Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:03

LOGOUT.hu

~ Kamaszkorunk legszebb focicsapatai ~

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109401) hobizoli válasza Vladi (#109400) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Marcelo a RM-ban is jol szokta nyomni az ipart elol, meg golt is szokott szerezni hatved letere, nem csak beadja

több drón kell ;P

(#109402) omfgk válasza forceberg (#109398) üzenetére


omfgk
addikt

Fernandinhot is sajnálom, de nem tudta pótolni Casemirot...

Paulinho is vacak volt.

Mindeközben otthon maradt Fabinho. Szerintem ő kellett volna ,hogy ott legyen Paulinho helyén (aki bár jól kezdett a Barcában, de januárra már beleszürkült a mezőnybe).
Nem is tudom ,hogy egyáltalán kapott-e bármikor is meghívást a válogatottba. Nem rémlik.

[ Szerkesztve ]

(#109403) Datsyuk válasza MdewC (#109396) üzenetére


Datsyuk
aktív tag

Svájc ellen nem tűnt pontatlannak, Costa Rica ellen sem, ma is volt egy tű pontos assist. Kihagyta a helyzetét ez tény, de nem láttam, hogy a társak jobban csinálták volna.....

Mondjuk nem is neki kellene az akciókat befejezni. Firmino miért nem játszott többet? Jesusnak nagyon nem ment, illett volna esélyt adni neki.

[ Szerkesztve ]

(#109404) #56268288 válasza MdewC (#109394) üzenetére


#56268288
törölt tag

Igazabol ugy akartam ideirni, hogy nem tudom hol jatszik, de mivel google a baratom.. Nem nezek olasz focit, illetve csak nagyobb rangadokat, de most lattam csak jatszani - Mbappet is - es mindekettot hatalmasjo jatekosnak tartom. De orulnek, ha az en kedvenc csapatomban jatszana, de hat.. almodik a nyomor. :DDD

Vond:
Angol szurkolók két éve Saint-Etienne-ben

Amit belinkeltel, azt az angolok muveltek most egy gozelem utan. Amire te gondolsz, az ez lesz:
Link
2 evvel ezelott. Azota kovetem oket. Hatalmas riszpekt tolem. :R

Go home french police. :DDD :DDD 2:55
Azert is full respect nekik, mert nem a rendorokkel kakaskodnak, csupan jol erzik magukat. (nem szimpatizalok a rendorokkel cseppet sem, de ok csak szorakoznak es ezt jo latni!! )

Ja, es nem angolok, hanem észak-írek.

[ Szerkesztve ]

(#109405) sh4d0w válasza hobizoli (#109401) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Csak védekeznie ne kelljen...

https://www.coreinfinity.tech

(#109406) MdewC válasza Datsyuk (#109403) üzenetére


MdewC
nagyúr

Haragudtam rá, mert a lábában maradt 2-3 gól is.

praise the Lord then finesse / One shot, one kill

(#109407) vond válasza #56268288 (#109404) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Már én is utánanéztem ennek a Will Grigg's on Fire-nek (azóta már volt Vardy, Harry, meg ki tudja még, mi), de amit linkeltem, az tényleg két éve, Franciaországban volt, csak hibás a cím és a leírás. Számos felvétel van ugyanerről a placcról, ami már két éve fent van Youtube-on (pl.: [link]), akkor hogy lehetne ez egy mostani győzelem után? :N

De kétség kívül nagyon jól tolják. Azt csodálom, hogy miért vannak most - magukhoz képest - olyan kevesen a VB-n.

Mondjuk a mi marseille-i vonulásunkat nem tudja űberelni semmi. ;]

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#109414) paatrick


paatrick
senior tag

Annyival jobbak jöttek róla, tegyétek azokat:

ezt meg Motion_Blur-nak/nek mert avatárba vág :DDD

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#109417) paatrick


paatrick
senior tag

Na látom kipucolták az előttem lévőket :DDD fő a békesség.

Közben itt a tegnapi meg nem adott brazil tizenegyes:

most már azt se lehet mondani hogy a labda nem volt a pályán a szabálytalanságkor :( minek ülnek ott 4-en a videó előtt ha ilyeneket elnéznek.
VIDEÓVAL

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#109418) Cyrin


Cyrin
addikt

Ez a hülyególok és tizenegyesek vébéje... :(

(#109419) DS39 válasza paatrick (#109417) üzenetére


DS39
nagyúr

szerintem kérdőjeles volt ez. ha nem csúszik a lábára, a labdát úgy megtolta kifelé, hogy nem éri utol, kirúgás, illetve a lassítás alapján is látszik, hogy "kicsit" ért hozzá a védő, majd visszahúzta a lábát, a brazil meg ugrott és dobta is magát, teátrálisan.
nem állítom hogy nem lehetett volna ezért 11-est adni, de buktatás következménye, hogy nem rúgott gólt a támadó, amúgy is kikerült volna a pályáról a labda.
a Neymar és a brazilok nagy baja, hogy színészkednek, és már a nincs bíró, aki megítélné nekik ezeket, mert 10-ből 8-szor rájátszanak a semmire.

