Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41451) ShadowX válasza sz.balazs.95 (#41450) üzenetére


ShadowX
őstag

Akkor már inkább párszázért egy átalakító...

(#41452) sz.balazs.95 válasza ShadowX (#41451) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

mármint olyan átalakító, ami a mini SIM-et micro-ra alakítja át?
mutass már egyet! :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#41453) Viktor0610 válasza ShadowX (#41451) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A mini SIM-et hogy alakítod át micro méretűre (ha utóbbi kisebb méretű :P )?

Samsung Galaxy A54

(#41454) kali válasza sz.balazs.95 (#41448) üzenetére


kali
legenda

úgy írtam, ahogy a telefonok mostanság kiírják (g, e, 3g, h, h+, 4g/lte), a pontos megfogalmazás szerinti megfelelőjét kidobja a google, ha valaki annyira kíváncsi rá, én nem akartam annyira belemenni.
sőt, még aprólékosabban is lehetne, hiszen néhány (régebbi) nokia például kiírja, hogy 3.5g (3.75g), bár maga a készülék csak 3.6 megabit/sec maximális hsdpa átviteli sebességre képes, manapság meg azért minimum 7.2 megabit/sec adott az alsóbb kategóriában is, de inkább már 14.4 megabit/sec.
az lte-a egyelőre nem "fenyeget", bár a bő 60 megabit/sec sebességű lte/4g is elég ütős már.

(#41455) D@ve89 válasza sz.balazs.95 (#41448) üzenetére


D@ve89
tag

De, így van. A GPRS és EDGE pedig második generációsak (2G).

Szerk.: csak a teljesség kedvéért egészítettem ki. :)

[ Szerkesztve ]

(#41456) sz.balazs.95 válasza kali (#41454) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

ja értem. akkor nem szóltam. :B

D@ve89: Igen, tudom. ;)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#41457) bostone


bostone
addikt

Mi a búbánat van az önkiszolgáló felületen?
Tegnap mobil alkalmazással próbáltam számlát befizetni, elvileg minden rendben, de a kártyámról mégsem vonták az összeget.
Ma próbálok bejutni, a gép előtt ülök hosszú percek mennek el és semmi változás. A belépés gomb elhalványult, viszont nem férek a számlámhoz.

(#41458) smileismarci válasza St3ven (#41428) üzenetére


smileismarci
tag

én is ezzel szenvedtem tegnap de nekem még aktív net csomagot sem ír a myt-ben, Pedig az aktiválást sikeresnek írta meg net is van na m1.. :U

#%

(#41459) ShadowX válasza sz.balazs.95 (#41452) üzenetére


ShadowX
őstag

Fogalomzavar :D azt hittem egyrōl beszélünk. :)

(#41460) szabogabor10 válasza D@ve89 (#41446) üzenetére


szabogabor10
veterán

Persze, először normálisan előadom..de ha kötozködni akarnak, azt nagyon nem fogom csípni.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#41461) -v-


-v-
addikt

Srácok, muternak kéne néznem valami előfizut.. szolgáltató mindegy, de ide írok ez pörög úgy látom legjobban. Butatelefonhoz kell, szóval net nem fontos, csak beszél meg sms-t küld ... duma az megy vezetékesre meg mindenféle hálózatba, csak belföld. Move XS? Vagy van annál valami jobb? Ne legyen sok a havidíj, de minél olcsóbb percdíj stb. Lehet hülye kérdés, mert nem kell sokat variálni, de hátha van valamelyik szolgáltatónál ilyen oldschool díjcsomag ami tuti befutó erre.

(#41462) club1 válasza -v- (#41461) üzenetére


club1
veterán

Dpi csomag a Fidesztől a legolcsóbb. A dpi csomag nem publikus, de viszonylag könnyen hozzá lehet jutni. Érdeklődni itt lehet.

(#41463) torrente777_


torrente777_
aktív tag

Miskolcon elindult az LTE végre!!!

Rommer.

(#41464) szabogabor10 válasza torrente777_ (#41463) üzenetére


szabogabor10
veterán

:C
Na akkor talán újra beindulnak a fejlesztések. :)

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#41465) Nescafé válasza torrente777_ (#41463) üzenetére


Nescafé
őstag

Szolnokon is van már :)

 iPhone 15 Pro

(#41466) szabogabor10 válasza Nescafé (#41465) üzenetére


szabogabor10
veterán

Szekszárd megint kimarad? :W

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#41467) polonic válasza torrente777_ (#41463) üzenetére


polonic
félisten

Szombaton még nem volt, akkor jártam ott.

