Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13451) Frawly válasza BobaHWSW (#13345) üzenetére


Frawly
veterán

Ja, értem, hogy csak kitelepedéskor kell. Azt hittem, hogy kintlét alatt is kell 2 évente újítgatni.

Érdekes amit írsz. Haza én sem akarok menni, csak apukámat tudnám látogatni, de neki meg most is megajánlottam, hogy amikor gondolja, szól, veszek neki repjegyet, és meglátogat, nem sokkal kerül többe, mintha én látogatnék haza, és ő még nem volt itt, legalább látja hol élek. De ha valakinek nagyobb a rokonság, akkor néha hazalátogat. De haza nem érdemes költözni, az tuti. Évtizedek óta mindig csak az ígérgetés van, hogy na most jobb lesz, és nem hogy jobb nem lesz, de mindig csak egyre szarabb lesz.

Kanadával tényleg csak az a baj, hogy elcseszettül drága, főleg BC, ahol ti éltetek, a világ egyik legdrágább helye, ahhoz képest Svájc is csak ilyen segélyen tengődő nincstelenek gyülekezete. Bár a többi része sem épp olcsó, de mondjuk kelet felé haladva azért mégis sokkal emberibb árak vannak, kivéve Toronto környéke, mert az a nagyváros, meg a forgalom, tőkekoncentráció miatt megint drága.

(#13452) eattila válasza Jahno (#13414) üzenetére


eattila
csendes tag

Ő is. Azt mondja kb mindegy milyen árat mond, kifizetik, csak legyen meg, mert nincs rá ember.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#13453) Jahno válasza eattila (#13452) üzenetére


Jahno
őstag

Haver áprilisban költözött, valamennyire megkalapáltam a számgéphálózatot, pár hete végre kimentünk ismerőssel körbenézni mit szeretne, mert ugye elméletei is voltak, mindenféle hangfalkábelek, hifi, TV, egyebek összekötözéséről csatornában, mert szép legyen és igényes, blábláblá. Azt sem bírta kivárni, mire megálmodjuk mi kell hozzá és melyik megoldás lesz a gazdaságosabb, most keresett valami másik szakit, aztán meglátom mit produkál... Amikor ilyenek vannak, akkor már olyan taknyolások szoktak jönni, hogy jajjj.

(#13454) Jahno válasza eattila (#13452) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, villanyos/kábelzős/fűtés/napelem/hőszívattyú és mindenben is utazós haversrác szokott olyan 30ezer/nap környékén mozgolódni, ezzel még úgy tele van, aztán óvatosan lavírozik Ő is, hogy kinek mikor mi fér bele, meddig lehet elmenni. Ez azért nem hangzik olyan soknak, mint egy burkoló /négyzetméterre vetített árfekvése, akinél úgyis azt vizionáljuk, hogy csupa szögletes 60 négyzetmétere nappalikat kap megrendelésnek, miközben nem mindig :-D Számítógépbuzizásra is lenne igény, csak pénz nem.

(#13455) ncc1701 válasza Jahno (#13454) üzenetére


ncc1701
veterán

Mer az csak gombnyomogatás, tudhatnád.

(#13456) Jahno válasza ncc1701 (#13455) üzenetére


Jahno
őstag

Autószerelőm múltkor beszámította, csak ez sem általános. Hol a fenébe lehetne már egy laptop rendbetételéért 50ezres meg hasonló méretű számlákat kitolni? És akkor még lehet nem is nagy.

(#13457) Atti777 válasza npera (#13407) üzenetére


Atti777
senior tag

Bordásszíj-agyváltó elmélkedés, már jó pár éves, azóta változhattak a dolgok

Путин, иди нахуй!

(#13458) BobaHWSW válasza Frawly (#13451) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Nehez... De erre tenyleg azt tudom irni, hogy BC azert draga mert baromi jo es mindenki ott akar elni. Nyilvan marha necces... De talan valami kulteruleti kis viskot ossze fogunk tudni hozni valamikor. Meg nem merek belegondolni, elsore itt kell legyen haziko es utana johet a kovetkezo lepcso.