(#109420) hobizoli válasza DS39 (#109419) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ennyi

amikor visszaüt a szimulátorkodás
most mehetnek haza a gyászba

több drón kell ;P

(#109421) DS39 válasza DS39 (#109419) üzenetére


DS39
nagyúr

kicsit hibásan írtam...

"de NEM a buktatás következménye"

"már -a- nincs bíró"

[ Szerkesztve ]

(#109422) Peterhappy válasza DS39 (#109419) üzenetére


Peterhappy
őstag

Teljesen mindegy, hová került a labda. Volt kontakt, szabálytalan mozdulat, járt volna a büntetés.
Főleg a VAR mellett kínos ez, jelentősen befolyásol(hat)ta a mérkőzés alakulását.
Mondom ezt úgy, hogy a belgáknak drukkoltam.

"Ez a hülyególok és tizenegyesek vébéje" - ez így van, de a VAR miatt sokkal inkább kidomborodik most, ha téves ítélet születik - ha használták a rendszert, akkor azért, ha nem, akkor pedig azért.
De valószínűleg így is töredék annyi tévedés, rossz ítélet akadt, mint akadt pl. négy éve, vagy akadt volna most, a VAR nélkül.
Felgyorsult a foci. Mindig az Arancsapat idejével példálozunk, de elég "csak" a nyolcvanas évekig visszatekinteni, ahhoz képest is hatalmas a maiak javára a sebességkülönbség, a fizikai fölény. Arról nem is beszélve, míg akkortájt kényelmesen passzolgathattál a tizenhatoson belül, ma már gólhelyzetnek minősül, ha a vonal közelében jársz, a területen belül pedig minden szerelési kísérlet kvázi potenciális büntetőveszélyt jelent.

A VAR idővel szükségtelenné, feleslegessé teheti a színészkedéseket is, de ahogy a minap beszéltük, valójában az akkor lesz jól működő rendszer (általánosságban is), ha a reakcióidő csökken és pl. a színészkedéseket elkezdik komolyabban szankcionálni, akár az eset után, akár a meccset követően.
(A PL-ben zokszó nélkül elmeszelnek utólag, videófelvétel után, addig pl. a mennyeiben - vagy akár egyes topligában is - ez utópisztikus elképzelés).

(#109423) paatrick válasza DS39 (#109419) üzenetére


paatrick
senior tag

Az a baj hogy a szabályokban nincs olyan hogy kinn van a labda vagy nincs. Vagy szabálytalan vagy nem. Ilyen alapon mikor kifut a pályáról a játékos gól után és leveszi a mezét akkor azért nem kéne sárgát adni mert nem a pályán van. Ugyanez igaz arra mikor a kispadról is lehet szabálytalankodni, és sárgát vagy pirosat adni a nem is aktív játékosnak.
Vagy mint tegnap írtam Mbappé 11-ese az argentinok ellen. Azt se érte volna el olyan hosszan tolta meg.

Szerintem erre a bíró simán befújta volna magától a 11-est, de biztosra akart menni így videóztatott egyből. Pont így lett rossz döntés a vége.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#109424) forceberg válasza paatrick (#109423) üzenetére


forceberg
veterán

Ezeken múlnak sajnos a meccsek, mert a alig vannak különbségek a csapatok között, legalábbis gólokban nagyon nehézzé vált ezt megmutatni, mert védekezni már minden csapat tud.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#109425) DS39 válasza paatrick (#109423) üzenetére


DS39
nagyúr

"Szerintem erre a bíró simán befújta volna magától a 11-est"

igen, ez valószínű.

VAR szoba bíráinak ítéletéhez, ha nem is realtime, de legalább meccs után lehetne valami indoklás, hogy miért döntöttek így vagy úgy. (ők megnézték lassítva ugye, az alapján jobban kijön, hogy a brazil csatár dobta magát, de ha meg színészkedésnek ítélték meg, sárgát kellett volna adni neki. következetlenség van itt.)

