Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-06 13:22:11

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88801) air válasza DeathAdder (#88800) üzenetére


air
nagyúr

That's right.
Ez a helyes működés.
Ha nincs ott az ikon, nem fut az alkalmazás, tehát nem tud értesíteni sem.
Ne indulj el azon a téves úton, amin a kolléga napok óta jár az ébresztő alkalmazásával!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#88802) DeathAdder válasza air (#88801) üzenetére


DeathAdder
veterán

Értem én h így helyes, de miért kell hogy ez a semmi a szememet bökje állandóan, ezt nem értem :N

Van még néhány ilyen állandóan értesítést ad magáról app, de azokban be lehet állítani hogy ne legyen ott az állandó értesítés a statusbarban :)

Na de ezek szerint ez így normális, csak gondoltam hátha én vagyok lüke és nem találtam erre megoldást :)

(#88803) aprokaroka87 válasza DeathAdder (#88800) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

gondolom tartalmaz egy foreground servicest(előtérben futó szolgáltatás)

ennek az a feltétele Android 2.0-óta hogy a notifibaron ott legyen "értesités" formájában...ha nincs értesités nincs service sem

ennek a megoldásnak az az előnye hogy a rendszer ezt csak akkor lövi ki a RAM-ból,ha nagyon kell!

(#88804) tomy86 válasza DeathAdder (#88802) üzenetére


tomy86
addikt

Nálam egy ideje eltűnt az állandó értesítés, de biztos nem azért, mert átállítottam valamit. Lehet, hogy az utolsó frissítés óta tüntették el újra (ma sem értem a funkcióját, régebben is elvolt enélkül). Mindenesetre minden értesítés működik, ahogy korábban is. Android 4.4.4, Light Flow 3.61.06-os verzió.

(#88803) aprokaroka87: régebben sem volt ott. Két vagy három frissítéssel ezelőtt jött ez a fajta megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#88805) air válasza DeathAdder (#88802) üzenetére


air
nagyúr

Nekem 4 ilyen alkalmazásom is van.
De lehet, hogy lassan a Llamat lecserélem az E-Robotra, és akkor csak 3 marad.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#88806) aprokaroka87 válasza tomy86 (#88804) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

lehet hogy a fejlesztő jobbnak látta ezt a megoldást.

(#88807) tomy86 válasza aprokaroka87 (#88806) üzenetére


tomy86
addikt

Elképzelhető, de a lényeg, hogy nem kell ott lennie, ahhoz hogy működjön. 5-ös droidtól felfelé nem tudok nyilatkozni, mert olyan még nem volt a telefonom közelében. :)

[ Szerkesztve ]

(#88808) tomy86 válasza DeathAdder (#88802) üzenetére


tomy86
addikt

Közben ezt találtam Light Flow weboldalán:
"Therefore light flow now needs a persistent notification (but only when the notification bar is pulled down). Without it the app would crash (using the previous method) or loose control of the notification led when other app tried to control it and wouldn't be able to regain control.

In versions of Light Flow prior to version 3.60.0 even in Android 6 you wouldn't need this notification. This is because the when creating an app you select a "target" version of Android. Versions prior to 3.60.0 targeted android 5.1, version 3.60.0 upwards target android 6. Android won't crash apps targeting older versions to try and keep apps from crashing."

(#88809) DeathAdder válasza tomy86 (#88808) üzenetére


DeathAdder
veterán

Köszi, így már értem :)

Nekem is 3.61.06 verzió van és 6.0.1, tehát ezzel együtt kell élnem (sajnos)

(#88810) #79335424


#79335424
törölt tag

E-Robot, C-Locker, Clipper+
Szeretem mindháromról tudni, hogy rendben vannak és amíg látom az ikonjaikat, addig rendben vannak. Ha bármelyik eltűnik onnan, na, akkor van baj. Ami a Robotot illeti, a topikjában Tamás kérdezte erről a véleményünket és szinte mindenki hasonlóképpen vélekedett. Persze, Tamás úgy alkotta meg, hogy nem muszáj ott lennie az ikonnak, csak a megfelelő prioritás miatt kell. Ha vki bevállalja, hogy leállhat a Robot, az eltűntetheti az ikonjàt.

air:
Nem használok Chrome -ot, csak a Lilliputingon olvastam pár hónapja ezt a hírt, a LastPassal kapcsolatban. Megpróbálom előtúrni az infót.

[ Szerkesztve ]

(#88811) #79335424 válasza air (#88799) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ebben a LastPass automatikus űrlapkitöltési funkciójáról van szó.

"But starting with Chrome 37 beta for Android, that function no longer works. You can continue to use the feature for a while by sticking with Chrome 36 stable… but eventually Google will update the stable channel and Javascript injection will no longer be supported."

