Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87801) maestro87 válasza Mr X (#87792) üzenetére


maestro87
őstag

Megvettem, kipróbáltam, játszottam vele kb. 1 órát, de sok hasznos funkciót nem találtam benne, lényegében csak látványosabbá tetette a készüléket. Amit hasznosnak találtam benne az a pár kézmozdulat beállítás (egyedit sajnos nem lehet felvenni így csak a lapozósáv kézmozdulatát tudom érdemben használni), a modulok átméretezésének a lehetősége (ez hiányzott már), több asztal hozzáadása illetve a lapozósávon az alkalmazások csoportosítása, de azt se úgy ahogy én szerettem volna.

De én inkább egy olyan alkalmazást várok már (lehet van is) ami készít már az alapértelmezett "vissza gomb" mellé egy "előre gombot" is. Mert van, hogy böngészőben, vagy más alkalmazásban véletlenül duplán nyomom meg a vissza gombot, de előre már nem tudok menni és kereshetem újból azt a beállítást ami előhozza az adott oldalt/menüt. Novát is beállítod, megnézed a változást, aztán keresheted újból, hogy hol is állítottad be, mert még a futó alkalmazásoknál sem jelenik meg. Egy "előre" gombot olyan nehéz lenne már beszúrni az androidba? :F

Oldman2: A Te kérdésednek biztos több értelme volt. :C

(#87802) kaciokos válasza maestro87 (#87801) üzenetére


kaciokos
őstag

Van azért jópár dolog, ami nem látványelem, hanem a produktivitást szolgálja:
- több ikont kitehetsz a kezdőképernyőre
- alkalmazás menüben fülekre csoportosíthatod az alkalmazásokat
- alsó indítósávból több is lehet, és csoportok is

Nekem ezek voltak a főbb szempontok, meg persze az sem árt, ha jobban néz ki, és több mindent beállíthatok, pl. fix háttérképet, ami nem mozog jobbra-balra.

(#87803) aprokaroka87 válasza maestro87 (#87801) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

előre gomb?
hát xposed modulokban van egy olyan amelyik tud ilyen truvájt hogy balra-jobbra swipe-al váltasz appok közt...de ott elbukott nállam a dolog hogy az activityk bekavartak nálla :)

(#87804) maestro87 válasza aprokaroka87 (#87803) üzenetére


maestro87
őstag

Nem app-ok között kellene váltani, hanem app-on belül, úgy mint a böngészőben mikor megtekintesz egy weblapot, vissza lépsz egyet, majd meggondolod magad és az előre gombbal ugyanott vagy mint az előbb, nem kell keresgélni hogy mire is kattintottál rá. Egyes app-okban ez hasznos lenne.

[ Szerkesztve ]

(#87805) royalka


royalka
őstag

Sziasztok, root nélkül még mindig nem tudok alkalmazás adatot menteni ugye?

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#87806) aprokaroka87 válasza maestro87 (#87804) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

ehhez szerintem az is kellene hogy az adott activityk tartalma mindig a ramban maradjon

illetve ha van pl 4 activityd és mondjuk te a 3.on vagy...de az adott dolgot te az 1.szeretnéd megoldani...akkor 2 kell váltanod

inkább amolyan activity váltogatónak lenne értelme talán

(#87807) goom válasza kaciokos (#87797) üzenetére


goom
senior tag

Köszönöm, ürítettem (ez tényleg kimaradt).
Sajnos, azonban a helyzet továbbra sem változott: a 40 GB 69%-a használatban van. Frissítés, újraindítás után is. Ennek 99%-a a Drive, amiben egy darab fotó van - semmi más. Most már a kukában sincs semmi.

(#87808) Cartman002


Cartman002
aktív tag

Sziaszok
Nemrég vettem egy Asus Fonepad-et, 5.0 Androiddal. Ha elindítok bármilyen online radio appot (legalább 10 félét kipróbáltam) majd átlépek mondjuk a böngészőbe, vagy megírni egy emailt, akkor a stream 20-30 másodperc után megszakad. Leginkább úgy tűnik, mintha a feladatkezelő bezárná az adott programot.

