Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12701) kisÁdi


kisÁdi
aktív tag

Lehet arra számítani,hogy az Apple termékek karácsonykor illetve karácsony után olcsóbbak lesznek?

(#12702) Something_ válasza kisÁdi (#12701) üzenetére


Something_
őstag

(#12703) kisÁdi válasza Something_ (#12702) üzenetére


kisÁdi
aktív tag

Jó hát ezt igen.....Kössz.

(#12704) manchester85 válasza kisÁdi (#12701) üzenetére


manchester85
addikt

Szerintem lehet. Lévén, hogy a pofátlan T pont most emelte meg szépen a 4S árát a legtöbb csomagban 10-15 ezerrel, az ünnepekre való tekintettel, persze csak azt verik nagy dobra, hogy a kifutó, 32 gigás i4 ára esett. Kérdem én, van ilyen a világon? (minden esetben az aktuális alapmodell ára:)

3G ikon 200= 63 ezer. (2009 tavasza, ugyanis ekkor jött be az ikon 200)

3GS ikon 200= 100 ezer (2009)

iPhone 4 ikon 200= 118 ezer (2010)

iPhone 4S ikon 200=125 ezer, majd 135 ezer. (2011)

Nem gond, ismét a legmagasabb ár, ezúttal rendhagyó módon még az induló áron is emeljünk egy 15 ezret. :U (sima előfizuval 160, ami azért übergáz, mert még webshop kedvezmény sincs, egyedül iPhone-ra vonatkozólag...)

Értem én, hogy szar a forint, már tökre megbékéltem a jelenlegi bevezető árakkal. De hogy a jó p*csába gondolja már ezt a két szolgáltató, hogy minden évben drágább az aktuális iPhone? Tavaly nyáron is szar volt a forint. És akkor még ennek tetejében az aktuálisan legdrágább árat is, rendhagyó módon először tovább emelik, amire már tényleg szavak nincsenek. Remélem rájuk rohad a teljes készlet. A tippem, hogy az ünnepek után esni fognak valamit az árak, de a T ügyesen manipulál, ugyanis a 10k-s csomagban már teljesen vállalható az ár, sőt, az alacsonyabb a tavalyi indulóárnál, és most se emeltek rajta. De az ikon 200, és a díjcsomag nélküli ár botrányos. A sima i4 8GB ára szintén rendben van, hisz korrekten megkapta a 3GS tavalyi árát, de a 4S árai kisebb csomagokban botrányos. Ez már tényleg pofátlanság.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#12705) club1 válasza manchester85 (#12704) üzenetére


club1
veterán

Az ár nem csak a szolgáltatón múlik, sőt elsősorban nem rajta. A 16GB-os 4S listaára teljesen legális/hivatalos forgalomban 250e Ft. És nem azért ennyi, mert marha nagy lenne rajta a forgalmazók árrése... A szolgáltatók felé nagyon nagy tételben az Apple ennek az árnak a feléért, 2/3-áért szállít (a tétel nagyságától függően). Azaz a beszerzési ár határozza meg elsősorban a telefon árát, és csak másodsorban a kereslet...

(#12706) manchester85 válasza club1 (#12705) üzenetére


manchester85
addikt

"A 16GB-os 4S listaára teljesen legális/hivatalos forgalomban 250e Ft"

Na ezt honnan vetted? Szerintem 190 ezer.

Szerintem meg a mohóság határozza meg az árat. Ezt jól bizonyítja az is, hogy a voda még szarabb áron adja, de a T is kezd nagyon elszállni...

i6 Silver

(#12707) lesaux


lesaux
veterán

Sziasztok, T-sek!
Ha bemegyek egy T-boltba, hogy új, dominós készüléket vegyek, ott azért elém raknak pár dobozt vagy kártyát, hogy válasszam ki a telefonszámomat, legalábbis régebben így történt.
Na most ha a webshopban rendelem meg, mert sokkal olcsóbb, akkor ettől a lehetőségtől elesek? Kapok egy tök random számot?

