Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19401) cris78


cris78
őstag

A tarifa váltás csak az interneten ingyenes? Én váltanék régi Eco-ról Eco-ról xs-re. De ahogy olvasom ahhoz aktiválódik a napi go!net,de az nem gond hogy nekem go!net m-em van? (Hűségben)

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#19402) qfm


qfm
senior tag

Sziasztok!

Ha bemegyek egyik előfizetésemet lemondani, de van egy másik (like), kérhetik hogy igazoljam a diák viszonyom, ha már több mint 2 éve van meg? Vagy kötelesek anélkül is elintézni amit kértem?

Köszönöm

(#19403) 1430 válasza cris78 (#19401) üzenetére


1430
senior tag

Csak akkor aktiválódik a Go!NapiNet, ha nincs más csomagod, tehát neked nem fog.

qfm
Lehet csak az én emlékezetem csal, de úgy rémlik, tavaly tavasszal jött be a Like, és ha így van, nem járhatott le a két éved. Amúgy szabály szerint nem fognak foglalkozni vele, hogy mikor jár le, mert ha letelik a két év, automatikusan kivált a rendszer az aktuálisan elérhető legalacsonyabb havidíjú díjcsomagba. Viszont ha a lejárat előtt 30 nappal ha bemutatod a hallgatói igazolványod (ha van még, ugyebár), újabb 2 évre nyugodt lehetsz.

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#19404) qfm válasza 1430 (#19403) üzenetére


qfm
senior tag

Igazából még csak gondolkoztam, érdemes e már most lemondani, vagy még halogatni, hátha úgy döntök, hogy telefont vásárolok rá. (mert nem lesz addigra diákom, mire lejár a 2 év)

Köszönöm a válaszod, így már tudom mire számítsak.

(#19405) zolforg


zolforg
tag

Sziasztok,

A következő sms-t kaptam a T-Mobile-tól:

"2012.09.01-jétől módosulnak díjaink és Üzletszabályzataink. A változásokról és kapcsolódó
feltételekről való részletes tájékoztatást www.t-mobile.hu oldalra való kikerülésétől, azaz
2012.08.01-től számított 15 napon belül, az Üsz. 9.2.3. pontja szerint élhet felmondási
jogával."

Ehhez képest T pontnál azt mondta az ügyintéző ez csak díjcsomag váltásra jogosít fel.
Én úgy tudtam azt eddig is megtehettem volna, emlékeim szerint a szerződés megkötésekor
ez volt a marketing szöveg, hogy adott hónapban egyszer módosíthatok.

No nem is ez a lényeg hanem akkor most hol a félre tájékoztatás?
Szerintem elég egyértelműen fogalmaz az sms.
Megnéztem az Üsz. 9.2.3. pontját és ott is egyértelmű a felmondás lehetősége.
Még annyit, hogy készüléket nem vásároltam csak előfizetést 2011. októberében.

(#19406) 1430 válasza zolforg (#19405) üzenetére


1430
senior tag

A második fele.

A lényeg, hogy készülék kötbért nem engednek el, mert a készülék árából kapott kedvezményt nem érinti az ÁSZF módosítás.

[ Szerkesztve ]

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#19407) St3ven


St3ven
addikt

Rossz hírek az e havi számlán:

Tájékoztatjuk, hogy 2012. október 1-jétől megszűnik a regisztrált felhasználók ingyenes SMS küldési lehetősége a Szolgáltató mobil (WAP) portálján

Én szinte ebből a napi 30 ingyenes sms-ből éltem eddig. :O

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#19408) zolforg válasza 1430 (#19406) üzenetére


zolforg
tag

A hsz.végén írom, hogy nem vásároltam készüléket csak előfizut.

(#19409) egykori válasza 1430 (#19403) üzenetére


egykori
őstag

Szia 1430!

A Like-nál van 26 éves korhatár?

És van egy kimaradt kérdésem, legyél kedves válaszolni, ha tudsz:
A Domino 5-höz a feltöltési bónusz tényleg megszűnik szeptember 1-től?

