Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70101) kali válasza StLui (#70099) üzenetére


kali
legenda

mindegyikben, ha hálózaton belüli számra történik az átirányítás; link

(#70102) hoffman_ válasza kali (#70101) üzenetére


hoffman_
nagyúr

:R

ezt nem találtam elsőre, köszi!

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#70103) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Vettem egy i6s-t két éves hűséggel. Úgy adódott hogy külföldre fogok menni huzamosabb időre, ahol a helyi sim-et szeretném használni. A kérdésem az, hogy van bármilyen módja, hogy a hűség előtt függetlenítsem a telefont? Természetesen az előfizetést fogom fizetni (tudom megszívtam) csak az a lényeg, hogy emiatt ne kelljen telefont cserélni. (platina ügyfél vagyok ha ez jelent valamit)

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#70104) kali válasza adamssss (#70103) üzenetére


kali
legenda

szia,

lehetőség van a hűség alatt is, viszont akkor a 15 e ft hálózati korlátozás feloldási díja mellett kifizetendő az akció során igénybevett kedvezmény (kötbér) is.

(#70105) adamssss válasza kali (#70104) üzenetére


adamssss
veterán

De én ezt nem értem. Az előfizetést továbbra is fizetném, nekik nem tök mindegy hogy használom-e a szolgáltatást amiért fizetek vagy sem. Tuti nem fogok x százezret erre kiperkálni, úgyhogy akkor marad a csere.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#70106) stefi68


stefi68
addikt

40-es szám hívásra nem tud valaki okosságot?

Már megint nem kaptuk meg a gázszámlát és már megint fel kell hívnom a gázszolgáltatót.

A múlt hónapban is megterhelte a számlámat a 40-es körzetszám hívása kb. 800 Ft-al.
Gépi automata, néha percekig tartó tájékoztatás, várakozás az ügyintézőre, "sajnáljuk de minden ügyintézőnk foglalt" duma. :W
Szóval mennek a percek rendesen...
Kb. 4x-es áron hívom a francos 40-es számot, amit ugye úgy hirdetnek, hogy "helyi tarifával hívható".

Nem tudtok elérhetőséget az ENKSZ Észak-Dél Regionális Földgázszolgáltató Zrt. ügyfélszolgálatához, ami nem 40-es?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#70107) kali válasza adamssss (#70105) üzenetére


kali
legenda

így van (sajnos) leírva az ászf-ben, illetve a kapcsolódó mellékletben is.
a szerződés a hálózati korlátos készülékre szól, az aláírt hűséggel kapcsolatos kedvezmény arra lett adva, ha ezen a hűség ideje alatt akar valaki változtatni, akkor a feloldási díjon felül bekérik a kapott kedvezményt is.

stefi68; adott esetben a helyi tarifa a vezetékes vonalról indított hívásra érvényes, mobilos irányból nem. (nem csak ennél a szolgáltatónál van így.)
Belföldi Kék szám (06-40-xxxxxx) 42,67 Ft/perc
forrás; link

[ Szerkesztve ]

(#70108) d@minator


d@minator
addikt

Sziasztok!
1. Eseti adatbővítést szeretnék. [link] vagy [link] de a megadott sms-ek elküldésével azt a választ kapom, hogy nem vagyok jogosult. Webes megrendelésnél (belépve) meg egyszerűen nem történik semmi. Kidob a számla oldalra. Magenta1+NextS arany (tartozás vagy ilyesmi nincs). Ötlet?

2. A havi készülék törlesztőrészletek befizetése után (azaz kifizetett telefon esetén) tiltható a telefon pl. számlanemfizetés esetén? Logikusan nem de biztos ami biztos megkérdezem.

(#70109) Zeki válasza stefi68 (#70106) üzenetére


Zeki
nagyúr

Megkeresed, vagy megkérded őket, hogy külföldről milyen számról hívható a nyamvadt ügyfélszolgálatuk. Biztos hogy van sima vezetékes is.

(#70110) karl_fischer válasza kali (#70107) üzenetére


karl_fischer
aktív tag

Az viszont durva, hogy egy tízezer forintos korlátlannak hirdetett előfizetésbe nem fér bele a nyamvadt 40-es szám hívása. Azt külön fel kell számolni. Felháborító. Ez Magyarország (Orbánisztán).

(#70111) kali válasza d@minator (#70108) üzenetére


kali
legenda

szia,

- az önkiszolgáló ügyfélszolgálaton (*111#) is ránézhetsz, hogy mit ír, ott akkor is aktiválhatók/lemondhatók opciók, amikor az sms és a my telekom profil nem akarja, bár a magenta1 miatt is lehet, arra a telefonos ügyfélszolgálat hátha mond valami okosat
- tiltható

karl_fischer; összetett dolog ez, mert egyrészt a kék szám nem az alapdíjas, hanem egyfajta speciális kategóriába tartozik, másrészt a különbözetet a kék szám megrendelője/fogadója fizeti, így részint ő dönti el, hogy milyen irányból is akarja azt megtenni.