(#12708) tjb007 válasza lesaux (#12707) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem nagyon pakolgatnak eléd több dobozt. Az ügyintéző elmegy hátra a raktárba a kívánt telefonért, ha jó fel akkor két dobozzal tér vissza de max. ennyi.
A webshopban sincs lehetőség Domino előfizetés esetén hívószámot választani, azt kapod amik küldenek.

(#12709) club1 válasza lesaux (#12707) üzenetére


club1
veterán

Persze. A számválasztásnak (a szolgáltató által felajánlott tartományból) ára van. Boltban az eladók jófejsége miatt tudsz válogatni.
Már megint lassú voltam.

[ Szerkesztve ]

(#12710) Something_


Something_
őstag

Előfizunál jó a webshop, van vagy 200 szám amiből lehet választani:) Mi szimpatikus számokat választottunk:) Nekem pl 99-89 a vége, ami tetszik:)

(#12711) djculture válasza manchester85 (#12704) üzenetére


djculture
félisten

iPhone nem létszükséglet.Persze hogy megkérik az árát,egyesek valami státuszszimbólumnak gondolják.Én biztos nem adnék érte egy fillér pluszt se egy másik ugyanolyan tudásúhoz képest, mert csak egy nyavaja telefon ami úgyanúgy tönkremehet mint bármelyik másik.A T meg jól csinálja,ha törik érte magukat az emberek én is emelném az árát.

[ Szerkesztve ]

(#12712) manchester85 válasza djculture (#12711) üzenetére


manchester85
addikt

Na ez jó nagy marhaság volt. Nem létszükséglet, és? Azért kell megkérni vmi árát, mert nem létszükséglet? A műszaki cuccok árai inkább esni szoktak, mint emelkedni. Nyavalya telefon? Miért? Igen, ez is tönkremehet, miért ne mehetne? Jah, még dicsérjük is meg őket, persze. :U Ennek a hozzászólásnak úgy ahogy van, semmi értelme nincs. Buta közhelyekkel tarkított, e-paca, már meg ne haragudj. És nem azért, mert egy másik álláspontot képviselsz.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#12713) club1 válasza manchester85 (#12712) üzenetére


club1
veterán

Szerintem az ő hozzászólásának az volt az értelme, hogy ha valamire van kereslet, ne csodálkozz, ha aranyárban mérik... A piac fő törvényét azért csak nem kérdőjelezed meg...

(#12714) lesaux válasza tjb007 (#12708) üzenetére


lesaux
veterán

Oké, köszi. Neked is, club1!

(#12715) manchester85 válasza club1 (#12713) üzenetére


manchester85
addikt

Máshol nincs rá kereslet? Ott mégse mérik aranyárban. Ezek szerint a piaci folyamatok mégse olyan nyilvánvalók. Illetve az is érdekes húzás, hogy a karácsonyi ünnepekre viszik fel valaminek az árát... Eddig is volt kereslet, mégse süllyedt idáig a szolgáltató, sőt, pont az ünnepek előtt volt egy komoly áresés a 3GS-nél anno. Az, hogy emeljenek egy, már bemutatott modellnél, példátlan...

i6 Silver

(#12716) djculture válasza manchester85 (#12715) üzenetére


djculture
félisten

Karácsonykor mindennek amire van kereslet felszokták vinni az árát.Megnézel egy ilyen cuccot amire van és volt kereslet levan akciózva most, az pár hónapja akció nélkül is olcsóbb volt.Az egész piacgazdaság alapja ez a kereslet és kinálat alakulásától függ az ár.

[ Szerkesztve ]

(#12717) cafat


cafat
tag

Sziasztok! Barátnőmnek dec. 17én jár le 2 éves hűségszerződése. Szeretné megszüntetni az előfizetését. Ezt ha 17én bemegy a T-mobile-hoz minden gond nélkül megteheti? Köszi a segítséget!