Szóval akkor az korábban beírt pozitív tapasztalataim a hálózatfejlesztés miatt lehettek.

(#41468) Prien válasza torrente777_ (#41463) üzenetére


Prien
addikt

Hurrá, jöhet Egerbe is! :))

A kevés is több a semminél.

(#41469) Laci.M


Laci.M
senior tag

Sziasztok!

Ha valaki beváltja a pontjait és kap rá telefont az milyen papírokat kap meg vele? Úgy értem garipapír, szerződések, minden aminek nyoma van. Kínálnak egy garipapír nélküli T-s telefont, azt mondja az eladó, hogy az imei elég a garanciáztatáshoz, abból látják, hogy mikori a telefon. Nem tudom mitévő legyek.

Aláírás

(#41470) kali válasza Laci.M (#41469) üzenetére


kali
legenda

szia,

nem akarod megvenni papírok nélkül! :(
pont úgy adott a számla és a jótállási jegy is, üzletben vásárolva kinyomtatják, webshop útján rendelve pedig a t-s fiókba bejelentkezve tekinthető meg és nyomtatható ki.
kell a jótállási jegy, vagy annak hiányában a számla, ha garis ügyet akarsz intézni!

(#41471) 206 cc válasza Laci.M (#41469) üzenetére


206 cc
senior tag

Garancia papír az kell...ha nincs ,lehet van valami gond azzal a cuccal...

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#41472) dptrsk válasza Laci.M (#41469) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ha az eladó, akié a SIM bemegy egy T-Pontba szerintem adnak neki garipapírt ha kér(mert pl. elhagyta).

(#41473) Vangelis válasza dptrsk (#41472) üzenetére


Vangelis
nagyúr

CSak számla másoaltot, díj ellenében.
De az még jobb mert látod a telefon multját!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#41474) Laci.M válasza kali (#41470) üzenetére


Laci.M
senior tag

Köszönök szépen minden választ.

Ha kapok garipapírt, IMEI stimmel mindenhol (doboz, telefon, papír), és van adásvételi, amiben le van írva, hogy letiltásmentes akkor van valami buktató még?

Aláírás

(#41475) erdoke válasza Laci.M (#41474) üzenetére


erdoke
titán

Adásvételi semmit nem ér letiltás ellen, annál is inkább, mert ha még hűség és/vagy részlet van a készülékre, akkor a szolgáltatóval kötött szerződés alapján nem is adható el...

A legjobb aláírás a héten

(#41476) kali válasza Laci.M (#41474) üzenetére


kali
legenda

igen, mivel a letiltásra csak és kizárólag úgy lehet garanciát adni, ha megmutatják a telefonhoz tartozó számlát, hogy a készülék domino konstrukcióban vagy listaáron lett vásárolva, minden más esetben tiltható, még akkor is, ha nem részletre lett vásárolva, mivel elég hozzá csak az előfizetéses számlával elmaradni a kapcsolódó 1 vagy 2 év hűség alatt.
bármilyen papírt is írnak, hogy garanciát vállalnak a letiltás ellen, az esetlegesen csak arra lesz jó, hogy "pereskedjen" vele az ember, az meg időben, energiában és pénzben sem okés...
amennyiben nem megbízható az eladó - és ez eléggé leszűkíti a dolgot -, úgy nagy a hibalehetőség, és az esetleges letiltás után a szolgáltató sem áll veled szóba, hiába az adásvételi, mivel velük nem te állsz szerződésben.
a garis ügyintézéshez alapesetben elég a jótállási jegy - ha más szempontból nincs probléma -, hiába nem te vagy szerződésben a szolgáltatóval, mivel a készülékhez kiállított jótállási jegy nem személy nevére szól, hanem a készülék azonosítója alapján lett kitöltve.

