Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42601) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Köszönjük megkeresését.

Kérdésére az alábbiakban válaszolunk!

Amennyiben nem fogadja el az Önt érintő díjemelést és erről határidőn belül (értesítés kézhezvétele+15 nap) nyilatkozik, akkor;
Fel tudunk ajánlani az Ön számára egy másik, a jelenlegi díjcsomagja, díjemelés előtti paramétereihez leginkább hasonló díjcsomagot kötbérterhelés nélkül.
Lehetősége van bármely más, elérhető díjcsomagot is választani, a díjcsomagra vállalt kötbér kiterhelése nélkül.
A tarifahűséggel rendelkező Ügyfeleink tehát kötbérfizetés nélkül díjcsomagot válthatnak és a hűségéből fennmaradó időt átteheti új csomagjára.
- Készülék és tarifakötbér megléte esetén ez azt jelenti, hogy a tarifakötelezettség törlésre kerül, a kötbér változatlan összeggel csak készülék kötbérként marad fent a szerződésen
- Készülék kötbér esetén bármikor szabadon válthat díjcsomagot, így ebben az esetben a módosítás nem érinti a kötbérét.
Határozott idejű szerződés esetén a hatályos jogszabályok nem adnak lehetőséget a szerződés felmondására ÁSZF változás miatt. Amennyiben ennek ellenére ragaszkodik a szerződés felmondásához, a készülék kötbért kiszámlázzuk, és ha a szerződéshez készülék részlet is kapcsolódik, a hátralévő részletek egy összegben esedékessé válnak.
Bízunk abban, hogy válaszunkkal segítségére lehetünk.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#42602) HofiZoli válasza Vangelis (#42601) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Határozott idejű szerződés esetén a hatályos jogszabályok nem adnak lehetőséget a szerződés felmondására ÁSZF változás miatt.
Mocskos banda, akkor mi miatt lehet ha ők szegnek szerződést??

[ Szerkesztve ]

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#42603) reechyke válasza HofiZoli (#42602) üzenetére


reechyke
tag

Hät ez undorito ami itt megy... Ausztriäban, ha kötöttel szerzödest, azt nem szoktäk modositani. Ha pl van egy 7.5€ alapcsomagod amiert van 1000 perc sms es mb, akkor az annyi marad, hiäba drägultak a jelenlegi dijcsomagok mär 10 12 €ra. Amig nem mondod fel, annyi marad.

(#42604) polonic


polonic
félisten

Valtanek move xs tarifacsomagba, de rosszabbak a feltetelei joval.

(#42605) Ati007


Ati007
őstag

Azért ez egy vicc hogy megtehetik hogy kötök egy szerződést velük amiben vállalom hogy az adott szolgáltatást igénybe veszem az adott áron a szerződés lejártáig majd gondolnak egyet és megemelik.
Ez nem az első esett és szerintem nem is az utolsó, én biztos nem írok alá hűséget a t.-vel többet.
Az sem vigasztal hogy kisebb csomagba léphetek hisz ha nekem az kellett volna eleve arra kötöttem volna szerződést. Ezzel elveszítik az előfizetők bizalmát .
Mondjuk eleve nincsenek olyan jó akciók hogy megérje 2év rabságba verni magunkat főleg a legnagyobb csomagokban vicc mennyiket kérnek a telefonokért.....

(#42606) vgyuri


vgyuri
őstag

Aldi a Telekom hálózatát fogja használni? Új diszkont mobilszolgáltató indulhat Magyarországon - pl. alditelekom.hu cím miatt gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#42607) korcsillio válasza Vangelis (#42601) üzenetére


korcsillio
őstag

Hogyan értesítenek?

(#42608) 313313 válasza korcsillio (#42607) üzenetére


313313
addikt

A számla mellett lesz gondolom valami levélke, vagy a számlán pár sor általánosságba és nézz rá honlapon..

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#42609) korcsillio válasza 313313 (#42608) üzenetére


korcsillio
őstag

Számla még nem jött de jövöhéten ha lesz idöm beballagok a boltba...