(#12718) Something_ válasza cafat (#12717) üzenetére


Something_
őstag

Természetesen. Személyi, lakcímkártya és kész is.

(#12719) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Sziasztok

Amikor vettem iphone4-et kötöttem rá teljeskörű biztosítást. Most le szeretném cserélni a készüléket egy másik telefonra, ami ugyan csak T-Mobile függő, de használt, azaz más által vásárolt. Vajon erre a készülékre is érvényes a készülékbiztosítás, vagy akkor inkább mondjam le.

(#12720) tjb007 válasza GeneraL_XTX (#12719) üzenetére


tjb007
nagyúr

A biztosítás csak arra a konkrét készülékre vonatkozik, nem átruházható.

(#12721) Something_ válasza tjb007 (#12720) üzenetére


Something_
őstag

Ez a keszulekbiztositas ugy mukodik, hogyha 1 ev utan megunom a telefonomat es "veletlenul" beleesik a wcbe, kifizetem az onreszt es kapok egy ujat? Vagy ebbe mi a csavar?

(#12722) St3ven


St3ven
addikt

Srácok!

Már egy jó ideje gondolkodom aranykártyásként egy Aranytárskártya RelaxNet M 2GB-os netcsomagon, természetesen külön előfizetői kártyán.

Ma mondom megnézem, hogyan is megy ennek a megrendelése a webshopban, és meglepve tapasztaltam, hogy a "Csak az előfizetést kérem új SIM kártyával" opciót választva (azaz nem kell nekem se modem, se laptop) azt dobta fel, hogy vagy 1, vagy 2 éves hűséggel lehet megrendelni, ráadásul mindkettőt ugyanolyan, 810 Ft-os belépési díjjal.

Ez most komoly, vagy csak nekem nem tölt le valamit a böngészőm?
Egyrészt akkor ki választja a 2 éves hűséget, másrészt, ami igazából az egésznek a lényege, nem akarok én kedvezménnyel venni semmilyen eszközt, amivel általában együtt szokott járni az előfizetésre vagy/és díjcsomagra vonatkozó hűségidő, ezért nem is értem, hogy miért van itt ilyen kikötve.

Elég fontos lenne, hogy ha gondolok egyet két hónap múlva, akkor szépen leadom a kártyámat és felbontjuk a szerződést mindenféle gond nélkül - vagy erről ne is álmodjak?

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#12723) tjb007 válasza Something_ (#12721) üzenetére


tjb007
nagyúr

Amennyiben az új alatt egy teljesen más típusú készüléket értesz akkor nem.
Első körben javítás van, ha nem javítható akkor típusazonos (tehát egy pont ugyanolyan) készülékre lesz cserélve, ha már az adott készüléknek megszűnt a forgalmazása akkor lehet új, teljesen más márkájú és típusú készüléket választani.

(#12724) dedike válasza tjb007 (#12723) üzenetére


dedike
addikt

Tehát, ha jól csinálja, a válasz igen...

(...kérdés persze, megéri-e?)

Jó szerencsét!

(#12725) Bushmann


Bushmann
tag

Hali. Jól számolom, hogy a mediamania díjcsomagnál, hogyha túl is forgalmazok mondjuk 100MB-ot, akkor is csak egy ezrest fizetek rá? Ha 10MB-ot, akkor meg 100Ft-ot, ami pedig még mindíg olcsóbb, mint mondjuk a Go!NapiNet.
Szóval hogyha le is forgalmazom a 150MB-ot xs-nél, akkor sem vagyok túl nagy bajban.
(ez egy kérdés lenne, mert nem bízom a matek tudásomban :) )

[ Szerkesztve ]

(#12726) manchester85 válasza Bushmann (#12725) üzenetére


manchester85
addikt

Szerintem jól számoltál. ;)

i6 Silver

(#12727) Bushmann válasza manchester85 (#12726) üzenetére


Bushmann
tag

Kösz a megerősítést. Ez akkor így nem annyira gáz. :R

(#12728) asokapa


asokapa
csendes tag

Sziasztok!
-Ma reggel 04:31 a keresett termék megérkezett / Webshop email./
-Megnézem 06:30 jelenleg nem kapható! /hétfőn reggel K.O./
-Szerintem telefont is innen fogunk beszerezni:http://www.telekom.sk/osobne/telefonovanie/mobilne-telefony/sony-ericsson/

