Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45451) 313313 válasza djculture (#45450) üzenetére


313313
addikt

De nyilván jobb/gyorsabb, mint itt fórumon találgatni vagy az online felületet nézegetni...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#45452) polonic


polonic
félisten

Kivancsisagbol mertem sebesseget 3g halon.
Eleg jo lett szerintem: katt

[ Szerkesztve ]

(#45453) msgt.fubar


msgt.fubar
senior tag

Sziasztok!

Kaptam ma egy tértivevényes levelet a Telekomtól, miszerint a nevemre vásároltak egy Domino Quick előfizetést. Telefonszám, aktiváló kód benne van, SIM kártya nincs.

A telefonszámot hívtam, természetesen nem vette fel az illető. Amint oda kerülök letiltom, annyi a kérdésem csupán, hogy milyen kárt tud ezzel nekem okozni?

Úgy olvastam 600 és 1800 Ft-os lebeszélhetőséggel lehet ezt megvenni benzinkutakon és egyéb helyeken. Jól gondolom ezt ott ki kellett fizetnie? Ezen felül tud bármilyen költséget rámhárítani?

Azt végképp nem tudom hogy fordulhatott ez elő, mert nem közkincs egyik személyes adatom se, csak a kiadó nemtörődömségére tudok gondolni.

Kérlek segítsetek! Köszönöm!

gottagofast

(#45454) djculture válasza msgt.fubar (#45453) üzenetére


djculture
félisten

Domino quickhez semmit se kell megadni vásárláskor hanem később egy telefonszámot felhivva kell a lakcimet személyes adatokat megadni. Küldenek egy kódot azt ha nem postázod vissza a megadott határidőig akkor a kártya átmegy dev0-ba, letiltják. Kérdezz körül a rokonságba első körben nem e vett valaki ilyet. Ha nem akkor viszont teendő nincs mert magátol lefog tiltódni .

[ Szerkesztve ]

(#45455) A@ron válasza msgt.fubar (#45453) üzenetére


A@ron
tag

Nem igazán, de jobb, ha mielőbb letiltod, mert például, ha bűncselekményt követnek el vele, az annyira nem jó móka. :(

MOD: #djculture-nak annyiban igaza van, előfordulhat, hogy családban valaki a te nevedre vett. De ha nem, akkor azonnal tiltsd le szerintem attól függetlenül, hogy egyébként pár nap múlva így is, úgy is használhatatlan lesz.

[ Szerkesztve ]

(#45456) msgt.fubar válasza djculture (#45454) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

Értem, köszönöm. Körbekérdeztem, de eddig nem jártam sikerrel.

És akkor ez azt jelenti, hogy nem is tud nekem százezres számlát csinálni, ugye?

A@ron: erre nem is gondoltam. Eddig is le akartam tiltani, de most már első dolgom lesz.

[ Szerkesztve ]

gottagofast

(#45457) djculture válasza msgt.fubar (#45456) üzenetére


djculture
félisten

Nemtud mert először a kóddal kell igazolnia a személyazonosságát utána lesz az előfizetés elfogadva. Addig ilyen átmeneti állapotban van, ha nem kerül vissza az igazolókód akkor törlik.
Mondjuk engem is idegesítene de különösebb teendő nincs vele legalkább is ha nem szertnél járkálni ezen ügybe... Mert ha bejelented szerintem hivatalból megteszik a rendőrségre a bejelentést. Más adataival visszaélés büncselekmény. Ha utána kiderül hogy valami rokon vagy haver baromkodott akkor megvan a baj neki garantáltan. Nemhiszem hogy egy hozzád nem közel álló személy tudná az adataidat.

[ Szerkesztve ]

(#45458) raziel01 válasza djculture (#45457) üzenetére


raziel01
veterán

De használni már ilyenkor is tudja. Csak egy idő után így le lesz tiltva.

(#45459) djculture válasza raziel01 (#45458) üzenetére


djculture
félisten

Tudja persze valami 15 napig tud ha jól rémlik hivni (a levélben ott a határidő)arról az egyenlegröl amit feltöltött . Minden esetre utána kell nézni, esetleg az ügyfélszolgálattól is meglehet kérdezni hogy mi a teendő ebben az esetben szerintük.

[ Szerkesztve ]

(#45460) msgt.fubar válasza djculture (#45459) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

Köszönöm a válaszokat srácok, hálás vagyok. :R Este beszélek az ügyfélszolgálattal, és megírom a folyományt.

gottagofast

(#45461) A@ron válasza djculture (#45457) üzenetére


A@ron
tag

dehogy foglalkozik a call centeres ember feljelentgetésekkel, van annak elég baja. Le kell tiltani a płc$@ba, azt' jóvan.