Köszi:
egykori

(#19410) 1430 válasza zolforg (#19408) üzenetére


1430
senior tag

Elnézést, nem is figyeltem, hogy erre nincs válasz a HSZ-ben, de akkor a magyarázat:
"9.2.3.1. Amennyiben a módosítás az előfizető számára hátrányos rendelkezéseket tartalmaz, az Előfizető az értesítéstől számított 15 napon belül további jogkövetkezmények nélkül jogosult felmondani az előfizetői szerződést. Nem mondhatja fel az Előfizető az előfizetői szerződést ilyen esetben azonban akkor, ha kötelezettséget vállalt arra, hogy a Szolgáltatást meghatározott időtartam alatt igénybe veszi és az előfizetői szerződést az ebből eredő kedvezmények figyelembevételével kötötte meg, és a módosítás a kapott kedvezményeket nem érinti. Amennyiben a módosítás a kapott kedvezményeket érinti, és az Előfizető felmondja az előfizetői szerződést, a Szolgáltató az Előfizetőtől nem követelheti a szerződés felmondását követő időszakra eső kedvezmény összegét. (Eht. 132. § (5))"

Vastagítással és aláhúzással a lényeg. Tehát ha jól értem, akkor azért vállaltál hűséget anno, hogy 5000 Ft helyett kevesebbet kelljen fizetned a belépési díjból. Ebben az esetben az ÁSZF változás nem érintette a kedvezményt (ez nem tarifa kötbér), ergo fizetned kell. Amúgy négyezer valamennyi a kötbér, ha annyira meg akarod szüntetni a számod, szerintem ez nem akkora visszatartó erő (nem akarom elbagatelizálni az összeget, de gyakorlatilag ugyan az, mintha utólag mégis kifizetnéd a belépési díjat). Ha nem erről a hűségről van szó, akkor nem tudom mire írtál alá hűséget.

egykori
Az akció eleve úgy lett meghirdetve, hogy augusztus 31-ig van, szóval nem érhet váratlanul, ha véget ér. ;)
Továbbá ha meg is hosszabbítják, arról még nincs hír, de hónap végéig még kiderül.

Like-nál nem az életkor számít, hanem:
"A díjcsomag érvényes felsőoktatási diákigazolvány bemutatásával vásárolható meg."

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#19411) hermanyi


hermanyi
őstag

Lenne egy kérdésem . Van egy BB9000-es készülékem Média Mánia csomaggal és BIS élőfizetéssel . Amióta BIS van azóta a Wifi-s hálózattal nem tudok felmenni az internetre , előtte tökéletesen működött . Lehetséges ,hogy a BIS nem engedélyezi a Hotszpot-ot?

Idézet a BlackBerry Manuals bol : Ha Wi-Fi® funkciós készüléke van, és Wi-Fi zónában tartózkodik, bejelentkezhet a Wi-Fi hotspotra, és a Hotszpot-böngészővel megnyithatja a weboldalakat. Ha a készülékhez BlackBerry Enterprise Server alapon működő e-mail fiókot társított, a szervezet letilthatja a Hotszpot-böngésző megjelenését, vagy korlátozhatja a Hotszpot használatát weboldalak böngészésére. Tudom ez BES és nem BIS de nem tudok rájönni,hogy miért nem megy fel a netre ha WIFI hálózaton keresztül próbálom.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#19412) zolforg válasza 1430 (#19410) üzenetére


zolforg
tag

Ok, értem. Köszi a választ.

(#19413) Csucsu88


Csucsu88
tag

Sziasztok!

Előfizettem 2012.július 10-én Domino Go! Net M mobilnetre 90 Ft-ért. Jövőhét pénteken fog lejárni az 1 hóanp, de itt úgy van feltüntetve, hogy "Kedvezményes időszaki díj kétszer 30 napon át". Tehát ha most lejár az 1. hónap, akkor még egyszer elő kell fizetnem rá 90 Ft-ért vagy automatikusan levonják a pénzt és még 1 hónapig meglesz ez a mobilnet?

[ Szerkesztve ]

(#19414) 1430 válasza Csucsu88 (#19413) üzenetére


1430
senior tag

Automatikusan megújul, ha lesz 90 Ft az egyenlegeden (08.09-én 0:15 körül).
Viszont ha nem lesz 90 Ft-od a megújításkor, felfüggeszti a rendszer a szolgáltatást, melyről reggel SMS-ben tájékoztat. Ha ezt követően feltöltöd az egyenleged, automatikusan megújul, de már a normál díjat vonja le. Szóval figyelj rá, hogy legyen 90 Ft-od a megújításkor. ;)

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#19415) kbn


kbn
csendes tag

Sziasztok!

Apukám szeretné elhordozni a Dominós számát a T-től. A kártya viszont egy olyan ismerőse nevén van, aki évek óta külföldön él, így az átírásra a T-pontban ajánlott mindkét lehetőség (régi és új előfizető együtt bemegy, vagy az új bemutatja az eredeti szerződét) komoly nehézségekbe ütközne.

