Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69901) Keem1 válasza ANDROID??? (#69898) üzenetére


Keem1
addikt

Ugyan már... Kár az embereknek kardjukba dőlni.
Én amúgy is melózok, nem kell telefonálgatni, bár a céges telefon vodás, az működik rendesen. Akinek telekomos a céges, az meg pihenhet legalább.
Kár, hogy ott tartunk, hogy az ember már nem bír ki pár órát/napot a mobilja nélkül. Én akkor is jól elvolnék, ha nem lenne net. A középiskolások reggelente a trolin csak lesnek, amikor előkapom az 500 oldalas Szilmarilokat, gondolom próbálják kitalálni, hogy miféle eszköz lehet a kezemben, mert ők még ilyet nem láttak.

[ Szerkesztve ]

(#69902) ANDROID??? válasza Keem1 (#69901) üzenetére


ANDROID???
addikt

Nem is úgy értettem, hogy jajj összedől a világ, ha nem lehet telefonálni, csak ezekért az összegekért, nem lehetne ilyet órákra produkálni...

(#69903) DaveHutt


DaveHutt
őstag

Debrecenben mobilnet (3G) nincs, hívni időszakosan lehet (hol igen, hol nem). A fentebb említett hibaüzenetet a telefon percenként dobálja, mintha szakadozna a hálózat.

Edit: a fanyalgóknak, én ma emiatt ebédet nem tudtam rendelni, ami 27 órás ügyelet után kurvára nem vicces.

[ Szerkesztve ]

(#69904) taki01


taki01
őstag

Kismaros (Börzsönyliget)

Alapból nincs 3g csak 4g és 2g. Most csak 2g van de azon se jön net. Telefonálni már lehet.

(#69905) StLui válasza Keem1 (#69901) üzenetére


StLui
veterán

Annak idején amikor még nem volt film, Gyűrük ura-t simán olvastam, persze Hobbit-ot is, de Szilmarillokat nem bírtam 80-100 oldal után, erre most megkaptam barátoktól még egy példányban :D

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#69906) kali válasza ANDROID??? (#69902) üzenetére


kali
legenda

akkor lehetne, ha olcsóbban szolgáltatna?
nem, ez nem így működik, a hiba az minden esetben hiba, bosszantó, de nem teljesen kivédhető, így ezzel kapcsolatban a szolgáltatások árazására hivatkozni, inkább csak hangulatkeltést eredményezhet.
a többi szolgáltatónál is volt már ilyen, vélhetően lesz is még mindegyiknél, mert a technika már csak ilyen, hogy időnként történnek meghibásodások, problémák...stb.
volt már példa nem egyszer a szolgáltatótól független hibára is; valahol elvág egy munkagép egy kábelt a földben, aztán az ország egy részén leáll az internet, mindenki a szolgáltatót szidja, holott nem tehet róla, de ez csak később/utólag derül ki, aminek persze már nem volt olyan nagy visszhangja...
várjuk ki a végét, hátha kiderül, hogy mi okozta a gondot.

(#69907) goop


goop
őstag

Biztos most élesítik a VoLTE-t. :))

Amúgy viccen kívül, lehet ez is benne van a pakliban ...

(#69908) tPedro_ válasza tPedro_ (#69868) üzenetére


tPedro_
őstag

Nekem kb f12 ota mukodik megint a 3G. XI. kerulet.

(#69909) ANDROID??? válasza kali (#69906) üzenetére


ANDROID???
addikt

Természetesen nem, csak akkor annyira nem zaklatná talán fel az ügyfeleket. Bocs, nem akarok lázítani, ezek csak tények, az ország elég nagy részére..
Akár a weboldalról és webshopról is beszélhetnénk, hogy minőségi ;]

(#69910) Stauffenberg válasza Keem1 (#69901) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Akinek telekomos a céges, az meg pihenhet legalább."

Ha alkalmazott vagy és tojsz a cégre, akkor valóban. De ha tiéd a cég, szívügyed az egész és mondjuk határidős munkákkal, tranzakciókkal nem tudsz haladni, az kínos.

