Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41551) lovace


lovace
aktív tag

Sziasztok!
A problémám a következő :
Van, hogy egy adott személy visszahívást kér tőlem, de amikor az sms küldőjének hívására bökök van, amikor az adott személyt hívja vissza, de van, amikor ezt a számot: +36303444286.
T-guruktól kérdezném, hogy ez valami szolgáltatói szám lehet?

(#41552) amisis válasza surgyi (#41549) üzenetére


amisis
aktív tag

Küldenek SMS t hogy mettől van...2000Ft az aktiválás után 30nap a Mobilnet pedig SMS után. A mobilnetet a GO!Napi nettel tudod aktiválni.

Apple iPhone 8 Plus

(#41553) M.A.Z. válasza lovace (#41551) üzenetére


M.A.Z.
aktív tag

Jó estét!
Abban kérnék segítséget, hogy ha én most Mozaik XS-ben vagyok és megrendelem valamelyik NetPlusz-t, majd március elsején váltok egy Move-ba, akkor a NetPlusz vajon bekapcsolva marad-e?
Előre is köszi a válaszokat!

(#41554) dptrsk válasza M.A.Z. (#41553) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Megmarad a netplusz.

(#41555) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Hali!

Mikor is vezetik ki a Go Net csomagokat?

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#41556) kali válasza sarkanyolo2 (#41555) üzenetére


kali
legenda

szia,

Tájékoztatjuk, hogy 2014. április 1-tõl Általános és Domino Üzletszabályzatunk (Üsz.) a következõk szerint módosul:

Lezárásra kerülnek a következõ havidíjas bennefoglalt forgalmat tartalmazó díjcsomagok és opciók: Go!Net M, Go!Net L, Go!Net XL, Net&Roll 200 MB opció, Net&Roll 1 GB LTE opció, Kapcsolat Net adatdíjcsomag arany, Kapcsolat Net adatdíjcsomag platina. A napidíjas Go!NapiNet csomagot NapiNet-re, a Domino Go!NapiNet csomagot Domino NapiNet-re nevezzük át a feltételek változatlanul hagyásamellett. Lezárásra kerülnek a következõ idõszaki díjas bennefoglalt forgalmat tartalmazó csomagok: Domino Go!Net M, Domino Go!Net L, Domino Go!Net XL, Domino RelaxNet M, Domino RelaxNet L. A lezárt díjcsomagok/opciók újonnanmár nem választhatóak, de ezek valamelyikével rendelkezõ elõfizetõk azt a továbbiakban változatlan feltételekkel vehetik igénybe (Általános Díjszabás 2.3.2, 2.3.2.3 és Domino díjszabás 2.3.1, 2.2.2, továbbá valamennyi Go!NapiNet-et hivatkozó pont).

(#41557) sarkanyolo2 válasza kali (#41556) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Köszi!

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#41558) Egorov


Egorov
aktív tag

Sziasztok

Mely előfizetésekben engedélyezett a VOIP?

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#41559) erdoke válasza Egorov (#41558) üzenetére


erdoke
titán

Kb. 9-10e Ft havidíjtól. Mozaik L, Next M, stb.

A legjobb aláírás a héten

(#41560) sagit


sagit
addikt

Sziasztok

Domino Nap díjcsomagban vagyok, eddig GO!NetL netem volt aktiválva, de látom a T honlapján hogy ez már nincs is, helyette NetPLUSZ csomagok vannak. 1430-ra küldtem a -GONETL csomagot, és jött is a válasz hogy sikeresen kikapcsoltam a szolgáltatást. Aktiválnám a Netplusz M csomagot, gondoltam kihasználom az akciójukat és 190-ért lesz netem azonban hiába küldöm a +NETPLUSZM sms-t a 1430-ra folyamat azt a hibaüzenetet kapom vissza hogy:

"Tisztelt ügyfelünk! Az Ön által megadott "NETPLUSZM" kulcsszóhibás. A helyes kulcsszavakat megtekintheti a honlapunkon. Üdvözlettel: Telekom"

Ötlet?