[ Szerkesztve ]

(#41477) Nescafé válasza szabogabor10 (#41466) üzenetére


Nescafé
őstag

azt nem tudom , itt is egy hete vettem észre hogy van...

 iPhone 15 Pro

(#41478) StLui válasza kali (#41476) üzenetére


StLui
veterán

illetve az is letiltás elleni védelem, ha letelt a két év, tehát hűségre vett a telefon és megmutatja a számlát, hogy több mint két éves.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#41479) MurdR


MurdR
veterán

Sziasztok. Kollégámnak májusban jár le a hűsége az előfizetésére, és szeretne készüléket kihozni előrehozott hosszabbítással. Lehetséges ez még? Vagy már nincs rá lehetőség?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#41480) club1 válasza MurdR (#41479) üzenetére


club1
veterán

(#41481) St3ven


St3ven
addikt

Jelentem, nekem My T-n már NetPlusz M szerepel Az Ön mobilinternet díjcsomagja rész alatt, azaz lassan normalizálódik a helyzet. :)

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#41482) St3ven válasza St3ven (#41481) üzenetére


St3ven
addikt

Talán a megrendelés is rendben megy már, bár nyilván azt nem próbáltam:

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#41483) Richee11


Richee11
senior tag

Sziasztok!!!

Én ezt nem értem. Rámegyek a t-nél a feltöltőkártyás díjcsomagokra, és akkor ki van írva h a NetPluszM 500 mb 990 ft, egy hónapig 190 ft!! Ez mind szép és jó, de amikor rákattintok akkor már 1790ft-t ír 30 napra. Most akkor, hogy is van ez?

(#41484) Viktor0610 válasza Richee11 (#41483) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kiegészítésként (már meglévő adatcsomag mellé) 990 Ft, ha nincs net a kártyádon, az alapár 1790 Ft.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#41485) Richee11 válasza Viktor0610 (#41484) üzenetére


Richee11
senior tag

Aha, és azt hol tudom megnézni, hogy van e valami net a kártyámon?

(#41486) ShadowX válasza Richee11 (#41485) üzenetére


ShadowX
őstag

Azt akarta írni, hogy ha a díjcsomagodban alapesetben van bennefoglalt adatforgalom, akkor él a kedvezményes ár. Ezt pedig a díjcsomagoknál láthatod.

(#41487) Viktor0610 válasza Richee11 (#41485) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem tudom, talán a MyT-Mobile oldalán, de abból kiindulva, hogy 1790 forintért ajánlotta fel neked, valószínűleg nincs net a kártyádon. :)

Samsung Galaxy A54

(#41488) Richee11 válasza Viktor0610 (#41487) üzenetére


Richee11
senior tag

Pont az a baj, hogy két helyen tünteti fel és 2 helyen mást ír.

(#41489) Viktor0610 válasza Richee11 (#41488) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Azért gondolom, hogy nincs net a kártyádon, mert ha a megrendeléskor a magasabb árat dobja fel, az azért lehet, mert nincs neted. :P

Az oldal elrendezése (kétféle ár) engem is megzavart elsőre.

Samsung Galaxy A54

(#41490) Richee11 válasza Viktor0610 (#41489) üzenetére


Richee11
senior tag

Rendben, köszönöm a segítséget! Igen sajnos a magasabb ár vonatkozik rám, ezért inkább marad a netpluszS. Csek először tényleg becsapós volt ez a 990 ft 30 napos díj, és a 190 ft kedvezményes ár.

De sajnos már a rokonomnak megrendeltem. Most akkor neki 190 ft az első 30 napban? És ha utána neki is csak a NetPluszS-t akarom majd aktíválni, akkor elég cska megrendelni, vagy előtte ezt le kell mondani?

(#41491) Viktor0610 válasza Richee11 (#41490) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Két net valószínűleg nem lehet a kártyán egyszerre, szóval szerintem elég csak megrendelni az egyiket, és az lecseréli a másikat.

(Legalábbis Telenoréknál tutira így van. :) )

Samsung Galaxy A54

(#41492) Richee11 válasza Viktor0610 (#41491) üzenetére


Richee11
senior tag

Okés, akkor megvárom, had évezze ki 190ft-ért azt az 500 megát, és akkor 1 nappal a lejárat előtt megrendelem a másikat!! :D

(#41493) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Szokott erre járni telekomos "munkatárs"?

