Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88701) harry3 válasza kukinyo (#88696) üzenetére


harry3
őstag

Komolyan már én megértettem, pedig fogalmam sincs az egészről, sőt csak benéztem ide.
Legutóbb használt alkalmazásokból kitöröd: nincs varázsszó, nem indul el az alkalmazás.
Újraindítod a telefont: az újraindítás hatására van varázsszó, elindul. Nekem legalábbis ez jött át. Mi még a kérdés? Mert ezzel megmagyarázták, hogy miért indul el újraindításkor és bezárás után miért nem.

[ Szerkesztve ]

(#88702) vadorzó válasza kukinyo (#88699) üzenetére


vadorzó
aktív tag

Próbáltam én is több ébresztőt az utóbbi időben, de maradtam a gyárinál, mert a letöltött "alarm clock"-ok nem voltak elég hangosak, hiába húztam fel a hangerőt.
(Kínlódok a telefon rootolással is, 3 nap alatt 3x flash-eltem újra, és talán csak most találok megoldást én is.)
Ilyen is van... :)

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#88703) vadorzó válasza harry3 (#88701) üzenetére


vadorzó
aktív tag

Nekem itt kb. ez a lényeg: "A rendszer hívja meg az alkalmazást a "BOOT_COMPLETED" üzenettel."

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#88704) kukinyo válasza vadorzó (#88702) üzenetére


kukinyo
addikt

Nekem a "gyári" ébresztő pont a hangosodás hiánya miatt nem jó. Ha halkra veszem esély van rá hogy én sem ébredek fel rá, ha hangosra, felverem az egész környezetem. Ilyen erővel használhatnám a digitális ébresztőórámat is, amire a 3. szomszédom is felébred. Nagyon változó időben kelek és pont ezért egy kis esély hogy talán csak én ébredek fel rá.

(#88705) kukinyo válasza harry3 (#88701) üzenetére


kukinyo
addikt

És szerinted ennek tényleg így kellene működnie?
Kapcsold be a tv-d, válts csatornát de hogy sikerüljön a művelet, kapcsold ki, majd újra be.

(#88706) air válasza kukinyo (#88704) üzenetére


air
nagyúr

Szerintem a rendszereddel lehet valami probléma, mert az AMdroid 5.1 alatt nálam tökéletesen működik.
Többen többször elmagyaráztuk világosan, hogy mi a szitu. Innentől kezdve ez már erősen trollkodásnak hat. Pláne, hogy azokat próbálod hülyének beállítani, akik segíteni próbálnak, és láthatólag sokkal jobban tisztában vannak a dolgokkal mint te.
Részemről ezt a kérdést lezártnak tekintem.
Egyéb más kérdésre szívesen válaszolok, de ezt a témát túltárgyaltuk.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#88707) Bozek válasza kukinyo (#88699) üzenetére


Bozek
nagyúr

1. Amikor a telefon elindul, akkor van a BOOT_COMPLETED intent. Ez be van építve az ébresztőbe, amiért a sikeres rendszerindulás után elindul. Pont.
2. Ha kitörlöd a legutóbbi alkalmazások közül, akkor az Android bezárja. Amikor újraindítod a telefont, akkor megint az első pont lép életbe, tehát újra elindul.
3. Nem kell újraindítani a telefont, elég, ha megint elindítod az alkalmazást, akkor elvileg újra ott lesz a notibáron. De a legutóbbi alkalmazások közül NE TÖRÖLD, mert mint le lett már írva sokszor, az általad használt program HIBÁSAN működik.

[ Szerkesztve ]

(#88708) SharpSA válasza Bozek (#88707) üzenetére


SharpSA
veterán

Szerintem meg nem működik hibásan, vagy akkor sok másik program is hibás ebből a szempontból. Ugyanis a recent apps ürítésekor sok másik egyéb program is bezárul. Csak azok nem, amelyekkel van valamilyen háttér folyamata.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#88709) Bozek válasza SharpSA (#88708) üzenetére


Bozek
nagyúr

"Csak azok nem, amelyekkel van valamilyen háttér folyamata"

És ez így működik jól (bár a korábbi Android-ok még nem egészen ezt csinálták). Viszont az ébresztőnek nem ártana egy háttérfolyamat, hogy a recent apps ürítése ne zárja be. Elvileg ez lenne a értesítési sávban csücsülő ikon dolga, de mégse segít. Na, ezért működik hibásan.

(#88710) beg


beg
veterán

Egyébként ha az általad haszontalannak tartott amdroidon engedélyezed az értesítés megjelenítését, akkor a recent ürítéssel nem megy a levesbe. Bár erre soha nem volt szükségem, 5.1-el elég régóta ez ébreszt minden reggel és soha nem áll le.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#88711) kukinyo válasza Bozek (#88709) üzenetére


kukinyo
addikt

Ez a 4. telefon amin ezt használom(nám). az előző 3 telefonon legalább 20-22 rendszerrel kiválóan működött. Nem hiszem hogy a program lenne hibás. :)

(#88710) beg: "Egyébként ha az általad haszontalannak tartott amdroidon"
Nem tudom hogy ezt honnan vetted. Nagyon tetszik az a program. Ha működne (nálam), lehet átpártolnék.
"Bár erre soha nem volt szükségem, 5.1-el elég régóta ez ébreszt minden reggel és soha nem áll le." Pont erről beszéltem az előbb. Ti nem találkoztatok ezzel a hibával, sőt, meg merem kockáztatni azt az állítást is hogy elképzelni sem tudtátok hogy létezhet ilyen.

