Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70201) goop válasza 4Grider (#70199) üzenetére


goop
őstag

Aham, az lehet tényleg. Erre nem is gondoltam, ritkán használom a telekomos netet. Köszi

(#70202) kali válasza goop (#70201) üzenetére


kali
legenda

szia,

milyen apn van beállítva? (internet.telekom az ajánlott.)
annak a függvénye is lehet a dolog, illetve megoldható a nem natolt ip cím is.

[ Szerkesztve ]

(#70203) goop válasza kali (#70202) üzenetére


goop
őstag

Szia

internet.telekom van apn-nek belőve. Nem natolt ip-hez, meg gondolom külön kérni kellene, mint pl. a diginél, annyit nem ér az egész, annál lustább vagyok, és tényleg csak nagyon ritkán használom a telekom netet. :)

(#70204) goop


goop
őstag

Lool, átírtam apn-t, wnw-re, és megszűnt a nat. :DD
Megy a 4G ugyanúgy.

[ Szerkesztve ]

(#70205) kali válasza goop (#70204) üzenetére


kali
legenda

a wnw csak az első időkben nem volt 4g/lte képes, később azzá tették azt is.
a későbbiekben ha wnw esetén is kapnál natolt ip címet, akkor meg az internet.telekom módosítással is megszűnhet, illetve néha a véletlenen is múlik, hogy milyet dob épp a rendszer.

(#70206) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Sziasztok!

Valaki használ Dominósként NetPlusz L csomagot? Szokott videót nézni vele? Ha igen, kb mennyire elég??
Illetve mivel csak bővíteni szeretném, így havonta csak 1600 lenne az 1gb 150 mbit/s net? És nem kellene a másikért (20 mb, 10 mbit/s) fizetni?

[ Szerkesztve ]

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#70207) kali válasza holozis_HUN (#70206) üzenetére


kali
legenda

szia,

- nem lehet pontos választ adni, hiszen attól is függ, hogy hol, milyen felbontású videót nézel...stb.
domino esetén csak surf mellé adott az olcsóbb bővítős (1590 ft) opció - abban van alapban benne foglalt adatkeret (150 MB) -, minden más díjcsomaghoz 2490 ft a külön adatcsomag.

[ Szerkesztve ]

(#70208) holozis_HUN válasza kali (#70207) üzenetére


holozis_HUN
veterán

[link]

Jelenleg ezt fizetem. Ezt írja, ahol van az én csomagom: Még több netre van szükséged? Válaszd ezt, ha szeretnéd bővíteni jelenlegi mobilinternet-díjcsomagodat. ( [link] )

Videó mobilneten szerintem 360p lenne tuti :)

[ Szerkesztve ]

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#70209) kali válasza holozis_HUN (#70208) üzenetére


kali
legenda

ez is csak egy netplusz, ami lecserélésre kerülne a másikra, tehát nem a díjcsomagban alapban foglalt adatkeret.
amit linkeltél, az a 200 MB verzió is a drágább kategóriás (1090 ft), bővítős változatban csak 690 ft lenne, ezért a netplusz l esetén is a drágábbat fogja aktiválni a rendszer, így nem 1590 ft lesz, hanem 2490 ft.
az 1 GB a határ, ahol már érdemes lehet aktiválnod a surf díjcsomagot, úgy 150 MB + 1 GB lenne 890 ft + 1590 ft = 2480 ft, amíg másmilyen díjcsomag mellé csak magában az 1 GB kerül 2490 ft-ba, ráadásul a surf esetén más kedvezmények is adottak.
szerényebb felbontású videó esetén nem fogy el pillanatok alatt az 1 GB, de komolyabb felbontással nem húzza nagyon sokáig.

[ Szerkesztve ]

(#70210) holozis_HUN válasza kali (#70209) üzenetére


holozis_HUN
veterán

És ha ezeket aktiválom, és közben szolgáltatót váltanék, és ezt nem fizetném (mivel a kártyáról szedi le a pénzt, nem csekket küld, és a kártyára nem töltenék többet pénzt) vagy beszüntetném a kártyát, akkor ebből lehet baj? Illetve ha már be lett fizetve a teló havidíjai, és független a teló, akkor ha szolgáltatót váltok és pl Vodás sim kerül a telóba, akkor nem tudják tiltani?

