Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87851) aprokaroka87 válasza ignisz (#87850) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

topikjában kérdezted már hogy esetleg másnál is van-e ilyen?

(#87852) ignisz válasza aprokaroka87 (#87849) üzenetére


ignisz
senior tag

Töröltem, most kb 5 perce ellenőriz a telefon

(#87853) kaciokos válasza royalka (#87805) üzenetére


kaciokos
őstag

Helium-mal próbálkozz, de sajnos nem minden esetben működik. Kell hozzá PC modul is, de csak az aktiválásához, utána a mentés már telefonon belül történik.

(#87854) ignisz válasza aprokaroka87 (#87851) üzenetére


ignisz
senior tag

Most akarok írni oda is.

(#87855) sharkybacsi válasza air (#87826) üzenetére


sharkybacsi
tag

Mielőtt teljesen szétvered a kis buksidat csekkold is le az appot.
Amire Te gondolsz, és már többször is volt említve itt a fórumon, az a Premium HD Wallpaper vagy valami hasonló.
Ez meg a Backrounds HD.
Teljesen rendben van az app.

[ Szerkesztve ]

(#87856) air válasza sharkybacsi (#87855) üzenetére


air
nagyúr

Lényegtelen.
Hihetetlenül haszontalan app mindkettő. Nem értem, hogy kerülhet a top x-be.
Persze értem, a sok ostoba értékelés alapján, amiknek kb. a 99,9999%-a a Play-en szintén értelmetlen, haszontalan, igénytelen stb.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#87857) ollie válasza air (#87856) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Inkább a letöltések száma számított, és nem az értékelések. De ez már csak részletkérdés.

***

(#87858) sharkybacsi válasza air (#87856) üzenetére


sharkybacsi
tag

Nem lényegtelen. Tévedtél.
Az app teljesen jó, régóta használom, kiválóan működik.
Úgy került be a top x-be, hogy sokan letöltötték és meg vannak vele elégedve.

(#87859) YxVs


YxVs
senior tag

Sziasztok,

Miért van az, hogy a Nova launcher mellé telepített Tesla Unread, és az Apex launcher mellé telepített Apex Notifier sem teszi ki az ikon mellé azt, hogy hány email jött, hány nem fogadott hívás volt, stb.

Van olyan launcher, amivel ez működik?
Vagy esetleg root kell hozzá?
Nekem 5.1-es rendszer van a telón, gyári rommal.

(#87860) zeon.hu válasza YxVs (#87859) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nován belül be van állítva a Tesla?
Teslából nálam a 3.3-as működik jól csak.
+ a "Hozzáférés értesítésekhez" részben engedélyezve vannak?

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#87861) air válasza sharkybacsi (#87858) üzenetére


air
nagyúr

Akkor tévedtem. Nem dől össze a világ.
A véleményemhez viszont megvan a jogom, mint ahhoz is, hogy elmondjam.
A lényegen nem változtat. Szarcsi-foscsi az összes ilyen alkalmazás. ;]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#87862) B@ldrick


B@ldrick
aktív tag

Nova nem tudja az appdrawert lapozni függőlegesen oldalanként?

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌F-Secure SAFE ▌Ubuntu • EndeavourOS • OpenMediaVault ▌

(#87863) sharkybacsi válasza air (#87861) üzenetére


sharkybacsi
tag

Így van, teljesen rendben van, ez a véleményed.
Az enyém pedig az, hogy ez egy kiváló app, a célnak tökéletesen megfelel. :-)

(#87864) YxVs válasza zeon.hu (#87860) üzenetére


YxVs
senior tag

Hozzáférés értesítésekhez engedélyezve.
"Nován belül be van állítva a Tesla?"

Ez alatt mit értesz?

Felraktam én is 3.3-ast, de továbbra sem működik...

(#87865) air válasza B@ldrick (#87862) üzenetére


air
nagyúr

Nem. Függőlegesen folyamatosan megy.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#87866) -juc- válasza YxVs (#87859) üzenetére


-juc-
aktív tag

Ha a többi alkalmazás kirakja a számot, akkor a gmailhez kapcsolódó beállítás hiányzik. Teslát ismerem, ott hiába van a listában a gmail, rá kell bökni, és az inbox(ok)at külön be kell kapcsolni.