(#13459) FőDudu válasza Jahno (#13454) üzenetére


FőDudu
addikt

Szamitogephez mindenki is ert.
Max kiderul, hogy nem.
:)

FőDudu

(#13460) npera válasza Atti777 (#13457) üzenetére


npera
újonc

Köszönöm szépen, elolvasom jól! :R

(#13461) ncc1701 válasza Jahno (#13456) üzenetére


ncc1701
veterán

Autó szerelő span az egyetlen, akinek megbigyózom a gépét. De az is vastagon beleszámítja, ha valamit berhelni kell a kocsinkon.

(#13462) npera


npera
újonc

Ez a Cube Hyde Pro igen tetszik. Német rivjú, de nagyon könnyen érthető a szöveg.

Lehet rá sárhányót rakni, akkor meg is érkeztünk. Csomagtartó nem kell, kulacstartót tudok rá varázsolni én is. Az abroncs átmérője a 29"-os montiknak felel meg, ami igazából a legjobb nekem. Nagyobb kerék könnyebben gördül a huplikon.

A 2019-es modell 10,5k SEK.

Van csomagtartós és támasztós modell is lámpákkal.

Még nem olvastam végig az agyváltós cikket és a táblázatomat sem csináltam meg. De ha az áttétel stimmel és a váltó karbantartása megoldott, akkor szerintem kábé meg is érkeztünk. Előbb persze tájékozódom. És aztán alszom rá pár hónapot, mert a hirtelen döntés sosem jó :Y :C

(#13463) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Van NZ jogsim. :Y

Enpera, keszulhetsz... Figyelheted a sotetbordo accordot a youtubeon NZs worst driver szekcioban. ;]

Najo, remelem nem. Aszontak, hogy ez driver license conversion es nagyon jol pontosan es figyelmesen vezetek. Egy 30as tablaba belerongyoltam kicsit tobbel lejtmenetben (37) es utana fekeztem de aszontak, hogy ezen kivul egy hibam se volt es ennyivel atengednek.

[ Szerkesztve ]

(#13464) eattila válasza BobaHWSW (#13463) üzenetére


eattila
csendes tag

Grat!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#13465) Sipi- válasza BobaHWSW (#13463) üzenetére


Sipi-
tag

Tanulóvezetőjelzés mehet a kocsi elejére, hátuljára :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#13466) zetor2000 válasza LightBringeɍ (#13426) üzenetére


zetor2000
senior tag

Olyan volt tegnap, hogy unokahugom ment volna a koleszba, hogy elhozza a cuccait a téli szünetre.
Felült a vonatra Pesten, hogy megy Kecskemétre. A vonat megállt a Kökin, azt ott állt. Jött vagy félóra múlva a kaller, hogy a masiniszta elment tüntetni, ez a vonat nem megy el Kecskemétre. Csaje visszaváltotta a jegyet, elment a Kökiről a Népligethez, hogy akkor megy busszal. Vett jegyet, felült a buszra, várt. Vagy egy félóra múéva ott is jött valaki, aki mondta, hogy innen is hiányzik a sofőr, több busz nem indul ma, mert tüntetni vannak a sofőrök is. Úgyhogy a csajszi a jövő héten újra megpróbálja.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#13467) npera válasza BobaHWSW (#13463) üzenetére


npera
újonc

Gratula!

Remélem kompilációba max valami erős fékezés révén kerülsz, de durvább sosem legyen.

(#13468) npera


npera
újonc

Nexus 8 kenése. 5000 km a periódus.

(#13469) BobaHWSW válasza Sipi- (#13465) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Hogyne, elronditsam a verdat? Tetore jobbra balra nemkene? :P

(#13470) BobaHWSW válasza eattila (#13464) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Kocce!