(a kártyámon van 1378 Ft, NETPLUSZS-t se engedi aktiválni, ugyan ezt az üzenetet dobja)

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#41561) sagit válasza sagit (#41560) üzenetére


sagit
addikt

Semmi, beléptem online és aktiváltam

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#41562) HaJózsi


HaJózsi
aktív tag

Hali!
Nem tudom, hogy kérdezték-e már előttem, de a Move csomagokban (most főleg az M + aranytárskártyáról beszélek) mi értelme az LTE 'támogatásnak', ha az elérhető legnagyobb sebesség 7,2 Mbit/s? Az egy sima 3G-vel is elérhető, vagy rosszul tudom?
Ennek így semmi értelme, vagy elnéztem volna valamit? Ez csak kamu-LTE így.... :U

'Ne higgy el mindent, amit az interneten látsz.' - Albert Einstein

(#41563) kali válasza HaJózsi (#41562) üzenetére


kali
legenda

szia,

egyrészt jobb a válaszidő az lte hálón, másrészt sokkal több tartalék is van benne sebesség szempontjából is, így amíg egy terhelt 3g/h/h+ hálón akár 2 - 3 megabit/sec környékére is leeshet a sebesség - le is szokott -, addig az lte hálón stabil a maximális 7.2 megabit/sec.
azt csak érintőlegesen és halkan írom le, hogy a papíros 7.2 megabit/sec mellett, én általában a háromszorosát, de inkább a négyszeresét mértem mindig, amíg olyan csomagom volt.
nem igazán nevezhető kamunak, hiszen az lte nem csak a gyors sebességről szól, hanem egy hálózati mód, amire enged felkapcsolódni a rendszer, ha megfelelő csomagot, telefont...stb használ az előfizető.
nem véletlenül vannak az lte esetén is különböző sebességű csomagok; 7.2, 21 és 60 megabit/sec.

[ Szerkesztve ]

(#41564) HaJózsi válasza kali (#41563) üzenetére


HaJózsi
aktív tag

Köszönöm szépen. :R
Ezt nem tudtam és nem is gondoltam volna, de most már értem.

[ Szerkesztve ]

'Ne higgy el mindent, amit az interneten látsz.' - Albert Einstein

(#41565) DataTraveler


DataTraveler
tag

Sziasztok! Van egy Sony Xperia SP-ém amit sajnos leejtetem a betonra és betört a kijelzője, de a telefon már be se kapcsol így lehet, hogy más is sérült benne.
Az lenne a kérdésem, hogy a Telekomnál kötőt alap biztosítás fedezi ezt a kárt vagy saját zseböl kel fizetnem a javítást ha megéri. Előre is köszönöm a segítséget!

Don’t steal, don’t lie, don’t cheat, don’t sell drugs. The government hates competition..

(#41566) Teko001 válasza DataTraveler (#41565) üzenetére


Teko001
őstag

Ha minden igaz, fedezi

(#41567) raziel01 válasza DataTraveler (#41565) üzenetére


raziel01
veterán

Olyan biztosítást írtál alá amit el sem olvastál? Az fincsi.

Fedezi

[link]

(#41568) St3ven válasza raziel01 (#41567) üzenetére


St3ven
addikt

Az a link odaver. :C

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#41569) sutszi válasza HaJózsi (#41562) üzenetére


sutszi
veterán

Nekem Move XS van +Netplusz M bővítés ami a sebességhez elvileg nem nyúl.
Két sebességmérést csináltam LE/FEL: 10/22 Mbps sávszélességem volt mindkét alkalommal. Igaz 117MB-om bánta, de kíváncsi voltam. Szóval úgy tűnik annyira nincs kőbe vésve az a korlát. Szerencsére.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#41570) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

Kedves Ügyfelünk! Az MTSMS szolgàltatàs az Ön kàrtyàjàn tiltva van, feloldàshoz kérje ...
Sziasztok. Ez mi ? Tnap este kaptam egy ilyen uzit.

(#41571) raziel01 válasza Sterilzona (#41570) üzenetére


raziel01
veterán

Emelt díjas SMS szolgáltatás.