(#42610) Vangelis


Vangelis
nagyúr

ezt ajánlották!
Én írtam:
Tisztelt Telekom!
Köszönöm gyors válaszukat.
Akkor Eco Xs-ről mire lehet váltani ami hasonló és nem drágább?
E-pack nekem nem jöhet szóba sajnos.
Köszönettel: XY
Köszönjük megkeresését!
Kérdésével kapcsolatban tájékoztatjuk, hogy jelenleg az Eco XS díjcsomag havidíjával megegyező díjcsomagunk, sajnos nincs jelenleg.
Ezen a díjcsomagon kívül a Move XS csomagot ajánljuk figyelmébe, melynek díja e-Pack nélkül bruttó 2290 Ft, mely bruttó 1990 Ft lebeszélhetőséget foglal magába alapdíjas hálózaton belüli, valamint más belföldi mobil- és vezetékes hálózat előfizetői felé indított hívásra, és SMS küldésre, valamint hangposta lehallgatásra belföldön, valamint 30 MB belföldön felhasználható internet használatot.
A Move XS díjcsomagunkról ide kattintva tájékozódhat bővebben.
Bízunk abban, hogy válaszunkkal segítségére lehetünk.
Tehát akkor bármire válthatok.. de csak feljebb SZUPER!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#42611) sarkanyolo2 válasza Vangelis (#42610) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Ha eléggé ütöd a vasat ki kell valamit találniuk. Esetleg bedobnak majd egy már nem kérhető csomagba, de esetedben aktiválni fogják...

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#42612) Vangelis válasza sarkanyolo2 (#42611) üzenetére


Vangelis
nagyúr

De miért köteleznek arra, hogy elfogadjam?

Vagy váltsak még feljebb!!!

Vicc tényleg.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#42613) raziel01


raziel01
veterán

Ha a FUN aranytárskártyát át akarom váltani Move XS-re akkor mit vigyek magammal a T üzletbe?
A fő számomat meg lemondom, mert az már 2 és fél éve lett kötve. Ahhoz is kell valami?

(#42614) kali válasza Vangelis (#42612) üzenetére


kali
legenda

mert csak azt írtad alá, hogy 2 évig nem mondod fel adott előfizetést, konkrét díjcsomag nem volt meghatározva, abból a szempontból ugrálsz, ahogy akarsz.
lenne olcsóbb díjcsomag is, ha menne részedről az e-pack, arról meg már nem feltétlenül ők tehetnek, hogy az neked nem okés...

(#42615) Vangelis válasza kali (#42614) üzenetére


Vangelis
nagyúr

:W

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#42616) HofiZoli válasza Vangelis (#42615) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Úristen! Remélem nem komolyan mondja... :Y :W

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#42617) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

54-es körzetben lehalt minden ami analóg vagy ISDN telefon, ADSL éppen még van, igaz én más szolgáltatónál vagyok, de a T adja a kábelt.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#42618) Vangelis válasza kali (#42614) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Tehát ha a B.packot is bevezetik én leszek a hibás, hogy nekem jó.

Akkor bármit bevezethetnek.

Legközelebb csak az lesz jó, ha előre befizetjük a 1 vagy 2 évnyi havidíjat ....Aztán úgy emelik majd a díjakat, hogy ne legyen elég csak fele időre... jah ez már a C PACK....

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#42619) kali válasza Vangelis (#42618) üzenetére


kali
legenda

tőlem írhatsz szélsőségeket, dramatizálhatsz, ironizálhatsz...stb, de ha egyszer nem írtál alá hűséget díjcsomagra, és nem annak függvényében kaptad a kedvezményt, úgy nem tartom jogosnak a problémázásodat.

(#42620) Vangelis válasza kali (#42619) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Ez is igaz. De a lényeg, hogy akkor azt csinálnak amit akarnak?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#42621) HofiZoli válasza kali (#42619) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Ezek szerint tényleg komolyan gondolod azt, hogy hűségidő alatt árat emelni teljesen rendben van?? Mert ebben az esetben nagy a baj, vagy ott dolgozol és kötelességed a mundér becsületét védeni..