(#45462) szokeherceg


szokeherceg
tag

Mit takarnak az augusztus 1-től változó általános szerződési feltételek? Ma kaptam smst a szolgáltatótól. Remélem most végre csökkennek a díjjak :DDD

Kétfajta motoros van: aki már esett, és aki esni fog...

(#45463) djculture válasza szokeherceg (#45462) üzenetére


djculture
félisten

Azt még a jó franc se tudja hogy mit takar egyelőre a julius1-töl érvényes van:

Abban megszünik a Mozaik XS, S, M, L, XL és XXL értékesítése, megszünik a dominós fizikai feltöltőkártyák értékesítése Arany és platina kedvezményjogosultsági szint esetén igénybe vehető Kapcsolat Net adatdíjcsomagok kivezetésre kerülnek

531/2012/EU rendelet 2014. július 1-jétől hatályos, a belföldi és roaming szolgáltatás elkülönített értékesítésre vonatkozó előírásainak meghfeleően afenti dátumtól az EU/EGK területén lehetőség van a roaming szolgáltatást belföldi szolgáltatójától eltérő szolgáltatótól (alternatív roaming szolgáltató) igénybe venni, abban az esetben ha belföldi szolgáltatója és alternatív roaming szolgáltató között erre vonatozóan hatályos szerződés van. Továbbá a Magyar Telekom Nyrt. a helyi barangolásos adatátviteli szolgáltatásokhoz való hozzáférést a fenti dátumtól lehetővé teszi Előfizetői számára.

Belföldi Kék szám, Belföldi Zöld szám, valamint a T-Mobile Kék szám szolgáltatások lakossági előfizetők részére történő értékesíthetősége 2014. augusztus 1-jével megszűnik.

(#45464) vipnolf


vipnolf
aktív tag

Lg G3 két év alap hűséggel 160k.
Előrendelhető az oldalon...

XPERIA PRO, DELL INSPIRON 16 PLUS

(#45465) djculture válasza A@ron (#45461) üzenetére


djculture
félisten

Ha pedig szól hogy az ő adatait mondta be valaki akkor tuti befogják jelenteni, a honlapon is kint van:

Az adatokat megadó személyt az általa megadott adatok valódisága tekintetében büntetőjogi felelősség terheli. Ha az adat megadásakor az adatok nyilvánvalóan valótlanok, úgy a Szolgáltató a SIM kártya aktiválási kérelmét elutasítja, az előfizetői szerződés nem jön létre. Ha az adatok megadását követően derül ki, hogy az adatok valótlanok, úgy a Szolgáltató a SIM kártyát letiltja, a Domino Quick Előfizetői Szerződés érvénytelen. A +36-30/633-6366 hívószámra érkezett hívások tartalma rögzítésre kerül, azt a Szolgáltató legtovább az Eht-ban meghatározott időtartamig tárolja.

[ Szerkesztve ]

(#45466) A@ron válasza djculture (#45465) üzenetére


A@ron
tag

kérlek, emeld már ki az idézett szövegből, hogy hol van az, hogy a Telekom büntetőfeljelentést tesz / a megadott adatokat harmadik félnek továbbítja. mert én ilyet sehol nem látok.

szerintem amúgyis csak max polgári pert lehetne indítani egy szimpla visszaélés esetén, amit csak az indíthatna, akinek a sérelmére a visszaélést elkövették (ez pedig nem a Telekom.)

Tiltassa csak le a kedves fórumtárs nyugodtan.

(#45467) cris78


cris78
őstag

"Arany és platina kedvezményjogosultsági szint esetén igénybe vehető Kapcsolat Net adatdíjcsomagok kivezetésre kerülnek"
Ez mit jelent????

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#45468) djculture válasza cris78 (#45467) üzenetére


djculture
félisten

Használhatja mindenki tovább a legutolsó árazás szerinti dijakon de már új szerződéssel nem lehet igénybe venni

[ Szerkesztve ]

(#45469) cris78 válasza djculture (#45468) üzenetére


cris78
őstag

Megnyugodtam, köszi ;)

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#45470) ch003067


ch003067
addikt

Sziasztok !

T-mobile nem válaszol az emailremre, 1430-at soha többet nem hívom, mert egy hulladék, úgyhogy megkérdezlek titeket, hátha tudjátok, vagy esetleg van köztetek egy trémobilos :

Mátrix díjcsomagban vagyok ( bácsalmási hivatali díjcsomag) és szeretnék venni egy Note 3-mat.