(#13471) BobaHWSW válasza npera (#13467) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Haha, igyekszek.

(#13472) qnadam válasza BobaHWSW (#13469) üzenetére


qnadam
veterán

fényreklám :)
grats!

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#13473) Jahno válasza -NoVa- (#13439) üzenetére


Jahno
őstag

Miért lenne olcsóbb a másik megoldás?

(#13474) BobaHWSW válasza Jahno (#13473) üzenetére


BobaHWSW
újonc

1 ember 16 oraja sokkal tobbe kerul mint 2 ember 8 oraja.

(#13475) Samott válasza BobaHWSW (#13474) üzenetére


Samott
addikt

Elmeletben, ha kifizetik. De ha uresjaratban kenyszerszabira kuldik akkor megsz.pta.

zetor2000: fura, mert olyan nagyon sokan nem tuntetnek. A vonatrol meg eleve nem lephet le olyan konnyen a vezer.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#13476) Phülöp válasza BobaHWSW (#13474) üzenetére


Phülöp
addikt

2 embernek 2x annyi szabadság, fizetett ünnepnap jár és a betegszabadság esélye is duplázódik.
Ha két emberből az egyik felmond, a kiesés csak fele annak, mintha az az egy megy el, aki.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#13477) FőDudu válasza BobaHWSW (#13474) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalatok es nalunk.
Ahol azonban trukkoznek a tulorakkal ahogy Jahno leirta, ot pont nem.

Mert 1 utan kevesebb kozterhet kell megfizetni.

FőDudu

(#13478) qnadam válasza JonesC (#13425) üzenetére


qnadam
veterán

bp-n meg környékén simán. de borsodban meg nógrádban ahova a dolgozókat a napi 2 volánbusz vagy a gyári busz viszi, ott simán nincs lehetőség, és úgy nehéz albérletbe mozdulni, hogy három gyereked van, és a hó végén már az ebédpénzen kell gondolkozni. ilyeneknek meg nem nehéz azt mondani, hogy akkor a héten tizenkétórázunk, szombaton is teljes munkanapot tartunk, és majd a jövő nyári leálláskor nem kell bejönni, jelentkezzen akinek nem tetszik.

mondjuk ebben a helyzetben gond nélkül alá lehetett íratni a hamisított munkaidőnyilvántartást is.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#13479) Jahno válasza BobaHWSW (#13474) üzenetére


Jahno
őstag

Arányokban attól függ. Menj oda az üzemeltetéshez és a pénzügyhöz, mert most már érdekelne. Itt azért az alap járulékok, alap létezésem valamint a beüzemelési költségem elég "nagy". Ha hirtelen jól számolok, akkor havi 70+ normál óra jön ki belőe, de akkor még nem kapott a másik felem munkaeszközt. Az, hogy megjelenjen a cégben +1 ember az első napjain betanulás nélkül, az a következő 400+ óra. Megnézhetjük gyári munkásokra, meg a körülöttem lévőkre is. Mondjuk Igunál ha párhuzamosan dolgoznak akkor a +1 munkahely csöppet drágább, mint nálunk.

(#13480) Phülöp válasza Jahno (#13479) üzenetére


Phülöp
addikt

Jaja, nálunk másképp mérik.
Főleg, hogy tegnap kaptam béremelést, megvan a másfeles szorzó ahhoz képest, mintha helyben dolgoznék, nem pedig 35km-rel odébb.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#13481) Jahno válasza qnadam (#13478) üzenetére


Jahno
őstag

Török-spanyol kollégáknál meg pont ez a "jó", mikor a busz viszi, mert menni KELL és kész, különben nem érnek haza. Mindenkinek meg van a maga baja és álláspontja, azért sem ilyen egyszerű 2 kötelező törvényi sorral rendet tenni. Vidéki ilyen helyeken egyértelműen a béreket tudják alacsonyabban tartani és pár túlórával a hó végi egyenleg néz ki jobban. Apropopó, tegnap rendezgettem a dolgaim, privátban mutatok valmit.