[ Szerkesztve ]

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#42622) kali válasza Vangelis (#42620) üzenetére


kali
legenda

azt csinálnak, amit a jogszabály megenged számukra, vagy amit képesek lenyomni az előfizetők torkán.
ahol papíron is problémás a dolog, ott engedik is alacsonyabb díjcsomagba az előfizetőket, de csak azokat.
én sem örülök például a korábban leírt net&roll 1gb lte emelésnek, hogy terelnek az újabb és drágább módozat felé, ha már a marketinget nem ettem meg, miszerint a drágább gyorsabb is, de én tudatos is lehetek, hogy a mobiltelefonon nem használom ki a 60-as lte sebességet, maga gyorsabbság ténye meg nem izgat, csak azért feleslegesnek tartom többet fizetni, viszont semmi sem tiltja, hogy eszközöljék adott módosítást az árazás tekintetében.

HofiZoli; igen, komolyan gondolom, hiszen továbbra sem a tarifára írt alá hűséget, hanem csak az előfizetésre! ezzel az erővel akkor sosem emelhetnének, ha valaki mindig ír alá hűséget folyamatosan.
aki a díjcsomagra írt alá hűséget, annak biztosítják is, hogy ne kelljen többet fizetnie, engedik alacsonyabb díjcsomagba lépni.
nem a t-nél dolgozom, szabadúszó vagyok, sok mindennel foglalkozom, de a t-nek csak és kizárólag előfizetője vagyok.
amennyiben követnéd a témát, úgy olvashattad volna, hogy vezetékes téren pont leléptem a t-től, mert problémák voltak az ügyintézésükkel.

[ Szerkesztve ]

(#42623) Blackmirror válasza kali (#42622) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Bocs, hogy beleszólok,de csak kérdésem lenne ehhez kapcsolódóan:"engedik alacsonyabb díjcsomagba lépni"

Az rendben van, hogy engedik alacsonyabb díjcsomagban lépni csak az a baj hogy az a díjcsomag pedig úgy "drágább" hogy több a percdíj vagy kevesebb a net.Ez így van, igaz?
Ezért nem találom ezt túl korrekt megoldásnak.

iPhone X@R, iPad Pro

(#42624) kali válasza Blackmirror (#42623) üzenetére


kali
legenda

díjcsomag függvénye is, de jellemzően igaz, hogy az olcsóbb díjcsomagban drágább a percdíj...stb, viszont a jogszabály nem ezt veszi figyelembe adott esetben, hanem az alap havidíj összegét.

[ Szerkesztve ]

(#42625) Ati007


Ati007
őstag

De mondjuk én akkor sem az alacsonyabb díjcsomagra vállaltam hűséget hanem az adott díjcsomagra az adott áron. Persze megtehetik és meg is teszik de biztos vagyok benne később még visszájára is fordulhat a bizalomvesztés.
Azért kíváncsi volnék ezt a németeknél , osztrákoknál meg mernék e lépni.
(van tapasztalatom más szolgáltatóval magyarországon ahol időközben emeltek de volt lehetőség a szerződés felbontására).

(#42626) StLui


StLui
veterán

Ausztriai árak, bármelyik magyar "szolgáltató" topicjába bedobható lenne, a végén egy telefonvásárlós hűségídős összehasonlítás is van.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#42627) dptrsk válasza kali (#42622) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Valahol egyet tudok érteni az álláspontoddal, DE én egy Mozaik XS csomaghűséggel azt vállaltam, hogy fizetem a 3200Ft havidíjat 2 évig, a szolgáltató pedig azt vállalta, hogy 3200 forintért biztosítja nekem a csomagot.

Tehát mikor én felelősen betervezek 3200 ft/hó díjat 2 évre ne módosíthassa akármikor. A hívási szokásaim nem engedik, hogy Move XSbe váltsak mert drágábban jönnék ki, tehát számomra ez nem megoldás...
Viszont többet se szeretnék fizetni, mivel nem ebben egyeztünk meg szerződés kötéskor.
Azt is mondhatnám, hogy abban egyeztünk meg, hogy 91 percet hálón belül és 200Mb-t használhatok 3200 forintért.

Ha árat akar emelni, emeljen, DE szerződést szeg szerintem, tehát el kéne engedje azon ügyfeleket akiket ez hátrányosan érint és eljönnének!

"ezzel az erővel akkor sosem emelhetnének, ha valaki mindig ír alá hűséget folyamatosan."

