizsgáim meg már elévültek, eddig sem volt jó semmire :-D), bár ott már nagyon sok pénzt hagytam másra. Fel sem kell csiszolni? Igaz szerszámigényben kicsit többet látni a videó elején.

(#13759) FőDudu válasza Jahno (#13756) üzenetére


FőDudu
addikt

3 napig van minden evben. Jonnek, felepitik, netet viszont tolunk akarnak. Mert faszaul megcsinaltuk eddig minden evben. Csak ugye haladni kene a korral :)

Nem lattam meg dupla/tripla patch kabelt ilyen hosszban. Kuggye linket, 300 Euro nem tetel.

FőDudu

(#13760) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Nem az en fotom de ceges parti egyik szobaja:

Kb 4k ember volt ha joltudom. Na nem a kepen, az egesz hopiriputtyon.

(#13761) Jahno válasza FőDudu (#13757) üzenetére


Jahno
őstag

Én majdnem mindet ismerem ám, nem újdonság és lehet használni is tudnám ha megerőltetném magam (:- Jegyzőkönyvet mindig megkaptam, legfeljebb nem érdekelt. Ezt is magyaráztam kb. 5éve, hogy ebben a melóban még akad ráció és igény csak nem értetted.

(#13762) FőDudu válasza Jahno (#13761) üzenetére


FőDudu
addikt

Igeny es racio lehet, de attol meg eleg kuli munka. :)

FőDudu

(#13763) Jahno válasza FőDudu (#13759) üzenetére


Jahno
őstag

Ilyen hosszban nem is látsz, mert kimérik a dobról. Írsz a cégednek és megoldják. Manapság már minden ilyenen megy, vagy fogsz kültérit és 1-1 dobozt a végére, 4 eres merevített önhordós van 100-140 foorint/méter körül, az sem tétel de ott a végét szerelni, dugózni és tálcázni kell, kifejtés után jobban törik, amúgy akár dobra is tekerheted, ledobod a sarokba és simán lehet vízálló.

(#13764) zetor2000 válasza Jahno (#13758) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nincs csiszolás. A szerszámtáskában van pár dolog, ami kezdéshez jól jöhet, de a kollegáim 1-2 dolgon kívül nem használnak belőle semmit. Ami van benne, az egy kábelvágó fogó, ami elvágja a kábelt. Van benne egy blankoló, ami blankolja a kábelt, van benne egy másik, ami fényvezetőt csupaszítja. Van benne alkoholos filc buziskodni a jelekkel, ami a videóban van, a harmadiknál már ott marad a helyén. Van benne egy szálvágó, ami méretre szabja az elemi szálat. Ez az ilyen RDM On-The-Field csatiknál bármi lehet, ez a vacak, vagy száltörő, vagy olló, csípőfogó, stb. Nyilván sikeresebb, ha van száltörő, de az nincs mindig kéznél. Van a csomagban még egy optikai szálkereseső, ilyen piros ledes lámpa.
A csatlakozó terminál készre csiszolt, de a fényvezetőnek szánt rész egy speckó géllel előre fel van töltve, ki se tudod szedni, bele se tudsz tölteni, annyi van benne, amennyit a gép odanyomott. A gél intézi a fénytörést, hogy ne legyen zavaró a csillapítás, és a szál végi egyenetlenségek ki legyenek töltve. A többi a fenti szerszámkészlet, a videóban van egy száltörő, az nincs a fenti dobozkában.
Dobozka

Szóval nincs b*zulás a terminál csiszolásával. Huber+Suhner -nek volt ilyenje, azzal én is szopoltam. Jedi kardnak hívtuk, mert ollyan volt a szerelő eszköz, az is ilyen On-The-Field szutyok volt, csak sokkal-sokkal macerásabb. Azzal egyet megcsinálni _jól_ az embertpróbáló feladat, és vagy 20 perc. Ezzel meg ~5, és nem kell hozzá semmi, csak két kéz, meg (legalább egy) szem.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#13765) zetor2000 válasza FőDudu (#13759) üzenetére


zetor2000
senior tag

Kábel szokott lenni, 4 / 8 / 12 / 24 stb. szálas kábel, párszáz Ft/méter. Ami kell még, az valami cucc a végére, ami a szálakat egyben tartja, valami dobozka / rendező, akármi. Ez pár ezer Ft, ebből kell kettő, ha a vezeték ilyen "lógó" / "repülő". Aztán ha megvan a kifejtett dobozka, utána szerintem egy 10 évet kihúzol vele.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#13766) Jahno válasza zetor2000 (#13764) üzenetére


Jahno
őstag

"Van benne alkoholos filc buziskodni a jelekkel,"

Ez mondjuk bazi vicces. Gondolom aki gyakorltt annak megy darabra, de inkábbbelekarcoltátok a szerszáms tetejébe :-D HS kard csöppet precízebb.