(#69911) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Hatvan:
LTE nem működik
3G/2G: működik (telefonálni lehet)

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#69912) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Szekszárd: az egyik telómon tökeletes volt eddig is minden, mostmár iPad-en is, és a másik telómon is épp most javult meg.
Remélem köze van a leállásnak a VoLTE-hez. :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#69913) Keem1 válasza kali (#69906) üzenetére


Keem1
addikt

És speciel havonta 9 ezret fizetek a szolgáltatónak, de akkor se lennék dühös, ha egy hétig nem lenne net/telefon/egyik se. És nem azért, mert kőgazdag vagyok (talán a nagyon nagy átlag feletti fizetésem van, de közel sem keresek sokat), de ki tudom fizetni a számláka. Ember vagyok, más is az, hibázhatok én is, más is. Ha én elvárom mástól (vagy bízom benne), hogy ha hibázok, akkor emberséges, megértő legyek, úgy én is ugyanezt teszem másokkal szemben. És most független, hogy emberi hiba miatt nincs hálózat vagy sem, csak a példa kedvéért hoztam fel.
Most különben is melózok, ha otthon lennék, akkor se érdekelne, mert kinyitok egy jó könyvet vagy csinálok egy bögre forralt bort és kész. Túl vagyok azon a korszakomon, hogy minden miatt problémázzak.

(#69914) szezso15


szezso15
addikt

Hohohó, Budakalász visszatért! :D

...és telefonálni is lehet 4G-n. :)

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#69915) syl5


syl5
őstag

Most jött helyre a mobilnet, 3G-n van egyelőre kapcsolat.
(XI. ker, Sashegy)

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#69916) Stauffenberg válasza szezso15 (#69914) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Budapest IV. kerület.

Átraktam repülő módba, meg vissza és nálam is visszatért az LTE. Meg jött hirtelen 12 db SMS (két banki visszaigazoló, többi nem fogadott hívásról értesít).

Talán sikerült elhárítani a dugulást. Már ideje volt, mert el kell mennem a vezetékes telefon mellől és nem lehetek elérhetetlen.

(#69917) hajosn


hajosn
újonc

IX-ben (Gubacsi út), repülő mód be-ki után feléledt a net és telefonálni is lehet

(#69918) prozodus válasza Keem1 (#69913) üzenetére


prozodus
őstag

Ez teljesen jogos, uakkor ha pl többnapos/hetes/hónapos munkád eredménye, v nagyobb pénzed el úszna el emiatt, te is kevésbé lennél megértő, amikor hirtelen tehetetlenül állsz és csak a veszteeséget számolhatod...

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#69919) glaci


glaci
őstag

Sziasztok!

9 -kor frászt kaptam, hogy elromlott a telefonom (Nagykanizsa). Se hanghívás, sem NET, sem térerő, totál semmi.
Aztán próbáltam a Duó NET sticket és gyanús volt, hogy az sem megy.
Ránéztem a céges telóra, az meg jó volt.
Így arra jutottam, hogy biztosan csak az újonnan regisztráló telókat nem engedi fel a hálózat.
Aztán igazam is lett, 12:45 -kor végre életre kelt a telefonom.
De azért durva, hogy ennyi ideig el van vágva az ember a külvilágtól ...
(Úgy éreztem magam, mintha 25 évet vissza mentem volna az időben. Bár 25 éve még nem hiányzott ennyire a NET meg a telefon, pedig nem volt ...)

No de végre jó, és ez a lényeg.
Aztán max. lesz majd valami ajándék tartozék kupon kompenzáció gyanánt ... (Ugye Vangelis ...) ;)

[ Szerkesztve ]

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#69920) BigBlackDog válasza prozodus (#69918) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Erre van a szerződés és az SLA. :) Persze ennek érvényesítése és az SLA sértés szolgáltató részéről is elfogadott bizonyítása általában nem két perc és nem kevés fáradozás...

(#69921) BB9360


BB9360
aktív tag

Üdv!
Rendeltem egy mobileszközt kiszállítással. Kaptam értesítést, hogy a dokumentumok fel vannak töltve, és egy másik üzenetet, hogy 30 napon belül kiszállítják az eszközt. Ok, hogy ez nem lesz 30 nap, de a dokumentumok között a számla és a jótállási jegy alapján a vásárlás napja a dokumentumok feltöltésének napja (ez a teljesítés is), a jótállás kezdete pedig a vásárlás napja.
Számomra ez azért nem ok, mert (leszámítva, hogy számvitelileg is érdekes), de a termék 1-30 napon belül lesz csak nálam, akkor miért nem az átvételtől számít a jótállási idő kezdete? Ha az átvételtől számítva 1 nap híján 12 hónappal később tönkre megy a készülék, akkor még a jótállás vonatkozna rá, de mivel a vásárlás ennél mindenképpen előbb volt, majd el fognak hajtani.
Ez így van/lesz vagy valamit még tudnom kellene? Köszönöm.

