Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41601) mario1012


mario1012
tag

Sziasztok.

Múlt héten nézegettem weben a telefonokat, akkor még egy jó pár telefonra volt internetes rendelés esetén pár % kedvezmény, ami a tegnapi nappal amikor ismételten nézegettem a kínálatot szinte minden telefonról eltűnt, ez szerintetek változhat még és visszahozzák ezt az internetes rendeléses kedvezményt vagy ne várjak rá, hanem vegyem meg ezen az áron ami kedvezmény nélküli, olyan 2 hétig tudok legkésőbb várni ezzel. Így ahogy nézegettem az árakat a kiválasztott telefonnál ~25e ft eltérés van, ami nem mindegy.

(#41602) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Na most már végre rendesen jelenítik meg a mobilnet csomagomat... :DDD

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#41603) namenlos


namenlos
tag

Olyan kérdésem lenne, hogy...

Jelenleg sima Like csomagom van 50 MB havi adatforgalommal, melynek fordulónapja eddig 1-je volt. Mivel nem netezésre találták ki ezt az adatmennyiséget, ezért ehhez most rendeltem egy 500 MB-os NetPlusz M adatcsomagot, aminek 8-a lett a fordulónapja, erről jött legalábbis SMS. Ilyenkor összeadódik a két adatmennyiség (550 MB) és egységesen 8-a lesz a fordulónap, vagy hogy van ez?

... köszönöm! :)

(#41604) pepe091 válasza namenlos (#41603) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Így van ahogy mondod. Egységesen a 8-a lesz a fordulónapod.

(#41605) kali válasza namenlos (#41603) üzenetére


kali
legenda

szia,

igen, az adatmennyiség összeadódik, a fordulónap pedig az sms útján közölt nap lesz.
nyomhatod is a netet rendesen, mert 7-én éjfélig a teljes 500 megabyte adatkeret (is) megkaptad.

sz.balazs.95; nálam, még mindig nem.

[ Szerkesztve ]

(#41606) namenlos válasza kali (#41605) üzenetére


namenlos
tag

Szuper! Köszönöm pepe091 és kali! :)

(#41607) xSide


xSide
őstag

Tiszta vicc, MediaMarkt LG G2 139e (akció Miskolc 149e helyett), Telekom domino 134e.
Biztosítás MM +7e egy évre teljes körü, előfizuval Telekom-nál ugyanez 12x1290 lenne...
Dominós lehetőségről nem tudok.

[ Szerkesztve ]

(#41608) Teko001 válasza xSide (#41607) üzenetére


Teko001
őstag

A listaára valóban 134 990 Ft, de mivel domino-ban veszed, így a domino-hoz való biztosítást kell nézni (egyébként az az előfizetéses biztosítási díj se stimmelne, mert 1790ft lenne havonta, és egészen öt évig lehet biztosítani vele, míg a dominónál csak egy évig), ami egyszeri 9990 Ft lenne.

(#41609) kali válasza xSide (#41607) üzenetére


kali
legenda

nem kell/szabad ezen csodálkozni, a szolgáltatók főként szolgáltatást értékesítenek, és csak másodlagosan telefont, illetve a kettőt összekapcsoltan, tehát nem érdekük, hogy a legolcsóbban adják a készülékeket - bár néha így is csak a nagyobb áruházak akciói olcsóbbak, vagy a gsm üzletek szürkék/feketén beszerzett telefonjai, gsm bolti garival, nem áfás számlával...stb.
nem mondom, hogy teljesen jó ez így, hűséges előfizetőknek adhatnák olcsóbban a szolgáltatók a készülékeket, de ez van...