Tavasszal viszont a saját Domino kártyámmal végigjártam ugyanezt az én városomban, és csak a személyimet és lakcímkártyámat kérték el, semmi egyéb nem kellett. Mindössze az eredeti tulajdonosnak ment egy postai levél a történtekről, amiben 30 napon belül jelezhette, ha nem ért egyet a módosítással, és utána került át a kártya az én nevemre.

Mekkora az esélyem, hogy utóbbi helyen át tudom íratni ezt is a saját nevemre, vagy csak szerencsémre sikerült kifognom annak idején egy slendrián ügyintézőt? ;]

(#19416) kp78 válasza kbn (#19415) üzenetére


kp78
addikt

30 napos dominó felhasználó rögzítés most is van... :K

(#19417) Hunter2


Hunter2
addikt

a következő a sztori:

Az agyhalott unokahúgom elmúlt 18 és vett egy előfizetéses telefont a t-mobil-nál , szépen megkötötte a szerződést meg minden. Majd csinált 16000Ft-os számlát és nem bírta kifizetni mire egyirányúsították, az anyjáék bementek a t-hez ott meg azt mondták nekik hogy mivel a lánynak nincs önálló keresete a legközelebbi hozzátartozónak kell kifizetni.

Na ez így szerintem konkrétan egy baromság, merthogy 18 elmúlt a lány a t-mobil meg ha volt annyira hülye hogy kiadta az előfizetést állandó kereset nélkül akkor így jártak.

Vélemény??

egykori
29 vagyok és LIKE-ot használok. Jogviszony kell hozzá és annyi.

[ Szerkesztve ]

(#19418) jozsi252 válasza Hunter2 (#19417) üzenetére


jozsi252
veterán

T mobil mértlenne hülye kiadni? Énis amikor vettem az iPhone-t akkor kutya se kérdezte meg hogy van-e állásom. Ez tavaly decemberbe volt. Amúgy én úgygondolom hogyha nemtudják az adósságot ráterhelni bárhova, mert ha pl van valami a lány nevén akkor rátudják. Ellenkező esetbe ha se keresete se a nevén nincs semmi, akkor hülyeségnek tartom hogy a szüleinek kell kifizetni.

iPhone 13 Pro Max

(#19419) GeneraL_XTX válasza Hunter2 (#19417) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Le fogják tiltani a telefont azt jónapot. Meg valószínüleg nem fognak vele újra az életben előfizetést kötni, meg lehet a másik két szolgáltatónse.

(#19420) egykori válasza 1430 (#19410) üzenetére


egykori
őstag

Abban a reményben kérdeztem, hogy hátha tudsz valami jót, azért bizakodunk.

A Like-nál én sem olvastam mást, de tudod ezek a fránya apróbetűs részek sokszor megtréfálják az embert.

Köszönöm!

(#19421) djculture válasza Hunter2 (#19417) üzenetére


djculture
félisten

Jönni fognak a folyamatos x összegbe kerülő fizetési emlékeztetők, majd egy idő után a behajtó cég fog jelentkezni.
Nem egy nagy összeg a szüleid jobban járnak ha kifizetik, mert ha sokáig huzzátok a behajtó cég simán rádobja a saját baromságait plusz a kamatok behajtási költségek és lesz 100 ezer is.

[ Szerkesztve ]

(#19422) Daffni2 válasza kbn (#19415) üzenetére


Daffni2
addikt

Mond meg őszintén, manapság van egyáltalán jelentősége a számhordozásnak?

Aki fontos annak kör SMS-ben elküldöd az új számoakinek fontos az elmenti, aztán ott az Iwiw, Facebook, MSN,e-mail hadd ne soroljam tovább ezernyi módját annak, hogyan közöld azzal aki számít, az új telefonszámodat.

Szerintem tök felesleges, múltkor az ismerősömmel beszéltünk erről,és a leánya hallaniem akart róla,merthogy hányan tudják a számát.
Aztán megkérdeztem Őt mennyi a száma a 3 legjobb brátnőjének?Szerinted tudta?

Úgyis a telefonból indítod a hívást.