(#13482) Jahno válasza Phülöp (#13480) üzenetére


Jahno
őstag

Sok éve Indexen is magyarázta nekem valaki, hogy olyat sehol nem számolnak, hogy bekerülési költség. Éppen grafikus/videóst mondtam, hogy debiza, kap asztalt, elev a /létszám az már valamennyire számszerűsíthető, fűteni kell, kávézik, lehúzza a budit, de igazából a munkaállomás és a licenszek a zűrösek és inkább a többiek kapnak napi +2-X órát, mint egy megfelelő embert keresnek/felöltöztetnek. Erre mindig csak azt kaptam a fejemre, hogy ezt sehol nem számolják a világon és faszság. Nálam meg az előttem lévő 6 cég pont számolta, akiknél érdeklődtem. Ez ilyen. Vagy nem. Itt azért a laptop/monitorok/alap cuccok/csiribiri csöppet olcsóbb, mint egy jóféle Trumpf és vellanyból sem annyit kér. De számolni nem árt vele, ahogy a júzernévre szóló X Euró/hó elérésekkel és állam felé kiadásokkal.

(#13483) Jahno válasza Samott (#13475) üzenetére


Jahno
őstag

Ahol rendszeres a túlmunka ott inkább az ellenkezője szokott lenni, normál szabadságot is húzzák a végtelenségig. És ez a "majd" lecsúsztatod. Utolsó két alkalommal már megfogadtam, hogy többet ilyet nem szopolok be, mostani cégnél még teljesen jól tudom tartani az állapotot, esetleg fél napokban adhoc kivenni a rendes szabikat is, ahogy nekem éppen jó. Márciusig meg behányósvérzős hisztis időszak lesz, azt túl kell élni.

(#13484) eattila


eattila
csendes tag

Baromi mázlim van, ha nem törtem el semmimet. Eddig úgy néz ki nem, mert nem dagad, csak fáj.
Reggel lementem a gyerekkel, hogy megyünk galamb kiállításra. Mert miért ne. Levakartuk a kocsiról a havat, de a lapátokról nem szedtem le, csíkozott. Megálltam kifordulás után, letisztítottam az egyiket, aztán elindultam a másikhoz, de jég volt a hó alatt. Taknyoltam egy nagyot. Seggre meg jobb könyökre érkeztem, valami reccsent is. De nem tudom mi. A karom mozog, úgy látom nem dagad, érintésre alig érzékeny. Elvileg nem mozog a könyökcsontom egy klönálló része sem. De fáj.

Sosem jártam még így, eddig meg sem fordult af ejemben, hogy ilyen miatt is összetörhetem magam. Borzalom.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#13485) JonesC válasza eattila (#13484) üzenetére


JonesC
csendes tag

Téli örömök :)

(#13486) eattila válasza JonesC (#13485) üzenetére


eattila
csendes tag

Ja. Poén, hogy a kocsi előtt estem seggre, gyerek a kocsiban, annak járt a motorja. Legalább nem vfázott, mert én hobbiztam ott kcisit :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#13487) Jahno válasza eattila (#13484) üzenetére


Jahno
őstag

Itt autósok a két véglet közt közlekednek, egyenes úton vállalhatalanul nyomulnak és tolják, másik fele meg alig mer menni a Szentendrein is, ahol csak víz van és nem csúszik. És akkor nekem ki kellene menni tanyára, fel a hegyre és némi túlsúllyal le is jönni.

(#13488) Samott válasza eattila (#13486) üzenetére


Samott
addikt

Jobbulast, itt a haz elott volt ket szep kerekparnyom, aztan egy eleg nagy letaposott folt aztan ujra kerekparnyom. Szoval o is meguszta. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#13489) BobaHWSW válasza Jahno (#13482) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Szamszerusitbe 2*8 vs 1*16 ora. 1*16 ora eseten fizetesben 2.75szeres szorzo van vfxben sok helyen sima 8hoz hasonlitva. Egy 80oras munkahetre 110 orat fizetnek ha jol szamoltam.