87864: Nova beállításokban van egy pont az olvasatlan üzenetekhez (gondolom, vmi ilyesmi magyarul), azt is be kell kapcsolni.

(#87867) YxVs válasza -juc- (#87866) üzenetére


YxVs
senior tag

Egyik alkalmazás sem rakja ki a számot.
Ti Nova Launcher Prime verziót használtok?
Mert nekem a sima 4.2.0-ban a nova beállításokban az "Olvasatlanok száma" opció szürke, és nem választható.
Azt írja Prime kell hozzá.

(#87868) aprokaroka87 válasza YxVs (#87867) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

igen prime

(#87869) -juc- válasza YxVs (#87867) üzenetére


-juc-
aktív tag

Ó, akkor ez a baj. :(
Azért beszélnek most elég sok fórumban a Nováról, mert 125 Ft igazán nem pénz érte, érdemes megvenni.

(#87870) maestro87 válasza punky10 (#87813) üzenetére


maestro87
őstag

"több év stabil működés..."
Azért ezt vitatnám. Nekem már tegnap szarakodott. Van hogy leakarok tenni egy widgetet vele és a widget lista helyett csak egy sötét kép fogad. És csak a kijelző ki-bekapcsolásával javul meg.
Másik meg beállítom az alkalmazástárban a "füles" csoportosítást és néha az is eltűnik onnan, mintha nem lett volna beállítva.
Vannak még benne javításra szoruló bugok... Gyári ilyeneket sose csinált. :(

Én még örültem volna pl. egy screen lock képernyő beállításnak. Például tennék rá egy időjárás kijelzést, google naptárat, vagy új e-mail értesítést stb. Illetve beállítanám, hogy felhúzásra jöjjön elő az asztal úgy mint windows esetében, esetleg dupla koppintásra ha már elaltatni eltudom így a Nova-val. Fényerő beállítás kézmozdulattal. Hangerő beállítás kézmozdulattal. Továbbá ha a home gomb-ot felfele húzom, akkor egyedül a google keresőt indíthatom el onnan. Ide is lehetne még pár parancsikont/gyors beállítást tenni. (Tényleg, ide nem lehet egyébként betenni semmi parancsikont? :F)
Nekem ezek még hiányzó extrák. :U De nem vagyok szomi, mert csak 125Ft volt, 1700-at csak az előbb írt extrák esetén ért volna meg nálam. "Sajnos" én nem szoktam megelégedni a csupán jó jelzővel. :N De ízlések és pofonok.

kovisoft-nak látom elgurult közben a gyógyszere. :DDD [link] :D

(#87871) ollie válasza YxVs (#87867) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

NE már. Miért nem olvasod el, hogy az ingyenes verzióban mi működik és mi nem?

***

(#87872) punky10 válasza maestro87 (#87870) üzenetére


punky10
addikt

Vitathatod...
De ha nálam nem tapasztalható az általad említett "bug",akkor ugye mondhatom,hogy nálam stabilan működik?A lock beállításhoz csak annyit,hogy a WidgetLocker-t használom.
Nálam így néz ki a telefonom:[link]
És képzeld,egy simítás fölfelé,és megnyílik az alkalmazásfiok... :)
Régóta így használom.
Régóta,stabilan így használom... ;]

[ Szerkesztve ]

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#87873) metaldog


metaldog
aktív tag

Hali
A swiftkey keyboardnál hogy lehet beállitani hogy látszódjanak az ékezetes betűk?