Emelhet árat, de nem visszamenőleg, ha azt mondaná, hogy aki Mozaik XSre vált június 1 után az nem 3200ért kapja hanem 3390ért ezt megérteném.
Érdekes vezetékes üzletágon megcsinálták, hogy akinek internetre hűsége volt 4690Ft maradt a havidíja amig le nem jár a hűség, aki újat köt annak már az új 4790es ár érvényes(NetMánia M).

Én emiatt nem tartom elfogadhatónak, hogy csak úgy árat emel...

(#42628) Varszegig válasza dptrsk (#42627) üzenetére


Varszegig
veterán

Igen, ez kicsit olyan szitu, mintha vennél egy autót mondjuk 4M-ért, majd amikor át akarják adni, azt mondanák, sajnos megemelkedtek az árak, ezért vagy többet fizetsz, vagy csak 3 kereke lesz 4Mért az autónak:) És ők betartották a szerződést, mert nem kérnek tőled többet, az meg hol van leírva a szerződésben, hogy 4 kereke van az autónak?:)

(#42629) adam3 válasza Varszegig (#42628) üzenetére


adam3
aktív tag

A kerék hasonlat kicsit erős, vegyük le inkább a napfénytetőt :)

(#42630) Varszegig válasza adam3 (#42629) üzenetére


Varszegig
veterán

Azért jobb a kerék, mert ha a napfénytetőt veszed le, azzal már sérted a szerződést, mivel olyat már beleírnak, az meg hogy 4 kereke van az autónak csak "szoksájog".:) Bár a telekom eljárása tényleg inkább a napfénytetőhöz hasonlít.

(#42631) szili.tamas1


szili.tamas1
senior tag

Azert erdekes modon a tobbi szolgaltatonal megoldhato a "havidijgarancia" a huseg vegeig, csak a mobilszolgaltatok verik a flasztert idonkent...
Next s helyett a vodafone red akkor joval elonyosebb konstrukcio, meg szerencse hogy csak a szolgaltatonak engedi a szerzodesszegest a jogszabaly, nekem nem...

[ Szerkesztve ]

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#42632) Ati007


Ati007
őstag

én csak 1 évre írtam alá de ez már a második emelés :(((

(#42633) 313313


313313
addikt

Jót derülök itt 1-2 emberen, engem is érint az emelés... Na de ne felejtsük el, hogy a többi szolgáltató se kutya, múlt év vége-felé a másik 2 szolgáltató játszott el hasonló dolgokat díjcsomag bevezetéssel együtt... Akkor persze jó volt a Témobil...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#42634) Varszegig válasza 313313 (#42633) üzenetére


Varszegig
veterán

Látod ez a legnagyobb probléma. Mivel nekem nincs hűségem, bármikor válthatnék. Csak épp a másik kettő se jobb. :(

(#42635) blueye válasza Varszegig (#42634) üzenetére


blueye
veterán

Detto.
Igy maradok.
Mar 20 eve :)

(#42636) atirag válasza 313313 (#42633) üzenetére


atirag
őstag

Van néha előnye is a dolognak mert mikor vettem a telefonom a 11K-s csomagra kötöttem hűséget és azzal a kedvezménnyel kaptam. Közben kijött a next s ami azt tudta csak fél árban. De az emelés miatt váltahattam lefele. Emiat spórolok havonta 6ezret per előfizetés.
Persze ez senkit sem boldogít. És értem amit mondanak az elöttem szólók.

(#42637) 2o1i válasza StLui (#42626) üzenetére


2o1i
senior tag

Brutális... :(( :((( :W

(#42638) timea1991


timea1991
tag

Május 1től indul az aldi mobile de nem a telekommal hanem a vodával

(#42639) polonic válasza timea1991 (#42638) üzenetére


polonic
félisten

Egyeb infokat lehet tudni?