"Aki ad,az nyer"

(#19423) adam3 válasza Daffni2 (#19422) üzenetére


adam3
aktív tag

Nekem pl. azért volt fontos, mert vannak olyan emberek, akiknek régebben dolgoztam, és szeretném ha későbbi problémájukkal is engem keresnének majd meg, és nem azt kapnák, hogy a hívott szám nem elérhető, mert azzal én pénztől esnék el Mivel azt sem tudom hányan vannak, így elég nehézkes lenne mindegyikőjüket elérni. Szóval én azt mondom, hogy igenis van jelentősége a számhordozásnak.

(#19424) Vangelis válasza adam3 (#19423) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Főleg, pl ha sok helyen az van bereggelve.

pl bankok stb....

Egyszerűbb hordozni. kellemesebb.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#19425) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Sziasztok!

Ha vásárolnék egy telefont, ami ki van már fizetve a T-mobile felé, de még van rajta aktív előfizetés (kb 15 hónap), akkor az adásvételi szerződés / letiltás elleni szerződés mennyire biztos pont? Szóval pl ha egy kifizetett, nem részletre vásárolt telónál a hűségidőn belüli előfizetését nem fizeti az előző tulaj, akkor a telót is letilthatják? És ha ez így történne, akkor a papírommal és egy feljelentéssel mennyire oldható meg a dolog?
Telefon vásárlás előtt állok, és szeretnék biztosra menni.

Köszi!

(#19426) Daffni2 válasza adam3 (#19423) üzenetére


Daffni2
addikt

Nem azt mondom, hogy teljesen felesleges, mert előfordulhat olyan eset mint a Tied.

Bár, nem piszkálni akarlak de aki az ügyfeleiről nem vezet nyilvántartást............. :R

"Aki ad,az nyer"

(#19427) kali válasza r3dsnake (#19425) üzenetére


kali
legenda

odaát már válaszoltam, de; szerintem semennyire, letilthatják, és utána esetleg "pereskedhetsz" sokáig...

Daffni2; én több, mint 15 éve használom adott telefonszámomat, sok olyan ember ismeri, akiknek a telefonszáma már nincs meg, nem aktualizálódott különböző okokból, de néha azért érkezik olyan személytől hívás, akinél például hasznos volt, hogy felhívhatott, de én nem tudtam volna vele tudatni, ha változik a számom! (sajnos?) a facebook és társai sem mindenkinél használatos, illetve nálam például úgy van beállítva, hogy csak ismerős tud üzenetet küldeni, szóval ha nem ismerősöm, vagy nincs is regisztrálva, akkor cseszhetjük...

[ Szerkesztve ]

(#19428) adam3 válasza Daffni2 (#19426) üzenetére


adam3
aktív tag

Erre inkább nem mondok semmit...

(#19429) Hunter2 válasza jozsi252 (#19418) üzenetére


Hunter2
addikt

munkahelye nincs, önálló keresete sincs.

(#19430) Daffni2 válasza kali (#19427) üzenetére


Daffni2
addikt

Ezért mondtam, hogy vannak kivételes esetek.

"Aki ad,az nyer"

(#19431) Csucsu88 válasza 1430 (#19414) üzenetére


Csucsu88
tag

Köszi! :R

(#19432) egykori válasza Hunter2 (#19417) üzenetére


egykori
őstag

Köszi a megerősítést.

(#19433) djculture válasza Hunter2 (#19429) üzenetére


djculture
félisten

Erre kár blazírozni mert a t-mobile tartozásokat behajtó EOS-KSI nem arról híres hogy nem küldi a végrehajtót és ott amiröl nem tudod igazolni számlával hogy kié azt viszi.
Elég nagy balhék voltak ebböl 1-2 éve.

[ Szerkesztve ]

(#19434) jozsi252 válasza Hunter2 (#19429) üzenetére


jozsi252
veterán

Nemtudom a pontosan idevágó jogszabályt, de 16 000 ft azért nem akkorra összeg, szerintem mindenképpen jobban jártok hogyha kifizetitek, mert késöbb ez duplájára növekedhet a különböző behajtók miatt..

Legalábbis ez a véleményem. Milyen telefont vásárolt amúgy?

iPhone 13 Pro Max

(#19435) Vangelis válasza djculture (#19433) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Még jó, hogy én máshol lakom mint ahol be vagyok jelentkezve.

Már ha ilyen gond lesz.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#19436) atillaahun válasza djculture (#19433) üzenetére


atillaahun
veterán

Ez elég érdekesen hangzik. Van erről valami linked, vagy bármi, hogy ilyen esetben mégis milyen alapon járnak el?