(#87874) Quasi_modo válasza air (#87856) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Egyetértek. Ezekre az appokra mondom hogy haszontalan meg felesleges. Háttérkép annyi mint tenger, nem kell hozzá külön app.

valami

(#87875) Quasi_modo válasza maestro87 (#87870) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Miért érzem úgy hogy neked egy saját launchert kellene faragnod magadnak?

valami

(#87876) maestro87 válasza punky10 (#87872) üzenetére


maestro87
őstag

Ha neked jól működik akkor még szép, hogy mondhatod. :) Az az igazság, hogy ha egy programban bug van, akkor az jellemzően nálam fél nap alatt mindig előjön.:D Áldás vagy átok, döntsd el Te. A szálkátlan halból is nekem jut mindig a szálkás rész. :DDD
Tegnap az egyik kézmozdulatra sem akart reagálni, míg a másikra igen és nem is futott semmi a háttérben. Beállításban meg rendesen be volt állítva. :U

Ez a widgetlocker ha jól látom fizetős, de kipróbálok majd másikat. De szerintem ez a funkció is a launcher-hez kellene hogy tartozzon, nem jó az ha minden apró funkcióért új alkalmazást kell feltelepíteni. :(

Quasi_modo: Azt hiszed nem gondoltam még rá? :DDD Egy normális pdf olvasót se találtam még, böngészőről nem is beszélve. :( Pedig ugye ezek "csak" a legfontosabbak lennének...

[ Szerkesztve ]

(#87877) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy használom a CLocker alkalmazást, be is állítottam a különböző widget profilokat (csak az alapot meg a music-ot), azonban ha bármilyen értesítést kapok akkor a feloldóképernyő az alap órával jelenik meg, egyébként ha nincs értesítés akkor úgy ahogy beállítottam. A kérdés az lenne, hogy melyik widget profilt kellene ehhez beállítanom?

Más:

Tegnap szenvedtem kicsit a YouTube-al, hogy menjen a háttérben. Xposed modul megvolt hozzá. Csak hogy ha valaki keresné, akkor leírom, hogy nekem hogyan működik: 10.43.60-as verziójú YT van fennt (tegnap esti friss töltés), ehhez szedtem le az 1.7.2 ver. Xposed modult (tegnapi legfrissebb). Ezzel nem ment, azonban az 1.6.7-el megy gyönyörűen. Akinek nem menne, az próbálja ki esetleg ezt. Nem olvastam végig az adott fórumokat, de mintha az 1.7.0 és felette? a Marshmallow-hoz készült volna.

Olvasgatom a fórumot, és ugyan még csak az októberi hozzászólásoknál tartok, de ide betennék egy appot, ami esetleg leválthatná az AirDroidot, akkoriban mintha sokan kerestek volna valami alternatívát. WiFi File Transfer Pro [link]. Nagyon kevés engedélyt kér, egyszrű mint a faék, maga az apk nincs 1 mega és a pro verzióval lehet mappákat is másolni (a feature-öket azért olvasd át a play-en, régen használtam). Az ára amikor még én vettem (pár évvel ezelőtt) nem volt vészes, most nem látom, de sztem most sem lehet drága.

El Psy Kongroo

(#87878) Véreshurka válasza maestro87 (#87876) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Esetleg megpróbálhatod a CLocker-t is lezárásra, most amúgyis leárazták, elég jól testreszabható. Sajnos nálam már nagyon kezdett bugos lenni a widget locker, és rég nem is fejlesztik nova-ék.

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#87879) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Nektek nem laggol a Chrome néha nagyításnál és gyors görgetésnél?

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#87880) #79335424 válasza maestro87 (#87876) üzenetére


#79335424
törölt tag

"De szerintem ez a funkció is a launcher-hez kellene hogy tartozzon, nem jó az ha minden apró funkcióért új alkalmazást kell feltelepíteni."

Egyetértek. Nem értem, hogy miért kell egy külön lock alkalmazás, eltérő jogosultságokkal. Amit a lockscreen csinál, az ugyanaz, mint amit a Launcher. Mármint a feladatkör szempontjából. Nem kell rá jobb bizonyíték, mint az, hogy a custom lockscreen alkalmazások is így szereznek jogosultságot a plusz funkcióikhoz. Quasi_modo javaslata sem tűnik túl vadnak. Még megpróbálom egy videóval szemléletesebbé tenni a CLocker -rel kapcsolatos problémámat, de ha arra sem lép valamit a fejlesztő, akkor búcsút intek az app -nak és megcsinálom magamnak a lockscreenemet.