[ Szerkesztve ]

(#41610) 1430 válasza odrif (#41595) üzenetére


1430
senior tag

Nem megsérteni akarlak, de szerintem a flottás ügyfél nem kiemelt ügyfél. Bár kérdés, Te mit értesz flottás ügyfél alatt. Én például azt, hogy bizonyos feltétel esetén (pl. olyan munkahelyen dolgozol vagy tagja vagy valamilyen szervezetnek) lehetőséged nyílik X db (rendszerint 5 db) speciális díjcsomagban lévő előfizetés használatára. Ekkor ugyebár Te vagy az előfizető (de legalábbis a számlafizető biztos). Ha speciális a díjcsomag, de nem a Te nevedre megy a számla, hanem egy cég nevére, akkor az már valami SOHO/KKV vagy nagyvállalati előfizetést jelent, nem flottát.

Ha a fent leírtak alapján érted Te is a flottát, akkor viszont azokhoz a díjcsomagokhoz is igénybe vehetők a NetPlusz adatcsomagok (a netet nem tartalmazó díjcsomagos árakon), így érvényesülhet a kedvezményes BB havidíj.

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#41611) odrif válasza 1430 (#41610) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

"pl. olyan munkahelyen dolgozol vagy tagja vagy valamilyen szervezetnek"

igen így értettem, Tisztelettel! :R

Mit ajánlanál hogy olcsóbban kijöjjek? (lehetőleg ne ilyen 3-400 ft.os legyen az eltérés mert azért nem kavarok-keverek :DDD

és én kérek elnézést, az imént felhívtalak és aranyjogosultságú ügyfélként köszöntöttél. :R

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#41612) 1430 válasza odrif (#41611) üzenetére


1430
senior tag

Egész pontosan arany kedvezményjogosultságú ügyfélként. ;]

Amúgy nem azt akartam javasolni, hogy válts ki flottából, de kérdezz még rá a BB megrendelési lehetőségeidre a +36-80/630-160-as telefonszámon.

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#41613) odrif válasza 1430 (#41612) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

köszönöm.

20 éve a Prohardveren

(#41614) reechyke válasza xSide (#41607) üzenetére


reechyke
tag

Oszträk mediamarkt pedig 395 vagy 399 euro szintöl függöen... :-) En pedig egy hete hoztam ki egy oszträk szolgältatotol 49 euroert egy 30 euros csomaggal, amiben inkäbb le sem irom mik vannak.

(#41615) lord.lakli válasza reechyke (#41614) üzenetére


lord.lakli
őstag

Na na na, kínozz minket ;]

(#41616) lugosi válasza odrif (#41611) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Tudom nem vigasztal, de fogd fel úgy hogy a flotta miatt annyit spórolsz hogy megéri a 2190.-et az az 1 giga adat + bis szolgáltatás.

(#41617) xSide válasza reechyke (#41614) üzenetére


xSide
őstag

Vicc ami idehaza megy, épp ezért írtam mm függetlenül megvéve jobban jártam:)

(#41618) whbear


whbear
senior tag

Sziasztok! N&R M díjcsomagom van, szeretnék váltani de a webes felületen csak olyat ír, hogy díjcsomag váltáshoz keresse fel a legközelebbi üzletet. Tényleg csak így megy?

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#41619) dptrsk válasza whbear (#41618) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

1430at felhívva is lehet váltani. De online te magad nem tudsz.

(#41620) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Hogy is van ez?
Domino NetPlusz M-et akarunk ismerősnek beállítani, a dominós netszolgáltatások listájánál 990ft-ért van, illetve most 190ft akciós havidíjjal. A megrendelésre kattintva az egyhavi akciós díj marad, de a normál ár már 1790, de ez csak a megrendelésnél derül ki, addig sehol sincs hirdetve.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#41621) ShadowX válasza Dilikutya (#41620) üzenetére


ShadowX
őstag

Csak akkor él az olcsóbb ár, ha a jelenleg használt díjcsomagban van bennefoglalt adatforgalom. Ha nincs, akkor a drágább ár él.

Amit ōszintén nem értek és megkülönböztetésnek tartok...