(#109426) forceberg válasza DS39 (#109425) üzenetére


forceberg
veterán

Ha volt kontakt, akkor mindegy, hogy még rádobta magát...
Ennél egyértelműbb 11-est régen láttam. A visszahúzza a lábát, az inkább visszapattant a lábszáráról.
Itt egyértelműen látszik:
[link]

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#109427) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

én kicsit úgy érzem, hogy a bírói tevékenységek (beleértve a VAR-t is) kicsit jobban sújtották a dél-amerikai csapatokat (főleg az angol kolumbiai párharcon éreztem ezt)

ez csak érzés semmi statisztikának nem néztem utána

(#109417) paatrick egyértelmű 11-es, tök mindegy, hogy nem érte volna el, nem lehet megjósolni, megállhatott volna a labda egy fűcsomóban is akár (vagy egyszer valami magyar utánpótlás meccsen egy macska állította meg a labdát a gólvonalon)

[ Szerkesztve ]

Resistencia eterna

(#109428) paatrick válasza DS39 (#109425) üzenetére


paatrick
senior tag

Láthatóan néha a bírók se tudják hogy kell használni, vagy mire lehet behívni a VAR-t. Ott volt Ronaldo "ütésből" indulása az irániak ellen. Kiírják hogy "possible red card review" tehát vagy piros vagy nem. Elment megnézte, visszajött és adott egy sárgát Ronaldonak. Ilyet pont nem lehetne. Mondjuk az a meccs alapból kabaré volt VAR tekintetében.
De ez meg megint a FIFA hibája. A bírók nem lettek rendesen felkészítve, mintha a csapatok edzői se tudnák hogy működik, a játékosok se mert mutogatnak össze-vissza videójelet pedig nekik aztán semmi beleszólásuk. Plusz ezektől a gyerekbetegségektől amiket most látunk egy hosszabb tesztelési idő alatt - mondjuk 1 év valamelyik kisebb bajnokságban - simán kijött volna minden hiba (nem tudom volt-e ilyen tesztidőszak).

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#109429) Ringman válasza DS39 (#109425) üzenetére


Ringman
nagyúr

jó, de akkor nehezebb lenne a hibákat megindokolni.

(#109430) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Football's coming home.

Jóbarátom él Angolországban, Londonban. A Kolumbia elleni meccset kocsmában nézte, kivetítőn, drukkol is a csapatnak, de a minap már azt írta, bízik benne, hogy nem nyerik meg az angolok a VB-t, mert már most is folyamatosan (nem vicc, szó szerint) azt éneklik 9-18ig melóhelyen, hogy "Football's coming home" és kezd teljesen becsavarodni :)

szerk: még egy kis enesó az ENG-SWE elébe. Marhajó :)

[ Szerkesztve ]

(#109431) NyxNyxNyx válasza bagyulajuve (#109427) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Én azon a meccsen pont, hogy úgy éreztem a Kolumbia jött ki jobban belőle.

Szerintem a Kompany-s esetnél, ha már azt nézzük, hogy kiment volna a labda, azt is nézni kéne, hogy Jesus nem tolta volna meg így, ha már akkor nem csúszott volna Kompany. Nálam tizenegyes, de a szabályok elég szarok és nem is tudom hogy lehetne jobbá tenni.

Amúgy a kőparaszt Barrios elvileg közel áll ahhoz, hogy a Spurs játokosa legyen. Hát...

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#109432) NyxNyxNyx válasza NyxNyxNyx (#109431) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

De amúgy nem is értem miért egy rombolóval akarják helyettesíteni Dembelét? Akkor már inkább fizessen túl Ndombeléért, rombolóból már van elég..

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#109433) hobizoli válasza Peterhappy (#109430) üzenetére


hobizoli
nagyúr

1996-ban is ezt enekelgettek az EB-n…. aztán vhogy megis nemet-cseh donto volt :DDD

több drón kell ;P

(#109434) Cartevo válasza forceberg (#109426) üzenetére


Cartevo
őstag

Az volt a gond, hogy rájátszott az esetre, az tévesztette meg videósokat. Nyilván megállapították ezt, és így nem merték bevállalni a beavatkozást. Ezért a brazil a hibás, mert ezzel bonyolította a rendszert, megnövelve így a hibaszázalékot. A másik kérdés, a Ron-sárga, a kiesése előtti percekben, az meg a tekintélytisztelet miatt volt. Az oroszokban van egy olyan szorongás, hogy a nyugati világban meglévő russzofóbiát szeretnék enyhíteni, ezért nem mernek indulatokat szítani (ezért is olyan ritkán dominálnak a pályán akár esélyesként). Attól még sok vita lesz ebből, mert nehéz alkalmazkodni a változáshoz. Megszűnt a gépíró, megjelent a gépbíró. Mint ahogy a DJ is új szakma, és még nem tisztázott, hogy ki merheti magát annak nevezni, tehát azon a téren is nagy a baj.