Mi lehet a gond?
(ez az első Androidos eszközöm, kevés tapasztalatom van a rendszerrel)

(#87811) Cartman002 válasza #20749568 (#87810) üzenetére


Cartman002
aktív tag

1Gb ram van benne. Ennek tényleg így kéne működni? Ha letöltött zenét hallgatok, az sem áll meg, fut a háttérben tovább.

(#87812) kuksa90 válasza goom (#87807) üzenetére


kuksa90
őstag

Pár nap múlva észretér. Nálam két napba telt, mire tudomásul vette a takarítást. :F

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#87813) punky10 válasza maestro87 (#87801) üzenetére


punky10
addikt

"lényegében csak látványosabbá tetette a készüléket."
Nekem már ez is megérné
De...
-méretezhető és egymásra helyezhető widgetek
-mappázhatoság,mindig,mindenhol
-gesztus-beállítás,hosszú és rövid megnyomás elkülönitése
-témázhatoság,ikonkészletek használata
És a legfontosabb:több év stabil működés...

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#87815) Quasi_modo válasza punky10 (#87813) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

És ez nem minden...

valami

(#87816) punky10 válasza Quasi_modo (#87815) üzenetére


punky10
addikt

Csak ami hirtelen eszembe jutott... :)

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#87817) Bozek válasza punky10 (#87813) üzenetére


Bozek
nagyúr

Elég sok dolgot tud az Xperia Home is, mégis lecseréltem Nova-ra. Jó az Apex is (megvettem azt is), de zavar, hogy nem látom azt, hogy épp milyen animációt állítottam be. A Nova megmutatja. :)

(#87818) kovisoft válasza punky10 (#87813) üzenetére


kovisoft
őstag

- Mi értelme ennek a Nova Launcher-nek?
- Méretezhető és egymásra helyezhető widgetek.
- Jó-jó, méretezhető és egymásra helyezhető widgetek. De mi értelme ezen kívül ennek a Nova Launcher-nek?
- Mappázhatóság, mindig, mindenhol.
- Jó-jó, méretezhető és egymásra helyezhető widgetek / mappázhatóság, mindig, mindenhol. De mi értelme ezen kívül ennek a Nova Launcher-nek?
- Gesztus-beállítás, hosszú és rövid megnyomás elkülönítése.
- Jó-jó, méretezhető és egymásra helyezhető widgetek / mappázhatóság, mindig, mindenhol / gesztus-beállítás, hosszú és rövid megnyomás elkülönítése. De mi értelme ezen kívül ennek a Nova Launcher-nek?
- Témázhatoság, ikonkészletek használata.
- Jó-jó, méretezhető és egymásra helyezhető widgetek / mappázhatóság, mindig, mindenhol / gesztus-beállítás, hosszú és rövid megnyomás elkülönítése / témázhatoság, ikonkészletek használata.
De mi értelme ezen kívül ennek a Nova Launcher-nek?
;]

(#87819) Quasi_modo válasza kovisoft (#87818) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

A végső válasz: Akkor semmi. (értelme)

[ Szerkesztve ]

valami

(#87820) rjg válasza Quasi_modo (#87819) üzenetére


rjg
őstag

Ez erős tévedés. A végső válasz: 42 :DDD

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#87821) goom válasza kuksa90 (#87812) üzenetére


goom
senior tag

Nahát! Tényleg!
Köszönöm mindenkinek! Most megnéztem, és tényleg: 0,9 GB.

(#87822) Oldman2 válasza rjg (#87820) üzenetére


Oldman2
veterán

Szerintem 43. :-)

(#87823) Quasi_modo válasza rjg (#87820) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Az a válasz a végső kérdésre válasz.

valami

(#87824) Bozek válasza Oldman2 (#87822) üzenetére


Bozek
nagyúr

Hidd el, az 42. :)

(#87825) punky10


punky10
addikt

:DD :DD

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#87826) air


air
nagyúr

A Google Play Áruházban közzétették az év legjobb alkalmazásainak és játékainak toplistáját.