Ebben a hulladék díjcsomagban 2 éves hűségidővel ( hozzáteszem több mint 10 éve ebben vagyunk) ugyan annyiba kerül a telefon, mint a trémobil webshopban, DOMINO-ban...... ( igen igen elég nagy lehúzás...)

Szerintetek meg lehetne azt valahogy oldani, hogy rendeljek egy ilyen telót a webshopból, részletre ( lehetőleg 2 évesre) biztosítással úgy, hogy hozzácsapnánk a mostani előfizetésemhez? Természetesen az a célom, hogy minél jobban kijöjjek.

Illetve, ha valaki netán ismeri ezt a díjcsomagot, (amire elég kicsi esély van) nem tudja véletlenül, hogy nem-e jár ennyi idő után valami levásárolható pont, vagy kedvezmény, vagy valami hasonló ? Mert azért több mint 10 év elég figyelemre méltó idő szerintem :U

Ha valaki tudna írni nekem erre korrekt választ, nagyon megköszönném :R :R

(#45471) Vangelis válasza ch003067 (#45470) üzenetére


Vangelis
nagyúr

flottánál álltalában nem valami jók a készülék árak.

Sőtt mint megfigyelted a normál előfizetéses készülék árak is néha rosszabbak a dominósnál.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#45472) ch003067 válasza Vangelis (#45471) üzenetére


ch003067
addikt

Háth de ez akkor is vicc..... Mostmár ugyan jobb a helyzet mint fél éve, mert akkor kb 30%-al voltak drágábban kiirva a telefonok, mint az új ára.....

(#45473) glaci válasza ch003067 (#45470) üzenetére


glaci
őstag

Esetleg próbáld meg úgy, hogy csak az előfizetésre vállalsz hűséget. (Ezt jelöld be a webshopban.)

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#45474) A@ron válasza ch003067 (#45470) üzenetére


A@ron
tag

Bejelentkeztél a honlapon My T-be, és ott sem ajánlja fel a részletfizetést? (régi díjcsomagnál ez könnyen előfordulhat.)

Ha nem, akkor a legjobb megoldás az lehet, hogy - ha van lehetőség a "hivatali"-ból kikerülés nélkül - a jelenlegi kínálatból (Nextek, Moveok, stb.) választasz egy hasonlót vagy neked szimpatikusat és arra kötsz hűséget. (ezt egyébként ugynúgy lehet céges névre, ha azon van az előfizu, mintahogy magánszemély nevére.)

Ha ezt megcsinálod, akkor az alap ott indul, hogy tudsz részletre is fizetni, és a teló is jóárasul, bár hogy mennyire, az a havidíjtól függ. Na és persze majd tudsz biztosítani is, bár az alap amúgy.

(#45475) ch003067 válasza A@ron (#45474) üzenetére


ch003067
addikt

Az a baj, hogy nem az én nevemen, hanem anyumén van az előfizetés, és ez éri meg nekünk a legjobban, mivel ingyen beszél mindenki, aki ebben a ratyiban van....

Az előfizu mindenképp maradna, csak valahogy ezt a teefonos dolgot kellene megoldani :S

(#45476) A@ron válasza ch003067 (#45475) üzenetére


A@ron
tag

Na akkor nézzük:

-telefont részletre csak akkor tudsz venni, ha díjcsomagra is vállalsz hűséget.
-hűséget csak aktív díjcsomagokra tudsz vállalni, lezártakra nem tudomásom szerint.
-kapcsolat pontokat a honlapon my t-be belépve letekerve a lap alján találod. 1 pont=1 forint.

amúgy mennyi szokott lenni így a számlád havonta?

(#45477) tomy86 válasza ch003067 (#45470) üzenetére


tomy86
addikt

"Mert azért több mint 10 év elég figyelemre méltó idő szerintem"
Csak ez egyik szolgáltatót sem érdekli. Többen vagyunk itt még a Westelnél lassan 20 éve kezdett előfizetéssel és nullához közeli kedvezménnyel. Ahogy A@ron is írta csak az számít milyen csomagban vagy és így mennyit fizetsz havonta. Kb. havi 10e-s számlától kezdődnek az értékelhető kedvezmények. Illetve az alkalmankénti akciókban lehet néha valamit kifogni.

(#45478) Arolotifar válasza ch003067 (#45470) üzenetére


Arolotifar
őstag

A 10 évvel semmire nem mész... Párom 12 éve előfizető. Ha készüléket akar vásárolni, függetlenül olcsóbban megkapja, mintha előfizuval venné... Nekem a Note 3 170e lett volna a T-nél, függetlenül 120ért vettem 2 év gyári garival.
Amíg havi 20 körül volt a számla, csurrant-cseppent egy kis kedvezmény. 2 éve, hogy 10 alatt tartjuk, semmi nincs.