(#88706) air: Távol áll tőlem az a stílus hogy aki(k)től segítséget kérek, akár butábbnak nézném őket nálam, nem hogy hülyének. Akkor miért én kérdeznék tőlük?
Ha valakit megbántottam, megsértettem volna, elnézését kérem, nem volt szándékos. :R

[ Szerkesztve ]

(#88712) beg válasza kukinyo (#88711) üzenetére


beg
veterán

Az értesítős dolgot kipróbáltad?

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#88713) SharpSA válasza Bozek (#88709) üzenetére


SharpSA
veterán

Nálam ez megoldott a G4-en. Ugyanis ki lehet tűzni azokat a programokat, amelyeket nem szeretnék onnan kitörölni. Így például az AMdroid is mindig ott van. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#88714) kukinyo válasza beg (#88712) üzenetére


kukinyo
addikt

Igen, végigmentem a dolgokon, ezért is tartott egy napig mire visszatértem ezzel a témával.
Gyanítom ezek után hogy itt tényleg valami a rendszerrel lehet. De ez a gyári, még "belenyúlva" sem volt.

(#88715) kukinyo válasza SharpSA (#88713) üzenetére


kukinyo
addikt

Erre nincs valami app? talán nálam is megoldaná a gondokat.

(#88716) dlaj válasza kukinyo (#88715) üzenetére


dlaj
őstag

A Memory Locker-t próbáltad már?

(#88717) #79335424 válasza kukinyo (#88715) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezt is írták már. Kellene egy olyan alkalmazás, amit nem töröl a rendszer és képes elindítani más alkalmazást. Próbáld meg az E-Robotot! A beállításaiban állítsd jó magasra a prioritását! Engedélyezd a teló beállításaiban, a kisegítő lehetőségeknél az értesítésekhez való hozzáférést. Aztán figyeltesd vele az ébresztőd értesítését! De, vannak ettől egyszerűbb megoldások is.
1.: Kukázd az ébresztődet és az E-Robottal ébresztess! Azt játszik le, amit akarsz és úgy, ahogy akarod.
2.: Nem kell semmilyen extra programot telepítened. Hangszerkesztővel csináld meg emelkedőre az ébresztő hangfájlodat és játszasd a gyári ébresztővel!

(#88718) aprokaroka87 válasza kukinyo (#88714) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

gondolom nem rootolt a telefon?

meglehetne probálni áthelyezni a system/app mappába,mert én úgy tapasztalom hogy ott szigorubb feltételekkel zárogat be dolgokat a rendszer,viszont nem biztos hogy müködni fog ott az app.

(#88719) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

a legfrisebb opera mini másnál is reklámoz?

(#88720) air válasza aprokaroka87 (#88718) üzenetére


air
nagyúr

Ha gondolod, hogy nem rootolt a telefon, akkor miért írsz olyan dolgot, amihez root kell? :F
Különben megbeszéltük már múltkor is, hogy amit most te is leírtál, az mennyire nincs úgy.
(És hogy szokásomhoz híven kötözködjem egy sort, a "meg lehetne próbálni"-t 3 szóban írjuk. ;] Lásd aláírásom!)

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#88721) aprokaroka87 válasza air (#88720) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

szerintem meg meglehetne probálnia

vagy te root nélkül kitudod lőni a systemuit is?

(#88722) air válasza aprokaroka87 (#88721) üzenetére


air
nagyúr

:O :W

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#88723) #79335424 válasza aprokaroka87 (#88721) üzenetére


#79335424
törölt tag

"áthelyezni a system/app mappába"
Vagyis, írni a system partícióra. Abban igazad van, hogy root nélkül is meg lehet próbálni. Csak tök fölösleges. Abban meg Air -nek van igaza, hogy ha ezt nem tudod, akkor inkább csak olvasgatnod kéne az Androidos topikokat. De, kétlem, hogy erről lenne szó. Akkor viszont megint csak Air -nek van igaza abban, hogy tök fölösleges tanácsot adtál és ezt nem azért írom, mert annyira szeretek Air -nek igazat adni. :D

(#88724) aprokaroka87 válasza #79335424 (#88723) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

értem
viszont én nem tudom letölteni az Amdroidot a play store-ból

(#88725) SharpSA válasza kukinyo (#88715) üzenetére


SharpSA
veterán

Biztosan van, de én a gyári beépítetten kívül nem ismerek másikat. Egyébként miért kell üríteni a recent appokat? Én nem nagyon szoktam piszkálni, elfér ami ott van. Néha kézzel egy-két régebben használt programot kihúzok és annyi.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#88726) Viktor0610 válasza SharpSA (#88725) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"Egyébként miért kell üríteni a recent appokat?"
Hát jah.. :U .