(#70112) balint82 válasza karl_fischer (#70110) üzenetére


balint82
senior tag

Ugyanez, csak én az UPC üsz.gal telefonálgattam el több, mint tízezer forintot anno :(( ...

Google Pixel 4a

(#70113) hurenzon válasza stefi68 (#70106) üzenetére


hurenzon
senior tag

Itt az ideje át térni internetes számlára. Pl dijnet.hu

(#70114) lugosi válasza hurenzon (#70113) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Annak mi köze van ahhoz, hogy mennyiért hív 40-es számot?

(#70115) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Van egy régi Domino kártyám, amire évente töltök pénzt, hogy aktív maradjon, de most elfelejtettem ránézni és tegnap lejárt az egy év. Van valami türelmi idő, ha ma rátöltök, akkor még aktiválható? (Egyszer régen bebuktam a Pannon GSM-nél a kártyán lévő pénzt is, meg a rátöltött összeget is, mert pár nappal lekéstem a feltöltési határidőt.)

Azt hogyan tudom megnézni, hogy a régi Domino kártya milyen kategóriának felel meg most?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#70116) dptrsk válasza Donki Hóte (#70115) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

*102#

Itt láthatod, ha minden igaz.

(#70117) dptrsk válasza lugosi (#70114) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Megérkezik a gázszolgáltató számlája, s nem kell hívogatni.

(#70118) tomy86 válasza dptrsk (#70117) üzenetére


tomy86
addikt

Te csak azért hívod a szolgáltatód, hogy számlainformációkat kérdezz le? :) Én amiatt még soha nem hívtam, viszont száz egyéb okból igen.

[ Szerkesztve ]

(#70119) dptrsk válasza tomy86 (#70118) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

A fórumtársnak nem jött számla, s emiatt kellett hívnia.

Én többnyire 1 okot tudok, ami miatt feltétlen hívnám ha kellene, az pedig ha nincs szolgáltatás(esetleg veszélyes helyzet).
Egyéb esetben e-mail.

Számla, diktálás online lehetséges.

(#70120) hurenzon válasza tomy86 (#70118) üzenetére


hurenzon
senior tag

De pont ez miatt hívta megint.

(#70121) Teko001 válasza stefi68 (#70106) üzenetére


Teko001
őstag

Fél perc Google szerint: +36 62 569 300 ;)

[ Szerkesztve ]

(#70122) taip válasza kali (#70111) üzenetére


taip
senior tag

Múltkoriban én is felvetettem, hogy milyen szívatás ez a 40-es körzetszám.

Azért sem értem a létezését, mert ha a szolgáltató egy közönséges vezetékes számot adna meg, akkor neki fogadó oldalon nem keletkezne semmi költsége ha mobilról hívják akkor sem. Plusz aki mobilról hívja, annak is sokkal olcsóbb lenne, mert a vezetékes számok olcsóbbak szoktak lenni, mint a kék szám, ráadásul egy korlátlan csomagban benne van a korlátlanságban.
De nem, erőltetik a kék számot, szívjon az ügyfél.

balint82: UPC telefonszáma: +36 1 688 1221

[ Szerkesztve ]

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#70123) stefi68 válasza Teko001 (#70121) üzenetére


stefi68
addikt

Köszönöm a számot, majd du. kipróbálom...
A "külföldről hívható" volt a varázsszó, most már tudom.

Egyébként jó hogy így ráugrott mindeni erre a 40-es mizériára.
Visszakeresve a fórumon már többször előjött ez a téma, nem kis felháborodást keltve.
Azt vettem ki, hogy megoldásként kerülni kell a 40-est és szerezni kell normál számot.

A papíralapú számlának pedig meg van az oka, amit most nem részleteznék.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#70124) Zeki válasza taip (#70122) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ott a pont! Lehet valami törvényi szopatás ez a 0640-es üfsz. Csak már eljárt felette az idő.

(#70125) akos727


akos727
senior tag

Üdv! Még nyáron vettünk egy Samsung Galaxy Ace 4-et, amihez járt egy TDK fejhallgató. Na most a fejhallgató egyik fele megadta magat, kontakt hibával. Ugye erre is érvényes a garancia, csak lobogtatnom kell a telefon garipapírját? Köszi!

(#70126) tomy86 válasza dptrsk (#70119) üzenetére


tomy86
addikt

Az tudom, de én inkább az idejétmúlt 40-es számokkal való ügyfélbosszantással kapcsolatban írtam, hogy nem mindent tudsz online elintézni és nem mindenki akar díjnetre, (a szerencsére megszűnő) távszámlára, stb. regisztrálni (pl. számomra is felesleges). Bocs, ha nem volt egyértelmű.