(#41572) nobiand


nobiand
aktív tag

Sziasztok. Egy rokonom vett telefont, de nem tetszik neki, és vissza akarja vinni 8 napon belül. Az lenne a kérdésem, hogy akkor mi van, ha felbontotta a sim-et? Az is vissza kell vinni? A másik, hogy nincs neki bankszámlája amire visszautalnák a vétel árat, akkor megadhatja pl. a feleségéét? Köszi

(#41573) Vangelis válasza nobiand (#41572) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Vagy posta hozza ki.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#41574) kali válasza nobiand (#41572) üzenetére


kali
legenda

szia,

amennyiben neten rendelte - telekom webshop útján -, úgy 8 munkanapon belül visszapostázza (nyomtatvány itt; link), vagy leadja a megfelelő t-pont üzletben.
annak nincs jelentősége, hogy mit bontott fel, hiszen pont az a lényeg, hogy a 8 munkanapon belül lehet használni mindent, legfeljebb kifizeti, ha például történt olyan forgalom a sim kártyán, ami díjköteles.
megadhatja, de - ahogy előttem is írták - postai úton is történhet a kézbesítés, saját nevére.
amennyiben nem neten/webshop útján történt a készülék megrendelése, hanem csak besétált egy üzletbe és ott megvásárolta azt, úgy nincs lehetősége elállni a szerződéstől, tehát nem adhatja vissza 8 munkanapon belül (sem).

(#41575) Gedeon31 válasza kali (#41574) üzenetére


Gedeon31
addikt

annak nincs jelentősége, hogy mit bontott fel

Ez így nem teljesen igaz most több ,mint 2 hónap után rendeződött velük egy ügyem ez ügyben vissza vittem 8 napon belül egy telefont. Ki volt törve a SIM kártya ,de az egyenleg megvolt nem volt használva. A boltba közölték nem baj küldjem nyugodtan így vissza ,de 2600 Ft-tal kevesebbet kaptam ez miatt vissza, amikor megjött a pénzem ,mert szerintük ,ha ki van törve a kártya ,azt levonják a visszaküldött pénzből. Ráadásul a telefonos ügyfélszolgálat szerint vissza küldték a kártyámat a boltba ,ahol 2 hónap után se találták meg.

Addig szenvedtek míg először kaptam 3000 Ft jóváírást ,majd utána 2700 Ft jóváírást ez miatt :C

(#41576) nobiand válasza Gedeon31 (#41575) üzenetére


nobiand
aktív tag

Pont ezzel kapcsolatban akartam még kérdezni, hogy a kártyát meg lehet tartani és csak a készüléket visszaadni? Dominos rendelés. Természetesen levonnák a sim árát az nem probléma.

(#41577) Gedeon31 válasza nobiand (#41576) üzenetére


Gedeon31
addikt

Persze , ha úgy döntesz csak a telefont adod vissza. Most megéri megtartani hisz ajándék net és lebeszélhetőség van mellé.

Ajándék kedvezmények online rendeléskor
+2000 Ft hálózaton belül felhasználható egyenleg és +200 MB adatforgalmi egyenleg online rendelés esetén

(#41578) kali válasza Gedeon31 (#41575) üzenetére


kali
legenda

felbontást írt, és én is arra reagáltam, kitörésről nem volt szó - bár utóbbi is megérne egy misét, mert a használat úgy (is) rendeltetésszerű, és az eladó a vonatkozó jogszabály alapján csak a nem rendeltetésszerű használatból eredő értékcsökkenés, meghibásodás, vagy károsodás miatt kérhet kártérítést.

(#41579) Gedeon31 válasza kali (#41578) üzenetére


Gedeon31
addikt

Felbontásból általában használat szokott lenni főleg egy SIM kártyáról van szó. :)

(#41580) kali válasza Gedeon31 (#41579) üzenetére


kali
legenda

nem, inkább nem írom le, a lényeg, hogy rendeltetésszerű használatnak számít a kitörés is, az egy másik dolog, hogy a szolgáltatónak nem igazán jó úgy, bár az ő oldaláról is van/lenne kiskapu, elég csak megnézni a vonatkozó jogszabályt, hogy eltérhet el a vevő számára kedvező irányba attól, de valamikor konkrétan nem köteles.