(#109435) forceberg válasza Cartevo (#109434) üzenetére


forceberg
veterán

Itt semmi gond nem volt, azon kívül, hogy simán nem fújták be. Az "így meg úgy" már a humbuk része.

Ha már itt tartunk, Mbappé is úgy dőlt, mint a magára hagyott bekötetlen zsák búza...

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#109436) Ch0b


Ch0b
tag

Na ma az angolok megint továbbjutnak 0 játékkal 11-ekkel?

(#109437) Soulfly842 válasza paatrick (#109417) üzenetére


Soulfly842
addikt

Jogos. Ez alapján más a leányzó fekvése.

Mondhatjuk azt, hogy a szabálytalankodó, szabálytalan becsúszása miatt próbálta arrébb tolni a labdát... Így egyértelmű 11-es.

(#109438) DeathAdder válasza Ch0b (#109436) üzenetére


DeathAdder
veterán

nem tudjuk

(#109439) BenHans válasza paatrick (#109417) üzenetére


BenHans
addikt

Nincs olyan szabály, hogy a játékosnak szabálytalanság nélkül elméletben el kell érni a labdát még játéktéren belül. Ez bizony 100% büntető.
A futball szégyene amit csinálnak, a durvaságokat elnézik, a németek javára a jótékony homály és a többi...
Vakoknak sajnos hiába adsz nagyítót.

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#109440) hobizoli válasza BenHans (#109439) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Neymar meg annyi sárgát kapott volna szineszkedeseiert, hogy a meg a 2022-s VB-re is maradna abbol

azt is lehetne szamolni, hogy ot mennyiszer allitottak volna mar ki pl

több drón kell ;P

(#109441) BenHans válasza hobizoli (#109440) üzenetére


BenHans
addikt

Oké, akkor azoknak is mindig adjanak sárgát akik habzó szájjal üvöltik a kezezést vagy kérik maguknak a bedobást és szögletet vagy az ellenfélnek a lapot.
Ez is ugyanúgy a bíró szándékos megtévesztésére irányul mint az eltúlzott fájdalom imitálása a biztos ítélet vagy nagyobb büntetés kiharcolásának érdekében.
Ja de várjunk, ismerni kellene a szabálykönyvet és a VAR használatát befolyás nélkül.

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#109442) vond


vond
MODERÁTOR

Henrikék után jöjjön Harry Kane. :D Kész ez a Hajdú B.

Amúgy a God Save The Queen-t fel kéne mindenhol gyorsítani, mert mindig elsietik a szurkolók. :)

Sterling 41/2? Az igen, csatárként csodaszép mutató. :P

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#109443) WayneGace válasza BenHans (#109441) üzenetére


WayneGace
őstag

Pontosan. Adjanak nekik is sárgát. Ha következetesen büntetnék a bírók megtévesztéséért a játékosokat, akkor talán előbb utóbb leszoknának róla.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#109444) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Milyen pech.. pont most megy a pool felkészülési mérkőzése.
Anglia.. így jártál :DDD

(#109445) Cyrin


Cyrin
addikt

Elképzelés nélküli körbe passzolgatás...

(#109446) vond


vond
MODERÁTOR

20-25 méteren belül az összes svéd. :((

Elég gyenge egy meccs eddig.

Alli megint a lepkéket kergeti.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#109447) forceberg válasza vond (#109446) üzenetére


forceberg
veterán

Remélem bejön nekik, ha már xar csapat jut tovább, akkor legalább a kisebb legyen az...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#109448) #75376384 válasza vond (#109446) üzenetére


#75376384
törölt tag

Ami nem lenne baj, de ez egy negyeddöntő... fájdalmas a tudat, hogy a kettő közül az egyik a döntőbe jutásért fog játszani pár nap múlva.
Személy szerint már nem tudok kinek szurkolni, mindenki kiesett (vagy ki se jutott). Talán a horvátok az utolsó reményem.

(#109449) vond


vond
MODERÁTOR

Na végre! Angol gól. Csak nem pontrúgásból? :)

Maguire első válogatott gólja. Jobbkor nem is jöhetett volna. Ja de, a döntőben. :D

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#109450) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

fos meccs fos csapatokkal fos góllal

Resistencia eterna

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.