Meg jahh, nyűgös, viszont tuti módszer, drága és az alap beruházás is drága. Valamint sok évvel megelőzte ezt a cuccot.

(#13767) Jahno válasza zetor2000 (#13765) üzenetére


Jahno
őstag

De megcsinálhatja a 2 eres patchet marha olcsón és mehet a switchbe, heló. Csak el ne rágja az egér. Ezzel még irodában is akkorát szoptunk, hogy jajj...

(#13768) Jahno


Jahno
őstag

Húúúú, történelem, éppen ilyen vackokat törölgetek, de pár 100 kilobyteos valamiket marha nehéz válogatni:

(#13769) FőDudu válasza Jahno (#13768) üzenetére


FőDudu
addikt

Dwg?

O1G mintas 3D karacsonyi sutiszaggato tervek? :)

FőDudu

(#13770) qnadam válasza Jahno (#13768) üzenetére


qnadam
veterán

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#13771) zetor2000 válasza FőDudu (#13759) üzenetére


zetor2000
senior tag

kerlan

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#13772) zetor2000 válasza FőDudu (#13749) üzenetére


zetor2000
senior tag

Rezes cucc kéne messzire? Oda elég lehet egy optika, meg valami médiakonverter (esetleg egy pár).

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#13773) FőDudu válasza zetor2000 (#13772) üzenetére


FőDudu
addikt

Csak 100m ethernetet kellene kivaltani optikaval. Mondjuk 2-4-6 gbic koze valo patch kabellel. Ennyi a tortenet.

FőDudu

(#13774) zetor2000 válasza FőDudu (#13773) üzenetére


zetor2000
senior tag

Akkor biza' rendelni kell megfelelő kábelt. Szerintem nem vészes az ára.
Tudni kell a csatlakozók fajtáját, meg esetleg a csatlakozáshoz használt kábel típusát. Ilyen távokra általában multimódusút használnak, de ha a szolgáltatód messze van, akkor az vélhetően mono. A ráírt adatokból, vagy a szolgáltató emberével egy 10 perces konzultáció után kiderül, mit is kell rendelj.
A fenti 300€ lehet, kevés, de ~500ba szerintem megáll. Az is lehet, hogy csinál neked, csak mondd meg, mire kell, honnan-hova.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#13775) Jahno válasza zetor2000 (#13774) üzenetére


Jahno
őstag

Ne bonyolítsd már túl, nincs szolgáltató, saját cuccát viszi ki a kertbe.

(#13777) Frawly válasza FőDudu (#13748) üzenetére


Frawly
veterán

Ha fesztivál meg sátorozás, akkor sátorozzanak azok a népek. Ne vezetékes neten kockuljanak. Ha meg nem bír net nélkül lenni, akkor valami alap Wi-Fi-t kitolni nekik, vagy mobilnetezzen és örüljön, hogy van lyuk a valagán. Jó hogy nem már a seggüket is kitörlitek.

(#13778) zetor2000 válasza Frawly (#13777) üzenetére


zetor2000
senior tag

Szerintem nem a közönség akar netezni, hanem a szervezőknek valami rendezvénysátorba kell a net. De lehet, tévedek.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#13779) zetor2000


zetor2000
senior tag

Ez a durva!
Teszlába tankol a szöszi... :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#13780) Jahno válasza Frawly (#13777) üzenetére


Jahno
őstag

"Jó hogy nem már a seggüket is kitörlitek."

Sok csillagról beszélünk, pénzért itt bármit is.

(#13781) FőDudu válasza Jahno (#13780) üzenetére


FőDudu
addikt

2e Euro korul fizetnek 2 nap fesztivalert (csak a belepo van benne, se szoba se kaja).
Aprilis elejen. Annyiert mar akar wifit is kerhetnek.