(#12729) dedike válasza asokapa (#12728) üzenetére


dedike
addikt

Az első kettőt csak megerősíthetem, én is így jártam, azzal a különbséggel, hogy nekem 0:31:16-kor jött a email.... :W

(A boltot meg nem kellene itt reklámoznod... :( )

Jó szerencsét!

(#12730) St3ven


St3ven
addikt

Hm, ez a Nokia 500 nem is tűnik olyan rossz vásárnak.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#12731) tjb007 válasza dedike (#12729) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az a szlovákiai (Slovak) Telekom oldala , te ;]

(#12730) St3ven

A múltkori FB szavazáson 3 szavazat híján lett csak második, így most ez az akció be lett pótolva.

[ Szerkesztve ]

(#12732) dedike válasza tjb007 (#12731) üzenetére


dedike
addikt

Ba..a meg, tényleg! :Y :W :DDD

Jó szerencsét!

(#12733) St3ven válasza tjb007 (#12731) üzenetére


St3ven
addikt

Hehe, jó arcok vagytok. :D

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#12734) asokapa


asokapa
csendes tag

Sziasztok!
Amit nem tudhattok, hogy az országhatár mellett lakom az elérhető hálózatok száma: 6 !
- T-Mobile H
- T-Mobile SK
- 02-SK
- vodafone HU
- H pannon 3G
- Orange SK
ugye most egy kicsit irigyek vagytok, a telóm előszeretettel használja a a a na találjátok ki
hogy melyik nem hazai szolgáltatót!

(#12735) kali válasza asokapa (#12734) üzenetére


kali
legenda

amelyiknek adott helyen jobb a térereje/prioritása!?!? :)

(#12736) StLui válasza asokapa (#12734) üzenetére


StLui
veterán

állítsd be manuálisra a hálózatválasztást

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#12737) Ptech


Ptech
őstag

Felvettem készletértesítőre egy telót, ma hajnalban jött mail, hogy most már kapható. A webshopban ennek ellenére még mindig az van kiírva, hogy nincs raktáron.
Csak a webshop adatbázisát frissítik ritkán, vagy mi lehet a helyzet?

(#12738) Something_ válasza Ptech (#12737) üzenetére


Something_
őstag

Sanszos, hogy az, hogy te és még 1000 ember felvette készletértesítőre és még plusz a készletértesítő nélküli emberek meglátták, hogy kapható és lecsaptak rá, így megint elfogyott.

(#12739) asokapa válasza StLui (#12736) üzenetére


asokapa
csendes tag

Na igen ez ok., de egy bekapcs után a telefon /E51/ aut.-ra áll vissza!
Novemberben RoamingZónaEU ,1perc br. 116.70ft, okóberben, 5-600ft br.ft szerepelt a
számlán és így tovább visszafelé. Mindezket a semmiért, nekik ez jó mert a pénz házon belül marad, kiváncsi lennék hány 10 vagy 100 ezer ember fizet feleslegen!
/ bosszúból a csekket csak 19.-én rendezem 2200ft /

(#12740) lesaux válasza lesaux (#12707) üzenetére


lesaux
veterán

Sziasztok! Ma meg is vettem a boltban a készüléket. A Dominóról lebeszélt a hölgy, lett valami Fun Aranytárskártya / Prémium csomag. Nem is ez a lényeg, hanem hogy a t-mobile.hu oldalon nem tudok belépni telefonszám/jelszó kombóval, azt írja: Figyelmeztetés
Ön nem engedélyezte az értesítés nélküli belépést. Sajnos jelenleg nem tudjuk elküldeni az Ön által beállított értesítést vagy értesítéseket. Kérjük próbálja meg később.