[ Szerkesztve ]

(#41581) odrif


odrif
MODERÁTOR

Üdv!

Vásároltam a T-től egy Blackberry Z10-es készüléket.
Ahhoz hogy tudjam használni a készüléken a Blackberry Messenger szolgáltatást, a T-nél elő kell fizetni a Blackberry Instant Email-re (másik két nagy szolgáltatónál erre nincs szükség):[link]
Természetesen ahogy ez lenni szokott az én flottás csomagomhoz csak a 2130 ft-os drágábbik szolgáltatást vehetem igénybe.
Amennyiben olcsóbb és számomra elegendő mobilinternet előfizetést választok, abban az esetben a Blackberry Messenger szolgáltatást nem tudom csak Wifi hálózatról igénybe venni.

20 éve a Prohardveren

(#41582) Gabe123


Gabe123
aktív tag

Sziasztok. Volna egy olyan kérdésem ,hogy van egy előfizetsem + emellé még egy társkártya. A társkártya 2 éves előfizetése már lejárt az én előfizetésem pedig augusztusban fog lejárni.Ha most veszek egy telefont a társkártyára (megújítva a 2 évet) akkor augusztusban ha le akarom mondani a fő előfizetésem lemondhatom, vagy csak akkor ha lejárt a 2 év a társkártyára?(kötbér, egyéb fizetés nélkül)
Előre is köszi a választ.

(#41583) Vangelis : Magyarán akkor a társkártya lesz a fő előfizetésem. Értem köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#41583) Vangelis válasza Gabe123 (#41582) üzenetére


Vangelis
nagyúr

A társkártyát átdobják normáls előfizetésre.

Vagy te átváltod!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#41584) 1430 válasza Sterilzona (#41570) üzenetére


1430
senior tag

Fogadott emeltdíjas üzenetet kapnál, de tiltva van. Ilyenkor az adott feladó számról először érkező üzenet esetén lemegy ez a tájékoztató üzenet, amiben benne van a feloldás módja. Ha feloldod a tiltást, megkapod az SMS-t (ami után ugyebár fizetni kell), és utána vagy visszaállítod a tiltást, vagy nem (de akkor minden más számról érkező fogadott emeltdíjas SMS-t is megkapsz). Ennek az üzenetnek az a lényege, ha valaki igénybe kívánna venni egy emeltdíjas szolgáltatást, akkor ne legyen az, hogy csak várja-várja az üzenetet, de nem kap semmit.

kali & Gedeon31
Szabály szerint Domino SIM-et csak akkor vesznek vissza, ha még nincs kitörve a SIM a foglalatból, és ezt be is tartják (ahogy ezt ugyebár Gedeon31 is megtapasztalhatta, más kérdés, hogy azon túl mi történt :) ).
Havidíjas előfizetés esetén szabály szerint addig veszik vissza az előfizetést, míg aktiválva nem lett az előfizetői szám. Itt viszont rendszerint eltérnek ettől a szabálytól, mert onnantól, hogy visszajön a készülék, lekerül a kötbér, és így az előfizetés relatíve egyszerűen megszüntethető. :D

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#41585) Gedeon31 válasza 1430 (#41584) üzenetére


Gedeon31
addikt

T-pontban nekem nem ezt mondták. Nyugodtan küldjem vissza nem baj ki van törve. Nem jól tudták :)

(#41586) kali válasza 1430 (#41584) üzenetére


kali
legenda

igen, bár én csak a vonatkozó jogszabályt ismer(t)em, a szolgáltató belső szabályozását nem, de ezért is írtam a kiskaput, mert itt speciális esetről van szó, amikor a szolgáltató saját hatáskörben rendelkezhet arról, hogy az aktivált számot később újra eladhatja, tehát nincs például az, hogy adott egy alkalmazásos telepítő cd és hozzá egy kulcs, és ha a kulcs aktvilására kerül, akkor utána a vevő már hiába adja vissza a cd-t, a forgalmazó nem tudja azt saját hatáskörben úgy megoldani, mint a szolgáltató adott hívószám kikapcsolását, majd újra eladását.
köszi a kiegészítést!