FőDudu

(#13782) FőDudu válasza zetor2000 (#13778) üzenetére


FőDudu
addikt

Azt a parszaz fot a satorban 6-8 AP szepen lefedi, mindenki boldog.
Azoknak viszont illik savszelt is adni, kulonben gazos lesz a rendezveny.

Satoros technika pult megelegszik kb 1Gbps koruli sebesseggel.
Ez uganis egy reklam fesztival, itt valoban vizualtechnika meg hasonlo dolgokon van a lenyeg.

FőDudu

(#13783) -NoVa- válasza FőDudu (#13782) üzenetére


-NoVa-
őstag

Aztán letenni nekik ott valami nagyonfast Tündérbolt3 storaget, az nem opció? Telerakják szarral, amit helyi tárolóból kis távon már nagy nyomással tudnak permetezni, kb ennyi kell.

(#13784) FőDudu válasza -NoVa- (#13783) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem opcio es van nekik. Ez ilyen interaktiv mufaj.
Helyi kontent gyartassal meg mindenfele netes innovacio bemutatoval.

Ez az a fajta brigad ahol almas cuccokon kivul nem latsz mast :)
Almas telefonok/laptopok/tabletek/fulhallgatok amerre latsz.

FőDudu

(#13785) -NoVa- válasza FőDudu (#13784) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azért mondom, azok képesek nem kiakadni mindenféle Lacie Thunderbolt drive láttán, hanem rádugják a gépre és működ. Bár már más, régen teljesen elképzelhetetlen dolgok is vannak. Simán rádugom a MacBook Pro-t a Dell USB3 dokkjára, és mennek a monitorok, tölt, stb.

(#13786) Jahno válasza FőDudu (#13782) üzenetére


Jahno
őstag

Kettő is elég (:-

(#13787) Jahno válasza FőDudu (#13781) üzenetére


Jahno
őstag

Ez nem is pénz érte.

(#13788) FőDudu válasza Jahno (#13787) üzenetére


FőDudu
addikt

Per fo. Nem per sator :)

FőDudu

(#13789) FőDudu válasza Jahno (#13786) üzenetére


FőDudu
addikt

Redundancia meg smafu? :)

Meg a redundans generatorbol is van tartalek ....
Meg huto/futo legtechnika, stb. Baszott bonyolult ez a satorosdi.

Ezert bereljuk mi is...

FőDudu

(#13790) npera


npera
újonc

Megvolt a Jaguar i-Pace tesztvezetés. Érdekes jármű, de a dizájn nagyon nem jött be. Semelyik térdem nem fér el, kiszállásnál leverem a bőrt a térdemről a teljesen felemelt kormánnyal is. Mindenhol pianólakk, a fűtést kezelni egy rémálom. A rádió is igen picit intuitív.

A reduktor elég hangos, a nyomatékingadozás alacsony sebességnél zavaró. Lejtőn tartva a gépet gázzal elég hamar feladja (fázis túlmelegedés), aztán ráfog a fékkel. A 0-100-0 gyorsulás elég nyugodt, semmi brutális nincsen benne. Mint egy villamos felgyorsul, aztán lógnak az utasok az övön. A 60-100 sokkal jobb, ott már van valamennyi tapadás.

Nem rossz, de még sok csiszolnivaló van a hajtásláncon. Talán a facelift. Vagy a következő modell.

(#13791) Jahno válasza FőDudu (#13789) üzenetére


Jahno
őstag

Redundancia ebben az esetben kb. műbalhé. Minimál esélye van bármire is, de ha kifizetik akkor persze.

Dehogy bonyolult. Csináld meg ezt BÁRHOL mondjuk Magyarországon belül úgy, hogy X idővel előtte van időpont és 6 órával kezdés előtt mondják meg a pontos helyszínt. Esetleg fél évvel előtte leböknek egy tűt a világtérképre és azt mondják: ide kell ez és ez. Ilyen szempontból az összes fesztivál/sziget/izé erről szól, csak nincs net és lehúzós WC, hanem oldjad meg. A különböző titkos bulikról nem is beszélve, mikor Bakony oldalába kirakják a medencét és nagyzenét oszt csapassuk, mert szép a kilátás.