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#70211) kali válasza holozis_HUN (#70210) üzenetére


kali
legenda

nem lehet belőle baj.
nem tiltják csak azért, mert másmilyen szolgáltató sim kártyájával használod az amúgy eredetileg is hálózati korlát mentes készüléket.

(#70212) holozis_HUN válasza kali (#70211) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Köszönöm :R

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#70213) davao válasza kali (#70209) üzenetére


davao
tag

Nekem Surf csomagom van, de nem bírom hozzá olcsóbban beaktiválni a NetPlusz L-t.
Hogy lehet ezt kivitelezni? :F :R

(#70214) kali válasza davao (#70213) üzenetére


kali
legenda

a surf feltételei legyenek adottak, legyen aktív a 890 ft-os időszaki díj - ha nincs miből levonni, akkor nem okés -, illetve a napinet aktívsága is feltétel - azzal adott a 150 MB alap - ha nincs más netes opció, így az olcsóbb bővítős opció aktiválódik.
olyan van, hogy a rendszer tévesen jelzi ki az árat, a telekom alkalmazás kapcsán is írták ebben a témában, hogy a drágábbat jelezte ki, de aktiváláskor csak az olcsóbb árat vonta le végül.

(#70215) davao válasza kali (#70214) üzenetére


davao
tag

Köszönöm kali! Igy már vilagos a dolog. ;)

(#70216) ANDROID??? válasza #48828160 (#70196) üzenetére


ANDROID???
addikt

Mennyi időre rá küldték meg?
Már 3-4-szer hívtam őket miatta, a legutóbb tegnap d.e., azt ígérete 15-20 perc elteltével smsben megérkezik. Azóta semmi. Nem értem, minde képp fel kell emelni a hangot, hogy történjek valami..?

(#70217) migabi24 válasza ANDROID??? (#70216) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nekem a telekom face oldalán oldották meg, azonnal adták a kódot, nem csak mellébeszéltek

(#70218) #48828160 válasza ANDROID??? (#70216) üzenetére


#48828160
törölt tag

Én a reklamáció után 1-2 órával megkaptam. Igaz az ügyintéző 1 hetet mondott. Szóval szerintem még 1x telefonálj nekik.

(#70220) dptrsk válasza #50751744 (#70219) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

van rá lehetőséged. 1430on megmondják pontosan mennyt kell kifizetni.

(#70221) kali válasza #50751744 (#70219) üzenetére


kali
legenda

a(z utolsó) számlán is szerepel a fennmaradó összeg.

(#70224) kali válasza #50751744 (#70223) üzenetére


kali
legenda

igen, csak 2015. 11. 30-a óta már fizettél be elvileg minimum még egy részletet, amit 12. 31-ig kellett - ha az ezen hónap utolsó napjáig esedékest még nem is -, így az összeg kicsivel kevesebb már.

[ Szerkesztve ]

(#70226) kali válasza #50751744 (#70225) üzenetére


kali
legenda

akkor adott összegből levonsz még két részletet és annyi a jelenleg fennmaradó összeg.
nincs mit!

(#70227) _Moriarty_


_Moriarty_
aktív tag

Ha kétszer lett befizetve a decemberi számla (nem törlesztőrészlet), akkor következő havi számlán annyival kevesebb összeget számláznak? Vagy betudják mondjuk a telefon törlesztésbe?
Köszi

(#70228) dedike válasza _Moriarty_ (#70227) üzenetére


dedike
addikt

Egy évvel ezelőtt még úgy volt, hogy neked kellett kérni, hogy mit szeretnél vele csinálni. A jelenlegi protokollt nem ismerem, írj nekik, vagy hívd őket.

Jó szerencsét!

(#70229) _Moriarty_ válasza dedike (#70228) üzenetére


_Moriarty_
aktív tag

Köszi, így teszek.