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#45479) lugosi válasza Arolotifar (#45478) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Addig voltak jók a készülékárak amíg azokkal lehetett új előfizetőket csalogatni. Most már nagyjából telített a piac, és mágikus véletlenek folytán a tarifák is nagyon hasonlóan jönnek ki, akár egy napon belül.
Tehát amíg nagyobb verseny volt, jobb árak voltak. Most rosszabb árak vannak.
Cserébe, mivel rosszak a készülékárak és emiatt kevesebben írnak alá 2 évet, bejött az, hogy most már egy normális díjcsomagot hogy megkapj, ahhoz is hűséget kell aláírni.

Mi lesz a következő? A 25000 ft-os sim kártya belépési díj, mint 98-ban? Vagy ne adjak ötleteket? :U

(#45480) ch003067


ch003067
addikt

2.500 Ft / hó. Ami teljes lebeszélhetőséget jelent, 21 ingyen SMS-t, meg flottán belül ingyen beszélünk....

Függetlent nem szeretnék venni, mert akkor nem tudok biztosítást kötni rá, ami azrt egy ilyen kaliberű telefonnál jó lenne.

(#45481) Arolotifar válasza lugosi (#45479) üzenetére


Arolotifar
őstag

Tényleg ne adj nekik ötleteket :) Novemberben lejár az előfizum és valószínűleg nem is fogok hosszabbítani. Elég volt...

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#45482) zoli62 válasza lugosi (#45479) üzenetére


zoli62
addikt

Inkább ne adj ötleteket. :) A 25000 Ft-os belépési díj szerintem még mindenkinek mélyen az emlékeiben él. :)

(#45483) 313313 válasza ch003067 (#45480) üzenetére


313313
addikt

Media Marktba és Edigitalba nézz szét. Részlet mindkét üzletbe van, biztosításosdit meg Edigitalnál biztos láttam...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#45484) ch003067 válasza 313313 (#45483) üzenetére


ch003067
addikt

Uuuh, köszönöm szépen :R :R szerintem e-digitál lesz a nyerő :B

(#45485) A@ron válasza Arolotifar (#45478) üzenetére


A@ron
tag

annyit hadd tegyek még hozzá, hogy 3-5k körül valóban alig van kedvezmény, de ha valakinek havi 8-10k a telefonszámlája, akkor már bőven megéri...lásd pl.: iPhone 4S 8GB > 28.990 Ft :))

[ Szerkesztve ]

(#45486) pepe091 válasza 313313 (#45483) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Media Marktban is van biztosítás, csak Garancia Plusznak hívják.

(#45487) Ézsaiás


Ézsaiás
tag

sziasztok

az lenne a kerdesem, hogy szamhordozassal atmennek a t-hez a telenortol.
az en nevemen van, feltoltokartyas vagyok. szoval, no problem elvileg.
viszont ez mennyibe kerul nekem? azt tudom, hogy maga a szamhordozas ingyenes.. de dominos lennek, akkor 4ezer a dolog a csomag miatt? mikor kell fizetni? bemegyek a t-be, jelzem, hogy hozzajuk akarok jonni.. megnezik a papirokat, fizetek majd postan kuldik az uj simet? vagy hogy megy ez? elore is koszonom.

(#45488) dedike válasza Ézsaiás (#45487) üzenetére


dedike
addikt

Szia,

a pénz az 2700,- forint, ez teljes egészében leforgalmazható. A T-nél kell jelezned a szándékod. A többit meg ott úgy is elmondják. Szerintem különben rögtön a kezedbe nyomják a SIM-et.

Jó szerencsét!

(#45489) br4adam válasza Ézsaiás (#45487) üzenetére


br4adam
aktív tag

A Telekomnál intézed csak, a régi szolgáltatóhoz nem kell menni, 4050 forint, azonnal kapsz kártyát és kb. 2-3 munkanap amire ténylegesen megtörténik a hordozás.