[ Szerkesztve ]

(#88812) air válasza #79335424 (#88811) üzenetére


air
nagyúr

Ebből én nem arra következtetnék, hogy a Chrome-ban letiltották a JavaScriptet.
Mint ahogyan nincs is így.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#88813) #79335424 válasza air (#88812) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akkor bocs! Szerencsére, nincs szükségem közvetlen tapasztalatokra e téren. Eddig is egész jól elvoltam Chrome nélkül. Felőlem, tetszése szerint javascript -tel, vagy anélkül is a hajára kenheti a Google.

(#88814) beg


beg
veterán

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#88815) aprokaroka87 válasza beg (#88814) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

B.U.É.K

(#88816) dlaj válasza DeathAdder (#88800) üzenetére


dlaj
őstag

5.1-en:
Beállítások - Hang és Értesítés - Értesítés - Alkalmazásértesítések

(#88817) Shingen


Shingen
addikt

Boldog Új Évet!

風林火山

(#88818) DeathAdder válasza dlaj (#88816) üzenetére


DeathAdder
veterán

Erről volt szó fentebb, ha lekapcsolom az értesítéseket akkor sajnos a program az alap funkcióit sem látja el amiért fizettem :N

(#88819) dlaj válasza DeathAdder (#88818) üzenetére


dlaj
őstag

Értem, azt nem olvastam.

(#88820) vadorzó


vadorzó
aktív tag

B.U.É.K.
Az új időszámítás szerint: Boldog 2015S évet! :D

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#88821) Narxis


Narxis
nagyúr

Búék!

Ennek az app-nak van értelme vagy csak placebo? Mondjuk egy 7-es tableten? Szvsz ez placebo de javítson ki valaki ha tévedek. Van egy hasonló app magyar fejlesztőtől is Eye trainer néven.

Thanos was right.

(#88822) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! Van egy androidos Huawei Mate 7-em és egy Jabra Freeway autós kihangosítóm, bluetoothos. Ez azt is tudja, hogy ha azt mondom neki, Phone commands, akkor a telón megnyitja a hangvezérléses programot, hogy hang alapján tudjon tárcsázni... Viszont ez a telefonomon nincs telepítve, nem tudom, milyen kiegészítő kell ehhez?

Pl a leggyakrabban hívott 15 partner nevét rámondanám, így hang alapján tudnám hívni őket kocsiból, az nagyon kényelmes volna... Mit kell telepítenem a telón? Köszi a segítséget előre is!

(#88823) bostone


bostone
addikt

Tud valaki egy megbízható megoldást ajánlani arra az esetre, ha szöveget szeretnék beilleszteni?
Bizonyos alkalmazásoknál nem működik a dolog.
Nem jelenik meg a vágólap, nem kínálja fel a beillesztés lehetőséget, hiába nyomom hosszan a szövegmezőt.
(Samsung készüléknél felugrik a vágólap, ott teljesen rendben minden)

(#88824) Szmeby


Szmeby
tag

Sziasztok!
Budapestre taxi rendelő appból ki mit használ?
Félve kérdezem meg, létezik-e egyáltalán olyan, ami sok (az összes?) társasággal együtt tud működni?

Ha nem, hát nem. Viszont akkor kinek melyik társaság/app a favorit? A főtaxiéval pl. mi a helyzet?

(#88825) Viktor0610 válasza Szmeby (#88824) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én a Főtaxi appját szoktam használni.

Fontos, hogy a helyzeted/taxi helyzetét nem feltétlen mutatja pontosan. Így fordulhatott elő, hogy vártuk a taxit, már majdnem lemondtuk, mire kiderült, a térképen fel lettünk cserélve helyileg. :D

Samsung Galaxy A54

(#88826) Szmeby válasza Viktor0610 (#88825) üzenetére


Szmeby
tag

Bíztató. :) És mivel cserélt fel? Vagy csak a pontatlan gps okozta a galibát? Egyáltalán hogyan derült ki a probléma?

(#88827) Viktor0610 válasza Szmeby (#88826) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hát a program térképén a taxi tőlünk balra volt, a valóságban viszont jobbra. (Azt nem figyeltem meg, hogy melyikünk volt rossz helyen. :U :) )

Úgy derült ki a probléma, hogy már elég sok idő eltelt a megrendelés óta, mire körbe néztem jobban, megláttam a taxit a másik oldalon. :D
Azért jó a program, mert mutatja a taxi típusát, rendszámát, így sokkal könnyebben látod, hogy mikor érkezik meg az a taxi, amit te rendeltél.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#88828) beg


beg
veterán

GoneMAD Music Player Unlocker leárazva, 4 dollárról 1 dollárra (+ áfa)
Klassz lejátszó, ennyit megér.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#88829) VeryByte


VeryByte
őstag

Sziasztok!

