Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13601) zetor2000 válasza BobaHWSW (#13598) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nekem a DPDvel küldött csomagom cirka egy hetet dekkolt a hazai elosztóban, mire kihoztál. És ez nem posta, ami mindent IS kézbesít, hanem csak egy csomagszállító cég.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#13602) Samott


Samott
addikt

Nekem a GLS hozott csomagot, kedd este rendeltem, szerda reggel adtak fel, csutortokon mar hoztak volna, de csak penteken voltam otthon atrakattam arra a napra. 11:30 -14:30 koze igertek, harom korul hozta a futar. A black friday-es kinai rendelesekbol is mar csak egy van uton, a tobbi mind ide ert.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#13603) FőDudu válasza JonesC (#13592) üzenetére


FőDudu
addikt

Majd holnap, most benne fekszik.

M30 meretu hofeher halas lada, amibe raktunk egy fele akkorat teto nelkul. A nagy elejere vagtunk egy nyilast amin befer - a kicsibe meg bele tud bujni a nagyon belul. Plusz kapott a nagyba egy poncsot.
De nem kell, mert a lada falahoz bujva jobban melegit mint egy takaro.

A kicsiben osszegombolyodve alszik - a nagyon belul meg szelvedett es nagyon durvan hotarto.
Macskaknak idealis. Szomszedtol lestuk el - nala a mandarinos lada van hungarocell tablaval kibelelve (csak annak nincs teteje. A feszerben a macskai olyanokban alszanak.

Az pont egy macska meretu, imadjak.
Ugyis szeretnek dobozba bujni - a mandarinos lada meg pont az a meret amibe osszegombolyodve befernek.

FőDudu

(#13604) FőDudu válasza npera (#13594) üzenetére


FőDudu
addikt

Szerintem az ablakmosos flakon jo lesz ilyesmire.

Amugy lancra van valami speci kenoanyag amitol nem ragad bele a por.
Nem igazan remlik a neve - de ha jol emlekszem valami paraffinos megoldas.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#13605) npera válasza eattila (#13599) üzenetére


npera
újonc

A volt főnöknőm még a busznál (a szőke modellcsaj) korábban dolgozott a Svéd Postánál (amikor még állami vállalat volt). Ott az éves IKEA-katalógus kiküldése volt olyan csúcspont, amikor mindenki kábé 150%-on teljesített.

(#13606) npera válasza FőDudu (#13604) üzenetére


npera
újonc

Ha extra durván nyomod, akkor vaxolod.

(#13607) FőDudu


FőDudu
addikt

Szerintem most erzekeny kerdest fogok feltenni:

- youtube fele jogvedelem a videok alatti zenei alafestersre.

Lassan mar kb minden video alatt ugynanaz a hosszabb zene szol, mert mast nem enged a jogvedelem.
Nem tudom mi lehetne a megoldas, de igy szerintem nem jol van.

Nem mondom, hogy ingyen kellene lopkodni mas szellemi termeket, de a mostani rendszer szerintem nem tarthato fent tartosan. Az adminisztracio valoszinuleg akkora maceraval jar, hogy sokan inkabb neki sem ugranak, inkabb roviditenek a megengedett hossz ala es/vagy jon a beledumalas meg a zene valtas.

Nektek mi a velemenyetek?
Nem flame generalas a celom, csak kivancsi lennek masnak is feltunik-e ez a fajta kaosz ami mostanaban van.

https://www.youtube.com/yt/about/copyright/fair-use/
https://tubularinsights.com/copyrighted-music-in-video/

Youtube freee to use music.

Mi van peldaul ha a csaladi video rogzitese kozben szol a radio es jogvedett dal szol?
Eleg nonszensz lenne ha emiatt betaggel a jogvedo algoritmus es letiltodik a video...

FőDudu

(#13608) npera


npera
újonc

Én azon gondolkodom, hogy ha most rendelem meg a quadkopteres cuccokat, akkor Húsvétra meg is jön :C

(#13609) FőDudu válasza npera (#13606) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem, ez valami trutyi amiben kvazi kifozni kell a lancot. Utana nem ragad, de faszaul mukodik.