Véreshurka:
Ez nem profilfüggő. Az értesítések nem kellene befolyásolják a widget megjelenést. Ott valami más beállítási hiba lehet. A pro verziót használod?

[ Szerkesztve ]

(#87881) zeon.hu válasza #79335424 (#87880) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

pedig nálam is ilyen a pro:
bármilyen értesítésre eltűnik a zooper widget, az alap lép a helyébe.
vajon hol a gond?

#?*@&!

(#87882) #79335424 válasza zeon.hu (#87881) üzenetére


#79335424
törölt tag

Talán az lehet a különbség, hogy én nem a Lollis értesítéskezelést használom. Az értesítések vizuális megjelenése (az ikonok) és a hozzájuk kapcsolódó műveletek nálam a widget felületén kívül esnek.

(#87883) Bozek válasza #79335424 (#87832) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ja, értem. A Lightroom kifejezetten a fotós utómunkákra lett kitalálva, a képek javítása a cél, nem a sokrétű szerkesztése. Vágni lehet benne, de nagyjából ennyi.

(#87884) Véreshurka válasza #79335424 (#87880) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Igen, pro-t használok. Megnézem majd ezt a nem lollipop-os értesítést is, hátha.

zeon: te milyen androidon használod? nyalóka? kitkat? más?

Amikor legelőször megvettem akkor meg a telón bekapcsolt ambient display (környezeti kijelző) kavart be, képernyő kikapcs után mindig azonnal feléledt és security bypass módba állt :( Most hogy ezt kikapcsoltam már ezt az értesítős problémát leszámítva nagyon jól teljesít.

Más: gondolkodtam, hogy vennék pár NFC matricát. Ez a progi [link] jó lenne beprogramozni őket, vagy ez csak a már beprogramozott nfc matricákat tudja kezelni, vagy tök mindegy?

El Psy Kongroo

(#87885) Véreshurka válasza #79335424 (#87832) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Nekem nem bekapcsolt root jogokkal nem látok ilyet a mappában. Ez a 2 mappa van csak benne: adblock, nfs. Root-al látnék többet?

El Psy Kongroo

(#87886) maestro87 válasza #79335424 (#87880) üzenetére


maestro87
őstag

És mivel szoktak csinálni saját alkalmazásokat? Programozási tudás és háttérismeret mennyire kell mondjuk egy google drive szinkronizáció elkészítéséhez?

Amúgy CLocker-t töröltem, nem tetszett. :N

(#87887) zeon.hu válasza Véreshurka (#87884) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

5.1.1

#?*@&!

(#87888) Véreshurka válasza zeon.hu (#87887) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Én is. Most átállítottam side icons-ra az értesítést, így marad a beállított widget.

Somatom: ha jól tudom te még kitkat-en vagy. Meg tudnád nézni, hogyha átállítod lollipop-os kijelzésre akkor neked is visszaáll alapértelmezettre a képernyőn a widget?

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#87889) Oldman2


Oldman2
veterán

Egy vad dolgot kérdeznék, mentségemre szóljon, tőlem is egy haver kérdezte ezt:

Megoldható-e egy Androidos készüléken az, hogy egy WiFi-s nyomtatóra vezeték nélkül lehessen közvetlen nyomtatni, külön lokális WiFi hálózat nélkül (azaz bármely helyszínen, ahol összerakom a szettet)?

(#87890) #79335424 válasza Bozek (#87883) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi!
Vagdosásra és egyéb apróságokra nekem bevált a Macgyveres :D Photo Editor. PC -n Photoshopot használtam, amin alap a layerek kezelése. Csak kipróbáltam volna Androidon. Inkább csak kíváncsiságból, mert túl sokszor nem volt még rá szükségem Androidon, amióta abbahagytam az újságkiadósdit. :)

Véreshurka
#87884: Sztem rendben van az az NFC programozó. Tud mindent, amit kell neki (a Taskert közvetlenül is meg tudja szólítani, de broadcast lehetőség is van benne, úgyhogy bármilyen 3rd. party alkalmazást is meg lehet hívni). Csak írható NFC -t vegyél (bár, a Robotnak sztem elég az NFC azonosító ID -je is.