(#69922) glaci válasza BB9360 (#69921) üzenetére


glaci
őstag

Így én is jártam 1 éve.
A november végén rendelt telefont csak karácsonykor kaptam meg.
Amikor szóvá tettem, hogy így 4 héttel kevesebb a garanciám, akkor azt mondta a hölgy, hogy örüljek, így legalább a hűségidőm is 4 héttel rövidebb.
Nem tudtam mit csinálni, de ha pont a kritikus időszakban romlik el, akkor nagyon dühös leszek!

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#69923) Stauffenberg válasza BB9360 (#69921) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Vitás helyzetben az átvétel időpontját igazoló dokumentummal próbáld a jótállási igényed rendezni. A jótállás mindig az átvétel vagy üzembe helyezés napjától él.

Számviteli szempontból valóban érdekes dolog a teljesítés időpontja egy kiszállításos megrendelésnél. Senkinek nincs jövőbe látó üveggömbje, hogy a futár holnap, vagy holnapután kézbesíti a csomagot, így általában a feladás napját szokták beírni a teljesítéshez. Ha emiatt aggódsz, kérj a pénzügyi osztálytól egy korrekciót.

De ettől függetlenül a jótállás nem a számlán szereplő teljesítési dátumtól érvényes, hanem az átvétel tényleges időpontjától.

[ Szerkesztve ]

(#69924) Keem1 válasza glaci (#69922) üzenetére


Keem1
addikt

Ez ördögi kör, mert ha megvan a pont 2 év garid, de a telefonod 2 év és 4 nap után döglik meg, ugyanúgy a fejed vered a falba, hogy nem tudott volna megboldogulni 5 nappal korábban.

(#69925) Gedeon31 válasza szabogabor10 (#69912) üzenetére


Gedeon31
addikt

Szekszárdon 11 óra után már nem volt netem egy SMS-t próbáltam elküldeni a páromnak, de 1 óra előtt pár perccel jött az értesítés megkapta.

(#69926) Taybore válasza hajosn (#69917) üzenetére


Taybore
aktív tag

Nekem most már működik anélkül is.

(#69927) BB9360 válasza Stauffenberg (#69923) üzenetére


BB9360
aktív tag

Köszönöm mindenkinek!
A GLS persze tudjátok, hogy az átvételről mit ad? Semmit.
Persze írtam én egyet. Kíváncsi lennék (persze nem), hogy mit szólna a szervizes, amikor viszem a 2 napja lejárt jótállási jegyet és egy A4-es papírt, amin szerepel egy név és aláírás, hogy 2 nappal későbbi az átvétel... :)
De inkább ne legyen vele gondom se addig, se később!
Köszönöm még egyszer!

(#69928) Tomyyy93


Tomyyy93
tag

tyűűű de rendesek :))

[ Szerkesztve ]

(#69929) Stauffenberg válasza Tomyyy93 (#69928) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ezt most a délelőtti leállás miatt? Vagy rendeltél valamilyen szolgáltatást, amihez járt grátiszba?

Mondjuk nekem most is olyan csomagom van, amiben már 150 Mbps az LTE sebessége, nem tudom mit adhatnának így. :D

(#69930) PainKiller13 válasza Stauffenberg (#69929) üzenetére


PainKiller13
őstag

Fiberpowert :DDD

(#69931) Tomyyy93 válasza Stauffenberg (#69929) üzenetére


Tomyyy93
tag

nem rendeltem semmilyen szolgáltatást, csak jött egy ilyen sms :) kicsit meglepődtem rajta, de szerintem semmi értelme.. igy is gyors a mobilnetem

(#69932) glaci válasza PainKiller13 (#69930) üzenetére


glaci
őstag

Az másik cég!
(De az legalább korlátlan ...)
Ha én úgy igazán megtapasztalom azt a 150/50 élményt, akkor a rá következő 29,5 nap idegbajt kapok az élményt közvetlenül követő lassítás miatt ... :(

(#69931) Tomyyy93:
Szerintem így akarnak "beetetni", hogy fizess elő nagyobb csomagra. (Bár nem hiszem, hogy ez elég lesz hozzá ...) ;)

[ Szerkesztve ]

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#69933) Soulfly842 válasza Tomyyy93 (#69928) üzenetére


Soulfly842
addikt

Semmi köze a leálláshoz.