40 felett 1.5, 60 felett dupla 80 ora / het felett tripla oraber. Munkaszuneti napon alapbol dupla, het hetedik napjan dolgozva dupla.

(#13490) Phülöp válasza Phülöp (#13480) üzenetére


Phülöp
addikt

Az 1.5-ös szorzót nem tudom, hogy számoltam ki, 1 1/3 akart lenni.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#13491) Jahno válasza BobaHWSW (#13489) üzenetére


Jahno
őstag

Ehhez viszonyítva a havonta kötelezően fizetendő alap az hány normál órának felel meg? És a felmálházási költség?

(#13492) Phülöp válasza eattila (#13484) üzenetére


Phülöp
addikt

Baszki.
Jobbulást.

Mi próbálunk védekezni a seggreülés ellen:

link

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#13493) npera válasza Jahno (#13481) üzenetére


npera
újonc

Kínai irodában is ez van. Jön a shuttle busz, amivel jössz. És megy a shuttle busz, amivel mész. Ha lekésed, akkor taxizhatsz haza, csak éppen az út nem 20 perc, hanem 2 óra.

(#13494) npera válasza eattila (#13484) üzenetére


npera
újonc

Ó, ez nem jó. Ha már elmúltál 30 éves, akkor érdemes komolyan venni. Ha nem javul hamarosan, akkor orvos nézzen rá.

Én utoljára még 2006-ban estem jégen, de akkor egy külső lépcsőn (ház felső szintjéről falépcső) zupáltam le vagy 5 fokot seggen, miközben a kezemben ágynemű volt. Jobb farpofán "zötyögtem" végig. Az utolsó pillanatban befeszültem rutinból és nem csonton pattogtam, hanem a sonkán. A könyököm nem tettem le, mivel magasba emeltem az ágyneműt, hogy ne legyen piszkos.

Eléggé pipa voltam utána. De baj nem lett. Mázli volt.

(#13495) npera válasza Phülöp (#13492) üzenetére


npera
újonc

(#13496) npera válasza npera (#13462) üzenetére


npera
újonc

Gondolkodom tovább. Most voltam sétálni a gyerekekkel és közben járt az agyam. Ha ez Cube Hyde beválik, akkor ha a két cucc felfogatása kompatibilis egymással akkor később simán lehet bővíteni Alfine 11-re vagy akár Rohloff cuccra is. Újra kell fűzni a hátsó kereket, akkor lehet kombinálni valami nagyon patent felnivel és optimális küllőkkel.

(#13497) Samott válasza BobaHWSW (#13489) üzenetére


Samott
addikt

Ja, hat vfxben siman lehet. A gyartosoron meg szolnak, hogy nem kell jonni, mert eppen nincs megrendeles. Es csusztatjak a tulorat.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#13498) Grillo válasza eattila (#13486) üzenetére


Grillo
senior tag

Én reggel alig tudtam kitolatni a kocsibeállóról, mondjuk még nyári gumim van, de tekert egy helyben a kerék. Kis utcákban szerintem a hó alá odafagyott a köd, és arra esett rá, elég szopó.

(#13499) Phülöp


Phülöp
addikt

#drágaságaink

Santa Teresa 1796 (Venezuela)

Erőteljes tölgyfa behatás, aszalt szilva és csokoládé felütéssel.
Nem üt torkon, de nagyon melegít.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#13500) FőDudu válasza Phülöp (#13490) üzenetére


FőDudu
addikt

En kertem es kaptam is fizu emelest (januartol).
Mar csak az ev vegi bonusz a kerdes - arrol meg nincs info....

FőDudu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.