(#70230) luttyo


luttyo
csendes tag

sziasztok!

remélem jó helyre írom ezt és tud vk segíteni...

üdülő övezetbe vettünk T-mobilos Net&Roll M (20GB) netet.
adtak 1db huawei sticket (E3372) és 1db tp-link routert (DWR-116) hozzá.
az a gondom vele hogy ha nem állandó-nagy sebességgel netezek, akkor egy idő után visszaáll egy iszonyat lassú alap sebességre!
részemről ez azért baj, mert szinte egyik készülékem sem tud kommunikálni a wifin (nem kapok semmi értesítést telóra, laptopon pedig még egy oldalt sem tudok frissíteni).
egyetlen megoldás ha folyamatosan youtube-oznék (adatzabáló), ehelyett félóránként újraindítom (idegörlő egy idő után)!

orvosolható ez valamilyen módon (esetleg hibás a készülék) vagy keressem a szolgáltatót?

köszönöm szépen a segítséget!

(#70231) 4Grider válasza luttyo (#70230) üzenetére


4Grider
nagyúr

Sajnos ezek a külső usb modemes olcsó routerek nem igazán folyamatos használatra vannak kitalálva. Ami a 4G routerek közül atomstabilan működik, az valahol 50000 Ft környékén kezdődik.
Két dolgot tudsz megnézni a DWR-116-ban: Folyamatos üzemmódba működjön (iddle time 0 legyen), és van-e olyan menüpontja, hogy csak 4G/LTE módot használjon (ez nem szokott lenni az olcsó routerekben).

(#70232) PainKiller13 válasza 4Grider (#70231) üzenetére


PainKiller13
őstag

Nekem 24/7-ben megy 2 hónapja E3372-vel egy Asus RT N18U, 4-en használjuk és szuper, 10 Mbites adsl meg eközött nem venni észre a különbséget, van hogy ez még gyorsabb is (pl oldalak elérésénél).

(#70233) 4Grider válasza PainKiller13 (#70232) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az Asus már nem egy árkategóriában van a Dlink-el, de tény, messze nem 50000 Ft-os 4G router. Amit viszont leírtam, azt általánosan írtam, természetesen vannak kivételek. Amúgy tudod az Asus-ban állítani, hogy a rádugott modem 4G only üzemmódban működjön?

(#70234) PainKiller13 válasza 4Grider (#70233) üzenetére


PainKiller13
őstag

Persze. 4G/LTE módban van.

(#70235) luttyo válasza 4Grider (#70231) üzenetére


luttyo
csendes tag

köszönöm a segítséget!

kipróbáltam mindent, manuális módban átállítottam a két említett dolgot...sajnos utána egyátalán nem volt net, ezért visszakapcsoltam automatára :(
holnap bemegyek az üzletbe és rákérdezek h most akkor hogy is van ez, milyen minőségű szolgáltatásról is beszélünk?

(#70236) d@minator válasza kali (#70111) üzenetére


d@minator
addikt

Köszi!. Végül bementem a Telekomba és beállították. Hogy otthonról miért nem lehetett beállítani arra nem tudtak válaszolni.

(#70237) ANDROID??? válasza #48828160 (#70218) üzenetére


ANDROID???
addikt

Felcsörögtem őket megint, azt mondták nyoma sincs a kupon rögzítésnek, érdekes... :F
Ma azt mondták, pár napon belül lesz belőle valkami. :U
Szerintem írok egy panaszlevelet azért... Felesleges?

(#70238) whbear válasza kali (#70205) üzenetére


whbear
senior tag

Sziasztok!
Az internet APN natolt? Én úgy tudom hogy a wnw APN tömörít az adaton, ez még így van?