(#13792) cyberde


cyberde
csendes tag

(#13793) FőDudu válasza cyberde (#13792) üzenetére


FőDudu
addikt

Remelem az O1G lassan minden bankjegyen/ermen rajta lesz es legalabb nezhetik amikor csak a kezukbe kerul :)

Aprosag, de biztosan bosszanto nekik...

FőDudu

(#13794) Phülöp


Phülöp
addikt

link

fogyókúrázók és gyenge idegzetűek ne kattintsanak

maradt 6 db kis paprika meg 2 centi oldalas, a kenyér pótlásra szorult

szétcsaptuk barackpálinkával

most jó

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#13795) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

No, a csomagunk kezbesitesi kiserlet nelkul visszapattant es tart ide ujzelandra. Szuleim azt mondjak nem kaptak csomag ertesitot se telefonhivast (megvolt adva mind telefonszam mind email).

Tegnap elotti ujzelandi posta trackingen ujra az all, hogy in transit with airline. Dec5 megerkezes BPre aztan dec17 ujra repules alatt.

Zsenialis. Hivni Magyar postat meg csak holnap tudjuk sajnos.

(#13796) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Index forumon van valami? Oda regeltem bekoszontem az elso nap es azota be se neztem. Valahogy az nekem nem adta.

Fototrendrol bejove a mobil nezet telefonon itt siman jo.

(#13797) zetor2000 válasza BobaHWSW (#13795) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én a kínai német csomagom eredményét várom.
Rendeltem egy telefont Kínából, hogy az jó. Elvileg feladták, de a német posta (DHL) küldené a Magyar Póóóstának. De nem ért ide. Már az országba se. Volt/van csomagszám, trekking, akármi, megvártam a végső határidőt. Írtam az eladó cégnek, széttárták a kezüket, hogy nem volt biztosítás, felét visszaadják. Megalkudtunk 70%ban.Visszakaptam. Írtam a DHL magyar képviseletnek, azok válaszoltak, hogy ugyan a DHL egy része az a Deutsche Post, de annyira mégsem haverok, ez nem őhozzájuk tartozik, mert a csomagszám náluk rövidebb. Írtam ezzel egyidőben a német DHL nek, hogy mi meg merre, az automata válaszban az van, hogy 6-8 hét a nemzetközi keresés ideje, merthogy az is van. Most várok, még van ~2 hét, hátha előkerül.

Közben minden más megjött ahonnan rendeltem.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#13798) Grillo


Grillo
senior tag

Na, ma szóltak, hogy elhasználtam az S-Crosst is, megint jön egy Vitara.
Remélem, hogy ez már faceliftelt lesz, kipróbálnám az 1.4 turbót is.
Bár azt kell mondjam 9k km után, hogy ez az 1.0 kisturbó fasza kis motor, ebben az autóba elég is. Mondjuk a start-stop szart ebből is dobnám messze, meg a 3 henger hangja néha elég bántó, de egyébként egy rossz szavam nem lehet.
Élhetőség szempontjából az S-Cross felé dől a mérleg nyelve, ha nagyon akarnám, a 2 gyerek mellé is elég az esetek 90 százalékában.

(#13799) npera


npera
újonc

Jött egy postai levélben a svéd postától egy számla, hogy fizessek be 619 SEK-et, ami egy 544 SEK-es import ÁFA és 75 SEK-es deklarációs díjból áll. Van egy tracking number, amire hívatkoznak, de sem a Track17, sem a svéd posta saját követője nem ismeri fel a számot és érvénytelennek mondja.

Ez így érdekes, mert mostanában nem rendeltem semmit és a fenti adatok alapján esélyem sincs kideríteni, hogy milyen csomag ez.

Lehet, hogy az SA-36 erősítőt megint megvámolták? Azért vagyok megzavarodva, mert annak a teljes értéke volt kábé annyi, mint amennyi ÁFÁ-t csűrtek most rám. De mielőtt azt a csomagot kikézbesítették már megvámolták és rárakták a büntetődíjat is.

(#13800) npera válasza BobaHWSW (#13795) üzenetére


npera
újonc

Jól értem, hogy te a világ másik feléből küldtél csomagot, amit nem kézbesítettek Magyarországon és most megy újra körbe a világon?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.