Lerágott csont, de tud valaki használható bevétel/kiadás kezelő applikációt?
Tudom, van rengeteg, én is kipróbáltam párat.

De nem találtam olyat, amihez rendes web-es felület is lenne. Ez azért lenne jó, mert munkűmból kifolyólag az időm nagy részét gép előtt töltöm és ott azért egyszerűbb az ilyeneket beírogatni.
Hátha talált valaki valami új feltörekvő harcost.

Koin teljesen jó lenne, de ahogy láttam csak egy számlát tud kezelni, pedig több nagyon jó lenne.

Kösz az esetleges javaslatokért!

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#88830) #79335424 válasza beg (#88828) üzenetére


#79335424
törölt tag

+1
Jó cucc. Sajnos, már nem tudom arra használni, amire régen. Lejátszás NAS -ról. Megnéznéd nekem, hogy támogatja -e már a hálózati meghajtókat? Régen CIFS csatolással megkerültem ezt a problémát, de 4.4.x -en még nem sikerült összehoznom a CIFS -t.

(#88831) air válasza VeryByte (#88829) üzenetére


air
nagyúr

Én is sokat próbáltam. Némelyiknek van webes felülete is. De az biztos, hogy amelyik elég jó, több eszközt is kezel, tud felhőbe/szerverre szinkronizálni, webes felülete is van, netán magyar interfésze, na az ilyen az tuti pénzes alkalmazás, és nem 3-4 dollár.
Úgyhogy én kompromisszumokat kötöttem, és maradtam az Expense IQ-nál.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#88832) rjg válasza VeryByte (#88829) üzenetére


rjg
őstag

Próbáld ki a Money Manager Ex-et. Az Android mellett van natív alkalmazása Windowsra és OSXre - talán még Linuxra - is.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#88833) beg válasza #79335424 (#88830) üzenetére


beg
veterán

Megnéztem, sajnos még mindig csak lokális mappákat lát.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#88834) Bozek válasza VeryByte (#88829) üzenetére


Bozek
nagyúr

Én múltkor rátaláltam a MoneyWiz 2-re, nagyon jó alkalmazás erre a célra. Igaz, nincs webes felülete, de simán lehet exportálni és importálni CSV-be az adatokat, ami szerintem jó dolog, hiszen egy Excel általában van a közelben. Na meg a CSV-t akár Jegyzettömbbel is lehet szerkeszteni.

(#88835) #79335424 válasza beg (#88833) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi! Csak összehozom egyszer azt a CIFS -t. Csak tudnám, hogy miért kell a Google -nek a jó dolgokat szétcsesznie!

(#88836) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

A Viber wifin másnál sem jelzi a bejövő hívást lezárt képernyőnél? Csak a nem fogadottról kapok értesítést utólag, pedig a wifinél és a Viberen belül is megadtam, hogy tartsa ébren a telefont.

Galaxy A3 Duos telefon, lehet hogy a készülékkel van baj?

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#88837) #79335424 válasza kutga (#88836) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mi a szitu akkor, ha teljesen kikapcsolod a képernyőzárat?

(#88838) kuksa90 válasza kutga (#88836) üzenetére


kuksa90
őstag

Nekem felébreszti a telót, és egy ablakot dob a közepére az üzenettel...

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#88839) #79335424 válasza kuksa90 (#88838) üzenetére


#79335424
törölt tag

De nem üzenetről van szó, hanem hívásról. Óriási különbség. Az üzenetbe símán beleférhetnek akár több perces csúszások is. A hívás viszont mindíg realtime, ami mindenképpen azonnali reakciót igényel(ne) fogadó oldalon.

(#88840) kutga válasza #79335424 (#88839) üzenetére


kutga
nagyúr

Üzenetek jönnek rendesen, a felugró ablakot kikapcsoltam mert idegesített.

Most hívott anyám. Csöngött a telefon ezerrel de nem láttam a hívást, nem ugrott fel, se fogadni se elutasítani sem lehetett minta ott se lenne.

A képernyő zárat nem akarom kikapcsolni, a legalapvetőbb biztonsági funkciónak tartom.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#88841) #79335424 válasza kutga (#88840) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem arra akarok kilyukadni, hogy szüntesd meg. Csak arra gondoltam, hogy derítsd ki, pontosan mi okozza a problémát. A lockot ugyanis meg lehet oldani másképp is. Nálam teljesen ki van kapcsolva a rendszerben a lock, mégis van lockscreenem, meg kódos feloldásom. Véleményem szerint az Android lock megoldása fölösleges, buta, mint a főd és úgy szar, ahogy van.

[ Szerkesztve ]

(#88842) kutga válasza #79335424 (#88841) üzenetére


kutga
nagyúr

Kifejtenéd egy kicsit jobban? Ehhez kell valami a playből?