FőDudu

(#13610) FőDudu válasza npera (#13608) üzenetére


FőDudu
addikt

Azt neztem, hogy a cegnel rendelt osszes dobozon Rotterdami felirat van...
Pedig nagy esellyel kinai az egesz (powerbank/pendrive/stb szoroanyag).

Azaz behajozzak Rotterdamba - ott gondolom van egy raktar, talan atcsomagoljak (vagy mar eleve ugy jon).

FőDudu

(#13611) npera válasza FőDudu (#13607) üzenetére


npera
újonc

Simán letiltják. Az algoritmus nem szarozik. Van időkorlát, ami után mobil eszközökön nem fog futni a videó például. És most részben a svédek nyomására még feljebb tekerik az intolerancia szintjét, a mémeket is ki akarják irtani a netről. Nehogy valakit lelki sérelem érjen.

Nekem gyakran van olyan probléma, hogy kiválasztok valami zenét ami itt megy, de Magyarországon néma a videó. Vagy fordítva.

Vannak direkt ilyen célra készített neutrális zenék, de ha a kedvenc gitárszólomat akarom berakni, akkor simán lehet, hogy beszopom.

(#13612) npera válasza FőDudu (#13609) üzenetére


npera
újonc

(#13613) npera válasza FőDudu (#13610) üzenetére


npera
újonc

Ez standard eljárás. Csinálnak egy saját lerakatot valami hálás ország területén, aztán onnantól a EU-s vámolást nem júzer szopja be.

A svéd posta (nemecsek) büntetődíjat rakott a külföldi csomagokra. Mert nehogy már külföldről rendeljél. Mondjuk a repülőjegyeket is büntetőadóval sújtják, mert bűnhődni kell a bűnösöknek. Meg sok a köcsög.

(#13614) FőDudu válasza npera (#13611) üzenetére


FőDudu
addikt

Akkor marad a Google drive (Photos alol megosztott) video meg az ujonnan beszerzett (sajat halon uzemeltetett) WD My Cloud Home amirol direkt linket lehet kuldeni albumrol vagy akar fajlrol is.

Ez a mostani szabalyozas az egyszeri home videost szopatja a legjobban.
Kellene valami olyasmi ami alapjan a videot megjelolve lehetne skippeltetni az algoritmussal.

Mondjuk 100 megnezes alatt ra se kukkantson.
Az csaladnak eleg - aki meg uzlet szeruen csinalja a tartalom feltoltest az csinalja rendesen.

Tudom, bilibe log a kezem...

FőDudu

(#13615) FőDudu válasza npera (#13612) üzenetére


FőDudu
addikt

Lehet ez az, de nekem nem viasz, hanem paraffin remlik.

FőDudu

(#13616) eattila válasza npera (#13611) üzenetére


eattila
csendes tag

Ettől a kit mi bánt dologtól agyfaszt kapok. Ott a victorias secret elleni felhajtás, hogy sok nőt bánt, hogy a modelljeik vékonyak (ha jól tudom bizonyos méret fellett nem is kapható náluk semmi.)

De én még egyszer sem hallottam egy pasit se panaszkodni, hogy a boxer reklámban kocskás a faszi hasa, vagy hagyomlás a faszi a hubertus reklámban... Akkor mások miért picsognak?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#13617) FőDudu válasza eattila (#13597) üzenetére


FőDudu
addikt

Tacsko 30 fok alatt mindig elbujik.
Nekunk 2 is van. Egyik a kanape huzata ala, masik a fotelben levo takaro ala.
Vagy mindketto a kanape huzata ala. Hiaba rakunk ra nekik direkt pledet, akkor is ala bujnak.

Kutya agyba meg veletlenul sem - ezek urinok, nem alszanak foldon levo kutyaagyban.
Van amikor a macska bejon, meglatja a pledet a fotelben, alatta a tacsko. Erre nekiall dagasztani vagy 10 percig, aztan felfekszik a tetejere. A kutya hatara. Mert a macska meg utal betakarva aludni.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#13618) npera


npera
újonc

(#13620) FőDudu válasza eattila (#13616) üzenetére


FőDudu
addikt

Szep pelda:
nyaron ugye lezartak a Szabadsag hidat, hogy a sok varosi hipszter hulyegyerek ott paradezzon.
Fuggoagyakkal, biciklivel, satorral.