[ Szerkesztve ]

(#41622) Dilikutya válasza ShadowX (#41621) üzenetére


Dilikutya
félisten

A jelenleg használtban is 500Mb volt, meg ebben is, csak a Go!Net (ami szerintem megszűnt), drágábbnak tűnt ennél.
Apróbetűs részt sehol sem találtam.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#41623) club1 válasza Dilikutya (#41622) üzenetére


club1
veterán

Gondolom azért nem találtál apró betűs részt, mert jó nagy betűvel van írva:
Válaszd ezt, ha szeretnéd bővíteni jelenlegi mobilnet csomagodat!
Válaszd ezt ha még nincs mobilneted meglévő díjcsomagodban!

(#41624) Dilikutya válasza club1 (#41623) üzenetére


Dilikutya
félisten

De mi nem újat akartunk... és ez nem bővítette, hanem kilőtte a Go!NET-et, aktiválta a NetPluszt. Mindegy, most 1 hónapig 190-ért ez lesz neki, utána legfeljebb lemondják.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#41625) kali válasza Dilikutya (#41624) üzenetére


kali
legenda

két kategória van; link
Még több netre van szükséged? és a Nincs még net a díjcsomagodban?
mind a kettőnek más az árazása, és ahhoz képest kell kattintással kiválasztani a megfelelő kategóriát, hogy milyen díjcsomahoz lesz aktiválva, tehát bővítéshez (ez az olcsóbb), mert van már bennefoglalt adatkeret, vagy önálló díjcsomagnak (ez a drágább), mert alapban nincs adatkeret.
domino esetén csak a surf tartalmaz bennefoglalt adatkeretet, ahhoz mehet az olcsóbb bővítés, minden máshoz csak a drágább árazású, külön adatdíjcsomag.

[ Szerkesztve ]

(#41626) taip válasza Dilikutya (#41624) üzenetére


taip
senior tag

Ha a hang előfizetése nem Domino Surf (amiben van net), akkor a "Nincs még net a díjcsomagodban?" kategória érvényes rátok.

Amúgy szerintem a Go!Net még elérhető 1 hónapig, utána nem lehet rá visszaváltani. Szóval ezt is érdemes figyelembe venni, hogy legyen mire váltani.
Meg akkor ezek szerint nem fontos nekik a VOIP.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#41627) whbear válasza dptrsk (#41619) üzenetére


whbear
senior tag

Köszönöm a választ.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#41628) sarkanyolo2 válasza taip (#41626) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Nekik nem, nekünk viszont az lenne. :D

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#41629) reechyke válasza lord.lakli (#41615) üzenetére


reechyke
tag

2000Mb adatforgalom, utana lassit. 1000 perc ausztrian belül minden iränyba. 1000sms az EUba, +egt tagällamokba sväjcba es törökorszägba. 300 perc EU perc, ami azt jelenti, hogy felhasznälhato passiv roamingra az eu n belül beleertve az elöbb emlitett pär orszägot, aktiv roaming (bärmely eu tagällambol bärmely tagällamba plusz sväjc stb), illetve a nemzetközi hiväst ausztriäbol az eu ba.
Ezenkivül vannak zusatzpaket ek:
Pl 6 euroert tovabbi 200 perc eu hivas, 7,50 ert az europai "3" halozatokon 1000 perc 1000 sms 1000mb adat hasznalhato (dänia, svedorszäg, anglia, irorszäg, olaszorszäg), 15 euroert 250mb net bärmely eu hälozatban. De meg van rengeteg paket, amik bärmikor lemondhatok.
Bär mostanäban nehez idök järnak mmiota csak 3 mobilszolgältato van, mert elszabadultak a mobiltarifäk. Koräbban ezek a csomagok voltak 24,25,29 euroert is... Es koräbban ingyenes volt bärmely "3" es hälozat hasznälata stb

(#41630) lord.lakli válasza reechyke (#41629) üzenetére


lord.lakli
őstag

Azta. Mondom én mindig, hogy tőlünk nyugatabbra sokkal szegényebbek laknak, hogy ilyen szolgáltatásokat kell nekik adni sokkal olcsóbban, mint idehaza. :W

(#41631) szili.tamas1 válasza lord.lakli (#41630) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Nem kene hagyni az nmhhnak hogy kartellezzenek, lenne itt occsoer' minden. Mai napig nem ertem mi a kukim kerul 20-40 huf-ba egy 160 byteos smsbe...