(#45490) Arolotifar válasza A@ron (#45485) üzenetére


Arolotifar
őstag

Bocsi, nem vagyok sznob, de az iPhone-t feltolhatja magának a T :)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#45491) raziel01 válasza A@ron (#45485) üzenetére


raziel01
veterán

3 éves telefonert még annyi is sok. Főleg, hogy 2 év hűség is kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#45492) lugosi válasza raziel01 (#45491) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Jaja, "jól jár" aki megveszi, mire letelik neki a 2 év hűség, lesz egy 5 éves technikája amiért ma új árat fizetett. :DDD

(#45493) vipnolf


vipnolf
aktív tag

díjcsomagravállalt hűség nélkül is van részletfizetés

egyébként lehet én vagyok az idióta, de frankón nem értem mi ez a nagy izgulás a készülékbiztosításra...
nekem pl rohadtul nem kéne, de ha jól tudom be van árazva( mintha vmi ilyesmit olvastam volna itt korábban, de javítsatok pls ha tévedek) , azért is ilyen magasak a készülék árak... szóval kötelező kifizetni valamit, amire semmi szükségem... szerintem mindannyian kinőttünk már az ovis korszakból, tudunk vigyázni az eszközeinkre...

XPERIA PRO, DELL INSPIRON 16 PLUS

(#45494) raziel01 válasza vipnolf (#45493) üzenetére


raziel01
veterán

" mindannyian kinőttünk már az ovis korszakból, tudunk vigyázni az eszközeinkre..."

Pedig szinte minden nap ír valaki a telefonok topicjaiba, hogy leesett, összetört, betört a kijelző.
Ha van biztosítás akkor sem hűde olcsó a dolog. Anélkül drága.
Bár én se fizetnék ilyenért az biztos. Az a havi 1-2k is csak kiadás.

(#45495) vipnolf válasza raziel01 (#45494) üzenetére


vipnolf
aktív tag

pont erről beszélek, hogy akinek szüksége van rá, az vegye igénybe.
elég drága cuccokkal rohangálok, egyiknek se esett még semmi baja... vigyázok rá, ennyi

XPERIA PRO, DELL INSPIRON 16 PLUS

(#45496) msgt.fubar válasza msgt.fubar (#45460) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

Felhívtam a +36-30-633-6366-os számot, ahol aktiválni lehet ezt a Domino Quick dolgot. Kis várakozás után egy meglepően normális ügyintézőhöz jutottam, akivel röpke fél óra alatt kinyomoztuk a dolgot.

Valóban vásároltak a nevemen egy ilyen kártyát, csak éppen egy velem megegyező nevű, évekkel fiatalabb (1992-es születésű), az ország másik pontján élő srác.

Először nem akarta elmondani az ügyintéző milyen adatokkal lett vásárolva a kártya, de amikor szóbakerült az esetleges bűncselekmény elkövetése, akkor elmondta őket. Sem a lakcím, sem édesanyám neve, sem a születésem dátuma nem stimmelt. Csak és kizárólag a nevem.

Mi derül ki ebből? Amikor megveszed ezt a Domino Quick-et, akkor fel kell hívnod egy telefonszámot és ott bediktálnod ezeket az adatokat. Azonban ha már szerepelsz az adatbázisban, akkor név alapján hozzá tudnak kötni a meglévő emberhez.

Ez történt most is, tehát a Telekom egyik munkatársa hibázott. Természetesen az, akivel én beszéltem adatbázis hibára hivatkozott. Bárhogy is legyen, a rejtély megoldódott. Köszi a segítséget!

gottagofast

(#45497) A@ron válasza Arolotifar (#45490) üzenetére


A@ron
tag

az ájfónt én is utálom nem mellesleg, de azt azért jegyezzük meg, hogy egy ilyen telefon ma használtan is 50-60k alsó hangon...

#lugosi: 5 éves a technika, aztán akkor mivan? Aki a legújabb, legtrandibb, csillivilli, 6000 magos gépsárkányt akarja magának, az ne sajnálja rá a százezreket. Aki viszont ezt nem használja ki/nincs rá kerete, miért is rossz ajánlat mélyen ár alatt kapni egy zsírúj készüléket?

#BiG G3ry: örülök, hogy megoldódott :))

[ Szerkesztve ]

(#45498) Arolotifar válasza A@ron (#45497) üzenetére


Arolotifar
őstag

az ájfónt én is utálom nem mellesleg, de azt azért jegyezzük meg, hogy egy ilyen telefon ma használtan is 50-60k alsó hangon...

Ebben teljesen igazad van :) De ettől függetlenül nem adnék ki érte 1 Ft-ot sem.

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#45499) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Helló!

Pár napja váltottam T-mobile előfizetéses mobilnetre, amivel nem megy a Viber, még a cset sem. Eddig tökéletesen ment Vodafoneos (UPC) mobilnettel.

Aquila non captat muscas.

(#45500) club1 válasza Hegyirabló (#45499) üzenetére


club1
veterán

Gondolom a T-s mobilnet opció, a UPC-s meg önálló mobilnet. Merthogy a T-nél sem korlátozhatják az önálló mobilnet-előfizetéseket.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.