Let the Zone take me if I am.

(#88843) VeryByte válasza rjg (#88832) üzenetére


VeryByte
őstag

Ezt most megnéztem, egész jónak tűnik, meglátjuk.
És persze, KÖSZÖNÖM!

[ Szerkesztve ]

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#88844) #79335424 válasza kutga (#88842) üzenetére


#79335424
törölt tag

Már kifejtettem egy párszor. Funkciója alapján a lockscreen nem más, mint egy felületkezelő, vagyis egy Launcher. Az Androidban viszont teljesen más jogosultságai és ezáltal lehetőségei vannak, mint egy launcher -nek. Miért? Sztem tök logikus, hogy inkább kell alkotni egy olyan launcher -t, ami lockscreenként funkcionál, majd amikor megtörtént a feloldás, akkor átadja a stafétát az egyébként alapértelmezett launcher -nek. A custom lockscreenek pontosan így működnek. Ettől a lock is ugyanolyan jogosultságokkal rendelkezik, mint egy kutyaközönséges launcher. Vagyis, a lehetőségei csak a fejlesztőjének tudásán és kreativitásán múlnak. Írok egy példát. Sztem elég általános igény lenne, hogy körülményektől függő legyen a biztonsági szint. Mi akadálya lenne annak, hogy ha otthon, vagy az autóban vagyok, akkor ne kelljen a lock -kal vacakolnom? Csak az, hogy az Android lock ehhez (is) buta, mint a főd.

[ Szerkesztve ]

(#88845) kuksa90 válasza #79335424 (#88839) üzenetére


kuksa90
őstag

Igazad van, bocs :W

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#88846) #79335424


#79335424
törölt tag

Oldman2 (#88847):

Sztem ezt ne priviben! Írtam már egy párszor, hogy C-Locker pro -t használok. Fejtsd ki légyszi pontosabban, hogy mire gondolsz helyfüggő desktop környezet alatt! Ez az alkalmazás csak a lockscreen viselkedésére, a megjelenő widgetekre és a feloldás körülményeire van hatással. Különböző profilokat állíthatsz be. Más widget, vagy háttérkép jelenhet meg, ha zenét hallgatsz, vagy, ha navigációt használsz. Lehet wifi, vagy bluetooth kapcsolattól függő lockot beállítani. Van közvetlen utasítási lehetőség automatizáló felé és találtam módot arra is, hogy automatizálóból tudjam aktiválni a lockot. Innentől a lehetőségek szinte korlátlanok. De, ezek csak a lock -ra vonatkoznak. Feloldás után átadja a helyét az alapértelmezett launcher -nek. Annak a megjelenésébe tehát máshogy kell beavatkozni, ha variálni szeretnéd.

[ Szerkesztve ]

(#88847) Oldman2 válasza #79335424 (#88844) üzenetére


Oldman2
veterán

Van erre valami olyan E-Robot parancsod, amit mi is megnézhetnék?

Annyit emlegeted ezt a funkciót, hogy már kezd engem is izgatni.

Lehetne ezt olyan célra is alkalmazni, hogy a Desktop környezet/helyfüggő tartalmú legyen?

(#88848) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Mit kell beállítani a Sygic-on, hogyha az autó kihangosítójához kapcsólódik a telefonom,akkor is a készülék saját hangszóróján adja ki a hangutasításokat.

A problémám az, hogyha pl, rádiót hallgatok, akkor a Sygic néma, mert BT csatlakozik a telefon a fejegységhez, viszont a fejegységen nem a BT Audio forrás van kiválasztva. Azért nem ez a forrás, mert akkor csak a Sygic utasításokat hallanám, a rádiót meg nem.
Az sem megoldás, hogy a telefonon keresztül hallgassak rádiót.

Esetleg olyan megoldás létezik, hogy hallgatom a rádiót és a Sygic úgy küldje a hangot a fejegységre, mint pl. bejövő hívásnál, hogy akkor leveszi a rádió hangját a fejegységről és a bejövő hívást hangosítja ki?

Előre is köszönöm a segítséget :R

(#88849) xenom0rph


xenom0rph
őstag

Hali! Valaki linkelni nekem valami régi és normálisan működő messengert? amiben már van a pop-up chat. Mert véletlenül frissítettem aztán tudjátok... sz@r.

halahala

(#88850) Viktor0610 válasza xenom0rph (#88849) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mi? :D
Messengerből nincs másik, vagy a gyári vagy semmilyen.

Persze, ha pl. valami böngészőhöz felteszel egy kiegészítőt, akkor Facebook értesítésekkel együtt az üzenetekről is kaphatsz értesítéseket. ;)

Samsung Galaxy A54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.