Minek? Menjenek ki a Huvosvolgybe vagy a Margitszigetre. Miert pont egy hidon?
A varos kozepen. A szmogban. Gratulalok. Termeszet meg csak a kozelben sincs.
De ezeknek a hipszter hulyegyerekeknek ez kell. Ez az eredmeny, ovek a hid par napig.

FőDudu

(#13621) FőDudu válasza npera (#13619) üzenetére


FőDudu
addikt

Ez nagyon Gugas video....

FőDudu

(#13622) npera válasza FőDudu (#13620) üzenetére


npera
újonc

Azt láttad, hogy mekkora gané maradt a sok széplélek után? Elképesztő mennyiségű szemét maradt utánuk. Belevertem volna az arcukat szépen egyenként, aztán lehet húzni vinnyogva a "safe place"-be.

(#13623) FőDudu válasza npera (#13618) üzenetére


FőDudu
addikt

7:00 korul az akvaparkos allat.

FőDudu

(#13624) npera válasza FőDudu (#13621) üzenetére


npera
újonc

Egy skandináv Guga?????? :Y

(#13625) JonesC válasza FőDudu (#13603) üzenetére


JonesC
csendes tag

Ja, régebben karton doboz aljába raktam hungarocellt, azt is szeretik.

(#13626) npera válasza FőDudu (#13623) üzenetére


npera
újonc

Ááá, azt fordítva vették fel. Feltolatott a dombon, aztán röhögve kiszállt és pattintott egy sört.

(#13627) FőDudu válasza npera (#13624) üzenetére


FőDudu
addikt

A motoros furesz is stimmel.
Lehet mar licenszelik tole az imidzset :)

FőDudu

(#13628) FőDudu válasza JonesC (#13625) üzenetére


FőDudu
addikt

A lenyeg, hogy nagyjabaol akkora legyen amekkorak osszegombolyodve. Igy akar 5 oldalon is futi oket a muanyag jo hotartosaga.

Mandarinos lada is ugy volt, hogy meg a tetejenek a fele is be volt fedve. Azaz felig meg a tetejen is zart - csak ott nyitott ahol belebujik. Siman osszeragasztotta a lapokat ilyen hore lagyulos pisztollyal.

A mienk egy olyanban lakott, csak abba a kutyak is be tudtak nyulni.
Az ujba nem , abba a tacsko nem fer bele, mert a felenel bentebb van a valodi macska feszek.

FőDudu

(#13629) FőDudu válasza npera (#13622) üzenetére


FőDudu
addikt

Ha meg belepot szednenek, akkor fel lennenek haborodva....
Pedig a takaritas is penzbe kerul, egy ilyen marhasag pedig nem hoz penzt a fovaros konyhajara.

Max marketing jellege vagn, hogy ott a sok szakallas hipszter hulyegyerek evente osszegyulhet :)
Mert milyen tolerans ez a magyar nemzet. Lehet melegfelvonulas, hipszter jatszoter a hidon.
Turisztokert barmit. Hiszen a foni lyanya is a sajat labara allt....

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#13630) FőDudu válasza JonesC (#13625) üzenetére


FőDudu
addikt

Regebben Jahnonak meg kekfijunak vittem innen olyan feher ladat....

FőDudu

(#13631) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Dudu, youtubera. Olyan az mint Singapore+ragogumi. Blanket bombing es kesz.

Engem nem zavar igazan.

(#13633) eattila válasza FőDudu (#13629) üzenetére


eattila
csendes tag

Miert zavarnak a hipszterek?
Engem csak a hulye emberek zavarnak. Nem is beszelek magamban :D

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#13634) Jahno válasza FőDudu (#13547) üzenetére


Jahno
őstag

Máshol nincs üresjárat. És képzésre sem pénz :-D Evonál mondjuk akadt, előtte cégeknél harcolni kellett vagy kisebbekre saját pénzből mentem el, még szabit is kellett kivenni. Bár a legjobb MSes az volt, mikor a 3 napos képzés felénél jött A Bejelentés, hogy amit eddig felszívtunk az mostantól nem teljesen érvényes, ugyanis változik a termékvonal :-D

(#13635) Jahno válasza FőDudu (#13630) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, jégvirágkészítőt akartam eszkábálni erre tél sem volt igazán. Talán idén.