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#41632) bianca3


bianca3
tag

A garanciális Nokia LUMIA 800 pink telómat nem tudják alkatrész hiányában (amit kétlek, inkább drágább az alkatrész és sokba fájna nekik a garis javítás) javítani, így a szervíz felajánlott helyette egy Nokia N900-at! hahaha Majd később egy Nokia LUMIA 900 kifutó modelt. Mi lett volna ha nem fogadom el a cserekészüléket?

(#41633) kali válasza bianca3 (#41632) üzenetére


kali
legenda

szerződéstől elállás.

(#41634) bianca3 válasza kali (#41633) üzenetére


bianca3
tag

És az mit jelent pontosan? Mert 24 havi részletre vettem és novemberig tart a törlesztés eddig 45.576,- Ft-ot törlesztettem be.....

(#41635) magatk


magatk
csendes tag

Sziasztok!

Én nekem egy olyan jellegű kérdésem van hogy bele kerültem egy rossz anyagi helyzetbe. Van két folyoszamlam, 3reszletem es 4 telefonszám a nevemen. Nem mind én használom az összes számot illetve telefont, de rossz anyagi helyzetbe kerültem es nem tudom fizetni a számlákat. Mik a lehetőségeim? Most kifizetni semmi tudom es mar beleroskadok, segítséget kérni nem tudok es nem is szeretnek. Lehet valamilyen megállapodást kötni a szolgáltatóval vagy pedig csak a vegrehajtoval lehet megállapodást kötni?

Segítő válaszokat előre is köszönöm!

(#41636) ShadowX válasza magatk (#41635) üzenetére


ShadowX
őstag

Én mindenképp bemennék egy T-Pontba ezt elmondani. Biztos találnak megoldást. Ha mást nem, akkor szüneteltetni kellene. Akkor csak minimális költsége van, viszont ha jobb helyzetbe kerülsz, akkor visszaállítható.

(#41637) Dilikutya válasza bianca3 (#41632) üzenetére


Dilikutya
félisten

A Lumia 900 erősebb, nem?

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#41638) bianca3 válasza Dilikutya (#41637) üzenetére


bianca3
tag

NAGYOBB MÉRET, AZ AKSIJA TALÁN PICIVEL TOVÁBB TART, AMÚGY MÁSBAN ELTÉRÉST ÉN NEM TALÁLTAM. MEG NEM PINK ÉS ANNO PINK VOLT A 800AM ÉS CSAJOS TELÓT AKARTAM VOLNA....

(#41639) Firstaye


Firstaye
tag

Üdv

Like 300 díjcsomagba dominó csomagból lehet a neten is váltani, vagy csak személyesen?

(#41640) Varszegig válasza magatk (#41635) üzenetére


Varszegig
veterán

Ha már a végrehajtóval egyezkedsz, az már régen rossz, addigra van egy csomó extra költség is rajta. Próbálj a szolgáltatóval megegyezni, nekik sem érdekük a bedőlt ügyfél.

(#41641) kali válasza bianca3 (#41634) üzenetére


kali
legenda

a vásárlás előtti állapot visszaállítását, már amennyire az adott esetben kivitelezhető.
a kapcsolódó jogszabály előírja, hogy másmilyen típust nem vagy köteles elfogadni, ha adottságai/tulajdonságai tekintetében eltér, illetve a vételár levásárlására sem kötelezhetnek.

(#41642) bianca3 válasza kali (#41641) üzenetére


bianca3
tag

köszi a korrekt gyors választ :-) már kezdem érteni! És nokia készülékért csak nokiát ajánlanak fel?