9. Háttérkép HD - :Y
A bloatware király! :C
Gratulálok! :W

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#87827) Quasi_modo válasza air (#87826) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Hát mit mondjak, ebből használok vagy hármat.

valami

(#87828) air válasza Quasi_modo (#87827) üzenetére


air
nagyúr

Fotók, Fordító, Nova.
Stimmel. :D

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#87829) nubiai


nubiai
tag

Tud valaki olyan tárcsázót, vagy névjegykezelőt, ami tud címkézni és azokra szűrni? Pontosítva: Egy névjegy megjegyzés részébe mondjuk szögletes zárójelek közé be tud írni (előre definiált?) címkéket, akár tömegesen, majd azokra tud ÉS vagy VAGY logikával szűrni. Esetleg az ilyen szűréseket elmenteni és külön füleken megjeleníteni. A Thunderbird-ben az emailekre komoly rendszert lehet ebből építeni és hasznos lenne a telefonon is a névjegyekre. (Gugli barátom tanácstalannak tűnik...)
Egyszerű példaként vannak a következő címkék: [Budapest], [Miskolc], [Debrecen], [kóla], [ropi], [süti]. Le tudnám szűrni, pl. azokat, akik debreceniek és a kólát is szeretik, meg a sütit is, stb. Vagy ugyanígy elegánsan lehetne szétválasztani a céges és a magán névjegyeket egy dual simes telefonon.
Tudom vannak a csoportok, de azt a fenti logika mentén gyakori változás esetén elég macerás karbantartani.
Esetleg alternatíva lehetne egy olyan kereső is, ami egy keresésen belül több szóra, vagy több mezőben (név, cím, cégnév, stb.) különböző szavakra egyszerre tudna keresni. (Ilyen is van a Thunderbirdben.), de akkor a címkék kezelése, változtatása még mindig nehézkes maradna.
Remélem érthető voltam...

(#87830) Cartman002 válasza #20749568 (#87814) üzenetére


Cartman002
aktív tag

Nincs arra valami mód, hogy priorizáljam a megnyitott alkalmazásokat? Lehet, hogy elfogy a ram, de bezárhatna mást is, nem pont a streamet.

(#87831) air válasza Cartman002 (#87830) üzenetére


air
nagyúr

Nincs.
Ezt az Android rendszer nem engedi át a felhasználónak, ugyanis nagyon könnyen totális rendszerösszeomlást tudnál okozni.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#87832) #79335424 válasza Bozek (#87798) üzenetére


#79335424
törölt tag

PC -n sem használtam. Ezért is kérdezem. Ha az Androidos nem tudja, akkor ki sem próbálom.

Más.
Az a gyanúm, hogy a Dolphin összeomlásaim nem egy hiba következményei voltak, hanem egy tervezett folyamat állomásai. Sőt, ha beigazolódik a gyanúm, akkor nem is a Dolphin omlott össze, hanem egy ügyes kis alkalmazás, ami elhitette velem, hogy "ő" a Dolphin browser. A részletek (csak Android fanatikusoknak, mert elég "nehéz anyag"!).

Aki Dolphin -t használ, az legyen kedves, írja meg, hogy van -e a felhasználói tárhelyén

/TunnyBrowser/files/EN/transcode/whitelist.ini

fájl (tehát, nem "/mobi.mgeek.TunnyBrowser/...." könyvtárszerkezet)!

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#87833) kovacs65 válasza #79335424 (#87832) üzenetére


kovacs65
senior tag

Nekem van ilyen file-om. Vannak benne érdekes dolgok. Olyan webcímek, ahol életemben nem jártam.
A böngésző viszont még nem omlott össze.