(#13636) Jahno válasza eattila (#13597) üzenetére


Jahno
őstag

Mienk izé anyósé meg kint áll a hóesésben és időnként nézi a semmit vagy rohangál egy kört.

(#13637) Jahno válasza eattila (#13599) üzenetére


Jahno
őstag

DPDről páran mindig ezt mondják, néha meg másról, de évek óta a GLS húzta a legtovább értelmesen. Posta meg most kapcsol, pár ismerősnél az 1-2-Xéve munkaközvetítőhöz beadott jelentkezésekre most válaszoltak, hogy akár kezdhetne is. Az értelmesebbje elmegy, marad ott a tróger munkás occsóért.

(#13638) Jahno válasza ncc1701 (#13600) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem még sikeresen ideért Angliából valami pár nap alatt. Meg is lepődtünk.

(#13639) Jahno válasza FőDudu (#13607) üzenetére


Jahno
őstag

"Mi van peldaul ha a csaladi video rogzitese kozben szol a radio es jogvedett dal szol?"

Én 10 másdperces hasonlót szoptam be. Háttérben szólt valami zene a strand büféjéből és már be is fenyítettek.

Inkább az a szopó, hogy nem mindig tudod miért van, néha sokkal később csapnak le, aztán manapság minden Face, ott a dizetős hirdetésekkel is szopnak meg mindenfélével. Engem is 1-1 napra kiraknak, néha értelmezhetetlen dolog miatt, vagy éppen tökre nincs igazuk, de nem lehet senkivel érdemben vitatkozni, ostoba az élő erős felülvizsgálat is. Aztán youtubenál ismerős futott bele limitbe, párszor szóltak, végül törölték mindenestől. Facénál ez már csúnyább bír lenni. Volt 1-2 nem vicces dolga is,. Ezért szoktam mondani, hogy ha olyan a mesterséges intelligencia, mint a képfelismerője akkor vagy nem kell tőle tartani, vagy bazi nagy baj lesz ha nem reszelik meg látványosan.

(#13640) Jahno válasza FőDudu (#13620) üzenetére


Jahno
őstag

Akkora szmog nincs ám. Annak ellenére, hogy akkor nem voltam, az ekkora felhajtásokat sem mindig értettem, de egyszer ülj fel 10 percre a hídra és hasonlítsd össze egy a szigettel. Aztán meglátod. De nem kell aggódni, mennek ám ezek Hűvösvölgybe is :-D

(#13641) Jahno válasza FőDudu (#13628) üzenetére


Jahno
őstag

Előző kutyánknak mindegy lett volna, mindent is szétkap.

(#13642) BobaHWSW válasza Jahno (#13639) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Nova akart berakni anno volvo hangot asszem de ment a radio es youtube nemitotta.

(#13643) Jahno


Jahno
őstag

Na, holnap tán elviszik a játéktermi dobozom. Mondanám, hogy kár érte, de memóriakártya és vezérlés a fontos, csak induljon el az újabb Málnában is. Mentés az van.

Előző verziója még kicsit ki volt herélve és billentyűzetről lehetett bele pénzt dobni, Nováéknak bőven ismerős lesz:

Most első lukakban ott az 1-2 játékos gomb, valamint a 8-8as csoportot 2x6-ra cseréltük. Legtöbb játék úgyis 2-3 darabot igényel. Most válogattam rá alap Nintendós játékokat, mindenféle PS1est, mert azért azok is jók, ne már ne legyen Need for speedPorsche, vagy Rayman, Tekken... A játéktermi verziós Tekkent egyelőre egyik vas sem bírja, aztán max. 2 év múlva megint nekilátunk, amiből lehet újabb platform lesz és szophatunk a világba :-D

Tumor azért odatette magát a faragásban, tőlem kapott egy jópofa indulós képernyőt, aprólékokat, csinosítást, játékok mellett rövid leírások vannak (ezt szerencsére netről szedi adatbázisból, de egyenként ellenőrizni és okézni kell).