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#70239) #48828160 válasza ANDROID??? (#70237) üzenetére


#48828160
törölt tag

Mindenképp írj szerintem! Legyen nyoma a panasznak!
Nekem az ügyintéző nagyon rendes volt, mert a fő kártyámra küldette ki a kódot, nem a meghosszabbított előfizetésre.
Úgy látszik ügyintéző függő is... :((
Ne hagyd magad :)

(#70240) ANDROID??? válasza #48828160 (#70239) üzenetére


ANDROID???
addikt

Rajta vagyok ;-)
Az volt az előzmény, hogy a karácsony előtt (17én) leadott rendelést (karácsonyi ajándék lett volna) 01.18ra érkezett ki. Kérdeztem is tőlük, hogy miért van hogy aki később rendelte megkapta időben nekem nem jött meg...
Válasz sem érkezett. :U
Nem értem, hogy ez a kupon miért nem kiküldhető időben..

(#70241) #48828160 válasza ANDROID??? (#70240) üzenetére


#48828160
törölt tag

Huh, ez durva. :W
Én gyorsabbnak gondolnám, ha telón is felvetetnéd a panaszt + írnál is.
Nekem 12. 23i rendelés kuponja volt, mint írtam a panasz elmondása után a jó fej ügyintéző segítségével megkaptam a kódot.

(#70242) kali válasza whbear (#70238) üzenetére


kali
legenda

szia,

úgy tapasztalom, hogy mindegyik apn esetén dob néha a rendszer natoltat is, most épp az internet.telekom is azt adott a mobilomra, belülről 100.x.x.x, kívülről meg 37.x.x.x.
régebbről tudok tömörítési lehetőségről a wnw esetén - bizonyos esetekben külön engedélyezhető (is) volt -, de aztán 4g/lte képesség tették azt is utólag, azóta szerintem nincs különbség adott tekintetben a többihez képest.

(#70243) migabi24 válasza ANDROID??? (#70240) üzenetére


migabi24
nagyúr

Te direkt nem olvasod el amiket írok? Már rég meg lenne a kuponod

(#70244) ödönke


ödönke
aktív tag

jól érzékelem, hogy mobilinternetet havi díjas előfizetéssel mobilon keresztül nem lehet PC-vel usb-n osztani?

(#70245) Teko001 válasza ödönke (#70244) üzenetére


Teko001
őstag

Nincs letiltva a tethering

(#70246) ödönke válasza Teko001 (#70245) üzenetére


ödönke
aktív tag

Pedig a hölgyike ezt mondta a 1430-on. Csodálkoztam én is. Iphone 4s-el szenvedek. Személyes Hotspot on, csak USB funkcióval. A telefont a gép látja fotókat lehet böngészni. De kapcsolatok közt nem jelenik meg.

*most nézem vszínű kell hozzá itunes a pc-re, próbálom

[ Szerkesztve ]

(#70247) Teko001 válasza ödönke (#70246) üzenetére


Teko001
őstag

Ha le lenne tiltva, be se tudnád kapcsolni az iPhone-on (valami ilyesmit írna ki).

[ Szerkesztve ]

(#70248) ödönke válasza Teko001 (#70247) üzenetére


ödönke
aktív tag

Köszi, remélem itunes megoldja a dolgot, mire lejön 30kb/seccel a 160mb... :)

*mindenesetre érdekes az hogy a hibabejelentőbe olyan hölgyet raknak, aki nem tudja értelmezni a mobilinternet megosztása PC-vel usb-n szavakat. Mert szerinte csak másik készülékkel osztható meg az internet...

[ Szerkesztve ]

(#70249) kali válasza ödönke (#70246) üzenetére


kali
legenda

működik, csak kell hozzá illesztés (az itunes tartalmazza) a telefonnak.

(#70250) lindermen


lindermen
aktív tag

Sziasztok! Tapasztalt-e már valaki ilyet:

Április 26-án jár le a készülékhűségem, viszont, már egy ideje írta a webshop hogy január 26-tól cserélhetek készüléket. Ma reggel beléptem, és az "Áttekintés" fülön a saját menüben 2 lényeges info van: április 26-tól cserélhetek készüléket, és nincs befizetésre váró számlám. Ha kiválasztok egy készüléket, meglévő előfizetéssel, akkor ott azt írja hogy lejárt tartozásom van, illetve hogy március 12-től tudod készüléket cserélni. Tudomásom szerint nincs lejárt tartozásom.

Vélemény?

Előre is köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.