(#41643) kali válasza bianca3 (#41642) üzenetére


kali
legenda

bármit felajánlhatnak, te meg semmit sem vagy köteles elfogadni, ami kicsit is eltér az eredetitől, márpedig bármilyen más típusnál találni valamilyen eltérést, szóval inkább a te kompromisszumod kérdése a dolog.
általában azt szokták, hogy adott ársávban adnak egy listát, de ha látják, hogy jogilag felkészült az ügyfél, akkor más típus is kiharcolható, ha épp eltérőre fáj a fogad, mert alapvetően nem vagy köteles másmilyet vásárolni, hiszen jogilag így néz ki a sorrend;
javítás < csere (adottságai/tulajdonságai tekintetében azonosra) < árleszállítás (kompromisszummal ugyan, de használható a készülék, ilyenkor közösen kitalálni egy összeget - mert nincs rögzítve jogszabályban -, amely az elszenvedett érdeksérelem megfelelő kiegyenlítésére alkalmas) < elállás
levásárlás jogilag nincs, nem kötelezhetnek rá, és ha nehéz is visszaállítani a vásárlás előtti állapotot - mert összekötődött a készülék és a hűséges szerződés -, azért csak megoldják a megfelelő lepapírozást minden módozatban.

[ Szerkesztve ]

(#41644) 8zabi


8zabi
őstag

tudom kicsit off, de belinkelném ide is itt

voda-blue számhordozás horror, hátha találkozott már ilyesmivel valaki, minden okos ötletet szívesen fogadok :R

(#41645) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Ez milyem csomag?

Technikai DSIM csomag ????

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#41646) namenlos válasza Firstaye (#41639) üzenetére


namenlos
tag

Nem tudom, de utána úgy is be kell menni bemutatni a diákigazolványt.

(#41647) namenlos válasza 8zabi (#41644) üzenetére


namenlos
tag

Nálam a vezetékes számhordozással volt a gond (upc-től digi-hez), nem igazán tudták tartani az időpontokat (két munkanap helyett kb. két hét lett belőle), vagy hatszor bejelentettem a gondomat, soha nem tudták megmondani, mi a gond (mivel ügyintézői szinten nem látták) csak mindig újabb és újabb időpontokat ígértek. Csakhogy:

„Ha az átvevő szolgáltató a számhordozás során nem tartja be a határidőket, és emiatt a számhordozás a kitűzött napon nem valósul meg, a szolgáltató 5000 forint kötbért köteles fizetni Önnek. [...] Amennyiben a hordozás a szolgáltatók hibájából több alkalommal is halasztódik, Önt minden alkalommal megilleti a kötbér.” – forrás: NMHH.

Ebből kiindulva, a sokadig bejelentés után panaszlevelet is írtam kötbér igénnyel, meg azzal, hogy ha nem adnak választ, miért tartott két hétig a számhordozás, felteszem a kérdést az NMHH-nak is. Végül választ nem kaptam, csak 5000 forint jóváírást. De azt szó nélkül. Ajánlom neked is, hogy élj a kötbér igénnyel, mert ezt nem nagyon tudják kikerülni.

(#41648) 1430 válasza magatk (#41635) üzenetére


1430
senior tag

Hűség mellett legfeljebb 6 hónapig lehet szüneteltetni egy számot, de ez idő alatt is fizetni kell a törlesztőket és a felfüggesztési havidíjat (1100 Ft/hó). Szóval amit spórolsz, az a jelenlegi havidíj és a felfüggesztési havidíj különbözete. Ezen túlmenően nem sok lehetőséged lesz... :(

Firstaye
Alapvetően igen, de csak ha nem akarsz telefont venni. Belépés után az "Egyenleg és forgalom" menüben lesz egy link, azt kell követni.

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#41649) 8zabi válasza namenlos (#41647) üzenetére


8zabi
őstag

köszi, ez privát akart lenni :(

[ Szerkesztve ]

(#41650) taip válasza magatk (#41635) üzenetére


taip
senior tag

Nekem pl. kapásból az jut eszembe, hogy az fizesse a részletet/számlát, aki ténylegesen használja.
Amin meg nincsen hűség, azt le kell mondani.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.