(#70127) kali válasza akos727 (#70125) üzenetére


kali
legenda

szia,

igen, mint tartozékra.

taip; biztos van benne ráció, hogy miért ragaszkodnak a szolgáltatók a 40-es számhoz.
jobb esetben vagy van 80-as, vagy pedig azonos szám 20/30/70 mobilos előhívóval is.

(#70128) dokee78


dokee78
félisten

Korábban felajánlotta a Telekom webes oldala az Emailes bejelentkezést,váltottam is és meg kellett adni betű+szám kombót jelszóként.

Utána lefrissült a Telekom alkalmazás és már ott nem enged ezzel belépni,csak:
-telefonszám/MT azonosító.
-jelszó (ami csak számokat tartalmazhat)

Gondoltam felmegyek a honlapra és beállítok csak számokból álló jelszót.
Igen csak nem engedi,csak a betű+szám.

Fail a Telekomtól.

(#70129) Keem1 válasza dokee78 (#70128) üzenetére


Keem1
addikt

Ezt nyugodtan bontsd külön fejben is, mert a Telekomnál is külön van.

Beléphetsz:
- hagyományos módon, telszám + numerikus jelszó (web, mobilalkalmazás), egyedi előfizetőként, vagy folyószámlánként
- az új telekom fiókkal (ami email + szabadon választott pass), ebben az esetben a fiók alá vont előfizetéseket kezelheted úgy, hogy azokba külön-külön beléphetnél.

Egyelőre a Telekom app csak az elsőt tudja. Nem fail, ez direkt van így, szerintem ha a második opció bejáratódott, az előfizetéses belépés akkor is megmarad majd mindig. Az a fail, hogy te megpróbálsz belépni a két megoldás kombinációjával (gmail fiókba gmail címmel és hotmail jelszóval nem fog menni).

Biztos, hogy előbb-utóbb a Telekom app is tudni fogja az e-mailes belépést.

[ Szerkesztve ]

(#70130) dokee78 válasza Keem1 (#70129) üzenetére


dokee78
félisten

Valóban. :R

(#70131) taip válasza kali (#70127) üzenetére


taip
senior tag

Reménytelenül optimista vagy. :)

Én nem látok benne rációt. Magyarázata lehet, hogy van, értelme nem sok. Szerintem aki erről dönt, fogalma nincs a háttérről és a következményekről.
És kevés kivételtől eltekintve nem szokott lenni ingyenes szám és egyéb mobilos szám sem, hiszen kb. az az egyetlen értelme ennek, hogy egyetlen, valószínűleg könnyen megjegyezhető számot kell kommunikálni a nép felé. Ami néha van, az a külföldi hívásoknak fenntartott vezetékes szám, amit külön ki kell nyomozni, ha van.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#70132) kali válasza Keem1 (#70129) üzenetére


kali
legenda

ma reggel frissítettem a telefonon a rendszert teljes visszaállítással és a telekom alkalmazás nincs most/még telepítve, így nem tudom kipróbálni a friss verziósat, de korábban engedett belépni a fiókos e-mail cím + jelszó párossal is, nem csak külön a telefonszámokkal. ez változott volna?
a jelszósdival csak óvatosan, valakinek mindenhová azonos jelszó van beállítva! :)

taip; inkább csak nem foglakozom a felesleges részletekkel, nem bosszantom magam filléres dolgokon...stb.
ami hirtelen beugrik, mint általam esetlegesen hívott szolgáltató/szolgáltatás (mobilos szolgáltató, bank, taxi...stb.), mindenhol van 06 1/20/30/70 xxx-xxxx, így nincs pláne nincs min görcsölnöm.

[ Szerkesztve ]

(#70133) Keem1 válasza kali (#70132) üzenetére


Keem1
addikt

Ha minden igaz, nálam a legfrissebb van fent, de csak telefonszám vagy MT azonosító, és a billentyűzet is a számbillentyűzet, betűt fizikailag nem tudok beírni. :(

Pedig jó lenne, ha már működne, anyám előfizetését is én menedzselem, és nem kéne ki-belépni, ha épp mobilon vagyok. Valaki megpróbálná androidos telefonon még? Remélem, nem csak nálam nem lehet e-maillel belépni. Kali, neked szifonod van, nem?