Elindult egy pilot/egy akció, ami rendkívül sok előfizetést érint.

Mozaik S, Like S és Music S díjcsomaggal rendelkezők kapták meg ezt a lehetőséget.

Ők kapják meg zömében a 150/50 MB/s -es letöltést, illetve feltöltést. :)

Jövőre nézvést, tesztelést jelent csak egyelőre és szerintem egyfajta hatástanulmányt - de hogy mit jelent ez a jövőre nézve csak találgatni lehet.

[ Szerkesztve ]

(#69934) feelurself


feelurself
aktív tag

Sziasztok !

Aki keszulekbiztositasi ugyekben otthon erzi magat, legyen kedves irjon ram !
Koszonom.

(#69935) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Ma egész nap úton voltam erre-arra az országban.
Az volt a kisebbik gond, hogy a mobilnet lehalt (az is gond volt persze), de se hívni nem tudtam, se engem nem tudtak hívni kb 10:15 és 11:20 között.
A munkámon kívül csak azért aggódtam, mert szívbeteg vagyok, és ha valami van, senkit nem tudtam volna értesíteni a családból, illetve ha rámtelefonálnak, hogy mi van velem, és nem vagyok elérhető, akkor kitör az ijedelem. Na ezért megpróbáltam sms-eket küldeni, hogy nem hóttam meg :D 3 sms-ből 2 elment érdekes módon, de a harmadik már nem.

A telefon mobilnet nélküli, sima GSM térerőt mutatott (teljes térerőt, néhol 5-ből 4-et) de semmilyen valós lefedettség nem volt.

(#69936) n@p@lm válasza Soulfly842 (#69933) üzenetére


n@p@lm
őstag

Adatkártyák nem?

(#69937) n@p@lm válasza lugosi (#69935) üzenetére


n@p@lm
őstag

Szerintem a segélyhívás ment volna, az még sim nélkül is megy.

(#69938) embe válasza lugosi (#69935) üzenetére


embe
nagyúr

Na nem volt egyszerű neked sem. Nekem az tűnt fel, hogy már lassan 2 órája nem keresett senki, email sem jött. Én amiatt pánikoltam, hogy az ismerőstől vett telót a szolgáltató letiltotta. Gondoltam én. A közelemben nem volt egy T-s sem, hogy rákérdezzek ő mit tapasztal.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#69939) #21715712


#21715712
törölt tag

Hello!

A telekom ad csere telefont meg,ha leadok javítasra keszuleket? (bizotistas es platina kartyas jogok vannak,ha ez szamitanak egyaltalan)

(#69940) ANDROID??? válasza #21715712 (#69939) üzenetére


ANDROID???
addikt

Alsó kategóriánál nem fogsz cserét kapni, felső kategóriánál passz. Milyen készülék?

(#69941) Zeki válasza n@p@lm (#69937) üzenetére


Zeki
nagyúr

Így van. A 112 nemzetközi segélyhívó szám sim kártya nélkül is működik évek óta. Találsz egy bármilyen mobilt, a 112 ingyen hívható róla, amint a készülék bármilyen talált hálóra feltud csatlakozni. Nem számít az sem hogy ott kinek van lefedettsége, ha a frekvenciára tud csatlakozni, csatlakozik, és hív.

(#69942) blackmajesty válasza #21715712 (#69939) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

Semmilyen esetben nem kapsz cseretelefont a Telekomnál.

(#69943) prozodus válasza blackmajesty (#69942) üzenetére


prozodus
őstag

Tapasztalatom szt máshol sem :(

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#69944) kali válasza blackmajesty (#69942) üzenetére


kali
legenda

ez így nem igaz, vannak üzletek, ahol még most is adnak, találsz több kapcsolódó hozzászólást is a fórumon, ahol ezt gyakorlati tapasztalattal igazolják.