Decemberben melóban kötöttünk egy Connect énCégem D20 szerződést (vezetékes telefon, DSL net és Mobil előfizetés egyben). Ezen csomag esetében lehetőség van Mátrix szolgáltatás igénybevételére, amivel ún. mobil flottát lehet kiépíteni egymás közötti ingyenes beszélgetéssel. Az alap mobil szolgáltatás mellé igényeltünk egy újat, amit be is raktak annak rendje és módja szerint.

Nemrég kaptam kézhez a január havi számlákat, ahol elég érdekes számösszeg szerepel a második mobilhoz kapcsolódó számlán (6600 nettó-ról beszélt az üzletkötő, ami teljes egészében lebeszélhető. Erre 9900 nettó van számlázva. Az már csak mellékes, hogy a lebeszélhetőség CSAK telekomos irányban érvényes, amiről elfelejtett tájékoztatni az üzletkötő :((( ). Nekiálltam szépen szóról szóra átolvasni a szerződéshez kapcsolódó papírokat, ahol meg is találtam az ide vonatkozó passzust és bizony jól van számlázva a második mobil, ugyanis csak az első mobil esetén van kedvezmény, míg innentől kezdve az összes kapcsolt mobil teljes áron számolódik. Hopp egy rossz pont Telekom irányba, még akkor is, ha egy üzletkötő hibája. ilyen feltételekkel hülye lettem volna rábólintani a második mobilra, inkább ment volna Next Business M-be.

Gondoltam én, hogy majd jól megváltoztatom erre a mobilra a csomagot, aminek így valahogy nem látom értelmét. Fel is hívtam a 1435-öt, ahol egy csengő hangú hölgynek elmondtam gondomat, bajomat és megkérdeztem, hogy ezt a második mobil számot milyen úton és következményekkel lehetne átrakni Next Business M csomagba, aminek havidíja hasonló összegre rúg.

Meglepődve kaptam a tájékoztatást, hogy a flottában lévő összes mobilszámot át kellene tenni ilyen csomagba és hűségidőn belül mobilszámonként 72k kötbérrel is számolni kell.

Na ez hihetetlennek hangzik számomra, így most kérnék erre egy megerősítést vagy cáfolatot. Mondjuk mindkét esetre beveszek 1-2 fél HP-t, hogy megnyugodjak

read-only mode on the forum

(#41494) sarkanyolo2 válasza AtHoS (#41493) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Persze, ingyen bugreport ez a fórum a T-nek. :D

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#41495) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

hello
24 havi részltre is lehet telefont vásárolni ?

(#41496) kali válasza Sterilzona (#41495) üzenetére


kali
legenda

szia,

igen, de a telefon konkrét típusa és a vásárlás kontrukciója válogatja, hogy mennyi kezdőrészlet és hány havi törlesztővel adják.

(#41497) Sterilzona válasza kali (#41496) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Köszi. Még nem láttam amúgy ilyet.
Más. Online ugyanazt lehet elintézi mintha bemegyek tépontba ? Nem lehet jobban variálni esetleg ha inkább bemegyek ? :)

(#41498) Melack válasza Sterilzona (#41497) üzenetére


Melack
veterán

Társkártyámhoz telefonra 23havi a részlet.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#41499) Beca1990


Beca1990
senior tag

új dominós kártyát rendeltem, de most nézem hogy nekem microSIM kell, de nem is lehetett választani.
hol derül ki, hol látom milyen SIM kártya ez?

[ Szerkesztve ]

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#41500) 1430 válasza Viktor0610 (#41491) üzenetére


1430
senior tag

Telekomnál nem. :N
Én nem tartom feltétlen rossz megoldásnak, hogy előbb le kell mondani a meglévő csomagot, bár ami az egyik módszernek az előnye, az a másiknak a hátránya és fordítva.

Richee11
30 napon belül bármikor le lehet mondani a csomagot, attól az 500 MB a 30. nap végéig még felhasználható, legfeljebb annyi hátránya van a korai kikapcsolásnak, hogy a hátralévő adatkeret nem kérdezhető le (neten vagy a 1777-en).

Beca1990
Micro SIM is kitörhető lesz. A cikk kód elárulja:
1990 Ft-os Domino Surf SIM csomag >> Dom.SURF 3FFSIM csom.WS
2790 Ft-os Domino 5 SIM csomag >> Domino 5 3FFSIM
A 3FF jelöli a micro SIM-et (de akár a nagyobb, mini SIM méret is kitörhető)

[ Szerkesztve ]

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.