Talán Somatom tud valamit erről? Úgy rémlik ő nagy Delfinbarát.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#87834) ignisz


ignisz
senior tag

Jó reggelt. Nem tudom megnyitni a Play áruházat, csak fehér képernyő. Már éjszaka sem ment. Másnál működik?

(#87835) zeon.hu válasza ignisz (#87834) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Igen.
Nem aktiváltál tűzfalat esetleg?

#?*@&!

(#87836) ignisz válasza zeon.hu (#87835) üzenetére


ignisz
senior tag

Nem. Most látom, hogy a fiókoknál hiányzik a google. Hejyette " A google+ való csatlakozási kérelmét nem sikerült elküldeni" üzenet van.

[ Szerkesztve ]

(#87837) kuksa90 válasza ignisz (#87836) üzenetére


kuksa90
őstag

Nálam is megy...

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#87838) aprokaroka87 válasza ignisz (#87834) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

gyorsitótárát probáltad törölni?

(#87839) ignisz válasza aprokaroka87 (#87838) üzenetére


ignisz
senior tag

Megpróbáltam, semmi változás.

(#87840) aprokaroka87 válasza ignisz (#87839) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

amúgy van G+-od?
esetleg probáld meg hogy ott nézed meg

(#87841) ignisz válasza aprokaroka87 (#87840) üzenetére


ignisz
senior tag

A fiókoknál hiányzik a google. Hejyette " A google+ való csatlakozási kérelmét nem sikerült elküldeni" üzenet van.

(#87842) aprokaroka87 válasza ignisz (#87841) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

tehát nincs meg maga a google accountod sem?

(#87843) ignisz válasza aprokaroka87 (#87842) üzenetére


ignisz
senior tag

Úgy néz ki.

(#87844) zeon.hu válasza ignisz (#87843) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Add hozzá a google fiókot.

#?*@&!

(#87845) kisspall válasza #79335424 (#87832) üzenetére


kisspall
aktív tag

TunnyBrowser/files/EN/transcode/whitelist.ini
Van ilyen fájlom.
A Dolphin nálam stabil. A legutóbbi frissítés előtt találtam lassúnak, nem is használtam egy ideig. Most ismét jól működik, visszatértem rá.

[ Szerkesztve ]

(#87846) ignisz válasza zeon.hu (#87844) üzenetére


ignisz
senior tag

Beállítás sikertelen.IMAP/SMTP szolgáltatás letiltva. Ilyen üzenetet kapok. Emailben is ezt írják:
Bejelentkezési kísérlet megakadályozva
Kedves Árpád!
Valaki megpróbált belépni Google-fiókjába (*********) az Ön jelszavával egy olyan alkalmazásból, amely nem felel meg a modern biztonsági követelményeknek.

[ Módosította: ollie ]

(#87847) aprokaroka87 válasza ignisz (#87846) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

te probáltál belépni belépni mostanában más eszközön?

ha jól emlékszek akkor az e-mailben benne van az ország ahonnan be akartak lépni

illetve milyen telefonod van?Az Android mikori rajta?

[ Szerkesztve ]

(#87848) ignisz válasza aprokaroka87 (#87847) üzenetére


ignisz
senior tag

Csak az én kísérleteim vannak, próbáltam PC-ről, ott működik a play áruház. Android a telefonom, 5.0.1, Huawei P8Lite.

(#87849) aprokaroka87 válasza ignisz (#87848) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

van rá lehetőség akkor probálj meg belépni más androidos eszközön,illetve a webes play store is müködik?
ok látom
akkor esetleg megkelenne probálni a fiók kezelő alkalmazás adatait és gyorsitótár tartalmát törölni...illetve minden olyat amely köthető a google fiók

[ Szerkesztve ]

(#87850) ignisz válasza aprokaroka87 (#87849) üzenetére


ignisz
senior tag

Másik andridos nincs, Chromeból meg tudom nyitni, mutatja miket vásároltam, működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.