(#19437) djculture válasza atillaahun (#19436) üzenetére


djculture
félisten

bírósági végrehajtásról szóló 1994. évi LIII törvény rálehet keresni, amúgy ha jól tudom pont az ilyen esetek miatt épp átdolgozás alatt van. Nem igazán volt felkészítve a mai modern korra. A végrehajtók azt csináltak amit akartak
"Az önálló bírósági végrehajtók tíz százaléka nem a jogszabályok szerint jár el –mondja a Magyar Végrehajtók Országos Egyesületének alelnöke."

[ Szerkesztve ]

(#19438) n@p@lm válasza Daffni2 (#19422) üzenetére


n@p@lm
őstag

hogyne lenne.
ha sok ügyfeled van nem teheted meg hogy dobsz egy sms-t mindenkinek...

(#19439) giigz


giigz
veterán

Sziasztok!

Ha nekem Média Mánia XS van most, akkor nem válthatok át Like 300 díjcsomagra?

(#19440) Gergőke88 válasza giigz (#19439) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nem.
Talan egy kiskapu ha eloszor dominoba mesz at es onnan like 300

(#19441) giigz válasza Gergőke88 (#19440) üzenetére


giigz
veterán

Gondolom itt az a legnagyobb probléma, hogy a szerződés még jövő novemberig él... Olyat nem lehet, hogy cserébe a Like díjcsomagnak megemelik a díját 3.250-re? :) Mert akkor ugyanannyit fizetek nekik. :D

Tehát nincs semmi módja, hogy átmenjek Like csomagba?

(#19442) jozsi252 válasza giigz (#19439) üzenetére


jozsi252
veterán

1-el kissebb csomagba lehet váltani. Énis ikon200-ról fogok medamania xs-re váltani. De a like azért elég kicsi értékű csomag, oda lehet hogy nemlehetséges. De azért kérdezd meg őket, hátha szerencséd lesz.

iPhone 13 Pro Max

(#19443) giigz válasza jozsi252 (#19442) üzenetére


giigz
veterán

Ok, köszi. :) Ami most van, az 3.250 a Like 300 meg 2.490... Viszont ég és föld a kettő :)

(#19444) KZP válasza jozsi252 (#19442) üzenetére


KZP
őstag

Hát, a Média Mánia megszűnt aug. 1-től. A meglévő előfizetőknek megmarad, de váltani erre a díjcsomagra már nem lehet.
Ezt írja a T oldala: "Lezárt díjcsomag. A lezárás időpontja: 2012. augusztus 1.
A lezárás időpontjában MédiaMánia díjcsomagot használó ügyfelek a díjcsomagot a lezárást követően is igénybe vehetik, azonban új szerződéskötés vagy díjcsomag-váltás ezekre a díjcsomagokra nem lehetséges."

Link

Én is váltottam volna lejjebb MM S-ről, de Mozaikra nem akarok, így inkább maradok.
Neked mást mondtak?

[ Szerkesztve ]

(#19445) jozsi252 válasza KZP (#19444) üzenetére


jozsi252
veterán

Bocsánat összekevertem, nem médiamániára fogok váltani hanem mozaik xs-re :R

iPhone 13 Pro Max

(#19446) Tibee86


Tibee86
veterán

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy ha a T mobil honlapon nézem az aktuális egyenlegem, akkor abba bele van számolva az adatforgalom is(Mozaik XS)? Ebbe a csomagba ugye nincs túlforgalmazási díj, ezért gondolom nincs benne, csak a hívás+sms.

(#19447) KZP válasza jozsi252 (#19445) üzenetére


KZP
őstag

Én is köszi a helyreigazítást. :R

Tibee86: Tapasztalatom szerint a honlapon látható egyenlegben minden vacak benne van, a kedvezmények csak hó végén lesznek levonva belőle, így ez alapján nehéz előre tervezni.

[ Szerkesztve ]

(#19448) KZP válasza Tibee86 (#19446) üzenetére


KZP
őstag

Dupla...

[ Szerkesztve ]

(#19449) Tibee86 válasza KZP (#19447) üzenetére


Tibee86
veterán

Igen, nekem is ez a tapasztalatom, csak gondoltam hátha nem számolják bele, mivel nincs túlforgalmazási díj. Így elég necces, hogy akár csak nagyjából tudjam, hol tart a számlám. :F

(#19450) djculture válasza Tibee86 (#19449) üzenetére


djculture
félisten

1430 leirta már párszor hogy számolják az egyenleget, keress vissza.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.