(#69945) lugosi válasza n@p@lm (#69937) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen ebben igazad van, de ez nekem eszembe se jutott. Csak az hogy a család nem tud elérni és én sem őket, adott esetben. Szóval a segélyhívás egyáltalán nem volt kérdéses, csak egymás elérése, így e tekintetben a 112-vel nem voltam kisegítve.
Plusz hozzátartozik hogy édesapám velem volt egy városban, de egy kocsival mentünk. Kitettem a város másik felén, ő intézte az ő ügyeit én az enyémeket. A továbbindulásnál elég necces lett volna egyeztetni a találkozót mobil nélkül. Szerencsére addig megjavult, mert amikor kitettem, akkor még azt hittem van telefon, így azt sem tudtuk megbeszélni, hogy adott időpontban itt vagy ott találkozunk. Huhh, nagyon béna lesz az ember mobil nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#69946) Keem1 válasza lugosi (#69945) üzenetére


Keem1
addikt

Értem én a problémádat, abszolút jogos is, és távol álljon tőlem, hogy okoskodjak, de hadd gondolkozzak picit hangosan, úgy mindenkinek, aki elolvassa (aki erre most nem vevő, kérjük, ugorjon a következő hsz-re).
Ez a szolgáltatótól függetlenül, máskor is előfordulhat, teszem azt, édesapád telefonja lemerül, a tiéd elveszik, stb. Tehát nem mindig fekete-fehér ez, számos eset áll fenn, amikor valaki nem tudja az ismerősét elérni, akár úgy, hogy csak két emberen áll a vásár, és nem országosan érintett. Ha Telekom hiba van, számodra tök mindegy, hogy 100.000 ember (köztük te) nem tud beszélni, vagy csak te és az ismerősöd, a lényeg, hogy te nem tudsz.
Most persze nagyobb a visszhangja, mivel nagy felhasználói számot érintett a dolog, de a világ nem áll meg tőle, és azért relatíve rövid ideig is tartott a kimaradás. És az elérhetetlenség tényleg bármikor, kb. bármilyen ok miatt felléphet. Ha lemerül az akku, magadat hibáztatod, ha ellopják a telefonod, akkor a tolvajt.

A te posztod miatt merült fel a fenti gondolat, de ez kb. bárkire igaz lehet, még rám is, és ebbe nem tartozik bele hogy esetleg az említett okod miatt sürgős telefonálnivalód lenne, mert ugye ahogy írták, a segélyhívás azért kisebb eséllyel hiúsul meg (ha valaki odalép hozzám, hogy hívjam a 112-t, nincs az a telefonbeszélgetés, amit ne szakítanék meg ezért).
Az én ismerőseim is lázongtak facebookon, igyekeztem a közeli barátokat csitítani, hogy tök fölösleges a problémázás, mivel a gondot nem oldja meg. És senki nem a 112 sikertelen hívása miatt hőbörgött, az anyós felhívása munkaidőben pedig úgy érzem, halasztható kategória.

(#69947) syl5 válasza Keem1 (#69946) üzenetére


syl5
őstag

Nekem se volt egy ideig még hang kapcsolatom se, sőt éppen munkával kapcsolatos hívás közben szakadt meg a vonal.
És, mi van akkor?
Megvártam míg újra jó lett, és folytattuk tovább a dumát. Ha nincs ez a hívás, és nem vagyok éppen szabadnapon, amikor jó lett volna BKV-n a mobilnet, akkor észre sem veszem az issue-t. De nem haltam bele, ment tovább az élet.

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#69948) Grawens


Grawens
senior tag

Gratulálok ennek a "fogyatékos" brigádnak! (Telekom) Még írni sem tudnak rendesen. Természetesen az Online felületen történő ügyintézés újból lehetetlen. Ma ez, tegnap az. :(((

[ Szerkesztve ]

(#69949) prozodus válasza Grawens (#69948) üzenetére


prozodus
őstag

Fordításszaga van.

Lugosi: Mobilfüggőség? :P

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#69950) Vangelis válasza prozodus (#69949) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Lehet, már a webshopot is Kínában csinálják.
Rossz a google fordító. :)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.