A jelszó biztos, hogy jó, a 1430 elfogadta (bár a robot ott is azt mondta, hogy nem vagyok jogosult ügyintézésre, aztán a humán üfsz állította be a hívószámkijelzést).
Maga a weboldal is működik, mert próbaképp beléptem a másik számommal, és úgy küldte az SMS-t, mint a kisangyal. Amúgy megemlítettem az üfsz-nak is, a kolléga szerint már megy. Eltelt újabb 4-5 óra, de persze még mindig nem. Mi a fene ez?

(#12741) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

üdv!

haver anyuja véletlenül kimosta a szeretett i4-es telóját :W Kötött rá anno biztosítást, így elvileg cserélniuk kéne, tudtok valami olyan dologról amire figyelni kéne? Adott már be valaki biztosításra elázott telót? minden jól ment?

(#12742) Nietzsche_ válasza GeneraL_XTX (#12741) üzenetére


Nietzsche_
tag

Találkoztam már olyan esettel, amikor azt mondták a biztosító részéről az ügyfélnek, hogy mivel hosszabb tartós folyamat, s nem váratlan esemény áldozata lett a telefon, ezért nem hajlandóak a biztosítás feltételei szerint eljárni... (a kocsiban maradt, ahol bepárásodott, megfőtt a teló)

Ergó, jobb az, ha nem ki lett mosva, hanem váratlanul a mosószeres vízbe esett... :)

(#12743) GeneraL_XTX válasza Nietzsche_ (#12742) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

tehát ha annyit mondunk hogy vízbe esett akkor valószínüleg nem lesz gond, ugye?

Tehát itt a biztosító dönt, gondolom a telefonon el kell mondni h mi történt és ha kapunk kárszámot akkor már nagy gond nem lehet elvileg. Jól látom?

[ Szerkesztve ]

(#12744) Nietzsche_ válasza GeneraL_XTX (#12743) üzenetére


Nietzsche_
tag

Ezt nem mondtam, csak azt, hogy jobb, ha... :)

Elvileg gond nélkül cserélik.

[ Szerkesztve ]

(#12745) 1430 válasza St3ven (#12722) üzenetére


1430
senior tag

Írd bele a szállítási információkba (majd a rendelés végénél), hogy hűség nélkül kéred.
Így 5000 Ft-ot kell majd fizetni az előfizetésért.

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#12746) Otisz


Otisz
őstag

Csak egy gyors kérdésem lenne.
2009. december 13-án lett aktiválva a jelenlegi előfizetéses díjcsomagom. Amennyiben díjcsomag módosítást szeretnék végrehajtani, azt a mai napon megtehetem-e, vagy csak holnaptól, azaz 14-től?
Nem akarok kötbért fizetni egy rossz döntés miatt. :R

(OO[IIII][IIII]OO)

(#12747) St3ven válasza 1430 (#12745) üzenetére


St3ven
addikt

Köszi! Így viszont erősen meggondolandó... :F

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#12748) giigz


giigz
veterán

Nemsoká elérem a 150 MB-ot (jelenleg 140-nél tartok), és az lenne a kérdésem, hogy akkor most az első két hónapban 300 MB áll rendelkezésemre? Nem kaptam erről semmi értesítést, hol tudom ezt megnézni?

(#12749) Something_ válasza giigz (#12748) üzenetére


Something_
őstag

Hát ha eléred a 150 mb-t akkor kapsz sms-t, hogy a 100%-ot felhasználtad. Ha nem kapsz akkor 300 mb.
100%-nál csak a túlforgalmazási díj mentes neteknél küldenek. De gondolom neked is az van.

(#12750) giigz válasza Something_ (#12749) üzenetére


giigz
veterán

Nekem van túlforgalmazási díj. Ez a 150 MB a MM XS mellé jár, most kötöttem az előfizetést 2 hete. Jó lenne tudni, hogy akkor mennyi az annyi.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.