Még mindig ez a téma, pedig EGY dologgal megoldható lenne: NEM kiüríteni a recent appok listáját, de mindegy. Szenvedjen csak mindenki! :P :)) A további, ezzel kapcsolatos írásokat ignorálom!

Samsung Galaxy A54

(#88727) air válasza #79335424 (#88723) üzenetére


air
nagyúr

;)

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#88728) aprokaroka87 válasza SharpSA (#88725) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

a recent app egy nagy marhaság mivel azokat az appokat is tartalmazza amik nincsennek a memóriában.

(#88729) amadeus11


amadeus11
senior tag

Üdv! Olyan alkalmazást keresek ami átküldi a a You Tube videókat DLNA-n keresztül tévére. A TV nem smart, You Tube alkalmazással nem lehet összekapcsolni. Tubio alkalmazást néztem, minden működik vele, viszont csak SD-t küldd a TV-re, a HD-t csak a fizetős verzió tud. Valakinek ötlete?:)

There is a star

(#88731) SharpSA válasza aprokaroka87 (#88728) üzenetére


SharpSA
veterán

Talán pont ezért nem running apps a neve... ;)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#88732) aprokaroka87 válasza #20749568 (#88730) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

szerintem azt jelenti hogy szponzorált app

és pro verzió de reklámot tartalmaz,gondolom én

(#88734) Viktor0610 válasza #20749568 (#88730) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Gondolom, a Google bevezette a Playen is azt, amit a webes keresőben már régóta csinál.
Amennyiben bizonyos dolgokra rákeresel, adott programot dob be első helyen. :)

(Mióta van az ES-nem pro verziója? :Y :D Mindjárt megveszem! :C )

Samsung Galaxy A54

(#88735) raziel01 válasza kukinyo (#88699) üzenetére


raziel01
veterán

Nálam működik amit mondasz AMdroid-al. Galaxy S4 5.01.

(#88736) nyuszi123456


nyuszi123456
aktív tag

Van egy összetett app, ami csak ezeken a készülékeken fut:Samsung Galaxy Tab 3 8- Samsung Galaxy Tab 3 10.1- Samsung Galaxy Tab 4 10.1- Samsung Galaxy Tab 4 7- Samsung Galaxy Note 10.1- Samsung Galaxy Tab S- Amazon Kindle Fire HDX- Amazon Kindle Fire HDX 8.9"- Google Nexus 9- Sony Xperia Z3 Tablet Compact (8")

Mi a közös bennük, ami másban nincs meg?

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#88737) aprokaroka87 válasza Viktor0610 (#88734) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

megnéztem..esetemben nincs ilyen hirdetés ha rákeresek az ES file explorerre

(#88739) #79335424 válasza nyuszi123456 (#88736) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha tudnánk, hogy milyen appról van szó, akkor nagyobb esélyed lenne egy használható válaszra.

(#88740) libamajas


libamajas
tag

Milyen root appokat javasoltok arra hogy az akkumulátor minél tovább bírja?

(#88741) galaxys80 válasza #79335424 (#88739) üzenetére


galaxys80
veterán

Nem hiszem, hogy érdekli a válasz. :)

(#88742) air válasza libamajas (#88740) üzenetére


air
nagyúr

Ne futtass alkalmazásokat feleslegesen, és akkor tovább bírja!
Egyébként Greenify.
És fogalmazz értelmesen! :P Ez a kérdés nem az.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#88743) libamajas válasza air (#88742) üzenetére


libamajas
tag

Akkor úgy kérdezem, hogy Greenifyvel milyen appokat/szolgáltatásokat érdemes fagyasztani? :P

(#88744) air válasza libamajas (#88743) üzenetére


air
nagyúr

Amiket ritkán használsz, és egyébként sokat fogyasztanak. :P

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#88745) libamajas válasza air (#88744) üzenetére


libamajas
tag

De lehetnek rendszer szolgáltatások is. Azt pedig gondolom nem szabad fagyasztani.

(#88746) air válasza libamajas (#88745) üzenetére


air
nagyúr

Próba cseresznye.
Ha gond van, kiveszed a hibernálási listából.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#88747) aprokaroka87 válasza libamajas (#88743) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

kezdjük ott hogy nem tudjuk milyen appjaid vannak

(#88748) libamajas válasza aprokaroka87 (#88747) üzenetére


libamajas
tag

Amit telepítettem vagy egybevéve minden?

szerk: Rengeteg minden. :D Telepítettből alig van. Hogy mutassam meg?

[ Szerkesztve ]

(#88749) aprokaroka87 válasza libamajas (#88748) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

minden

(#88750) beg válasza libamajas (#88748) üzenetére


beg
veterán

Vegyük újra: fagysz mindent, ami fut a greenify szerint a háttérben, de nincs rá szükséged. Tehát pl. egy üzenetküldő futhat, de egy galéria ne. Neked kell kitapasztalnod, szokásaidhoz igazítani. Rendszer alkalmazást is fagyaszthatsz ha nincs rá szükséged.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.