#87885:
A felhasználói tárhelyen root nélkül is látnod kéne, ha lenne. De, a lényeg úgysem ott van, hanem a Dolphin adatainál, a /data/data/... alatt. Azt viszont nem tudod kezelni root nélkül.

maestro87:
Androidos alkalmazást szükségtől és tudásszinttől függően, több módon is lehet készíteni. A Tasker -> AppFactory -tól, az App Inventoron át, egészen a natív kódig. De, úgy gondolom, hogy egy ecccerűbb locksreen -hez nem kell külön alkalmazást készíteni. Egy Gdrive szinkronhoz meg pláne nem. Arra ott van a Foldersync. Sztem. tökéletesen ellátja a feladatát.

Oldman2:
Pontosan ilyet kerestem. A nyomtatós topikban ajánlottak egy HP -t és tökéletesen működik a Droiddal. Nyomtató részről semmilyen PC -s előkonfig nem kellett. Ha nincs kábeles csatlakozás, akkor bekapcsolás után, automatikusan indít egy "hotspotot". A telón csak telepíteni kell a Play -ről a HP segédalkalmazást, be kell kapcsolni a wifit és már össze is barátkoztak.

[ Szerkesztve ]

(#87891) beg válasza Oldman2 (#87889) üzenetére


beg
veterán

Google Cloud Print elvileg ezt tudja. Még nem próbáltam.

De ha a szettet (telefon, nyomtató) mindenhova viszi, akkor direktben lehet a nyomtató wifijén keresztül lokálisan nyomtatni a megfelelő segédrprogrammal telefonról. Canon-nak pl. van ilyen és működik.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#87892) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Sziasztok!

Van olyan böngésző, ami minden képet kérdezés nélkül lement az összes weboldalról?

(#87893) zeon.hu válasza #79335424 (#87882) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Kösz, ez megoldotta.
Mondjuk az érdekes, hogy a Drag and Drop csak jobb oldalra kitett ikonnal működik :)

Szerk.
A HP nyomtató nevét megadod?

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#87894) maestro87 válasza #79335424 (#87890) üzenetére


maestro87
őstag

Köszi majd rájuk nézek! :R A szinkront csak példának hoztam fel, vannak más programkészítési terveim is amihez majd esetleg kell szinkronizáció is.

(#87895) Oldman2 válasza #79335424 (#87890) üzenetére


Oldman2
veterán

Nálam egy HP1102W WiFi-s printer van, ez is tudja ezt?

Most az itthoni WiFi Router-en keresztül rendben működik.

(#87896) Véreshurka válasza #79335424 (#87890) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Megnéztem a Data/Data/... mappában is, ott sincs ilyen.

El Psy Kongroo

(#87897) #79335424 válasza zeon.hu (#87893) üzenetére


#79335424
törölt tag

Írtam volna, ha tudom. :) De, most visszakerestem a nyomtatós topikban. HP2545. Viszont, ennél a patronon van a fej, ami nekem előnyös, de általában hátrány szokott lenni.

Oldman2:
A HP weboldala szerint minden 2011-2014 között gyártott, Wifis, HP nyomtató tudja a Wifi Direct módot.

(#87898) zeon.hu válasza #79335424 (#87897) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

:R

#?*@&!

(#87899) Rinita


Rinita
tag

Samsung core prime telefonnál aktív wifi kapcsolat mellett teljesen lezárt kijelzőnél (nincs hozzányúlva a telefonhoz), nem jelzi se hanggal, se rezgéssel ha jön üzenet a Messengeren és a Gmail-t sem ha jön új mail. Ha feloldom a kijelzőt akkor igen, de volt hogy még akkor sem mutatja csak ha belépek a Messengerbe és a Gmail-be. Mindkét alkalmazásban be vannak állítva az értesítések hang és rezgés. A Gmail-ben a szinkronizálás is be van pipálva. Mi lehet a gond?

(#87900) zeon.hu válasza Rinita (#87899) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Beállítások-védett alkalmazások?

#?*@&!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.