(#42640) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Ez vicces volt... :D Beszéltem egy ügyintézővel a 1430-on az áremelések miatt, kérdeztem, hogy mégis hogyan lehetne ezt kompenzálni, vagy hogy jobban jöjjek ki. (Jelenleg Like 300 csomagom van.) Erre elkezdi ajánlgatni nekem a Next S csomagot, hogy az hú de jó, mert korlátlan, és csak 7k. Mondom az ügyintézőnek, hogy ha szerinte itt problémázok 2-3k-s csomagok környékén, akkor mi a francért váltanék egy 7k-sra... Kérdeztem, hogy bármiféle kedvezményt, lehet-e kapni emiatt vagy akármi, azt mondta nem.
Lehet leváltok Move XS-re, aztán jónapot'. A 100 óra 0 perces hívást sem használom ki, ráadásul 90%-ban egy másik Like díjcsomagban lévő számot hívok, aki engem szintén ingyen hív, így nem lenne gond. A difi a 300 vs 30MB adatforgalom lenne, viszont úgyis van egy Net Plusz L bővítésem. Így legalább ha az elfogyna akkor Net Plusz XL-lel kb ugyanott lennék mint most a like-kal csak 3GB adatforgalommal.
Nem tudom annak idején Vangelis hogy tudott kicsikarni belőlük havidíjkedvezményt.... :D

(#42641) #78121280 válasza pepe091 (#42640) üzenetére


#78121280
törölt tag

Nem tudom annak idején Vangelis hogy tudott kicsikarni belőlük havidíjkedvezményt....

Nekem is adtak a 2 db FUN kártyámra anno 500-500 Ft kedvezmény 1 évig (Szeptemberben jár le) amikor emelték a perc/ sms és havi díjat,Én csak annyit mondtam nekik hogy akkor viszlát ha nem ad kedvezményt :DDD de állítólag most ilyen nem lesz...

[ Szerkesztve ]

(#42642) pepe091 válasza #78121280 (#42641) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Pedig ilyesmivel én is kiegyeznék.

(#42643) lugosi válasza Varszegig (#42630) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A 4 kereke az autónak az nem szokásjog, hanem tartozék, szokásos felszerelési tárgy, szóval messze nem olyan része, mint ahogy te írod. Az a rendeltetésszerű használathoz elengedhetetlen. Szóval a hasonlatod nem jó úgy.

(#42644) n@p@lm válasza vgyuri (#42606) üzenetére


n@p@lm
őstag

teljesen felesleges indulni, árletörő hatása nem lesz, gondolom hasonló tarifával fog menni mint a tesco-lidl mobil.

(#42645) polonic


polonic
félisten

Miert van az, hogy a szamla egyszer mar 4-en kesz van, maskor meg 5-en csak.
Automata rendszer van, nem? Nem ugyanugy mukodik minden egyes alkalommal es emiatt ugyanakkor kene elkeszulni a szamlanak?

(#42646) Lmh


Lmh
őstag

Sziasztok!

Felnéztem a T-mobile honlapjára és meglepődve tapasztaltam, hogy a Like díjcsomagom már nem is létezik és baromira másmilyen és sokkal a drágább a hozzá legközelebb álló díjcsomag is. Ez mióta van így, mi lesz az én előfizummal? Át fognak rakni másik csomagba? Ebben a hónapban még az original Like számlát kaptam de hogyan tovább?
Előre is köszi! :R

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#42647) pepe091 válasza Lmh (#42646) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Attól, hogy már nem publikusak, a meglévő előfizetőknek megmarad a csomagja, és hosszabbítani is tudják.

(#42648) szili.tamas1


szili.tamas1
senior tag

Valami hozzaertotol kernek segitseget/magyarazatot. Valtottam next s csomagra, 2 ev huseggel, keszulekvaltas nelkul. Jol ertelmeztem-e, hogy ennek 6490 ftnak kene lenni havonta? Keszulekkel meg 7990? Most neztem a szamlat, f@szán kiszamlaztak a 7990et. Jo ez igy, vagy mehetek verni az asztalt?

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#42649) lugosi válasza szili.tamas1 (#42648) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha még ahhoz a csomaghoz, amiről váltottál, anno vettél készüléket, és annak a hűsége nem telt le, és ez alatt váltottál, akkor a 7990-es ár a next s.

(#42650) polonic


polonic
félisten

Vajon a mozaik xs-t le tudom valtani fun aranytarskartyara? Ezt a csomagot arany szintu otthoni elofizetes melle is lehet igenyelni, igaz? Ezna feltetel megvan nekem.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.