"valakinek mindenhová azonos jelszó van beállítva"
Nem hogy a fél világnak, hanem kb. 70%-nak :DDD

[ Szerkesztve ]

(#70134) efi99 válasza kali (#70095) üzenetére


efi99
senior tag

A küldés/fogadás mindegyik esetben megvalósult, bár az igaz, hogy egyik esetben a tartalom nem volt megjeleníthető, de a többiben igen. 4 telefon is érintett, kombinálva is.
Amely telefonon volt ilyen opció, azt is beállítottam, hogy az üzenet érvényessége csak 1 nap legyen és úgy is megy naponta.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#70135) kali válasza Keem1 (#70133) üzenetére


kali
legenda

igen, jelenleg iphone 6s plus - mondanám, hogy telekomos, de ios esetén nincs külön szolgáltatós firmware verzió, amiben alapban benne van a telekom alkalmazás.

efi99; akkor érdemes lehet rákérdezni a telefonos ügyfélszolgálaton, mert szerveres gond is lehet.

(#70136) taip válasza kali (#70132) üzenetére


taip
senior tag

Az előbb még arról volt szó, hogy szerinted van benne ráció. Szerintem nem sok. De rendben, van 2 eltérő vélemény.

Amúgy szerintem nem filléres részlet, nagyon is zsebbevágó tud lenni egy hívás.
Plusz nem bosszankodok, csak rámutattam egy létező, sokakat érintő problémára.

Egy véletlenszerűen kiválasztott szolgáltató: posta. Milyen számon hívhatóak, ami nem emelt díjas kék szám?

Ja és szerintük helyi tarifával hívható mindenhonnan...

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#70138) kali válasza taip (#70136) üzenetére


kali
legenda

a szolgáltatói oldalról írtam a rációt, az én oldalam a másik, hogy nem izgat különösebben a dolog.
minden postának elérhető a nem 40-es, hanem sima városi telefonszáma is, ahogy a területi igazgatóságokra...stb. is perceken belül találni nem 40-es telefonszámot, de jellemzően kapcsolnak kérésre, vagy adnak külön városi telefonszámot, csak kedvesen kell kérni..

(#70139) Vangelis válasza taip (#70136) üzenetére


Vangelis
nagyúr

06-1-333-7777

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#70140) kutyman


kutyman
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Beex 3G tabletem. Eddig Telenor Hipernet Praktikum feltöltőkártyás mobilnettel használtam, minden oké volt. Most vettem egy Domino Net&Roll feltöltőkártyát. Az a problémám, hogy ha kb. fél napot nem használom a mobilnetet, csak akkor tudom ismét bekapcsolni az adatforgalmat ha újraindítom a tabot. Mi lehet a gond?

(#70141) Donki Hóte válasza dptrsk (#70116) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Azt írja, hogy

Díjcsomag: Domino

De melyik?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#70142) Vangelis válasza Donki Hóte (#70141) üzenetére


Vangelis
nagyúr

A sima! :)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#70143) Donki Hóte válasza Vangelis (#70142) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A Telekom oldalán ezt a hármat látom:

Domino Surf
Domino 5
Domino Aktív

Az enyém melyik?

Vagy hol látom a "sima Domino" csomag részleteit?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#70144) dptrsk válasza Donki Hóte (#70143) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

A sima Domino díjait az ÁSZFben keresd.
De az lényegtelen Neked a feltöltés szempontjából...
nem ír olyat, hogy feltölthető: xxxx.xx.xx-ig?

[ Szerkesztve ]

(#70145) akos727 válasza kali (#70127) üzenetére


akos727
senior tag

És az lehet, hogy ez csak fél év? Most azt mondták egy T-ben, de én úgy emlékszem, ez egy év és készülékre 2.

(#70146) embe


embe
nagyúr

Online "kedvezménnyel":

... és ha nem lenne kedvezmény rajta? ;]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#70147) 4Grider válasza embe (#70146) üzenetére


4Grider
nagyúr

A kedvezmény nélküli ár is ott van.

(#70148) *Älex*


*Älex*
csendes tag

Sziasztok!

Igazabol most mar olyan szinten elegem van az ilyen viberbol meg ehhez hasonlo programokbol h lehet egyszerubb lenne vennem egy t-mobil-os kartyat, termeszetesen nem elofizetest hanem feltoltokartyasat, es ugye van ilyen csaladi dolog h ha jol tudom h ki kell fizetni egy havidijat es akk valamennyi szammal ingyen beszelhetek 100 orat ugye? Ha valamit nem jol ertettem akk leirhatnatok h pontosan h is van ez :)

Elore is koszi. :)

Ja natürlich! Ich bin dumm... Aber Wer ist nicht?

(#70149) Sanyi.il válasza embe (#70146) üzenetére


Sanyi.il
aktív tag

Pénteken 43990 volt... :)

(#70150) dedike válasza embe (#70146) üzenetére


dedike
addikt

Jajj már! Olyan gonosz vagy.... :C ;]

Jó szerencsét!

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.