Simán piacképes lehet a cucc, mert igény van rá, csak míg 100ezer forint egy üres doboz, onnan hamar lekonyul a lelkesedés. Ebben a gombok újak, az jól néz ki, többi cucc már bontott és összevissza csereberélt. Elvégre minden olcsó, de ha összeadom akkor mocskos drága bír lenni.

Aztán meglátjuk, egyik csoportban emlegettem, hogy 3 csomagot csinálok: egyben ahogy van, retró doboz magában monitorral (ebbe mindenki rak egy 100 dolláros kínai komplett cuccot, majd rájön, hogy szar), vagy vezérlés külön és építsd magadnak doboz. Mert mindenki farag, hogy melót spóroljon aztán sosem készül el. Így kezdődött, akkor szólt egy arc, hogy ilyesmit keresnek a céghez.

Persze furán néztek rá, hogy karcos a doboz, élfólia itt-ott lejött, de 30 éves létére is teljesen jó állapotban van, ezeket a kis lanyúzásokat nem lehet/nem érdemes javítani.

Vicces, hogy a 40+ darab Nintendó játék összesen kb. 9 megabyte :-D

(#13644) Sipi-


Sipi-
tag

Jahno, olcsó, de még használható laptopod van-e?
Tesómék gépe a végét járja, túlmelegszik, akku is kuka és lassú is.
SSD-m van, a gépet meg csak internetezésre használják meg a fényképeket a fényképezőgépről letölteni (de nem szerkesztik utána már).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#13645) qnadam válasza FőDudu (#13591) üzenetére


qnadam
veterán

kabátban ésvagy pulóverben nem. meg nyilván nem ácsorogni megyünk ki :) az agár amúgy is egy hatékony állat, elég hamar ki tudja rohangálni magát, akkor meg irány haza.
rohanás közben pedig megszűnik a külvilág, ha kattan az ösztön, akkor akár a lábujját is le tudja félig szakítani anélkül, hogy észrevenné.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#13646) qnadam válasza FőDudu (#13607) üzenetére


qnadam
veterán

mostanában egyre kevesebb zenét tiltanak le ténylegesen (az utóbbi időben talán eggyel talkálkoztam, és ott is csak a mobilos nézést tiltották), csak kerül egy felirat a videó alá, hogy x zene, ami y tulajdonában van, és onnantól nincs monetizing, ami ugye családi videóknál eleve nem probléma.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#13647) qnadam válasza FőDudu (#13620) üzenetére


qnadam
veterán

hétvégén aztán rettentően fáj a szabadság híd kiesése :)
bp-n a kiváló adottságai ellenére nagyon kevés a közösségi tér, az is egy rossz vicc, hogy a duna a belvárosi szakaszon gyakorlatilag megközelíthetetlen. egy városnak meg nem csak az a feladata, hogy autók közlekedjenek az összes vízszintes felületén. kifejezetten sokat javítanak az ilyen lehetőségek egy város élhetőségén, közlekedés szempontjából meg nem nagy áldozat. nekem sem fáj :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#13648) Jahno válasza Sipi- (#13644) üzenetére


Jahno
őstag

Mi az az occsó? Még rendes Win7 is akad rá, ha nem akarsz telepítgetni. HP 4540S, 2. i5 és 4 giga. Régit sörrecserélhetem, attól függ milyen :-P

(#13649) qnadam válasza Sipi- (#13644) üzenetére


qnadam
veterán

ha nagyonnagyon olcsón kell, akkor fetreng valahol egy thinkpad x201 dög akksival, háttértár nélkül.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#13650) Jahno válasza qnadam (#13647) üzenetére


Jahno
őstag

Esetleg lehet menni a Bálna oldalába szar sört inni drágán. Valyo is érdekes megfejtés, azt hittem valami lesz belőle de nem lett az esetem. És még drágább. Azért van egy szint na. Biztos vannak dolgok amit nem ismerek. Csepelnek jó a partja, oda sem jutok el.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.