[ Szerkesztve ]

(#41587) morphin


morphin
tag

Sziasztok!

Váltani szeretnék Mozaik XS-ről Move XS-re és mellé valamelyik NetPlusz baromság...na most 2013.11.04-én vettem két év hűséggel telefont, de tarifára nem vállaltam hűséget! My-T-ben a váltásnál kiírja, hogy figyeljen a hűségre, mert kötbért von maga után ha váltok a hűség ellenére. Jelenleg a 1430 halott...nem kapcsol ügyintézőt és idegrendszerem sincs percenként hívogatni.
Jelen esetben én válthatok? Szerintem igen...de valaki győzzön meg, hogy tényleg. Miután most is nettó 1700 körül járok elseje óta...nem éri meg a 3200-at kicsengetni minden hónapban a semmire.
Köszi! :R

Üdv

(#41588) #99546112


#99546112
törölt tag

Üdv!!

Én a NET&ROLL S csomagban vagyok táblagépen. Válthatok feljebb a 20GB-os 60Mbit/sec-os csomagra?! Vagy míg le nem jár a hűség addig nem tehetem meg?

Köszi.

(#41589) polonic válasza #99546112 (#41588) üzenetére


polonic
félisten

Felfele lehet valtani.

(#41590) Vangelis válasza polonic (#41589) üzenetére


Vangelis
nagyúr

De lehet, hogy nincs tarifa hűsége....

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#41591) dedike válasza Vangelis (#41590) üzenetére


dedike
addikt

Attól még lehet... ;]

Jó szerencsét!

(#41592) kali válasza morphin (#41587) üzenetére


kali
legenda

szia,

amennyiben csak az előfizetésre írtál alá hűséget, de a díjcsomagra nem, úgy semmi akadálya, kötbér sem lesz, a rendszer csak a biztonság kedvéért figyelmeztet.

(#41593) morphin válasza kali (#41592) üzenetére


morphin
tag

Ezer százalék, hogy csak előfizura...tarifára nem vállaltam. Gyorsan át is váltom akkor.
Köszi :R

(#41594) lugosi válasza odrif (#41581) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Jópár mobilnet csomaghoz ingyen van a 690.- Ft-os BIS, néhányhoz pedig a 2190.-es is (nekem is pl).

(#41595) odrif válasza lugosi (#41594) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Ez nekem akkor is fura, hogy kiemelt ügyfélként, Blackberry tulajdonosként tulajdonképpen büntet a T.

20 éve a Prohardveren

(#41596) ShadowX


ShadowX
őstag

Garancia intézésnél elég ha csak garijegyet viszem magammal? Kell -e mondjuk személyes okmány, vagy bármi más?

(#41597) KZP válasza ShadowX (#41596) üzenetére


KZP
őstag

Elég a garijegy. :K (Meg persze a készülék sem árt, ha ott van. ;] )

(#41598) ShadowX válasza KZP (#41597) üzenetére


ShadowX
őstag

Azt gondoltam :D

És ha nem személyesen én, mint tulajdonos viszem be a készüléket, akkor mi kell? Meghatalmazás?

(#41599) KZP válasza ShadowX (#41598) üzenetére


KZP
őstag

Nem kell semmi a garijegyen kívül.
A szervizesek nem foglalkoznak személyazonossági kérdésekkel. :)

[ Szerkesztve ]

(#41600) .bruszli. válasza ShadowX (#41598) üzenetére


.bruszli.
aktív tag

Mindegy ki viszi be; a lényeg hogy a készülék + a hozzá érvényes garanciajegy ( vagy számla ill. számlamásolat ) legyen meg.

...ja és szóljatok ha kell olcsón egy kanna besugárzott hangya !

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.