Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:03

LOGOUT.hu

~ Kamaszkorunk legszebb focicsapatai ~

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#144632) forceberg válasza Tibiajax (#144631) üzenetére


forceberg
veterán

Akkor már én is leírom, de offba, mert ez politikai téma inkább, illetve ez sem fekete-fehér!
Akik rendesen beszélnek magyarul ÉS egymás között is magyarul beszélnek, azok nekem magyarok, nem érdekel a tájszólás, mert az a kis határon belül is van.
Van bőven erdélyi ismerősöm. Olyan csoporttal is jártam focizni, akik szinte mindenki erdélyi. Ez a csoport bizony összetartónak tűnt. De ez máshol is meglátszik, ha pl. bekerül közülük egyvalaki jó pozícióba, akkor úgy néz ki, hogy bizony prioritásként csak erdélyivel akarja feltölteni a lényegi pozíciókat, ami itteni magyarként valljuk be, visszataszító. Ezért néha ki is alakul ellenszenv az itt születettekben.
Vagy például gondoljatok a kárpátaljai magyarokra(vagy ezek jó része már tiszta ukrán) jelenleg, akik lenyomják az itteni fizetéseket. Vagy támogatást, lakhatást kapnak, az itteni magyarok meg le vannak xarva.
"az általános, már nem sport-alapú köpködés nem gusztusos" : lásd fentiek! Ha az emberek azt érzik, hogy valakik miatt nekik rosszabb(olcsón tartott munkaerő), akkor rosszként fognak tekinteni azokra a valakikre.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.